Koopavond in Terneuzen de eerste op 6 maart ACCENT Lentebode in Terneuzen Ir. J. Prins bepleit investeringsfonds Stemming in het vage Interscholaire quiz België-Zeeland Eén algemeen reglement voor water en RAAD STEMT IN MET SPORTRAAD EN JEUGDRAAD HUISHOUDSCHOOL IN MIDDELBURG HIELD EXPOSITIE Belg omgekomen in Sas van Gent Breskens mag tweede kleuterschool bouwen Axelse jubilarissen van St.-Willibrordus J. de Jonge 40 jaar bij fa. Quist Arka houdt jaarvergadering in Axel ZLM-vergadering in Axel W andelpad voor groenstrook kost Breskens 35.000 L. Coppieters won biljartstrijd in Heikant Verkiezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen - Zwevend Met medewerking van ZVU Voorstel G.S. Zeeland weekblad 65ct. Wat en waar VANDAAG Films Toneel Muziek Dans Schietingen Diversen Tentoonstellingen Hoogwater VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel de sneeuwvlokken donderdag de Ter- neuzenaars lustig om de eren vlo gen, is er toch een naderend teken van lente te bespeuren. In het her tenkamp, vlak bij het sportcomplex in Zuidwijk, werd donderdag in al le vroegte een lammetje geboren. Moeder en kind maken het goed. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu- zense gemeenteraad is eenstem mig akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders tot het instellen van een wekelijkse koopavond. De eerste koopavond zal op vrijdag 6 maart worden gehouden. De heer Hol (PvdA) zei dat zijn fractie nitef coin amore achter het voorstel vam b. en w. staat, maar dat men toch niet tegen wilde stemmen, nu het publiek en het winkelperso neel er niet afwijzend tegenover staain. Mevrouw Doppegieter-Thiel (KVP) achtte een koopavond het be langrijkste voor de middenstand. De voorzatter, burgemeester Aschoff ziei dat bij b. en w. als zwaarste ar gument heeft gewogen, dat de Ter- neuzense middenstand door de koop avond gelijke kansen krijgt ais de winkeliers in andere naburige ge meenten. Wethouder De Vos zag het nut en de noodzaak van een koop avond niet in. Hij stelde zich achter de bezwaren van de vaikorganiisaties. Het feit echter diat in de met Terneu zen salinen tie voegen gemeenten Hoek, Biervliet en Zaamslag wel een koopavond is, had bij hem de door slag gegeven. De voorstellen van b. en w. tot de instelling van een sportraad en een jeugdraad zijn er in de gemeenteraad niet zonder kleerscheuren af geko men. Met name de heer Huybrecht (PvdA) had nogal wat bedenkingen tegen de voorgestelde verordeningen. De meeste van de door hem inge diende amendementen werden door b. en w. overgenomen en door de raad aangenomen. De heer Huybrecht hekelde het feit dat er bij de voorbereiditogen van beii- d)e verordeningen geen overleg was geweest met de verenigingen en or ganisaties. Ook had hij als vertegen woordigers in de sportraad gemist personen uit het open sportwerk en de recreatiesport. Bijzonder belang rijk vond de heer Huybrecht dat zo wel de vergaderingen van de sport raad aüs die van de jeugdraad open. baar zijn. Mevrouw DoppegieteT-Thiol (KVP) meende, dat beide raden een posi tieve invloed dienen te hebben op de (Van onze correspondent) BRESKENS De inspecteur voor het kleuteronderwijs heeft verschil lende redenen genoemd, die het stichten van een tweede openbare kleuterschool, bestaande uit twee speel-werklokalen, rechtvaardigen. B. en w. van Breskens vragen de raad daarom in principe te besluiten een tweede kleuterschool in Bres kens te stichten. Verder stellen b. en w. voor mejuffrouw Monteau per 1 maart in vaste dienst te benoemen als leidster van de openbare kleuter school. (Van onze correspondent) AXEL De afdeling Axel van St.-Willibrordus heeft haar jubilaris sen gehuldigd in een druk bezochte bijeenkomst in het Gezellenhuis. De gouden speld werd voor veertig jaar lidmaatschap door de heer C. Schoof uit Terneuzen uitgereikt aan de heer H. van Gremberghe. De zilveren speld voor vijfentwintig jaar werd uitgereikt aan E. van den Bosch, A. de Roos, J. Dobbelaar en J. Vink. Namens de afdeling van het N.K.V. bood de voorzitter, de heer E. Maas, de vrouwen van de jubilarissen bloe men aan. De voorzitter van St.-Wil librordus, de heer M. de Bouvré, dankte de jubilarissen voor hun trouw lidmaatschap. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Zaterdag 28 februari is het veertig jaar geleden, dat de heer J. de Jonge bij de zaad- handel de Fa. Quist in dienst kwam. Ter gelegenheid hiervan wordt op die dag om elf uur 's morgens een receptie gehouden in zaal Wijffels. AXEL - De afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Arka houdt maandag 2 maart in de Stadsherberg in Axel haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing zijn aan de beurt van aftreden de heren J. van Sambeek uit Clinge en W. van de Dries uit Sas van Gent. (Van onze correspondent) AXEL Het Land van Saef- tinghe kan onmogelijk behouden worden als natuurgebied en land- schapsschoon als de industrie op het linkeroevergebied van de Schelde blijft oprukken. Dit was de conclusie uit het betoog van ir. J. Prins, algemeen voorzitter van de Z.L.M., donderdag in de kring vergadering van de Z.L.M. in Axel. Hij kwam tot deze uit spraak naar aanleiding van de mededeling van minister Bakker, niets te voelen voor de inpolde ring van net Land van Saeftinghe ten dienste van de industrie. De penibele toestand in land- en tuinbouw kwam ook in deze vergade ring van de ZLM ter sprake. Ir. Prins wees erop dat het niet alleen deze sector is, die heeft te lijden onder de moeilijke economische positie, maar dat ook de handel en nijverheid ge bukt gaan onder tal van problemen. „Bij deze problemen moeten we on derscheid maken tussen de echte en de problemen die zijn gemaakt door utopisten," aldus ir. Prins. Hij wees op de noodzaak om ook in de land. bouw vooruitstrevend te werken om voor te blijven. Niet alleen op het ge bied van mechanisatie maar ook bij de research. Naar zijn mening is het noodzakelijk, te blijven zoeken naar nieuwe veredelde produkten om de ontwikkeling in deze sector in elk geval te kunnen blijven bijhouden. Soms blijkt achteraf een bepaald produkt niet in alle opzichten een succes, maar dat neemt niet weg dat een aanhoudende research een voor waarde is om te kunnen komen tot een hoger rendement. Met de betrekking tot de markt merkte ir. Prins op, dat deze ook in de land- en tuinbouw een onzekere factor zal blijven bij de bedrijfsvoe ring. „De prijs en het verbruik van consumptiemiddelen zullen een be langrijke rol blijven spelen". Later pleitte ir. Prins voor de in stelling van een investeringsfonds om voldoende hulp te kunnen bieden bij modernisering van het bedrijf, en uitte kritiek op het plan-Mansholt. „In Nederland moeten de boeren nu naar een bank waar ze een rente van 8 a 9 procent moeten betalen, ter wijl men in het buitenland tegen veel lagere rente geld kan krijgen van de overheid", aldus de heer Prins. „Het logische gevolg is dat de Ne derlandse produkten duurder is en de concurrentiepositie daardoor moei lijker'.' Over de toestand in de fruitteelt en de maatregelen daarvoor op mi nisterieel niveau zei ir. Prins, dat de minister wel duidelijke taal had ge sproken, maar dat het nog steeds aan daden ontbreekt. Hij wees er in dit kader op, dat Zeeland nog wel fruit- bedrijven heeft met goede perspec tieven. Des te jammerder vond hij daarom dat een fruitkweker pas in aanmer king kan komen voor een uitkering van het investeringsfonds als de toe stand op zijn bedrijf troosteloos is. (yan onze correspondent) MIDDELBURG De industrie-huis houdschool aan het Molenwater in Middelburg hield haar jaarlijkse ex positie. Vooral de modeshow waarin kleding werd vertoond die was ver vaardigd door leerlingen van de school, trok veel bekijks. Welk een aparte resultaten er be reikt kunen worden met een klein lapje stof, lieten enkele eenvoudige zomerjurkjes zien met contrasterend tussenstuk, waarop appliquéwerk was aangebracht en enkele handgebor- duurde hessen. Vrijetijdskleding en klassieke man tels en japonnen lieten de vaardig heid van de meisjes in het naaldvak goed uitkomen. Door de couture-af- deling werden enkel j modellen ge toond, die menige modebewuste vrouw zouden doen watertanden. De lerares afdeling couture, mevrouw E. Min derhout, zei het bijzonder jammer te vinden dat er maar weinig meisjes na de zesjarige naaiopleiding het ini tiatief nemen voor zichzelf te gaan beginnen. „Als je ziet wat de tegenwoordige boutiques te bieden hebben, dan zeg ik mijn leerlingen steeds weer, dat kunnen jullie ook en meestal nog mooier. Maar 't initiatief en 't lef ont breekt de meisjes hier nog een beet je", aldus mevrouw Meulmeester. In een ander lokaal was de hele maanlanding nagebootst en was door de leerlingen zelf studiemateriaal zo als foto's en krantenknipsels bijeen gebracht. Zelfs in de koekjes en ge bak kwam het maanthema naar vo ren. p de tekenafdeling waren enkele opvallende staaltjes van teken- en verfkunst te bewonderen. De handen- arbeidafdeling had een aantal soms bizarre maar wel heel mooie poppen gemaakt. Van alle schoolse aktivi- teiten had de leiding films laten ma ken. Deze werden in het filmlokaal vertoond onder grote hilariteit van de actrices. Veel familieleden en vrienden van de leerlingen kwamen het werk en soms ook de leikkere hapjes keuren. mogelijkheid dat de verordeningen op korte termijn gewijzigd kunnen wordenZij wilde de sportraad meer bevoegdheden geven dan alleen maar een adviserende taak. Ook zou zij de zittingsduur vain de leden van de sportraad gesteld willen hebben op vier jaar, inplaats van op twee jaar. De heer Nieuwdorp, wethouder van sportzaken, zed dait overleg met alle vertegenwoordigers van sportvereni gingen in Terneuzen te tijdrovend zou zijn geweest. Daarom hadden b. en w. ex de voorkeur aan gegeven met een ontwerp te komen waarover, gediscussieerd kan worden. Hij zag niet waarom de recreatiesport en het sportwerk niet in de sportraad ver tegenwoordigd zouden kunnen zijn. Burgemeester Aschoff meende dat het al of niet openbaar zijn van de vergaderingen van de sportraad een beslissing is die aan de sportraad zelf moet worden overgelaten. Een zit tingsperiode vain twee jaar zou de doorstroming van de leden ten goede bomen. (Van onze correspondent) BRESKENS In het uitbreidings plan West aan de Ringlaan in Bres kens is een groenstrook geprojec teerd vanaf de Langeweg tot aan de gronden van De Milliano. Tussen de beplanting zal een wandelpad wor den aangelegd. De kosten van de uitvoering van het plan bedragen ƒ26.238,24. Voor de beplanting zal Staatsbosbeheer 40 a 50 procent subsidie verlenen, de andere kosten komen geheel voor re kening van Staatsbosbeheer. Alleen de kosten voor de aanleg van het wandelpad (ongeveer 35.000,ko men voor rekening van de gemeente. B. en w. vragen de raad van Bres kens, die op 2 maart vergadert, het nodige krediet te verstrekken. De raad zal verder een nieuwe leges- verordening vast moeten stellen in verband met de herindeling op 1 april. Ook wordt voorgesteld de ge meentewerkman M. Smallegange per 1 marat in vaste dienst te benoemen. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Donderdag ochtend is op het terrein van de N.V. Zuidchemie, Westkade 20 te Sas van Gent, de heer A. A. van Geersaam dodelijk verongelukt. De heer Van Geersaam, die bij de Zuidchemie werkzaam was, kwam per rijwiel het terrein op en heeft, toen. hij linksaf wilde slaan, de bocht te scherp genomen. Door deze ma noeuvre kon een bedrijfsvrachtauto hem niet meer ontwijken. De heer Van Geersaam (59), die woonachtig was te Assenede (B.) was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. (Van onze correspondent) HEIKANT De uitslag van de biljartwedstrijd die is gehouden bij F. Saman in Heikant luidt: 1. L. Coppieters (Koewacht), 2. B. de Neve (Stekene B.), 3. Fr. de Neve (Stekene B.), 4. A. Jansen (St. Jan steen), 5. Em. IJsebaart (Heikant). De trits wedstrijd werd gewonnen door Ber Zagers uit Heikant. (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG De in 1967 ge houden Kamerverkiezingen werden gekenschetst als „de verkiezingen van het onbehagen". Indien men een der gelijke illustratieve benaming voor de raadsverkiezingen in Zeeuwsch- Vlaanderen zou willen bedenken, dan komt men onwillekeurig op zoiets als „de verkiezingen van de onzeker heid". Er is alle reden toe om de verkie zingsuitslagen nog eens nader, juist op dat punt van de onzekerheid die een groot deel van de ruim 53.000 Zeeuwschvlaamse kiezers parten heeft gespeeld, te analyseren. Immers: de Statenverkiezingen staan voor de deur. Op het totaal van de dan stemgerechtigden maken de Zeeuwsch-Vlamingen een niet te ver waarlozen aantal uit. Men moet er rekening mee houden dat tenzij de Zeeuwsch-Vlaamse kiezers ten aan zien van de Statenverkiezingen stand vastiger zullen zijn een brok van hun onzekerheid zich zal doen gelden in de provinciale politiek. Wij wijzen er in dit verband op, dat er ook bij de Statenverkiezingen een vrij ruime keus is in partijen die een bepaalde aantrekkingskracht op „zwevende" kiezers uitoefenen. Het zijn de par tijen waarvan gezegd wordt: „Eerst je stem eraan geven en clan pas hun programma onderzoekenEen on gewisse, en soms ook wel een be denkelijke zaak. Eén op de drie Zeeuwsch -Vlam in - gen heeft bij de raadsverkiezingen zijn stem gegeven aan een groepering welke men politiek niet duidelijk kan thuisbrengen. Het zijn de groeperin gen geweest, die men „splintergroe pen" noemt. Het zijn deze groeperin gen die 38 van de in totaal 109 raads- zetels die woensdag in Zeeuwsch- Vlaanderen de inzet vormden, zullen gaan bezetten. Rekent men ook de extreem recht se öf linkse partijen tot de splinter groepen, alsmede de gelegenheids groeperingen, dan blijkt dat niet min der dan 40,3 procent van de kiezers in eZeuwseh-Vlaanderen het bij de gevestigde orde niet kon vinden. Aan het feit dat de WD van 7.4 procent naar 9,5 procent is gestegen zouden ook wei bepaalde conclusies over on zekerheid bij de kiezers te verbin den zijn, alhoewel dit riskanter wordt. Van belang is op dit moment, of het verschijnsel van het „zwevend" stemmen zich ook bij de Staten en/of Kamerverkiezingen zal voordoen. Daarvoor is een indicatie te geven. Bij de Kamerverkiezingen van 1967 was het wederom een derde van het kiezerskorps waarover wij nu spre ken, dat zijn voorkeur gaf aan ofwel extreem linkse of rechtse partijen, dan wel aan splintergroepen of een partij die destijds het grote experi ment beloofde: D '66. Er is weinig aanleiding om te veronderstellen, dat bij de Statenverkiezingen van 18 maart het gedragspatroon zich ingrij pend zal wijzigen Wij wille* bij deze mededeling graag de nodige voorzichtigheid in bouwen, omdat er niets zo onvoor spelbaar is als het gedrag van de kie zers. Het is, om dit te illustreren, be slist de moeite waard om de progno ses die verschillende Zeeuwsch- Vlaamse lijsttrekekrs vóór de verkie zingen hebben gemaakt, met de wer kelijke uitslagen te vergelijken. Tus sen haakjes de aantallen zetels die enkele lijstaanvoerders voor hun groep in werkelijkheid hebben be haald. OOSTBURG. Verhage: gokte op 1 zetel (1); P.v.d.A.: 5 zetels (4); WD: 3 zetels (4); Prot. chr. groep: 3 zetels (3); CPN: 1 zetel (0). SLUIS, P.v.d.A. gokte op 2 a 3 ze tels (2); Van Hal: 1 a 2 zetels (0); Du Fossé: 3 zetels (4)5 Culenaere: 4 a 5 zetels (3). HULST, Brand: 2 zetels (3); Stolte: 2 a 3 (3); Goossens: 15 2 (0); Keij- zer: 2 zetels (2); Daalman: 2 (1); De Waal: 2% (0); Van Arenthals: 1 zetel (0); Steijaert: 1 zetel (0); Blommaert: 4 a 5 (4); Willaert: 1,7 (0). HONTENISSE, Gemeentebelang gokte op 3 zetels (2); Schelfhout: '2 zetels (1); De Booij: 1 a 2 (1); Lam bert: 4 a 5 (1); Everaert: 5 zetels (3). SAS VAN GENT, De Meijer gokte op 4 zetels voor Gemeentebelang (3); Confessionelen: 7 zetels (7); P.v.d.A.: 3 5 4 (3). AXEL, Gemeentebelang rekende op 2 5 3 zetels (3); Boerenpartij: 1&. 2 (0); P.v.d.A.: 3 zetels (2); Prot. chr. groep: 5 zetels (4); KVP: 5 zetels (3). TERNEUZEN: Voor de P.v.d.A. werd aan 8 zetels gedacht (8); Verenigde Christelijke partijen: 10 12 zetels (8); SGP: 1 5 2 zetels (2); CPN: 1 zetel (0); PPR: 1 5 2 (0); De mocraten '66: 3 zetels (1). A Een groot aantal lijstaanvoerders heeft zich aan de vooravond van de raadsverkiezingen niet aan voorspel lingen gewaagd. Wij sluiten ons van daag bij hen aan (Van onze correspondent) OOSTBURG In het kader van het Nederlands - Belgisch culturele overleg organiseert de Belgische gewestelijke omroep Gent (Oost-Vlaanderen - BRT) 'n interscholaire quiz genaamd „Noord-Zuid". De quiz, o.l.v. de ook in Nederland bekende quiz master Nand Baart, is mede tot stand gekomen in overleg met de ZVU en heeft ten doel het be vorderen van het contact tussen de Vlaams-Nederlandse jeugd en de middelbare scholieren in de provincie Zeeland. Via het spelelement van de quiz wordt getracht beide groeperingen met het streek- en taaleigen van de ander in contact te brengen. Onder werpen in de quiz zijn: muziek, zo wel modern als klassiek, letterkunde (Nederlands taalgebied), Benelux- problemen, toerisme en verkeerspro blematiek. De deelnemende plaatsen aan deze quiz zijn voor Nederland Middelburg, Terneuzen en Oostburg. Voor België zijn daartoe verkozen de plaatsen Gent, Aalst, Wetteren en Geraerts bergen. Vanavond (vrijdag) wordt via de BRT-2 Oost-Vlaanderen de wedstrijd Oostburg - Gent uitgezon den. Men kan daartoe afstemmen op de FM-band kanaal 39. Deze wed strijd is opgenomen op de band op woensdag 25 februari j.l., waaraan voor Nederland werd deelgenomen door vertegenwoordigers van de rijks scholengemeenschap Koningin Wil- helmina en de katholieke scholen gemeenschap St.-Eloy, beide te Oost burg. De leiding van de Belgische ploeg uit Gent, bestaande uit een vijf tigtal middelbare scholierëh, bérust- te bij de heer Ceymeulen. Voor de Oostburgsé scholieren fvds de leiding ln handen gesteld van de heer F. de Paauw, leraar MO Frans. Beide scholen speelden gelijk en behaalden ieder 70 punten. Burgemeester Van Leeuwen ontving de deelnemers na mens de gemeente Oostburg in de burgerzaal van het raadhuis, waar naast een speech van de burgemees ter ook Nand Baart als quizleider en de directeur van de stichting Cul tuurspreiding Zeeland, W. H. P. van Meerkamp-Embden, het woord richt- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Geruime tijd geleden hebben provinciale staten van Zeeland besloten tot concen tratie van een groot aantal kleine re polders of waterschappen in de provincie, tot een negental grote waterschappen. De concentratie is nu vrijwel voltooid. Omdat de re- (ADVERTENTIE) Geweld door welvaart? Geweld-delicten worden talrijker en ernstiger. Vooral in de steden. Vooral door de jeugd. Komt het door onze welvaart? Lees Accent Wat speelt u? Wilt u elke week een interessante dam-, sohaak- en bridgerubriek? Lees Accent! Parfls dicteert De Parijse modehuizen hebben gesproken. Wat zeiden ze? Wordt het mini, maxi, midi of mixi Lees Accent! overal verkrijgbaar glementen van de verschillende nieuwe waterschappen vrijwel ge lijkluidend zijn, heeft het college van GS thans een voorstel inge diend om een voor alle water schappen geldend, algemeen re glement te ontwerpen. Een van de voordelen van een al gemeen reglement is, aldus G.S., dat bij wijzigingen slechts het ene re glement en niet alle reglementen af zonderlijk behoeven te worden aan gepast. Bovendien wordt de situatie met betrekking tot het in de provin cie geldende waterschapsrecht over zichtelijker. Behalve het algemene reglement zal niettemin voor elk waterschap een bijzander reglement moeten worden vastgesteld, dat o.a. de be palingen bevat inzake zetel van het bestuur, aantal gezworenen en hoofdingelanden, grenzen en over gangsbepalingen In de bijzondere reglementen wordt over de hele linie de bestaan de toestand gehandhaafd. Alleen het waterschap Het Vrije van Sluis krijgt een gewijzigde districtsinde ling. Het vierde district, met als hoofdplaats Aardenburg, zal gaan samenvallen met de nieuwe gemeen ten Aardenburg en Sluis te zamen. In plaats van 46 hoofdingelanden en 46 hoofdingelanden-plaatsvervan gers, zuilen in Het Vrije van Sluis 64 hoofdingelanden worden benoemd, waarvan er twaalf de gebouwde eigendommen vertegenwoordigen. Het aantal gezworenen wordt op tien gehandhaafd, met dien verstande dat in elk der vier districten twee ge zworenen de ongebouwde eigendom men zullen vertegenwoordigen. Het bestuur van Het Vrije van Sluis heeft zich reeds positief over deze voorstellen uitgesproken. Wel zijn er, vanuit vrijwel alle waterschappen, bezwaren tegen on derdelen van het algemene regle ment ingebracht. G.S. vinden geen enkel bezwaar van zodanige aard, dat zij zouden moeten voorstellen er aan tegemoet te komen. ten tot de deelnemers en deelneem sters. De ploeg uit Gent mocht een schaal met inscriptie als aandenkert in ontvangst nemen van de gemeen te. De middag werd besloten met eeh gezellige bijeenkomst in het St.-Eloy- gebouw, waar de contacten wat kon den worden verstevigd. De tegen- wedstrijd voor Oostburg en Gent vindt plaats op 18 maart a.s. in Gent. De uitzending van deze avond begint om 20.00 uur. GOES Grand 20 urn- The love bug, a.l. MIDDELBURG City 20 uur: Je geld of je leven, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Kasteel der monsters, 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Bohème van Puccini DE KLINGE R. Geldermans 19.30 uur OVEZANDE J. Doene 19.30 uur Vaststellen con coursen staande wip schieten SAS VAN GENT Den Rooien Oedt 19 uur CLINGE Gemeentehuis 19 uur Raadsverg. AARDENBURG Sociëteit 19.30 uur Rode-KruisfSlm HEINKENSZAND Café Taverne 19.30 uur Toneél „Verlate huwelijksreis" door Kunst naar Kracht KLOETINGE Amicitia 20 uur Jaarvergadering Granjeverenigmig KLOOSTERZANDE De Krokodilbar 21.30 uur Orkest Jan van Waterschoot Opgave voor deze rubriek tel. 01180- 1438 of Postbus 116 in Middelburg. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. tm. vrij 9.30- 12.30 en 13.30-17.30, zat. van 9.30- 12 30 uur ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie Toos- van 't Hofl met o.a. schilderijen en. Deelden (t.m 28 febr.) Christiaan de Moor (70 jaar) (t.m, 22 mrt.). Rotterd. Kunstkring, W. de Witn- stT. 35, Rinus van den Bosch, schil derijen en Louis Vorkink, tekenin gen (t.m; 8 mrt.) Werkd. 10-17,' zon. 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein. Schilderijen Jef Huibers (t.m 28 febr Werkd. 10-17, zon. 12-17 u." Rotterd. Kunststichting, Kruispl. Expositie Louis Paul Boon (t.m. 10 mrt.). Werkd. 10 - 17, zon. 12 - 17 u. WESTDORPF, Galerie Troutzaerte: Expositie Theo Dubbelman met beeldhouw- werk in brons en experimentele afdeling „De Porceleyne Fles" met"1 unica in keramiek Ma. t.m. za. van'' 9-18. zon. van 14-18 uur. (tan. 28 februari) I GENT Kunstgalerij Gravensteen Expositie Ben Bonté (t.m. 4 mrt.) Van 10-12 en 14-18.30 uur. Zon. na 13 uur en 's maandags gesloten Morgen, zaterdag 28 febr. Bergen op Zoom, 7.44 en 20.12 uur; Hansweert, 6.56 en 19.24 uur; Made-Drimmelen, 10.21 en 23.02 uur- - Terneuzen 6.24 en 18.50 uur; Vlissingen, 5.57 en 18.23 uur; Wemeldinge, 7.34 en 20.02 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2