Lof van de pers - 200.000 - IN STIJL REIS VOL HINDER NISSEN MILAAN, 6 mei 1970. - Voor de derde keer in de 15-jarige historie van het Eu ropacup-voetbal, loopt de finale uit op een verlenging. In het San Sirostadion groeien spanning en sensatie naar een hoogtepunt. En dan, 5 minuten voor tijd de climax. Een doelpunt. Feijenoord heeft de cup. Het is echt waar! ROTTERDAM, 6 mei 1970. - Een explosie van vreugde. Rotterdammers duiken in de fontein op het Hofplein. Burgemees ter Thomassen wordt op dansende schou ders over de Coolsingel gedragen. Don derdag bezetten supporters „Zestienho ven". Het elftal wijkt uit naar Schiphol. Rotterdam viert een chaotisch feest. y i Sport DE VRUE ZEEUW EC'70 in Rotterdam „HET WAS DE TEAM GEEST" Er was geen Franse champagne, maar er vloeide Asti Spumanti in de cup. Geen mens die er zich aan stoorde. Iedereen zocht, bij de in gang, naar, en voor de deuren van, de kleedkamers naar iedereen, maar het gebeurde zonder mop peren. Voor Feijenoord was de voetbalhemel opengegaan. De vreugde om het halen van de Europa Cup uitte zich met woest gejuich, geroep, geschreeuw, ge brul en ook een traan, want daar was het moment groots genoeg voor. En temidden van dat tumult de grootmeester van de tactiel;, Ernst Happel. Rustig, fluisterend bijna, herhaalde hij steeds: „Het is het succes van het elftal. De teamgeest moet honderd procent zijn, dan kun je grote successen behalen". Cup-winnaar Feijenoord, is in de Italiaanse en Britse bladen uitvoe rig geprezen voor de manier waarop het Celtic versloeg. De Daily Tele, graph schreef: „Feijenoord was tech. nisch en taktisch de meerdere van zijn formidabele tegenstander die nooit de furieuze druk kon uitoefe nen die Leeds in de halve finale heeft vernietigd". En De Times concludeerde: „De zon gaat nu in Rotterdam op. Feijen oord nam wraak voor de grote ne derlaag die Ajax tegen Milaan heeft geleden. Kindvall voltooide een exe cutie die de Schotten niet konden voorkomen". In het Romeinse sport blad Corrière dello Sport schreeuwde een grote kop: „Nederlands voetbal op de Europese troon". Het doel is bereikt. De spanning van maanden brak woensdagavond om 9 minuten voor half 12 in het Milanese San Sirostadion. Feijenoord won de Europa Cup. Juichend hief aanvoerder Israël de trofee in de hoogte. Op de foto naast Eddie Pieters Graafland, Coen Moulijn en Theo Laseroms. ONVERGETELIJKE HULDE Supporters rukten uit Uren later dan bedoeld, maar ach wat kon gisteren in Rotter dam de pret drukken, hebben de Feijenoord-supporters de kans ge kregen hun helden te bejubelen. De cup-fighters arriveerden na een reis vol hindernissen bij het stadhuis waar zich volgens het officiële politiecijfer meer dan 200.000 Rotterdammers verza meld hadden voor een onvergete lijke hulde. Toen de spelers op het bordes verschenen, barstte de massa los in een tien minuten du rend gejuich Onder de druk van het lange wachten en het gedrang voor het stadhuis, vielen tiental len mensen flauw. Ernstige onge lukken deden zich niet voor. De Rotterdamse politie is geheel in stijl gebleven bij de begeleiding van de Feijenoordploeg. Twee surveil lancewagens werden versierd met de Feijenoord-kleuren en een grammo fooninstallatie speelde de bekende clubliederen. Dank zij een „truc special", ia Feijenoord alles bij elkaar toch nog vrij snel én op Zestienhoven, in Ne derland teruggekeerd. Landen op de Rotterdamse vlieghaven bleek in eerste instantie onmogelijk. Met tienduizenden hadden opge wonden supporters het middenter rein bezet en van wijken wilden ze niet weten. De vliegleiding nam geen risico en dirigeerde het char- tea-vliegtuig naar Schiphol, waar toeristen en KLM-personeel verrast voor een geïmproviseerde erehaag zorgden. Intussen rukte het op Zes tienhoven teleurgestelde legioen op naar Amsterdam en weer moest een uitvlucht gezocht worden om de mas sa te ontlopen. De oplossing terug naar Zestienhaven waar het inmid dels rustig was geworden. In triomf werd de Europa Cup Rotterdam binnengevoerd. Honderduizenden supporters waren uitgerukt om stadhuis, waar burgemeester Thomassen de voetbalhelden ontving. B(j die gelegenheid mocht hij van Binus dat feest te beleven. Ze verzamelden zich voor het Israël (rechts) de bokaal even mee vasthouden.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11