TERNEUZENSE BEJAARDEN KREGEN NIEUW ONDERDAK f 400 gram In De Schakel per 1 mei vertrouwensman vacuum ver pakt: koffiebonen, normaal gema en,snelfilter gemalen Rijdende Bijbelwagen Nieuw- en St.-Joosland zelfsvoordeliger Zeehengelwedstrijden van visclub De Vogel Inschrijvingen in het handelsregister Oranj evereniging Wolphaartsdijk stelde feestprogramma vast Terneuzen 596ste Staatsloterij Tweede klasse Woensdag 25 maart 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Per 1 mei krijgt het open bejaardenwerk in Terneuzen de beschikking over een consulent in volle dienst die, naast stimulator van het vrijwilligerswerk, ver trouwensman van de bejaar den zal worden. In het geheel vernieuwde gebouw De Scha kel aan de Kerkhoflaan in Terneuzen heeft burgemees ter J. C. Aschoff dit ontspan' ningscentrum voor bejaarden officieel overgedragen aan de Stichting Open Bejaarden werk. Van verscheidene kan- (Van onze correspondent) WALSOORDEN De zeehengel- club „De Vogel" heeft haar clubwed strijden bekendgemaakt, die alle gehouden worden in de Westerschel- de. In totaal zijn er acht wedstrijden waarnaar het clubkampioenschap wordt opgemaakt. De wedstrijden zijn als volgt vastgesteld: Zaterdag 4 april van 12.0015.00 uur te Walsoorden aan de Dam; za terdag 25 april van 15.1518.15 uur te Ossenisse; zondag 21 mei van 15.30 18.30 uur te Walsoorden aan de Dam; zaterdag 4 juli van 14.0017.00 uur te Ossenisse; zondag 2 augustus van 13.4516.45 uur te Walsoorden aan de Dam; zondag 30 augustus van 13.0016.00 uur te Perkpolder aan de Dam; zondag 4 oktober van 15.00 18.00 uur te Ossenisse; zaterdag 31 oktober van 13.4516.45 uur te Walsoorden aan de Dam. De internationale zeehengelwed- strijd van De Vogel wordt gehouden op zondag 31 med van 10.4513.45 uur. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT JOOSLAND Op 1 april brengt een rijdende bijbelwa gen van het Nederlands Bijbelgenoot schap een bezoek aan Nieuw- en Sint Joosland. De auto zal met al lerlei lectuur een rondrit maken door het dorp en enkele medewer kers en medewerksters zullen huis- aan-huis uitgaven van het Bijbelge nootschap te koop aanbieden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het handelsre gister va" de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren zijn ingeschreven: Scheepvaart maatschappij Veco in Sas van Gent (Schippersbedrijf); Pension la Gasse in Cadzand; Firma P.M. de Kunder en zonen in Terneuzen (Visserijbe drijf); W Roodhuizen in Hulst (Las- bedrijf); Saloon Bar in Hulst; Auto rijschool Ben Groen in Terneuzen. ten werd zowel het gemeente bestuur als het stichtingsbe stuur gecomplimenteerd met de opmerkelijke gedaantever wisseling die het voormalige jeugdgebouw van de hervorm de gemeente heeft ondergaan. Het gebouw blijkt zodanig in de belangstelling van de bejaarden te staan dat beslo ten is het aantal sociëteitsmid dagen van twee op vier per week te brengen. Nog dit jaar zullen in De Schakel gymnas tiek voor bejaarden, hobby clubs, pedicure en liaarver- rdaats hebben Burgemeester J. C. Aschoff sprak in zijn openingswoord de voldoening van het gemeentebestuur uit voor het vele werk dat door de vrijwillig sters in de loop der jaren voor de Terneuzense bejaarden is verricht. Hij was verheugd dat de Stichting Open Bejaardenwerk het beheer van gebouw De Schakel heeft overgeno men. „De bejaarden moeten een be langrijke plaats in het nieuwe Ter neuzen innemen. Zij zijn 'n belang rijk element van onze samenleving" De burgemeester deed een beroep op de bejaarden, het gebouw tot een gezellige ontmoetingsplaats te maken. De Stichting Open Bejaardenwerk wenste de heer Aschoff veel succes toe. Als voorzitter van de Stichting Open Bejaardenwerk dankte de heer J. Hoevens het Terneuzense gemeente bestuur en met name burgemeester Aschoff en wethouder M. de Vos voor de prettige samenwerking en deskun dige adviezen tijdens de verbouwing van het gebouw nadat dit door de gemeente was aangekocht. Veel steun (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK De aanmel ding van het aantal jeugdleden voor de jaarlijkse ledenvergadering van de Oranjevereniging in Wolphaartsdijk is voor de vereniging aanleiding om voor 30 april toch een feestprogram ma vast te stellen. Dit begint 's morgens met muziek van de toren, waarna de schoolkinde ren in het Dorpshuis een zanghulde zullen brengen. Hierop volgt 'n trak tatie. Vervolgens zijn er spelen voor de kleuters in de kleuterschool en sport wedstrijden voor de leerlingen van de lagere scholen op het sportveld. Na de middag wordt het program ma voortgezet met kinderspelen voor de leerlingen van de lagere scholen, gevolgd door een verkleedoptocht voor kinderen, met medewerking van Advendo en drumband. Hiervoor zijn prijzen beschikbaar gesteld. Daarna wordt een puzzelrit voor auto's, mo toren en bromfietsen geh«jden en de traditionele voetbalwedst®! Dorp - Oud-Sabbinge om de wisselbeker. 's Avonds zal er een Oranjebal zijn in het Dorpshuis. Gezien dit uit gebreide programma besloot de Oranjevereniging voor 5 mei geen festiviteiten te organiseren. Collecte Tijdens de vorige week in Terneuzen gehouden collecte voor het Nationaal Reumafonds is een be drag van f 2143.68 opgehaald. 24 maart 1970 Prijzen van 15,— zijn gevallen op nummers 50,— zijn gevallen op nummers 50,— zijn gevallen op nummers 100,— zijn gevallen op nummers 100,— zijn gevallen op nummers 200,— zijn gevallen op nummers 400,— zijn gevallen op nummers 1000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 1 10 87 794 263 839 083 2968 Een prijs van 2000,— is gevallen op het nummer 021437 2000,— is gevallen op het nummer 098728 2000,— is gevallen op het nummer 056656 2000,— is gevallen op het nummer 005233 2000,— is gevallen op het nummer 018721'A' De prijs van 5000,— is gevallen op het nummer 092316 50000,— is gevallen op het nummer 057833 De extra prijs van 100000,— is gevallen in de serie „K" op het nummer032294 en de troostprijs van 2000,— op het nummer 032294 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. heeft het stichtingsbestuur ook on dervonden van de heer Stenvert, hoofd van de sociale dienst, alsmede van openbare werken. „Als men het huidige gebouw beziet is het onvoorstelbaar hoe het vroeger is geweest. Het is een voortreffelijk diensten centrum geworden", aldus de heer Hoevens. Hij was vol lof over het werk van de vrijwillige krachten zon der wie het bejaardenwerk niet mo gelijk is. Verder waardeerde de heer Hoevens in het bijzonder de mede werking van de firma De Hoop en de waterleidingmaatschappij bij het vervoer van hulpbehoevende bejaar den. In de nabije toekomst zal het open bejaardenwerk in Terneuzen op di verse wijzen geïntensiveerd worden. Mevrouw J. Aschoff-Stierman sprak woorden van erkentelijkheid en waardering in haar kwaliteit van presidente van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning. Vooral de dames Bliek en De Zeeuw hebben zich als vrijwilligsters bijzonder voor het bejaardenwerk in gespannen. „Onze federatie neemt met een tikje weemoed afscheid van dit gebouw maar des te groter is onze vreugde over de verfraaiing van De Schakel". Namens het federatiebestuur bood mevrouw Aschoff de heer Hoevens een koffiezetapparaat aan. De heer N. Dieleman bracht de ge lukwensen en dank over van de Al gemene Bond van Bejaarden, afde ling Terneuzen, die een elektrische klok als geschenk aanbood Tenslotte deed ir. J. C. van der Tas, bedrijfs leider van Philips Gloeilampenfa briek N.V. te Terneuzen zijn eerder gedane belofte gestand en bood het stichtingsbestuur van het open be jaardenwerk een geluidsinstallatie (bandrecorder, een radio en luidspre kers) aan. Aan mevrouw Dikötter- van Esch vestigde de aandacht op de tentoonstelling van door de bejaar den gemaakte handwerkjes, die in het gebouw is ingericht. Mevr. J. Aschoff-Stierman, echt genote van Terneuzens burgemees ter en presidente van de federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening, overhandigt de heer J. Hoevers, de voorzitter van de Stich ting Open Bejaardenwerk, als ge schenk een koffiezetapparaat. ie snapt niet dat zulke koffie niet duurder is.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7