„Briljantste speler bij de training" DONGEN BEHIELD EERSTE PLAATS TEMPO EN DWS SCOORDEN NIET Moller VC gaf 2-0 voorsprong prijs „EN TOEN WAS DE MAAT VOL Door gelijk spel tegen Olympus Bravenboer winnaar en leider in België Niloc-dames grepen titel Anderlecht op de t.v. NEDERLAAG AMVJ: 0-3 0 IN VIJFDE SET GEEN ENKEL TEGENPUNT RENE PIJNEN BLEEF LEIDER Nederlaag dames Zwart-Wit Venhaêe. koek voor 120 winnaars mals en geurig" met boter...mmm! Dinsdag 28 april 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportredactie) BRUSSEL Het grote Anderlecht, tien keer kampioen van zijn land, waarvan de laatste vijf keer achter elkaar. Bergholtz deelt in de triomfen. De trainer heet Sinibaldi, Pierre Sinibaldi, een rijzige Corsicaan. Met hem had Bergholtz toen al moeite. Sinibaldi is zo koppig als een ezel. In Brussel heeft men ervan gemaakt: „Tétu comme un Corse" (koppig als een Corsicaan). Bergholtz: „Hij volhardde steeds in zijn principes. Dat kan ik waarderen. Maar als die principes verkeerd zijn, moet je ze natuur lijk wel weten te veranderen". Het probleem Sinibaldi loste zich ech ter vanzelf op, want de koppige Corsicaan verdween na een seizoen. Hij nam ontslag. Men fluisterde dat hij toen in die gouden dagen van Anderlecht reeds sleet in de ploeg begon te zien. Bergholtz betreurde zijn vertrek niet. Hij vond dat je bij Sinibaldi nooit wist waar je aan toe was. De man had geen expressie. Of je won of verloor, hij keek altijd hetzelfde. Het seizoen '70-'71 begint. Berg holtz heeft een gesprek met Sinibaldi die aan zijn tweede ambtsperiode bij Anderlecht begint. Na afloop denkt hij, da't de geschillen van vroeger zijn bijgelegd. Hij gaat niet weg bij Anderlecht, hoewel Beerschot sterke druk uitoefent, en toont in een serie vriendschappelijke wedstrijden, o.a. met een doelpunt tegen Real Ma drid, een uitstekende vorm. De com petitie start. Voor de tweede wed strijd tegen Beveren Waas moet hij plotseling uit het elftal. Sinibaldi zegt: „We gaan met één vleugel spe len, Puis. Verder nog Jan Mulder en Devrindt in de spits. Daarmee bas ta". Anderlecht had al veel te lang vastgehouden aan het verouderde 4—24 systeem. Het werd hoog tijd dat het overschakelde op het 433 systeem op off-side-basis, waarmee Standard Luik zo'n succes had. En rechtsbuiten Bergholtz werd zonder vorm van proces aan de kant ge zet, hoewel hij goed speelde. Een half jaar duurde dat. Hij was niet eens meer reserve. Totaal vergeten speelde Bergholtz zijn wedstrijden in het tweede elftal. Goed of slecht, dat interesseerde kennelijk niemand. Totdat enkele weken geleden An derlecht in Rijsel een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de tweede Franse club Marseille moest spelen. Devrindt en Mulder waren gebles seerd. Sinibaldi kwam tot de ontdek king dat hij geen invallers genoeg had. Na zovele maanden herinnerde hij zich plotseling dat er ook nog een Bergholtz bestond. Teneinde raad moest Bergholtz er dan maar in. Hij had als tegenstander de Franse in ternational Djorkaet. Bergholtz draaide hem dol. In het hotel grapte hij later: „Laat ik m'n buik nog maar eens goed voleten, het zal toch wel de laatste keer zijn". Maar zijn spel had toch zo'n indruk gemaakt, dat Sinibaldi hem hand haafde in de selectie van 16 spelers, waaruit het elftal gekozen zou wor den voor de halve finale-wedstrijd in de Europacup tegen Inter Milaan. Bergholtz: „Ik was zeer verbaasd, dat ik bij de spelers mocht blijven. Toen Van Himst, die in het trai ningskamp verkeerde vis gegeten had. ziek werd, moest ik zelfs het veld in. Ik had geen wedstrijdritme meer. Wat denk je, zes maanden er naast". Toch speelde hij uitstekend. Mulder was de uitblinker, daarna kwam Bergholtz. Inter won met 10 en met de return in Milaan in het vooruitzicht, leek het voor Ander lecht een verloren zaak. Gerard Bergholtz stond weer naast het elftal dat in het San Siro zou moeten trachten het resultaat tegen Inter zo dragelijk mogelijk te houden. Maar bij aankomst op het Milanese vliegveld Linato hoorde Jan Mulder, dat zijn vader plotseling was over leden. Dus moest Bergholtz opnieuw aantreden. Hij had zich er helemaal op ingesteld doelpunten te maken. „Want," zo redeneerde hij, „je kunt nog zo goed spelen, als je een doel punt scoort ben je de man." Vierde minuut. Landini speelt een bal terug op zijn keeper. Bergholtz er tussen, op borsthoogte jaagt hij de bal in het net. 42e minuut. Voorzet van Puis, Bergholtz kopt Anderlecht in de finale. Opwinding, grote verras sing. Hij bekende later dat hij meer aan zichzelf dan aan het elftal had gedacht: Jk wist dat de wedstrijd in België op de televisie zou worden uitgezonden en ik dacht: dit is je kans, want ze kunnen je alles afne men, maar niet je talent en je klasse." Het zat de leiding van Anderlecht vanzelfsprekend niet zo lekker, dat uitgerekend de man die men afge schreven had, voor dit grandioze suc ces had gezorgd. Er kwam kritiek in de kranten, over de radio en op de televisie over het beleid ten aanzien van Bergholtz. Na afloop van de wed strijd in het San Siro-stadion kreeg Bergholtz gewoon een hand. Niemand gaf hem zelfs een schouderklopje. De ploeg vloog terug naar Zaven- tum. In de aankomsthal van het vliegveld was het heel anders. Daar stonden honderden supporters de spe lers op te wachten met vlaggen en bloemen. „Bergholh, Bergholtz", klonk het in koor. De man die door zijn twee kostbare doelpunten Ander lecht een half miljoen gulden rijker had gemaakt, voelde zich gelukkig. Vier dagen na Milaan, kwam weer een koude douche. Anderlecht speel de thuis tegen FC Luik. Men had het niet aangedurfd ditmaal Bergholtz voor het eerste elftal te passeren. Mulder was in verband met het over lijden van zijn vader nog in Winscho ten. Een uur voor de wedstrijd stap te Mulder echter de kleedkamer in. Hij wilde spelen en liep kwaad weg toen hij hoorde dat men niet op hem gerekend had. De spanning was te snijden. Ieder een dacht nu dat de Zweed Nordhal die uit vorm was, het veld zou moe ten ruimen. Maar Bergholtz werd bij voorzitter Roosens geroepen. Deze zei: „Het spijt me, je speelt niet". En ze ging de held van het San Siro- stadion volkomen af. Terug in de kleedkamer, wilde enkele spelers uit solidariteit ook het het veld niet in. Maar dat werd weer gesust. Bergholtz: .,En toen was dan de maat goed vol. Ze bekijken me bij Anderlecht niet meer. En ik wil per se weg. Er zijn al minstens acht clubs die me graag willen hebben. Racing White is de belangrijkste kandidaat. Op de dag, dat Gerben Karstens in Brussel de laatste etappe van de Ronde van België won, werd er in hetzelfde stadion na de aan komst van de renners de wedstrijd Racing White - Vasas Boedapest, gespeeld. Racing White had mij uit genodigd als gastspeler. Anderlecht, dat me zelf niet laat voetballen, wei gerde. Waarom? Wel, ze hadden het vorig jaar graag de international Dockx van Racing White overgeno men. Racing wilde dat niet en daar om zijn ze kwaad en ik denk dat ze nu ook mij zullen dwarsbomen bij m'n transfer naar die club". „Maar er zijn genoeg kandidaten, Gantoise, Lierse, Beerschot, Union. De jacht is geopend. Ik ben nu 30 en ik kan beslist nog 4 tot 5 jaar meedraaien in de top. Aan snelheid heb ik nog niets ingeboet". Vijf jaar Anderlecht hebben Bergholtz toch een kapitaaltje opgeleverd. „Ik heb er een aardige villa aan overgehou den", legt hij uit, „en Bettina en ik hebben een modezaak. Zij ontwerpt kleren en die laten we in een atelier maken, waarna ik ze in de grote boe tieks aan de man probeer te brengen Dat lukt aardig". Financieel zit het daar in Brussel dus wel goed. Bergholtz had het vo rig seizoen een gesprek met de ma nager van MWi Joop Dreimuller. Toen deze hoorde dat hij bij Ander lecht een halve ton verdiende, zei hij „Wat kom je hier praten? Bij ons is dat niet mogelijk". Nog beter heeft Jan Mulder het, die een salaris van een paar ton heeft. Die lacht zelfs Cruyff uit. Het regent in Brussel. Het Astrid- park ligt er somber bij. Op een mod- Gerard Berghaltz, de man, die bij Anderlecht een drama meemaakte, met zijn vrouw Bettina. derig bijveld traint Sinibaldi. Onder een afdak dat hen tegen de gutsen de regen beschermt, staan de vaste supporters van Anderlecht, die geen training overslaan. De „klak" op het hoofd -en een zelfgedraaide sigaret in de mondhoek. Een man die voort durend op de grond spuwt, heeft het hoogste woord. Weet hij waarom Bergholtz niet in het eerste elftal speelt? „Menier", zegt hij plechtig. „Da's onrecht". En hij spuwt weer op de grond. Het kalende hoofd van Bergholtz dirigeert een door Sinibal di genomen hoekschop in de uiterste hoek van het doel. Bergholtz weigert een toupet te dragen. „M'n kale kop is m'n handelsmerk", zegt hij. .,Wat voor Jan Janssen de bril is, is voor mij m'n kale kop. Daaraan herkent iedereen me". Hij heeft nog altijd dat flitsende van vroeger. Een super snelle start. Albert Roosens, al 19 jaar voorzit ter, zit intussen te midden van de honderden trofeeën in de schatkamer van Anderlecht. Nee, hij heeft in het geheel niets tegen Bergholtz. „Ik vind het zelfs een sympathieke jon gen. Hij is de briljantste speler die ik ooit op een training gezien heb. Maar in de wedstrijden is hij regelmatig onregelmatig. Goed hij heeft ons in de finale geschoten. Oké, hartelijk dank. Maar voetbal is een collectief spel en degene die doelpunten maakt, heeft niet altijd de grootste verdien ste'.,. Hij tuurt over z'n brillegla- zen. Wordt Bergholtz verkocht? Roosens: „Ja, hij wil weg. Ik denk dat het transferbedrag tussen 150.000 en 175.000 gulden zal liggen". Is dat niet erg veel voor een speler van het tweede elftal? Roosens lacht even zuur. De training is voorbij. Si nibaldi laat inrukken. Een kwartier later zit Bergholtz in het stadion-restaurant. Hij verraadt nog dat hij straks in Tournebride op enkele kilometers afstand van Maas tricht gaat wonen en dat liij in Maastricht zelf een drugstore gaat beginnen. Daarna stuurt hij zijn groene M.G. pijlsnel de straten van Brussel in. Weg van het Astrid-park waarvan hij straks na alle successen toch met een bitter gemoed afscheid zal nemen. (Van onze sportredactie) MOERBEKE-WAAS De tweede rit ijn de Ronde van België voor ama teurs is een compleet Nederlands succes geworden. Wim Bravenboer was de snelste in de eindsprint van de rit, die over een afstand van 164 km voerde van Diegem naar Moer- beke-Waas. Hij versloeg vier metge zellen in de sprint, waarvan Matthias de Koning bovendien achter hem de tweede plaats voor zich opeiste. Wim Bravenboer en Matthias de Koning legde tevens beslag op de eerste twee plaatsen in het algemeen klassement terwijl de ploeg van Smith-Acifit de eerste plaats in de ploegenrangschik- king innam. Reeds na veertig kilometer ging de Belg Van der Wiele, vorig jaar tweede in deze ronde, er vandoor. Hij kreeg Jan Aling aan zijn wiel en na een twintigtal kilometers werden zij ingelopen door de Belgische belofte Abeshausen en Omloop. Frans van de Ruit, Frits Schur en Adri Duyker wierpen vervolgens de knuppel in het hoenderhok en hieruit vloeide de be slissende ontsnapping voort. Welis waar volgde na een aantal kilome ters een kleine hergroepering maar De Koning, v. d. Burgh, Bravenboer Maes, Abelshausen en Guido van Sweefelt ontsnapten weer juist op het moment dat de leider in het al gemeen klassement de Belg Ver- straete lek reed en daardoor de boot miste. Alleen de Belg. v. d. Linden kon nog aansluiting met de kopgroep krijgen. Wim Bravenboer won met giroot gemak de eindsprint van het zestal. De uitslag: 1 Bravenboer, 64 km in 4.04.30 met bon. 4.04. 2 De Koning z.t. met bon. 4.04.15, 3 Abelshausen (Belg.) 4 v. d. Linden (Belg.) 5 Maes (Belg.) 6 v. d. Burg 8 A. Duyker op 37 seconden. (Van onze hockeymedewerker) BREDA In de competitie om de landstitel geven de zuidelijke teams Tilburg en HTCC, de toon aan, het geen duidelijk onderstreept dat er een einde is gekomen aan de weste lijke suprematie. Overigens werden op deze wedstrijddag de resterende competitiewedstrijden gespeeld en werd een aanvang gemaakt met de promotieduels. De competitie eerste klas heren werd afgesloten met een kleine zege van Eindhoven op Keep Fit en een puntenverdeling tussen Venlo en Hertogenbosch. Het eerste treffen tussen de pro motiekandidaten Forward en Oranje Zwart (tweede klas-eerste klas) ein digde in een duidelijke zege voor Oranje Zwart. In Bergen op Zoom vond de pro motiewedstrijd Tempo - DVS (vier de klas-derde klas) plaats. In deze ontmoeting waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. Tempo had mede door de tenniscompeti- tie drie invallers, maar was de fensief zo sterk, dat de vijandelijke aanvalslinie vrijwel geen scorings kansen kreeg. Het verdedigingsblok van DVS speelde eveneens uitste kend en daarmede is de dubbelblan- ke eindstand verklaard. Voor promotie naar de reserve tweede klas duelleerde Breda 3 met Tilburg 5. Het jeugdige enthousias me van de Bredanaars werd door de Tilburgse ploeg, met vele routiniers in zijn midden, gecompenseerd met een beter tactisch inzicht. Een kost bare fout van de Bredase doelman deed de balans naar 'de zijde der Tilburgenaren doorslaan (01) Bij de dames sloot Tempo de com petitie (tweede klas A) af met een puntenverdeling, die in Boxtel tegen MEP werd behaald. De voor beide partijen zo belangrijke ontmoeting Keep Fit - Tilburg eindigde in een 10 zege voor de thuisclub, waar door de automatische degradatie van Tilburg een feit werd. Zwart Wit was in zijn eerste pro motieduel (vierde klas-derde klas) in Geleen gewikkeld met de club van die naam. Mede door het feit, dat de aanvalslinie der gasten voor de rust enige goede scoringskansen liet lig gen en de thuisclub dit niet deed zag Zwart Wit met de rust tegen een 1—0 achterstand aan. In de tweede helft waren beide partijen aan elkaar gewaagd, waarin de gastvrou wen de eindstand op 20 brachten. De promotiewedstrijd Waalwijk 2 - HTCC 2 (reserve tweede klas-reser ve eerste klas) eindigde in een ver diende doch geflatteerde 04 zege voor de gasten. VOETBAL Abe Lenstra gaat per 1 juni de Apeldoornse derde klasse amateurclub WSV trainen. De veel vuldige oud-international verlaat na drie jaar de Denekampse vereniging DOS'19. (ADVERTENTIE) samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam:_ straat:., plaats:. Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van het Am sterdamse Niloc hebben in de hoofd klas handbal het kampioenschap ge prolongeerd. In een zeer spannende wedstrijd werd concurrent Hellas (Den Haag) verslagen met 1310. De dames van het Bredase EBHV moesten in de overgangsklas de volle winst afstaan aan Athleta. Er werd verloren met 87 na een voorsprong van 73. Door deze nederlaag is EBHV uitgeschakeld voor de strijd om het kampioenschap. Het neemt nu de derde plaats in. In de districtsklas heren behield Dongen de leiding door een gelijk spel van 1414 tegen het Vlissingse Olympus. De dames van EBHV hebben in de overgangsklas in de slotfase vain de wedstrijd de volle winst prijs moeten geven aan het Utrechtse Athleta. Na dat Athleta in de eerste minuut door Ria Nieuwenhuijsen de leiding had genomen kwamen de Bredase dames door een lage schuiver van Lies Bor- burgh gelijk. Athleta bleef druk uit oefenen op de EBHV-defensie. Dit resulteerde in twee treffers van Ria Hastrick, zodat Athleta een voor sprong opbouwde van 3-1. EBHV ging echter niet ben de pakken neer zitten. Voor de rust inging zagen de Bredase rood-witten kans door drie doelpunten van Iet van Berkel de achterstand om te buigen in een 43 voorsprong. Ook na de rust zette EBHV het of fensief voort. Met twee treffers van Iet van Berkel en een van Bernadette Hoogersteger werd de voorsprong vergroot tot 73. Hierna ging het niet meer bij EBHV. Het meer ge routineerde Athleta nam het iniatief over en schoot voor het eindsignaal door Ria Nieuwenhuijs, Ans Boeren (2x) en Ria Hastnich (2x) maar liefst vijf maal raak zodat een overwinning van 8-7 mee naar Utrecht ging. 149. Hierna zetite Dongen een of fensief in en met zonder resultaat. Vijf maal (Gerard Verharen, Marius van Riel, Mathiëu Verharen 3x) moest de Olympuskeeper de bal uit het net halen, waardoor Dongen op het nippertje een gelijk spel van 1414 uit het vuur wist te slepen. De dames van SOA legden in de districtsklas tegen EVV uit Rijen voor de rust de basis voor een over winning. Will van Keulen opende de scofe voor SOA, maar nog in dezelfde minuut maakte Odilia van As gelijk voor EW. Twee tegenaanvallen van de Bredase dames werden door Jean van Gurp' en Will van Keulen afge rond met een doelpunt. Nadat Rina Weterings de achterstand verkleind had tot 32, brachten Will van Keu len en Carla Klerkx de voorsprong van SOA op 52. Aan beide zijden werd hierna voor de rust nog een maal gescoord zodat een 63 stand werd bereikt. Na de rust gaf EW de toon aan en schoot door Rina Weterings en Odilia van As twee maal raak. SOA slechts een maal door Betty Bekker. De winst bleef hierdoor toch bij SOA 7—5. De heren van Dongen, die leiden in de distritsklas, hebben deze weten te behouden door gelijk te spelen tegen het Vlissingse Olympus. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd tot de stand 66. Voor Olympus scoor den Henk Schreurs, Nico Geelhoed, Peet Tilroe, Toby Lammers (2x) en Feike de Haan. Voor Dongen Marius van Riel, Mathieu Verhazen, Luciën Raaymakers en Gerard Verharen (3x). Voor de rust inging schoot Olympus door Toby Lammers (2x) en Tjeerd de Vries nog drie maal raak, zodat een 9—6 voorsprong werd bereikt. Na de rust behield het Vlissingse Olympus de leiding tot de stand (Van onze sportredactie) BRUSSEL De wedstrijd, die An derlecht morgen speelt tegen Arse nal, in de laatste wedstrijd van de finale om de Runners-Up-cup, wordt in zijn geheel rechtstreeks uitgezon den door de Belgische televisie, de BRT en de RTB. De uitzending begint om 19.25 uur. In het elftal van Anderlecht is Cor nells vervangen door Martens. ALMA ATA (ANP) De Russi sche kampioensploeg Burevestnik heeft gisteren in Alma Ata de twee de wedstrijd voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese volley balbeker tegen AMVJ/RC met 3-0 gewonnen. De Russen, die de eerste wedstrijd in Amsterdam in een winst van 3-1 hadden omgezet, bereikten daarmee de halve finales, waarin de Hongaar se kampioen als tegenstander zal fun geren. De setstanden waren: 15-2, 15- 12, 17-15. LORCA (ANP) De Belgische wielrenner Jean Ronsmans heeft gis teren de vierde etappe van de Ron de van Spanje gewonnen. Hij legde de 160 kilometer van Almeria naar Lor- ca af in 4 uur 9 minuten en 44 secon den. Tweede werd zijn landgenoot Ray mond Steegmans en derde de Span jaard Ramon Saez, beiden in dezelfde tijd als de winaar. Ook het peloton kwam binnen in dezelfde tijd als Ronsmans. René Pijnen behoudt de leiding in de algemene rangschikking. (ADVERTENTIE) GEGARNEERDE GEBAKKEN SCHOLFILETS (4 PerS.r 10 8 scholfilets, wat kleine champignons, 1 gesneden appel, zout, bloem, boter of margarine, olie. Filets zouten, door de bloem halen, goudbruin bakken in hete olie. Leg ze dakpansgewijs op een schotel. warm houden. Bak champignons en stukjes appel goudbruin in boter of margarine: verdelen over de vis. Schenk de olie met wat druppels citroen uit over de vis. Opdienen met gekookte aardappelen. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor .Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. (Van onze volleybalmedewerker) BREDA De dreiging van een nacompetitie in de eredivisie heren tussen vier teams om één degrada tieplaats is de competitieleider be spaart gebleven. HML slaagde erin om tegen SFC twee kostbare punten te veroveren en ook Libanon zorgde voor een complete verrassing door Orawi te verslaan. Voor DOS '58 en DTS wel een tegenvaller. Beide teams zullen nu samen moeten uit maken welke ploeg na een eenjarig verblijf in de eredivisie, naar de hoofdklas zal moeten degraderen. Blokkeer besloot het seizoen met een 3I zege op Tornado. De promotiewedstrijden naar de eredivisie zijn voor de westelijke en zuidelijke kampioenen goed begon nen. Bij de dames won DOS '58 met 31 van Olympus '63 uit Sneek en Octopus uit Alkmaar versloeg het Nijmeegse Union met dezelfde cij fers. Bij de heren had favoriet HVS maar drie stes nodig tegen EAVV en EW behaalde in Eindhoven een 31 zege op NSH uit Hengelo- Met een 32 nederlaag bij Hajraa nam Sarto afscheid van de hoofdklas Bermi besloot het seizoen met een magere 3 —2 zege op Orawi 2. De promotiestrijd om de beschik bare plaatsen in de hoofdklas begon voor de kampioenen uit overgangs klas 7 zeer voorspoedig. Set Up klop te het damesteam van Argus met 30 en WC versloeg met dezelfde cijfers het herenteam van VK Am sterdam. Voor de kampioenen uit overgangs klasse 8 was de start minder succes vol In Bergen op Zoom zorgden Moller VC en Zaan '69 wel voor de nodige sensatie Dank zij een enor me inzet wist Moller de zeer sterke aanval van de Zaanse combinatie aan banden te leggen. Goed gesteund door de talrijke supporters nam Moller in de eerste set een vrij forse voorsprong, maar met de sterkste aanvalslinie voor het net kon de Zaanstreek formatie weer terugko men en zelfs een 1214 voorsprong nemen. De zeer sterke net- en veld- verdediging van Moller wist de kan sen weer te doen keren en terwijl de lange railey's voor enorme spanning en sfeer zorgden, won Moller VC de set met 1816. In de tweede set bleef een Moller- inzinking achterwege en terwijl de Zaanaanval vruchteloos storm liep, draaide Moller van 76 naar een prachtige 157 winst. In de derde set kon Zaan, met zijn 2 sublieme aanvallers weer voor het net, profiteren van een minder sterk moment van Moller en tilde de stand van 33 naar 39. Enorm was de terugkomst van Moller. Punt voor punt werd teruggenomen en bij 109 leek net vonnis over Zaan geveld. Moller kon echter geen vuist maken en een wanhoopsoffensief deed Zaan aan een nederlaag ontsnappen. In de vierde set wist Moller zich van de teleurstelling te herstellen en nam door een groots offensief een 50 voorsprong. Zeer tactisch wist Zaan opnieuw de dreiging af te wenden. Toen de har de aanval opnieuw geen succes bracht, probeerde men het met zachte plaatsballen en dat bracht de Moller-verdediging in moeilijkheden. Na 8 -12 slaagde Moller er nogmaals in de bakens te verzetten. Na 1113 trilde De Leede op haar grondvesten toen Moiler doordrukte naar 1413- Nog een ount had Moller nodig. Het nam echter iets te veel risico. Op nieuw lange ralley's en zenuwslopen de spanning en tenslotte 1618 voor Zaan '69 Diepe verslagenheid in het Mollerteam Zo diep dat men in de beslissende set niet meer de bezieling wist op te brengen om nog eens alles te geven Zaan '66, in de winning mood, gaf ook geei. kans meer Met daverende aanvallen doorboorde hef de wanho pig duikende Moller defensie. Het werd voor Moller een anti-climax en zondei ook maar een tegenpunt te scoren, verloor het de vijfde set. Voor Moller is er echter nog niets verloren Van de drie kandidaten gaan er 2 over naar de hoofdklas. Za terdag tegen Stentor in Groningen kan een vrijuit spelend Moller toch de basis leggen voor een prachtige bekroning van een sterk seizoen.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7