CEES RENTMEESTER: NIEUWE TEGENSLAG ABN Spaarbiljet 1970176 Algemene Bank Nederland T afeltenniskampioenschap in Zeeuwsch-Vlaanderen Kies., uw tapijt thuis 27 WÊÊM Middelburg kan afstand nemen Onderscheiding voor Theo Verschueren in ontvangst genomen door burgemeester f 100.- groeit naar f155.- in vijf jaaren acht maanden Zes nieuwe vissersboeken Jubileum- toernooien „Terneuzen louis de poortere Rit van MAC De Bevelanden ERE-LIJST J eugdcompetitie verloopt vlot U bent welkom bij de Schieting Zuiddorpe Badminton WORLD PACK-MACR0PAK Vrijdag 24 april 1970 DE VRIJE ZEEUW VLISSINGEN VECHT VOOR LIJFSBEHOUD Middelburg-speler Pentury speelde afgelopen zondag mee, ondanks het feit dat hij niet helemaal fit was. Zondag speelt hij vermoedelijk weer, ge zien de grote waarde, die hij als „Spielmacher" voor zijn club heeft, het geen vooral in de strijd tegen mede-degradatiekandidaat Alliance van be slissend belang kan zijn. (Van onze sportredactie) OVEZANDE Cees Rentmeester, de Zeeuwse wielerprof die pas kort geleden hersteld is van een achillespeesblessure, heeft momenteel weer een nieuwe tegenslag moeten incasseren. Rentmeester sukkelt nu met een onwil lige spier, net boven de knie van zijn linkerbeen. Sinds vorige week staat Rentmeester onder controle van de Goese specialst, dr. Steenhuis, die nog geen diagnose heeft kunnen stellen. Waarschijnlijk heeft Rentmeester een gezwel, dat is voortgekomen uit een beenbreuk die hij vorig jaar opliep tij dens een trainingstocht. Voorlopig wil men nog niet overgaan tot een opt, ratie. De blessure wordt behandeld met massage, terwijl Zuidbevelandse coureur tijdens een wedstrijd met pijnstillende zalf rijdt. Hoewel Cees Rentmeester veel last ondervindt van zijn blessure, wil hij zaterdag toch starten in de Gold Race. In het Belgische plaatsje Oostkamp werd Rentmeester gisteren 24e. Hij eindigde daarmee als tweede Nederlander achter Jan Krekels, dei de twin tigste plaats veroverde. Winnaar van de 170 deelnemers werd de Belg Jean Pierre Monsere, die de 135 km aflegde in 3.30. (Van onze sportredactie) BREDA Naarmate de competitie vordert worden de strijd en de spanning in de diverse amateurklassen vanzelfsprekend groter. In enkele regionen zijn de promotie- of degradatiekandidaten vrijwel gestabiliseerd terwijl in de andere de concurrentie zich toespitst. Vooral in de eerste klas F leek het er lang op dat TSC regelrecht naar de titel zou stevenen; momenteel zijn er echter weer drie serieuze gegadigden, namelijk Sparta '25* dat de rol van TSC heeft overgenomen, TSC zelf en Veerse Boys, dat halverwege de competitie de aansluiting met de top verloor, maar nu weer in opmars is. Zondag moeten de Boys naar Beek en Donk, waar ze definitief aansluiting kunnen verkrijgen. Mochten de Raamsdonksveerders winnen, dan stijgt de spanning in die klas ten top. TSC zou in dit duel de lachende derde kunnen spelen, maar de Oosterhouters hebben de strijd tegen Vlissingen zelf nog niet gewonnen. De Zeeuwen komen naar Brabant om de laatste kans op behoud te verdedigen en zij zullen er alles aan doen om het aangeslagen TSC voor de vijfde achtereenvolgende keer zonder zege te laten. Zondag zal dan worden uitge maakt, wie op de goede weg voort gaat. „Ik zie het zo," zegt Middel burg-secretaris Van Halen, ,dat de elub die wint meer afstand neemt van de onderste groep, waarin ik het opvallend vind dat Vlissingen erg ver is weg gezakt. De rest staat zo'n beetje bij elkaar. En zijn echter nog zeven wedstrijden te spelen, dus er is nog niets van te zeggen. Zowel voor Middelburg als voor Alliance is zelfs een puntenverdeling niet on gunstig. Natuurlijk proberen we te winnen, maar hoe dat moet, hoe we spelen of wat we spelen, daar kan ik geen zinnig woord over zeggen. De basis-opstelling zal wel dezelfde zijn, al wordt er vrij veel gewisseld met jeugdige spelers, die wel talent heb ben, maar niet voldoende ervaring hebben in deze hete strijd. „Spiel macher" Pentury was afgelopen zon dag niet helemaal fit, maar heeft toch meegespeeld en dat zal zondag ook wel zo zijn. We hebben de laat ste drie, vier wedstrijden niet verlo ren en ik hoop dat we in hetzelfde tempo kunnen doorgaan. Beide ploe gen zullen met een enorme inzet vechten. Ik zeg maar zo, we begin nen met 0-0 en dan moeten we maar verder kijken." In de tweede en derde klassen zijn er, na zondag, weinig belangrijke veranderingen te verwachten, gezien het wedstrijdprogramma. Elke ver rassing kan enkel de spanning ten goede komen. In de vierde klas P is het duel der degradatiekandidaten Chaam en Advendo voor beide ploegen van groot belang. Hetzelfde geldt in de vierde klas G voor Virtus—Halste ren. Divo en Cluzona, nummer drie en twee op de ranglijst verdedigen hun titelkansen. waardoor Kaaise Boys, dat FC Bergen ontmoet, wel eens zijn leiderspositie zou kunnen versterken. In Vlissingen, waar gisteren tot laat in de avond werd vergaderd om de mogelijkheden iin deze competitie te bespreken en doeltreffend uit te buiten, heeft men de strijd nog lang niet opgegeven. Ook bij TSC is men niet al te ge rust. Om de aansluiting met de top te behouden moet immers gewonnen worden. „Ik geloof dat we. goed moe ten oppassen," is dan ook de mening van secretaris J. Roovers. „Vlissingen is altijd een moeilijke tegenstander voor ons geweest. Weliswaar heeft de club hier nooit veel punten wegge haald, maar dat zegt op dit moment niks. Ik hoop dat we na vier wed strijden eindelijk weer eens een zege behalen. Twee gelijke spelen en twee nederlagen hebben ons een beetje uit de goede koers geslagen, maar we zijn elke wedstrijd beter gaan spelen. Tegen Sparta hebben we duidelijk minder gespeeld, maar daarna is het peil weer omhoog gegaan. Kijk, in de eerste helft van de competitie had den we wel eens wat geluk en won nen daardoor. Nu heeft dat geluk ontbroken, maar dat is een factor, waarmee ledereen rekening moet houden. Overigens ben ik blij dat we tegen Vlissingen pelen. Bij ons is namelijk de druk van het moeten winnen en dat drukt het spel. Als je een middenmoter tegenkomt, die niets heeft te verliezen, sta je tegen een vrijuit spelende ploeg en dat wordt dan erg moeilijk. Vlissingen zal echter ook nerveus zijn, want de club begint met dezelfde opgave als wij: winnen". In de strijd tegen de degradatie is ook het duel tussen Middelburg en Alliance van betekenis. Beide ploe gen zakten na een goede start naar! de onderste plaatsen, maar zijn weer op hun retour. (ADVERTENTIE) i dat is een samengestelde interest van 8% per jaar! i de inkomstenbelasting verschuift, en dat kan fiscaal voordeel opleveren en bovendien krijgt u, als u meedoet met het Algemeen Premie Spaar- plan, 'n extra premie, omdat er 5 jaarwisselingen in de spaarperiode vallen elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de finan- ciële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1970/76 BREDA Sportvissers komen bij uitgeverij L.J. Veen in Amsterdam goed aan hun trekken. Na de serie Veen's Zeehengel atlassen, samenge steld door Sjef de Bruin en Cor van Heugten, kwamen onlangs zes nieu we vissersboeken op de markt. In „Zeehengelen op kabeljauw, zee baars, harder, geep en haai", „Kar pervissen". „Alles over vliegvissen „Vissen met de vaste hengel" en „Al les over wedstrijdvissen" is een brok informatie neergeschreven waaraan beginnelingen en ervaren vissers veel kunnen hebben. Mits zij de ad viezen en ervaringen van de schrij vers goed in zich opnemen. De meest groene nieuweling kan erin lezen hoe hij moet vissen, wat voor materiaal hij nodig heeft, wat voor kleding, hoe hij het aas moet bevestigen, wat voor aas hij moet gebruiken, enz. enz. De rot in het vak krijgt een veelheid aan gespecialiseerde grepen voorgeschoteld. Schrijvers van de boeken zijn resp. Iwan Garay en Car van Heugten, Jan B. de Winter, P.L. Goedvolk, en de twee laatste boekjes van Rein van Rutten. Alle namen, die vislie- vend Nederland genoeg zullen zeg gen. Het voert te ver een opsom ming te geven van wat men alle maal uit deze boeken kan leren, maar dot ze voor de geïnteresseer de sportvisser en de beginnende hengelaar de moeite van het lezen waard zijn, staat buiten kijf. In deze aerie van L. J. Veen ver scheen ook „Die knettergekke sport vissers". Een luchtig boekje, waarin Stef de Bruin met behulp van teke ningen van J. D. den Extel allerlei plezierige en geestige uitspraken van vissers noteerde. Zelf noemt hü het een bloemlezing uit brieven aan Pe trus, de schutspatroon van de vissers. Een boekje om telkens voor een paar minuten te pakken, dan geniét men ten volle van de humor en de gees tige tekeningen. (Van onze sporrtcorrespondent) ZUIDDORPE Bil M. de Cock in Zuiddorpe werd een schieting gehou den. De uitslag: le hoogvogel C. de Mook (St. Jansteen), le zijvogel E. Kaas (Zandstraat), 2e zijvogel A. Roo- se (Axel), le kal A. Verbiest (Zuid dorpe), 2e kal H. Velleman (Terneu- zen). Meeste kleine vogels: A. Ing- hels (Koewacht), vier stuks. Burgemeester P. Molthoff: le voor Theo Verschuren medail- Theo Verschuren: huldiging gemist door ronde van Spanje. (Van onze sportmedewerker) HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst heeft in het Re sidence Palace in Brussel uit han den van minister Frans van Meche- ien (de Belgische minister voor Ne derlandse cultuur), een bronzen me daille in ontvangst genomen voor wielrenner Theo Verschueren uit St.-Jansteen. Verschueren was in laatste instantie verhinderd, omdat hij door ?ijn ploegleider alsnog werd aangewezen voor de ronde van Span je. Op het moment dat de onder scheiding te Brussel werd uitgereikt, was Verschueren reeds per vliegtuig naar Spanje vertrokken. Aan 52 Belgische topatleten uit verschillende sparttakken, werden door de Belgische minister Van Me- chelen en A. Parisis minister van Franse cultuur, gouden, zilveren en bronzen medailles uitgereikt. De hulde aan de verdienstelijke sportlui werd ingeleid met een in het Frans gehouden toespraak door de heer Boin, voorzitter van de hoge raad voor sportverdiensten. De heer Matthijs, bestuursdirecteur bij de BLSO, tevens secretaris van de ho ge raad voor sportverdiensten, sprak vervolgens in identieke bewoordingen in het Nederlands. Beiden dankten de ministers voor htm aanwezigheid en aanmoedigen de steun aan de sport, nu geconcre tiseerd in het onderscheiden van sportbeoefenaars. De minister van Nederlandse cul tuur, Frans van Mechelen, noemde de huldezitting een heuglijke dag voor de sport. Hij feliciteerde de be trokken sportfiguren voor hun in spanning, hun volharding en hun wilskracht. De minister wees op de noodzaak van topsporters, omdat zij de jeugd moeten stimuleren tot gezonde sport beoefening. Minister A. Parisis sloot zich aan bij de woorden van zijn Ne derlandstalige college en wees voor al op het belang van de sportbeoefe ning in de strijd tegen de maat schappelijke vervreemding. Acht sport vedetten kregen goud. Onder hen bevond zich de Belgische wereldkampioen cyclo-cross 1969, René de Clercq. Theo Verschueren kreeg de bronzen medaille toegewe zen voor zijn behaald Belgisch kam pioenschap stayers en zijn tweede plaats van het wereldkampioenschap stayers 1969 te Antwerpen. Burgemeester Molthoff van Hulst, hoopt tijdens een passende gelegen heid de ontvangen bronzen medaille aan de wielrenner uit St.-Jansteen te overhandigen. Een datum hier voor werd nog niet vastgesteld. (ADVERTENTIE) NIEUW! Haal bij uw woninginrichter de 2 boe- •ken met tapijt-stalen van Louis de Poortere en kies thuis uw tapijt. Keuze uit 18 kwaliteiten (wol en synthetisch) in 84 kleuren. De mooiste tapijt-col lectie van heel Europa ligt voor N klaar. Ga 'm halen. de grootste tapijtfabrikant van het Europese vasteland (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De voetbalvereni ging Terneuzen, die op 1 juli haar 50-jarig bestaan hedenkt doet.dat o.m. tijdens de maand augustus met twee toernooien. Op zaterdag 22 au gustus zullen zowel de eerste als reserve-elftallen van de lagere af delingen aan bod komen. Dit zijn: een Terneuzencombinatie, Terneuzense Boys, Zaamslag en Sluis. Zondag 23 augustus komen de „grote aan bod en wel: Terneuzen, Goes, Axel, Middelburg, RKC (Waalwijk), Leonidas (Rotterdam), de Musschen (Rotterdam) en EBOH (Dordrecht). Naast de eerste elftallen spelen ook de reserves van de „grote" onder ling een tournooi. (Van onze sportmedewerker) GOES De Motor- en Autoclub De Bevelanden organiseert zaterdag een oriëntatierit over Zuid-Beveland. Hiervoor zijn een groot aantal deel nemers ingeschreven. Om 19.00 uur start de eerste équipe bij café De Koophandel in Krabber,dijke- De finish is bij het dorphuis in Kruiningen, waar na af loop een fraaie prijzentafel wacht. Voor deze rit kan men inschrijven vanaf 18.30 uur in genoemd café. (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennisjnedewerker) MIDDELBURG Zaterdag is de sporthal „De Dullaert" in Hulst het middelpunt van tafeltennisend Zee land als strijdtoneel voor de Zeeuw se tafeltenniskampioenschappen. Reeds om 11 uur 's morgens wordt begonnen aan een grote reeks wed strijden in de diverse klassen enkel spel en dubbelspel, zowel bij de se nioren, jeugdklassen alsmede de da mesklasse, waarvoor de wethouder van sportzaken, de heer Stolte het beginsein zal geven. In totaal zijn bijna 200 inschrij vingen binnengekomen hetgeen een goede bezetting van het toernooi waarnorgt Op 15 tafels 'zal strijd worden geleverd. Dit jaarlijks terugkerend evene ment, dat in voorgaande jaren steeds plaatsvond op Walcheren en in Goes, is dit jaar gegund aan Zeeuwsch- Vlaanderen. Gevraagd naar deze verplaatsing deelde de secretaris van de afdeling Zeeland, de heer Vermeulen mee, dat gezien de herhaaldelijk op het voor plan tredende prestaties van St.- Aloysius en de toenemende belang stelling van de tafeltennissport in Zeeuwsch-Vlaanderen de toernooi- plaats Hulst vooral is gekozen uit een oogpunt van propaganda. Aan de „overzijde" van de Westerschelde zijn momenteel slechts twee verenigingen namelijk St.-Aloysius uit Graauw en ONA uit Oostburg, zodat uitbreiding van het aantal clubs zeer gewenst is. De organisatie van de titelwed- strijden in nu in handen van de vereniging St.-Aloysius, waarbij voor zitter Mangnus en de heer Vermeu len van NTTB-zijde, het leeuwie- aandeel voor hun rekening namen. In de hoogste klasse, de over gangsklasse, gaan ongetwijfeld Cees Baumgarte en Frans van Waterschoot als favorieten van start, terwijl Geert de Kort en Jo Boogaert als gevaarlijke outsiders kunnen wor den beschouwd. De laatste vier jaar is van Waterschoot steeds titelhou der geweest. Voor de le klas hebben Boogaert en Venimmen de beste pa pieren, terwijl in de goed bezette da mesklasse de finalepartij wellicht wordt gespeeld tussen mevr. Ridde- rikhoff ('t Zand)) en die zusjes Ja- kobsen (Big Smash). De Zeeuwse tafeltenniskampioe- nen vanaf 1953 zijn 1953 Harwylkiewicz (Wilno) 1954 Haarsma (Sorry) 1955 Kolijn (WvZ) 1956 Szoszkiewicz (Wilno) 1957 Haarsma (Sorry) 1958 de Waal (Sorry) 1959 Martijn (Sorry) 1960 Haarsma (Sorry) 1961 Martijn (Sorry) 1962 van Breen (Sorry) 1963 Rensen (WvZ) 1964 Delcourt (NSM) 1965 Delforge (St.-Aloy) 1966 v. Waterschoot (St-Aloy) 1967 v. Waterschoot (St-Aloy) 1968 v. Waterschoot (St-Aloy) 1969 v. Waterschoot (St-Aloy) (Van onze badmintonmedewerke) MIDDELBURG De j eugdcompe titie badminton verloopt bijzonder vlot en er wordt met veel enthousias me gespeeld. Dat de animo zo groot is, komt waarschijnlijk omdat de krachtsverschillen zo klein zijn, dat van de 27 gespeelde wedstrijden er slechts 1 met 80 eindigde; 6 wed strijden eindigden met 44, 10 met 3—5. Alle teams zijn dus aan elkaar ge waagd. Opvallende uitslagen noteren in de le klas G. den Reyer van Zierikzee en Joke Corbijn van Avan- ti. Zierikzee voert in de le klas de ranglijst aan, in de 2e klas Mara thon b. Het debuterende Matador is nog ongeslagen. De standenlijsten: le klas: Zierikzee 59, Avanti a 69, Mara thon a 65, Astroiden 65, Wings a 5-0- 2e klas: Marathon b 69, Mata dor 48, Avanti b 66, Jong Am- bon 53 Wings b 50. Cees Baumgarte, een van de grote fav orieten INTERNATIONALE VERPAIQQNGS8EURS «eriuügbaar, I CROESELAAtMIIItECHT MAANDAG «TM 9.30-17.30 9.30-17/30 9.30-22.00 9.30-17.30 9.30-17»

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7