GS. BEZOEKEN DOW CHEMICAL Kinderfestival op koninginnedag 58 ct Rotonde krijgt verkeerslichten Burgemeester Aschoff opent STIHATO-beurs IN TERNEUZEN Gereformeerde kerken moeten samenwerken Wajang in-t-kuip;e. 10 Dagen vrij? Er op uit 8-daags kriskras- abonnement* f All (kinderen4t/m NS-lentetochten Samen op reis? Neem een 2-pluskaart* Avondje uit? Avondretour! Beroepingen Examens Wat en waar VANDAAG INVENTUM Tentoonstellingen Hoogwater enkele reis een kwartje voordelig uit met NS In Sluiskil Op 30 april openiug oo rl gstentoons telling in Breskens Muziekvereniging trekl op 30 april door Breskens A. VAN DALE WON TWEE PARTIJEN Ds. P. van Dijk LENTETOERN OOI IN OOSTBURG Kandidaten voor gemeenteraad in Aardenburg invention maakt u het koffiezetten gemakkelijk! Kinderprogramma op 30 april in Sas van Gent Op 5 mei toch Rad van Avontuur Stille tocht op 4 mei in Breskens Eén PvdA-afdeling voor Sluis en Retranchement Dinsdag 28 april 1970 DE VRIJE ZEEUW Nu ook in literfles Met kans op gratis fles =N?c h i e o uSyA tfE KUYPi# DUTCH GENEVA j The oldest »nd most popular Aperitif in Holland Drink it straight, and where possible serve from an ice cold'bottle. BRESKENS Op 30 april zal de muziekvereniging „Uit het Volk, voor het Volk" een muzikale rond wandeling door Breskens maken. Tij dens deze rondgang worden de nieu we uniformen gedragen, die een ge schenk zijn van de bevolking van Breskens en het voormalige gemeen tebestuur van Breskens. Beroepen te Rotterdam-Pernis E. Bouman te Urk te IJsselmuiden ,C. den Boer te Zeist. Aan de VU in Amsterdam slaag de voor het doctoraal examen theo logie de heer P. Wamelink te Mid delburg. Beroepen te Den Helder D. Nieu- wenhuis te Harlingen. TILBURG Aan de Katholieke Hogeschool slaagde voor het docto raal examen economische weten schappen J. Remijn te 's-Heerenhoek. Voor het kandidaatexamen ecenomi- sche wetenschappen slaagde C. Lo- diers te 's-Heerenhoek. Films GOES Grand 20 uur De vernietiging van Frankenstein 18 jaair HULST Bioscoopgebouw 20 uur Battle of Britain MIDDELBURG City 20 uur Nudistenparadijs 18 jaar OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Funny girl TERNEUZEN Luxor 20 uur The Love Bug VLISSINGEN Alhambra 20 uur Shalako 14 jaar ANTWERPEN Astrid: Hoera, de school staat in brand a.l. Forum: Bambi a.l. Metro: Maxiroof in mini-Morris a.l. Rex: Ons landhuisje a.l. Ambassades: De beste jaren van miss Brodie 18 jaar Astra: Het bal der vervloekten 18 j. Capitole: De vervloekte brigade 18 jaar Centra: Justine 14 jaar Monty: Winnetou en de zucht naar het goud Odeon: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Pathé: Mister Jericho 18 jaar Quellin: El Che Guevara 18 jaar Rubens: Alfred de Grote 18 jaar Savoy: De geheimzinnige passagier 18 jaar Vendome: Monsieur Hawarden 18 j. Deze koffiefilter is hei hélemaal! Vol-automatisch één, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht héérlijke koppen! f 105, u kunt er op rekenen! Diversen GOES Grote Kerk 10 uur Toogdag Hervormde vrouwen. HOEDEKENSKERKE Hotel Westerschelde 20 uur Vergadering Coöp. Radffeisenbank Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg MIDDELBURG vm Vleeshal: Expositie „Kunste naars van de Scheldezoom", uitwis selingsexpositie Bergen op Zoom— Middelburg (t.m. 10 mei). Dag. van 14--18 Zat 10—18, zon. 13—17 U. RO TTEKDAM Museum Boymans: Expositie teke ningen en prenten van Dick Cassée (tm 3 mei) Rott Kunstkring, Witte de With- straat 35 Expositie Jaak Frencken en Carla Kaper, litho's (t.m. 16 mei) Werkd. 10—17, zon. 1116 u. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling „25 jaar Zeeland" (t.m. 6 mei). Dag. van 1012 en 1417 uur. Niet op zondag. GENT Floraliënpaleis Internationale bloe mententoonstelling (t.m. 3 mei). Morgen, woensdag 29 april: Ber gen op Zoom 9.30 en 22.07. Hans- weert 8.47 en 21.21, Made-Drimme- len 12.25 en 0.52, Terneuzen 8.17 en 20.53 Vlissingen 7.49 en 20.25, We- meldinge 9.20en 21.57. (ADVERTENTIE) 1 T\J.~ 9jaarf20.-) Keuze uit verschillende, met zorg samengestelde trips o.a. naar De Efteling, Zuid-Limburg/ Aken, Amsterdam/ Schiphol, De Keukenhof etc. Van 30 april t/m 10 mei dagelijks onbeperkt een dag voordelig reizen. 2 personen f30.- 3 personen f35, 4 personen f40, 5 personen f45, 2 kinderen 4 t/m 9 jaar gelden voor 1 persoon. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen! Van 30 april t/m 10 mei elke avond na 18.00 uur, dus ook op vrijdag en zondag. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Twee uiteenlo pende evenementen zullen de viering van koninginnedag in Terneuzen ac centueren. Voor de kinderen van de lagere scholen wordt in de omgeving van het Knutselkotje aan de Steen- kamplaan een kinderfestival op touw gezet en in het Zuidlandtheater bren gen Rien van Unen en Bert van Don gen hun van de televisie befaamde programma voor en door bejaarden „Breng eens een zonnetje" op de planken. Verder zijn er 's middags in het Zuidlandtheater drie kindervoorstel lingen met ,Appie en Flappie' clowns een goochelaar, muziek en zang. Op het kinderfestival kam de jeugd zich in tal van kraampjes met allerlei spelen vermaken. Verder wordt op koninginnedag een oriëntatierit voor auto's gehouden binnen de grenzen van groot-Terneu- zen. Om half acht trekken vanuit drie punten in de stad lampionop tochten met muziek voorop naar de markt. Ook in Sluiskil is een uitgebreid programma voor koninginnedag ge organiseerd. De feestelijkheden be ginnen om negen uur met een aubade van leerlingen van kleuter- en lagere scholen op het plein van de openbare school aan de Spoorstraat. Om half tien begint een speurtocht met spe len voor kinderen van de derde tot en met de zesde klas van de lagere scholen, gevolgd door een filmverto ning voor leerlingen van de twee laagste klassen van de lagere scho len. Om twee uur 's middags worden op het sportterrein aan de Drostlaan kastiewedstrijden gehouden voor ge mengde ploegen van de lagere scho len. Om kwart voor drie bindt een voetbalelftal samengesteld uit Sluis- kilse onderwijzers de strijd aan te gen een team uit de bevolking. Om half vijf vindt op het sportterrein de prijsuitreiking plaats van de speurtochten en Kastiewedstrijden. Om half acht 's avonds begint een lampionoptocht met medewerking van de Sluiskilse drumband. Om acht uur kunnen de dansliefhebbers terecht op het oranjebal in het gil- >dehuis. (Van onze correspondent) BRESKENS In het Diensten centrum Goedertijt te Breskens wordt op 30 april om vier uur een tentoonstelling geopend ter gelegen heid van de 25e herdenking van de bevrijding. Op deze tentoonstelling zullen vele voorwerpen uit de Tweede Wereld oorlog te zien zijn, zoals distributie kaarten, stamkaarten, ondergrondse kranten en uit de gevangenissen ge smokkelde brieven. (Van onze correspondent) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op uitnodiging van de directie van Dow Chemical- Nederland in Terneuzen hebben de commissaris der koningin in Zeeland mr. J. van Aartsen en de gedeputeer den Van Dongen, Van Geesbergen, Van Poelje en Kaland (jhr. mr. Scho- rer was verhinderd) een bezoek ge bracht aan het fabriekscomplex bij Terneuzen. Van het gezelschap maakten tevens deel uit -de echtgenotes van enkele G.S.-leden en de griffier dr. D. van der Wel. In de kantine van het be drijf gaven president-directeur G. H. Watkins en administratief-directeur C. A. Kuijl eerst een uiteenzetting over de diverse „plants", waarna per autobus een rondrit, over het fabrieks complex werd gemaakt. Na de excur sie bood de Dow-directie het gezel schap in Grand Hotel Rotterdam een lunch aan. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OOSTBURG De leden van de club zonder naam strijden nog steeds om de tweede plaats van het clubkampioenschap. A. van Dale won weer twee partijen. Uitslagen van de biljartwedstrij den: A. van Dale - D. Tvjïferoen 1811, A. van Dale - H. Mathijsse 44—22, A. de Bart - J. Beerens 17 4, L. Boonman - H. van Steen 5— 36 en G. Boonman - H. Mathijsse 18—22. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG „Er zijn in de pro vincie Zeeland een aantal kleine ge- reformeeide kerken, die willen ze hun leefbaarheid behouden - 'n com binatie moeten vormen met een of meer andere zusterkerken. De gere formeerde kerken in Zeeland hebben het kleinste zielental per predikant, nl- 700 en slechts 535 per kerk. De huidige situatie is bijzonder verontrustend en ondanks de bevol kingstoename in Zeeland is er geen hoop op een groei voor de gerefor meerde kerk. De in het verleden toch kerkelijk gerichte bevolking in deze provincie dreigt in een crisis te ge raken door een bevolkingstoename van de grote steden en omdat velen de kerk geruild hebben voor een au to". Dit zei as. P. van Dijk uit Halste ren over „De kerk van Zeeland" tij dens de zaterdag gehouden Zeeuwse gereformeerde ouderlingenconferen tie in 't verenigingsgebouw De Poort te Zaamslag. „Daarbij" zo vervolg de hij, „zullen wij van de plaatse lijke zelfstandigheid af moeten. Het is een heilig huisje dat we zullen moeten afbreken en u mag daarbij best een traan laten, want het was een goed huis. Maar er zijn in' Zee land in het verleden te kleine ker ken gesticht die heden niet over vol doende mankracht en middelen be schikken die hun taak als kerk van Christus kunnen bewerkstelligen. Na tuurlijk za] samengaan op weerstan den stuiten. Nergens komt men de kleinheid van de mens zo tegen als in het samengaan met anderen, bang om iets van zijn zelfstandigheid te moeten prijsgeven". Sprekende over de financiën zei. ds. v. Dijk dat le gitieme steun moet blijven, maar de verouderde structuur zou gewij zigd moeten worden- In de hierop volgende discussies kwamen diverse aangelegenheiden ter sprake zoals recreatie, evangeli satie, lidmaatschap etc. Naar aanlei ding van de gestelde vragen en op merkingen zei ds. Van Dijk dat per jaar tien gulden per zie] wordt af gestaan aan de zending tegen een ontvangst van f 70 per ziel. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.li uui Amati-Kwartet m.m.v. Rudolf Jan sen (piano) en Anthony Woodrov (contrabas). Schouwburg 20.15 uur „4 x anders" van Barillet en Gréd; door de Haagse Comedie. (ADVERTENTIE) kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in bet bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. GENT Majestic: Op drift in de ruimte 14 j. Scala: Kuifje en de zonnetempel 14 jaar Capitole: Paint your wagon 18 jaar Century: Het commando der viji 18 jaar Plaza: Caetusbloem 18 jaar Rex: Adalen 31 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar ST.-NÏKLAAS Select: De dolle kever a.l. Century: De stuntman 18 jaar Renova: Vampiers op het bal 18 j Scala: Serafine 18 jaar (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de noordzij de van de verkeersrotonde in Terneu- zen-Zuid worden op het ogenblik ver keerslichten geplaatst. De installa tie zal echter voorlopig niet in wer king worden gesteld, aangezien eerst nog verkeerstellingen voor de programmering moeten worden ge maakt. Er komen verkeerslichten ook voor de fietsers en voetgangers. Ten behoeve van overstekende voet gangers wordt een drukknop aange bracht waarmee zij zelf het stop licht kunnen bedienen. (Van onze correspondent) OOSTBURG De jeugdcommis sie van de s.v. Oostburg organiseert op donderdag 30 april a.s. een voet baltoernooi voor pupillen op het ge meentelijk sportpark. In poule I zijn ondergebracht Bres kens Cl, Vlissingen Cl en Terneu- zense Boys I. In poule II Vogelwaar de Cl, Oostburg Cl en Hulst Cl. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur De prijsuitreiking om 17.00 uur. (Van onze correspondent) AARDENBURG Voor de ge meenteraadsverkiezing van 3 juni a.s. zijn voor de Aardenburgse raad de volgende kandidatenlijsten vast gesteld: Katholieke lijst: E. F. J. Lansu, P. G. Lampo, C. van Bellegem, A. Pari- daen-Doolaege, E. J. T. Ferket, W. R. E. J. Staelens, mevr. M. L. Rijck- aert-Blomme, C. P. de Croock, C R. Sallet, E. C. B M. Verstraete. Protestantse Lijst: A. J. van der Bliek, J. Haak, J. P. Slager, W. K. Marijs, D. M. Commelin, A. G. Ver- linder, J. I. Pleijte, P. Beun. P.v.d.A.: L. J. de Clerck, mevr. A. S. Keijmel-Cambier, J. A. Houg, C. Beun, Ch. Clarissen, J. Willemsen Lijst Verbeke: C. C. E. Verbeke, G. A. Coppens, J. P. M. Vermeire, F. E. E. van Hevele, P. C. G. O. Dhont, W. A. M. Verstraete. Lijst Standaert: E. Standaert, mej. A. T. Verstraete, A. A. Breijaert, F F. Standaert, R. J. L. de Windt. Lijst Buyck: R. O. Buyck. Lijst Aardenburg R.K.: J. F. Rijck- aert, A. V. J. de Smet, W R. Dhont, Lijst Gemeentebelangen: W. F. van Helden, H. van Iwaarden, G. F Bon te, mevr. W. E. H. Janssen-Gerlach, G. J. Govers, F. J. van Hal. J H I van Waes, H R. L. Bakker, L. J. de Smet, N J. Rijk. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen zal op don- Ierdag 30 april de officiële opening verrichten van de Stihato-handels- beurs voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De plechtigheid begint om drie uur. Aan de grootste handelsbeurs die lot dusver in Zeeuwsch-Vlaanderen is ingericht, nemen ongeveer zeventig bedrijven en middenstanders deel. Behalve uit Zeeland zijn de stand houders afkomstig uit Noord-Brabant, Zuid-Holland en Noord-Holland. De tentoonstelling besiaat een oppervlak te van totaal 5000 vierkante meter, verdeeld over vier grote paviljoens. Naast commerciële instellingen geven overheidsinstanties en particuliere in stellingen op de beurs acte de pré- (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Voor de schoolgaande kinderen in Sas van Gent is het programma op Konin ginnedag als volgt samengesteld: Om 10.30 uur is er een rondgang in de gemeente door de verenigingen en de schoolgaande kinderen, op geluisterd door „De Verenigde Vrienden", waarna er een ballon wedstrijd op het Keizer Karelplein zal plaatsvinden. Hierna zal burge meester R. A. J. den Boer een toe spraak houden vanaf de kiosk in het Generaliteitspark- 's Middags te 14.00 uur is er voor de eerste- en tweedeklassers en ge volgd door de derde- tot en met zes- deklassers te 16.00 uur in het vere nigingsgebouw van de stichting so ciaal-cultureel werk in de Noord straat een optreden van het poppen theater de „De Kriekeputte". Vanaf school zullen de kinderen zich klas sikaal hiernaar toe begeven. 's Avonds te 20.00 uur zal er een drie kwartier durende lampionop tocht woiden gehouden met muzika le begeleiding van „De Verenigde Vrienden". De kinderen die hun lampior, reeds op school gekregen hebber, zullen de volgende route afleggen: Wilhelminalaan, School straat, Zuidstraat, Markt, Noord straat, Kleine Markt, Brandspuit straat, Watermolenstraat, Bolwerk, Glacisweg, Paul Krügerdreef, Cana dalaan Poelstraat, Stationstraat, Ro- zenlaan, Park. sence. Zo is de gemeente Terneuzen onder meer met een grote stads- maquette aanwezig, heeft de gemeen- -.epolitie van Terneuzen een stand ingericht en vragen het verbond voor veilig verkeer en het Nederlandse Rode Kruis de aandacht voor hun werk en doelstellingen. De gymnas tiekvereniging EMM, die onlangs het veertigjarig bestaan vierde, zal in het imusementspaviljoen een aantal de- nonstraties geven. De Stem en de Vrije Zeeuw ontbreken niet op de beurs: op de stand zal men onder neer een ANP-telex met een stroom van nieuwsberichten aan het werk kunnen zien. Voor verenigingen en bezoekers in groepsverband zoals scholen gelden speciaal verlaagde toe gangsprijzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Roewei het aan vankelijk niet in de bedoeling lag om op de nationale bevrijdingsdag, 5 mei a.s., het rad van avontuur te laten vervallen, is het aantal verzoe ken van de zijde van het publiek zo groot geweest, dat de organisatoren van de feestelijkheden hebben be sloten dit evenement toch doorgang te doen vinden. Tijdens de skelterwedstrijden, die 's middags op de markt worden ge houden zal een demonstratie worden gegeven door het Nederlandse skel ter-stuntteam. 's Morgens, om onge veer elf uur zal het majorettenpelo- ton van het tamboer- en pijperkorps „Irene" voor de eerste maal offici eel in de openbaarheid treden. De zal diezelfde dag worden opgeluisterd door „The New Blue Devils" een bekend Belgisch dansorkest. (Van onze correspondent) BRESKENS In overleg met het gemeentebestuur van Oostburg is besloten ook dit jaar op 4 mei een stille tocht te houden in Breskens. Alle inwoners en verenigingen wor den verwacht op deze tocht. Men vertrekt om tien voor acht vanaf het voormalige gemeentehuis. (Van onze correspondent) SLUIS De Partij van de Ar beid afdeling Sluis/Retranchement hield een vergadering in café-restau rant „Wilhelmina". Omdat er in Sluis geen afdeling van de PvdA meer bestond, werd in verband met de samenvoeging van de gemeente Retranchement met Sluis beslaten de afdeling Retranche ment voortaan afdeling Sluis/Retran chement te noemen. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden uit Sluis, n.l. de heren J. P. J Wage (gemeen teraadslid) en G. J van Oorschot. De heer P. Faas trad af als bestuurs lid en stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer Th. van Soolingen uit Retranchement geko zen. Voor slechts enkele centen méér per glas genietUvan een jonge jenevervaft wereldklasse: DE KUYPER EXPORTJENEVER

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2