Van de Broek opgelucht na zege op Janga SENSATIE EN SPANNING TIJDENS DE PAASRACES Zweden benutte zijn kansen niet Eversteijn imponerend DEMI-FINALES NK BOKSEN P.KARSMAKERS WON IN AALST GESLOOPT VenkcuSe koek Zege Fiseher op Petrosjan Hockeyteam won makkelijk UEFA- TOERNOOI UITSLAGEN voor 120 winnaars mals en geurig met boter.mmm KORTJ Bij de Tijd"se horloges gametuwtydmee- ganaardenmb! VIERDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 31 MAART 1970 (Van onze sportredactie) ROSMALEN Jo van de Broek, het vorige jaar als een ko meet aan het nationale boksfir- martent verschenen, haalde opge lucht adem, toen ringrechter Van Pelt zaterdagavond tijdens de hal ve finales van de Nederlandse bokskampioenschappen in Rosma len zijn arm omhoog hief. De Bossenaar uitte zijn vreugde over de puntenoverwinning op de Antilliaan Suco Janga met een luchtsprong. De blijdschap van Van de Broek was begrijpelijk, want hoewel nie mand aan zijn zege kon twijfelen de juryleden waren unaniem in hun oordeel was de Bossche midden gewicht pas zeker van een plaats in de eindstrijden, toen de laatste gong slag had geklonken. Zijn tegenstan der, die over aanzienlijk minder technische capaciteiten beschikte, vormde namelijk drie ronden lang een bedreiging voor het prestige van Van de Broek. Janga die van zijn veertien voor gaande gevechten er 13 door knock out of opgeven had gewonnen, liet reeds direct na het begin zien. dat hij met beide vuisten mokerslagen kon uitdelen. Van de Broek had ech ter dadelijk door dat hij de Antilli aan geen enkele gelegenheid mocht bieden om zijn eindstoot te plaatsen. Met linkse stopstoten en steeds tijdig wegslippen hield hij Janga op afstand De tweede ronde ging volgens het zelfde concept: een statische Janga, die met zijn lage dekking Van de Broek de kans bood zijn puntenvoor- sprong steeds meer op te voeren. Van treffers, zowel op het gelaat als het lichaam, trok Janga zich echter niets aan Met het ondoorgrondelijke gezicht van een oosterling, dat af en toe ontdooide door een glimlach, waarbij het hele fel witte gebit bloot kwam, wachtte hij af tot Van de Broek een ogenblik zijn dekking zou verwaarlozen. Dat gebeurde halver wege de tweede ronde en meteen ramde een linker hoek van de Antil liaan de kaak van Van de Broek, die tegen de touwen staand in ernstige moeilijkheden leek te komen. Tot op luchting van de Bosschenaar scheidde Van Pelt beide boksers echter. Naar- ADVERTENTIE) BERGHAREN-HEESWIJK (ANP) Pierre Karsmaker uit Aalst heeft maandag op CZ de 500 cc klasse ge wonnen tijdens internationale mo torcrosswedstrijden in Bergharen. De overwinning in de zijspanklas- se ging naar Broer Dirkx uit Val- kenswaard op Hedlund. Ten Thije be- haa.lde evenveel punten als Dirkx, maar maakte een slechtere totaal- tijd. Tijdens de eerste wegraces van de KNMV. geldend voor de Nederlandse titels, verraste de Amsterdammer Rob Bron in Heeswijk door de 250cc klasse voor zich op te eisen. Bron finishte met Kawasaki 13,6 se conden voor Wil Hartog uit Abbe- kerk. Aalt Toersen, die duidelijk moeite had met de voor hem te zwa re produktiemotor Kawasaki, werd op de eindstreep nog gepasseerd door John Bestebreurt.ie en meest zich met de vierde plaats tevreden stellen. mate de strijd vorderde, kreeg Van de Broek meer initiatief, ook al door dat zijn tegenstander vermoeid raak te. De mokerslagen van Janga, die met enorme vaart uit de schouders flitsten vakkundig ontwijkend, haalde Van de Broek ongeschonden het ein de. Pierre Doorenbosch had niet eens de volle drie ronden nodig om de finale in het lichtgewicht te bereiken. De Bosschenaar, die zijn titel verde digt had de Utrechter Jansen dusda nig gesloopt, dat Wim Snoek, de trai ner van Jansen in de laatste ronde ten teken van overgave de handdoek in de ring gooide. Toch had de rechts voorstaande Doorenbosch het aanvankelijk verre van gemakkelijk. Jansen, die voor een 40-jarige over een voortreffelijke conditie beschikte, gaf de Bossche naar in de eerste ronde geen enkele kans zijn gevaarlijke linkse in het geding te brengen. Jansen bewoog zich lichtvoetig en met een grote be hendigheid over het canvas, waar mee hij de in het begin sporadische uithalen van Doorenbosch uitstekend ontweek. Toen Doorenbosch echter het accent meer op de aanval legde en bij Jansen de leeftijd mee ging tel len, was het pleit snel beslist. Nadat Doorenbosch zijn tegenstander al murw had gemaakt met rechtse stop stoten, voltooide hij het werk met een keiharde linkse op de lever en een roffelende serie op het hoofd van de Utrechter die door Wim Snoek voor een afslachting werd gespaard. Imponerend was het optreden van Cor Eversteijn. De pupil van promo tor Theo Huizenaar liet er in het ge vecht met de Bosschenaar Siwaletti geen enkele twijfel Over bestaan wie de sterkste was. De Rotterdammer die een drukke werkdag achter de rug had, bracht zijn hele arsenaal stoten in de strijd. Eversteijn, die het voordeel van een langere reach had, startte in een hoog tempo. Met linksen en rechtsen beukte hij het lichaam van Siwaletti die geen tijd kreeg het initiatief over te' nemen In de tweede ronde stoof Siwaletti als een duveltje uit 'n doos je op zijn tegenstander af, om te pro beren met lijf-aan-lijf-werk succes te boeken. Eversteijn was even verbluft. Maar niet voor lang. De 20-jarige Rotterdammer herstelde zich snel. Siwaletti, die steeds weer op de kei harde linkse van Eversteijn iiep, kon zich alleen staande houden door veel vuldig klemmen. Dat kostte hem in de derde ronde een openbare waar schuwing, maar dat was voor de uitslag niet van belang, want de zege van de lange, blonde Rotterdammer stond toen reeds lang vast. Johnny van Schaik, de winnaar van het internationale toernooi van de NBB in 1968, nam revanche voor de nederlaag door knock out, die hij vo rig jaar in de voorronden van de na tionale titelstrijd tegen de Utrech ter Ben Zwezerijnen leed. V. Schaick versloeg Zwezerijnen deze keer door zijn betere techniek. Bevreesd voor de eindstoot van zijn tegenstander meed Van Schaik felle slagenwisse lingen. Met linkse stopstoten hield hij Zwezerijnen uit de buurt. Zweze rijnen. wiens conditie in het slot wat tekort schoot, probeerde aan het eind nog een beslissing te forceren, maar de rustig verdedigende Van Schaik gaf hem daartoe geen gelegenheid. Met een juryscore van 3-2 kwam de zege terecht bij degene, die daar de meeste aanspraken op mocht maken. Het duel tussen de Maastrichtenaar Duits en Frans Verstappen, een ou dere broer van de nationale kampi oen in het halfzwaargewicht, Jimmy Verstappen, was bijzonder enerve rend. De hoekige Duits had in de eer ste ronde voordeel, mam- in de volgen de drie minuten wijzigde het beeld zich volkomen. Met links-rechts com binaties bracht Verstappen z'n tegen stander aan de rand van de afgrond. Duits werd eenmaal staande aange- teld, maar wankelend haalde hij de bevrijdende gong. Het was echter slechts uitstel van executie. Verstap pen bracht Duits met een rechtse op de kaak direct opnieuw in grote moeilijkneden, die hun climax bereik ten, toen Verstappen Duits meteen achter elkaar met een linkse hoek en een rechtse directe trof. De scheids rechter greep toen terecht in Duit3 stond half groggy in de ring waar door Verstappen winnaar werd door technisch knock out. Een van de weinige momenten dat de Nederlandse kampioen in het middengewicht, Jo van de Broek (tegen de touwen) in de verdrukking kwam tegen de hard slaande Antilliaan Janga. (FOTO CHRIS HEIL) (ADVERTENTIE) samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam:_ straat: plaats: Knip het grapje uit, stuur het met Uw tekslt, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade - postbus 666 - Zaandam. ZANDVOORT (ANP) Veel sen satie en soms ook enorme spanning waren de smakelijke ingrediënten van het paasmenu, dat de Nederland se autorensport-vereniging op tweede paasdag op een winderig Zandvoorts circuit talrijke autosportliefhebbers voorzette. Sensatie omdat in het be gin van de middag de regen neer stroomde en daardoor de baan op vele plaatsen spiegelglad werd. Er deden zich dan ook talloze „slipper tjes" en lichte botsingen voor, maar persoonlijk letsel bleef de rijders be spaard. De hoofdschotel in het menu vorm de de eerste van een achttal over Europa verspreide races in de for mule Ford-klasse, waarin, dank zij de injecties door diverse nieuwe racing- teams, veel Nederlandse rijders kon den starten. Maar behalve Ton Strous, die een eervolle vierde plaats opeiste, konden onze landgenoten geen rol van betekenis vervullen in dit spectaculaire gevecht tussen de groten van de formule-Ford. Winnaar werd de Brit Tony Trimmer met een Lola T 200, die ook het vorige jaar in deze klasse op Zandvoort had geze gevierd. Hij, de Belgische kampioen Claude Bourgoignie en de Deen Tom Belsoe heersten in dit veld, dat aan vankelijk was aangevoerd door Ton Strous. Die had dan ook zaterdag in de training met 1.41.9 de snelste ron detijd gemaakt. Maar in de wedstrijd zelf kon hij het tegen het kennelijk grotere stuurtalent van de Brit, de Belg en de Deen niet bolwerken. Tot in de vijfde van de vijftien ronden bleef Strous het veld aanvoeren met aanvankelijk Bourgoignie en de Ne derlander Huub Vermeulen haast naast zich. Inmiddels hadden Tony Trimmer en Tom Belsoe, die in het startgedrang wat terrein hadden ver speeld, zich weer naar voren gewerkt. Vermeulen werd door dit duo al in de vijfde ronde verdrongen, Strous moest een ronde later de Brit voorbij laten gaan. Daarna viel eerst Ver meulen terug na twee korte pitstops en moest vervolgens Strous toegeven dat de Lola van Trimmer, de Lotus van Bourgoignie en de Hawke van Belsoe veel sneller waren dan zijn Lotus 61M. BELGRADO (A.P.) De schakers van de Sovjet-Unie, die in Belgrado uitkomen tegen de „tien beste uit de wereld", hebben zondag een krappe 43 voorsprong behaald door een overwinning van grootmeester Mik hail Botwinnik op de Joegoslaaf Mi lan Matoelovic. Oud-wereldkampioen Botwinnik, 59, speelde met zwart en versloeg de 35-jarige Matoelovic in 46 zetten. Nog een drietal partijen uit de eer ste ronde, die werden afgebroken, werden verder gespeeld. De Amerikaan Robert Fischer heeft zondag op spectaculaire wijze Tigran Petrosjan verslagen en daar voor een prijs van 1500 dinar (450 gulden) ontvangen. De resultaten van de eerste ronde zijn (Russen eerst vermeld): Spasski - Larsen 0,50,5; Petro- sian - Fischer 0—1; Kortsjnoi - Por- tisch afgebr.; Poloegajewski - Hort afgebr., Geiler - Gligoric 1—0; Smys- lov - Reshevski 0,5—0,5 Taimanov - Uhlmann afgebr.; Botwinnik - Ma toelovic 10; Tal - Najdorf 0,50,5; Keres - Ivkov 0.50.5. BLOEMÉNDAAL (A.N.P.) De Nederlandse herenbondshockeyploeg heeft zaterdagmiddag in Bloemendaal met 20 gewonnen van Clansmen, de officieuze bondsploeg van Schotland. De slecht samenspelende Schotten waren in deze ruwe wedstrijd geen partij voor de Nederlanders. Veelvuldig maakte de Nederland se formatie gebruik van korte, snelle combinaties. Na twintig minuten had Nico Spits succes na een strafcorner. Frans Spits en Tippy de Lanoy Meyer zorgden voor het voorbereidende werk. Met een identieke treffer be paalde Nico Spits tien minuten later de eindstand op 20. Na rust werd het optreden van de Schotten steeds ruwer. Bij een zeer harde Schotse ingreep kreeg Tippy de Lanoy Meyer een stick tegen de mond. Hij brak een tand en de wond aan zijn lip moest in het ziekenhuis worden gehecht. (ADVERTENTIE) IN 'T Van de vele slippartijtjes was die kort na het startsein van de formule Ford-race het spectaculairst. Want, terwijl een veld van 28 wagens zich door de Tarzanbocht wrong, raakte voorin de Brit Ian Forster in een slip en kwam dwars op de baan te staan. Dat toen alleen zijn landgenoot Tony Roberts licht tegen hem opbotste mag een wonder worden genoemd. In de nationale races meetellend voor het Nederlands kampioenschap, deden zich nauwelijks verrassingen voor. Zoals verwcaht was de Eind- hovenaar Toine Hezemans in de zwaarste klasse (toerwagens groep 2 van 1600 tot 2500 cc) ongenaakbaar. Hezemans, dit jaar doorgebroken met een eerste plaats in de Vier Uren van Monza en een derde plaats in het sterrenveld van Sebring, leidde van begin tot eind. Zijn Alfa Romeo 2000 GTV werd slechts in het begin even bedreigd door de gelijkwaardige bolides van Nico Chiotakis en Rob Slotemaker. OMEGA T1SSOT PONT1AC ZAGREB (A.N.P.) West-Duits- iand heeft zich nog niet kunnen plaatsen voor het UEFA-junioren- voetbaltoernooi, waarin het mogelijk in dezelfde groep is ingedeeld ais Ne derland. De Westduitse jeugdvoetballers ver loren zaterdagavond in Zagreb met 01 van Zuid-Slavië. Oost-Duitsland heeft zich zondag door een overwin ning van 20 op Oostenrijk in Trie ben geplaatst voor de eindronde. VOETBAL Celtic is voor de vijf de achtereenvolgende maal voetbal kampioen van Schotland geworden. In de uitwedstrijd tegen Hearts was een 00 gelijk spel voldoende voor de nieuwe titel. In de Poolse pers is dit weekeinde gemeld dat op 18 maant, tijdens de wedstrijd tussen Gornik Zabrze en de Bulgaarse ploeg Lefski Sofia voor de Europa Cup voor bekerhouders, twee toe schouwers het leven hebben verloren. De mensen, aldus het blad „Express Wieczorny," werden getroffen door lege bierflessen. De Belg Roger Claessen, die nu uitkomt voor Ale- mannia Aachen, zal met ingang van 1 juli voor FC Beerschot gaan spelen. Het transferbedrag ligt rond de 150.000 gulden. ATLETIEK Wim Hol van Her cules heeft in Vught de Baarzenloop gewonnen. Hol legde het door de stra ten van Vught voerende parkoers over 15 kilometer af in 46 minuten en 40-5 sec. De Bredase Sprint-atleet Pieterse eindigde ais zesde. Els Gommers heeft in de Belgische plaats Linden op fraaie wijze een in ternationale cross country over 3000 meter gewonnen in 8 minuten en 32 seconden. Tweede werd de Belgische José van Santbergen. Anneloes Bos man volgde in 8.41 op de derde plaats. ZWEMMEN De Amerikaan Mi ke Job heeft tijdens de Amerikaanse studentenzwemkampioenschappen in Salt Laike City een wereldprestatie geleverd op de 100 yards schoolslag. Job tikte na 57.6 sec. aan. Zijn landgenoot James Counsilmam bleef 0.5 sec. achter. De Peruviaan Jan Bello zorgde voor een verrassing door op de 200 yards vrije slag te fi nishen voor Frank Heckl (1.42.8) en Mark Spitz (1.43.0). De tijd van Bello was 1.42.7. TENNIS Tijdens de vierde ron de heremenkelspel van de Zuidafri- kaanse tenniskampioenschappen heb ben zich enkele verrassingen voorge daan. De als tweede geplaatste Ne derlander Tom Okker verloor van de Zuddafrikaan McMillan met 62, 911, 36 en 46. De Zuidsla vier Pilic ging ten onder tegen Ray Moore. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel werd Fred Hem mes, die met Judith Salome speelde, uitgeschakeld door het Australische duo McDonald-Helen Gourlay. Okker en diens Amerikaanse partner Marty Riessen bereikten de vierde ronde van het herendubbelspel. ROLHOCKEY Portugal is win naar geworden van het internationale rolhockeytoemooi om de Coupe des Nations in Montreux. De Portugezen behtalden uit vijf wedstrijden negen punten, twee meer dan Spanje dat tweede werd. Het Nederlandse team kwam niet verder dan de laatste plaats. WATERPOLO Het Nederlandse jeugdwaterpoloteam is als tweede ge ëindigd in het zeslandentoernooi in Belgrado. Spanje legde beslag op de eerste plaats door betere doelcijfers dan de Nederlandse ploeg. De eind stand: 1. Spanje 8; 2. Nederland 8; 3. West-Duitsland 6; 4. Zuidslavië 5; 5. Italië 3 en 6. Frankrijk met 0 pun ten. JUDO Ernst Eugter heeft tij dens een internationaal judotoernogi t'e Linz (Oostenrijk) de eerste plaats behaald in de klasse halfzwaarge wicht. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Marchant met een ver wurging. De winnaars in de verschil lende categoriën: lichtgewicht: Hecht (O-Dld.); weltergewicht: Roed- mann (Rsl.); middengewicht: Kassa- jew (Rsl.); halfzwaargewicht; Eug- ster (Ned.); zwaargewicht: Glahn, (W.-Dld.). BADMINTON Duinwijck heeft 't eigen internationale Zilveren Tulp- toernooi dat in de Duynwijckhal te Haarlem werd gespeeld, gewonnen. Het team, met onder meer Mar ja Luesken, Lily ter Metz, Piet en Bou- dewijn de Ridder, behaalde tien pun- ten.Ook de Deense equipes Nykoe- bing en de winnaar van vorig jaar S1F kwamen tot hetzelfde punten totaal, maar het partijgemiddelde gaf de doorslag ten gunste van Duinwijck (ADVERTENTIE) HEIN GROOTHUIS Lichtgewicht: Bok (Zuid-Holland) w o p van Coenen (Zuid). Dooren bosch (Zuid) won door opgave in de derde ronde van Jansen (Oost) Lichtweltergewicht: Eversteijn (ZH w o p van Siwaletti (Zuid), F. Ver stappen (Zuid) won door technisch k.o in de derde ronde van Duits (Zuid). Weltergewicht: Van Schaik (NH) w o p van Zwezerijnen (Oost). Middengewicht: Van de Broek (Zuid) w o p van Janga (Noord.) Jansen (ZH) w o p Unkel (NH). Halfzwaargewicht: Van der Sluis (Nrd) w o p van Tuininga (NH). STOCKHOLM (A.N.P.) Zweden heeft in de eerste periode van de be slissende wedstrijd tegen Rusland om het wereldkampioenschap ijshoc key, de kans gehad een duidelijke voorsprong te nemen. De aanvallers faalden echter steeds weer. Door Haakan Wickberg nam Zwe den in de tweede speeltijd de leiding Toen verdediger Lennart Svedberg wegens een verwonding het ijs moest verlaten, namen de wereldkampioe nen het initiatief over. Steed» ster ker werd de druk voor het Zweedse doel. Twee treffers, 18 sec. na elkaar gescoord, brachten in feite de beslis sing. Drie minuten voor het einde van de tweede periode doelpuntte Vladimir Petrov na een solo. Vladi mir Vikulov scoorde de tweede tref fer. In het begin van de derde speel tijd bepaalde Alexander Maltsev de eindstand op 3I. Rusland 1018, Zweden 1015, Tsj.-Slowakije 1011, Finland 1010, Oost-Duitsland 10—5, Polen 101. Zeker, ik was daar nooit zo voor, een salarisrekening. Ik wou geld in het handje. Maar toen het er toch doorkwam en ik klant bij de NMB werd, bleek dat eigen lijk alleen maar prettige kanten te hebben. Als er wat op mijn rekening blijft staan (en dat ge beurt ook nog gek genoeg) krijg ik er 3'/2°/o rente over. Toch mee genomen. Wil ik meer rente dan zet ik het op een spaarrekening. De rente voor gewoon spaargeld is al 4Vj% en je kunt tot 7%. Als de nood aan de man komt, kan ik een maand extra salaris aan vragen als gezinskrediet. Om het niet eens te hebben over die handige betaalcheques, reke ningen betalen per bankgiro, per soonlijke leningen,... Bovendien: je kunt elke werkdag terecht bij de NMB om geld te halen. Dus wat maakt het uit? Je salaris levert gewoon voordelen op, geen enkel nadeel. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl v jk SÉSiÉlteè,

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 12