P. F. VAN HOOTEGEM BIJ AFSCHEID EREBURGER SLUIS lis Geluk is niet voor geld te koop. Het Effect Plan is dan ook geen kwestie van geluk. Effect Plan Bran d weerexamen Krans op graf van twee Polen in Zuiddorpe Experimentele jeugddiensten Beroepingen 596ste Staatsloterij Derde klasse Hoogwater Geldelijk voordeel kèn een kwestie van geluk zijn. Het vervelende is alleen dat het geluk de meeste mensen zo zelden toelacht. Misschien kunt U in geldelijke zaken daarom beter gevolg geven aan het advies van deskundigen. Zoals de beleggings specialisten van de AMRO-Bank en die van Pierson, Heldring Pierson. Wanneer kunt U op hen rekenen? Als U deelneemt aan het Effect Plan. U stort dan telkens een bepaald bedrag (minimaal f 500,- per jaar). En U doet dat gedurende 10,15 of 20 jaar. Volgens een vast plan dus. Uw geld wordt dan op een 'itgekiende manier belegd door specialisten die het Amro-Pierson Fund beheren Zodat U,als het Plan is voltooid,er hoogst waarschijnlijk aan zienlijk beter van bent geworden. Het aardige van het Effect Plan is bovendien.dat het altijd wordt voltooid, omdat het is geconstrueerd als een levens verzekering. Als U b.v. niet meer zou kunnen betalen omdat U invalide bent geworden,dan nemen twee grote verzekeringconcerns (de Eerste Nederlandsche en Nationale-Nederlanden) Uw\ betalingen voor hun rekening; Uw Plan gaat normaal door. En mocht U tijdens de looptijd van het Plan overlijden,dan ontvangen Uw nabestaanden de uitkering. Direct. Het Effect Plan is dus een com binatie van beleggen en verzekeren, waaraan tevens belangrijke fiscale voordelen zijn verbonden. En wij menen dat mensen, die iets meer van hun geld willen maken, maar daarnaast toch zekerheid wensen, prijs stellen op een duidelijke uitleg. - Dat kan in een kwartier - Op onze kantoren. En in een gesprek met Uw eigen verzekeringsadviseur. U kunt daarbij rekenen op meer wijsheid dan geluk. In het Effect Planwerken samen: de Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson, Heldring Pierson (die het Amro-Pierson Fund beheren); Nationale-Nederlanden; de Eerste Nederlandsche; f En hopelijkU. Gemeente Terneuzen Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Woensdag I april 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Na 20 jaar burgemeester van Sluis te zijn geweest, is de heer P. F. van Hootegem bij zijn afscheid door de gemeenteraad benoemd tot ereburger van de gemeente Sliiis. Tij dens een buitengewone raadsverga dering werd de scheidende burge meester van vele kanten lof toege zwaaid voor de wijze waarop hij als raadsvoorzitter, als voorzitter van de VW en in andere kwaliteiten en functies Sluis en West-Zeeuwsch- Vlaanderen uitstekende diensten heeft bewezen. Uit handen van wet houder F. T. G. Cuelenaere ontving burgemeester Van Hootegem de ere penning in goud van de gemeente Sluis met bijbehorende oorkonde. De bevolking van Sluis heeft even eens ondubbelzinnig laten blijken, hoe zeer zij haar vertrekkende eer ste burger waardeert. De heer J. F. M. Plasschaert bood als voorzitter van het actiecomité achtereenvolgens een boekenkast, een stereogrammo- fooncomibinatie en een gouden pols horloge met inscriptie aan. De sfeervolle raadzaal in het stad huis van Sluis was tot en met de laatste plaats bezet met genodigden, onder wie tal van oud-wethouders en oud-raadsleden van Sluis, burgemees ters van bevriende Nederlandse en Belgische gemeenten en vertegen woordigers van de burgerij. Wethou der Cuelenaere schetste het wel en wee uit de loopbaan van burgemees ter Van Hootegem die onlangs zijn 50-jarig jubileum als ambtenaar vier de, waarvan 45 jaar als gemeente secretaris. „Als burgemeester en voorzitter van de VW bent u de grote promo tor voor het toerisme naar Sluis", aldus de heer Cuelenaere. Hij onder streepte ook de daadwerkelijke be langstelling van de heer Van Hoote gem voor restauratie van monumen ten in Sluis en zijn grote aandeel in de heropbouw van de stad na de ver woesting in 1944. Verder dankte hij de burgemeester namens de raad voor diens onvermoeibare arbeid voor het behoud van de zelfstandig heid van Sluis. Wij danken u voor uw niet aflatende inspiratie en lei- ding, waardoor u voor Sluis heel veel heeft kunnen bereiken bij hoge re overheidsinstanties. Mevrouw Van Hootegem ontving een bloemenhulde. Vervolgens heb ben niet minder dan zestien sprekers in vele toonaarden de heer Van Hoo tegem van hun erkentelijkheid en bewondering laten blijken. Dat wa ren de heer J. P. J. Wage als nestor van de gemeenteraad, de heer P. L. de Wispelaere, die namens het ge- meentepersoneel een tafelaansteker aanbood, de burgemeester van Knok- ke dr. E. Mattelaer, de heer E. Lansu als waarnemend-burgemeester van Aardenburg („de strijdbijl tussen Sluis en Aardenburg is begraven"), burgemeester F. Bonte van het Bel gische Westkapelle, de heer F. Hage naar namens de provinciale bond van het Zeeuwse W.-G. Kruis, de heer J. M. Paridaen namens de vereniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in West-Zeeuwsch-Vlaan deren, ds. H. M. Strating namens de provinciale raad voor de volksge zondheid, burgemeester J. C. Hoft- ijzer van Lienden, pastoor J. Holle man van Sluis, ds. Van Balk van de Hervormde Gemeente, de heer Dek ker als vertegenwoordiger van de regionale sociale werkplaats in W.-Z.- Vlaanderen, burgemeester J. Ficq van de Limburgse gemeente Wittem, ad judant J. H. Koert, groepscomman dant der Rijkspolitie, de heer G. Ph. Buskens, vice-voorzitter van deVW Sluis, de heer P. E. de Broek, com mandant van de vrijwillige brand weer en de heer J. F. M. Plasschaert namens de Sluise bevolking. Burgemeester Van Hootegem zei in zijn dankwoord wel wat beduusd te zijn van al het goede dat over hem is gezegd. „Ik ben me er echter wel van bewust ook fouten te hebben ge maakt". Zijn loopbaan in Sluis schet ste hij als bewogen en interessant. „Vroeger stond eT bij het begin van de stad een bord, waarop de verma ning: kleedt u behoorlijk en u bent welkom in Sluis. Heden ten dage heb ben we hier drie sexshops die goed floreren". Naast bewogen tijden heeft Sluis ook vreugdevolle momenten doorgemaakt. Burgemeester Van Hootegem zei, dat de bevolking van Sluis het behoud van de gemeente lijke zelfstandigheid aan haar eigen houding heeft te danken. „Gelukkig neem ik niet als laatste burgemees ter van een zelfstandige gemeente af scheid. Ik hoop dat Retranehement en Sluis tot een hechte eenheid zullen samengroeien". De heer Van Hoote gem dankte mede namens zijn vrouw voor de grote steun en medewerking, die hij steeds van vele kanten mocht ondervinden. Hij dankte de raad voor de vruchtbare samenwerking en de onderscheiding met het ereburgei1- schap. Dankbaar was de scheidende bur gemeester, die, zolang zijn opvolger niet is benoemd, als waarnemend- burgemeester zal optreden, voor de vriendschap, waardering en geschen ken die hij mocht ontvangen. Op de hierna volgende receptie namen ve len persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Van Hootegem. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek in Sas van Gent heeft de gemeentelijke brandweer een examen afgenomen over perslucht. Van de gemeentelijke brandweer zijn de volgende personen geslaagd: R. Hemelsoet, M. I. Bogte, F. T. F. Cappaert, en van de stijfselfa- briék: J. van Aartsen, E. de Klerck, H. Schelfaut, A. Rijk, H. R. M. Tack, en M. de Pauw. Ondercom mandant van de Sasse brandweer, de heer A. Kool heeft de geslaagden opgeleid. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Op 4 mei zal, ter nagedachtenis aan twee Polen, die bij de bevrijding van Zuiddorpe sneuvelden, een krans worden ge legd op hun graf. Ter gelegenheid daarvan zal in de parochiekerk een mis worden opgedragen, waarna een rondgang door het dorp volgt. De eucharistieviering begint om 19 uur. De kranslegging wordt verricht door oud-burgemeester Kesbeeke. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Onder de naam Kristall organiseert de jeugddienst' commissie van de Ned. hervormde gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren een serie experimentele jeugddiensten. Zondag 5 april wordt in het herv. jeugdgebouw te Oostburg de derde experimentele jeugddienst gehouden. Het thema zal zijn: „Hoe kan God het toelaten?", of met de woorden van een kind: „Lieve Got, bestaat u echt? Sommige mensen geloven het niet. Als U bestaat kunt U het beste iets doen en gauw". Men zal zich in deze bijeenkomst bezighou den met vragen van kinderen en volwassenen naar het „doen en la ten" van God. De verhouding tus sen de macht van de mensen en de macht van God zal hierbij on derwerp van gesprek zijn. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Uiter aard is iedereen welkom. Goud voor burgemeester. Ned. herv. kerk: te Middelburg R. P. IJtsma te Colijnsplaat; te Lunteren C. J. P. Lam te Putten, voorheen te Poortvliet. Geref. ker ken vrijgemaakt: beroepen te Arn hem T. J. Keegstra te Ermelo, voorheen te Waardhuizen. Geref. ge meenten: bedankt voor Veen (N.-B.) J. C. van Ravenswaay te Arnhem, voorheen chr. geref. predikant te Zaamslag. (ADVERTENTIE) 31 maart 1970 Prijzen van 25,— zijn 50,— zijn 50,— zijn 50,— zijn 50,— zijn 100,— zijn 200,— zijn 400,— zijn 1000,— zijn 2000,— zijn gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 7 68 19 78 92 74 025 813 716 9858 Een prijs van 5000,— is gevallen op het nummer 5000,— is gevallen op het nummer 5000,— is gevallen op het nummer 5000,— is gevallen op het nummer 5000,— is gevallen op het nummer De prijs van 10 000,— is gevallen op het nummer 25 000,— is gevallen op het nummer 50 000,— is gevallen op het nummer 100 000,— is gevallen op het nummer De extraprijs van 500 000,— is gevallen in de serie „F" op het nummer en de troosprijs van 5000,— op nummer van elk van de andere series. 047215 039006 037312 076249 035140 029900 098167 054151 003181 007434 007434 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. M-orgen, donderdag 2 april. Bergen op Zoom: 12.36; Hansweert: 11.53; Made-Drimmelen: 2.40 en 15.36; Terneuzen: 11.23; Vlissingen: 10.53 en 23.32; Wemeldinge: 12.26. (ADVERTENTIE) De Burgemeester van Terneuzen, brengt ter algemene kennis, dat een OPENBARE VERGADERING van de gemeenteraad van Terneu zen, zal worden gehouden op don derdag 2 april 1970, te 19.30 uur in het Gemeentehuis van Terneuzen. Terneuzen, 31 maart 1970 De burgemeester voornoemd, J. C. Asehoff. Films MIDDELBURG City 20 uur Chitty Chitty Bang Bang 14 jaar ANTWERPEN Astrid: 's Morgens om 7 gaat alles beter a.l. Forum: Hibernatus ai. Quell in: Het paard met de gouden hoeven a.l. Capitole: Mosquito squadron 14 j. Festa: De man, die de wet stelt 14 jaar Kinox: De man, die de wet stelt 14 jaar Pathé: Lange benen, lange vingers 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Metro: 63 uren in de hel 18 jaar Modern: Sugar colt 18 jaar Monty: Forsythe saga 18 jaar OdeonBob en Carol, Ted en Alice 18 jaar Rex: De geheimzinnige passagier 18 jaar Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar Vendome: Mijn oom Benjamin 18 j GENT Capitole: Het paard met de gouder. hoeven a.l. Majestic: Een reuze boemel a.l. Rex: Kuifje en de zonnetempel a.l. Metro: My fair lady 14 jaar Select: De zottin van Chaillot 14 j. Astrid: De lange dagen van de wraak 18 jaar Century: De brug van Remagen 18 jaar Plaza: John en Mary 18 jaar Savoy: De afstammelingen 18 jaai ST.-NIKLAAS Century: De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Renova De gendarme gaat trouwer, a.l. Select: Bambi al. Scala: De ster van het Zuiden 14 j Eden: Met vijf naar de hel 18 jaai Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 12.45 uu; Lunchconcert Antonio Pereira Arias (gitaar) Schietingen KOEWACHT A. de Bock A. de Schepper Diversen GOES 't Honk 44 uur Filmmiddag voor de Jeugd GROEDE Traverse 14.30 uur Wielerwedstrij d Opgave van deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 te Middelburg ROTTERDAM Ahoy Hal Visma '70. Tentoonstel ling op hengelsportgebied. (t.m. 2 april) Dag. van 10.30 - 22.30 uur. Museum Boymans: Expositie schil derden, tekeningen en grafiek van K. B Kitaj (un. 8 april). Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassée (t.m 3 mei). Rotterd Kunstkring. W. de With- straat 35 Giancarlo Sangregorio. sculpturen (t.m 11 april). Werkd 10-17, zond van 11-16 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2