Logement „In den Stroopuit" na 400 jaar trouwe dienst afgedankt VlGi ROOKWORST OPIOSKOFFIi JUANITA PANTIES ANANAS FflKT 198 -595 (eerlijke prijzen stukjes literblik A. PLASSCHAERT: EX-HERBERGIER, VISSER, JAGER EN BOER HETTEAM VAN HUISVROUWEN VéGé „De Kwakers" wonnen in Aardenburg Biezebnge Kapelle Vlissingen NA 2V4 JAAR AANGEHOUDEN Van vader op zoon De zaak ,,'t Sluusje" heft in 1970 geen contributie Breskens Terneuzen Nieuwe directeui bij AMRO-bank Afscheid van gemeente Clinge RAAD BIERVLIET Extra-krediet voor bibliotheek SUPER vacuum verpakt m SUPER! in div. smaken 0,6 liter m SUPER pot200 gram m HUISVROUWEN ■VOORDEEL SUPER in div. maten en ingezet kruisje pak a400 gram 1/2 literfles het biologsiche gezinswasmiddel tijdelijk ter introduktie mm^m gezinspak draagkarton draagkarton van 293 voor bewijst het Maandag 16 en dinsdag 17 maart 1970 DE VRIJE ZEEUW aass; MRwnwMMMj (Van onze correspondent) AARDENBURG De biljartwed strijd in café „Centraal" op de Markt in Aardenburg tussen de plaat selijke biljartclubs „Met Moeders Wil" en „De Kwakers" eindigde in een ruime overwinning voor de „Kwakers". De uitslagen waren: P. Cauwels - G. de Baerdemaeker 4760 20: A. Loos - J. de Rijcke 58 - 38 20; J. v.d. Broecke - G. de Rijck 44 - 55 20; H. Geirnaert - M. Paridaen 10 - 28 02; A. de Hullu - G. Govers 28 - 36 0—2; N. Waterschoot - G. Pari- daen 6-21 02; M. Nobus - A. Buijs- se 34 - 14 20; H. de Vleeschouwer - A. de Vos 5 - 34 0—2; H. Wijffels - E. Corveleijn 21-17 0-2: J. Verkes- te - J. Maenhout 40 - 63 02; J. Evers - H. v.d. Vaart 17 - 20 0—2; M. Lekens - E. de Wispelaere 22 - 60 0—2. De einduitslag was 816. Notabel gekozen De heer J. Rottier is gekozen tot notabel van de Herv. gemeente in Biezelinge. Hij heeft zijn benoeming aangeno men. Aftreden. De heer N. Eversdijk is afgetreden als voorzitter van de zondagsschool „Eben Haezer". In zijn plaats is voorzitter geworden de heer Joz. Zuidweg. Legaat De diaconie van de Herv. Kerk te Kapelle heeft bij erf lating een legaat ontvangen van wij len mevr. Baas-Dekker, Het betreft haar woonhuis aan de Weststraat in Kapelle. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Midden in de polder, voorbij Waterlandkerkje, in de gemeente IJzendijke staat een eens zo roemrucht logement er triest, leeg en verlaten bij. Al leen het dak dóet aan beter dagen denken. 1766 staat er op. De laat ste en eerste keer dat het dak werd vernieuwd. Het is huiverig stil rond het café. Nergens een teken van leven te bekennen. Al leen in de vroegere keuken staat een oude kolenkacliel en in de ge lagkamer doet een klein biljart en een hoop lege flessen en een half kapotte stoel vermoeden, dat nog niet zo lang geleden in dit etablissement een lekker glaasje werd geschonken. „In den Stroo puit by A. Plasschaert" valt met moeite op de eens wit gepleisterde pui te ontcijferen. Zonder enig vermoeden van wie het gebouw is geweest, vragen wij aan een bejaarde man, die vanuit zijn woning aan de andere zijde van de driesprong achter een gordijn (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor de officier van Justitie in Middelburg is de 21- jarige Duitser H. I. voorgeleid. De Duitser was door de Amster damse politie op het Centraal Station aangehouden. Zij deed dit in verband met een verzoek tot aanhouding dat de Terneuzense politie ongeveer tweeënhalf jaar geleden had doen uitgaan. H. I. was toen knecht op een bin nenschip dat in de haven van Sluiskil lag. Hij verdween toen spoorloos met een bedrag van f 100,- en zijn iden titeitskaart. De Amsterdamse politie bracht de jongen na aanhouding naar Terneu- zen. vriendelijk de verrichtingen van de fotograaf volgt, of hij ons opheldering over het spookcafé kan geven. Ver heugd wordt ja geknikt. „Jullie mag wel even binnen komen", is zijn eer ste commentaar. Via een wat inge wikkelde weg belandden wij plots in een knus bijna antiek kamertje bij de heer Plasschaert. „Ik ben helaas niet zo goed meer ter been, ik heb mijn voet verstuikt" verduidelijkt hij, nadat hij allereerst vertelt dat „in den Stroopuit" van hem is geweest. In het kamertje lijkt de tijd wel te hebben stil gestaan. Alleen de heer Plasschaert, die zijn baard laat groei en, omdat hij dat zo'n leuk gezicht vindt, weet beter. Gezeten tussen zijn snuisterijen en met een pruim in de mond verhaalt hij de geschiedenis van het logement, zijn goede leven op het Zeeuwsch-Vlaamse land en de tegenslagen. In 1892 kocht de vader van de heer Plasschaert In Den Stroopuit als herberg, een gebouw dat nu ze ker zo'n vierhonderd jaar oud zal zijn. Zelf is de nu 83-jarige op vijfja rige leeftijd naar dit gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen. „Ik zijn een Belg", merkt hij trots op, hoewel hij bijna zijn gehele leven in Nederland heeft gewoond en ge werkt. Want werken geblazen was het. In 1932 werd hij zelf na het over lijden van zijn vader herbergier. Daarvoor viste hij. In totaal deed de heer Plasschaert dat ruim 70 jaar. Dat vissen was noodzakelijk om in het café de mensen van 'een goede maa'ltijd te voorzien. Er kwamen nl. naar „In den Stroopuit" voorname lijk vissers, vooral voor de tweede wereld oorlog uit Gent en Antwerpen die kwamen zo'n weekje in de Mo lenkreek vissen en bleven in de her berg logeren. „Naast visser was ik boer en jager. Vooral aan het einde van de tweede wereldoorlog kregen wij een grote klap. Onze schuur werd in '44 in brand geschoten en even la ter werden dertien dieren in de wei door kogels gedood, een zware slag, vertelt de ex-caféhouder. Vorig jaar oktober zette de heer A. Plasschaert op de plaats waar hij zich thuis voelt. Plasschaert er een punt achter. Zijn kinderen wilden hem niet opvolgen hij besloot de zaak te verkopen. Het logement was al eerder opgedoekt. Het werd voor zijn vrouw een te zwa re opgave. Met plezier denkt de heer Plasschaert terug aan zijn herber- gierstijd. Een grap wil hij wel kwijt". Een paar heren van een of ander tijd schrift, ik geloof het Zeeuws tijd schrift waren hier eens op bezoek. Het waren aardige lui. Ze vroegen mij: Waard wat kost hier een bor- reletje. Niets heren, zei ik, alleen voor het zitten op een stoel vraag ik 70 cent". Al lijkt het er veel op, afgesloten van de buitenwereld is de heer Plas schaert niet. Regelmatig komen er vissers bij hem langs. „Dan drinken we gezellig een goed borreletje", zegt hij met glinsterende oogjes in zijn woonkamer recht tegenover het eens zo trotse logement, waar straks een vermoeid stadsmens denkt rust te vinden. ALEX SCHELL (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Tijdens de jaarver gadering van de ijsclub 't Sluusje heeft het bestuur besloten dit jaar geen contributie te heffen over het jaar 1970. Men besloot hiertoe omdat de ac tiviteiten en daarmee de uitgaven van de ongeveer 250 leden tellende vereniging, door het niet kunnen hou den van wedstrijden tot een minimum beperkt bleven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren F. Bareman (Zaamslag) en P. Scheele (Axel) herkozen. In de plaats van de heer M. Boogert (Zaamslag) werd gekozen mejuf frouw C. de Feijter (Vogelwaarde). „In den Stro Inbraak In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de villa van A. van de B. aan de Nieuwe Vlissingseweg. De bewoners waren afwezig. Er was een enorme ravage in de woning. Sieraden die aanwezig waren zijn onaangeroerd gebleven. Het v/as de daders om geld te doen, Veilig verkeer Door het Verbond van Veilig .Verkeer wordt op dinsdag 17 maart op het gemeentehuis een bijeenkomst belegd voor de oprich ting van een afdeling in Breskens. (Van onze correspondent) Scheldestroom Vrijdag 20 maart om 19.30 uur houdt de zwemvereni ging Scheldestroom de jaarlijkse al gemene vergadering in de kantine van de vismijn. Naast de diverse jaarverslagen en financiéle overzich ten zal de contributieregeling ter sprake komen. Opening „De Schakel" Op maan dag 23 maart om 14.30 uur zal het verbouwde gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan officiéél geopend worden. Tevens zal de overdracht gebeuren aan de Stichting Open Be- jaardenwerk. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met de benoe ming van mr. K. J. Glazer, direc teur van de AMRO-bank te Terneu zen, tot directeur van het kantoor Zutphen, zal op woensdag 25 maart a.s. van 16.30 tot 18.00 uur in „Hotel Rotterdam" gelegenheid worden ge geven afscheid te nemen van hem. Tevens zal men kunnen kennis ma ken met de nieuwe directeur, mr. M. J. van der Weel. (Van onze correspondent) CLINGE Vrijdag 20 maart ne men het ollege van b. en w. en het gemeentepersoneel van de gemeente Clinge afscheid in zaal Tilleman in Nieuw-Nsmen. Het afscheid houdt verband met de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen waarbij Clin ge bij Hulst gevoegd wordt. (Van onze correspondent) BIERVLIET De raad van Biervliet heeft een extra-krediet beschikbaar gesteld van 28.000,- voor het verbouwen van het pand aan de Van Maarleveldstraat tot bibliotheekgebouw. De verhoging is noodzakelijk geble ken in verband met de gestegen kos ten. Ook het architectenhonorarium was f 4000,- te laag begroot, terwijl de kosten van een centrale verwar ming f 6000,-, helemaal niet waren opgenomen. De totale kosten worden nu geraamd op f 98.000,- waartegenover een sub sidie van rijk en provincie staat (Mo numentenzorg) van f 20.650,- De kapitaalsuitgaven voor de ge meente worden geraamd op f 77.350,- wat in 25 jaar zal zijn afgeschreven en een jaarlijkse last betekent van f 5500,-. De huur van het pand be draagt f 4000,- ten laste van de Stichting Openbare bibliotheken. Het gemeentefonds legt ook f 1000,- bij. Met de heer M. de Bruin in Mid delburg is overeengekomen een boekje over Biervliet te schrijven, dat geïllustreerd zal wotrden met fo to's en kaarten. Op de gemeentebe groting van 1969 is hiervoor een be drag uitgetrokken van f 7000,-. Voor de herdenking van de bevrij ding en de viering van koninginnedag krijgt de Oranjevereniging een be drag van f 900,- De stencilmachine zal aan de plaat selijke jeugd en sportraad worden geschonken met de restrictie dat alle verenigingen er onder speciale voor waarden gebruik van mogen maken Op 31 december wordt een afscheid vergadering gehouden die gevolgd wordt door een afscheidsreceptie. eerlijke prijzen Eerlijke prijzen voor goede kwaliteitsprodukten! VéGé stelt kwaliteit als eerste eis. Natuurlijk zijn de produkten laaggeprijsd. Dat is voor VéGé een van zelfsprekende zaak. Maar daarnaast ziet VéGé toch nog kans om met extra lage aanbiedingen tekomen. Prijswijzigingen voorbehoudt» VéGé Iaat zich, wat haar eigen produkten betreft, ad viseren door .een team van huisvrouwen, onder voorzit terschap van mevrouw Hen riet van Aelst. Deze dames testen de produkten van VéGé op prijs, kwaliteit en doelmatigheid. VéGé neemt deze adviezen van huisvrouwen, zoals u, degelijk ter harte! VéGé stelt kwaliteit als eerste eis voor haar produkten. Het lager dan laag in de aanbiedingen en reclame van zovele levensmiddelenbedrijven, is voor VéGé de gewoonste zaak van de wereld. De combinatie kwaliteit en toch een voordelige prijs; daarin herkent u VéGé. 375 189 SAUS KOOIIMUWfUEÏ sl49 129 aan boodschappen heeft u recht op 1 koopzegel met meerwaarde en bovendien gratis geldzegels bij VéGé-produkten.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13