Het einde-loos lekkere roomboterbanket van Jamin Werkgroep voorloper dorpsraad van 'sHeerenhoek VEROLME WEER IN DE LIFT Traditionele jaarmarkt in St.-Jansteen JAMIN HEMA boterhernhutters boteramandelmoppen roomboterbiscuits boterkrakelingen roomboterpensée roomboterplaatkoek roombotercake boterspritskransen boterzandgebakjes roomboterkoeken gesorteerde roomboterkoekjes Dienstencentrum Het Schuttershof organiseert vakantieweken Terneuzen Burgerlijke Stand ROOM BOTER Bij Jamin vindt u roomboterbanket in eindeloos-heerlijke variaties. Romige spritsjes. Knapperige krakelingen. Amandelmoppen met échte amandelen. Brosse biscuits. Maar ook eirijke cakes en boterzachte plaatkoek..... Alles ovenvers en bereid met echte roomboter. Onbeschrijfelijk lekker en onbegrijpelijk voordelig DONDERDAG 5 MAART 1970 OE VRIJE ZEEUW (Van onz correspondent) 's.HEERENHOEK In het ge houw De Jeugdhoeve te 's-Heeren- hoek werd een vergadering onder voorzitterschap van de heer P. J. van de Waart gehouden voor de samen stelling van een dorpsraad voor de kern 's-Heerenhoek. In zijn openingswoord stelde de heer Van de Waard de vraag, of een dorpsraad voor 's-Heerenhoek nood zakelijk is of niet? Deze raad fun geert als contact-commissie voor burgemeester en wethouders van Borsele. met als doel inspraak en samenspraak en als contactorgaan met de raden uit andere dorpsker nen. Verder zijn er de contacten met b.v. de streekcommissie van de pro vinciale planologische dienst. De heer van de Waard: „wanneer deze contacten naar behoren verlopen kan men onmogelijk voor plotse linge beslissingen en voor onaange name feiten worden geplaatst." „Een dorpsraad voorkomt het langs elkaar heenpraten, men kan samenwerken en de avonden be hoeven door een gedegen voorberei ding niet langer te duren dan nodig is." Na een discussie werd besloten niet rechtstreeks over te gaan tot het samenstellen van een dorpsraad, maar (op advies van mevrouw Van Opdorp en pastoor Kroon) kandida ten te vragen tot samenstelling van een werkgroep, die op alle punten deskundig is. Het doel van deze werkgroep is het leggen van con tacten met de 's-Heerenhoekse ge meenschap. Zijn deze contacten ge legd, dan zal 's-Heerenhoek zelf zijn (Van onze correspondent)' ROTTERDAM Het Verolme- concern en de oliemaatschappijen Shell en Texaco hebben praktisch overeenstemming bereikt over de bouw van in totaal zes mammoettan kers. Verolme heeft van Esso reeds opdracht gekregen voor de bouw van twee mammoettankers. Die twee worden op Rozenburg gebouwd. De eerstvolgende bouwopdracht zal wor den uitgevoerd op de werven van de NDSM in Amsterdam. dorpsraad kiezen, die later ter goed keuring aan de raad van de gemeen te Borsele zal worden voorgedragen. Tenslotte werd uit vertegenwoor digers van politieke groeperingen de middenstand, kerkelijke gezagsdra gers, landbouworganisaties, perso nen uit het verenigingsleven, een werkgroep samengesteld, bestaande uit de heer H. Craenenbroeck, me vrouw Van Opdorp, J. de Jonge, P. Raas, pastoor Kroon. G. van Dijke, J. Paree, de heer van de Waard, Zuster Franka. J. Pompernolle en J. S. Rijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Er bestaat onder de gepensioneerden in Middelburg veel belangstelling voor vakantiewe ken. Dit blijkt uit de contacten met veel bejaarde bezoekers van het dienstencentrum Het Schuttershof. Dat zijn ook de eerste indrukken van het bejaardenonderzoek, dat het dien stencentrum houdt onder bejaarden in Nieuw-Middelburg en in de buurt rond de Oostkerk. Er worden door verschillende ker ken en verenigingen weliswaar ver schillende vakantieweken georgani seerd, maar zo blijkt uit de praktijk, toch te weinig. In overleg met de sa menwerkende instellingen in de Stichting Dienstverlening aan be jaarden gaat nu het dienstencentrum aan deze vraag tegemoet komen door vakantieweken voor bejaarden te or ganiseren onder het motto: „Een week uit voor 65+". Deze weken zullen vakantieweken zijn met een gespreksthema om in houd aan de vakantie te geven. De eerste week wordt van 20 tot 25 april gehouden in het C.N.V.-vakantieoord in Oostkapelle, Echtparen zowel als alleenstaanden vinden dan hun on derkomen in kleine gezellige groep jes. Op een bijeenkomst vooraf, wordt kennis gemaakt en met elkaar het programma vastgesteld. Iedere woensdagmorgen om tien uur kan men voor inlichtingen te recht in het Dienstencentrum Het Schuttershof. De kosten zijn zeer laag gehouden. Geboren: Bayram, zoon van: Mer- cimek, Sükrü en van: Yildirim, Bin- nas, Axel, Julianastraat 36: Matthe- us Tommy, zoon van: Bondewel, Tommy Cor en van: Dieleman, Jan na Ebrina Maria, Terneuzen, Steen- kamplaan 32a-b; Ilse Lidwina Paula, zoon van: Leunis, Reinier Willem en van: Langerak, Maria Anna Clemen tina Wilhelmina, Terneuzen, Zuid- landstraat 79; Jacob Johannes, zoon van: Berkheij, Jacob Johannes Ma- rinus en van: van Zetten, Maria Magdalena Santina, Axel; Zeestraat 25; Patrick Tibor, zoon van: Segaar, Lex en van: Schmitz, Anneke, Ter neuzen, Diepenbrockstraat 77; Ed ward Steven Marinus, zoon van: van Bezu, Theodorus Johannes en van: Bosland, Anna Maria Hendrika, Ter neuzen, J. Vermeerstraat 16; Jolan- da Margriet André, dochter van: de Maagt, Willy Jacobus en van: Wege- wijs, Mejo Johanna Margriet, Axel, Ferdinandstraat 23; Govert Adria- nus, zoon van: van der Heijde, The odorus Wilhelmus en van: van der Maas, Margaretha Antoinetta Joze- pha Maria, Terneuzen, Frans Naere- boutstraat 3; Grietje Helena, doch ter van: Riemens, Cornelis Govert en van: Dekker, Helena Cornelia, Terneuzen, Bosjesweg 73 Sik; Abra ham Cornelis, zoon van: van den Ak ker, Willem Jacobus en van de We- ge, Maria Wilhelmina, Terneuzen, Prunusstraat 6; Johannes Willem, zoon van: Jurrij, Daniël Jacobus en van: Koster, Poulina Catharina, Terneuzen, Hendrikstraat 9; Silvia, dochter van: Bauwens, Camille An- toine en van: Wisse, Koos Poulina, Terneuzen, Nieuwe Kerkstraat 27; Cindy Elza Eugenie, dochter van: Pielaet, Adri Alouisius en van: Goe- demont, Maria Justina Johanna, Westdorpe, Stroodorp 46; Marinus Willem Eduardus, zoon van: de Bok, Jacobus en van: de Danschutter, Le- ontina Maria, Hoek, Wilhelmina- straat 15; Francesca Maria Angeli ca, dochter van: Quartiadi Trevano, Paola en van: Saccomani, Vincenza Maria Louisa Pia, Axel, Villapark 89; Ingeborg Nora Freddy, dochter van: Schauwvliege, Pierre en van: Dehulsters, Gerda Bertha Juliana, Sas van Gent, Hollandiastraat 5; Mirjam Annie Helena, dochter van: de Vos, Johannes Franciscus Alice en van: Kouwijzer, Mathilda Helana, Terneuzen, Margrietstraat 31. Ondertrouwd: Dieleman, Jacobus Jacob 20 jr, Axel, Wilhelminastraat 74 en: Beun, Johanna Margaretha 18 jr, Terneuzen, Bachlaan 114. Toe komstig adres: Amsterdam, schip „Caledonia" C. 12; Faasse, Adriaan Cornelis 20 jr, Terneuzen. Azalea straat 140 en: Oele, Elizabeth Helena 17 jr, Terneuzen, Nieuwstraat 17. Toekomstig adres: Terneuzen, Aza leastraat 140 a-b; Dieleman, Pieter Jacobus Gijsbregt 22 jr, Terneuzen, Kastanjelaan 23 en: de Groote, Mag dalena 21 jr, Zaamslag, Axelsestraat 81. Toekomstig adres: Terneuzen, Eikenstraat 48. Getrouwd: van Doeselaar, Jacobus Cornelis 24 jr, Terneuzen, Geranium straat 18 en: van Fraassen, Dina Catharina 19 jr, Terneuzen, Leeu wenlaan 15. Toekomstig adres: Hoek, Korenbloemstraat 12. Overleden: Geeregat, Elodia 3 dec 92, Philippine; Meeusen, Abraham Albregt 10 aug 15, Hoek; Pols, Jo- sephus Walterus 1 okt 99, Sas van Gent; van Cleemput, Maria Barbara Sophia 9 sept 89, Sas van Gent; Kool, Hendrik 26 dec 05, Sas van Gent. Ingekomen personen: C. W. A. van Rumste, Spoorstraat 38, Axel; R. J. M. Luycks, Vogelschorstraat 6, Brunssum; P. F. Lamers, Frans Halslaan 27, Rotterdam; M. T. S. M. Ghuijs, Jeroen Boschstraat 35, Rijs- bergen; J. L. Beuns, Diepenbrock straat 103, Reimerswaal; P. A. Ten- broek, Lorentzlaan 47, Roosendaal; M. Romeijnsen, Bellamystraat 73, Oostburg; A. G. van der Hel, Frans Halslaan 8, Bergen op Zoom; H. J. M. van der Vloet, Rentmeesterstraat 3, IJzendijke; J. B. Buurman, salon wagen O Bolwerk, 's-Gravenhage; J. Boswinkel, Bachlaan 34, Vlijmen; J. H. Pieters, Breitnerstraat 69, Bre da; H C. Mulder. Irenestraat 24, Geldermalsen; E. H. Hobbema, Nieu we Kerkstraat 17, Kinshasa Kongo. Vertrokken personen: A. Klok, Aca ciastraat 11, Maastricht; M. A. Geen- se, N. J Hartestraat 3, Hoek; J. C. van Doeselaar, Geraniumstraat 18, Hoek; A. C. J. Koudenburg, Rozen straat 2, Rotterdam; C. J. Kouden burg, N. H. Hartestraat 7, Rotter dam; E. M. Compiet, H. Heijer- mansstraat 77, Hulst. SINT-JANSTEEN Donderdag 5 maart wordt te Sint-Jansteen de traditionele vee-, paarden- en var- kcnsmarkt gehouden. Of het de laat ste jaarmarkt zal zijn in het nu nog zelfstandige St.-Jansteen, hangt af van het nieuw te vormen gemeente bestuur van de nieuwe gemeente Hulst. Het jaarmarktcomité van St.-Jan steen krijgt een jaarlijkse subsidie van f 750,Via een loterij en steun van de plaatselijke middenstand kan men aan de prijswinnaars f 1000,- aan geldprijzen beschikbaar stellen en tevens nog bekers aan de kampi oenen en rozen aan de eerste prijs winnaars. Alle andere onkosten voor juryleden, organisatie en dergelijke kunnen ruimschoots uit de opbrengst worden betaald. De aanvoer van alle dieren begint om tien uur. Rond één uur 's mid dags begint een uit tien personen be staande jury aan de keuring, om streeks drie uur is de volledige uit slag bekend en begint de prijsuitrei king. Naast de jaarmarkt organiseert de schutterssociëteit St.-Jan de eerste schieting op de staande wip van het jaar. Ook op de liggende wip wordt een schieting gehouden. Voor de jeugd zijn er verschil lende kramen op het marktplein. Na de jaarmarkt, omstreeks zes uur, zal de trekking van de loterij plaatsvinden. De hoofdprijs hiervoor is een vet varken van 100 kg. IV EBELSTAAl Zo'n tafelpan kost 30.- dacht u? Voor die prijs hebt u er twéé! Jawel. 14.75! Voor een tafelpan van roestvrij staal, inh. 1.6 L. In uw Hema natuurlijk! Merk Reactor, dus topkwaliteit die u van een góed merk verwacht. Kontroleer maar: zilverglans duldt op juiste verhouding staal/nikkel. Koperen anti-aanbrand bodemplaat is zichtbaar. Let ook op afgeronde binnenbodem (makkelijk schoon maken!), schenkrand, koele grepen (ook los verkrijgbaar). En die sublieme vormgeving natuurlijk! Niet voor niets krijgt u 3 jaar - ja drie! - garantie. Plus de bekende Hema-zeker- heid: niet tevreden geld terug! KIES VOOR UW KEUKEN. Steelpan X.l L - 7.50/1.6 L 9.75 Koekepan 24 cm -15.75. Natuurlijk vindt u in uw Hema óók l prachtpannen in aluminium en emaitle. I Plus steelpannen, koekepannen, braadpannen met P.T.F.E. anti-aanbrand finish! MET BEREID N_ Grappig van uiterlijk. Heerlijk van smaak. 250 gram voor de prijs van 1,32. Met eiwit bestreken, bruin gebrand en afgewerkt met twee echte amandelen. 250 gram 1,32. Een rij van 35 brosse biscuits (300 gram) voor maar® cent. Favoriet bij vele theevisites. Knapperig en helemaal besuikerd. De prijs: 150 gram 98 cent. Volronde koek met luchtige spijs. Opgesierd met een Franse vrucht Verpakt in banketdoos. 1,35 per stuk. Boterzachte plaatkoek. Zwaar van de boter. 250 gram voor de te verwaarlozen prijs van 97 cent. Scheutig bereid met boter en kipverse eieren. Deze romige cakes kosten 1,57 per stuk. Luchtige, bros gespoten koeken. Keurig verpakt in cellofaan. Ook handig voor onderweg. Prijs per pak vanS stuks: 1.1!: Een vloot van 8 overheerlijke koeken voor de ongelofelijke prijs van 1,19. ♦AANBIEDING: donderdag 5 maart Een pak van 7 heerlijke koeken. Tijdelijk van 99 voor 89 cent. vrijdag 6 en zaterdag 7 maart ^Een keur van de fijnste koekjes van Jamin. 250 gram van 1,09 voor 99 cent. Niet te geloven voor die prijs.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 6