Chr. Willemstein in raad te Hulst onderscheiden Wat zijn Pandbrieven? Nieuwe richtlijnen voor Koewacht, Overslag en Zuiddorpe Is lekker maar twee dagen lang? Dat hebt u zelf in de hand! house of enqland Pandbrieven VEEL WAARDERING BIJ AFSCHEID Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! Statencentrale van ARP kreeg nieuwe voorzitter Biervliet Amsterdam /Rotterdam Den Haag/Hilversum Bussum /Arnhem Groningen Eindhoven Breda /Alkmaar Maastricht Toneelvereniging Thalia jubileerde Pogingen tot inbraak in Terneuzen Terneuzen Raad IJzendijke nam afscheid Simultaandammen met Tom Sybraiids Beroepingen VAN KOOK? C&|0J iet' Hoogwater Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Maandag 23 en dinsdag 24 maart 1970 DE VRIJE ZEEUW (ADVERTENTIE) Ieder raadslid kreeg, keurig ver pakt, een tinnen drinkbeker. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het scheidende lid van de raad van Hulst, de heer Chr. Willemstein, is in de raadzaal van het stadhuis in Hulst onderscheiden in de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg het gouden eremetaal uit handen van burgemeester P. Molthoff tijdens de laatste officiële raadsvergadering met de gemeenteraad in oude samenstelling. Voor deze bijeenkomst bestond, evenals voor de receptie die daarop volgde, grote belangstelling. De heer Willemstein heeft de onder scheiding gekregen voor zijn ver diensten tijdens zijn 21-jarig lidmaat schap van de Hulster gemeenteraad. Hij was daarnaast lid of bestuurslid van tal van andere verenigingen en instellingen in de vestingstad. Voor de gemeenteraadsverkiezingen van (ADVERTENTIES) De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende demonstratie' bijwonen bij Pfaff Naaimachinehun W. Rikken N.V. BERGEN OP ZOOM tel. 5878 Kortemestraat 17 TERNEEZEN tel. 2294 Nieuwediepstraat 23 GOES tel. 4167 Papegaaistraat 4 HELST tel. 2215 B. F. v. Waesberghestraat 16 VLISSINGEN tel. 3729 Nieuwendijk 29 vorige maand had hij zich niet meer beschikbaar gesteld. Burgemeester P. Molthoff sprak in zijn afscheidsspeech waarderende woorden over de heer Willemstein voor wie de onderscheiding volko men onverwacht kwam. De laatste raadsvergadering van de Hulster raad is een waar dige bijeenkomst geworden, met veel aandacht voor het verleden en ver trouwen in de toekomst. Burgemees ter Molthoff was de eerste, die in zijn toespraak een historisch overzicht had verwerkt. Hij vertelde hoe vele decennia geleden het presentiegeld voor de raad nog 125,- per jaar be droeg en dat het nu haast niet meer te tellen is. Hij vestigde ook de aan dacht op het feit, dat het in het ver leden niet steeds een love-in was ge weest, ook al sprak hij op de laatste raadsvergadering bijzonder „lovend". De raad van Hulst bestond uit een goed stel raadsleden", had de burgei- vader even tevoren gezegd. En: „Ik weet zeker dat de raadsleden die on aardige dingen hebben gezegd in het verleden, daar nu spijt van hebben en het anders :n ieder geval zeker nog zullen krijgen". Er waren ook cadeaus: voor alle raadsleden een tinnen drinkbeker, waarvan het gebruik door schout en schepen uit vroeger tijden stamt. Aanvankelijk waren die drinkbe kers van zilver, maar toen er min der gunstige tijden aanbraken wer den ze van tin vervaardigd. „De omstandigheden nopen er ons helaas toe, om weer tinnen bekers te overhandigen", aldus de heer Molt hoff- „Er ls geen reden voor feestvreug de of aanleiding voor een uitbundige feestpreek", merkte de heer J. Mar tens op. Hij sprak namens alle ge meenteraadsleden. „We mogen ons gelukkig prijzen mee te hebben mo gen werken aan het tot stand komen van zoveel veranderingen", zei hij in zijn betoog. Hij stond nog even stil bij het feit, dat zes raadsleden in de nieuwe gemeenteraad niet meer te rug komen: C. Arenthals, Chr. Willemstein, - H. Everaard, P. Broek- aart, W. Warnier en G. Leeraert, waarvan hij de heer Arenthals, met zijn 38-jarige raadservaring, de „nes tor" van het team noemde. „Het is wel niet altijd koek en ei geweest", zei hij tenslotte tot de heer Molthoff, „maar we hebben u leren kennen als een voorvechter en goed verliezer". Gemeentesecretaris J. van Denderen, voor wie het afscheid als secretaris van Hulst ook voorgoed is, bracht tenslotte nog dank aan alle gemeen telijke medewerkers. Na het offici ële gedeelte volgde in de Burgerzaal nog een receptie. (Van onze correspondent) KAPELLE De A.R. Statencen trale Goes heeft afscheid genomen van haar voorzitter de heer J. Bal kenende te Biezelinge, die in ver band met zijn leeftijd zich niet meer herkiesbaar had gesteld. De heer Balkenende heeft vanaf 1946 zitting gehad in het bestuur van de staten centrale. In 1953 werd hij vice-voor- zitter en sinds 1959 is hij voorzitter geweest. Vice voorzitter J. C. Fossen uit Goes, die hem tijdens de in „de Vroone" gehouden vergadering toe sprak, wees op de grote betekenis die de heer Balkenende heeft gehad voor het politieke leven in Zeeland. Hl] zei, dat het de heer Balkenende voldoening zal geven, dat één zoon van hem in de gemeenteraad van Kapelle zit en daar wethouder is, terwijl een andere zoon deze week een zetel in de Provinciale Staten heeft gekregen. Tot nieuwe voorzitter van de A.R statencentrale werd gekozen de heer K. van Oosteom uit Kruiningen In de vacature C. Clarisse te 's-Gra- venpolder werd als bestuurslid geko zen de heer P J. Elenbaas te Baar land. Bromfiets gestolen De heer Boeije kwam zaterdagavond, toen hij na een gezellige avond van duivenso- ciëteit „Hoop" naar huis wilde terug keren, tot de onprettige ontdekking, dat zijn bromfiets was gestolen. Deze stond voor het clubhuis van de soci ëteit. Is lekker 'gemakkelijk kleden voor u maar twee dagen in de week weggelegd? Natuurlijk, House of England heeft voor die dagen geweldige dingen, zoals slanke pantalons,vrolijke pullovers, stoere truien en noncha lante shirts. Speciaal voor vakantie en weekend en toch voor zeer door-de-weekse prijzen. Maar zet toch niét alleen in't weekend de kleding-conventies overboord! Wij hebben moderne light-weight kostuums en zorgeloze sportkolberts, ongedwongen overhemden en kleurige dassen en sokken. Om u, ook op dagen dat de plicht roept, lekker losjes en toch uiterst verzorgd te kleden.Voor een heel ontspannen prijs nog wel.Umoet maar eens komen kijken. Hypotheekbanken financieren woningbouw. De miljoenen die daarvoor nodig zijn, moet een hypotheekbank lenen. Met kleine bedragen. Van mensen die geld willen uitlenen tegen rente. Die "uitleners" krijgen van de Hypotheekbank een schuldbewijs. Zo'n rentepapier heet Pandbrief. Hypotheekbanken geven ze uit. En uw bank of commissionair verkoopt ze. de Hypotheekbanken staan erachter Een publicatie van de Vereniging van Hypotheekbanken, Adelheidstraat 8, 's-Gravenhage. (Van onze correspondent) BtHESKENS De toneelvereniging Thalia heeft in het Casino, bij gele genheid van het 25-jarig bestaan, een toneeluitvoering gegeven, waar voor goede belangstelling bestond. Opgevoerd werd het toneelstuk in twee bedrijven „Getrouwd of niet". Men was vol lof over de kwaliteit van spelers en speelsters (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens het week eind werden twee pogingen tot on- braak gepleegd bij de firma Veer man aan de Industrieweg, waar een ventilator werd gestolen en in de aardappelopslagplaats van de fir ma Van de Wege, eveneens aan de Industrieweg Bij deze laatste werd niets vermist «ERGERLIJKE STAND Geboren: Martina C., d. v. G. A. Lensen-Meijer: Erica, d. v. L. P M. Veire-Boerjan; Petra M. R., d v A P. A. Lauret-Verstraeten; Pieter Bart, z. v. H. Hoeve-van Paasschen; Anmek C. G., d. v. D. R. P. M. van Maele- Claeijs; Karin, d. v. F. de Caluwé- van Neijhof; Albertus, z. v. A. L. L. Mel-Moens; Manita, d. v. L. M. Dal- linga-van der Linde: Jan Peter, z. v. G. J. van Wijck-Bos; Peter M. Rz. v. F. E. J. Jacobs-van den Branden; Ma ria M„ d. v. H. G. Haelst-van de Vij ver; Cornelia W. A., z. v. C. W. M. Nieuwenhuizen-de Groote; Mylgia S., d. v. M. S. C, Uytrecht-Daflaar. Ondertrouwd; J. W Bentz, 21 j. en J. W. Kalden, 20 j. Getrouwd: J. R. J. Fayet, 29 J. en J. C. van Drongelen, 28 j.; F V. van Bochove, 21 j. en C. E. Loof, 22 j. Overleden: Catlina van Hoeve, 76 J., e. v. F. Moes; Petrus A. J. Rekkers, 54 j., geh. Ingekomen personen: P. J. A. de Hoon, Beethovenhof 108, St.-Jansteen; J. P. Montenij, Diepenbrockstraat 21, Zuiddorpe; A. F. M. Lindelauf, Die penbrockstraat 299, Bergen op Zoom; C. A. T. Maas. P. v. Anrooylaan 2, Hillegom; C. Audenaert, Oostkolk- straat 2, Middelburg; G. ,1 de Krij ger, Jac. Catsstraat 25, Philippine; F. Janssens, de -Genestetstraat 11, Jo hannesburg Z.-A.; A. Wijnands, J. v. Looystraat 2, Zevenbergen; J. E Tim mer, Nieuwediepstraat 78, 's-Graven- hage; H. Baumgardt, le de Korte- straat 8, Aken Did.; D. McLeod, Beet hovenhof 34, Gr. Brittannië; M. J. van der Weele, Langs de Kreek 6, Veen- dam; J. L. Meijer, Tramstraat 3, 's-Gravenhage; P. L. C. Wullems. Ho- gendijk 40, Hontenisse; H. Versteeg, Frans Halslaan 16, Oostburg; L. van der Plas, P. van Anrooylaan 6, Kat wijk; W. Bakker, P. van Anrooylaan 84, Soest. Vertrokken' personen: A. A. Gue- rand, Jac. v. Lennepstraat 35, Hoek; W. G. Flamm, Debussyhof 195, Goes. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In de iaatstge- houden gemeenteraadsvergadering waarbij het gemeentepersoneel met zijn dames aanwezig was deelde wethouder A. J. Termote mee, dat waarnemend burgemees ter R. den Boer wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. In zijn openingsrede wees waar nemend voorzitter Termote erop, dat met het verliezen van 'de zelf- standigheid de praktijk zal uitwij zen dat de lasten hoger en de ser vice minder worden Veel van wat men vroeger als normaal beschouw de zal nu tot het verleden gaan behoren. Hi] sprak de hoop uit dat de vertegenwoordigers van IJzen dijke in de nieuwe raad van Oost- burg steeds op de bres mogen staan voor de belangen van IJzen dijke. Hij bracht dank uit aan de kiezers en raadsleden voor het ver trouwen. dat hij gedurende zijn 17 jaar als wethouder heeft mogen on dervinden. Ook dankte hij burge meester Ficq voor het vele dat hij voor IJzendijke tot stand heeft ge bracht Verder betrok hij in zijn hulde ook het gemeentepersoneel, dat tot volle tevredenheid zijn werk heeft gedaan. Wethouder Van Rijen, die even het voorzitterschap in deze verga dering waarnam, kon de heer Ter mote meedelen, dat de koningin hem onderscheiden had met de gou den medaille in de Orde van Oran je Nassau Daarna speldde hij de, onderscheiding bij de heer Termote op Hierna nam wethouder Termote de draad weer op en wees op het vele werk, dat secretaris A. Hpn- driksen de laatste twee jaren vooi IJzendijke heeft verricht - Raadslid A Bogaert wijst nog op de bijzonder goede verstandhouding tussen de verschillende partijen. Na dat de heer Van Rijen de overleden raadsleden Van Hijfte en Van Cad- sand en de voorman gemeentewer ken J. Martens had herdacht, werd de vergadering met een gebed be sloten. Daarna ging het hele gezel schap naar hotel Lievens, waar een maaltijd werd aangeboden. (Van onze correspondent) KAPELLE Woensdagavond 25 maart a.s. zullen in De Vroone in Kapelle simultaanwedstrijden wor den gespeeld. Hiervoor komt de Ne derlands en Europees damkampioen Tom Sybrands naar Kapelle. De wed strijden beginnen om zeven uur, Sy- brand zal spelen tegen tachtig tot negentig dammers, die leden zijn van verschillende clubs in alle delen van Zeeland. Ook (voor individuele inwo ners van Kapelle is er gelegenheid om mee te doen aan deze simultaan wedstrijden. (Van onze correspondent) AXEL Begin volgende week zullen in Koewacht, Overslag en Zuiddorpe, mede namens het ge meentebestuur van Axel, huis- aan-huis folders worden verspreid oni de nieuwe bewoners van de gemeente Axel van enkele te ne men maatregelen op de hoogte te stellen, zoals deze door de vier samenwerkende gemeenten zijn opgesteld. Per 1 "•«l a.s. zal er maar één gemeentehuis zijn en wel te Axel. Dit betekent echter niet, dat de bewoners van de drie andere gemeenten voor alle zaken naar Axel zullen moeten komen. Voorlopig zijn op dinsdag- en don derdagmiddag de volgende zituren vastgesteld Te Overslag van 1 tot 2 uur; te Zuiddorpe van 2.15 tot 3.30 uur; te Koewacht van 3.45 tot 5.15 uur in de oude gemeentehuizen. Voor allerlei kleine zaken als pas poorten en rijbewijzen, uittreksels uit de bevolkingsregisters, arbeids kaarten, rijtijdenboekjes, zal men daar terecht kunnen. Voor aangiften voor de burgerlijke stand (geboorte, ondertrouw, huwe lijk en overlijden) en sociale zaken zal men naar de gemeentesecretarie te Axel moeten komen. Dit geldt ook voor andere zaken als het aanvragen van bouwvergunningen en hinder, wetsvergunningen In bepaalde ge vallen kar. men vooraf op het zituur overleg plegen met de aanwezige ambtenaar Hierbij wordt vooral ge dacht aan oudere mensen, die over leg willen plegen over de algemene bijstandswet of andere sociale uitke ringen Deze kunnen, in plaats van zelf naar Axel te gaan, een bezoek van de maatschappelijk werkster aanvragen Het kantoof van de ge meente-ontvanger is eveneens in het stadhuis gevestigd en geopend van 9 - 12 uur. Met het oog op het overbrengen van de administraties zullen de ge meente-secretarieën van Axel. Koe- GEMEENTE TERNEE ZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene ken nis dat in de week van 23 maart t/m 27 maart 1970, in verband met Goede Vrijdag, het huisvuil in de dinsdag en vrijdagwijk (ook de buitenwijken) slechts één keer opgehaald zal wor den, namelijk op dinsdag 24 maart aanstaande. In de week van 30 maart t/m april wordt, in verband met de twee- de paasdag, het huisvuil in de maan dag- en donderdagwijk eveneens slechts één keer opgehaald, namelijk op donderdag 2 april 1970 Het gebruik van plastic zaxken, ge merkt G.R. Terneuzen. wordt aanbe volen. Terneuzen, 19 maart 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. wacht, Overslag en Zuiddorpe voor het publiek gesloten zijn op: donder dag 26 maart, vrijdag 27 maart (goede vrijdag), zaterdag, zondag en maandag (Pasen) en dinsdag 31 maart a.s Voor zaken betreffende de burger lijke stan'd kan men tot en met 31 maart a.s nog terecht op de ge meentehuizen van Koewacht, Over slag en Zuiddorpe. Het bestuur van de nieuwe ge meente zal worden voorgesteld de brandweren te Koewacht en Zuid dorpe te handhaven. Na net bekend worden van meer dere nieuwe gegevens zal opnieuw een circulaire worden uitgegeven. (ADVERTENTIE) NED HERV. KERK Beroepen te Dinteioord T Lekker- kerker te Oosterwolde (Gld Bedankt voor Amstelveen - Buiten- veldert M van den Bosch te Goes. GEREF GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam A. Hooger- land te Werkendam en J. C. West- strate te Meliskerke Beroepen te Ouddorp Chr. van den Poel te Yerseke. (ADVERTENTIE) Kalm maar, Chif-O-Net, de nieuwe huishoudhulp van Johnson Johnson, dept het wel weer op. Chif-O-Net, 't Duizend Dingen Doekje van zacht absorberend textielvlies, U spoelt het uit onder de kraan en gebruikt het keer op keer. Handige Chif-O-Net voor alle mogelijke schoonmaakkarweitjes. En wordt er een te vuil, dan neemt u een nieuwe. Er zitten er 6 in zo'n zeskantig pak. Let er eens op in de winkel. Eentje gratis proberen? Schrijf dan even naar Johnson Johnson, Antwoordnummer 28, Amersfoort. Plak geen zegel, die betalen wij. 't Duizend Dingen Doekje I Morgen, dinsdag 24 maart. Bergen op Zoom: 4.45 en 17.04 uur, Hans- weert: 3.56 en 16.16 uur, Made en Drimmelen: 7.11 en 19.43 uur, Ter neuzen: 3.15 en 15.33 uur, Vlissingen: 2.46 en 15.02 uur, Wemeldinge: 4.35 en 16.54 uur. Films GOES Grand 20 uur: De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten, a.l. HELST Bioscoopgebouw 20 uur: Zo schieten de Schotten, 14 jr. MIDDELBERG City 20 uur De bastaard, 18 jr. OOSTBERG Ledeltheater 20 uur: Ik een vrouw (II) 18 j. TERNEEZEN Luxor 20 uur: Sectie „S" contra Goldman, 14 jr. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Via erotika, 18 jr. ANTWERPEN Artis: De jouwe, de mijne, de onze a.l. Astra: Onze dokter is de beste ai Festa: Hibernatus a.l. Monty: Sneeuwwitje en de zeven dwergen a.l. Ritz: De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Forum: Ben Hur 14 jaar Metro: Schiet niet op de sheriff 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Moderne: De laureaat 18 jaar Odeon: Mijn oom Benjamin 18 jaar Quellin: De clan van de Sicilianen 18 jaar Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar GENT Century: Charo 14 jaar Savoy: Ons landhuisje 14 jaar Select: Funny girl 14 jaar Plaza: John en Mary 14 jaar ST.-NIKLAAS Select: Bambi a.l. Renova: Aanval op de gepantserde wagen 14 jaar Century: „If" 14 jaar Scala: Casino Royale 14 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Rijkskweekschool (Aula) 10.45 uur: Trio Adr. Bonsel (fluit), Victor Swillens (hobo) en Herman Kruyt (piano). Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs i.s.m. Het Schuolconcert. VLISSINGEN Britannia 10.30 en 14.15 uur: „Twee emmertjes water halen" van Aad Greidanus door de Nieuwe Co- medie Jeugdvoorstellingen voor het lager onderwijs. ANTWERPEN Kon. Ned Schouwburg 20 uur: „De familie Tot" van Stefan Orkény. Opgave van deze rlibriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 te Middelburg. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K B Kitaj (t.m 8 aprü). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin. boeken, blokken en prenten (t.m 29 mrt.). Werkd. van 10-17 en zon van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring W. de With- straat 35 Giahcarlo Sangregorio, sculpturen (t.m 11 april). Werkd. 10-17 zon. van U-16 uur. Rotterd Kunststichting, Zuidplein Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (tm. 31 mrt). Werk 10-17, zon. van 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roe] Frankot (t.m 31 mrt.). Ma. t.m. zat van 9-18 uur, zon. van 14-18 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2