Internationaal NBB-toernooi Teegelaar gokte en trok 'n „niet FOKKLEUR GEEFT GEEN PRESTATIES 0017: de vraagbaak van de PTT- gaat LeiderBrokx niet met andere kerngroep SPORTTOTO Parade tapijt? Grappig hè, maardan denk ik aaneen bpek: Dekleine Parade ofzo. Zal er wel niets meete maken hebben. /AioaaswBSK] Parade tapijt heeftalles mee..behalve z'n naam. Merckx rijdt de „giro 'M'n briefkaart heb ik verknoeid, kan ik het geld van de postzegel terugkrijgen?' 'Ik heb een verkeerd bedrag gegireerd, wat moet ik doen?' Bel 0017 en al vraagt u honderduit en belt u uit Roodeschool: het kost u geen cent. U krijgt informatie over alles wat Post, Postgiro en Rijkspostspaarbank aangaat. En als u 't schriftelijk wilt doen? Het adres is 'Klantenservice Posterijen, Antwoordnummer 0017' en een postzegel hoeft er niet op. Dus hebt u een vraag, bel of schrijf vraagbaak 0017. UITSLAGEN Zaterdag 25 april 1970 DE VRIJE ZEEUW KNVB PRAAT VANDAAG OVER HET ULTIMATUM DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de KNVB zal vandaag bijeenkomen ten einde zich nader te beraden over het recente ver zoek van de kandidaten voor het Nederlands amateurvoetbalelftal om het besluit te herzien dat spelers uit de zaterdagsectie niet op zondag mogen spelen. De spelers van het amateurelftal willen dat de spelers uit de zaterdagsectie de vrijheid krijgen om zelf te beslis- y sen op zij zondag 3 mei in het eindtoernooi van de Europacup voor amateurlandenteams in Italië willen uitkomen of niet. De vergade ring van het bestuur vindt plaats in het sportcentrum van de KNVB te Zeist. Zoals bekend maken vijf spelers van de sectie zaterdagamateurvoet- bal deel uit van de Nederlandse se lectie. Van de geselecteerde zater dagvoetballers wil echter alleen Aalt Kok om principiële redenen niet op zondag spelen, de anderen hebben daar geen bezwaar tegen. De com plete groep geselecteerden heeft daar op het bestuur van de KNVB voor het volgende ultimatum gesteld: „Iedereen die dat wenst en die uiteraard gekozen zal worden voor de wedstrijd van 3 mei krijgt het recht om te spelen, óf de gehele ploeg bedankt voor de reis naar Italië". Dat gebeurde donderdagavond in Utrecht, waar de spelers bijeenkwa men om zich te beraden op de situa tie. Zestien van de uit achttien be staande selectiegroep (Van London moest voetballen en Van de Avoirt was door werkzaamheden verhin derd), hebben de situatie uitgebreic met elftalleider Brokx en trainei Arie de Vroet besproken. Na twee en een half uur confereren viel he definitieve besluit. De spelers blever. bij hun weigering om niet naar Italië te gaan, wanneer niet allen uit kun nen komen in de op zondag te spelen wedstrijd voor de eindronde van het toernooi om de Europacup voor lan denteams. De heer Burgwal toonde zich min of meer verrast over het door de spelers genomen besluit. „Er gaat in ieder geval een Neder lands elftal naar de eindronde. Er is nu een dringend beroep door de DEN HAAG (ANP) In de toto van het afgelopen weekeinde, num mer 37, waren 25 deelnemers die al le resultaten juist hadden voorspeld. Hun beloning ig ruim 8500 gulden. De cijfers van toto 37 zijn: aantal deelnemers 744.442, die voor een in leg van 1.603.819,80 gulden zorgden. Het bedrag, dat voor de prijzen be schikbaar wag is f 721.718,91. De uitkeringen zijn als volgt: Eerste prijs: f 216.515,68, 25 win naars, per kolom f 8.660,60. (bruto). Tweede prijs f 144.343,78. 642 win naars, per kolom f 224,80. Derde prijs f 216.515,68, 6831 win naars per kolom f 31,70. Extra prijs f 144.343,78, 7257 win naars, per kolom f 19,90. De prijswinnaars, die hun uitkering via de giro ontvangen, zullen dit keer in verband met de komende feestdagen vermoedelijk iets langer moeten wachten dan gewoonlijk. (ADVERTENTIE) spelers op de leiding gedaan en die zal moeten beslissen. Reglementair is het mogelijk dat het bondsbestuur het besluit van de zaterdagsectie heeft genomen dan vernietigt", aldus de heer Burgwal. Elftalleider Brokx verklaarde dat, wanneer er een ander elftal dan deze selectie naar Italië wordt afgevaar digd, hij bedankt voor de eer als elftalleider op te treden. Namens de spelers lichtte aanvoerder Henk Kiel het ingenomen standpunt toe. „Ik ben bijzonder verheugd, hoe jammer het ook is, dat wii deze beslissing hebben moeten nemen. Wanneer er enkele spelers zouden zijn geweest, die wel mee zouden gaan, dan had dit ons protest ernstig verzwakt. Het besluit is bepaald niet in een emotio nele sfeer genomen. Deze bijeenkomst is heel rustig verlopen en we hebben allemaal gelegenheid gehad ons zeg je te doen. Stuk voor stuk gaan we natuurlijk allemaal graag naar Italië. Voor ons amateurs is het bereiken van Je Europacup-finale het hoogst denkbare. We hopen dan ook dat de heer Burgwal, die namens ons con tact met het bondsbestuur zal opne men. de KNVB zal kunnen bewegen het gezonde verstand te laten pre valeren". De leider van het amateurelftal mr. G. Brokx uit Oosterhout maakte na de bespreking in Utrecht het standpunt bekend. Links van hem Henk Kiel (zaterdagamateur), naast hem Gert Jan Hoek (zondagamateurs) Cor Eversteijn in de selectie voorliet internationaal NBB-bokstoer- nool. DEN HAAG (A.N.P.) Evenals in 1966 en 1968 zal de Nederlandse Boksbond ook dit jaar weer een groot internationaal toernooi voor amateurs organiseren. Het toernooi, dat zich vooral in de Oosteuropese landen in een grote belangstelling mag verheugen, zal 21 tm. 26 mei in vijf verschillende plaatsen in Ne derland worden gehouden. De voorronden zijn in Amster dam (21 mei, oude RAI), Utrecht (22 mei, sporthal Catharijne) en Zwolle (23 mei, Stilo-sporthal). Op maandag 25 mei worden in de Energiehal in Rotterdam de halve finales gehouden, waarna op dins dag 26 mei in het Haagse Congres gebouw de eindstrijden plaatsvin den. De N.B.B. heeft van zeven lan den, Polen, West-Duitslamd, Enge land, Hongarije, Wales, Roemenië en Rusland al de definitieve toezeg ging binnen. De Roemenen, die vo rig jaar bij de Europese kampioen schappen in Boekarest, vier titels veroverden, komen met een ploeg van acht boksers, waarin drie Euro pese kampioenen zijn opgenomen. Het zijn de veder Constantin Ciuca, lichtwelter Cutov en zwaar gewicht Ion Alexe. Verder sturen de Roemenen d'e zilveren medaille winnaars Zilberman (weiter) en Monea; (halfzwaar). Naast de Roe menen komen ook de Polen en Hongaren met een afvaardiging van acht boksers. De Russen zullen met zes man vertegenwoordigd zijn. De NBB rekent op tachtig deel nemers uit veertien landen. Zeer waarschijnlijk komen vertegen woordigers uit België, Frankrijk en Zwitserland. Verder zijn er op dit ogenblik onderhandelingen gaande met Spanje, Zuid-Slavië, Italië, Bulgarije en Oost-Duitsland. Even als twee jaar geleden zullen die deelnemers in het sportcentrum van de KNVB in Zeist worden on dergebracht. Als 'Nederlandse vertegenwoordi gers zijn uitgenodigd: Bantam: Gerrie te Paske (Am sterdam). Veder: Iwan Roesli (Amsterdam). Licht: Pierre Doorenbosch (Den Bosch) en Gerard Bok (Rotter dam). Lichtwelter: Cor Evensteijn (Rot terdam) en Dirk de Vos (Amster dam). Welter: John v. Sohadck (Amster dam) en Ben Zwezerijnen (Utrecht). Zwaarwelter: Rudi Koopmons (Amsterdam) en Anthony Richard son (Den Haag). Midden: Jo v. d. Broek (Den Bosch). Halfzwaar: Jeng Verstappen (Maastricht). Zwaar: Ldlle van Houten (Leeu warden). De mogelijkheid bestaat dat de selectiegroep, die vanaf 1 mei elk weekeinde in Zeist gaan trainen, nog zal worden uitgebreid in het lichtwelter-, zwaarwelter-, midden- en halfzwaargewicht. DOORNIK (ANP) „Nu moet ik toch zo ongeveer de finalepoule be reikt hebben", zei Bert Teegelaar verheugd, toen hij op de eerste dag van het Europees kampioenschap driebanden in de Zuidbelgische plaats Doornik twee overwinningen had be haald. De 56-jarige Rotterdammer, die vijf weken geleden Nederlands campioen was geworden met het schamele gemiddelde van 0.746 en op grond daarvan in België als outsider werd beschouwd, had zich gerevan cheerd. Achtereenvolgens had Teege laar de 23-jarige illustrator Kurt Thoegersen uit Kopenhagen (60-40 in 62 beurten) en de 48-jarige Portugees Antonio Vinagre (47-60 in 61 beur ten) laten merken dat wekenlange ingespannen training zijn vorm enorm goed had gedaan. Meer nog dan die koele cijfers ech ter had in beide ontmoetingen ener zijds de geweldige produktie (tegen Thoegersen op het beslissende mo ment 22 caramboles in 10 beurten) en do koele berekening van Teege laar indruk gemaakt op de tegenstan ders. Dat was op de eerste dag. De con clusie op de tweede speeldag: Bert Teegelaar heeft gegokt en een niet getrokken. „Ze zijn blijkbaar alle maal bang voor Ceulemans, niemand durft hem aan te pakken", had de Nederlandse kampioen gezegd, voor dat hij tegen de biljartgeweldenaar uit Grobbendonk in de arena moest. Zoals zovelen voor hem kreeg Tee gelaar een bittere pil te slikken. Hij slaagde er door een ongemotiveerd carotte wel in het gemiddelde van de titelverdediger een geduchte knauw toe te brengen maar faalde om zelf punten te maken zodat de schade voor Teegelaar uiteindelijk groter was dan hij zich kon permit teren. Teegelaar namelijk was kans loos, bleef bijna de helft achter (31- 60) en zag zijn eigen gemiddelde door de 56 beurten dalen van 0.975 naar 0.843. Het zat hem nog mee, dat Thoe gersen tegen Vinagre 89 beurten no dig had om zijn meerderheid uit te drukken, zodat de Deen op een alge meen gemiddelde van 0.662 kwam en praktisch gesproken de finalepoule bijna niet meer kan bereiken. Want zelfs wanneer Thoegersen er in zou slagen van Dufettelle te winnen dan nog mag men verwachten dat hij de weg versperd zal vinden door Ceule mans. Niet dat deze Belg zo overdonderd sterk speelt in Doornik. Ook tegen Teegelaar liet de wereldkampioen nog te veel punten liggen. „Ik voel het niet", klaagde Ceulemans. „Het is de onzekerheid wat die ballen nu weer zullen gaan doen, of ze wel of niet zullen springen. Het is maar een geluk dat de tafels zo goed lopen, anders zou er niets van terechtko men". De Belg, die tegen Teegelaar van het begin af de leiding had, maar beneden zijn moyenne speelde, was pas in de tweede helft door de ver dediging van de Nederlandse kam pioen gebroken en had toen met 22 caramboles in 18 beurten heel duide lijk afstand genomen. In de andere poule ging Scherz met wmst in 63 beurten tegen Rico door op de ingeslagen weg en liet ook Boulanger zien dat zijn nederlaag tegen Tiedtke op de eerste dag zijn Las-Vegas-plannen niet heeft ver stoord. [tï Is inderdaad grappig. Want 't heeft er wél iets mee te maken. Niet dat Parade opeens literaire werkjes gaat uitgeven. Maar we hebben wel een pocket voor u: De Parade tapijtpocket. Een uniek brokje lektuur. Is namelijk het eerste boekje dat u in ééfi keer alles over tapijt vertelt. Tips voor het kopen en voor het leggen. Wijze raad voor het onderhoud. Kleuradviezen, 't Verschil tussen wol en synthetica. Een hele lijst vlekken en hoe ze te verwijderen. Onthullende uitspraken over statische elektriciteit en over shading. Alles over ondertapijt. Nou ja, wat u maar weten wilt. Met bovendien een stel smaakvolle foto's van de exklusieve Parade tapijtkollektie (15 kwaliteiten, 95 kleuren, alle prijsklassen). Die Parade tapijtpocket zou eigenlijk een bestseller moeten worden. De prijs kan nauwelijks een belemmering zijn: 50 cent. Twee postzegels van een kwartje. In een envelop. Geadress.e.erd aan: Arie Veen, Postbus 85, Soest. i BRUSSEL Eddy Merckx heeft besloten deel te nemen aan de Ron. de van Italië. De onderhandelingen hebben geruime tijd geduurd. De organisators voerden vele tevergeef- se besprekingen met Merckx maar gisteren kregen ze dan toch zijn ja-woord. (Van onze duivensportmedewerker BREDA Volgens Friedrich Re- genstein komen er onder rode duiven twee kleurfactoren voor. Die dui ven, die zogezegde inktvlekken in de veren hebben, zijn fok-onzuiver; die ze niet hebben fokzuiver. De roodfac- tor is, wat de Amerikanen noemen, sex-Iinked, gebonden aan het ge slacht. Een rode duivin met een dof fer, die geschelpt of blauw van kleur is, geeft in de kweek uitsluitend ro de doffers. Een rode duivin met een rode doffer kan ook jonge doffers geven van andere kleur. In „De Duif" staat nu dat een en ander zeer belangrijk is met het oog op gebeurlijke kwaliteiten. Ik ben daarmee niet akkoord, tenzij het gaat om kwaliteiten voor de tentoon stelling. Lang voor de heer Regen- stein hebben de Amerikaan Hollander en onze Nederlandse liefhebber, wij len mijn goede vriend de Nijmeegse dierenarts dr. C. Bol zich met deze dingen bezig gehouden. Met het oog op de sportprestaties hebben zij nim mer iets ontdekt dat zou uitstijgen boven de waarde van de „curiositeit" De kleur wit is dominant over de meeste andere. Je zou dat op het eerste gezicht niet zeggen. Wit dat boven zwart gaat. zelfs boven kool zwart. Toch is het zo. De sjarels zien geen van beide kleuren graag, van daar dat je zo weinig spierwitte en kraaizwarte door de lucht ziet gaan Rook- of schalieblauw is daarentegen erg geliefd De duiven van de sterk ste fondspeler van de 19e eeuw, bak ker Hansenne te Verviers, hadden in dat schalie ook nog een rode doorslag Zonder te kunnen zeggen waarom heb ik die kleurenweelde altijd graag gezien; pigment kan niet zonder be tekenis zijn, noch in de veren, noch in de iris. En dan heb ik hier de uitslag van St.-Ghislain in de Bredase Bond met 2530 duiven. Het spreekwoord zegt' Het eerste gewin is maar kattege- spin, maar vroege prijzen duiden in alle geval op roze spieren en geen oud dons. De echte voortekenen voor wat ei gaat gebeuren op de serieuze vluch ten, die nu in aantocht zijn. Daarom een eresaluut aan de oude veteraan Jan van der Horst, die los vooruil zit met zijn K.-duif tot twee knaken, tevens 18, 29 enz. 2 A. van Boxtel, pakt er ook niet onderdoor, 3 C. de Rooij, 4 W. IJzermans, 5 R. Lam- bregts, 6 M. Joosen, 7 Jac. van Gils. 8 B. Verdaasdonk, 9 F Blommers- 10 P Broekaart. 11 A. J. Roovers, 12 C. Brosens, 13 J. Keulaars, 14 en 15 J. Adriaansen, 16 A. Vermeulen, 17 A B. de Leeuw, 19 G. Stevens, 20 F van Halsteren, 21 P. van Gastel, 22 A. Konings, 23 P van Oers, 24 C Grobben, 25 Adr van Duren, 26 F Cornelissen, 27 A. van der Linden 28 M. Pellenaars jr.. 30 A. Leemans enz. Oosterhoutse Bond op St.-Ghislain met 1812 duiven: 1 Hein van Dongen (en zonen) 2 S. van der Avert, 3 F. van Gils, d .J van Seeiers, 5 G. Si mons, 6 Gebr. Stoop, 7 Fr. Petit, 8 J. Akkermans, 9 J. C. Oomens, 10 W Bos, 11 M. Koreman, 12 en 22 Flip van Vugt, 13 Loonen-Bakx, 14 J Kops, 15 J van Tilburg, 16 en 18 Ad Kuyten, hazevet? 17 Hub. Bakx, 19 C. Koreman 29 J. Akkermans enz. Ook de Baolse melkers zijn uit hun winterslaap ontwaakt. C. C. Baarle- Nassau op St. Ghislain met 345 dui ven: 1 2 12 17 A. Verhoeven, 2 4 16 Jac Wouters, 5 15 H. Koks, 6 K Smol ders, 7 9 L. Koks, 8 Joh. de Laat, 10 Jos Verhoeven enz. Zevenbergen op St.-Ghislain: 13 6 enz. Ant. Lips, 2 Ant. Stoop, 4 E. Koreman, 5 Amt. Kortsmit, 7 10 14 17 20 24 enz. C. van den Bosch. 8 H. Lips, 11 12 F. van Genesen enz. C. C. Ginneken en Ulvenhout op St. Ghislain met 494 duiven: 1 Gebr. Graumans, 2 15 Jan Smeekens, 3 12 C. Wijgaarts, 4 Jac. de Kort, 5 20 C. van Dijk, 6 13 Jan Roovers- 7 19 Sooi van Gils, 8 W. van Oosterbosch, 9 C. M. Janssen, 10 A. Marijnissen enz. De Vredesduif te St.-Willebrord op Vilvoorde met 710 duiven: 1 M. Roks, 2 C. J. Albers, 3 Jac. van Trijp, 4 M, de Rooij, 5 M. de Jong, 6 W. San- nen. 7 A. Nooijens, 8 Jac. de Jong, 9 A Daalman, 10 Ant. Boeren. 11 J. van Steen. 12 Piet de Kok, 13 M. Aarts, 14 C de Rooij- 15 J. de Bruyn enz. Tdem op St.-Ghislain met 775 dui ven. toe maar jongens: 1 A. Dael- man, 2 A. Mulders, 3 C. Marijnissen, 4 Ant. Jspers, 5 P. van den Broek, 6 G van den Broek, 7 en 9 M. Roks, 10 en 16 P de Kok, 11 en 15 Ant. Roeren, 12 en 14 C. de Jong, 13 en 17 T Heeren. 18 A Verstillen, 20 H. Rob- beson enz. Dongense Bond op St.-Ghislain met Ï32 duiven: 1 Gebr. Trommelen, 2 A. Trommelen. 3 en 4 N. van Rijen, 5 9 12 15 enz. Leen Suiker, hup Feijen- oord, 6 F. van Hoppe, 7 H. Smulders, 9 A. Coremans, 10 C. Verheggen, 11 D. van den Bogaard, 13 Jac. van Beek 14 Jac. Verhoeven enz. Zondag 3 mei groot afdelingscon cours van Ribecourt, gegeven door de ..Pelikaan" te Woensdrecht, meetel lend voor het kampioenschap van West. De hoofdprijs is een tv-appa- raat ter waarde van 650,-, ereprijs honderd daalders. Nadere berichten: P. A. Meesters, Middelaerstraat- 3 te Woensdrecht. Allemaal goeie, Den Bruinen

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11