ACTIEVE PIJNEN MISTE DE SLAG HET BELGISCHE wielerweekend Baarlese koers voor plaatselijk favoriet Staes Kees Koeken was duidelijk baas in eigen Zoons: eerste in Steenbergse ronde VAN DER VLEUTEN: EINDELIJK SUCCES Oosterhof de sterkste in ronde van Drente Omloop van het Waasland „PRUIK SPECIAAL" MEVROUW VIJFDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 31 MAART 1970 René Pijnen: zesde, „maar er had meer ingezeten", oordeelde ploegleider Ton Visser. (Van onze sportredactie) KEMZEKE De zesde Omloop van het Waasland voor professionals had een betere finale verdiend. Een betere finale in de vorm van een vlijmscherp duel van zo'n twintig coureurs om de uiteindelijke over winning. Nu was het een finale, die beslecht werd door slechts twee ren ners: de Belgen Etienne Antheunis en Ronnie van de Vijver. Het was de domper op een zeer enerverend koersver'oop om Etienne Antheunis met verrassend gemak te zien win nen. Het was een tegenvaller, omdat het een finale had kunnen zijn waar in meer kanshebbers op de eerste rij hadden moeten zitten. Toch hebben de twintig koplopers, die op eerste paasdag óm even voor vijf uur de laatste van de drie plaatselijke ron den van dertien kilonieter lengte in gingen de zwakke finale aan zich zelf te danken. Wat gebeurde er? Bij de laatste doorkomst zat er een groep van acht (Van onze wielermedewerker) ANTWERPEN Het Belgische wblerweekeinde, heeft voor de Ne derlandse profs geen enkele over winning opgeleverd. Bij de amateurs was er echter wel een succesje: Cees Priem uit Goes werd eerste in Nieu- werkerken-Waas. André Dierickx legde beslag op de overwinning in de grote prijs Bank Roesselare". Op 45 seconden finishte Monseré als 2e op 1 minuut Roger de Vlaeminek als 3e. Verdere tslag: 12 Serpentie, 24 Van der .iOrst, 25 Vianen, 36 Wim Schepers 49 Zoetemelk. Frans Verbeeck behaalde zijn derde overwinning van dit seizoen. Nu won hij in de Omloop van de Fruitstreek door de spurt van een elfmans kopgroep te beheersen. Evert Dolman was op 42 seconden 31e Wim Dubois in dezelfde tijd 41e Willy Vekemans kwam als beste man uit de Ronde van Noorderwijk. Hij versloeg Pintens. Op 100 meter kwam Dubois als 4e binnen. Felice Gimondi heeft het „Cir cuit der Azen" gewonnen, een rit over 100 km in de buurt van Bres cia. De tijd van Gimondi was 2.13.22. Eddie Merckx, hersteld van een blessure, finishte in dezelfde tijd als de winnaar als tweede voor Gianni Motta, die een achterstand had van 18 seconden. Raymond Steegmans is door de Italiaanse wielerbond voor een maand geschorst wegens dopingge- bruik in de Ronde van Sardinië. Hij kreeg bovendien een boete van 150.000 lire. De Italiaanse bond straf te voorts Georges van den Berghe met een maand omdat hij zich tij dens de .trofee Laigueglia" had la ten trekken door een auto. Cees Priem trad op als sterkste amateur in Nieuwerkerken-Waas waar een compleet „Holland-festival" werd gehouden. Beter gezegd: een Zeeuws fietsfeest. De kopgroep be stond namelijk uit Wim Evertse (2e) Theo van Poucke (3e), en Cees Priem. Op de 4e plaats finishte Smeekens, 10e Vonck, 11 Van Cam- pen en 15 Hesemans. Charles Desemt legde beslag op de 4e plaats in Aalten. Hij zat in een kopgroep van 15. Leo Embregts finishte als 8e in Eernegem. Johan Hinneman kwam in de Ronde van Kruishoutem als 10e over de streep. Nanno Bakker werd eerste in een internationale wedstrijd te Duisburg. De race ging over 100 kilometer. Bart Solaro eindigde als negende in de vijfdaagse „grote prijs van An- naba". Winnaar was de Pool Gorski. Ger Harings finishte als winnaar in Luik-Lens Saint Gervais. Hij klop te in de sprint de Deen Werner Fle ming. Matthjjs de Koning is als vierde gefinisht in een 100 km lang crite rium in Brunswijk. Winnaar werd de Belg Frans Lemmens in 2.47.10 voor zijn landgenoot Gustave Desbovep en de Deen Tom Nielsen! Ko Tolhoek behaalde een 7e plaats in Vlatsloo, waar Peter Re- mijn 14e werd en Mat van Leeuwen 18e. Cees Priem, de enige Nederlan der die dit weekeinde in België succes had. renners, waaronder René Pijnen en Albert van Midden aan de leiding. Antheunis spurtte voor het leiders klassement en merkte plotseling, dat er een gat achter hem was gevallen. De man van Faemino ging resoluut door. De enige, die op het juiste mo ment reageerde, was Ronnie van de Vijver, die nog net kon aanhaken. De rest van de kopgroep zat een beetje te slapen. Zo erg zelfs, dat de twee vluchtelingen niet meer terug gepakt werden en dat een jagende groep de zes overgebleven renners kon inlopen Een eventuele zege van Willem II- Gazelle was qp dat moment verke ken. Een bijzonder boze ploegleider Ton Vissers na afloop: „Ik ben des donders. René Pijnen had met die twee Belgen moeten meegaan. Nee, i)k ben echt niet tevreden. Er had veel meer ingezeten". Ton Vissers mag dan graag grap pen en grollen verkopen, maar dit maal had hij gelijk. Vbor Willem II- Gazelle had er inderdaad veel meer ingezeten. In de eerste plaats was daar de poging van Jan Serpenti en René Pijnen, die zich na 76 kilome ter koers aansloten bij een kopgroep, die zo op het oog de beslissende slag had gemaakt. De groep bestond ver der uit Kindt, De Boever, De Cloedt, Plankaert, Van Vlierberghe, de man die met een solo de boel op stelten had gezet. Pauwels en In 't Ven. Jan Serpenti moest wegens een lekke band afhaken. De sterk rijdende Serpenti wachtte beheerst op de ja gende groep van veertien man sterk om in het gezelschap van mannen als Vershueren, Van den Berghe, Huysmans, Stevens, en Van Neste na negentig kilometer tussen Kallo, waar de renners een stuk onverval ste kasseien hadden moeten nemen, weer te kunnen aanpikken bij de kop groep. Een sterke formatie van twin tig renners reed toen aan de leiding met achter zich het in de straffe wind hard ploeterende peloton. Ton Vissers had het echter al gezien: „Mamn en Flandria willen niet rij den. De hele zaak zal weer bij elkaar komen". De ploegleider van Willem li-Gazelle kreeg gelijk. Onge veer dertig kilometer verder vond de hergroepering plaats. Een getekende Jan Serpenti na de koers: „Ik heb in die ontsnapping alles gegeven. Ik ge loofde in die slag. Maar eerst kreeg ik die lekke band en daarna moesten wij bijna al het werk doen, omdat de Belgen niet voor elkaar wilden fiet sen. En dat heeft me genekt. Op het laatst kon ik haast niet meer". Direct daarna werd de finale inge luid. Een finale, die tot dertien kilo meter voor de meet alle beloften van een schitterend verloop met zich droeg. Het begon allemaal net na de eerste doorkomst in Kemzeke. Het (Van onze wielersportmedewerker) BAARLE-NASSAU - HERTOG De finale vergoedde veel in de twaalfde ronde van WSC Baarle- Hertog Qc amateurskoers was tot twintig kilometer vogr het einde kleurloos en door de scherpe kou een beetje triest. Toen het ge weld twintig kilometer voor het einde losbarstte, was het meteen „raak" ook. Frans Staes, het plaatselijk idool dat vorig seizoen twaalf pal men greep, had namelijk met Wim Smeekens uit Gilze een groot gat geslagen. Frans Staes vertrouwde zijn rappe medevluchter niet en dook bij het ingaan van de laatste ronde in de ruimte. Hij sprintte voor een forse premie, Smeekens liet hem gaan, maar zag zijn rivaal pas bij de finish terug. De laatste ronde was voor Frans Staes een ware Frans Staes, winnaar in eigen gebied. triomftocht en aan de finish liet hij zich de hulde welgevallen. Smeekens had in de voorlaatste ronde iets te veel van zijn krachten gebruikt en werd in de laatste om loop nog gepasseerd door Frans Til- burgs en Guust Wens. Toen de 34 renners, die aan de start verschenen, aan hun duel over 125 kilometer begonnen, wisten zij reeds dat het pittig zou worden, want het parcours, dat uit klinkers en macadamweg bestond, bood weinig beschutting. De wind had er vrij spel en vertolkte zijn rol van scherp rechter zonder pardon. Iu de eerste ronde werd het peio- tonnetje uit elkaar geslagen door een valpartij en degenen, die toen achter in de 'groep koersten, waren gezien. Dertien renners kwamen voorop en dat betekende onmiddel lijk de beslissing, want in het leiders groepje gingen o.a. Herman Nak, Wim Smeekens, Piet Franken, Frans Kusters, Frans Steas, en de Rijenaar Hesemans schuil. Zij bok sten met succes tegen de achtervol gers en de weinig ideale weersom standigheden. Het koersverloop was vrij eentonig, want de achterop ge raakte greepjes, werden steeds ver der teruggeslagen en in de eerste groep bleef het bij speldeprikjes. Herman Nak probeerde het met de plaatselijke Livin Klaassen, Frans Staes poogde een gat te slaan en Wim Smeekens wilde wat solo-werk laten zien. Alle pogingen werden verijdeld en het werd pas serieus toen Smeekens en Staes elkaar von den. Voor Smeekens bleek dat iets te vroeg te zijn, want hij kon het beu lende tempo van de plaatselijke fa voriet Staes in de laatste omloop niet bijbenen. De uitslag: 1 Frans Staes (Baarle- Hertog) 125 kilometer in 3.10.5 uur; 2 Frans Tilburgs (Meer); 3 G. Wens (Lille) 4 W. Smeekens (Gilze; 5 J. Havermans (Vorsselaar)6 F Meul- broek (Asten); 7 F. Kusters (Chaam) 8 M. Hesemans (Rijen); 9 L. Klas sen (Baarle-Hertog) 10 A. Zuiker (Den Haag); II C. Vermaire (Vors selaar) 12 L. van de Wiel (Breda); 13 A. Suikerbuik (Tilburg); 14 R. Jongenelen (Oudenbosch); 15 P. Franken (Oosterhout); 16 W. Diele- mans (Prinsenbeek); 17 A. Schra- ven (Breda); 18 A. van Gurp (Bre da). tot in de toppen van de zenuwen tril lende peloton slóeg eerst een aanval van de Belg Freddy de Cloedt af. waarna het geen antwoord had op de gezamenlijke vlucht van de Belgen Delocht, Antheunis, Van Tieghem. Van Neste, Polanski, De Vijver en van de Nederlanders René Pijnen en Albert van Midden. Het achttal ging zo hard, dat het na de eerste plaatselijke ronde dooi de omgeving van Kemzeke reeds eer voorsprong van twee minuten had ep het peloton, waar de machtige groe pen van Flandria en Faemino aan het afstoppen waren. De tweede kans op de zege was dus voor Willem II- Gazelle in de maak. Immers, de twee vertegenwoordi gers van Ton Vissers in de kopgroep René Pijnen en Albert van Midden moesten in staat worden geacht om in onderlinge samenwerking naar een van de ereplaatsen te kunnen reiken. Zo niet naar de zege. Maar hoe an- deps kwam het uit. Zoals gezegd Ronnie van de Vijver en Etienne Antheunis profiteerden gretig van een moment van onoplettendheid van de medevluchters en de kansen voor de twee Nederlanders waren ver prutst. Tenminste op de zege. Een derde plaats lag nog binnen het be reik van Van Midden en Pijnen. Ook dat ging echte,r niet door. In de laatste ronde streek een groep vol supersprinters op de zes overgebleven vluchters neer en toen was het gebeurd. Daniel van Rijcke- gem drukte twintig seconden na Etienne Antheunis zijn voorwiel het eerst over de streep, hetgeen hem een derde plaats opleverde. George van den Berghe werd vierde en An dré Dierickx, die zaterdag nog een grote koers won, eindigde als vijfde. Juist --oor René Pijnen, die als zes de finishte. Leen Poortvliet, Rini Wagtmans (reed zeer voorzichtig om zijn knie te sparen) en Frits Hooger- heide eindigden in de achterhoede. ROB VAN DEURSEN De uitslag: 1. Etienne Antheunis (Belg) 180 km in' 4.14.16, 2. Ronnie van de Vijver (Belg), 3. op 20 secon den Daniel van Rijckegem (Belg), 4. George van den Berghe (Belg), 5. André Dierickx (Belg), 6. René Pij nen (Ned), 7. Willy van Neste (Belg) 8. Noël van Tieghem (Belg), 9. Jos Spruyt (Belg), 10. Albert van Vlier berghe (Belg), 11. Vic van Schil (Belg), 12. Freddy de Cloedt (Belg), 13 Juliër. Delocht (Belg), 14 Marian Polanski (Belg), 15. Ward Janssens (Belg), 16. Willy de Geest (Belg), 17. George de Schoemaeker (Belg), 18. André Gosselin (Belg), 19. Jos Schoeters (Belg), 20. op dertig se conden Albert van 'lidden (Ned), 21 op 40 seconden Gerben Karstens (Ned), 22. Francois Kerremans (Belg). 23. Jos Bruyère (Belg), 24. Leen Poortvliet (Ned), 25. Willy De- mol (Belg), 26. Pol Mahieu (Belg), 27 Martin Lievens (Belg), 28 Adriano Silva (Port), 29. Frangois van der Walle (Belg), 30. Jacques de Boever (Belg). Kees Koeken, voor eigen publiek een sterke winnaar. (Van onze sportmedewerker) ACHTMAAL De Achtmaalse jeugd schreeuwde zich eerste paas dag niet voor niets de kelen schor. Het massale heya Keessie, dat bij iedere doorkomst van de kopgroep met een indrukwekkend volume de lucht werd ingeslingerd, inspireerde de plaatselijke favoriet Kees Koe ken, die koste wat kost voor eigen publiek wilde winnen, tot een mach tig slot. Tot drie ronden voor het einde had de Mars-Flandria-coureur rustig afwachtend, op de achter grond gehouden. Toen echter vond (Van onze sportredactie) STEENBERGEN Regen, kou en valpartejen teisterden de honderd renners, die in de 26e ronde van Steenbergen van start gingen. Het wolkendek bleef gesloten, maar de wielerformatie viel in vele stukken uiteen- slechts de sterksten bleven overeind. Jan Zoons uit Ouwerkerk, vorig jaar op de clubkampioenschappen in Dronten (samen met Gerben Kar stens en Joop Zoetemelk) toonde zich in de strijd tegen de elementen de snelste voor Henk Stander uit Oude Tonge, die eveneens recht kon doen gelden op de eindzege, maar in de laatste bocht voor de eindsprint met een voet uit de toeclips schoot. Ach ter hen reden slechts een twintigtal renners de koers uit. De beslissende demarrage werd reeds na 25 kilometer ingeluid, toen Jan Zoons, de latere winnaar, zich in de jacht naar de prestatieprijs licht afscheidde van de grote groep en een zestal renners in zijn spoor kreeg: P Godde uit Zwijndrecht, J. v. Hoek uit Hoogerheide, H. Stander uit Oude Tonge, B. Broere uit Zegge, P. Kettenis uit Den Haag en A. Ko- nings uit Sprundel. Dit sterke zevental voerde he tem po onder leiding van Zoons hoog op en de voorsprong groeide elke ronde. Pas toen deze halverwege de strijd driekwart minuut bedroeg kwam de rieuze reactie uit het peloton van een groepje onder leiding van de winnaar van vorig jaar Jan Aling en Leo Em bregts. He1 tempo in de leidende groep lag echter zo hoog dat deze niet werd bedreigd en naar 'n duide- Jan Zoons, de sporen van een zware ronde op het gezicht als winnaar in Steenbergen. HELMOND Vijf keer heeft Jos van der Vleuten tevergeefs gepro beerd de ronde van Helmond, waar mee per traditie het wielerseizoen der profs in Nederland wordt ge opend, op zijn naam te brengen. Van die pogingen kwam hij viermaal niet verder dan een tweede plaats, resp. achter Dick Groeneweg, Bart Zoet en tweemaal achter Harrie Ste vens. Dit jaar was hij echter niet te stuiten en greep de hoofdprijs. Het is in feite in Helmond een vrij vlakke koers geweest. Halverwege de negentig kilometer ontsnapten Duyndam en Van der Vleuten en la ter kwam daar ook nog Jan Janssen bij. Van der Vleuten en Jan Janssen zetten het peloton snel op een ronde en korte tijd later presteerde Duyn dam, die door een val wat achter was geraakt, dit ook. Van der Vleu ten besefte dat, wanneer hij in deze positie bleef berusten, tegen de snel lere Janssen en Duyndam weer geen eerste plaats viel te veroveren. En lijke zege reed. Dertig ronden voor het einde (er waren 80 ronden te rij den) werden Godde, Konings, Broere en Van Hoek uitgeschakeld voor de eindzege, toen zij ten val kwamen. Van Hoek snelde nog een tijd alleen achter de resterende drie koplopers, aan. maar toen dezen enkele ronden later het restant van het peloton (een tiental renners) dubbelden, liet hij zich terugzakken naar de achtervol gende groep, die inmiddels ook in stukken was geslagen. De laatste, die uit de kopgroep verdween was Piet Kettenis, die door een lekke band op een minuut achterstand kwam, het geen hij niet meer kon overbruggen. De eindsprint werd door Jan Zoon overtuigend gewonnen. Achter hem volgde de zoveelste teleurgestelde renner: Henk Stander, die demon stratief zijn losgeschoten voet in de lucht stak Van het achtervolgende groepje won Frank Ouwerkerk de sprint voor Leo Embregts, die als eerste Brabander de eindstreep passeerde. De uitslagen luiden: Amateurs: 1. J. Zoons, Voorschoten, 100 km in 2.4310; 2. H. Stander, Ou de Tonge; 3. F. Ouwerkerk, Rotter dam op 25 sec; 4. L. Embregts, Stam persgat; 5. P. Kettenis, Den Haag; 6. R. Liebrechts, Vlaardingen op 45 sec; 7. S. Wielhouwer, Sommelsdijk- 8. J. Vermeulen, Dongen, 9. P. de Vos, Aalsmeer; 10. C. Frijters, Zegge; 11. P. Remijn, Goes; 12. M. Jonge nelen, Oudenbosch; 13. P. Dorst, Lis- se; 14. K. v. d. Knaap. De Kwakel; 15. J. Aling, Bunne- 16. L. Bogers, Ossendrecht; 17. G. v. 't Geloof, La ge Zwaluwe; 18. C. v. d. Heijden, Puttershoek; 19. P. Maas, Heerle; 20. K. Fiktorie. Bergen op Zoom. Nieuwelingen: 1. H. Aversteeg, Rot terdam, 60 km in 1.26.45; 2. B. Hor dijk, Rotterdam; 3. J. Voesenek, Prin senbeek; 4. J. v. Dijk, Ulvenhout- 5. J. Luijsterburg, Nw Vossemeer; 6. R. Buurstede, St. Willebrord; 7. A. Kraus Oudenbosch; 9. C. v. d. Bergh, Kruis land; 10. C. Stoutjesdijk, St. Maar tensdijk; 11. J. v. Hoof, Halsteren;. 12. W. v. d. Kley, Ossendrecht- 13. J. Hagens, Moerstrate; 14. F. Bolluyt, Dinteloord, 15. B. Geense, St. Philips- land. DAMMEN Zaterdag zijn in Utrecht de partijen voor de eerste ronde van het persoonlijk jeugdkam pioenschap gespeeld. De Brabander Mathijsen versloeg Strietman (20). Verdere uitslagen: Nijdam-Van Ingen 02, Van Houtert-Storm 11, Goudt- Jansen 20, Borgers-Smeenk 02. SKI De Nederlander Willem Calkoen is als achtste geëindigd in een internationale slalomwedstrijd in Libanon. De Westduitser Max Rieger legde het parkoers met een lengte van 300 meter en een hoogteverschil van 180 meter als snelste af. De Fransman Bernard Orcel werd twee de. Koeken dat hij lang genoeg was schuil gegaan. Plotseling flitste hij met enkele forse pedaalslagen van zijn acht mede-vluchters weg. Doordat er niet meteen een reactie op de demarra ge van Koeken volgde pas in de laatste omloop deed men serieuze pogingen hem te achterhalen, maar toen was de kloof van een zestigtal meters niet meer te dichten ging de Achtmaalse coureur, die het vo rige jaar tweemaal in zijn woon plaats zegevierde, onbedreigd als eerste over de finish. Koeken, die eerder a' in Rijsbergen de bloemen voor zich opeiste, verstevigde daar mee zijn leiderspositie in' het grens- klassemert, ook al omdat Gerrit de Wit m Rijsbergen tweede, nu niet verder kwam dan de zeventiende plaats. Al in de beginfase kreeg de koers een beslissende wending. Jan Zoons ging alleen op avontuur. Op een lange slepende solo in de ijzige wind was de renner uit Voorschoten duidelijk niet uit. Hij wachtte op ge zelschap. En dat kreeg hij al spoe dig. In een mum van tijd was een kopgroep van dertien man gefor meerd: Zoons, Koeken, Jurriaans. Frijters. Cardol, De Wit, De Waal, Schelling, Kemps, Stander, Cees van Dongen, Van de Bunder en Broere Vooral door het vele werk dat Henk Stander en Cees Frijters. kreeg de rest van het veld geen kans meer bij te komen. Nadat De Waal die door materiaalpech van fiets moest veranderen Schelling, De Wit en Cardol waren afgevallen en diverse uitlooppogingen van Stan der en Frijters waren verijdeld, sloeg Koeken zijn slag, die naar la ter bleek de ontknoping bracht. Amateurs: 1. K. Koeken (Acht maal) de 90 kilometer in 2 uur 19 min. en 23 sec., 2. B. Jurriaans (Amsterdam), 3. K. Frijters (Zeg ge), 4 J. Kemps (Sprundel), 5. J. Zoons (Voorschoten). 6. H. Stander (Oude-Tonge), 7. C. v. Dongen (Oud Gastel) 8. A. v. d. Bunder (IJzen- dijke), 9 B. Broere (Zegge), 10. H. Gijzel (Heikant), 11. A. v. Overveld (Zegge) 12. V. v. d. Bergh (St. Maartensdijk), 13. W. d. Waal (A- xel), 14. B ter Harmsel (Lage Zwa luwe), 15. K. Fiktorie (Bergen op Zoom), 16 K. v. Bestelen (Halste ren), 17 G. de Wit ('s-Gravendeel), 18. A. Cardol (Bilthoven), 19. G. v. 't Geloof. 20. J. Joosen (Made). Nieuwelingen: 1. A. Pronk (Sche- veningen) de 60 kilometer in 1 uur 28 min. en 6 sec., 2. B. Hordijk (Rot terdam) 3 A. Verburg (Den Haag), 4. F. v Ende (Monster). 5. J. Ak kermans (Nieuw-Vosmeer), 6. C. v. Bragt (Lage Zwaluwe). 7. J. Raas, (Heinkenszand), 8. A. Meskers (Warmond), 9. A. Vromans (Gilze), 10. J. Luysterburg (Nieuw-Vosmeer- 11. C Stoutjesdijk (St. Maartens dijk), 12 J Hellemons (Halsteren), 13 P. Jaspers (St. Willebrord), li J. v. Dijk (Ulvenhout), 15. A. Op- rins (Gilze. Adspiranten: 1. J. Damen (Ulven hout) de 25 kilometer in 46 min. en 36 sec., 2. M. v. Nispen (Breda), 3. J. Konings (Sprundel), 4. K. Spaans Cs-Gravenpolder), 5. J. Martens (Hoeven), 6. T. Franken (Moerdijk) 7. J. Verbrugge (Putte), 8. A. Bid- dels (Graauw), 9. H. Goeyers (Ul venhout). 10. M. Melsen (Rotterdam) (ADVERTENTIE) daarom ging hij mee met een achter volgende groep, Hoekstra, Brouwer, Holst, Van der Linden en Zoetemelk. Ofschoon het verschil zeer klein was slaagden Janssen en Duyndam er niet meer in Van der Vleuten van de eerste plaats af te houden. De uitslag was 1. Jos van der Vleu ten, Helmond, 90 kilometer in 2.06.46. 2. Leo Duyndam, Honselersdijk, 3. Ja Janssen, Putte, beiden op 12 sec., 4. op 1 min. 23 Piet Hoekstra, Dokkum, 5. Johnnie Brouwer, Rotterdam, 6. Joop Zoetemelk, Rijpwetering, 7. G. van der Winden, Beverwijk, 8. Daan Holst, Amsterdam, 9. op 1 min. 32 Harm Ottenbros, Hoogerheide, 10. Ri chard Bukacki, Axel, 11. Harry Stee- vens, Elsloo, 12. Gerard Koel, Hoo gerheide, 13. Jan Harings, Vilt, 14. Adri Wouters, Zundert, 15. Maarten Breure, Rotterdam, 16. Cees Rent meester Ovezande, 17. Wim Sche pers, Meers, 18. Gerard Vianen Ko- ckenge, 19. Cees Zoontjes, Tilburg, 20, Piet de Wit, Goirle. HOOGEVEEN (ANP) Popke Oosterhof is winnaar geworden van de Ronde van Drente (158 km) met start en finish in Hoogeveen. Wegens de bijzonder slechte weersomstandig heden gaven tal van renners op Reeds na tien kilometer stapte een grote groep af. Na dertig kilometer vormde zich een kopgroep van 30 man, die zeven tig kilometer verder noggpit dertien coureurs bestond. Kort wJor de eind streep sprong Popke Oosterhof weg om met een voorsprong van tien se conden te zegevieren. Tino Tabak werd tweede voor Nanno Bakker. De uitslag: 1 Oosterhof, Eelde, 158 km in 3.54.14, 2 op tien seconden: Tabak, Amsterdam; 3 Bakker, Wie- ringermeer; 4 W. Vlot, Wanneper- veen; 5 op 20 sec.: Westrus, Amster dam; 6 Hoogstraten, St.-Anthonis; 7 op 22 sec.: Kettenis, Den Haag; 8 Leunis, Amsterdam; 9 op 25 sec.: Van de Burg, Berkel; 10 Aling Bunne (ADVERTENTIES) De pralk van 100 pet echt haar voor de prij* van een iroitatiepruik. Pruik Speciaal-agenten In nw omge^ïff z|Jn BKEDA. Uoenradestraat 370 tel 01600 46872 48082 Bel de dichtstbijzijnde agente voor een af spraak, ook 's avonds en In het weekend. Model Audrey 49.95 Model Tara Model Marina Model Gina Model Lolita 59.95 69.95 89.95 ƒ119.95

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13