Paasveetent oonstelling Oostburg in De last Michel Gerling" van watervrees had Nu ook zonder filter BELANGSTELLING MINDER, KWALITEIT BETER 25 american cigarettes 1.40 TEWATERLATING BIJ T.S.M. Raad IJzendijke beslist over bouw 18 premiewoningen Hengelconcoursen in Terneuzen en Hoofdplaat Koewachtse schutters behaalden zesde plaats in België Paas-eitjes Cote d'Or 1,03 /.d. Heijden N.V Breskens Laatste vergadering van industrieschap Vrouwengilde in Oostburg hield bijeenkomst Ontvanger invoer rechten IJzendijke 1 april met pensioen Scapino-Ballet treedt op in Oostburg Nieuwe kleuterschool voor Vogelwaarde Drie auto's te Hulst bij botsing beschadigd Jongetje onder auto Beroepingen Wat en waar VANDAAG U weet, Ed Laurens maakt ze. Tentoonstellingen Hoogwater Donderdag 12 maart 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De hoofdschotel van de op 16 maart te houden raads vergadering, in IJzendijke, wordt de behandeling van het voorstel om 3330 m2 bouwgrond in het nieuwe uitbreidingsplan „de Kleine Jonk vrouw" te verkopen aan de Regiona le Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouw vereniging te Kloosterzande, bestemd door de bouw van 18 premiewonin gen. Hiermede verband houdend is er een voorstel om te besluiten garantie te verlenen voor rente en aflossing van de hiervoor te sluiten geldlening tot een bedrag van 90 procent van de stichtinigskosten. (Van onze corresondent( ST.-JANSTEEN De zeehengel- concourssen vangen dit jaar reeds bij zonder vroeg aan. Zo zal de hengel sportvereniging De Schelde te Hoofd plaat reeds op zondag 22 maart a.s. in de Westerschelde haar twaalfde internationale zeehengelconcours hou den. De wedstrijd begint om 12.30 uur en eindigt om 15.30 uur. De hoofdprijs bestaat uit een linnenuit- zet tw.v. f 250,-. De hengelsportvereniging Philips te Terneuzen houdt haar wedstrijd in de Westerschelde op zondag 5 april en wel van 13 uur tot 16 uur. De hoofdprijs bestaat hier uit een draag baar t.v.-toestel van f 750,-. Het totaal aan prijzen bedraagt f 3500,-. (Van onze correspondent) KOEWACHT Een schuttersploeg van de Koewachtse schietvereniging St.-Sebastiaan nam deel aan schiet wedstrijden in Stekene (België) en klasseerde zich op de zesde plaats. Aan de wedstrijden namen 151 ploegen deel. De Koewachtse ploeg, bestaande uit A. Suij, A. van Daele, W. Thoen en E. Vermandei, schoot 21 punten; de winnende ploeg behaal de er 28. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De zeventiende Paasveetentoonstelling zit er weer op. Woensdagmiddag ston den kleumende belangstellenden te kijken naar de achttien inzen dingen voor de categorie vetvee en zeven in de sector handelsvee. De jury, bestaande uit de heren A. Zuidweg uit Krabbendijke, H. Verstraten uit Axel, en J. Bultink uit Oostkamp (B), had geen gemakke lijke taak de algemene kampioen uit de inzendingen te halen. De belang stelling wat betreft de deelname was wat teruggelopen in vergelijking met voorgaande jaren. Mogelijk kan het slechte weer daar de oorzaak van zijn, volgens een woordvoerder van het organiserend comité: de commis sie ter bevordering van het markt wezen te Oostburg. Kwalitatief ge zien is de tentoonstelling er op voor uitgegaan, vertelde de voorzitter van het comité, en nu nog wethouder van Oostburg, de heer A. Modde. Als grote overwinnaar uit de strijd kwam de dikbil van de heer Joh. Snoeys uit Sanddaarbuiten. De reser vekampioen werd de os zonder tan den van A. Kavelaar uit Langeweg. De prijs voor de beste vaars ging naar de heer Snoeys, en de beste dik bil bleek toe te behoren aan de heer J. van de Dries uit Souburg. Ook de beste stier was van de heer Van de Dries. De prijs voor de beste groep vetvee ging naar de heer Snoeys en de heer A. Hermes bleek de beste groep handelsvee op de tentoonstel ling te hebben. Burgemeester Van Leeuwen van Oostburg reikte de prijzen aan de eigenaar van de algemene kampioen uit. (ADVERTENTIE) met 6 verschillende vulling 250 gram ZELFBEDIENING HULST (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Vandaag zal het industrieschap Breskens - Groede - Hoofdplaat - Schoondijke om vijf uur op het gemeentehuis in Breskens voor de laatste maal vergaderen. Dit industrieschap zal met ingang van 1 april vervallen en opgaan in de nieuwe gemeente Oostburg. De agenda vermeldt onder meer een overzicht van de tot nu toe bereik te resultaten van het indiustrdeschap. Vismijn Aan de vismijn van Breskens zijn in de week van 1 tot en met 8 maart aangevoerd: 5667 kg garnalen 3,00 4,56, 930 kg bot 0,16—0,38, 878 kg schar 1,05—1,89 6408 kg schol 0,30—0,88, 6060 kg tong 5,90—7,87, 118 kg rog 1,60—669. 2096 kg kabeljauw 0,841,56, 1426 kgwijting 0,290,80, 212 kg griet 3,53 —491, 164 kg tarbot 4,50—9,07, 11 kg poon 1,06, 11 kg haai 1,101,19. 19 kg kommmeraal 1,101,13, 124 kg tongschar2,512,82, 16 kg spie ring 0,991,00. (Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel Du Com merce" hielden leden en introducés van het r.k. Vrouwengilde een druk bezochte ontspanningsavond. De kaarten werden geschud en de heer O. Goethals kwam met het hoog ste bod 250 op tafel. In de afd. A. werd de heer J. v. Hauwe overwinnaar, 2. mevr. J. Gru- son, 3. O. Goethals, 4. mej. P. Die- leman, 5. Th. Huisman, 6. A. Hofman, 7. M. Polderman. In de afd. B. 1. mevr. Huisman, 2. mevr. Bogers, 3. mevr. Verschoore, 4. mevr. Missiaen, 5. mevr. v. Hijfte. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De heer H. Veld hoen, vanaf 1946 Ontvanger der In voerrechten te IJzendijke, kantoor Veldzicht, gaat per 1 april met pen sioen. Voor zijn benoeming was hij gestationneerd bij de douane te Koe wacht. Hij kwam bij de douane na zijn positie als hofmeester op de gro te vaart. Vooral de grensexpediteurs verliezen in hem een zeer accuraat en bebupzaam persoon. Hij blijft in IJ zendijke wonen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vrijdagavond treedt in het Ledeltheater in Oostburg het Scapino-Ballet op. Verde r worden vanmiddag in Goes en vrijdagmiddag in Oostburg schoolvoorstellingen ge geven. Op het programma staan onder meer het ballet Comedlanten, een presetatie van verschillende persona ges uit de Comedia Dell'Arte, een groep rondreizenden artiesten, die op pleinen en markten vier eeuwen geleden geïmproviseerd voorstellin gen gaven. Het ballet „Laat dat" is te be schouwen als een soort protest van kinderen tegenover hun ouders en ouderen uit hun omgeving. De uit drukking „laat dat" wordt veel ge bezigd: „Denk om je houding", „stil' en „afblijven" zijn door kinderen da gelijks vaak gehoorde kreten. Maar juist dat niet mogen is het meest aan trekkelijke wat er bestaat. „Tiilana", is een oosterse dans. In die dans zijn al de moeilijke dansfi guren van de Bharat Natyam-stijl in één dans verwerkt. Het is een dans om de beweging zonder verhaal. De finale van Scapino is onstuimig en kreeg als titel: Het verloren sjaal tje. Het is een volksdans op Macedo nische muziek. Het geheel speelt zich af bij een waterput. Een meisje komt water halen, verliest haar sjaaltje, dat wordt gevonden door twee oude ..mannen, die haar plagen. Gelukkig komen de vrienden van het meisje en zorgen voor een onstuimig slot van dit onbezorgde kijkavondje door het Amsterdamse balletgezelschap van Hans Snoek., (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De stichting Katholiek Onderwijs van Vogelwaar de zal binnenkort overgaan tot de stichting van een bijzondere kleuter school aan de Populierstraat. De school zal twee speelwerkloka len bevatten en dient ter vervanging van de huidige kleuterscholen in Boschkapelle en Stoppeldijk. Blij kens rapporten van de schoolartsen- dienst en van de inspectie van het kleuteronderwijs is vooral de kleu terschool in Stoppeldijk aan ver nieuwing toe. Het gebouw in Bosch kapelle is nog nauwelijks twaalf jaar oud, maar vertoont tal van ge breken. In dezelfde omgeving wordt ook de bijzondere lagere school ge bouwd, die samen met de kleuter school en het te bouwen gemeen schapshuis annex gymlokaal, straks een afgerond complex zal vormen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op de werf van de Terneuzense scheepsbouwmaatschap pij is woensdagmorgen de herbouw de sleepboot Michel Gerling te wa ter gelaten. Toen het schip van de dwarshelling gleed, leek het er even op, dat het door watervrees bevan gen werd. De sleepboot bleef even aan aan lager wal steken, maar met assistentie van een andere sleepboot werd de zaak tijdig rechtgetrokken. De Michel Gerling werd in op dracht van de rederij Remorquage a Hélice in Antwerpen praktisch geheel vernieuwd. De bijna 34,5 meter lange sleepboot werd op 9.30 meter ver breed, kreeg een halte van 4.20 meter en een diepgang van 2.90 meter. Het sohip is uitgerust met 2700 pk. hoofd motor en een verstelbare schroef. Verder zijn het achterschip, het bovenvoorschip en de dekhuizen ver nieuwd en werd de gehele mechani sche inrichting gemoderniseerd. In mei van dit jaar zal de Michel Gerling gereed zijn om ingezet te Bij de foto: De sleepboot Michel Gerling die bij de Terneuzense Scheepsbouwmaatschappij een alge hele vernieuwing onderging. worden bij de sleepkarweien op de Westersohelde en het kanaal Gent- Terneuzen. Voor de tewaterlating bij de TSW waren getuigen de Union-directeuren Lardinois en Gerling, vertegenwoor digers van het bureau Veritas en de heren Pannevis en Geelen directeu ren van de Terneuzense scheepsbouw maatschappij. (Van onze correspondent) HULST Op de Grote Markt te Hulst had een aanrijding plaats waar bij drie personenauto's waren betrok ken. A.C. uit Hulst kwam van de Gro te Markt gereden in de richting Zwa- nenstraat en hij gaf daarbij geen voorrang aan mevrouw M. de P.-H. uit Hulst, die C. niet meer kon ont wijken. Door de botsing werd de wa gen van C. tegen de links voorgesor teerde auto, bestuurd door G.B. uit Hulst, die de Steenstraat wilde in slaan, gedrukt. Er was aanzienlijke materiële schade. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de bushalte Leeuwenlaan - Axelsestraat stak de zevenjarige K. de P. uit Zaamslag plotseling de Axelsestraat over en liep tegen een juist passerende auto, bestuurd door D. van D. uit Terneu zen. Dokter H. Nijsten jr. verleende het kind, dat enkele hoofdwonden had opgelopen, de eerste hulp. Beroepen te Tholen, M. B. van de Akker, kandidaat te Monster. Ned. herv. kerk naar Gent (B) (Prot. kerk van België) Th. A. D. W. Aris, schoolpredikant te Eindhoven. Geref. kerken- Bedankt voor Mid delburg J. H. van Boggelen te Die- men-Watergraafsmeer-Bijlmer. Films MIDDELBURG City 20 uur Als adelaars vielen ze aam. 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur De Zuidster 14 jaar ANTWERPEN Astrid: Onze dokter is de beste a.l. Palace: Hibernatus a.l. Astra: Bestemming Poolbasis Zebra 14 jaar Kinox: Het goud vam de Mac Kenna 14 jaar Monty: De zoon vam Geronimo 14 j. Ambassades: Topaz 18 jaar Artis: Het gescheurde gordijn 18 j. Capitole: Het brandt in het westen 18 jaar Forum: In dienst van Hare Majes teit 18 jaar Odeon: Het lichaam van Diane 18 jaar Quellin: De clan van de Sicilianen 18 jaar Rex: Dracula en de weerwolf 18 j. Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar Vendome: Een gouden weduwe 18 jaar GENT Metro: Het brein a.l. Century: Hondo en de Apachen 14 jaar Majestic: Bestemming Poolbasis Zebra 14 jaar Rex: De vallei van de monsters 14 jaar Royale: De va] van het Romeinse rijk 14 jaar Capitole: Alfred de Grote 18 jaar Metro: El Mercenario 18 jaar Normandie: De gevaarlijkste man ter wereld 18 jaar Plaza: De verdorvenen 18 jaar ST.-NIKLAAS Select: Hibernatus al. Century: De slag van El Alamein 14 jaar Scala: Funny girl 14 jaar Eden: Een koge] voor het paradijs 18 jaar Renova: Tarzan en zijn gezellin 18 jaar Toneel - Muziek - Dans GOES De Prins van Oranje 14 uur Scapino Ballet o.l.v. Hans Snoek. Jeugdvoorstelling voor het voort gezet onderwijs. 20 u. „Play Strindberg" van Fried- rich Dürrenmatt, door het Zuide lijk Toneel Globe. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur „De natuur regelt alles" van James Barrie, dor het Middelburgs Dilet- tantentoneel. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Solist Christian Ferras (viool). De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Cabaret Tingel-Tangel van Sieto Hoving. Schouwburg 20.15 uur „Oom Wanja" van Amiton Tsjechow door Toneelgroep Theater. Diversen axel De Halle 20 uur Lezing van Ing. W. Moerdijk over: „Het woonhuis en het wonen van ongeveer 1450 tot heden". GOES Julianaschouwburg 1422 uur Horecabeurs 1970. Doen. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B. Kitaj (t.m. 8 april). Christiaan de Moor (70 jaar) (t.m. 22 mrt.) Rottera. Kunststichting, Zuidplein. Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m. 29 mrt.). Werkd. van 10-17 en zon. vam 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roe] Frankot (t.m. 33 mrt.) Ma. t.m. zat. van 9-18 uur zon van 14-18 uur. Morgen, vrijdag 13 maart. Bergen op Zoom 7.27 en 19.53 uur; Hansweert 6.30 en 19.01 uur, Made- Drimmelen 10.08 en 22.43 uur; Ter neuzen 5.49 en 18.21 uur, Vlissingen 5.21 en 17.51 uur, Wemeldingen 7,17 en 19.43 uur. MIDDELBURG KMT-gebouw, Hellebaardierstraat. „Statencafé" var de KVP Gouden Poorte, Wagenaarstraat 12 20 uur Inleiding met dia's over het verkeeT door de heer Th. Pfann voor de groep Middelburg vam het Vrouwencontact in de PvdA. Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2