Vasovic redder van Ajax' hoop FOREL-EXPERIMENT OP VEERSE MEER UITSTEKEND GESLAAGD HOEK LEED NEDERLAAG Jo Schout wil meer prestaties leveren SOA en GSC voor beslissingsduel Goese sportvisser ving regenboogforel met een lengte van liefst 70 centimeter Real Madrid wil Zweed Benauwde zege Scheldesport Damclub Goes uitgeschakeld Aan zuurstof geen gebrek KAMPIOEN VELDLOOP UITSLAGEN JUNIOREN COMPETITIE Rentmeester wil come-back bewijzen mm de beste hekken komen uit Besf Bleekforel Weer schar Verkennen INTERESSANTE STRIJD Voetbal Tussenstand Toto DONDERDAG 5 MAART 1970 DE VRIJE ZEEUW JENA Velibor Vasovic, de 30- jarige oerbetrouwbare laatste verde diger van Ajax, heeft de Amster dammers nog juist voor een tot debacle neigende ondergang weten te behoeden. Drie minuten voor het einde van de eerste wedstrijd tegen FC Carl Zeiss Jena, toen de opval lend sterke Oostduitsers een uiterst solide voorsprong van 3-0 hadden, rende de kleine, donkere Zuidslaviër naar voren. De situatie leek volko men ongevaarlijk voor Carl Zeiss, maar daarin school juist het venijn. Van zeker twintig meter loste Vaso vic een hard, laag schot, dat de na tionale doelman Blochwitz (31) vol ledig verraste. Daarmee herleefde de al bijna verslagen hoop van de Am sterdammers om toch nog via de „revanche" op woensdag 11 maart in het Olympisch Stadion de halve fina les van het Runners-up-cup-toernooi te bereiken. Een overwinning van 2-0 is dan voldoende, aangezien het kost bare doelpunt van Vasovic ge scoord in een uitwedstrijd dan dubbel zal tellen. In de 22e minuut had Carl Zeiss succes. Na enkele door de Ajax-de- fensie met moeite afgeweerde aan vallen kwam de bal bij halfspeler Schlutter, die Peter Ducke met een afgemeten pass bediende. Met een meesterlijke solo slalomde deze in ternational langs enkele Ajacieden en plaatste de bad op het juiste mo ment naar zijn zeven jaar oudere broer Roland Ducke, die geen mo ment aarzelde en Bals kansloos Met (1-0). In de 27e minuut kon de overbe laste Bals een kopstoot van Scheit- lers niet onder controle krijgen. De toestormende Stein wist van de wei feling te profiteren en drukte de bal over de doellijn (20). Zes minuten later kreeg Peter Ducke een vrij veld voor zich. Hij omspeelde ook de uitgelopen Bals en had toen geen moeite meer om te scoren (30). Verder dan het ene doelpunt van Vasovic kwamen de Amsterdammers in de tweede helft niet. (ADVERTENTIE) B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen de scherpste prijzen. (Van onze dammedewerker) GOES In de gewestelijke kam pioenschappen hebben de Goese dam mers slechts één wedstrijd gespeeld tegen VOS, die zij met het kleinst mogelijke verschil 119 verloren. Hierdoor heeft VOS uit Kerkrade zich geplaatst voor de landelijke finale omdat de Limburgers hun eerste ont moeting tegen DAVO uit Tilburg ook met 119 wonnen. De laatste ontmoeting tussen Goes en DAVO hoeft derhalve niet meer gespeeld te worden gezien VOS nu 4 punten heeft en de andere beide tien tallen niet meer kunnen bereiken. Het is jammer dat Goes bij zijn eerste optreden buiten de provincie en dan nog in de eerste wedstrijd meteen werd uitgeschakeld. Wanneer we onderstaande uitslagen bekijken dan valt het op dat ondanks het ge scheiden spelen van vijf spelers op zaterdag en vijf op zondag de Goe- senaren toch met twee invallers zijn uitgekomen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: VOS - GOES 11—9. C. Niewierra - W. Dekker 11; F. Zawiolkowski - C. Rijk 02; P. La- croix - C. J. Hollestelle 20; W. Heu- nen - C. de Klerk 11; J. Senden - C. v. Biemen 11; J. Kooien - M. de Klerk 20; F. Okrogelnik - J. Lou werse 11; M. Nievelstein - C. W. v. Damme 11; J. Habets-K. Schoes- ters 20; J. Geurts - A. G. v. Zeyst 0—2. (Van onze hengelsportmedewerker) VEERE Een sportvisser uit Goes heeft deze week een regen boogforel van ruim 70 centimeter gevangen. Na de landing in het schepnet bleek deze machtige roofvis welgeteld zeven pond zwaar te zyn. Geen wonder dus, dat deze hengelaar 35 minuten nodig had om de fel vechtende rover in zijn leefnet te loodsen. Er zijn nog meer vangstmeldingen van het Veerse Meer, die de harten van de sport vissers sneller doen kloppen. Er zijn de laatste dagen bij Kamperland, Veere en Kats, kanjers van 60, 62 en 64 cm. gevangen, die een visge- wicht van rond de 6 pond hadden. Volgens de vaderlandse visserij biologen is het forel-experiment op het Veerse Meer boven verwach ting geslaagd. De kanjers, die vandaag de dag de hengelaars bijna uit de boot trekken, waren in 1968 bij de start van het experiment nog maar visjes van ruim 150 gram en een lengte van ongeveer 25 c.m. de loop van mei en juni zeker 6000 kanjers uit 1968 in gewichten van 5 tot 7 pond rondzwemmen, minstens 10000 tot 15000 overgebleven regenbo gen van de lichting 1969, die al flink over de kilo zijn, en dan nog eens 40.000 kleinere forellen, die de ko mende zomer al flink boven de maat naar 30 tot 35 cm groeien. Er is dus volop sport te beleven. Volgens de directeur van de Orga nisatie Verbetering Binnenvisserij D. van Drimmelen zijn er nu vol doende bewijzen, dat de regenboog forel, die op het Veerse Meer werd uitgezet, een ongekend hete zomer en een lange winter in dit zoute afge sloten delta-water, heeft overleefd. De forel, die 's zomers bij warm weer hoog zwemt en op prooivisjes in helder water aast, gaat naar de voedselrijke bodem wormpjes, slijk- garnaaltjes en ander spul eten, als de helderheid van het water, geen jacht op hoger zwemmende prooi mogelijk maakt. Het hoog zwemmen van de forel op het Veerse Meer in de afgelopen zomer, is trouwens een bewijs temeer, dat de forel de zuur stofrijkste lagen zoekt. Duizenden sportvissers, die in de hete zomer van 1969 op de grond visten, hebben weinig forel gevangen, omdat die beter drijvend; dus hoog in het wa ter, bevist kon worden. Nu de vorst uit de lucht is en het water in tem peratuur stijgt, blijkt ook, dat de fo rel op het Veerse Meer de lange winter goed doorstaan heeft. Er is trouwens elk voorjaar een explosie van kiezelwieren op het meer, waar door een goede zuurstof-situatie ont staat. Van zuurstofgebrek na de lan ge winter met sneeuw en ijs, is dus geen sprake- geweest. Het komende voorjaar wordt bij wijze van experiment ook een partij beekforel op het Veerse Meer uitge zet. Deze wat schuwere forelsoort is moeilijker te vangen dan de regen bogen. Dit kan sportief bekeken een voordeel zijn, hoewel de Veerse Meer-visserij beslist geen aquarium visserij is. De forel, die over een grote oppervlakte verspreid zit, heeft zich snel aan het natuurlijke milieu aangepast. Naast de beekforel wordt in de loop van mei ook een flink quantum nieu we regenboogforel op het Veerse Meer uitgezet. Dit betekent, dat in MADRID (AP) Het Spaanse avondblad Informaciones meldde dat Real Madrid, als de huidige beper kingen op buitenlandse spelers wor den opgeheven, een Zweedse speler zou contracteren. Volgens het blad heeft Real be langstelling voor linksbuiten Sand- berg van het Zweedse elftal, die voor de tweede-divisieclub Kalmar speelt. Zijn prijs zou 125.000 dollar zijn en de voorlopige besprekingen worden voortgezet. Sandberg zou in de plaats komen van Francisco Gento, de 87 jaar oude aanvoerder van Real. (Van onze volieybalmedewerker) TERNEIJZEN De sensatie van deze week in de volleybalcompetitie in Zeeuwsch-Vlaanderen was het ver lies dat de mannen uit Hoek leden te Zaamslag. Pas na een 2-0 achter stand lukte het C' Iloekenaren om via de setstanden 8-15 en 14-16 op gelijke voet te komen- In de vijfde set waarin het aan spanning niet ontbrak hetgeen ten koste van goed volleybal ging, wist Zaamslag uiteindelijk met 15-12 te winnen. Door deze neder laag is Hoek op de tweede plaats ge raakt achter Kikkers 2, dat Voor waarts versloeg met 3-0 en nu 20 pt. heeft uit 11 wedstrijden. Slechts in de derde set wist Voorwaarts eni ge tegenstand te bieden en moest Kik kers tot het uiterste gaan om een 16- 14 overwinning te kunnen halen. De vele jeugdige spelers van Voorwaarts die kennelijk nog niet geheel op elk aar waren ingespeeld Heten een goe de indruk achter. Het voordeel van een thuiswedstrijd heeft bij IJVC 2 niet gebracht wat verwacht werd in de strijd tegen buur man Schoondijke. Vijf sets waren hifer ook nodig om tot een winnaar te ko men. In de le klas heren heeft Schelde sport een benauwde zege van 3-2 we ten te behalen op het steeds beter in vorm komend team van OVC. Voor al door de uitstekende verdediging kreeg Scheldesport geen kans om de gevreesde smashes te plaatsen. Voor OVC was het jammer dat de aanval niet het sterkste deel van de ploeg was. De grotere routine gaf tenslotte voor Scheldesport de doorslag. In IJ- zendijke was ISvG op bezoek bij IJVC 1 en moest met een 3-1 nederlaag te rug naar Sas van Gent. IJVC heeft echter de overwinning verre van ca deau gekregen. Het goede verdedi- gingsblok van ISXJ stelde IJVC aan vankelijk voor problemen maar toen het team zich hieraan had aangepast wist het de 0-1 opgelopen achterstand spoedig om te zetten in een 3-1 winst. Kikkers 1 heeft het niet moeilijk ge had tegen het zwak spelende Terhole 2 dat een slechte dag had. In de eer ste set was er nog van enige span ning sprake, maar naargelang de wed strijd vorderde werd ook Het vertoon de spel minder van kwaliteit. Voor Kikkers een verdiende 3-0 overwin ning. Voorwaarts 1, dat op bezoek was bij WH te Sint-Jansteen, heeft daar niet veel tegenstand ontmoet. WH, dat enige tijd geleden opgang vertoon de in het spel, bracht er niet veel van terecht tegen het goed spelende Voor waarts, dat zich nog steeds op de der de plaats weet te handhaven, hoewel het ernstig bedreigt wordt door Kik kers en IJVC. Toch zullen de man nen van Voorwaarts moeilijk van de derde plaats te verdrijven zijn, te meer daar Kikkers en IJVC respectie velijk een en twee wedstrijden meer gespeeld hebben. Het verwachte gro te treffen bij de dames tussen Kik kers en Scheldesport is een flop ge worden- Scheldesport speelde een zwakke wedstrijd, zowel aanvallend als verdedigend. Slechts de eerste set bracht wat leven in de brouwerij. Toen de Terneuzense dames de eer ste set met 15-11 verloren hadden, zakte het spel tot "en dieptepunt. Voor Kikkers een verdiende over winning. waardoor het nog steeds on geslagen aan de kop der ranglijst staat. Terhole 3 had het gemakkelijk in Sas van Gent, waar het ISvG ont moette. Deze uit zeer jonge speelsters bestaande ploeg kon Terhole geen m ment bedreigen. De afgelopen week is er op de Oosterschelde bij Kats, in Scharen- dijke en het Schelphoekgebied weer mooie schar gevangen. Hier en daar is zelfs weer wat kabeljauw gevan gen. Het lijkt er dus op, dat met een lichte stijging van de zeewatertempe raturen ook de garnaal en kleine prooivis, dus de platvis en kabel jauw in het kustgebied terugkomt. bent dus gewaarschuwd. Haal uw hengelspullen voor de dag. Kijk nylon en zeehengelstokken eens goed na. Misschien heeft het ook zin om vóór de sluiting van het seizoen op het binnenwater, ook de zoetwater spullen nog eens goed te inspecteren, die een lange winter in de hoek stonden. Soms kan in het vroege voorjaar, juist voor het gesloten sei zoen (vooral op stroom in de Bies- bosch) nog prachtige sport beleefd worden. (Van onze sportmedewerker) HULST Zelfs het feit dat de nieuwe veldloopkampioen van Neder land bij de B-junioren, Jo Schout uit Heikant, bij de start van het natio naal kampioenschap, dat j.l. zondag in Harderwijk werd gehouden, pijn lijk in het dijbeen werd getroffen door een spike van een van zijn be lagers, heeft niet kunnen verhinde ren dat de 15-jarige, donkere, olijke tiener de nationale titel veroverde. Deze titel krijgt des te meer glans als men weet dat Jo Schout pas se dert januari van dit jaar naar de ca tegorie B-junioren is overgegaan. Kees Koppelaar, een van de Ne derlandse atletiekcoaches, was in Harderwijk ook een der eerste om hem te komen feliciteren. Het is ove rigens geen toeval dat de atleet uit Heikant kampioen van Nederland is geworden. Immers, in de periode van 1968 tot heden werd Schout reeds 21 keer eerste, 12 keer tweede, 4 keer derde, 2 keer vierde en 2 keer zesde. Opgeven kwam in zijn woordenboek in al die wedstrijden niet voor. Hij werd ook nog 2 keer Zeeuws kampi oen veldlopen, en officieus Neder lands kampioen- veldlopen bij de C- junioren. Verder schreef hij vorig jaar de AVRO-cross te Hilversum op zijn naam. In België won hij dit sei zoen reeds zeven crosswedstrijden. Schout, die de lange reis naar Har derwijk vreesde, liet niets aan het toeval over, en was reeds daags te voren naar Wageningen vertrokken, waar hij bij zijn broer Richard, die aan de Landbouwhogeschool in Wa geningen studeert, onderdak genoot. Om elf uur arriveerde hij op de om loop en trok er zijn eerste conclusies. Voor het startsein werd gegeven verkende hij in gezelschap van club trainer Van Rie nogmaals het par cours. Van Rie daarover: „Ik was er praktisch van overtuigd dat Schout bij de eerste drie zou eindi gen. Zelf had ik de afgelopen week het maandblad „De Atletiekwereld" eens goed nagepluisd. Ik had daarbij de namen van een zestal leden geno teerd, die mijns inziens wel eens de directe belagers van mijn pupil zou den kunnen worden. Onder hen bevonden zich de win naar van de cross te Helmond, Ho ving en de Stemcross-winnaar Kon (zij eindigden nu resp. als tweede en zesde). Ik had Schout precies de rug nummers opgegeven die hij in de ga ten diende te houden". Aan de klasse van zijn pupil twij felt trainer Van Rie geen ogenblik meer. Van Rie: „Precies op de plaats waar ik met Jo had afgespro ken om te demarreren sloeg hij zijn slag, en zoiets duidt volgens mij al leen op klasse. Vorig jaar in de Bel gische plaats Erembodegem deed hij het ook zo. Wat kan die knaap zich voorbereiden op een wedstrijd". Hoefnagels, de vaste begeleider van de atletiekclub Hulst, liet zich als volgt over de kampioen uit: „Jo Schout verkeert op het ogenblik in een topconditie. Zondag toonde hij zelfs aan de aankomst geen enkel spoor van vermoeidheid. Aan Schout kunnen we nog veel plezier beleven". Piet Vonck, die zelf wegens een blessure verstek moest laten gaan bij de senioren, maar die de afgelopen twee weken practisch elke avond meer dan een uur met Schout had getraind, vertelde: „Hij is gewoon niet te stuiten in zijn categorie. Tij dens de training heb ik hem dikwijls tot kalmte moeten aansporen. Ik ge loof dat hij zelfs bij de senioren reeds goed voor de dag zou komen. Voor mij is het helemaal geen verrassing dat hij kampioen van Nederland is geworden. Ik zou echt niet hebben geweten wie hem had moeten klop pen". Wat betreft de plannen van Jo Schout: Hij wil opnieuw een gooi doen naar de eerste plaats in de AV RO-cross in Hilversum, die nog de ze maand plaatsvindt. Nu hij B.-ju- nior is geworden wil hij zijn presta ties van vorig jaar bij de C-junioren herhalen, want toen bracht hij even eens deze cross op zijn naam. Daar na zal hij zich gaan voorbereiden op de baanwedstrijden. Want hij heeft het in zijn hoofd gezet kampioen van Nederland te worden op de 3000 me ter. Jo Schout: „Het wordt hard wer ken de komende maanden, want ik zal ook veel moeten studeren. Ik wil immers graag overgaan op school dit jaar". De donkere atleet uit Heikant, die in de vierde klas B van het Janseni- uslyceum in Hulst zit, heeft zich naast het leveren van grootse pres taties in de atletieksport ook in het hoofd gezet om aan de Technische Hogeschool te gaan studeren. Voor hem moeten studie en sport goed te combineren zijn. (Van onze medewerker) BREDA Voor het kampioen schap in de hoofdklas zaalhandbal dames is een beslissingswedstrijd no dig tussen de kampioen van vorig seizoen, Swift (Roermond), en Niloc uit Amsterdam. Gezien de overwin ning van 65 die Swift in de laatste competitiewedstrijd tegen Niloc be haalde, mag men rekenen op een zeer spannende wedstrijd en is een voorspelling erg moeilijk. Dé promotiewedstrijden voor een plaats in de landelijke eerste klas B (voormalige overgangsklas B) wor den aanstaande zondag gespeeld in de sporthal „De Veste" te Geertrui- denberg. In de sporthal zullen de kampioenen dames en heren van de districten Zuid A, Zuid B en West B elkaar ontmoeten in een halve com petitie. Voor Zuid B moeten de dames van het Middelburgse EMM het op nemen tegen Westlandia (Naaldwijk) en Beatrix (Vlodrop). In deze poule worden de Middelburgse dames be schouwd als een der beste kansheb bers. Bij de heren is het GSC uit Goes dat moet aantreden tegen Ope ratie 2 (Den Haag) en WLC-DES uit Eindhoven. Ook al is GSC niet kansloos, toch moet Operatie 2 tot de sterkste gerekend worden. Bij de heren junioren is in district Zuid B Walcheren doorgedrongen tot de bovenste plaats en gaat op 15 maart deelnemen aan de landskampioen schappen. Bij de dames is er aan staande zondag een beslissingswed strijd tussen de junioren van het Bredase SOA en GSC uit Goes SOA verloor uit in Goes met 1310 en zegevierde in Breda met 65, zodat men in de beslissingswedstrijd voor de afvaardiging naar de landskampi oenschappen veel spanning kan ver wachten. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde ge speelde wedstrijden voor de junio rencompetitie van de KNVB-afdeling' Zeeland luiden als volgt. Groep A 1: Arnemuiden A 1 - Zierikzee A 1 2-2; Axel A 1 - Kapel- Ie A 1 7-1; Vogelwaarde A 1 - HVV A 1 1-1; Termeuzen A 1 - Vlissingen A 1 3-1. Groep A 2: Meeuwen A 1 - RCS A 1 0-2; Serooskerke A I - Domburg A 1 6-0; Veere A 1 - Mid delburg A 2 0-10; Walcheren A l - Noormannen A 1 2-1; Zeelandia A 1 Nieuwland A 1 2-1. Groep A 3: Middelburg A 4 Vlissingen A 2 0-6; Zeeland Sport All - Middelburg A 3 2-0. Groep A 5: Apollo A 2 - Apollo Al 0-7; Kloetinge A 1 - Goes A 2 6-4; Goes A 1 - Kapelle A 2 7-2; Wemeldinge A 1 - Kruinin- gen A 1 1-4. Groep A 6: 's-Heer Arendskerke A 1 - Wolphaartsdijk A 1 3-3; Luctor A 1 - Lewed. Boys A 1 2-1; Nieuwdorp A 1 - Bevelan ders A 1 4-2. Groep A 7: Bruse Boys A 1 - Zierikzee A 2 4-0 (gest.); DFS A 1 - WIK A 1 9-0. Groep A 8: Hontenisse A 2 - Com Boys A 1 l-8; Terneuzen A 2 - SDO A 1 0-4; Koewacht A 1 - Zaamslag A 1 2-1; HW A 2 - Hontenisse A 1 1-5. Groep B 5: Vlissingen B 7 - Mid delburg B 8 0-7; Middelburg B 6 - Middelburg B 9 6-2; Vlissingen B 5 - Middelburg B 7 1-4; RCS B 3 - Vlissingen B 6 4-0. Groep B 6: Tem. Boys B 1 - AZW B 1 2-0; Terneuzen B 1 - Sluiskil B 1 4-0; Philippine B 1 - Corn Boys B 1 2-2. Groep B 7: HTV'24 B 1 - Clin- ge B 1 1-2; Koewacht B 1 - Zaam slag B 1 3-1. Groep B 8: Axel B 2 - Tem. Boys B 2 3-2; AZW B 2 - spui B 1 1-3; HW B 2 - Honte nisse B 2 3-2; Corn Boys B 2 - Ter neuzen- B-2- 2-1; Groep B 9: Corn Boys B 3 - HW B 4 1-S; HW B 3 - Terneuzen B 4' 0-1; Temeuzen B 3 Terneuzen B 5 5-0. Groep B 10: Aardenburg B 2 - Schoondijke B 1 0-14; Breskens B 1 - Oostburg B 1 3-0. Groep B 11: Duiveland B 1 - Zierikzee B 1 1-3; WIK B 1 - Mevo B 1 4-0. Groep B 12: Bruse Boys B 1 - Renesse B 1 3-3; Zierikzee B 2 - Dreischor B 1 0-8. Groep B 13: Apollo B 1 Goes B l 0-3; Lewed. Boys B 1 - Nieuwdorp B 1 0-5; Ro- bur B 1 - Kloetinge B 1 1-1; SSV B 1 - 's-Heer Arendskerke B 1 0-8. Groep B 14: Hansw Boys B 1 - Yerseke B 1 2-2. Groep B 9: We meldinge B 1 - Kruiningen B 2 7-0. Groep 15: Kloetinge B 2 - Hoede- kenskerke B 1 0-2: Goes B 2 - Kwa- (Van onze sportmedewerker) OVEZANDE Kees Rentmeester die zaterdag in De Omloop van het Volk als beroepsrenner debuteerde en de andere dag de Ronde van Bel gisch Limburg reed, is enthousiast over zijn optreden in het nieuwe mi lieu. De Zeeuw, die vorig jaar juist voor de aanvang van het wegseizoen bij een trainingsrit een beenbreuk opliep en daardoor het hele jaar op non-actief kwam t estaan, liet zich door deze tegenslag niet uit het veld slaan en werkte wilskrachtig aan een come-back. In het afgelopen weekend draaide Rentmeester uitstekend mee in bei de bovengenoemde openingscoursen in België. In de Omloop van het Volk arriveerde Rentmeester met iets meer dan drie minuten achter stand op de winnaar aan de eind streep en in de Ronde van Belgisch Limburg was zijn verlies aanmerke lijk minder In beide wedstrijden heb ik geen hinder meer ondervonden van mijn beenbreuk zodat ik vol goede inoed het verdere verloop van het seizoen tegemoet ziet, te meer omdat ik me beide dagen in het ge heel niet heb hoeven te forceren". Rentmeester, die vorig seizoen al bij Caballero in dienst trad, heeft van deze groepering een nieuwe kans gekregen om zich als professio nal waar te maken en gezien zijn mentale instelling zal hij daar voor vechten. Tot de acht Caballero's, die in Pa- rijs-Nice van start gaan, behoort ook Kees Rentmeester En juist in deze etappe-wedstrijd, die van 9 tot 16 maart duurt, wil Rentmeester bewij zen dat hij aan een serieuze come back werkt. Ook in Milaan-San Remo DEN HAAG (ANP) Bij de sport- toto waren tot dinsdagmiddag vier meldingen van 13 goede uitslagen In toto 'io 30 binnengekomen Er waren 147 meldingen van 12 goede uitslagen 1590 vas H en dito voor de extra-prijs. v 1 V

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7