Geen zorgen voor Vissers „Wie had dat nu gedacht?" MACHTIG EINDSCHOT VAN KEES KOEKEN PARIJS-NICE VANLOOY BOOS OP PLOEGLEIDER KORT i door Peter Heerkens melk of witmel icitmeh t PARIJS - NIZZA van 9 tot 16 maart ZM laat u de ké"Cf& Maandag 9 en dinsdag 10 maart 1970 DE VRIJE ZEEUW Ci PARIJS DOURDAN Étampes Harm Ottenbros: te weinig training. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Ploegleider Ton Vissers van Willem IIGazelle, heeft geen speciaal plan uitgewerkt voor ParijsNice. „Van Looy, omdat hij de grootste naam heeft en Ottenbros, als we reldkampioen, zijn de beschermde mannen. Van Looy kan dat misschien in de eerste etappes die vrij vlak zijn, waar maken en verder laat ik alles van koersverloop afhangen". Zorgen kent Ton Vissers duidelijk niet. „Ik heb een aardige ploeg. Het enige wat ik jammer vind, is dat ik Frits Hoogerheide niet mee heb kunnen nemen. Ik sta er verwonderd over wat die als eerstejaars prof al heeft gepresteerd. Als het aan mij had gele gen was hij er hier bij geweest, maar dat kon niet door een overeenkomst, die we hebben met Rik van Looy. Die mag, vol gens afspraak, twee Belgische knechten meenemen naar klas siekers en in dit geval zijn dat Van Loo en Seis. Daar kwam ik niet onderuit. Rik probeerde er zelfs nog een derde in te krijgen, maar dat weigerde ik. Hij wilde dat ik v. d. Vleuten en Dolman thuis liet, maar daar piekerde ik geen seconde over. Rik is er een beetje boos over geworden, maar ik ben op het standpunt blijven staan. Ik vond het al jammer genoeg, dat Hoogerheide niet meekon maar als troostprijs zal ik hem waar schijnlijk opnemen in mijn ploegen voor de ronde van Spanje en Catalonië. Rene Pijnen begint aan ParijsNice met minder zelfver trouwen dan goed is. Hij heeft nog steeds last van zijn voet blessure en nu de weersomstandigheden er beroerd uit zien in Frankrijk, kreeg zijn „moraal" een nieuwe opdoffer. Pijnen: „Ik zag dat allemaal wel aankomen en daarom was ik eigen lijk liever niet meegegaan. Maar ik moest van Ton Vissers. Ik zie er erg tegen op". Harm Ottenbros is de tweede West-Brabander in de Willem II-ploeg, die met enige schrik de komende dagen ingaat.'„Het is anderhalve week geleden, dat ik koerste. Na die val heb ik zaterdag pas voor het eerst weer op de fiets gezeten. Samen met Rene Pijnen ben ik vier uur gaan trainen. Ik heb er geen idee van hoe ik deze ParijsNice doorkom, maar ik wilde per se' meedoen. Als ik niet gestart was zou ik ook MilaanSan Rremo niet kunnen doen en dan had ik twintig dagen stil ge legen. Dat kon gewoon niet". Zorgen, maar minder ernstig, heeft ook de Zeeuwsch-Vla- ming Wim Dubois die sukkelt met een verkoudheid en na de ploegentijdrit gisteren lang nahijgde voor hij weer op adem was. Dubois: „Op die verkoudheid na, voel ik me prima. Maar ik zal toch moeten afwachten of ik er niet teveel last van krijg". Jan Janssen stapt de lenteklassleker in met de duidelijke bedoeling zich helemaal voor te bereiden op MilaanSan Remo. is een van de weinige wedstrijden, die ik nog niet won. Lu.s.cr, mocht ik toevallig zo goed komen, dat ik Parijs Nice kan winnen dan blijf ik natuurlijk mijn koers niet op MilaanSan Remo afstemmen. Dat is duidelijk. Wat ik hier kan pakken, pak ik". Sjaak Früters zegt benieuwd te zijn naar zijn klimwerk in Parijs-Nice. „Als ik goed rvjd, kan ik redelijk omhoog, draai ik slecht dan ben ik meteen gezien. Ik weet niet wat het zal worden. Ondanks een lichte voorbereiding op het seizoen ik maakte hoog uit 2600 trainingskilometers en dat is te weinig om echt goed te gaan kon ik in de eerste wedstrijden be hoorlijk mee Als die lijn zich doorzet, zal het wel lukken". Richard Buckaki uit Axel is met ParijsNice aan zijn eerste zware etappe-wedstrijd toe. „Bij de ploeg van Pullover Cen trale reed ik vorig jaar de ronde van Spanje, maar die is niet te vergelijken met deze koers. Daar mooi weer, lekker warm, hier koud en vies. Ik kan niets anders dan afwachten hoe het gaat. Voorspellingen zijn niet te maken, daarvoor ben ik te kort beroepsrenner en zit ik pas bij Caballero. Van de over gang naar een Nederlandse ploeg heb ik geen moment spijt. Je kunt als Nederlander toch maar het best in eigen 'and zitten, daar ben ik nu wel achter". De derde Zeeuw in ParijsNice, Kees Rentmeester, staat voor zijn debuut als ronderenner bij de profs. „Als amateur", berekende hij zijn kansen, „kon ik goed mee in de etappekoer sen. Ik volgde lekker en kwam niet slecht omhoog. Maar ja, ParijsNice is natuurlijk even wat anders dan een omloopje bij de amateurs Hier zitten alle grote jongens". Last van zijn blessure, die hem een seizoen lang aan de kant hielden, heeft Rentmeester niet meer. „Ik voel geen pijn en dat valt me alles mee. Ik was er op voorbereid, dat ik in de eerste wedstrijden nog wel wat zou voelen, maar dat is gelukkig niet het geval". Caballero-Ieiders Gerard Peters en Frans v. d. Enden voer den zaterdag een gesprek met tourorganisator Felix Levitan over deelname aan de Ronde van Frankrijk dit jaar. Hoe het onderhouo is afgelopen, werd niet bekend, want op verzoek van Levitan mochten er geen mededelingen aan de pers ver strekt worden. IN 'T VERRASSENDE START CABALLERO (Van onze speciale verslaggever) PARIJS In de vliegende sneeuwstorm, die bijtend over het velo drome van Vincennes joeg. zei Caballero-ploegleider Gerard Peters tenslotte zelf maar wat ie (lijfeeen die hem feliciteerde, fatsoenshalve achterwege liet. Gerard Peters z%i: „Wie had dat nou kunnen denken". En dat was een uiterst eerlijke reactie op een zeer merkwaardige pro loog ploegentijdrit op de baan met wegfietsen van Parijs—Nice. Want wie had kunnen denken dat Caballero met 4.58.8 de enige ploeg, die op de vier kilometer onder de vijf minuten bleef, dat onderdeel zou gaan winnen en dus de eerste leider (Leo Duyndam werd dat door de beste tijd te maken op de een kilome^r, die de leden van de win nende ploeg tegen elkaar moesten rijden) van de ronde kreeg? Er kwamen immers ploegen met heel wat meer naam en faam op de piste. Faemino met Merckx Mercier met Poulidor, Bic met Janssen, Peu geot met Bracke, Salvarani met i4ot- ta, Molteni met Vianelli, Germat|K«f met Ritter, Mars-Flandria met Zoe temelk, Frimatic met Agostinho, Zim- ba met Altig en Willem II met Pij nen. In dat internationale gezelschap werd Cabellero echt niet verwacht en daarom ook zei Gerard Peters eer lijk: „Wie had dat nou kunnen den ken". Het geheim van de overwinning Ach, waar zal het aan gelegen heb ben! Misschien aan de instructie van Peters om meteen alles op Duyndam. Krekels, Vianen en Steevens af te stemmen want de tijd van de eerste vier telde. De rest, zo dicteerde Pe ters, hoefde zich maar even hard op kop te zetten en mocht dan afval len. Eerst ging Holst, overgiens door een verkeerde manipulatie van een ploeggenoot, uit de wielen, daarna Rentmeester, toen Frijters en ten slotte Bukacki. De vier, die overbleven presteer- (ADVERTENTIE) den het om tegenstander Zimba in te lopen al dient daarbij aangetekend te worden, dat de Zwitsers van het begin af zeer lakoniek het tempo laag hielden. Het idee dat er „gestunt" k'SPU. worden door Zimba te passeren, gaf clê Cfballero's vleugéls en leidde tot de beïite tijd: 4.58.8. Tevoren 'had Willem II tegen Mars Flandria 5.t.7 gemaakt en dat bleek achteraf goed voor een vijfde plaats in het eindklassement. „Maar", zei Rik van Looy. „we waren zeker tweede geworden als Ottenbros geen gaatje had laten vallen". Het rythme vanVle wereldkampioen was na twee kilometer even gaan stokken, en voor de ploeg weer in cadans kwam, gin gen enkele seconden verloren. Toch bleven de Willem H'ers concurrent Mars-Flandria twee seconden voor. Daarna in de 'twee serie van het programma, draaide Caballero er die opzienbarende 4.58.8 uit. Het ope ningsnummer van Parijs-Nice mocht dan geen indrukwekkend sportief ge beuren zijn met koukleumende cou reurs, die bibberend opstapten, al dan niet in maillot of met pet op, zittend in het zadel van een wegfiets, over het algemeen weinig geconcentreerd ..OmiiSi de uitslag riaoit van grote in vloed op deze Parijs-Nice kon zijn, met 3 seéonden bonificatie voor de winnaar, toch leverden de Nederlan ders een bijzondere prestatie. Dienaangaande zei Gerard Peters opnieuw zeer raak: „Je mag van die ploegentijdrit denken wat je wilt, maar als die mannen van Bic hun wegfiets, omgebouwd hebben, dan zegt dit toch wel iets over hun be- dbe'fingen vanmiddag". Die bedoelin gen bleken bij Bic uit het voor de mecaniciëns zeer tijdrovend werk, dat gemoeid was met het aanpassen van de wegfietsen, die speciale wie len kregen, tubes van 180 gram en één blaa Dat alles voor zo'n vijf minuten wedstrijd, die ondanks de voorzienin gen niet gewonnen werd. Die presta- Ton Vissers: geen zorgen. tie leverde Caballero en tja, waar lag dat aan? Bhalve de instructie van Peters voor een groot - zo niet beslissend - deel wellicht ook aan het speechje dat zondagmorgen gehouden werd in het Parijse hotel Chaligny, toen maakte Peters nog eens duidelijK, dat hij een heel wat strakkere regie gaat voeren dan andere jaren. Voor profiteurs zal hij geen pardon meer kennen. De harde lijn bij Caballero werd al duidelijk bij de Omloop van het Volk toen Rentmeester en Duyn dam op de vooravond te laat in Gent arriveerden. Ze kregen geen eten en moesten op eigen kosten dineren. Voor deze Parijs-Nice liet Peters via manager Frans van den Enden alle renners een overeenkomst tekenen die de zin in het al te gemakkelijk opgeven sterk moest verminderen. Wanneer namelijk en dat lot beze gelden alle renners met een handte kening, de wedstrijd gestaakt wordt zonder een acceptabele reden, betaalt de sponsor geen cent uit. Sterker nog alle gemaakte kosten zoals logies, maaltijden en reizen komen voor re kening van de renner, ongeacht of hij de eerste of laatste dag naar huis gaat. In zo'n geval mag men de totale schade voor een coureur op rond de duizend gulden schatten. „Ze dienen goed te beseffen" sprak Gerard Peters scherp, „dat we geen flauwekul meer dulden. We zijn op het punt, dat we internationaal aan erkenning toe zijn. De doorbraak moet nu komen en dat kan alleen met honderd procent inzet. Dat ma ximum aan interesse heeft vroeger te veel ontbroken en we waren er zelf schuld aan. We behandelden ze te lief. Niet hard genoeg en dat was font. Och, dachten ze als het eens sl?cht ging, de poen komt toch wel Zo verslapte hun werklust". Peters en Van den Ende treden nu resoluter op: te laat geen eten; opge ven zonder geldig excuus: alles zelf betalen; of wat Arie den Hartog voor deze Parijs-Nice overkwam: niet mee als er geen redelijke prestaties ver wacht kunnen worden. Die aanpak bracht Gerard Peters zijn renners zondagochtend bij de bespreking nog eens extra onder de aandacht en op de baan van Vincennes bleek er de ernst van. In Vincennes ook kreeg Gerard Pe ters op die manier eerder wat hij in theorie als een vrome wens uitwerk te: Duyndam winnaar. Hij drong zijn renners in de vergadering over de te volgen taktiek, een knechtenrol op voor de eerste etappes om Duyn dam te kunnen lanceren. De tweede man die steun zou kunnen verwach ten was Harry Steevens en als super knechten benoemde Peters Cees Rent meester, Bukacki en Daan Holst. Duyndam in de eerste ritten kop man, verklaarde Peters, omdat hij in ternationaal het best aanspreekt als hij een rit kan winnen en ook van wege zijn geweldige conditie op dit moment. Hij fietste in de eerste koer sen formidabel' en ik denk, dat het komt door weinig werk op de piste deze winter. Van dat baanrijden krijg je wel souplesse, maar geen macht. Als je uit de sportpaleizen komt en je moet een bergje op, dan is het of je knieën tegen het stuur slaan. Zoals Leo nu rijdt, is het mogelijk dat hij een vlakke etappe pakt. Daar mik ik op." Enkele uren na het maken van dat plan de campagne, stak dezelfde Duyndam in de witte leiderstrui, méér eiwitten, méér mineralen, méér vitaminen, maar minder vet uitsluitend 1/1 liter in handige, eenmalige verpakking dezelfde prijs als gewone melk maar opgelet bij koken: witmel koekt sneller aan eiwitrijk - vetarm bij uw ZM leverancier (Van onze wielersportmedewerker) RIJSBERGEN Achtmaalse Kees Koeken kon weer lachen. Weg was de teleurstelling over de uitslag van de omstreden slotfase van de officieuze Westbrabantse kampioenschappen. In de Rijsbergse Hel van Oekel speelde hij op duivelse wijze met de concur rentie en de barre weersomstandighe den. De Hel van Oekel gevreesd om haar klinkers kreeg door de ijzige kou een onwelkome extra-moeilijk heidsfactor. Kees Koeken stoeide er het gemakkelijkst mee. Hij domineer de het tweede gedeelte van de koers, die vooral in de slotfase best het aankijken waard was. Velen gaven de sterke man uit de streek, die in Wouwse Plantage de overwinning aan Wim Smeekens moest laten, de beste kansen toen hij met tien andere medevluchters aan de laatste omloop van 2000 lange meters begon. De meesten waren er echter nog niet zo zeker van, want in het spoor van de tempobeul uit Achtmaal kwamen immers rappe mannen mee. Ron Bakker uit Haarlem, Jack Dek kers uit Guttecoven, de onberekenba re Toontje Konings en Gerrit de Wit, die zijn rentree vierde bij de ama teurs, beschikten immers over een niet geringe reputatie. Kees Koeken zette alle pessimisten in hun hemd, want geïnspireerd door de Wouwse Plantage-finish dook hij door de laat ste bocht. Hij trok zelf de sprint aan en deed dat op zo'n overtuigende wij ze, dat zijn rivalen vijftien meter voor *e finish kansloos waren. De Rijsbergse organisators, die ve le belangstellenden mochten verwel komen, hadden zich geen mooier slot kunnen dromen. Nadat de wedstrijd bij de adspiranten in een massasprint g indigd was kwamen vijf nieuwe lingen de erepalm in hun categorie betwisten in een bijzonder mooie eind sprint. In fle close-finish ging de palm tenslotte naar Aversteeg uit Rotter dam ,die als cyclo-crosser reeds be kendheid verwierf en nu met mini male Voorsprong als eerste zijn voor wiel over de finishlijn drukte. De amateurs verzorgden daarna het hoofdspel. In de eerste twintig kilo meter gebeurde er niets, want de po gingen die ondernomen werden had den weinig meer inhoud dan een spel- deprik. De eerste serieuze ontsnap ping kwam op naam van Kees Frij ters en Jac. van Hoek, die ronden- lang voor de meute uit jakkerden. Tegenacties van Rinus Remijn,'- Piet Maas, Jacob Schelling, Frans Hoeks en Ron Bakker waren gedoemd te mislukken. Het tweetal profiteerde even toen de grote groep even stil viel maar de voorsprong die maxi maal 25 seconden groot was verdween als sneeuw voor de zon toen de sterke Zeeuw Kees Bal zich er mee bemoei de. In zijn eentje trapte hij het gat dicht, hetgeen ook Benny Cardol ge lukte. Ruim dertig kilometer voor het wedstrijdeinde was de vrede weer ga- tekend. De orde werd echter snel verstoord door Jacques Dekkers, Kees Bal, Toontje Konings, Benny Cardol en Kees Koeken, die de beslissende ont snapping inluidden. Een groep van zeven slaagde er nog in om uit de greep van het peloton weg te komen en in dit tweede vluchtersgroepje gin gen o.a. Ron Bakker, Bert Broere, - Jacob Schelling en Gerrit de Wit schuil. Vele ronden moest het zeven tal duelleren met het eerste groepje, dat zich ondanks de numerieke min derheid niet gewonnen wilde geven. Het zevental kwam er toch bij maar verspeelde in die achtervolging toch te veel kracht om in de eindsprint, die kort daarop volgde, een hartig woordje te kunnen meespreken. Kees Koeken, die met Kees Bal en Toontje Konings het vijftal had geïnspireerd, had ondanks het vele verzette werk nog voldoende reserves over om zijn revanche te nemen. Wim Smeekens, die in het eerste gedeelte van de wedstrijd opmerkelijk actief was, maakte de slotfase niet mee. De uitslagen amateurs: 1 K. Koe ken (Achtmaal), 90 km in 2.23.40 uur; 2 R. Leyten (Rijen); 3 J. Deckers (Guttecoven); 4 R. Bakker (Haar lem); 5 K. Bal (Kwadendamme); 6 A. van der Heyden (Eindhoven); 7 J. Schelling ('a-Gravendeel); 8. B. Broere (Zegge); 9 G. de Wit (Dub beldam); 10 P. Maas (Heerle); 11 A. Konings (Sprundel); 12 K. Fictorie (Bergen op Zoom); 13 C. Geerts (Ba- vel); 14 C. van Dongen (Oud-Gastel); 15 A. Deutekom (Berghem); 16 M. Rem(jn (Kwadendamme); 17 F. Ou- werkerk (Rotterdam); 18 G. van 't Geloof (Lage-Zwaluwe); 19 L. Bo- gers (Ossendrecht); 20 P. de Jongh (Made). Nieuwelingen: 1 R. Aversteeg (Rot terdam), 40 km in 1.03.41 uur; 2 B. van Bergen (Oss); 3 G. Raas (Heit kenszand); 4 A. van .Houwelingen (Heeselt); 5 M. Dohmen (Born); 6 B. Hordijk (Rotterdam); 7 A. van Hin- tum (Eindhoven); 8 J. Zuydweg (Rot terdam); 9 J. Akkermans (Nieuw- Vossemeer); 10 J. Brinkman (Rotter dam); 11 A. Toepoel (Tilburg); 12 T. Huyzen (Kloetinge); 13 C. de Looze (Haarlem); 14 M. Rombouts (Made); 15 J. van Dijk (Ulvenhout). Adspi ranten: 1 M. Basters (Tilburg), 20 km in 34.58 min.; 2 J. Damen (Ulven hout); 3 J. Konings (Sprundel); 4 A. van Treyen (Lepelstraat); 5 L. van Uden (Oss); 6 M. van Nispen (Breda); 7 J. van Abbeelen (Tilburg); 8 P. Pirard (Breda); 9 A. Caron (Den Hout); 10 J. Dirks (Reusel). (ADVERTENTIE) daarmee voor een unieke prestatie zorgend, want hij won voor de derde achtereenvolgende keer de openings- rit van Parijs-Nice. De twee voor gaande jaren echter reed hij deze klassieker niet uit en om zijn deel name aan de Franse wedstrijd nog een bijzonder tintje te geven: beide keren sneuvelde hij in de beklimming van de Col de la Rcpublique. Voor die ondergang en op die plaats bleek Leo Duyndam in het smetteloze wit van de begeerde trui, nu met bang te zijn. „Ik voel me stukken beter dan andere jaren en dat komt omdat ik me sterk op de weg voor bereidde. Vroeger verdeelde ik mijn aandacht tussen baan en weg maar daar ben ik van afgestapt. Volgens men was dat een verstandig besluit". In de komende vlakke ritten zal Leo Duyndam speciaal gesteund wor den door Rentmeester, Holst en Bu kacki, die „zoals Peters het bepaalde" in ieder geval en onder aile omstan digheden moeten wachten. De jon gens hebben daar geen bezwaar te gen gemaakt. Rentmeester doet het zelfs graag. „Die jongen is me alles meegevallen. Als je nagaat dat hij een jaar niet reed door een ongeluk, dan is het bijna niet te geloven dat hij zo geweldig fietst. Bukacki draait ook goed, maar hij heeft nog veel te leren. In de koers is hij -soms dom, maar ik geloof wel dat het juiste in zicht hem bij te brengen is. Tenslot te kreeg Bukacki nog nooit een lei ding." Met Leo Duyndam als witte-trui- drager begint Caballero vandaag, sen sationeler dan het kon vermoeden, aan de twintigste Parijs-Nice, ook wel „de rit naar de zon" genoemd. Maar voorlopig is van die aantrekkelijke weersomstandigheden nog niets te merken. In Dourdan, waar de cou reurs vandaag starten en waar ze gisteravond met bussen vanuit Parijs arriveerden, lag de sneeuw centime ters hoog en was het bitter koud. Het enige geluk: de rit naar Joigny was kort 142 kilometer, en vijf plaatselijke ronden van 3 kilometer. En.moch ten de weersomstandigheden al te be roerd zijn, besloot de organisatie gis teravond, dan zal de etappe niet wor den verreden maar in plaats daarvan een criterium in Joigny. ZAALHANDBAL Roemenie heeft in Parijs voor de derde maal de wereldtitel zaalhandbal veroverd. De Roemenen versloegen in de fina le, na twee verlengingen, Oost-Duats- land met 1312 (45, 1010, 11 11). IJSHOCKEY De Tilburgse Tijsctrappers hebben in eigen hal ge lijk gespeeld tegen het Canadese le- gerteam Lahr Arrows. De vriend schappelijke ontmoeting tussen HIJS Hoky en ZKLO uit Brno is twee mi nuten voor tijd gestaakt bij de stand van 95 voor de gasten. Het Haag se publiek bemoeide zich met de Ca nadese scheidsrechter Lennon en gooide bierflesjes op het ijs. TAFELTENNIS Eberhard Schoeler (W.-Dld.) en Maria Alexan dra (Roem.) voeren de Europese ta- feltennisranglijsten aan. De hoogge- plaats-ten zijn: dames: 1 Maria Alexandra (Roem.); 2 Zoja Ro Nova Rusl.3 Diana Schoeler-Rowe (W.- Dld.); 4 Ilona Vostova (Tsjech.); 5 Agnes Simon (W.-Dld.); 6 Svetiana Grinberg (Rusl.); heren: Schoeler (W.-Dld.); 2 Surbek (Joegosl.); 3 Johansson (Zwd.); 4 Gomozkov (Rusl.); 5 Klampar (Hong.); 6 Korpa (Joegosl.). ROEIEN De Delftse studenten- roeiverenigingen Eretes en Proteus ziju in principe overeengekomen een fusie aan te gaan. Ploegen van de beide verenigingen zullen het ko mende seizoen onder één vlag uitko men. De naam van de combinatie wordt Proteus/Eretes. Het aantal le den zal 350 bedragen. SKIëN De 28-jatïge skisprin ger Josef Matous is winnaar gewor den van de, internationale wedstrij den op de omgebouwde en vergrote springschans te Obertsdocrf. Door he vige sneeuwjachten, die verscheide ne ernstige valpartijen ten gevolge hadden, moesten de wedstrijden gis teren worden afgebroken. De Joego slaaf Vinko Bogatej, die op de steile aanloopbaan met zijn skibindingen bleef haken, viel van de spriingtafel en liep hierbij zware hoofdwonden en een hersenschudding op. ROLHOCKEY West-Duitsland is winnaar geworden van een in Herten gehouden drielandentoernooi, waaraan verder deelnamen Duits land B, België en Nederland. West- Duitsland B bezette in het eindklas sement de tweede plaats, België was derde en Nederland, dat slechts ne derlagen boekte, werd zonder winst punten vierde. Onze landgenoten verloren van België met 27 en van West-Duitsland B met 16. ATLETIEK Tijdens wedstrijden in Gothenburg heeft de Zweed Klell Isaksson een nieuw wereldrecord polsstokhoogspringen gevestigd. Hij haalde een hoogte van 5,34 meter, een centimeter meer dan het oude record van de Amerikaan Roo Sea- gren. Het Europese record stond met 5,28 meter reeds op naam van Isaks son. Gaston Roelants heeft in Brus sel de Belgische titel cross country gewonnen. Roelants legde de 11 kilo meter af in 37 minuten en 52,4 se conden. René Goris werd tweede. ZWEMMEN Tijdens nationale wedstrijden in Deventer heeft Astrid Verver van PSV uit Eindhoven een nieuw Nederlands record gevestigd op de 800 meter vrije slag met een tijd van 9 minuten 52,2 seconden Linda de Boer (Naarden), die re cordhoudster was met 9.59,5, werd tweede in 9.52,8. (ADVERTENTIE) pijnvrij veilig Als U hierea.. kunnen wij U heipen ...met r' Kees Koeken gaat met een triomfantelijk gebaar over de finish. 0

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9