Eén bureau coördineert alle industrieterrein-aanvragen Openheid waar dat maar mogelijk is in Zeeland Q Wij willen u graag uit de droom in 'n dróóm helpen. Belgische hypotheek' op Saeftinghe ongewenst house ot enqland Sigarettensmokkelaars gelokaliseerd in Brabant en Zeeland Oosterschelde J. F. VAN DE VOORDE Axelse vrouwen willen landelijke „bevrijdingsmarkten" Première Globe morgen in Breda Sneeuw en vorst Vertegenwoordiging Bijeenkomsten van D'66 in Goes, Zierikzee en Middelburg EHBO-wedstrij den om Zeeuws kampioenschap Mr. Van Aartsen in Antwerpen P.v.d.A. Terneuzen bespreekt raadsagenda eerst met bevolking Jeugdtoernooi in Goese sporthal kiezen voor de zeeuwse toekomst Autobelasting op strand Oostvoorne Do w-order voor AKF in Goes A DONDERDAG 5 MAART 1970 DE VRIJE ZEEUW (VERVOLG VAN PAGINA 1) Om aan de toekomstige waterbe hoefte te voldoen zullen de Delta- meren nauwelijks als opslagruimte worden gebruikt. Voor noodgeval len blijft daar echter wel een aan zienlijke hoeveelheid reservewater beschikbaar. Het water van de Oosterschei t. zal een nuttige functie hebben voor aanvullende watervoorziening ten bate van vooral de hooggespeciali seerde landbouw. Het IJsselmeer moet worden be schouwd als het belangrijkste voor- raadibekken. Een suggestie van de democraat Dijkstra om tussen IJssel meer en Oosterschelde buisleidingen te leggen, stuit naar de mening van de minister op grote technische be zwaren. De grote oppervlakte van de Del tawateren biedt mogelijkheden dit water voor koelingsdoelednden te ge bruiken. Het vraagstuk van scheepvaart verbindingen tussen de Westerschel- de en de noordelijke Deltawateren met inbegrip van het Kanaal door Walcheren, hangt ten nauwste sa men met de toekomstige ruimtelijke structuur van het zuidelijk Deltage bied. De studie hierover is nog niet ver genoeg om daar nu al positieve mededelingen over te doen, zei de minister. In ieder geval moet een direct contact tussen de ruime en diepe zeehavens en zeevaartwegen met het zuidelijk Deltagebied worden verme den. Bij de binnenscheepvaartslui- zen zal een doeltreffende bestrijding van de verzilttng moeten worden toegepast. Met België worden onderhande lingen gevoerd met het oog op de toekomstige waterlevering van Bel gië aan Nederland. Ik verwacht van België stellig een coöperatieve instel ling, zoals ook Nederland zich posi tief opstelt bij de benadering van de Belgische verlangens met betrekking tot de aanleg van het Baalhoekka- naal, zei minister Bakker. (ADVERTENTIE) (Van onze kunstredactie) BREDA Morgenavond om 20.15 uur geeft toneelgroep Globe in de schouwburg van Breda de laatste première van dit seizoen. Ton Lutz, Ann Hasekamp en André van den Heuvel spelen „Play Strindberg", genadeloze komedie van Friedrich Dürrematt. De regie is van Ton Lutz. Van dit stuk ging de eerste uitvoe ring in februari '69 in Basel, terwijl de Haagse Comedie er veertien da gen geleden een eerste uitvoering van gaf. Het stuk is een actueel ar rangement van de naturalistische burgelijke huwelijkstragedie van Strindberg's Dodendans. In de Stem van morgen vertelt Lutz over de in houd van deze première. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Plaatselijk sneeuw en in de nacht overwegend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 5: min.-temp 1 tot 5 graden on der normaal; max.-temp.: 2 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge "periode van minstens 12 uur; 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4: min.-temp.: 0 tot 4 graden on der normaal; max.te-mp.: 2 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met ingang van I maart jl. is het bureau voor gezamenlijke informatie en co ördinatie van de acquisitie ten be hoeve van de uitgifte van zeeha venterreinen in Zuidwest-Neder land zijn werkzaamheden begon- Het besluit tot instelling van het bureau werd medio 1969 genomen door het algemeen bestuur van het Overlegorgaan Zeehavenontwikke ling Zuidwest Nederland op voorstel van het dagelijks bestuur, nadat een studiecommissie uit het Overlegor gaan onder leiding van burgemees ter J.C Aschoff van Terneuzen over deze zaak een rapport had uitge bracht. Daarna heeft het dagelijks bestuur een verordening op samen stelling, bevoegdheden en werkwijze van het bureau opgesteld, alsmede een instructie. De eerste taak van het bureau is het verstrekken van zo volledig mogelijk inlichtingen aan gegadigden voor zeehavenindustrie terreinen in Zuidwest Nederland. Daarvoor is nodig, dat het bureau op elk gewenst moment beschikt over een bijgewerkte documentatie, die een compleet assortiment bevat van zeehavenindustrieterreinen, ge rangschikt volgens bepaalde kwalifi caties en met vermelding van bij zonderheden. Deze documentatie wordt door het bureau samengesteld in overleg met de lokale beheerders van havens en terreinen. Alle aan vragen voor zeehavenindustrieter reinen zullen door het bureau worden gecoördineerd. Als gedelegeerde van het dagelijks bestuur van het Overlegorgaan bij het bureau zal optreden burgemees ter Aschoff van Terneuzen. Drie le den vormen het bureau. Eén van hen is met de algemene leiding be last als hoofd van het bureau, dat gevestigd is bij het Havenbedrijf der gemeente Rotterdam. Het ETI voor Zeeiand en het ETI voor Noord-Bra bant worden als nevenvestigingen be schouwd. De leden vertegenwoordigen elk één van de volgende zeehavenindus triegebieden: het noordelijk gebied (Van een onzer verslaggevers GOES In verband met de aan staande verkiezingen voor de Provin ciale Staten van Zeeland waaraan D'66 in alle kieskringen zal deelne men, zijn in de komende week weer openbare verkiezingsavonden ge pland. De eerste wordt in Goes gehouden in hotel-restaurant De Korenbeurs op vrijdag 6 maart. Op deze avond zal het Tweede-Kamerlid voor D'~~ de heer A. de Goede spreken over de landelijke politiek en het belang van de Statenverkiezingen. De heren J. Roodenburg en H. Kapenga, respec tievelijk nummer een en twee van de Zeeuwse kandidatenlijst van D'66, zullen de typisch Zeeuwse proble men bespreken. Dit is eveneens het geval op don derdag 12 maart te Zierikzee in het Huis van Nassau, waar de heren Ro denburg en Kapenga het woord voe ren. Tenslotte houdt D'66 in Middelburg een openbare bijeenkomst op vrijdag 13 maart in de bovenfoyer van dë schouwburg aan het Molenwater. Hier zal het D'66 Tweede Kamerlid mejuffrouw mr. A. Goudsmit spre ken en bovendien de genoemde Zeeuwse kandidaten. Alle bijeen komsten beginnen om acht uur. (Van onze correspondent) HULST Op 7 maart om twee uur worden in hotel Van Leuven te Kloosterzande de jaarlijkse EHBO-districtswedstrijden gehou den. Er doen negen junioren- en zeven seniorenploegen aan mee, die zullen strijden om het kampioenschap voor Zeeland. De winnende ploeg wordt afgevaardigd naar de landelijke wedstrijd. De afdeling Kloosterzande van de E.H.B.O. organiseert deze wedstrijd. Er wordt tegelijk in drie werk groep enopgetreden. Bij de wed strijdformule is het eigen groeps verband weggelaten en elke deel nemer wordt bij loting geplaatst in een bepaalde groep. Ook wordt nu geheel individueel beoordeeld. De jury bestaat uit de dokters W. Aarts, die de algemene leiding heeft, Terburg, Rosemeyer Eysink, Adriaansens. Hermans Gispen, Bu- walda en de heren Uyl, Clarijs, Kloet en Valckx. (Waterweggebied tot Hollands Diep en Haringvliet, inclusief Rotterdam en omgeving), het middengebied (Moerdijk en Bergen op Zoom) en het zuidelijk gebied (Vlissingen-Oost e.o., Terneuzen e.o, en Reimers- waal). De leden zijn voor de drie ge noemde gebieden respectievelijk de heren drs. J.M.C. Hagenaar, econo misch onderdirecteur van het Rotter damse havenbedrijf, hoofd van het bureau; drs. M.C. Verburg, direc teur van het ETI voor Zeeland, en drs. J.. Kurstjens, adjunct-direc teur van het ETI voor Noord-Bra bant. De plaatsvervangers zijn res pectievelijk de heren drs. R.Th. Sperling, directie-assistent van het Rotterdamse havenbedrijf, M.F. de Jonge en W.H. Blok (voor het Haven schap Vlissingen i.o. en het Haven schap Terneuzen i.o.) (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Bij de onderhan delingen die thans tussen België en Nederland worden gevoerd over de aanleg van het Baalhoekkanaal en bij een uiteindelijk verdrag, dient vermeden te worden dat er van Bel gische zijde a.h.w. een hypotheek op het Land van Saeftinghe wordt ge legd, een hypotheek welke inhoudt dat het Land van Saeftinghe nim mer voor haven- en industriële doel einden zou worden ingericht. Dit zei de commissaris der Konin gin in Zeeland, Mr. J. van Aartsen, tijdens een rede die hij dezer dagen voor de Antwerpse Kamer van Koop handel heeft gehouden. In een wat verdere toekomst, zo zei Mr. van Aartsen, is het niet uit- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van de afdeling Terneuzen van de PvdA en belangstellenden in lunchroom Van Assche werd na uitgebreide besprekingen besloten, dat zodra de agenda van een raadsvergade ring bekend is, de fractie met de bevolking openbaar beraad zal houden. Deze contactvergaderin gen zullen aan de officiële fractie vergaderingen voorafgaan. Vervolgens zullen de verschillen de afdelingen van de partij wens-ins in alle delen van „Groot-Temeuzen" organiseren. Daarbij zal de moge lijkheid worden geschapen om de fractieleden persoonlijk te spreken. Bij bijzondere gelegenheden, bijvoor beeld bestemmingsplannen en der gelijke, zullen extra hearings wor den georganiseerd, Tenslotte zai worden overgegaan tot het instellen van werkgroepen of begeleidingscommissies samenge steld. uit belangstellenden en men sen die op een bepaald terrein enige deskundigheid bezitten. De contact persoon in het kader van het contact kiezer-gekozene blijft het raadslid, de heer J. M. Hamelink. (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmiddag wordt in de Goese sporthal een voetbaltoer nooi voor pupillen gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door teams van Goes, Korlgene, SSV'65, Kloetinge en Robur. De wedstrijden worden georgani seerd door de jeugdcommissies van deze vijf verenigingen. Het toernooi begint om half twee. De toegang is gratis. gesloten dat het Land van Saeftinghe toch het alternatief zal blijken te zijn voor het Reimerswaalplan, zoals b.v. ook door Zeeuwse agrarische kringen wordt bepleit. Saeftinghe zal evenwel niet als al ternatief kunnen worden beschouwd voor de uitbreidingen en ontwikke lingen die voorzien zijn in de haven en industriegebieden Vlissinigen-Oost en Temeuzen-Ossenisse. Mr. van Aartsen gaf toe, dat de Nederlandse regering blijkens de mededeling van minister Bakker de vorige week afwijzend staat tegen over het idee van het „omklappen" van Reimerswaal naar het Land van Saeftinghe. Hij oordeelde het nodig, dat indien er in een wat verdere toe komst nog van „omklappen" sprake zou zijn, Brabant in elk geval een stem in het kapittel krijgt. I.v.m. het Schelde-Rijiwerdrag zijn er n.L door de regeringen nu eenmaal toezeggin gen gedaan die voor Brabant van be lang zijn, zo zei mr. Van Aartsen. Deze toezeggingen vloeiden voort uit de omstandigheid dat het Brabantse Kreekrakpdan door de aanleg van de Schelde-Rijnverbimding geen door gang kon vinden. Reimerswaal kwam daarvoor in de plaats. Mr. van Aartsen merkte in dit ver band op, dat Bergen op Zoom reeds een min of meer uitgewerkt plan voor havenontwikkeling op Zeeuws gebied ter tafel heeft gebracht, zon der enig overleg met het Provinciaal bestuur van Zeeland. AXEL (ANP) De besturen van alle plaatselijke afdelingen van de vrouwenorganisaties in Axel (Z.-Vl.) hebben het initiatief genomen om op 5 mei in het gehle land een „bevrij- dingsmarkt" te organiseren. Het is de bedoeling dat iedere vrouw in Nederland iets vervaardigt en iets koopt, dat op de bevrijdings- markt wordt verkocht. De opbrengst zal ten goede komen aan: 1 Poolse oorlogsslachtoffers (plaatselijk). 2 De stichting 1940-1945 (landelijk) en 3 Aan de Unicef (internationaal). De initiatiefneemster, mevrouw C. J. van Oeveren-Julius, Zuidsingel 8 in Axel, motiveert deze actie, die door Axels burgemeester wordt on dersteund, met er op te wijzen, dat de Nederlandse vrouwen nog een keer gezamenlijk willen werken voor hétzelfde doel. Voorts dat ze willen tonen, dat er bij haar nog dankbaar heid is en dat ze gaarne een bijdrage willen geven aan een zinvolle vie ring van het vijfde lustrum van de bevrijding. En tenslotte: omdat er nu, na 25 jaar, nog mensen zijn die lij den onder de verschrikkingen van de oorlog. Over een week hopen de Axelse dames nadere mededelingen te kun nen doen over de wijze waarop zij hun plan denken te verwezenlijken. MIDDELBURG - Een van de interessantste figuren in de Zeeuwse poli tiek is de heer J. F. van de Voorde uit Sluiskil. Zijn openlijke breuk met de K.VP„ die hij ais lid van de katholieke statenfractie sedert 1962 had gediend, bracht vorig jaar de gemoederen danig in beweging. De heer Van de Voorde ontpopte zich kort na zijn terugtrekking uit de K.V.P. als aanhanger van de P.P.R., werd weldra kopman van een Zeeuwse P.P.R.- Iijst en werd als „Jantje" van de Voorde voorwerp van bewondering of verguizing bij vele Zeeuwen. De heer Van de Voorde was in de vergaderzaal van Provinciale Staten, zolang hij KVP-fractielid was, zelden aan het woord. Dat be tekent niet da't nooit iets mede te delen was. Als vakbondsman in het NKV roert hij zich geducht. Onze twaalf vragen, aan de vooravond van de Statenverkiezingen, beant woordde hij aldus: 1. Welke taken zijn naar uw me ning in het beleidsprogramma van het provinciaal bestuur voor de ko mende vier jaren het meest urgent? Van de Voorde: Bevordering van de verdere industrialisatie om de werkgelegenheid op peil te houden, daarbij rekening houdende met een zo groot mogelijke differentiatie. Bevordering van de recreatie in de daarvoor aanwezige gebieden. Vooral ruime aandacht voor het Sociaal Toerisme. Een goede streekplanning voor In dustrialisatie, land- en tuinbouw, re creatie en woongebieden. Ook rui me aandacht voor woningbouw in de dorpen. Een te snelle verstede lijking heeft het gevaar dat dit leidt tot het zich niet aangepast voelen van de bevolking. 2. Kunt u een globale beschrijving geven van de kwaliteiten waaraan het college van GS van Zeeland in elk geval dient te voldoen? Van de Voorde: Het zal slagvaar dig moeten zijn. Een zeer goede teamgeest bezitten, zich bewust van zijn verantwoordelijkheid en Zee land een goed leefbare provincie te houden. 3. Hoe staat u tegenover de vor ming van een „Delta-provincie" waarin Zeeland uiteraard zijn auto nomie zou moeten prijsgeven? Van de Voorde: Een „Delta-provin cie" thans heeft wel het gevaar dat het huidige Zeeland daarin een minderheid zou vormen waardoor de kans bestaat dat de mogelijk- Benelux nu eens werkelijkheid wor den. 5. Welke omschrijving geeft u van het begrip „welzijn"? Van de Voorde: Welzijn houd o.i. in dat de bevolking het materieel goed heeft doch daarnaast dient in gelijke mate het onderwijs, recrea tie en woongelegenheid, cultuur en sport goed te zijn. Met een goed in komen doch een krot van een huis is geen welzijn mogelijk. Het moet goed leven zijn. 6. Wat betekent het programma van uw partij concreet met betrek king tot verwezenlijking van een welzijnsbeleid? Van de Voorde: Wat in het voor gaande is geschreven vindt u in het programma terug. Wij zullen sa men met anderen trachten dit ook te verwezenlijken waarbij wij wel bedenken dat Keulen en Aken ook niet op één dag gebouwd zijn. 7. Meent u dat Zeeland in de be- leidsfilosofie van de landsregering met gelijke ogen bezien moet wor den als alle andere randprovincies? Van de Voorde: Zeeland heeft door dat het door brede en diepe wate- ren doorsneden wordt een aparte problematiek. Zeer urgent is de vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Zeeland. Voor de ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen met name het Baalhoek-plan is intensief overleg met België noodzakelijk. Een indu strie agglomeratie in Saeftinghe zou aansluiten bij het Antwerpse indu strie aglomeratie en dientengevolge zeer aantrekkelijk kunnen zijn voor de industrie. Bovendien ligt een in dustrieterrein daar op behoorlijke afstand van de woonhuizen. 8. Kunt u aangeven wat het ant woord van bestuurlijke organen e.d. zou moeten zijn op de vraag naar inspraak van niet-gekozen vertegen woordigers, met name de jeugd? heden welke Zeeland heeft onder geschikt zouden worden aan de be langen van in een „Delta-provin cie" voorkomende grotere concen traties. Zeeland moet wel de speel tuin van Rotterdam worden. 4. Ziet u mogelijkheden voor prak tische samenwerking, en op welke gebieden, met België? Van de Voorde: Er zullen kaders geschapen dienen te worden waar bij de lagere overheden meer vrij heid krijgen om met gelijke over heden in België overleg te plegen. Zaken als lucht- en waitefrveroiït- reiniging houden geen halt bij een grenslijn. Ook de recreatie loopt over de grenzen heen. Laat de Van de Voorde: Overal waar maar enigszins mogelijk, zal er meer openheid dienen te zijn en inspraak van de bevolking zoveel mogelijk bevorderd moeten worden. Ander zijds zal de bevolking bereid moe ten zijn zich in de problematiek te verdiepen daarover te discussiëren en erop te studeren. 9. Acht u zeehavenontwikkeling en industrialisatie, ook op lange ter mijn, de voornaamste bestaansbron voor de Zeeuwse bevolking, of ziet u alternatieven? Van de Voorde: De voornaamste bestaansbron zal niet anders kun nen zijn dan Zeehaven en Industri ële ontwikkeling omdat land- en tuinbouw niet de nodige werkgele genheid zullen kunnen scheppen. Met tuinbouw is wellicht nog enige uitbreiding van werkgelegenheid te scheppen doch het zal steeds een kan vinden. De recreatie is te seizoengebonden klein percentage van de beroepsbe volking zijn wat daarin zijn bestaan om veel werkgelegenheid te schep pen. 10. Wat betekent uw eigen levens overtuiging voor uw actief zijn in de politiek? Van de Voorde: Als christen wens ik een eerlijke en rechtvaardige verdeling van de beschikbare wel vaart. Aangezien deze er nog niet is, vormt dit aanleiding actief aan de politiek deel te nemen, waarbij ik wil opmerken dat ook niet chris tenen op deze basis deel kunnen ne men aan de politiek en wij als christenen niet zo verwaand moe ten zijn te denken dat wij alleen een dergelijke eerlijke en recht vaardige verdeling voorstaan. Om die reden heb ik dan ook gekozen voor een niet confessionele politie ke groepering. 11. Wat is uw grootste zorg met betrekking tot de toekomst van Zee land en waarop baseert u uw hoog ste verwachting? Van de Voorde: De grootste zorg is de werkgelegenheid. Door auto matisering zullen er steeds minder mensen per eenheid produkt nodig zijn. De bevolking groeit en dus moeten wij de werkgelegenheid uit breiden. Scholing en vorming van de jeugd is uitermate belangrijk. Zeeland ligt in het kader van de E.E.G. met zijn diep vaarwater zeer gunstig. Bij dit alles zullen wij de lucht, bodem en water-veront reiniging moeten uitbannen. 12. Op welk punt verstaat naar uw mening, het publiek de bedoe ling van uw partij verkeerd? Van de Voorde: Het publiek zoals door u genoemd is de gehele Zeeuw se bevolking en ik zou niet graag beweren dat deze ons in zijn totali teit verkeerd verstaat. Integendeel er zijn velen die ons begrijpen. OOSTVOORNE Op het strand van Oostvoorne zal met ingang van het komende seizoen door automobi listen een gulden belasting moeten worden betaald. Dit besluit van het recreatieschap Westelijk Voorne werd reeds vorig jaar genomen, doch is eerst thans bij Koninklijk Be sluit goedgekeurd. (ADVERTENTIE) Gelooft u ook nog altijd, dat House of England een dure zaak is? Laat ons u dan uit de droom helpen. Goed,wij geven toe: de ontvangst en de service, die u bij ons ten deel vallen, zijn onbetaalbaar goed. Die hoeft u dan ook niet te betalen. Maar de prijzen? Mogen wij u een reëel voorstel doen? Komt u nu zelf eens kijken. Dan beloven wij* u, dat u bij ons enthousiast wordt voor 'n dróóm van'n exclu sief kostuum, voor een ingetogen pr ijs tussen f200.- en f 275.- Amsterdam Rotterdam Den Haag Hilversum Bussum /Arnhem Groningen Eindhoven Breda /Alkmaar Maastricht (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De bende sigaret tensmokkelaars, waar de douanere cherche al weer vier dagen achter aan jaagt, is door recherchers gelo- caliseerd in West-Brabant en Zeeland (Zeeuwsch-Vlaanderen). Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Financiën ons meegedeeld. Arresta ties zijn nog niet verricht. In verband daarmee wil men nog geen namen noemen. Er is inmiddels wel een reeks personen gehoord. De douanerecherche zou er nog steeds niet achter zijn wie de opva renden van de viskotter zijn, die za terdagavond in het getijhaventje van Wissekerke met achterlating van 2,5 miljoen sigaretten zijn gevlucht. De kotter is eigendom van een Ter- neuzense barhouder, Th. Vermeulen, die het vaartuig aan sportvissers ver huurt. Volgens de verklaring die hij bij de douanerecherche heeft afge legd, heeft hij de kotter eind vorige week voor vier dagen verhuurd aan een man uit Bergen op Zoom. Deze figuur blijkt helemaal niet te bestaan. De douanerecherche kent ook de eigenaar van de tientons vrachtwagen die de vluchtende smokkelaars met twee miljoen sigaretten in een sloot in de polder nabij Wolphaartsdijk moesten achterlaten. Het is een Bre- danaar. Maar ook hier hebben rechercheurs hetzelfde liedje gehoord: de Breda- naar vertelt dat hij vrijdag een tele foontje heeft gekregen van een goede vriend. Die vriend zat in nood en zou enkele dagen een vrachtwagen nodig hebben, aldus het verhaal van de eigenaar van de auto. Volgens afspraak moest hij de auto op een bepaalde parkeerplaats neer zetten met de contaktsleuteltjes in de cabine. De douanerecherche heeft „de vriend" een Brabander ge vonden, maar hij zegt niets van een telefoontje af te weten. „Iemand an ders moet in mijn naam hebben ge beld", is zijn verklaring. Over de Griekse coaster Maria K. die zaterdag met 11 miljoen niet-ge- banderolleerde sigaretten overi gens legaal uit Vlissingen is ver trokken, zegt de douanerecherche dat ze er „welhaast zeker" van is dat dit schip nauw betrokken is bij deze smokkelaffaire. De sigaretten zijn vanuit Rotter dam per vrachtwagen naar Vlissmgen gebracht en daar normaal overgela den. De coaster die slechts onder Griekse vlag zou varen, zou een ge deeltelijk Nederlandse bemanning heb ben. De douanerecherche heeft er in middels grote belangstelling voor ge kregen. Zoals bekend heeft de coas ter een gefingeerde bestemming (Ga- gliari in Italië) opgegeven. Douane en politie zouden de gan gen van de leden van een zeer be ruchte smokkelaarsbende uit Z. Vlaanderen al dagen volgen. GOES (ANP) NV apparaten- en ketelfabriek AKF in Goes, een doch termaatschappij van de Hollandsche Betongroep NV, heeft van Dow Chen mical opdracht gekregen om 21 co lonnes en opslag vaten te maken ten behoeve van het Dow-bedrijf in Sta de (West-Duitsland). De grootste te vervaardigen colon ne weegt 30 ton, is 45 meter hoog en heeft een doorsnede van 2 meter. De apparatuur zal worden vervaardigd uit monel-clad, een metaal dat bij zonder moeilijk te verwerken is. AKF maakte al eerder apparaten van monel-clad, onder andere voor KZO in Stade (W.-Dld.). Deze ruim twee miljoen gulden omvattende opdracht, zal eind 1870 worden afgeleverd.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3