Mr. F. Huber geïnstalleerd Schoenfabriek in Sluis ontslaat personeel Woningstichting vraagt 6 miljoen Modern toneel viel als bom Burgemeester Wolters opende gemeenschapscentrum Gevecht om dochtertje in Terneuzen Provinciale brandweer wedstrijden in Vlissingen F 20.000 buit bij inbraak in Goes NW-BLAD: Wet op vuile lucht voor Zeeland te laat Twee gewonden bij St.-Annapolder Gemeenteraad Terneuzen Zeeuwen willen gratie voor veroordeelde Grieken Kemvraag Verdachten van radio-diefstal gearresteerd VERKEERSEXAMEN Bromfiets tegen auto in Terneuzen Protest tegen herindeling Oud-leerlingen van Tuinbouwschool hielden vergadering SCHADE BIJ SLIPGEVAL Verrassing Rectificatie Wat en waar Tentoonstellingen Hoogwater MAANBAG 13 ARPIL 1970 (Van onze correspondent) GOES Er zijn thans nieuwe verhoudingen op Zuid-Beveland ge schapen, die de bestuurskracht van de nieuwe gemeenten op de proef zullen stellen. Die bestuurskracht is echter niet op te brengen zonder zich gedragen te weten door de eendrachtige samenwerking van en door de saamhorigheid in de verschillende kernen. De bevordering van die saamhorigheid zie ik wel als een der belang rijkste taken van ons allen, willen wij op vruchtbare wijze bijdragen tot een vernieuwde, bezielde en menselijke samenleving binnen de grenzen van de nieuwe gemeente Goes". VLISSINGEN (ANP) Ongeveer 20 Zeeuwse organisaties en partij besturen hebben minister Luns in een gezamenlijk telegram gevraagd alle mogelijke moeite te doen om gratie voor de 34 Grieken van het massaproces te verkrijgen. De groepen zijn: Werkgroep Grie kenland, Vlissingen, Moederswil en Vrede, Socialistische Jeugd, Zeeuws Vredescomité, CPN, PSP, FJG, PvdA, CHJO, PPR, Bond voor Dienstweigeraars, Cinédub Vlissin- gen en Goes, Aluminiumcomité, Provadya, Middelburg, BBK, Her vormde Jeugdraad Middelburg, D'66 Middelburg, Walk-In Vlissin gen, Proviriciale Werkgroep Vredes wede, Werkgroep Vredeswerk Goes. GOES Het is .niet zo erg een voudig om nu precies te zeggen, wat je denkt over de opvoering, die het Groot Limburgs Toneel in de Prins van Oranje te Goes heeft gegeven van „Gevallen als een Bom" van de Amerikaanse schrijver Joseph Hel ler. Het niet al te talrijke publiek was in drie kampen verdeeld: één groep die er niets aan vond, één die niet wist wat hij er mee aanmoest, en een laatste groep (vooral jonge ren?) die erg enthousiast was. In de eerste plaats lag het mis schien aan het stuk. De auteur, die, zoals we in het programma konden lezen, docent is „in het schrijven van fictie en in toneelschrijven, heeft in dit werk zeer duidelijk modem toneel willen creëren. Misschien iets té dui delijk. Voortdurend worden we erop geattendeerd, dat het allemaal maar to-neel is, alsof de maker bang is, dat een gemiddeld publiek er toch weer in zal trappen. Voor ons was dat echt „des Guten zuviel". Daar naast wordt gepoogd zoveel mogelijk contact te krijgen met de mensen in de zaai. Een uitstekend streven. Maar waarom dan toch op een toneel geklommen? Als de spelers zo'n beet je om de beurt de kans gegeven wordt naar voren te komen om hun zegje tegen de mensen te doen, waar om dan niet veel liever in de zaal gespeeld? Dan hoort het auditorium er tenminste écht bij. De 'Prins van Oranje zou zich daar prachtig voor geleend hebben. Nu zaten we toch weer te „kijkkasten". Het kan ook zijn, dat de opdracht wat al te zwaar was: wanneer je op eenzelfde avond acteur in dit stuk moet zijn, tegelijkertijd moet laten zien dat je nog veel rollen aan zou kunnen, en dan bovendien nog min of meer jezelf moet spelen, dan is dat geen geringe opgave. En dat luk te lang niet iedereen. Graag noemen wij als de goede uitzonderingen gas ton van Erven als sergeant Hensen, Thera Verheugen als Mieke, en in iets mindere mate Jan Gorissen als kapitein Gerards. Een derde mogelijkheid is dat ons publiek nog niet helemaal toe is aan dit soort theater. Opvallend groot was in stuk én spel het ludieke ele ment waardoor de argeloze toeschou wer gaat denken aan een hoop bom bastische onzin, terwijl de onder stroom van totaal anders gerichte gedachten en gevoelens hem ontgaat. We hoorden iemand zeggen: „alweer zo'n oorlogsstuk", terwijl het spel daar eigenlijk heel weinig mee te ma ken heeft, de „ernst" van dit „spel" was volkomen duidelijk: het gemani- puleer met mensen alsof ze dingen zijn. het „zoethouden" van de mas sa. het totale gebrek aan verantwoor delijkheid in onze hele maatschap pij- Voor wie dat heeft kunnen proeven is het ondanks de bovengenoemde be zwaren allerminst een verloren avond geweest. In de regie was opvallend, dat vooral de massa-scènes in een zeer gedisciplineerde wanorde ge bracht werden. Knap werk van de heer Paul Menton. Vanavond wordt in Terneuzen deze voorstelling her haald, en wie geïnteresseerd is in modern toneel, moet beslist gaan kij ken, al was het maar om zijn of haar kritiek eens heerlijk te spuien A. H. Met deze woorden sloot burgemees ter F. G. Huber zijn rede af waarmee hij zijn ambt ais burgemeester van de gemeente Goes na de herindeling per 1 januari aanvaardde. Loco-burgemeester dr. E. Prins opende de buitengewone raadsverga dering in Hotel De Korenbeurs met kritiek uit te oefenen op de gevolgde procedure rond deze burgemeesters benoeming. Hij zei daarover: „Hiervoor is he laas het woord moeilijkheid niet meer op zijn plaats. De pers sprak van een operette. Deze installatie is dan ook een enigszins merkwaardige. Het zou getuigen van huichelarij als men dit zou willen ontkennen". Volgens dr. Prins is het begrip in spraak zwaar in discrediet geraakt door de gevolgde procedure. Het zou echter onjuist zijn om die inspraak hierom te veroordelen. Volgens dr. Prins dienden twee ver antwoordelijkheden onderscheiden te worden, namelijk die van de minister en die van de raad. Het beleid van de minister mocht volgens hem ook in een dergelijke situatie niet discri minerend zijn. Vervolgens wees dr. Prins er op dat de raad reeds vroegtijdig te ken nen had gegeven dat de mogelijkheid moest worden gegeven lot openstel ling van de sollicitatie naar het ambt van burgemeester en dat ook de heer Huber dit als principieel juist had onderschreven. Bij een tijdige open stelling zouden er veel moeilijkheden zijn voorkomen en zouden mr. Huber en zijn gezin niet zo'n nare tijd heb ben gehad, aldus de heer Prins. Ter verduidelijking van de achter gronden voor de ontwikkeling van de gemeente Goes wees dr. Prins onder meer op de volgende punten: In de Zeeuwse ontwikkeling zijn er bijzonder veel overeenkomsten aan te wijzen met andere gebieden. Van de mocratisering in het ruimtelijk beleid is geen sprake, evenmin als in het beleid betreffende de milieuhygiëne. De regio krijgt echter wel te maken met de gevolgen er van. Bij de ontwikkeling van de infra structuur behoort ook een bestuurlij ke indeling. Met deze herindeling is een achterstand van honderd jaar in gelopen, maar is er nu nog een ach terstand van vijftig jaar. aldus de heer Prins. Hierdoor kan de regio kwalitatief geen voldoende tegenspel leveren in haar eigen belang. De belangen van het bedrijfsleven en de Zeeuwse belatigen kunnen ook tegengesteld zijn. Volgens dr. Prins is de taak van de raad en het college van Burge meester en wethouders dan ook vol komen duidelijk en hij zei daarover: „Wij zijn verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de woonfunktie, voor de verzorgingsfunctie van deze gemeente. „De gemeente zal zich daarom ge steld zien voor een zware bestuurlij ke opdracht". Dr. Prins wenste de heer Huber daarbij de kracht toe om hieraan op de juiste wijze leiding te geven. Hij feliciteerde hem met zijn benoeming en overhandigde mr. Huber daarna de ambtsketen en de voorzittersha- In zijn toespraak dankte mr. Huber voor het medeleven dat hij en zijn gezin in de afgelopen maanden moch ten ondervinden. Hij stelde dat heel veel vraagstuk ken van de pas gevormde gemeente hem uit zijn vorige functie niet onbe kend waren, maar dat er misschien even zo veel problemen bijgekomen zijn. Mr. Huber vond het denkbeeld van de schaalvergroting op bestuurlijk ge bied een praktisch uitgangspunt voor een doelmatig bestuur. Volgens hem echter kan men een diepere gedachte putten uit de vraag naar de zin van het lokale bestuur. Het gaat volgens mr. Huber om het welzijn van de mensen, die hun gemeente zullen waarderen naar demaite waarin die hun behoeften kan bevredigen. Namens de raad werd het woord gevoerd door het oudste raadslid in jaren de heer Nieuwenhuize. Tijdens de receptie die na deze bui tengewone raadsvergadering werd gehouden, kwamen honderden Goese- naren uit alle rangen1 en standen het echtpaar Huber gelukwensen met de ze benoeming. Aan het slot van de receptie bracht het Tamboer en Trompetterkorps Excelsior nog een serenade. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag om ongeveer kwart voor twee riep de Terneuze- naar J.O. de hulp in van de gemeen tepolitie. Zijn schoonzoon, M.F., wil de zijn bij zijn schoonouders verblij vende dochtertje zien en trachtte de woning binnen te dringen. Dit wak kerde de reeds geruime tijd sluime rende familievete weer aan. F. trapte een deurruit in en ver schafte zich aldns toegang tot de wo ning. De schoonmoeder belandde in de tuin, spoedig gevolgd door schoon vader. Deze greep, om zich te ver weren, een bloemensnoeimesje en verwondde daarmee zijn schoonzoon onder de oksel en aan het achter hoofd. F. werd ter behandeling naar het ziekenhuis in Oostburg gebracht en kon daarna weer naar huis terug gaan. Wethouder dr. E. 3. Prins feliciteert de opnieuw benoemde burgemeester Mr. F. Huber van Goes na diens installatie. (Van onze correspondente) ST. LAURENS Zaterdagmid dag opende burgemeester drs. P. A. Wolters het gemeenschapscen trum en een speelterrein in St. Lau rens. De heer Wolters vond het een verheugend verschijnsel dat niet al le activiteiten in het centrum van de stad plaatsvonden maar dat vooral de buitenwijken ook sociale en cul turele contactpunten hebben. Dit ont- wikkeltt het samenlevingsverband, vond hij Hij vergeleek het Zuiderpark in Middelburg-Zuid en dit nieuwe cen trum met elkaar. Hij prees de zelf werkzaamheid van de vele bewoners van St. Laurens. Dank zij hun vrijwillige hulp is dit alles verwezenlijkt, en dit zonder al te grote financiële offers. Vooral waar het de nieuwe speeltuin betrof was alles door de bewoners zelf gro tendeels gedaan. De heei- L. J. Janssens voorzitter van de beheerscommissie prees in dit verband de heer C. van Slooten, die zich voor deze zaak bijzonder had ingezet. Hij sprak tevens de hoop uit dat dit nieuwe gemeenschapshuis een trefpunt zou worden voor jong en oud. De grote zaal bevat een op klapbaar podium. Erachter bevin den zich gymnastiekinstrumenten. Burgemeester Wolters zou door het hijsen van de vlag het speelter rein openstellen. Hij deed dit met de woorden „Geef ze de ruimte". Ge heel onverwachts voor de aanwezi gen en voor de burgervader, ont snapten aan de vlag een aantal kleu rige ballons. De hele dag werd er gefeest in St. Laurens Er waren vele roedewer kenden, zoals de band met majoret- ten uit Middelburg er waren korf bal- en gymnastiekdemanstraties en 's avonds was er een cabaretvoorstel ling door De Hoepel uit Terneuzen. (Van onze correspondent) GROEDE De rijkspolitie in Groe- de heeft de 21-jarige R. de G. uit Vlissingen aangehouden op verden king van bromfietsdiefstal. Tijdens het verhoor bleek dat hij enige tijd geleden met de 19-jarige J. v. B. uit Vlissingen ook een autoradio uit een geparkeerde auto had gestolen. Voorts kwam aan het iicht dat V. B. samen met zijn 20-jarige stadge noot A.M. ook enkele luidsprekers uit dezelfde auto hadden ontvreemd. Bovendien hebben de laatste twee bekend dat zij in Vlissingen achter de kerb in Vlissingen een autoradio hebben weggenomen, waarvan ech ter geen aangifte is gedaan. Tegen de jongelui is proces-ver- baal opgemaakt. (Van onze correspondent) KRUININGEN Door de plaatse lijke rijkspolitie werd het praktische gedeelte van het verkeersexamen af genomen waaraan werd deelgeno men door leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen uit Hans- weert, Kruiningen en Oostdijk. Van de 119 kandidaten slaagden er 118 waarvan 38 foutloos. In Ons Dorpshuis werden de diploma's uit gereikt door wethouder C. Slabbe- koorn. Diegenen die foutloos hadden gereden kregen daarnaast een, speld je „Veilig Verkeer". Verder werden er drie verkeersfilms vertoond, ter wijl een tractatie niet ontbrak. (Van een onzer verslaggevers) BIEZELINGE De provinciale brandweerwedstrijden 1970 zullen ge houden worden op 27 juni in Vlissin gen. Dit gebeurt omdat de Vlissing- se brandweer dit jaar haar 50-ja- rig bestaan viert. Hiertoe werd be sloten tijdens de in „De Caisson" in Bieselinge gehouden jaarvergade ring van de afdeling Zeeland van de Ned. Vereniging van brandweercom mandanten. De leiding berustte bij de heer H. den Hertog uit Heinkens- zand. De voorzitter deelde mede dat het dagelijks bestuur van de afdeling Zee land wijzigingen onderging. De heer D. Taekema uit Goes werd vice-voor- zitter, de heer E. L. de Vriend uit Sas van Gent werd benoemd tot secre taris. Besloten werd de regionale brand- weerwedsitrijden voor Zeeuwsch- Vlaanderen op 23 mei in IJzendijke te houden. Die voor de Bevelamden op 6 juni te Kapelle, voor Walcheren op 30 mei in Vlissingen en voor Schou wen en Duiveland eveneens op 30 mei in Ellemeet. Secretaris De Vriend deelde in zijn jaarverslag mede dat het ledental in 1969 terugliep van 116 tot 114. Penningmeester Chr Jansen uit Vlis singen kon melding maken van een batig saldo. De begroting voor 1970 is sluitend. De heren E. L. de Vriend te Sas van Gent en A. L. de Vin uit Terneu zen werden als bestuursleden herko zen terwijl in de vacature H. F. Boo gaard te Sluis werd gekozen als be stuurslid de heer H. J. Vesseur, commandant van de Dow-brand .veer in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Franse auto bestuurder M. J. B. uit Bessangon reed zaterdagmiddag over het fiets pad voor het kantoor van de water leidingmaatschappij toen hij abusie velijk op het terrein was gereden. Hij lette niet op het verkeer, tengevolge waarvan de bromfietser, C. v.d. B. uit Terneuzen tegen de auto terecht kwam. De bromfiets was total loss, de bestuurder had slechts enkele lichte verwondingen. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van zater dag op zondag is in de Hema in Goes de brandkast gekraakt en voor ongeveer f 20.000,lichter gemaakt. De op het kantoor boven de winkel staande brandkast was uit het kan toor naar een daarachter gelegen gang gesleept. Na de zaak met overgordijnen zorgvuldig te hebben afgeschermd en eveneens emmers water te hebben gereed gezet tegen eventuele brand was de brandkast met snij-appara tuur opengebrand. Het in de brandkast aanwezige be drag in totaal ongeveer f 20.000,- werd door de dader(s) meegenomen, Tevens had men in de winkel een vi trine met horloges geledigd, evenals alle in de winkel staande kassa's, hetgeen eveneens een bedrag van f 1.500,- vertegenwoordigt. Men was het pand binnengedrongen door het forceren van een raam van het magazijn. Het onderzoek naar de dader(s) die tot nu toe onbekend is (zijn) is in volle gang. Het bedrijf is verzekerd tegen diefstal. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Temeuzense gemeentepolitie zoekt naarstig naar de bekladder(s) van vier gemeente borden, die aan de grens van Zaam- slag op 1 april werden geplaatst en waarop vermeld staat: „Zaamslag gemeente Terneuzen". Op de vier borden werd „Gemeen te Terneuzen" zorgvuldig (mogelijk afdoende) met zwarte verf bestreken (Van onze correspondent) KAPELLE Onder leiding van de heer L. C. Oele werd vrijdag avond in de Tuinbouwschool de jaar vergadering-gehouden van de ver eniging van oud-leerlingen in Kapel le en omgeving. Bij de bestuursverkiezing werden de herer J."M. C. Straub te Katten- dijke en W. de Jager te Kapelle her kozen Besloten werd de kleinfruitproef- tuin in Kapelle de gebruikelijke sub sidie te verstrekken. Ook werd be sloten in de komende tijd weer ver schillende excursies voor de leden te organiseren Zowel dag- als avond excursies staan op het programma. (Var onze correspondent) AXEL In de nacht van zater dag op zondag is een Belgische per sonenauto, bestuurd door J. F. F. uit Sinaai in de Oranjestraat geslipt en is hierbij door het afscheidings muurtje van een der woningen ge reden. De auto en het muurtje wer den beide zeer zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Het voltallige personeel van de BelgischNederlandse schoenfabriek Modelina n.v. in Sluis heeft vrijdagmiddag ontslag aan gezegd gekregen. Het betreft in totaal 49 werknemers uit Nederland en België. In overleg met de betrokken vakbond is de leiding van de fabriek tot een bevredigende afvloeiingsregeling kunnen komen. Voor de meeste werknemers is de mededeling als een donderslag bij heldere hemel gekomen. Met de betrokken vakbond zijn daarentegen ruim een week geleden reeds de eerste besprekingen ge voerd. De districtsbestuurder van de Katholieke Bond van Werknemers in de industriële bedrijven C. L. Schoof uit Terneuzen toonde zich over de afvloeiingsregeling „niet ontevreden" Hij noemde de regeling „Het on der deze omstandigheden het maxi mum haalbare". De werknemers van 21 tot 49 jaar kunnen namelijk na het beëindigen van de dienstbetrek king rekenen op een uitkering van vijftig gulden per dienstjaar min twee jaar, en de werknemers boven de vijftig krijgen een uitkering van f 125,- per dienstjaar. De directeur van Modelina n..v, de in St.-Anldries wonende Belg G. Defauw, weigerde zondag een toe lichting te geven op het besluit van de directie. De directie heeft tot sluiting beslo ten i.v.m. een chronisch gebrek aan voldoende arbeidskrachten waar door de produktie niet langer op ver antwoorde wijze voortgezet zou kun nen worden. Sinds de stichting van het bedrijf in Nederland in 1962 heeft men steeds met een opvallend sterk ver loop te kampen gehad. De totale bezetting varieerde voortdurend van vijftig tot zestig personen, zowel mannen als vrouwen. Wanneer definitief met de produk tie wordt gestopt is niet bekend om dat men zich zoveel mogelijk wil hou den aan de geldende opzegtermijnen. Voor de verschillende personeelsle den variëren die nogal sterk. Wel wordt verwacht dat binnen een ter mijn van zestien weken de deuren van het bedrijf gesloten zullen wor den. De directie van het bedrijf heeft haar besluit vrijdagmiddag een kwar tier voor het beëindigen van de ar beidstijd mondeling bekend ge maakt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Volgens het blad van de NW - metaalbedrijfsbond „Metaalkoerier" komt de wet op de luchtverontreiniging voor Zeeland te laat. Het betreffende wetsontwerp werd in september 1968 bij de Twee de Kamer ingediend. De memorie van antwoord is in begin van dit jaar verschenen en het zal wellicht nog tot eind 1970 duren eer deze wet het staatsblad bereikt. Het blad schrijft, dat volgens de memorie van antwoord met de eisen welke de wet aan vuile industrieën zal gaan stellen, niet de hand zal kunnen worden gelicht om vestigin gen van een bepaald bedrijf in ons land mogelijk te maken. In dit verband vraagt het blad zich af, of er in Zeeland ooit een lucht verontreinigende aluminiumindustrie zou zijn gekomen, indien het ont werp al een poosje geleden tot wet zou zijn verheven. De Metaalkoerier wijst ook op de gevaren van grensoverschrijdende luchtverontreiniging, welke met na, me een probleem vormt tussen Ne derland (speciaal Zeeland) en België Het blad acht het nodig, dat het in ternationale overleg terzake wordt geïntensiveerd. Wij tekenen hierbij aan, dat het Zeeuws provinciaal bestuur krachtig, heeft aangedrongen op het stellen van bepaalde voorwaarden inzake de milieuhygiëne, in het kader van de Baal h oek-onderh and el ingen tussen Nederland en België. (Van onze correspondent) ST. ANNAPOLDER Zaterdag namiddag zijn bij het kruispunt Si, Annapolder twee Belgische auto's bij een aanrijding zwaar beschadigd. Twee vrouwen werden daarbij ge wond. De uit St. Gilles (Brussel) afkom stige bestuurder A.L. van L. verleen de op het kruispunt geen voorrang aan de door mejuffrouw M.L.P. de C. uit Gent bestuurde auto. De naast de bestuurder zittende mevrouw Van L. brak een sleutelbeen. Mevrouw De C de moeder van de bestuurster van de andere auto kreeg een vrij ernstige snijwonde aan het been. Dokter Van de Griek verleende de eerste hulp. Mevrouw Van L. werd naar het zie kenhuis te Sluiskil gebracht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de op maan dag 20 april om half acht te houden openbare raadsvergadering in Ter neuzen zal een voorstel worden be handelt! tot het garanderen van een geldlening, af te sluiten door de woningstichting „Zeeuwsch-Vlaan- deren" van zes miljoen gulden, be stemd voor de financiering van de bouw van 175 bejaardenwoningen met ingebouwd dienstencentrum nabij de Van Steenbergenlaan in Terneuzen. De raad zal ook goedkeuring worden gevraagd van het voorstel tot het verlenen van voorschotten en bijdragen aan de woningbouw verenigingen „Terneuzen" voor de bouw van 120 woningwetwoningen in het bestemmingsplan „Zuidpol der" aan en in de nabijheid van de Bellamystraat. Het totale be drag beloopt ruim 4,75 miljoen gul den. Voor aankoop van het bouw terrein is fl. 576.439,00 nodig. Voor de 120 woningwetwoningen drie mil joen 849 duizend gulden en voor het aanbrengen van de centrale verwarming fl. 333.480.00. B. en W. zuilen ook voorstellen een gemeente-secretaris te benoe men. Aanbevolen worden de heer A.J. van Pagee, die tot nu toe de ze functie bekleedt en de heer W. H. Blok chef van de secretarie-af deling industrialisatie, planologie en voorlichting. Als toco-secretarissen zullen b. en w. voorstellen de heren W.H. Blok en B, van Wouwe. Verder zal een voorstel worden behandeld tot instelling yam vaste commissies van advies en bijstand en tot vaststelling van de verorde ning, die de samenstelling en werk kring van die commissies regelt. Ook zal worden voorgesteld de benoeming van gemeentelijke verte genwoordigers in de besturen van diverse organen en instellingen en tot aanwijzing van „huizen der ge meente" en van het stadhuis van Terneuzen. Tenslotte een voostel tot vaststel ling van een regeling voor de finan ciële administratie. In het verslag over de jubileren de christelijke gymnastiekvereniging „E.M.M." in Terneuzen is een sto rende zetfout geslopen. Er stond dat voorzitter Van Strien zou gezegd hebben dat de vereniging thans 50 leden telt. Dit moet zijn: 650. Films GOES Grand 20 uur: De man met de vijf paspoorten, 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Een blok aan mooie benen 18 j. Middelburg City 20 uur: Battle of Britain 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Bezeten Het gat in de muur 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De man met de vijf paspoorten 14 jaar ANTWERPEN Astrid: 's Morgens om 7 gaat alles beter a.l. Metro: Maxiroof in minicoopers. a.l. Quellin: Het paard met de gouden hoeven a.l. Ambassades: Adalen 31 18 jaar Capitole: De commissaris 18 jaar Odeon: Bob en Carole en Ted en Alice 18 jaar Pathé: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Rex: De geheimzinnige passagier 18 jaar Rubens: De vervloekte brigade 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar Vendome: Mijn oom Benjamin 18 j. Astra: De abdis van Monza 18 jaar GENT Rex: Een reuzenboemel, a.L Metro: Bestemming 14 jaar Normandië: De grootste hold up 18 jaar Royale: De zeven Texanen 14 jaar Astrid: De briljante valstrik 18 j. Capitole: Een non voor de hel 18 j. Century: De slag van Algiers 18 j. Kajestlc: Mijn oom Benjamin 18 j. Royale: De heksenjager 18 jaar ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever a.l. Renova: De slag om Anzio 14 jaar Century: Er was eens in het Verre Westen 18 jaar Eden: In geheime dienst van Hare Majesteit 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Optreden van Juliette Gréco. De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Leerlingenconcert Rotterdams Con servatorium. Schouwburg 20.15 uur: Nederlands Danstheater. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Malcolmpje en zijn strijd tegen de Eunuchen", van David HalliweU. Schietingen DE KLINGE R. Geldermans 15 uur. HULST Stadhuis: Expositie schilderijen Ben Bonte (t.n, 24 april). Ma. t.m. vrij cl 8.30—12.30 en 13.30—17.30 uur Zat en zond. 13.0017.30 uur. MIDDELBURG Hof van Tange - De Zeeuwse jaar beurs (t.m. 18 april) Dag. van 13.30 17.30 en van 1923 uur. ROTTERDAM Rotterd. Kunststichting. Kruisplein Expositie Cees Bouw (t.m. 21 april) Werkd 1017 uur. Zon. 1217 u. Museum Boymans: Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassée (tan. 3 mei). Morgen, dinsdag 14 april Bergen op Zoom 9.34 en 22.08 Hansweert 9.03 en 21.40 Made-Drimmelen 12.29 en 0.53 Terneuzen 8.33 en 21.08 Vlissingen 8.01 en 20.44 Wemeldinge 9.24 en 21.58

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2