Kloosterzandse jongeren organiseren vredesmars Rijkspostspaarbank rente tot 7% Uw toeverlaat" bij hoofdpijn OP 7 MEI IN KADER BEVRIJDINGSFEESTEN Zuiddorpse jeugdraad op ochtend koninginnedag zonder schoolkinderen t Oud-burgemeester van Zuiddorpe 50 jaar getrouwd 5 mei-viering in Oostbnrg Laat (bewonderend) naar u kijken in deze katoengebreide kantoor vakantie blouses Breda Grote Markt 25, tel. 01600-30650. Loco-burgemeester Route Bevrij diugsherdenking in IJzendijke SUCCESSEN VOOR „BEATRIX" UIT TERHOLE Examens Beroepingen Nu in handig meeneemdoosje Coördinatie Programma EERSTE OPENING BURG. SCHIPPER Wat en waar? VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Woensdag 29 april 1970 DE VRIJE ZEEUW (ADVERTENTIE) kennismaking Wajang blijft ook r gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. NTEM MARGARINE inhoud asoccw Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE De oud-burge meester van Zuiddorpe, de heer M.A.B. Puijlaart, en zijn echtgenote mevr. Puijlaart-Govaert hopen op maandag 4 mei hun gouden bruiloft te vieren. Om half een zal een mis in de parochiekerk van Zuiddorpe worden opgedragen. Van 15.30 tot 17.00 uur is er gelegenheid tot feliciteren in café „Het Gemeentehuis". De heer Puijlaart is van 1940 tot 1961 burge meester geweest van Zuiddorpe. Daarnaast heeft hij ook nog vele andere bestuursfuncties bekleed. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Hadden we onze ouders in 1940 en daarna de Duitsers rustig hun gang moeten laten gaan?". Dit is een van de vragen, waarover de deelnemers aan de vredestocht in Kloosterzande zich volgende week kunnen bezinnen. De vredesmars wordt op 7 mei aanstaande gehouden, is zeven kilometer lang en uitgestippeld in de bebouwde kom van Kloosterzande. Verwacht wordt dat een groot aantal jongeren aan dit wandelevenement zal deelnemen. De „vredesmars" is georganiseerd door een jongerenwerkgroep uit KIoosterzande-Groenendijk in het ka der van de bevrijdingsfeesten. De tocht begint 's morgens om kwart over negen op het Hof te Zandeplein en eindigt in een grote tent op het Marijkeplein, waar de mars wordt besloten met een massale jongeren- dienst. De bijeenkomst wordt geleid door de nieuwe deken voor Zeeland, dr. A. Blommerde, voor wie dit de eerste kennismaking is met de jonge ren in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van onze correspondent) OOSTBURG De plaatselijke commissie Oostburgse verenigingen, legt dit jaar hijzonder de nadruk op 5 mei. Op die dag zal er voor het vlaghijsen om 10 uur bij het gemeen tehuis een vlaggenwacht worden ge vormd door de Oostburgse verenigin gen in officieel tenue. De koninklijke harmonie „Veroni ca" uit Zuidzande en de drumband van Oostburg zullen hieraan hun me dewerking verlenen. Om 10.30 uur is er een gekostumeerde optocht, waar voor prijzen beschikbaar gesteld zijn. De route gaat als volgt: Ledelplein, Markt, Brouwerijstraat, Zandstraat, Hogedijk, Van Ostadestra-at, Beste vaerstraat, Kroonwijksingel, Oude stad, Weststraat. Zuidzandsestraat, Burchtstraat, Markt, Ledelplein. Om 14.00 uur zijn er kinderspelen op het Ledelplein. Bij regenweer worden er films vertoond in het Le- deltheater. Tot besluit is er om 20.00 uur een lampionoptocht. Lampions kunnen worden afgehaald tussen 19.30 en 20 uur bij het organisatie team op het Ledelplein. Altijd en overal ziet u er leuk en jeugdig uit in zo'n aparte polo-blouse. U kunt er charmant in stenograferen of shoppen, maar ook in sporten en spelen. Vooral omdat hij zich niet alleen laat combineren met een rok maar ook met een pantalon. En omdat u voor het meest flatteuze effect kunt kiezen uit: zwart, wit, aqua, groen, geel, rood, roest, bruin en beige. Er zijn twee verschillende modellen, een met modieuze ronde hals en een met overhemdkraagje, sportieve zakjes en epauletten. In de maten 36 tot en met 42. Het eerste model kost f 32.50, het tweede f29.50. De nieuwe deken heeft de organi satoren in een schrijven inmiddels la ten weten met plezier aan de massa manifestatie te zullen deelnemen. Na afloop van het evenement is er in de tent gelegenheid om deel te nemen aan een gezamenlijke lunch, die wel door de deelnemers zelf betaald moet worden, maar verzorgd wordt door de organisatoren. Er is in de tent plaats voor zo'n duizend jongeren. „Hoe drukker het wordt, hoe liever het ons is", vertelt Albert Baart, een van de organisatoren. Over de mo tieven vertelt hij: „We hebben deze vredestocht willen organiseren, om te bewijzen dat de jongeren van Kloosterzande toch nog wel iets tot stand kunnen brengen. Bovendien hopen we hiermee een aandeel te kunnen leveren in het „bewustwor dingsproces", dat iedereen op gang probeert te brengen op dit ogenblik". Als de vredesmars een succes wordt, wil men proberen er een traditie van te maken. Het is dit jaar voor de eerste keer, dat een dergelijke tocht op touw wordt gezet. De vooruit zichten zijn bijzonder goed. Het sportieve wandelevenement zal op 7 mei worden ingeleid door loco-burgemeester P. Everaert van de gemeente Hontenisse. Alles mag tijdens de tocht", ver telt Albert Baart. „De deelnemers mogen muziekinstrumenten en span doeken meebrengen. Dat maakt de zaak alleen nog maar Interessanter. Verder is het uiteraard de bedoeling, dat er onderweg over een aantal on derwerpen wordt gesproken. Een ver plichting is dat natuurlijk niet. Het mag en ik denk dat er gelegenheid en belangstelling te over zal zijn voor een fijn gesprek, want er zijn nogal wat vraagstukken, die ook de jongeren bezig houden. Al is de vre desmars door jongeren op touw ge zet en al zullen het inderdaad voor namelijk ook wel jonge mensen zijn, die er aan mee doen, dat wil geens zins zeggen, dat het alleen een twie- ner-aangelegenheid is. Iedereen kan meedoen", aldus de heer Baart. Er is een stencil in de maak met alle mogelijke informatie over de vredesmars. Daarin worden ook een aantal thema's aangegeven als onder werp voor gesprek, zoals de vraag: „Is geweldloze weerbaarheid moge lijk of is het een naïef ideaal?" Aan die vraag zullen de deelnemers de handen vol hebben. Als onderdeel van het grote bevrijdingsprogramma dat volgende week in de gemeente Hontenisse zal worden afgewerkt, is het initiatief blijkens de eerste reac ties bij voorbaat al goed ingeslagen. Met veel enthousiasme is er door de Kloosterzandese jongerengroep aan de voorbereidingen rond deze tocht gewerkt en daarbij is de afgelopen weken heel wat komen kijken vol gens de heer Baart. De route van de vredesmars, waar aan deelname gratis is, luidt als volgt: Hulsterweg, Oudeweg, Hoek en Bosch, Tasdijk, Rondweg, Kruisweg, Groenendijk, Poolsplein, Clooster straat, Pastoor Smulderstraat, Ken- nedysingel, Crocusstraat, Tulpstraat, Emmastraat en Marijkeplein. Als contaktpersoon is aangesteld mejuffrouw M. de Bruijn uit de Walsoordensestraat 14 in Walsoor den (telefoon 01148-566). De geza menlijke jongerendienst met dr. A Blommerde na afloop van de mars begint 's middags om half twaalf. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De bevrijdings herdenking in IJzendijke begint mei 's avonds om 19.15 uur met een gezamenlijke dienst in de r.-lc. kerk. Daarna is er een stille tocht naar de begraafplaats. Op 5 mei wordt het feest 's mor gens om 8 uur begonnen met klokge lui en een rondgang door de drum band. Verder worden er op het sport terrein en de Markt voor alle school kinderen, ook van de huishoudschool kinderspelen georganiseerd. Om 14 uur is er een film voor de school jeugd in het jeugdgebouw. De oudere leerlingen kunnen mee doen aan een knobbetrit en een ori- ëntatierit op de fiets, waaraan leuke prijzen zijn verbonden. Om 17.30 uur wordt een gedenksteen onthuld aan de brandweerkazerne. Na een gekos tumeerde voetbalwedstrijd op het sportveld zal er om 20 uur op de Markt een openluchtbal zijn met me dewerking van. „The Concords". (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De wandelclub „Bea trix" uit Terhole heeft met twee groe pen deelgenomen aan de wandelwed strijden in Sas van Gent. Dat „Beatrix" ook dit jaar weer van zich wil laten horen, is al na twee wedstrijden gebleken. Evenals te Kloosterzande wisten beide groe pen ook te Sas van Gent tot de kop groepen door te dringen. In de 5 km- groep werd een 3de prijs behaald en in de 10 km-groep, waarvoor vele ploegen hadden ingeschreven, wist Beatrix de eerste prijs te behalen. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM Aan de Vrije Uni versiteit is geslaagd voor het docto raal examen godgeleerdheid P. Wa- melink, Middelburg. Voor het docto- raal-2 examen rechtsgeleerdheid slaagden: A. Plaisir, Krabbendijke, J.L Schuller, Vlissingen en J.R. Tak, Middelburg. Pedagogisch getuigschrift akte N XIX scholengemeenschap „De Vak school": M. C. den Baars, Melis sant; M. van Dam, Goes; C. S. Klom- pé, Goes, H. M. Klompé, Wol- phaartsdijk; E. Martens, Ovezande; J. N. Mol, Kamperland; A. C. de Muijnck, Borsele; C. A. Rijk, Bor- sele- Ned. Hervormde kerk Beroepen door de generale synode tot legerpredikant P. Siderius te Nieuw- en St.-Joosland te Veld hoven (toez.) H. Stoof te Akkrum. Aangenomen naar Utrecht als jeugdpredikant A. K. van Kooy, di recteur Stichting Jeugdwerk Noord- ervel-d, woon- te Zuidlaren. Bedankt voor Haarlem W. Sirag te Rotter dam-Zuid. Beroepbaarstelling Vic. J. L van Eijk, Faustdreef 49 te Utrecht, is beroepbaar. Ger. Kerken Beroepen te Boskoop H. Pol te Lopik, voorheen te Boskoop te Lichtenvoorde J. Dijkstra, kandidaat te Amstelveen. Geref. Kerken Vrijgemaakt, Bedankt voor Ede-Wageningen N. Bruin te Groningen-Helpman. Geref. Gemeenten Bedankt voor Nieuwerkerk en voor Wageningen Char, van den Poel te Yrseke. ^jii SPAARBANK SERII* EN VOLG 1 999-123 (Jw »p»»trekenlng i» bekend o urne- en volgnummer. Vermel: op de formulieren voor Inleg en brieven, die u aan de Centrale de Rijkipotttpaarbank zendt Dt STAAT HttBrbortl dt roll doof de /UJkr/otljfaa/baii tingen lmar door ojkroehtm i Mr*. trmdt fttur—rle ere i iv»! Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen geiden aparte openingstijden. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE „De mis heb ben we kunnen afbestellen, maar het snoepgoed niet". Dit zegt de penningmeester van de Zuid- dorpse jeugdraad, H. de Mul, die dit jaar de organisatie van de ac tiviteiten in het kader van ko ninginnedag voor zijn rekening heeft genomen. Op de valreep is het bestuur van de jeugdraad ge noodzaakt geweest het gehele programma voor de morgenuren te verzetten. Dit om de eenvou dige reden, dat het geheel is afge steld op de lagere-schooljeugd, die dan evenwei in Axel te gast zal zijn, zodat de Zuiddorpse jeugdraad het aanvankelijk zon der Zuiddorps jongste generatie zal moeten doen. „Bij de opzet van koninginnedag is dit jaar duidelijk een fout ge maakt", vertelt een lichtelijk teleur gestelde jeugdraadpenningmeester „We hebben er in Zuiddorpe ons best op gedaan om een zo aantrekkelijk mogelijk programma in elkaar te zetten, maar achteraf is gebleken, dat op hetzelfde moment in Axel al lerhande 'activiteiten staan te gebeu ren. waarbij alle schoolgaande jonge ren in de gemeente Axel zijn uitge nodigd". En bij die gemeente Axel hoort sinds 1 april ook de voormali ge zelfstandige gemeente Zuiddorpe. „Er zijn in ons bestuur over die communicatiefout harde woorden gevallen" vertelt de heer De Pul. „Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Zuiddorpe koninginnedag wel zou kunnen vergeten. Met veel kunst en vliegwerk hebben we het programma op het nippertje toch nog kunnen redden". De jeugdraad heeft kosten noch moeite gespaard om zich dit jaar weer van zijn beste kant te laten zien Het programma dat in onderling overleg is samengesteld, is voorna melijk afgesteld op de lagere school jeugd. Het hoogtepunt zijn de volks spelen. De activiteiten in het kader (ADVERTENTIE) van de Oranjefeesten behoren sinds een aantal jaren in Zuiddorpe tot een van de meest gewaardeerde plaatse lijke tradities. „Ik ben van mening, dat we dit zo moeten houden", ver telt de penningmeester- „We moeten er vooral voor waken, dat het In de toekomst een gemeen telijke massa-manifestatie wordt, want dan is het feest reeds bij voor baat gedoemd te mislukken. We moe ten de Oranjefeesten „dorps" probe ren te houden". Koninginnedag is in het dorp nog steeds een feest, waar bij het grootste dee) van de bevolking van Zuiddorpe zich ten nauwste be trokken voelt. Dat blijkt elk jaar weer uit de overweldigende belang stelling voor de plaatselijke activitei ten. „Als het programma van Axel en de kerkdorpen beter gecoördineerd was, dan hadden we heel wat geld kunnen uitsparen" aldus de heer De Mul. Als penningmeester heeft hij uiteraard open oog voor de financiële consequenties van een dag onbe zorgd feestvieren. „Als we geweten hadden, dat de Zuiddorpse lagere schooljeugd naar Axel zou gaan, waar ze als beloning voor haar in breng een tractatie zal krijgen, dan hadden wij ons de ksten voor snoepgoed kunnen besparen. Met ons geld hadden we iets anders kunnen doen en dat hebben zich uiteraard oo de overige bestuursleden van de jeugdraad zich terdege gerealiseerd. Vandaar dat we eigenlijk niet zo content zijn over de gang van zaken, al zien we er ook weer niet het nut van in om deze moeilijkheden erg op te blazen. We moeten uiteindelijk voor subsidie steeds weer in Axel te recht en daar houden we graag reke ning mee"- Wel neemt men het de Axelse organisators een beetje kwa lijk, dat er helemaal geen overleg is geweest. Ondanks de problemen, die men heeft moeten oplossen, ziet het feest programma voor morgen er toch wel aardig uit. De traditionele mis, waarmee om negen uur begonnen zou worden, gaat niet door. De muzi kale rondwandeling van drumband „Ons Genoegen" en de jeugdfilm „Chaplin Festival" met daaraan verbonden het uitreiken van oranje bonbons zijn respectievelijk ver plaatst naar de avond en de middag Het programma begint niet, zoals aanvankelijk gepalnd, 's middags om twee uur, maar een half uur vroeger. Dan wordt het startsein gegeven voor de volksspelen met daar op aan sluitend de vertoning van de Chaplin. film Eveneens morgenmiddag, iets later dan gepland, wordt het kleuter programma afgewerkt en „Ons Ge noegen" zal om half zeven voor een waardig muzikaal besluit van het middagprogramma zorgen Als „uit smijter" begint tenslotte om acht uur nog een koninginnebal met medewer king van ,.The Gold Stars" met zang van Monja. (Van onze correspondent) OOSTBURG Vandaag verricht burgemeester A. Schipper zijn eerste officiële opening in Oostburg. Hij zal om 14.30 uur het Modehuis Exclusief aan de Brouwerijstraat 37 openen. Films MIDDELBURG City 20 uur Nuddstenparadijs 18 jaar OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Funny girl ANTWERPEN Astrid: Hoera, de school staat in brand a.l. Forum: Bambi a.L Metro: Maxiroof in mini-Morris a.l. Rex: Ons landhuisje a.l. Ambassades: De beste jaren van miss Brodie 18 jaar Astra: Het bal der vervloekten 18 j. Capitole: De vervloekte brigade 18 jaar Centra: Justine 14 jaar Monty: Winnetou en de zucht naar het goud Odeon: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Pathé: Mister Jericho 18 jaar Quellin: El Che Guevara 18 jaar Rubens: Alfred de Grote 18 jaar Savoy: De geheimzinnige passagier 18 jaar Vendome: Monsieur Hawarden 18 j. GENT Majestic: Op drift in de ruimte 14 j. Scala: Kuifje en de zonnetempel 14 jaar Capitole: Paint your wagon 18 jaar Century: Het commando der vijf 18 jaar Plaza: Cactusbloem 18 jaar Rex: Adalen 31 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever a.l. Century: De stuntman 18 jaar Renova: Vampiers op het bal 18 j. Scala: Serafine 18 jaar Toneel - Muziek - Dans "ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur „De Huisbewaarder" van Harold Pinter door het Nieuw Rotterdams Toneel. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur „Rose-Marie" Diversen 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 20 uur Bijeenkomst Vrouwenbond NKV Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 In Middelburg. MIDDELBURG v.m. Vleeshal: Expositie „Kunste naars van de Scheldezoom", uitwis- seiingsexpositie Bergen op Zoom Middelburg (t.m. 10 mei). Dag. van 1418 Zat. 10—18, zon. 13—17 u. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie teke ningen en prenten van Dick Cassée (t.m. 3 mei) Rott Kunstkring, Witte de With- straat 35. Expositie Jaak Frencken en Carla Kaper, litho's (Lm. 16 mei) Werkd. 1017, zon. 1116 u. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling „25 jaar Zeeland" (t.m. 6 mei). Dag. van 1012 en 1417 uur. Niet op zondag. GENT Floraliënpaleis Internationale bloe mententoonstelling (t.m. 3 mei). Morgen, donderdag 30 april: Bergen op Zoom: 10.51 en 23.28 uur; Hansweert: 10.15 en 22.48 uur; Made-Drimmelen: 13.50 uur; Terneu- zen: 9.46 en 22.20 uur Vlissingen 9.17 en 21.53 uur; Wemeldinge: 10.41 en 23.18 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2