Tabu-eigenaar L. K. van der Linden: "STROPDAS IS EEN FABELTJE" Parbleu, het House wordt er waratje met de dag jonger op! house Qt engiand Sint-Ioriswandeltocht werd groot succes Cursus procestechniek noodzakelijk VOORGEVOEL „WEL STROPDAS" IN SAS VAN GENT Autorally op koninginnedag PEUTERHOF KOMT IN AANMERKING VOOR SUBSIDIE EHBO St.-Bernardus houdl feestavond Auto in sloot na inhaalmanoeuvre Katholieke Metaal- bewerkersbond bestaat veertig jaar Zwembad Zaamslag gaat 1 mei open Excursie Steltuluut BIJNA 600 DEELNEMERS Middelburg Fietsenrallv voor Sasse jeugd op koninginnedag Beroepingen Accordeonisten- concours C. cle Krijger eerste prijs in IJzenclijke Chemiciënscursus Nieuwe school Toelevering m Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater V DINSDAG 21 APRIL 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het is absoluut niet waar dat ik bezoekers de toe gang tot mijn nieuwe discobar zou hebben geweigerd, omdat zij geen stropdas droegen. Ik weet niet hoe en wie dat fabeltje heeft rondgestrooid. Ik zelf draag zoals u ziet, ook vaak geen stropdas. Dat moet ieder voor zichzelf weten", aldus de 29-jarige eigenaar L. K. van der Linden van de gloednieuwe exclusieve discobar „Tabu" aan de Terneuzense Nieuw- straat, waar zaterdag tijdens de ope ningsavond opgewonden jongelui de glazen voorpui van het pand heb ben vernield en een schade hebben aangebracht van enkele duizenden guldens. „Zaterdagmiddag heb ik jongelui in de zaak gehad, die heel hip waren gekleed, lange haren en een grote rode hoed droegen. Ik heb geen grein tje last met ze gehad. Zolang ze zich maar behoorlijk gedragen mogen ze gerust binnenkomen. Dat vind ik een doodnormale voorwaarde voor een horecabedrijf. Maar die jongelui die ik zaterdagavond vriendelijk heb verzocht hier de boel niet op stelten te komen zetten, misdroegen zich zo, dat ik geen andere keus had dan ze te vragen weg te gaan. Ze namen een uitdagende houding aan en scholden me uit voor bourgeois, ka pitalist, fascist. Heil Hitier en meer vaar dat fraais. Later kwamen ze met een man of vijftig terug, drongen tot. de bar binnen namen zelf fles sen drank uit de rekken kortom ze waren er echt op uit om herrie te schoppen. Pas daarna heb ik de po litie gebeld", De heer Van der Linden, buiten zijn barbezigheden directie-assistent van een Terneuzens makelaarskan toor, zegt zaterdagmiddag al een voorgevoel te hebben gehad wat hem 's avonds boven het hoofd zou hangen: Bij de opening van de An- jobar in de Noordstraat is hetzelfde gebeurd. Het schijnt, dat bepaalde jongelui op de een of andere manier opgeruid worden. De heer Van der Linden, is vol gens zijn zeggen, ook beticht van rassendiscriminatie. Hij zegt: „Dat is helemaal de reinste kolder. Ik heb nota bene een Indische vriend als as sistent in de bar. Nee, er moet achter deze rel een andere achtergrond zit ten. Ik mag niemand beschuldigen zonder bewjjs,-maax ik heb wel een vermoeden waar deze rel voorbe reid is. Het is me wel opgevallen dat er veel LTS'ers tussen de herrie schoppers zaten. Een leraar van de LTS heeft nog geprobeerd de zaak te redden. Hij vroeg me of het waar was, dat ik mensen die geen strop das dragen de toegang geweigerd heb. Ik heb dat ten stelligste tegenge sproken. Maar ook die leraar had kennelijk de meute niet in bedwang". Volgens de heer Van der Linden heeft de politie zaterdagavond tegen twee verkeerde jongemannen pro ces-verbaal wegens vernieling en or deverstoring opgemaakt. „De politie heeft de verkeerde gepakt. De twee grootste belhamels wisten te ont snappen. Maar de politie had het natuurlijk in de opschudding bijzon der moeilijk om de ware schuldigen er uit te pikken." In de hal van bar „Tabu" herstel len werklieden de schade aan pui en deuren. In een hoek tegenover de entree is een televisiecamera gemon teerd, die op een monitor in de bar is aangesloten, zodat van daaruit ie dere binnenkomende bezoeker geob serveerd (en getaxeerd) kan worden. De heer Van der iLnden: „Dat ding daar doe ik weg. Het werkt toch niet naar wens. Ik kan me ook voor stellen dat bezoekers het niet pret tig vinden door zo'n televisiecamera bespied te worden". Een van de aspirant-bezoekers van de Tabu-bar, de heer C. Meertens uit Terneuzen heeft echter verklaard dat hem zaterdagavond om kwart over acht wel degelijk door de portier de toegang werd geweigerd op grond van zijn haardracht en zijn kledij. De eigenaar van de bar was bij dit voorval aanwezig en bevestigde dat deze normen aldus werden gehan teerd, zo zegt de heer Meertens. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Van der Linden over de aanhouding van twee jongeman nen door de Terneuzense politie meegedeeld dat tegen bedoeld twee tal proces-verbaal is opgemaakt om dat het geen gevolg had gegeven aan het herhaalde bevel van de aan wezige politiemannen om door te lopen". Of die twee jongelui al of niet actief aan de rel hebben deel genomen was voor de politie op dat moment geen punt". Wij hebben ze uitsluitend geverbaliseerd omdat ze niet door wensten te lopen", aldus de zegsman bij de Terneuzense po litie. Verdere aanhoudingen heeft de politie in verband met de moeilijk heden bij de opening van de nieuwe discobar niet verrioht. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Donderdag 30 april vindt er in Sas van Gent een autorally plaats, die om 13.00 uur begint in de Papegeulestraat. Opga ve voor deelname in het buurtcen trum, doch op 30 april gelieve men zich op te geven bij boekhandel Re- mery, Gentsestraat 10, van 10.00 - 13.00 uur. De prijsuitreiking zal 's avonds om 21.30 uur in het vereni gingsgebouw Sint-Albert plaatsvin den. De heer Van der Linden (midden) bekijkt met de ver zekerings- en de timmerman een beschadigde deurknop. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een dezer dagen heeft de officiële opening van de kinderspeelzaal „De Peuterhof" aan de Beethovenhof, in Nieuw-Terneu- zen plaatsgevonden. Voor de vele belangstellenden vooral ouders, gaf mevrouw E. G. Eskes-v.d. Sluis een korte toelichting over deze speelzaal. In zijn kwaliteit van voorzitter van de stichting voor sociaal-cultureel werk in Terneuzen, schetste de heer P. J. Huijbrecht, de relatie tot de stichting. De heer Huij- brecht zei o.m- dat door de offici ële aansluiting het werk van de kinderspeelzaal nu ook een officiële begeleiding krijgt en in de toekomst in aanmerking kan komen voor sub sidie. Zodoende wordt de mogelijk heid geschapen, dat deze kinderspeel zaal tot een volledig kinderdagver blijf kan uitgroeien. (Van onze correspondent) CLINGE Ter gelegenheid van het uitreiken van de diploma's zal de EHBO St. Bernardus te Clinge op 25 april een feestavond houden. De diploma's worden uitgereikt door de heer P. Vercauteren, oud-burge meester van de gemeente Clinge. De avond begint om 19.00 uur met een koffiemaaltijd in het verenigingsge bouw ..Malpertuus" te Clinge. Om ongeveer 21.00 uur worden de diplo ma's uitgereikt, waarna een verlo ting plaats vindt. Na dit alles is er gelegenheid tot dansen. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Zaterdaga vond is op rijksweg 58. ter hoogte van de Capucijnerweg, een Duitse personenauto, na een inhaalmanoeu vre in de sloot terechtgekomen. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto moest totaal vernield worden weggesleept. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling Terneu zen van de Katholieke Metaalbewer- kersbond viert a.s. vrijdag, 24 april in café De Vriendschap haar veertig jarig bestaansfeest. Tijdens de feest avond zullen de heren P. de Bruijn en F. van Sikkelerus worden gehul digd wegens hun veertigjarig lid maatschap en de heer M. Moerings wegens het feit dat hij zijn zilveren jubileum herdenkt. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Het openluchtzwem bad in Zaamslag gaat per 1 mei a.s. open. De bij het complex behorende tennisbanen zijn nog niet voor ge bruik gereed. Lang kan dit echter niet meer duren. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De leden van de vogelbescherming Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen „De Steltkluut" en óok andere belangstellenden kunnen a.s. zaterdagmorgen, 25 april deelnemen aan een excursie in hét waterwin gebied van de waterleidingmaat schappij te St.-Jansteen. 's Morgens om half zes worden de deelnemers verwacht voor restaurant „Termidor". De excursie duurt tot ongeveer 10 uur (ADVERTENTIE) Wellicht vond u tussen de papieren van uw grootvader al Quitantiën van House of England. Ook uw vader eischte Heerenkleding van Qualiteit en kwam bij ons. Maar wat hebt jonge man van nu, te zoeken bij dat gerenommeerde, in uw ogen deftige en vergrijzende modehuis? Heel veel! Want House of England wordt er met de dag jonger op. Vindt prominente wevers en toonaangevende coupeurs in heel Europa, om te zorgenvoor een uiterst eigentijdse, trend-setting kollektie. Afgestemd op li, uw moderne smaak, uw budget (ja, ook de prijzen zijn zeer reëel: f 200.- tot f 275.- voor werkelijk exclusieve kostuums). Alleen onze beroemde, ouderwetsche service bleef. ~">ie is waratje weergaloos' v: Amsterdam/Rotterdam/Den Haag/Hilversum/Bussum/Arnhem/ Groningen/Eindhoven/Breda/Alkmaar/Maastricht (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Doorman- groep van de N.P.V. te Terneuzen hield voor de achttiende keer de St.- J oriswandel tocht. Dit keer verschenen 40 Zeeuwse en Belgische groepen; welpen, kabou ters, padvindsters en verkenners. In totaal bijna 600 deelnemers, die bij een wat koud, maar fraai voorjaars weer uitgeleide werden gedaan door de drumband en het majorettenpe- loton van de „Harmonie Terneuzen". Ook „St -Lodewijk" uit Sas van Gent bracht een kleine, maar zich uitstekend werende drumband mee. Vergadering Op donderdag 23 april houdt het sociaal-administra tief centrum in de raadzaal van het Middelburgse stadhuis een algemene bestuursvergadering. Aanvang 12 (Van een onzer verslaggeveirs) SAS VAN GENT Stichting sociaal cultureel werk te Sas van Gent or ganiseert op koninginnedag om 3 uur 's middags een fietsenrally voor jon geren vanaf 12 jaar, waaraan waar devolle prijzen zijn verbonden. Deelnemers kunnen zich van 13.00- 14.45 uur tegen betaling van 50 cent opgeven in het verenigingsgebouw in de Noordstraat, waar tevens om 18.30 uur de prijsuitreiking zal plaatsvin den. Evenals in verscheidene voorgaan de jaren waren de Belgen (op 10 en 20 km) de beste tippelaars. „De Leeuwerik" uit Eekloo verdiende de groepsprijs, omdat zij in de a- en de b-afdeling 416 punten behaalde. „De Zwaluwen" uit Gent eindigden op de tweede plaats met 413 punten en Terneuzens ,,St.-Hubertus" werd der de met 405 punten. In de 10-km afdeling was "Eos 1" uit Terneuzen eerste met 207 punten; 2 „Zwaluw Fos" uit Gent, 205 pnt; 3 ..De Leeuwerik" Eekloo, 202 pun- burg, 199 punten; 5 „M.A- de Ruij- ter" uit Vlissingen, 198 punten. In de 20 km afdeling: 1 „De Leeu werik"!, Eekloo, 214 punten; 2 „St.- Antonius", Sluiskil, 212 punt; 3 „St.- Hubertus", Terneuzen, 211 pnt; 4 „De Leeuwerik", 2, Eekloo, 209 pnt; 5 „Zwaluwen "1 Gent 208 pnt. In de kantine van de mts aan de industrieweg, waar de prijzen wer den uitgereikt, dankte oubaas P. J. Gerreman, allen, 'die hun medewer king verleenden Kerknieuws Ned. herv. kerk van Scheps. Beroepen te Oud Alblas J. M. de Raad te St. Annaland - geref. kerken vrijgemaakt. Beroepen te Utrecht-centrum W. Triemstra te Vrouwenpolder - christ. geref. ker ken. Geref. gemeenten, beroepen te Middelharnis C. Wisse te Elspeet - te Scherpenisse J- C. Weststrate te Me- liskerke - te St.-Annaland G. J- van den Noort te Capelle aan den IJssel. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De eerste prijs op 't in IJzendijke gehouden provin ciaal concours van de Nederlandse Accordeonisten Associatie is gewon nen door Conchita de Krijger uit Ter neuzen, die 81 punten behaalde en te vens als hoogstgeklasseerde eindigde in de afdeling amateur 1. Bobby van Avermaete uit Sluiskil werd met 80 punten eerste in de afdeling ama teur 2. Uit alle delen van Zeeland waren de 35 deelnemers aan het concours naa<r het jeugdgebouw van IJzendijke gekomen om in diverse afdelingen hun vaardigheid en muzikaliteit te demonstreren. Elke deelnemer moest een verplicht werkje en een stuk naar eigen keuze ten gehore brengen. De drie hoogst geklasseerden uit elke afdeling mogen deelnemen aan het landelijk concours in Zeist. Behalve naar Conchita de Krijger en Bobby van Avermaete gingen de prijzen naar Ad Verlinde uit Zaam slag in de afdeling jeugd (76,25 punt) Anja de Vree uit St. Jansteen in de afdeling elementair (79,25 punt); Ri- na de Vree uit St. Jansteen in de af deling amateur 3 (76,5 punt) en Fran- cien van Doeselaar uit Terneuzen in de afdeling amateur 4 (75.25 punt). Voor de ereafdeling en de afdeling superieur hadden zich dit jaar geen deelnemerê gemeld. Behalve een diploma ontvingen de winnaars mooie prijzen in de vorm van bekers, medailles en lauwertak- jes. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het is nauwe lijks mogelijk een vergelijking te maken tussen de technische ont wikkeling voor en na de laatste oorlog. Spoedig na de Tweede We reldoorlog viel er een enorme evo lutie in de zware industrie te con stateren waarbij het technisch on derwijs, zeker in Zeeuwsch-Vlaan- deren, achterbleef. Dit bleef zeker niet onopgemerkt bij de directies van de industrieën in de Zeeuwscb- Vlaamse Kanaalzone en het is on der meer de directeur van de Ne derlandse Stikstof Mij. n.v. te Sluiskil, ir. V. Gena. die om meer dan één reden het stimuleren van de technische scholing noodzake lijk acht. „Ik heb daarvoor twee redenen", zo vertelt de heer Gena, sedert en kele jaren voorzitter van het schoolbestuur van de mts aan de Industrieweg te Terneuzen. „De in dustrieën in de Kanaalzone begon nen uitbreidingsplannen te realise ren en deze uitbreidingen beteken den vanzelfsprekend modernise ring. De bediening van deze mo derne apparatuur zou zonder meer geschoolde mensen eisen. Mensen die vroeger volkomen ander werk hadden gedaan konden wij, zonder een gedegen opleiding, niet meer gebruiken, zoals dit voor de oorlog het geval was. Bovendien en dat was ook een belangrijke re den zag ieder die er bij be trokken was dat in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar alleen maar en kele lagere technische scholen (de vroegere ambachtsscholenwa ren, een hogere vorm van tech nisch onderwijs moest komen. „Wij hebben daarmee succes gehad, want na veel moeite kregen wij van het ministerie van Onderwijs toestemming om een uts te bou wen die, na het in voege komen van de Mammoetwet, mts heet en de driejarige opleiding zag gewij zigd in een vierjarige. Ook op de Nederlandse Stikstof Mij. was aanpassing een dwingen de noodzaak. Men had keuze uit twee mogelijkheden: de mensen die niet over de nodige kennis beschik ten ontslaan en geschoold personeel zoeken, of deze mensen de gele genheid geven zich, door middel van op het bedrijf te geven cur sussen, bij te scholen. Natuurlijk werd voor de laatste oplossing ge kozen. De laatste jaren wordt dan ook een vrij groot aantal mensen opgeleid in de procestechniek. Di verse bedrijfstechnici wijden daar aan een belangrijk gedeelte van hun tijd. Er werd een speciale af deling (Centraal Wetenschappe lijke Opleiding) in het leven geroe pen, die de studies coördineert. De leerlingen zijn heel vaak reeds ou dere personeelsleden, waarvan de meesten alleen maar lager onder wijs hebben genoten. Het is voor /deze mensen lang geen eenvoudige opgave om weer in de schoolban ken te gaan zitten en Nederlandse taal, rekenen, natuur- en wiskunde en scheikunde te leren. Maar de resultaten zijn tot nu toe zeer be vredigend. Verreweg het grootste deel van deze mensen ziet de nood zaak van deze studie in". De chemische bedrijven in de Kanaalzone, dus niet alleen de Ne derlandse Stikstof Mij., begonnen met het geven van „chemiciëns- cursussen". De leerlingen die deze cursus volgden werden in ver schillende afdelingen van het be drijf geplaatst. Volgens de heer Gena waren de daarmee bereikte resultaten bepaald verrassend. Een paar jaar geleden, toen werd overgeschakeld op aardgas, werd door Amerikanen een „re- formingsinstallatie" gebouwd. Voor het proefdraaien en de verdere be diening van de apparatuur stelden zij als eis dat dit door mensen met een aangepaste opleiding zou gebeuren. Deze mensen waren er niet of zeker niet in voldoende aan tal. Goede raad was duur. Met be kwame spoed werd de taakom schrijving voor de diverse functies - „uiteengerafeld". Enkele perso neelsleden (ingenieurs en technici) werden voor de opleiding aange wezen en toen het dan zover was dat deze mensen hun werkzaam heden moesten beginnen, moesten de Amerikanen in alle eerlijkheid verklaren dat zij zelden zulk een competent personeel hadden aange troffen. De directie kreeg daarvoor een welverdiende pluim. Men kwam tot de conclusie dat op de mts een dagcursus Proces techniek moest komen. Deze school waarvan sommige pessimisten aanvankelijk dachten dat de be langstelling van de Zeeuwsch- Vlaamse jeugd daarvoor niet zo groot zou zijn. groeide buitenge woon voorspoedig. Het bleek dat de jeugd in Zeeuwsch-Vlaanderen zelfs zeer veel belangstelling voor de techniek heeft. Men zag dit ui teraard als een winstpunt. Op de eerste plaats konden de beschikba re plaatsen in de Zeeuwse indus trieën door eigen mensen bemand worden, waardoor er aan het weg trekken van de jongeren (tenmin ste gedeeltelijk) een halt kon wor den toegeroepen. Een tweede be langrijk punt was dat de ouders van die jongens niet meer ver plicht waren zich zeer grote finan ciële offers te getroosten door het ontbreken van studiemogelijkhe den dicht bij huis. Zelfs als een afgestudeerde wegtrekt, zijn de ouders niet meer genoodzaakt zeer hoge studie- en pensionkosten te betalen. De huidige mts is gevestigd in een als school ingerichte indus triehal en gebouwd met rijkssub sidie. De gemeente Terneuzen verhuurde de grond met recht van opstal. Maar voor de cursus pro cestechniek is een uitbreiding noodzakelijk, die ter plaatse niet meer kan worden verwezenlijkt. Reeds geruime tijd is het be stuur van de mts bezig met plan nen voor een nieuwe school in Nieuw-Terneuzen. „Deze plannen zijn rond, de grond is door de ge meente beschikbaar gesteld. Het wachten is nog op de officiële goedkeuring van het ministerie, dat geen bezwaar heeft tegen een nieuwbouw", zo zei de heer Gena. „Zodra deze goedkeuring binnen is, kunnen de plannen worden uit gewerkt. Behalve de officiële cur sussen Procestechniek en Meet- en Regeltechniek, die door bedrijfs technici worden gegeven, zolang er nog geen leerkrachten zijn, heb ben diverse bedrijven hun eigen Bemetelopleidingen en voor meet- instumenten (waarmee de eigen schappen van de materialen kun nen worden nagegaan) en de Be- metel Meet- en Regeltechniek, waardoor de leerlingen worden vertrouwd gemaakt met de gehei men van de automatische regelap- paraten. Verder is er ook de VEV- opleiding die de elektronica omvat. Ook hiermee heeft men (op de NSM) uitstekende resultaten be reikt. Na een paar jaar voortgezet of middelbaar onderwijs kunnen de jongens tot de mts worden toege laten, maar veel van de nieuwe leerlingen moeten toch van de lts-en komen. Om die reden hebben de besturen van de mts en de lts te Terneuzen een bespreking gevoerd. Daarbij werd o.m. aan gedrongen op de algemene vor ming van de leerlingen, waaronder moet worden verstaan het bijbren gen van inzicht verhogende leer vakken, waaronder Nederlandse taal, maatschappijleer enz., die kunnen bijdragen tot een juiste en meer kritische instelling t.o.v. hun werk. De jongens die voor het eerst op de lts komen, zijn nog kinderen die zojuist de lagere school hebben verlaten. Behalve dat zij een vak goed moeten le ren, moeten zij er ook van bewust worden gemaakt dat zij moeten leren zien, welke gevolgen hun werkzaamheden kunnen hebben als zij „alleen maar" hun werk voor ogen hebben. Een loodgieter die op het dak van een kerk herstel lingswerk moet doen en niet oplet dat het vuur dat hij nodig heeft, hout of ander brandbaar materi aal kan bereiken, tengevolge waar van even 1 art:er het kerkgebouw (geheel of gedeeltelijk) afbrandt, is in zijn taak tekort geschoten. Het is niet voor niets dat mts- leerlingen veiligheidsonderricht krijgen van een NSM-functionaris. In de huidige chemische indus trieën kunnen veel meer uog dan vroeger gevaarlijke situa ties ontstaan als men niet oplet en niet de nodige voorzorgsmaatrege len neemt. „Reeds op de school banken moeten de jongeren leren inzien dat het gebruik van de (vele) ten dienste staande veilig heidsmiddelen en het leren onder kennen van de mogelijke gevaren, even noodzakelijk is als de kennis der techniek. Films GOES Grand 20 uur Om het goud van MacKenna 14 j. OOSTBURG Ledel, 20 uur: The love bug, a.1. 'j TERNEUZEN Luxor 20 uur Funny Girl VLISSINGEN Alhambra 20 uur Om het goud van MacKenna 14 ANTWERPEN Astra: Matrozenpolka, a.L Astrid: 's Morgens om 7 uur gaat alles beter, a.l. Forum: De dolle kever, a.l. Metro: Maxiroof in miniscooter, a.l. Quellin: Het paard met de goudeh hoeven, a.l. St.-Jan: Het jungleboek, a.l. Festa: Ben Hur, 14 j. National: Mosquito squadron, 14 j. Ambassades: De beste jaren van Miss Brodie, 18 j. Capitole: De nekslag, 18 j. Odeon: Bob en Carole en Ted en Alice, 18 j. Pathe: Stilleto, 18 j. Rex: De geheimzinnige passagier, 18 j. Savoy: Dochters opsluiten a.u.b. 18 j. Vendome: Monsieur Hawarden 13 'j GENT Rex: Een reuze boemel, a.l. Riva: Ben Hur, 14 j. Capitole: Satyricon, 18 j. Plaza: Cactusbloem, 18 j. Savoy: Mijn oom Benjamin, 18 j. Select: Een non voor de hel, 18 j. ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever, a.l. Renova: Sjors, Sjimmie en de go rilla, a.l. Scala: De ondergang der adelaars, 18 j. Eden: Zelfmoordcommando, 18 j. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Danstheater VLISSINGEN Burgerzaal Stadhuis, 20 uur: Kamermuziek door F. K. Adriaan- se (viool) en M. Adriaanse-Quint (klavecimbel) ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: Paul van Ostayenavond door de. Nieuwe Comedie. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: Fons Jaoisen met „3 x Andermaal". Diversen NW. EN ST.-JOOSLAND Verenigingslokaal, 20 uur: Bespreking over belijdenis. GOES De Veste, 19 uur: Verg. Jeugd vakantieweek Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Stadhuis: Expositie schilderijen Den Bonte (t.m. 24 april). Ma. t.m.' vrijd. 8.3012.30 en 13.30—17.30 u. Zat en zond. 13.0017.30 uur. ROTTERDAM Rotterd. Kunststichting, Kruisplein Expositie Cees Bouw (tm. 21 april), Werkd. 1017 uur. Zon. 1217 u. Museum Boymans: Expositie teke ningen en prenten van Dick Cassée (t.m 3 mei). Rott. Kunstkring, Witte de With- straat 35. Expositie Jaak Frencken en Carla Kaper, litho's (tna. 16 mei). Werkd. 10-17, zond. 11-16 u. Morgen, woensdag 22 april Bergen op Zoom 4.13 en 16.37. Hansweert3.21 en 15.41. Terneuzen 2.43 en 15.03. Made-Drimmelen 6.39 en 19.12, Vlissingen2.11 en 14.30. Wemeldinge4.03 en 16.27.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2