Werkende jongeren in verzet tegen streekschool Bolletje Brillen-inzameling van twee Axelse jongens Vorst „Bijdrage van buitenaf aan saneringsproces in KVP" Jubilarissen bij C.S.M. Sas van Gent Inspraak uitspraak staat al vast Terneuzens raadslid dagvaardt „De Stem*' kiezen voor de zeeuwse toekomst „Het gaat 0111 mij" Meepraten Nieuwe visie ftMtjepïceom.' „We kappen ermee" Zeeuwse hengst in ere hersteld Beroepingen Kamerfractie VVD wenst Zeeuwse liberalen geluk Verlaat pastoor Kerremans Yerseke VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 DE VRIJE ZEEUW BREDA De werkende jongeren hebben zich terugge trokken uit het bestuur van de regionale streekschool Breda. Die streekschool is er overigens nog niet. Die komt pas over een paar jaar. Als die er komt, is dat tegen de zin van de werkende jongeren. Die willen een streekcentrum. Dat wil zeggen: niet een instituut waar vakopleiding centraal staat, maar de behoefte van de jongen en het meisje zelf. Wat in Breda gebeurt, speelt zich in het gehele land af. In Zeeland, waar men bezig is met de voorbereiding van een streekschool; in Bergen op Zoom, in Roosendaal, waar plannen zijn voor leen streekschool en een streekcentrum. In Etten - Sint-Wille- brord gaat men blijkbaar realistischer te werk. Daar wordt gedacht aan een streekcentrum. (KWJ) en leider van de Aktiegroep werkende jongeren in de regio Breda en Gerard Even, coördinator van de KWJ in West-Brabant en Zeeland, die tot voor kort in het bestuur van de streekschool de werkende jonge ren vertegenwoordigde. Streekschool- secretaris Morsink: „Feit is dat, naar de verwachting van het bestuur, het werk van de streekschool zich an ders en op breder niveau zal ontwik kelen dan het huidige algemeen en op het beroep gerichte onderwijs. Vooral de algemene vorming zal veel meer nadruk krijgen". In het hele land is er sprake van een botsing tussen vakopleiding en vorming. De vakopleiding na de la gere school wordt tot nu toe ver' zorgd door zo'n 35 zogenaamde leer lingenstelsels. Daarbij werkt de jon gen (want het meisje komt er hele maal niet aan te pas) als arbeider in een bedrijf en krijgt daarbij part-ti me onderwijs. Die vakopleiding is op alle fronten zwaar verouderd. Vele bedrijven geven er daarom verreweg de voorkeur aan, hun jonge werkne mers zelf op te leiden. Ómdat het met die leerlingenstelsels niet goed zit, wil men ze gaan bundelen in cen trale streekscholen. Dat leek aanvan kelijk een goed idee. Om een brief te citéren van mr. H.B.R. Morsink, se cretaris van de „Streekschool Bre- dat" aan de actiegroep Werkende Jongeren: „De streekschool moet ge zien worden als een modern onder wijsinstituut voor leerlingen tot de leeftijd van 27 jaar, die langs deze weg hun gewenste vakdiploma's kun nen halen. Het is de bedoeling dat ook alle voortgezette opleidingen in de streekschool worden onderge bracht". Toen op 1 november van het vori ge jaar enkele duizenden werkende jongeren protesterend naar Den Haag trokken, velden ze daarmee te vens him doodvonnis over de streek school. Die streekschool, die hun wel alle kansen wilde bieden voor een gedegen vakopleiding, maar die goed deels vergeet dat een mens niet al leen leeft om te werken. Zelfs inte gendeel: het werk moet in dienst staan van het leven. Het gaat alle maal om de persoon, niet om een zaak. „Het gaat om mij en om jou, niet om het bedrijf. Dat is er juist voor ons". Natuurlijk werd die oproep her kend. „Misschien willen we allemaal wel hetzelfde", zeggen Rien van Gin- neken, vrijgesteld leider van de Katholieke Werkende Jongeren „Zij willen dat inderdaad ook wel", zeggen Van Ginneken en Even. „Maar zij willen dat bereiken langs zeer geleidelijke wegen. En eigenlijk willen ze dat ook weer niet, want het belangrijkste zien ze totaal over het hoofd: dat die jongeren zelf moeten meepraten en dat niet door anderen bepaald wordt wat „het beste" voor hen is. Ze willen uitstel, want ze zijn bang voor de ontwrichting van de oude sleur, van het geijkte patroon. De jongen en het meisje komen niet echt aan bod". „Ze kunnen het ook niet weten, want ze kennen de essentie van de vorming niet. Ze denken dat het bij de vorming gaat om een uurtje Ne derlands en een uurtje maatschappij leer. Wij vinden vakopleiding ook erg belangrijk, maar zij stellen die vakopleiding centraal. En dat is wel weer te begrijpen vanuit hun jeugd- situatie van de twintiger of dertiger jaren, toen hun terecht op het hart werd gebonden, dat je als arbeider nergens was als je geen vak kende. En dat is nog steeds het geval, maar we beginnen nu in te zien, dat je als mens nergens bent als je niet tot mens gevormd wordt". Wat is die nieuwe visie dan? „Ei genlijk zouden ook de LTS'en moeten (ADVERTENTIE)1 Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.Mi. op donderdag om 18.00 uur: Hier en daar sneeuw. In de nacht plaatselijk matige vorst. Over dag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min.-temp.: 1 tot 6 graden on der normaal; max.-temp.: 3 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4; min.-temp.: 1 tot 6 graden on der normaal; max.-temp.: 3 of meer graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Henny Plasschaert (links op de foto) en zijn vriendje Eddy de Waele, (rechts) beiden 12 jaar en leerling van de lagere school in Axel, zijn in hun woonplaats op eigen ini tiatief een inzamelingsactie van bril len gaan houden. Woensdagmiddag en -avond hebben ze er te zamen 65 opgehaald. De „oogijzers" zijn bestemd voor de IJzendijkse koster Jacques Vooren- berghe, die een dergelijke actie al geruime tijd voert en op veel grotere schaal. i Bij hem gaan de brillen met hon derden tegelijk de deur uit, met be stemming gebieden waar melaatsheid heerst. Het aandeel van de twee Axeler jongens is weliswaar maar een be scheiden inbreng, maar wel een goed bedoelde. Eddy de Waele, gevraagd naar het waarom van zijn actie, gaf als antwoord „Ach het kwam zomaar bij ons op, we vinden het leuk." Binnenkort willen ze hun activitei ten uitbreiden. Behalve brillen gaan ze dan ook oude kleren inzamelen. „Dat gaan we dan ook buiten Axel doen", vertelt Henny Plasschaert. verdwijnen. Daarvoor in de plaats zou men het basisonderwijs moeten voortzetten tot het achttiende jaar. En daarbij zou het moeten gaan om de begeleiding van de persoon. Die zou in aanraking moeten komen met allerlei waarden. En wat de meer vakmatige dingen betreft: met al lerlei materialen als hout en steen, metaal en brooddeeg. Met al die za ken mogen hij of zij leren omgaan. Niet zo maar een jaartje, maar van hun twaalfde tot hun zestiende jaar". „Op zestienjarige leeftijd zegt een leerling dan: „Ik kies voor metaal". Dan heeft hij tot z'n achttiende de tijd om zich te specialiseren in drie of vier mogelijkheden op dit gebied. Daarbij loopt hij stage in een bedrijf. En op z'n achttiende zegt hij dan: „Ik denk dat ik constructie-bankwer ker wil worden". Dus gaat hij naar een zodanig bedrijf, waar hij verder opgeleid wordt. Toch kan hij ook dan na twee jaar nog iets anders kiezen. En dat is mogelijk omdat hij kan te rugvallen op zijn voorgaande oplei ding, van waaruit hij ook het HaVo- onderwijs kan kiezen omdat bijvoor beeld blijkt dat hij veel beter is in talen dan men aanvankelijk dacht". „Dit alles is veel waardevoller dan wanneer hij als jongen van twaalf „kiest" voor elektriciën. Hij doet dat waarschijnlijk omdat ie het zo'n leuk woord vindt. Weet hij veel wat het inhoudt. De nieuwe methode heeft bovendien het voordeel, dat je ge makkelijker van vak kunt verande ren, een eis die hoe langer hoe duide lijker in onze maatschappij wordt ge steld". „In zo'n opleiding staat de persoon staan zijn behoeften en verlangens centraal. In zo'n opleiding is men ook niet bang voor een kritische vor ming van de persoon. Op het ogen blik al begint men ook in 't bedrijfs leven steeds méér te voelen voor een dergelijke opleiding. Daar heeft men immers ook het meest aan goed ge vormde mensen, die in staat zijn ver antwoordelijkheid te dragen en zelf standig te werken. En die gespeciali seerde vakopleiding, die geven ze hem dan zelf wel". De actiegroep „Werkende Jongeren heeft een aantal weekends belegd over de streekschool. Daar is o.a. ook geïnformeerd door de voorzitter. De actiegroep stelt, dat er een orgaan gecreëerd moet worden, waarin alle betrokkenen op basis va-n gelijkheid vertegenwoordigd zijn en waarin men komt tot plannen die in het be lang zijn van de jongeren. Op basis daarvan heeft men het bestuur van de streekschool gevraagd om een ge sprek. Het antwoord was negatief. Daarna wederom een brief van de actiegroep, waarop een antwoord volgde, dat de groep het vertrouwen ontnam in de bereidheid van het streekschoolbestuur om aan een wer kelijk nieuwe structuur mee te wer ken. „Daarom kappen we er nu mee" zeggen de heren Even en Van Ginne ken. In de regio Breda zou de streek school bestemd zijn voor leerlingen uit Breda, Oosterhout, Dongen, Geer- truidenberg, Gilze en Etten-Leur. Uit dat gebied zijn ook de leden van de actiegroep afkomstig. Uit datzelfde gebied wil men op 20 maart vakbon den, politieke partijen en alle betrok kenen bijeen brengen voor een grote hearing. En de tijd dringt, want bin nen afzienbare tijd wordt de Bredase raad gevraagd om een terrein ter beschikking te stellen voor de streek school. „We zullen er alles aan doen om de komst van die school te boycotten, zegt de actiegroep. Dit jaar nog zul len we proberen een streekcentrum in het leven té roepen. De regering heeft drie miljoen uitgetrokken voor experimentele streekcentra, want de regering is eigenlijk zelf al lang af gestapt van het idee streekschool. Maar op grond van een oude bepa ling geeft ze er nog steeds toestem ming voor. Het bestuur van de Bre dase streekschool beweert „uit goede bron" te hebben vernomen, dat Bre da niet voor een experiment-streek- centrum in aanmerking zou komen. „Als dat waar is", aldus de actie groep, „dan gaat misschien ons idee van een streekcentrum voorlopig de mist in, maar dat zal in elk geval ge beuren met die streekschool. Die mag er niet komen. Die is alleen maar een sta-in-de-weg. En dat be stuur trouwens ook. Want wie verte genwoordigen zij eigenlijk? En wat betekent voor hen dat woord in spraak? Hun uitspraak staat immers toch van te voren al vast". JAN HüSKEN (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De driejarige Zeeuw se hengst Alexander van Cromstryen die op de keuring van 15 januari geen aanspraak kon maken op het predi kaat „goed" is in ere hersteld. Omdat lang niet alle juryleden het met deze uitspraak eens waren, werd het dier onlangs weer voor een herkeurings jury geleid, waar het vlot werd goed gekeurd en zelfs een lA--premie ver wierf. Beroepen te Noordwijkerhout J. Streefland te Haarlem te Spaarn- woude-Spaarndam C. Meijer te Rans- dorp c.a. Aangenomen naar Warnsveld W. M. Weenink te Veere naar Sou burg J. van der Heide te Eek en Wiel. GEREF. KERKEN Beroepen te Gouda W. J. Duursema te Maassluis te Aalten en te Doe- tinchem J. C. van Egmond te 's-Gra- venzande te Axel M. V. J. de Craene te Middelburg-St. -Laurens. Examens Aan de VU te Amster dam slaagde voor het doet. examen theologie de heer T. J. Oosterhuis te Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Tweetal te Zwolle F. van Deursen te Haarlem en H. Stolk te Dronten. Beroepen te Grootegast en te Zuid- broek-Veendam K. Folkertsma, kand. te Bedum te Noordbergum A. C. Haitsma te Zaamslag. Bedankt voor New Westminster (Can. Ref. Church) M. Brandes te Hengelo. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Sliedrecht (Middel- diepstraat) M. W. Nieuwenhuijze te Delft. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer A. C. S. van Breda Vriesman, V.V.D.-raads- Iid te Temeuzen, heeft een kort ge ding aanhangig gemaakt tegen de heer L. Leijendekker, hoofredacteur van „De Stem" en de directeur van „De Vrije Zeeuw", de heer P. J. van de Sande. Het V.V.D.-raadslid Is van oordeel, dat genoemde bladen zijn rede in de raad van Temeuzen op 12 december j.l. onjuist hebben weergegeven. Het kort geding dient op 3 maart a.s. voor de president van de arron dissementsrechtbank te Middelburg. De heer Van Breda Vriesman eist rectificatie van bedoeld raadsverslag op straffe van een dwangsom van duizend gulden. De heer Van Breda Vriesman, 25 februari j.l. bij de tussentijdse ge meenteraadsverkiezingen in Z. Vlaanderen herkozen als V.V.D.- raadslid van Temeuzen, motiveert de spoedeisende behandeling van zijn klacht van midden december via een kort geding met een verwijzing naar de „komende verkiezingen" en zijn positie als hoofd van de bedrijfsge neeskundige dienst van een groot be drijf in de kanaalzone: Het gewraakte interpreterende raadsverslag stelt, dat het V.V.D.- raadslid op 12 december 1969 in de raad van Temeuzen op denigrerende wijze heeft gesproken over de in spraak van de burgerij bij de vesti ging van zgn. vuile industrieën en de daartegen te nemen maatregelen een zaak acht die de industrie zelf wel zal regelen. De heer Van Breda Vriesman is van oordeel, dat deze weergave alsmede de kop van het raadsverslag „voorvechter voor vuile industrie" in „flagrante strijd" is met de waarheid. „De Vrije Zeeuw" en „De Stem" bestrijden dit en hebben daarom rectificatie van het raadsverslag geweigerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De V.V.D.-fractie in de Tweede Kamer heeft een ge lukstelegram gezonden aan de voor zitters van de afdelingen West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, getekend door fractievoorzitter Geertsema en fractiesecretaris Joekes. De tekst van het telegram luidt: „De fractie van de V.V.D. in de Tweede Kamer wenst de liberalen in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen van harte geluk met de indrukwekkende overwinning van het liberalisme optredend als V.V.D.Gemeentebe langen en T 2000 bij de gemeente raadsverkiezingen van 25 februari. Gezamenlijk op naar de Statenver kiezingen in maart en de Kamerver kiezingen van 1971". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar wij in welingelichte kringen vernemen, heeft de pastoor van de parochie in Yerseke een sollicitatie naar de func tie van rector in één van de hui zen van de zusters franciscanessen te Dongen in overweging genomen. Pastoor A. Kerremans, die in 1963 in Yerseke werd benoemd zal, indien zowel hijzelf als de zusters van het betrokken klooster in Dongen tot een positief antwoord komen, om streeks Pasen naar zijn nieuwe standplaats vertrekken. De benoeming te Dongen maakt op dit ogenblik nog een punt van bespreking uit tussen de deken van Middelburg en de betrokken pas toor. DE N.V. STOOMSPINNERIJ „Twen- the" te Almelo en de textieldrukke- rij Swinkels n.v. te Geldrop, hebben besloten een volledige belangenge meenschap aan te gaan, in het kader waarvan de „Twenthe" per 1 maart a.s. alle aandelen van Swinkels zal overnemen. Door G. E. M. Volleman, Hulst MIDDELBURG De lijst Vol leman vertegenwoordigt in het politiek gebeuren in Zeeland in zekere zin een deel-belang. De lijst vermeld de namen van enkele intellectuelen uit Hulst, wier eerste bedoeling is de spe cifieke belangen van het land van Hulst in Provinciale Sta ten te verdedigen. Dat wil niet zeggen, dat deze groep geen totaal-visie op Zeelands toe komst zou hebben ontwikkeld. Hieronder volgt onze reeks „verkiezingsvragen", met daar onder de antwoorden van de groep Volleman. 1. Welke taken zijn naar uw me ning in het beleidsprogramma van het provinciaal bestuur voor de komende periode van vier ja ren het meest urgent? Volleman: Centraal dienen te staan: een verantwoorde inpas sing van de sociaal - economi sche ontwikkeling van Zeeland in een zich uitbreidende E.E.G. Hier bij is een brede visie van het pro vinciaal bestuur op de totaliteit van de ontwikkelingen van het grootste belang. Kunt u een globale beschrijving geven van de kwaliteiten waar aan het college van GS van Zee land in elk geval dient te vol doen? Volleman: a. Een brede visie op de totale beleidsproblematiek, b. Een uitstekende teamgeest in het college, c. Een bijzondere belangstelling voor die gebieden die moeten wor den beschouwd als de brandpun ten van nieuwe ontwikkelingen. 3. Hoe staat u tegenover de vorming van een „Delta-provin cie". waarin Zeeland uiteraard zijn autonomie zou moeten prijs geven? Volleman: De vorming van een Delta-provincie houdt het gevaar in, dat de Zeeuwse belangen reeds van meet af aan overstemd worden door andere belangen; daar door is het niet uitgesloten dat deze Zeeuwse belangen als het ware in de kiem zouden worden gesmoord. Wanneer de behartiging van de Zeeuwse belangen werkelijk vol doende veilig zou kunnen worden gesteld, behoeft geen pricipieel bezwaar te bestaan tegen de vor ming van een delta-provincie in zuidwest-Nederland. Zolang deze belangenbehartiging echter niet voldoende verzekerd is, dient men gereserveerd te staan tegenover dit denkbeeld. 4. Ziet u mogelijkheden voor praktische samenwerking, en op welke gebieden, met België. Volleman: Zowel op sociaal als op economisch gebied liggen er zeker mogelijkheden voor prakti sche samenwerking met België. Met name wordt gedacht aan za ken als:, woon- en leefklimaat; in frastructuur, milieuverontreini ging, cultureel leven en recreatie. De woongebieden op de linker Schelde zullen straks aan beide zijden van de grens gelegen zijn. In dit verband zal tijdig gedacht moeten worden aan gecombineer de voorzieningen op de hierboven genoemde terreinen. 5. Welke omschrijving geeft u van het begrip „welzijn"? Volleman: „Welzijn" omvat meer dan alleen „welvaart" in engere economische zin deze laatste zou men kunnen beschou wen als de materiële grondslag voor een menswaardig bestaan. Daarnaast echter zal sprake moe ten zijn van de ontwikkeling van een geestelijk leefklimaat, waarin de mens als zodanig tot volledige ontplooiing kan komen en zich werkelijk gelukkig kan voelen. 6. Wat betekent het programma van uw partij concreet met be trekking tot verwezenlijking van een welzijnsbeleid? Volleman: Onze groepering streeft een zodanige ontwikkeling van het Land van Hulst na, dat daar in de toekomst niet alleen sprake zal zijn van een groeiende materiële welvaart, maar vooral van een groeiend welzijn in de breedste zin van het woord. 9. Acht u zeehavenontwikkeling en industrialisatie, ook op lange termijn, de voornaamste bestaans- bron voor de Zeeuwse bevolking of ziet u alternatieven? Volleman: Zeehavenontwikke ling en industrialisatie kunnen ze ker niet zonder meer worden be schouwd als de voornaamste be- staansbron voor de Zeeuwse be volking op lange termijn. Het kli maat en de bodemgesteldheid ma ken Zeeland in het bijzonder ge schikt voor de uitoefening van de land- en tuinbouw, waarbij als gunstige factor komt, de rijke kennis en ervaring die de Zeeuw se agrarische bevolking op dit terrein heeft. In dit verband moet ermee rekening worden gehouden dat met name de tuinbouw in Zeeland nog in zeer sterke mate zal kunnen uitbreiden, waarbij de gunstige ligging temidden van de grote Westeuropese industriege bieden een zeer belangrijke fac tor vomt. De ontwikkeling van Zeeland zal zodanig moéten wor den geleid, dat er voor de land en tuinbouw een passende plaats blijft ingeruimd naast industriali satie, havenontwikkeling en toeris me. 10. Wat betekend uw eigen le vensovertuiging voor uw actief zijn in de politiek? Volleman: Wie het Christen dom belijdt, moet dat verstaan baar maken met gewone daden. Hij moet dat in de wereld belij den en er desnoods ook voor wil len lijden. Wie het volk vertegen woordigt in bestuursorganen, zal de eerste dienaar van dat volk moeten zijn. Door een benoeming krijgt men macht en autoriteiten, maar gezag verwerven is iets an ders. Gezag zal pas verworven worden door openheid, eerlijkheid 7. Meent u dat Zeeland in de beleidsfilosofie van de landsrege ring met gelijke ogen gezien moet worden als alle andere rand- provincies? Volleman: De landsregering zal er bij haar beleid vanuit moeten gaan, dat Zeeland als rand,provin cie te maken heeft met bijzonde re mogelijkheden en bijzondere moeilijkheden vergeleken bij de situatie in de andere randprovin- cies van Nederland. Daarom zal de landsregering ten aanzien van Zeeland een beleid moeten voeren dat specifiek gericht is op de pro blematiek van deze provincie en op de situatie waarin zij zich be vindt. 8. Kunt u aangeven wat het ant woord van bestuurlijke organen en dergelijke zou moeten zijn op de vraag naar inspraak van niet- gekozen vertegenwoordigers, met name de jeugd? Volleman: Wanneer bepaalde groepen van bevolking, bijvoor beeld de jeugd, via gekozen ver tegenwoordigers in bestuurlijke organen niet voldoende inspraak in bepaalde zaken zouden kunnen laten gelden, dienen deze organen zonodig contacten te zoeken en te onderhouden dat de desbetreffen de groepen toch hun stem kunnen laten doorklinken tot bij de be stuurlijke organen. Bij het leggen van de contacten zal er op moe ten worden gelet dat de des-be treffende vertegenwoordigers wer kelijk de mening naar voren bren gen van de groepen uit de samen leving die zij zeggen te vertegen woordigen. soberheid, toewijding en zelftucht. Aan de jeugd wordt vaak verwe ten aan gezagsondermijning te doen, maar men zou zich kunnen afvragen of er niet veeleer sprake is van gezagsontmaskering. De boven beschreven instelling tegenover de maatschappij is wel een christelijke, maar men kan vanuit een andere levensfilosofie evengoed in het leven staan, zo als wij Christenen dat zouden moeten doen. 11. Wat is uw grootste zorg met betrekking tot de toekomst van Zeeland en waarop baseert u uw hoogste verwachting? Volleman: Onze grootste zorg met betrekking tot de toekomst van Zeeland is: bij te dragen aan de sociaal-economische ontwikke ling van Nederland in West-Euro pa met behoud van welzijn voor al degenen die dat welzijn in Zee land zoeken. 12. Op elk punt verstaat het publiek naar uw mening de bedoe lingen van uw partij verkeerd? Volleman: Wij hebben niet de indruk dat „het publiek" in het algemeen de bedoelingen van on ze lijst verkeerd begrijpt. Toch is het misschien goed om nog eens duidelijk te stellen, dat het optre den van onze lijst niet gericht is te gen de KVP als zodanig, maar slechts bedoeld is als een bijdra ge van buitenaf aan het sanerings proces dat de Zeeuwse KVP zal moeten ondergaan alvorens weer te kunnen optreden als een pas sende vertegenwoordiging van het Zeeuwse katholieke volksdeel. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In de kantine van de Centrale Suiker Maatschappij te Sas van Gent werden donderdag middag de gepensioneerden en zes jubilarissen met een dienstverband van 25 jaar gehuldigd. Directeur ir. J. van Loon sprak de vertrekkenden, de heren R. Lippens, R. Claeys en H. Willens toe, en haalde voor elk van hen verschillende voorvallen uit hun lange loopbaan aan. De heren kregen geschenken (een rooktafel) en voor de dames was er een bloemetje. Vervolgens werden zes jubilarissen, met hun 25-jarig dienstverband ge huldigd. Dat warenmevrouw A. Dellaert-Dutree, de heren L. Brui- nings, A. Govaert, W. Mechelinck, H. Muynck en E. Sarneel, Met een pas sende toespraak overhandigde ir. Van Loon hen het getuigschrift met een legmedaille van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en han del, de traditionele envelop met in houd en de eveneens traditionele polshorloge. De directeur dankte de jubilarissen voor hun trouwe dienst en hoopte nog vele jaren op prettige wijze met hen samen te werken. De voorzitter van de personeelsvereniging de heer Mar- quinie, feliciteerde de jubilarissen namens de personeelsvereniging en overhandigde hen geschenken en bloemen. Vanavond wordt de jaarlijkse CSM- personeelsav-ond gehouden. Dit keer vinden de festiviteiten plaats in Gast hof Ter Heide te Lembeke (in Bel gië) Het orkest The Evolions en zan geres Connie van Bergen zullen daar bij optreden. 1

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3