I )e^eïu< Moskou wil vinger in de pap houden Vier van de tien Nederlanders zijn katholiek Natuurwetenschappenboeiend NS-Lente- tochten Uitgebreide reeks vragen over dagbladconcentratie OM GELDVERLEGEN? Ondervraging Luchtrally met zeventig vliegtuigen Via vriendschapsverdragen Volgende week uitspraak KVP Korte staking bij Werkspooi COMECON de beste hekken komen uit Best' B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tégen de scherpste prijzen. Nobelprijs Camara Rijnmon dbestuur Produktieproces ENCK beveiligen Benelux-grenzen op 1 november open HBS-A HAVO VANDAAG voordelig uit met NS jametuw tijd mee - ga naardenmb! Zaterdag 25 april 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze redactie buitenland) PRAAG Het nieuwe vriendschapsverdrag tussen Rus land en Tsjechoslowakije zal volgens het Tsjechoslowaakse partij-orgaan Rudo Pravo op „volledig andere principes" zijn gebaseerd dan het vigerende verdrag. Waarnemers menen dat in het verdrag de verplichting van de landen van het Warschau-pact zal worden vastgelegd om het socialisme in de lid-staten te verdedigen. Deze verplichting heeft Moskou al tijd aangevoerd om de invasie van 1368 in Tsjechoslowakije te recht, vaardigen. Het artikel in Rudo Pravo zegt dat het verdrag niet alleen op het „heden is gericht maar vooral ook op de toekomst opdat er een nieuwe ontwikkeling in de samen werking tussen beide landen kan worden geschapen". Het artikel in Rudo Pravo brengt de overeenkomst van Bratislava van 1968 kort voor de invasie in Herinnering, „die uitdrukking geeft aan het principe volgens hetwelk de steun aan en de consolidering en ver dediging van de socialistische verwor venheden de gemeenschappelijke plicht van de socialistische landen is". Het nieuwe verdrag zou een van de voornaamste onderwerpen van ge sprek zijn geweest tijdens het bezoek aan Praag van de Roemeense minis ter van buitenlandse zaken Manes- cu. Ais het Tsjechoslowaaks-Rus- sisch vriendschapsverdrag gaat die- ■nen als model voor hernieuwing van de Russische vriendschapsverdragen met de andere socialistische landen (waar het naar uitziet), zou dat in diverse landen reden tot bezorgd heid kunnen geven, zo menen waar nemers. Gisteren nog heeft de Roe meense leider Ceaucescoe opnieuw herhaald dat hii een fel tegenstander is van de „doctrine van de beperkte soevereiniteit" in de communistische wereld. Hij zei dat betrekkingen tus sen communistische landen alleen ge grondvest dienen te zijn op „volle dig gelijke rechten, en non-interven tie in nationale zaken". Volgens Rudo Pravo bepaalt het verdrag ook dat de economische sa menwerking en de internationale (ADVERTENTIE) Inderdaad - „grenzen"loos lekker! de borrel voor klinkklaar genot - ijskoud Kostelijk mixture van 35% alcohol en 56 exotische kruiden. Volkomen ènders. taakverdeling binnen de Comecon zal worden geïntensiveerd. Deze be palingen zijn zo berichtte het pers bureau gisteravond een nieuw ele ment in de Oosteuropese vriend schapsverdragen. Een dergelijke be paling zou bijvoorbeeld voor de DDR onvoordelig zijn, vanwege de uitge breide handelsbetrekkingen met het westen. Het artikel in Rudo Pravo levert ook kritiek op „westelijke propagan disten", die beweren dat het verdrag uitdrukking geeft aan de Russische theorie van beperkte soevereiniteit voor de socialistische landen. (ADVERTENTIE) (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Het dagelijks be stuur van de KVP zal volgende week een uitspraak doen over de kandida tuur van Dom Helder Camara als Nobelprijswinnaar voor de vrede. Adjunct-secretariB voor internatio nale betrekkingen, het Tweede-Ka merlid C. F. Kleisterlee, dacht dat de kandidatuur van Dom Helder wei nig problemen zou opleveren. Zoals bekend heeft de internatio nale katholieke vredesbeweging Pax Christi de Braziliaanse bisschop aan bevolen voor de Nobelprijs. Het Ne derlandse episcopaat stelde zich ach ter deze aanbeveling. Enkele fractie leden van de KVP hebben de kandi datuur inmiddels a titre personnel gesteund. Een beeld uit Cambodja. Een Cambodjaanse soldaat staat klaar om een geboeide Vietnamees, die ervan werd verdacht lid te zijn van de Vietcong met zijn geweer op de rug te slaan. Dit gebeurde voor het oog van een hele compagnie, die Saang heroverde. (Van onze redacteur geestelijk leven) DEN HAAG Sinds 1956 is het aantal geregistreerde katholieken in Nederland met bijna één miljo entoegenomen. In het totaal telt de Nederlandse kerkprovincie nu 5.200.000 kerkleden. Dit staat in een rapport van het katholiek sociaal-kerkelijk instituut (KASKI), sa mengesteld door dr. J. Poeisz. In ht rapport wordt opgemerkt dat een toename van het aantal kerkle den geenszins betekent dat ook „het kerkelij-k-meeleven" zou zijn ge groeid. De telling is immers uit sluitend gebaseerd op de doopregis ters, en daarin staan ook degenen nog vermeld die zichzelf niet meer als katholiek beschouwen. Hoe groot dit aantal is zal blijken bij de volks telling van 1970. De groei van het aantal kerkleden is niet in alle bis dommen gelijk, aldus het rapport. De gemiddelde toename over het gehele land tussen 1956 en 1969 bedroeg 21 procent. In Rotterdam en Haarlem bleef de ontwikkeling sterk achter, respectievelijk 14 en 16 procent. In Breda was het 19 procent. De andere ROTTERDAM (ANP). Het da gelijks bestuur van Rijnmond vindt het nog niet noodzakelijk de ver plaatsing van de E.N.C.K.-fabriek te Vlaardinigen te gaan bevorderen. Het daigetlijks bestuur schrijft dit in ant woord op vraigen van twee socialis tische Rijramondraadsleden over de kunstmestbrarad bij de E.N.C.K. op 13 april. Het Rijnmonxibestuur acht het wel dringend gewenst dat nader wordt onderzocht of het produktie proces in de kumstmestfabriek nog verder kan worden beveiligd. diocesen namen sneller toe. Gronin gen 23 procent, Utrecht, 26 procent, Den Bosch 25 procent en Roermond 22 procent. De kerkelijke meelevendheid is moeilijk te peilen, aldus het KASKI- lapport. Vroeger kon dit min of meer gepeild worden aan het misbezoek op zondag. Het probleem is dat het al dan niet meer naar de kerk gaan steeds minder gezien wordt als door slaggevend voor gelovigen of mee levend kerklid te zyn. Het accent Is meer komen liggen op een gelovig In de wereld staan. Hoe staat het met het kerkbezoek nu? Een steekproef in oktober 1969 toonde aan dat slechts 51,5 procent van het aantal kerkplichtigen de eucharistieviering bijwoonden tegen 60,3 procent in 1968. Dit betekent dat ongeveer 30.000 plaatsen in kerken overbodig zijn geworden. De totale capaciteit van alle parochiekerken in Nederland bedraagt 1.200.000 plaatsen, waarvan in oktober 1969 ongeveer 2.500.000 kerkgangers gebruik maakten. Alle kerken samen zouden een teveel van ongeveer 325.000 plaatsen hebebn. Het onregelmatig kerkbezoek, bijvoor beeld het hoge aantal met Kerstmis en op Pasen, maakt een beoordeling van een en ander nog moeilijker. Op merkelijk is dat het aantal deelne mers aan de communie nauwelijks is veranderd. Het aantal voor de kerk gesloten huwelijken en ook het aantal ge mengde huwelijken lijkt iets terug te lopen. DEN HAAG (ANP). Drs. J. M. Aarden, lid van de Tweede Kamer (PPR) heeft minister Klompé (CRM) een aantal vragen gesteld betreffen de de dagbladconcentratie in ons land. Verzocht is deze vragen mon deling te beantwoorden in de ver gadering van de Tweede Kamer op woensdag 29 april aanstaande. De tekst van de vragen iuidt als volgt: 1. Heeft de minister kennis geno men van de berichten: Over struurwijziginigen in de direc tie van de N.V. Perscombinatie; over besprekingen tussen de N.V. Peraoombinatie en de N.V. De Ar beiderspers over samenwerking of samenvoeging van De Volkskrant, Het Parool en Het Vrije Volk; over de samenvoeging van de re dacties van die Nieuwe Rotterdamse Courant en het Algemeen Handels blad met ingang van 14 september; over de verklaringen en reacties van de directies, redacties en journa listen van de betrokken bladen? 2. Is de minister bereid de Kamer een overzicht te verstrekken van alle besprekingen, die gaande zijn tot sa menwerking, verdergaande samen werking of samenvoeging van dag bladen? 3. Heeft de minister kennis geno men vain het artikel: „Aantoonbare schade door etherreclame, gevolgen veel groter dan algemeen wordt ver ondersteld" in het aprilnummer van mededelingen van de Nederlandse Dagbladpers? Heeft zij met name ook kennis genomen van de volgende passage in de verklaring van direc tie en hoofdredactie van de Nieuwe Rotterdamse Courant van 20 april naar aanleiding van de samenvoe ging van dit dagblad met het Alge meen Handelsblad: „Deze twee kranten zijn voor hun advertentie-inkomsten in de eerste plaats aangewezen op nationale ad vertenties. Dit betekent dat het voor deze kranten niet mogelijk is geweest de nog steeds optredende schade te compenseren, ondanks de z.g. televi- siecompentatieregeling die de rege ring voor de jaren 1967, 1968 en 1969 heeft toegepast, waardoor deze scha de althans gedeeltelijk werd goedge maakt. Maar deze regeling zal niet in dezelfde vorm worden voortgezet. Hoewel wij menen dat er voor de re gering alle aanleiding bestaat om voor deze en soortgelijke gevallen op objectieve gronden een regeling te treffen waarbij de televisiecompen satie zal worden voortgezet teneinde ook voor deze kranten een aanpas sing mogelijk te maken, anitheft dit ons niet van de plicht onzerzijds te streven naar een zo spoedig mogelijk herstel van de rentabiliteit van Alge meen Handelsblad en N.R.C. 4. Is de minister niet van oordeel, dat de door regering en Kamer zo zeer noodzakelijk geachte verschei- dienheid en onafhankelijkheid vaa. dagbladen steeds meer in het gedrang komt? 5. Is de minister niet tevens van oordeel, dat de dringendheid van het treffen van maatregelen tot oploS' sing van de economisch-structurele problemen van de dagbladpers door de ontwikkeling van de laatste tijd nog meer is vergroot? Is de minister bereiid en in staat bij het treffen van maatregelen nog grotere spoed te be trachten? In dit verband verneemt de vra gensteller gaarne: Wanneer het rapport van de inter- (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Het gehele werk programma van het Benelux-minis- terscomité is er op gericht om op 1 november een Benelux-douanege- bied tot stand te brengen. Het minis- terscomité is niet van plan terug te komen op het besluit van de Bene- lux-topconferentie de formaliteiten aan de binnengrenzen van de Bene lux per 1 november af te schaffen. (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG Ook voor h.b.s.-b zit het schriftelijk gedeelte van het eindexamen 1970 erop. De bijna 9800 kandidaten nog altijd de grootste groep onder de gegadigden voor een v.w.o.-diploma maakten donder dagmiddag hun laatste opgaven. Bij de h.b.s.-b'ers draait het schrif telijk examen niet in de laatste plaats om natuurkunde en scheikun de. Vaak betekenen die onderdelen tweemaal drieuur werken aan pit tige opgaven. Het werk ging in een richting welke al jaren merkbaar is: mei niet te veel feitenkennis en niet te veel rekenwerk aardige scheikun dige problemen oplossen. Het natuurkundewerk was dit jaar, boeiend en origineel. Vijf vraagstuk ken kregen de kandidaten op te los sen. Voor wiskunde kregen de h.b.s.- kandidaten dezelfde opgaven voorge legd als de gymnasiasten b Daarover hebben we vorige week reeds een eerste indruk weergegeven. Nederlandse tekstbehandeling uit gezonderd, waren ook dit jaar de an dere taalopgaven voor h b.s.-b weer gelijk aan een deel van hel „taal werk" voor h.b.s.-a. Bedoelde Neder landse tekstbehandeling kwam hierop neer, dat de kandidaten in ongeveer vierhonderd woorden de inleiding op wijlen prof. Boks boek over „Cy bernetica" moesten samenvatten. Een inleiding die betoogt, dat „stu ren" een ingeboren menselijke be hoefte is. De onderwerpen aan de hand waar van donderdagmiddag een Neder lands opstel moest worden geschre ven, waren ook voor de h.b.s. goed deels in de aktualiteit gezocht. We citeren bijvoorbeeld: „Van de maan af gezien, zijn we allen even groot" (een tekst die wel van Multatuli is, maar die honderd jaar later nog meer aktueei is dan in zijn tijd) „moderne piraten", etc. Tenslotte mochten kandidaten ook proberen hun mening uiteen te zet ten over de simplificatie „wie niet rechts is, is links, wie niet progres sief is, is conservatief". Een even boeiend als gevaarlijk onderwerp. Van de drie moderne talen bracht ditmaal Duits de meeste valstrikken. Het was een artikel uit de Frankfur ter Allgemeine over „Der numerus clausus". De opgave Frans, een frag ment uit het boek van Otto van Hahsburg „Bientot l'an 2000" liep vlotter. Uit „The Listener 1969" van Cecil King was het Engelse vertaalstuk ge nomen. Een fragment uit de geschie denis van de krant, goed begrijpelijk en gevarieerd. „Het leek wel: altijd hetzelfde lied je" hoorden we vrijdag een kandi date h.b.s.-a verzuchten, toen ook de opgave voor brieven in het Frans weer met school en schoolleven te maken bleek te hebben. Inderdaad kan de commissie die voor de taai- opgaven voor h.b.s.-a verantwoorde lijk is, eenzijdigheid verweten wor den. Wel heeft deze commissie be reikt, dat 6e kandidaten hun woor denboek in de omgeving van het woord „school" drukker dan ooit te voren gebruikt zullen hebben. Intussen is het schriftelijk exa men ook teneinde voor de ruün 7700 jongens en meisjes die een diploma h.b.s.-a begeren. De tien uren welke de a-kandida ten afgelopen tien dagen aan boek houden, bedrijfshuishoudkunde en handelsrekenen moesten besteden, hebben hen overigens nog met alle facetten van de handelswetenschap pen geconfronteerd. Bij boekhouden was er weer veel journaliseerwerk, daarnaast wat vragen zoals: wat ver staat men onder de liquiditeit van een onderneming en wat onder sol vabiliteit Bij handelsrekenen moesten onder meer berekend worden de theore tische waarde van een dividendbe wijs dat gebruikt wordt als stockdi vidend, aannemende, dat de koers van de aandelen in overeenstem ming is met de intrinsieke waarde. Verder veel rekenwerk op het ge bied van intrestberekeningen, de berekening van parikoersen en an dere transacties. Inzicht en nauw keurigheid behoorden dus weer hand in hand te gaan. „Pittig, maar wei te maken, re delijk, op niveau" was het oordeel van het merendeel van de havo-ie raren over het schriftelijk havo examen van dit jaar. Alleen Duits en het eerste deel van handelsweten schappen sprongen eruit. De Duitse tekst vond men goed maar meer ge schikt voor het atheneum. Het eer ste deel van handelswetenschappen leek aan de gemakkelijke kant, maar dit leverde het risico van slordig- heidsfouten op. Een goede keuze voor de tekst verklaring Nederlands was het ar tikel van Ferry Versteeg in het dag blad Trouw over het onderwerp „Peru nu". De actualiteit van de on derwerpen bij het examen en de be trokkenheid op de maatschappij maken de havo tot een geheel nieuw schooltype. Ook de opgaven voor het opstel waren maatschappelijk gericht. Deel b gaf tien opsteltitels, die goed aan sloten bij het niveau van de kan didaten. De Engelse tekst beantwoordde aan het niveau van de ideale examen tekst. De zes gevarieerde teksten en de vragen mochten er zijn, maar wa ren goed te maken. Ze eisten wel pa rate woordkennis. Het beantwoorden van de vragen bij de Franse teksten leek op het eerste gezicht eenvoudig, toch waren de opgaven moeilijker dan in de voorgaande jaren. De Duitse teksten vond men over het algemeen goed, maar iets te hoog gegrepen voor de havo. De vragen waren bijzonder goed geformuleerd. De opgaven voor wiskunde waren redelijk te noemen en een aardige doorsnede van de totale leerstof. De zes opgaven waren verdeeld over algebra (drie), goniometrie (1), ana lytische meetkunde (1) en stereome trie (I). Het examen scheikunde was ge splitst in een keuzetoets en vijf ge wone opgaven. Bij de keuzetoets vie len de exact geformuleerde vragen op. Voor de vijf opgaven, die zelf uit gewerkt moesten worden, was twee uur tijd aan de krappe kant. De schelkundeopgaven waren op niveau, maar leken moeilijker dan vorig jaar. De opgaven voor natuurkunde wa ren aan de pittige kant. Wel bewezen ze dat een nieuwe richting inge slagen wordt met meer vragen naar inzicht dan naar feitenkennis. De ac tualiteit van de ApolIo-13 was onge wild in opgave 5 d betrokken. Het eerste deel van handelsweten schappen leek te gemakkelijk. Het tweede deel van handelswetenschap pen was moeilijker maar van een redelijk niveau. Bij de briefopgaven speelde zo als al gezegd de zucht naar aktu aliteit een hoofdrol. Bij Engels ging het om het bezoek van een Neder landse h.b.s.-klas aan een grammar- school in Winchester. Bij Frans om wederzijdse inlichtingen van het Amsterllyceum in Amsterdam en het Lycee Royal in Parijs inzake onder wijsvernieuwing en democratisering op school, bij Duits om Inschakeling van schoolkranten tot bevordering van contacten tussen Nederlandse en Westduitse jongeren. Ook de brief in het Nederlands zat aan het schoolleven vast, zij het dat ditmaal de scène gedacht was in het bestuursmilieu en de oudleerlin- genclub naar aanleiding van het af scheid van de rector van een school gemeenschap. Een niet bijster inspi rerend onderwerp. departementale commissie, die de economische positie van de dagblad pers in beschouwing heeft genomen, gereed komt; en wanneer de minister verwacht de uitkomsten te ontvangen van het beraad van de persraad over de reac. ties op zyn voorontwerp van een perswet. 6. Is de minister bovendien met van oordeel, dat de toenemende con centratie van dagbladen een onder zoek naar fusies van dagbladen, in de geest en in zin van de motie- GoudzwaardNelissen die de Kamer op 4 december 1969 heeft aangeno men, dringend noodzakelijk maakt? En is zij bereid ook harerzijds te be vorderen dat met de grootst moge lijke spoed wordt ingediend een wetsontwerp tot instelling van het in voornoemde motie gevraagde college van onderzoek? (Van onze luchtvaartredacteur) GILZE-RIJEN Wanneer men vandaag in de lucht een ongewone drukte bespeurt dan is de kans groot dat men te maken heeft met deelne mers aan de ISACAR-1970, de groot ste luchtrally die ooit in Nederland gehouden is. Ruim zeventig kleine vliegtuigen nemen er aan deel. Gen- trum van alle sportvliegactiviteit is de vliegbasis Soesterberg, waar van avond om zeven uur prins Bernhard de prijzen zal uitreiken. ISACAR staat voor „Inter Service And Civil Air Rally", hetgeen kort weg betekent dat zowel militaire equipes van marine en luchtmacht als burgervliegers aan de rally mo gen deelnemen. De rally wordt georganiseerd door het ISACAK-comité dat gesteund wordt door een comité vain Advies, bestaande uit de voorzitters van alle Nederlandse vliegclubs. Voor Seppe is dat de heer M. Kouwenberg, voor Gilze-Rijen de heer J. Thüring. De laatste is ook lid van het ISACAR- comité. Hij zegt: „Deze rally staat in het teken van de bevrijding. De keer punten in de route zijn gelegen bo ven plaatsen waar in '40-'45 geschie denis gemaakt is". (ADVERTENTIE) 'n Dagje feestelijk voorjaar vieren. Naar de Efteling of Zuid- Limburg/Aken, naar Den Haag/Soheveningen of Amsterdam/Schiphol, naar de Keukenhof. Keuze uit 13 geheel verzorgde dagtrips. Alle informaties indeNS-reiskrant op de stations. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Een gedeelte van het personeel van Werkspoor in Am sterdam heeft gisteren voor korte tijd het werk neergelegd. Ongeveer 400 van de 2.000 personeelsleden protes teerden hiermee tegen het feit dat Werkspoor dit jaar geen winstuitke ring doet aan werknemers omdat het bedrijf vorig jaar veel verlies heeft geleden. Er is overleg gaande met de vakbonden over deze zaak. Sjonge, sjonge, als je nu eens met open ogen om je heen kijkt, hè, dan hebben we het met z'n allen toch wel ijzingwekkend moeilijk met onze koud 25 jaar oude VTijheid, Allerwe gen vragen we elkaar, en te weinig onszelf, af wat we ermee gedaan heb ben, en wat we er mee aan moeten. Wot is trouwens bevrijding vieren? Een vrije dag voor iets dat we in het zuiden des lands eigenlijk al min of meer gevierd hebben in het afge lopen najaar. Bevrijding vieren is het herdenken van een 25-jarige kater, heb ik er gens gelezen. En dié heb je niet me' een kop koffie weggewerkt. Waar we nu mee zitten, wordt mis schien nog het best onder woorden gebracht door prof. J. Pen: „De moei lijkheid met de democratie is dat er tenminste honderd miljoen Nederlan ders bestaan. Wij zijn allemaal lid van zeven pressiegroepen tegelijk en dat houdt in dat we zeven maal onze zin niet krijgen. En dit is een vaste wet wie zijn zin niet krijgt is van oordeel dat er in Nederland autoritair wordt geregeerd, dat de regering vervreemd is van het volk of meer populair dot het alle maal uitbuiters zijn." Wat ni-et wegneemt, dacht ik, dat de weinigen die hier wel hun zin krijgen, bereid zullen zijn zeventig maal zeven maal alle kritiek te ver geven, en te vergeten, als ze hun zin maar krijgen. Dat was even denkeren geblazen, vrienden! Ik heb gisteren Schmelzer zo on aardig over zichzelf laten doen, dat ik hem nu een beetje van de mense lijke kant wil laten zien. Norbert heeft laten weten dat hij vindt dat de mensen te weinig voor htm huis over hebben. Hij heeft er zelf veel voor over, want hij bewoont een mooie bungalow in de Kijkduinse duinen. Nu zult u zeggen, je moet het eerst hebben om het er voor over te hebben. Da's een goeie. Ja, zegt Schmelzer, maar veel men sen die het geld hebben, weigeren toch een hogere huur te betalen. Die mensen moesten maar eens minder kroketten eten, vond hij. Opgave: iemand bewoont een voor oorlogs huis van 85,in de maand, maar moet naar een nieuwbouwflat van 265,per maand verhuizen. Vraag: hoeveel kroketten kan hij per maand voor dit verschil in huur eten? (Dan bedoelen we wel kalfsvleeskro ketten, want met minder doet Schmedzer het ook niet.) Een aandeelhouder van de Amster- damsche Droogdok Maatschappij had kritiek op het dividend. Hij vond 7 procent te laag en wilde 10 procent. „Waarom", zo luidde de waarlijk his torische zin die hij toen sprak, „krij gen de werknemers, als het om ho gere lonen gaat, wel altijd gelijk en wij als aandeelhouders nooit?" Omdat aandeelhouders in de mees*' gevallen al gelijk hébben, en het al tijd hebben gehad, terwijl werkne mers het elk jaar maar moesten zier te krijgen, denk ik. Onze prijs van de week: doordrave nummer één wordt met algemen stemmen mr. Landré van de TROS Wat een spreker is die man! Rest mij u allen, TROS-leden niet, een bevrijdend weekeinde toe t wensen! MERIJ' (ADVERTENTIE) Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om maar een bedrag te noemen: ƒ5000,- kunt u aflossen in 24 x 238,09. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB-kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl a

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5