D '66 te Terneuzen is tegen inpoldering mosselbanken Wathebje aan een dure automobiel... ...als er geen Mercedes-service achter staat Biljartderby in Aardenburg Burgemeester Aschoff opent kantoor De Stem en De Vrije Zeeuw Modeshow op ZLM-school Nieuw informatieblad voor Oostburg MAAGKLACHTEN Handtekeningenactie tegen vestiging chemische industrie bij recreatiegebied De Braakman Gouden bruidspaar RIA stevent op kampioenschap af Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen - STELLING Muziekvereniging te Sluisldl voert actie voor uniformen Gepensioneerden vergaderen Hoogwater vmgen 111 handelsregister N.V. GARAGE 'T WESTEN Kaartwedstrijcl Hearts of Soul en The Dream in Z ui dland theater I Aan de Nieuwstraat in Terneuzen wordt de laatste hand gelegd aan het nieuwe kantoor van De Stem en De Vrije Zeeuw. Het pand zal vanmid dag in gebruik worden genomen. gemeester Aschoff zullen de directie en hoofdredactie van beide dagbladen in het gebouw een receptie houden. Tevens zal afscheid worden genomen van de heer P. van der Sande als di recteur-uitgever van De Vrije Zeeuw. Films ANTWERPEN Astrid: 's Morgens om 7 gaat alles beter a.l. Metro: Maxiroof in minicoopers. a.l. Quellin: Het paard met de gouden hoeven a.l. Ambassades: Adalen 31 18 jaar Capitole: De commissaris 18 jaar Odeon: Bob en Carole en Ted en Alice 18 jaar Pathé: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Rex: De geheimzinnige passagier 18 jaar Rubens: De vervloekte brigade 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar Vendome: Mijn oom Benjamin 18 j. Astra: De abdis van Monza 18 jaar GENT Rex: Een reuzenboemel, a.l. Metro: Bestemming 14 jaar Normandië: De grootste hold up 18 jaar Royale: De zeveh Texanen 14 jaar Astrid: De briljante valstrik 18 j. Capitole: Een non voor de hel 18 j. Century: De slag van Algiers 18 j. Majestic: Mijn oom Benjamin 18 j. Royale: De heksenjager 18 jaar ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever a.l. Renova: De slag om Anzio 14 jaar Century: Er was eens in het Verre Westen 18 jaar Eden: In geheime dienst van Hare Majesteit 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Schouwburg 20.15 uur „Theodoor, een total loss" van Eric Schneider door het Nieuw Rotter dams Toneel. HULST Stadhuis: Expositie schilderijen Den Bonte (t.m. 24 april). Ma. t.m. vrijd. 8.30—12.30 en 13.30—17.30 u. Zat. en zond. 13.0017.30 uur. MIDDELBURG Hof van Tange: De Zeeuwse jaar beurs (t.m. 18 april) Dag. van 13.30 —17.30 en van 1923 uur. «OTTERDAM Rotterd. Kunststichting, Kruisplein Expositie Cees Bouw (t.m. 21 april) Werkd. 1017 uur. Zon. 1217 u. Museum Boymans: Expositie teke- ningen en prenten van Dick Caasée (t.m. 3 mei). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De onlangs op gerichte afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van D'66, wil door het verzamelen van handtekeningen van inwoners van Terneuzen pro test aantekenen tegen de voorge nomen inpoldering van de zoge naamde mosselbanken ten noor den van de Braakman, ten behoe ve van de uitbreidingv an DOW Chemical. Zoals bekend ligt dit inpolderings plan tot 6 mei tor inzage op de pro vinciale griffie te Middelburg en de gemeentesecretarie van Terneuzen. De verzamelde handtekeningen moe ten de eventueel in te dienen be zwaarschriften tegen de DOW-ex- pansie kracht bijzetten. De in restaurant Vijverhof belegde vergadering van D'66 nam een re solutie aan waarin de mogelijke in dijking van de mosselbanken op grond van de natuurhistorische bete kenis van dit 800 hectare grote ge bied wordt afgekeurd. Gesteld wordt dat de uitbreiding van chemische in dustrie ten westen van Terneuzen indruist tegen de planologische op zet. De Kanaalzone moet namelijk voorbehouden blijven voor zoge naamde schone industrieën; het ge bied rond Ossenisse is bestemd voor zware chemische industrieën. De nieuwe voorzitter van de afde ling Oost-Zeeuwsch-VIaanderen van D'66, de heer Aarts Janszen zei: ..De handtekeningenactie moet niet ge- (Van onze correspondent) AARDENBURG In De Roode Leeuw te Aardenburg vond de return plaats tussen de beide Aardenburgse biljartclubs „De Kwakers", die de thuiswedstrijd speelden en „Met Moeders Wil". De Kwakers wonnen deze wedstrijd met een totaal van 435 caramboles, terwijl Met Moeders Wil slechts tot 251 caramboles kwam. De uitslagen luidden: E. Co- veleijn - F. Wijffels resp. carambo les en punten: 3013, 20; E. Mar- telaere - H. Wijffels 33—12, 2—0; M. Paridaen - J. Evers 2433, 02; J. Paridaen - H. Geirnaert 3711, 20; A. de Vos - M. Nobus 39—15, 2—0; G. de Baerdemaeker - M. Lekens 8020. 20; C. Govers - M. Water schoot 2623, 02; J. de Rijcke - M. Nobus 5437, 02; G. Paridaen - J. Evers 2423, 02; J. Maen- hout - M. Lekens 3324, '02; A. Buijsse - M. Waterschoot 3222, 20; G. de Rijck - H. Geirnaert 2318, 02. Er werd gespeeld vol gens het gemiddelde; alle partijen werden gespeeld in 15 beurten. (Van onze correspondent) SLUISKIL Om te kunnen vol doen aan een eis van de tijd organi seert het bestuur van de plaatselijke muziekvereniging een grootscheepse actie teneinde zo spoedig mogelijk alle leden van een uniform te voor zien. Zaterdag zullen leden van de drumband huis aan huis oliebollen te koop aanbieden. Tevens zullen zij in de toekomst op grote schaal oud pa pier gaan inzamelen. Enkele winke liers hebben reeds een bijdrage ge leverd aan het uniformenfonds. Di verse anderen hebben eveneens me dewerking toegezegd aan de actie. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De voorzitter vain de Ne derlandse Bond van Gepensioneerden C.J. van As, uit Gouda zal a.'s. vrij dag in de Stadsherberg in Axel een inleiding houden over de bondsbe- langen. Hij doet dat tijdens de jaar vergadering van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de agenda staat verder onder meer nog een be stuursverkiezing wegens periodiek aftreden van voorzitter J. de Vries en secretaresse I, Ferket-Van Damme. Beiden stellen zich herkiesbaar. Morgen, donderdag 16 april. Bergen op Zoom: 12.19, Hans- weert: 11.38 Made-Drimmelen: 2.24 en 15.14, Terneuzen: 11.09 en 23.31, Vlissingen: 10.37 en 23.05, We- meldinge: 12.09 Dan bent u alleen gebaat met een waardevol middel dat goed helpt. SUC-MAC stilt niet alleen het zuur branden, het heft ook de pijn op. En dat is natuurlijk ook belangrijk Verkrijgbaar bij uw apotheek en drogist. Woensdag 15 april 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren werden de volgende onderne mingen ingeschreven: 10309: Sexshop 69, Dijkstraat 41, Terneuzen (eig. G. Kegel). 10310 Sexshop 70-2000, Lange Bellingstr. 16, Hulst (eig. L. van Es h.v.). 10311 Lijstenmakerij H. A. A. van Rijt, Past. Smuldersstraat 12, Kloosterzande. 10312 A. en O. groot handel Zeeland N.V., Kerkhoflaan 55, Terneuzen. 10313 Chemische wasserij Triocleaners N.V. i.o. Bierkaaistraat (ADVERTENTIE) Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor Zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-22 55 (Van onze correspondent) SLUISKIL Woensdag 15 april herdenken de heer en mevrouw Schelstraete de dag waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Het gouden bruidspaar woont in de Kerkstraat te Sluiskil, waar zij een zaak in levensmiddelen hebben. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG In café „De Vlas bloem" te Zaamslag speelde de kaartvereniging „DVV" een wed strijd tegen het Axelse „Ons Genoe gen". De uitolag was: 1 W Strijdonck, Axel; 2 J. vian Doorn, Zaamslag; 3 R. de Blaaij; 4 A. de Pooter, 5 M. Lindthout, 6 W. Lensen, 7 D. Koekkoek, 8 W. Loo- nen, 9 G Groenewoud, 10 A. van Girik, allen te Axel. Totaal-score Axel 41 Zaamslag 29. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Een geslaagde modeshow was dinsdagmiddag en -avond het hoogtepunt van een open dag van de ZLM-huishoudschool in Axel. Van dinsdagmiddag 14.- tot 's avonds 21.- uur hebben de deuren van de school aan de rand van Axel gastvrij open gestaan. Op de eerste plaats om ouders van leerlingen in de gelegenheid te stel len eens een kijkje te komen nemen, maar ook voor een groot aantal an dere belangstellenden. In het school gebouw was in verschillende lokalen een expositie ingericht van creatieve werkjes van leerlingen. Voor de open dag bestond tamelijk grote belang stelling. DE ITALIAANSE bisschoppen heb ben gisteren op een conferentie ver klaard, dat de celibaatsverplichting van de priester gehandhaafd moet blijven. zien worden als een actie van D'66 alleen. Wij willen door alle partijen en belangensferen heen stelling ne men tegen de vestiging van chemi sche industrie vlak bij het recreatie gebied Braakman". „Onze gedachten gaan uit naar de oprichting van een comité, waarin alle groeperingen vertegenwoordigd zijn, en dat de bezwaren tegen de DOW-uitbreiding kan kanaliseren". De in te polderen schorren en slikken bij De Braakman zijn een geliefde verblijfplaats voor honderd duizenden trekvogels, waaronder ve le zeldzame soorten. Gevreesd moet worden da' deze vogelkolonies na de inpoldering van het gebied voorgoed zullen verdwijnen. (Van onze correspondent) WESTDORPE Het is al 21 jaar geleden dat de Westdorpse voetbal liefhebbers een kampioen hebben kunnan begroeten, maar naar alle waarschijnlijkheid zal dat aanstaan de zondag herhaald worden. Het zal al gek moeten draaien wil RIA (Rooms in Alles) dit jaar de titel niet in de wacht sleept. Het elftal uit Westdorpe heeft immers zondag de lastige klip in Aardenburg weten te overbruggen, zodat nu nog slechts één gevaarlijke ontmoeting op het spel staat, namelijk tegen Graauw a.s. zondag. RIA-W. beschikt overi gens ook over de minst gepasseerde verdediging van heel Zeeland (twee doelpunten tegen!!). De Westdorpse voetbalenthousiasten hebben dit kam pioenschap overigens voor het aller grootste deel te danken aan trainer Roger Verschelden, dik tijd noch moeite spaart om zijn pupillen tot grote dingen te brengen. In West dorpe rekent men erop, dat er zon dag een groot feest is, maar de ver eniging zelf is zo bescheiden met feesten te wachten tot de competi tie afgelopen is. Ook het tweede elf tal van de Westdorpse club staat er bijzonder goed voor. evenals de ju nioren. Reden te meer om te feesten. 6, Hulst. 10314 Reclamebureau „Publi- pro", Hyacinthstraat 20, Kloosterzan de. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdagavond wordt in het Terneuzense Zuidlandtheater een grote popmanifestatie gehouden. Alleen zijn er wat moeilijkheden ge weest rond de contractering van de grote trekpleister. In eerste instantie zou de Tee-Set naar Terneuzen ko men. Grotere commerciële belangen elders verhinderde de groep de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen te onder nemen. De minstens zo goede ver vangers Cuby and the Blizzards speelden het hierboven omschreven spelletje op dezelfde wijze. Op korte termijn is de leiding van de schouwburg er toch in geslaagd de voormalige Swinging Soul Machi ne, tegenwoordig alleen Machine ge naamd, te contracteren. Deze groep speelt in tegenstelling tot vroeger niet alleen meer soul-muziek. Naast de machine treden op de Hearts of Soul, The Dream, Peter Blanker en verder is er tijdens de gehele voor stelling een Belgische lichtshow. Donderdagavond begint aan de kas sa van het Zuidlandtheater de kaart verkoop. Houders van een jeugdpas- poort kunnen voor 2,naar de show. Donderdag en vrijdag bestaat echter nog de kans CJP'er te worden. In totaal zijn de bezoekers dan 4,50 kwijt. Zonder een jeugdpaspoort kost een kaartje 6,50. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanmiddag om vier uur zal burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de officiële opening verrichten van het nieuwe kantoor van De Stem en De Vrije Zeeuw, dat in het pand Nieuwstraat 9 is ingericht. In het gebouw, waarin tot voor kort een damesmodezaak was geves tigd, bevinden zich op de beneden verdieping een leeshal en een ruim te voor de afdeling advertenties en abonnementen, en op de eerste ver dieping de bureaus voor de redactie en het administratief personeel. Na de openingshandeling van bur- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vandaag kregen alle inwoners van de nieuwe ge meente Oostburg een magazine-for maat informatieblad in de bus: De Westkoerier. Dit maandelijks public relationorgaan is een uitgave van Peter de Lijser, tevens eindredacteur Naast de Westkoerier (een oplage van ruim 6.000 exemplaren per maand) geeft hij nu al ruim tien jaar de Badkoerier in eigen beheer uit. Burgemeester A. Schipper verrichte een van zijn eerste officiële daden in zijn nieuwe gemeente door het eerste exemplaar in luiers in ont vangst te nemen. Voor de boorlinge aan de burgemeester werd overhan digd haalde verpleegster Els van Nuenen het eerste Westkoeriertje uit een wieg, waarna dominee Musch uit Breskens de nodige doophande- lingen verrichtte. Burgemeester Schipper feliciteerde de medewer kers aan dit eerste nummer, dat hij qua uitvoering (offsetrotarie) gewel dig vond. Hij stond positief achter de doelstellingen van het blad, dat in dien mogelijk de spreekbuis van de gemeente en andere instellingen wil zijn. Wel hadden de heer Schipper en het gemeentebestuur (bijna alle raadsleden war.en bij de dooppliech- bigheid aanwezig) enige bedenkingen vooraf gekoesterd tegen een particu lier informatieblad. Doch de eerste presentatie deed hen vertrouwen stellen in de toekomst van dit blad. De heer Schipper verklaarde te kun nen toezeggen dat het gemeentebe stuur in principe bereid is mede- Burgemeester A. Schipper met het eerste nummer van de West koerier. werking te geven aan De Westkoe rier. Van alle raadsleden is in de eerste Westkoerier een foto geplaatst. Te vens is de rede die burgemeester Schipper bij zijn ambtsaanvaarding op 2 april hield, volledig afgedrukt. Burgemeester Schipper was per soonlijk blij met dit initiatief omdat hij juist bij zijn ambtsaanvaarding al tot uitdrukking had laten komen de afstand tussen kiezer en gekozene te willen slechten. Naast het eerste exemplaar van De Westkorier kreeg de eerste burger een grote fotomon tage aangeboden van het gehele ge meentebestuur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2