IN WELLICHT AANVOER UIT NORMANDIË Aas-probleem vraagt om een beleid DE JEUGDCOMMISSIE GAAT NORMAAL DOOR VERZOENINGS POGING MISLUKT Wielerclubs nog steeds in onmin Ga bekeren met de wellicht ziterook voor u een prijs in! SJxott J-totcr KOPLOPERS KRIJGEN HET NIET LASTIG Uitbreiding tot 7 leden Wim Dubois in Omloop van Het Volk Produktie gebied gaat verloren Zaamslagse judoka's gelijk tegen Axel Deltacup-wedstrijd in St.-Annaland WIELERCOMITé MIDDELBURG BEET SPITS AF PROEVEN In Hulst Vergadering zaalvoetbal Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland INGEVOERD NEUTRALITEIT Zeelandia-DFS topduel in eerste klas HANDBAL Dames junioren GSC klopten SOA met 13-10 T iyty- a DE VRIJ.B ZCEUW (Van onze hengelsportmedewerker) BERGEN OP ZOOM De laatste jaren is het aantal zeehengelaars sterk uitgebreid. Een van de gevolgen was een sterke toename van de handel in zeewormen (leeglopers) en zagers. In het hoogseizoen, vooral juli en augustus, is de vraag vaak groter dan het aanbod. Niet alleen de beroeps- wormenspitters, maar ook de sportvissers zelf doen een zware aanval op vele slikken en zandbanken. Het gevolg is dan ook, dat bepaalde vrije percelen al volkomen „dood gestoken" zijn. De zagers en wonnen hebben dermate zware verliezen geleden, dat ze niet meer instaat blijken de ver liezen door natuurlijke aanwas, aan te vullen. Rond 1978 als de Ooster- schelde dicht gaat, zal trouwens een enorm produktiegebied van leeg lopers en zagers verloren gaan. De aasvoorziening zal dan, wat het noorden en westen van Nederland betreft, wellicht geheel op de wadden gaan draaien In België en Zuid-Nederland liggen waarschijnlijk nog mogelijkheden voor aasleveranties vanuit de Franse kusten van Normandië, waar de grote zwarte „tappen" gestoken worden. Een king-size zeepier, die ver favoriet is boven de kleine Hollandse zeewormen. Wie wormen spit, moet zorgen dat de losgestoken grond in de kuil terug komt. die gegraven wordt. Dit losse zand vult dan de gaten op. En bin nen enkele dagen heeft de stroom van eb en vloed alle sporen weer uit gewist op de meeste slikken en zand banken. De ondeskundige spitters echter gooien de grond, die ze los wrikken om de wormen te vangen echter op de harde zandlaag naast het gat. Dat is een „doodzonde" in de ogen van elke vakbekwame wor- menspitter. Het kan weken en zelfs maanden duren voor deze plekken zich hersteld hebben. Een bijkomend bezwaar kan zijn dat zich in de kui len die vol water blijven staan (rond de enorme zandbergen) grote hoe veelheden slib afzetten. De oorspron kelijke structuur van de grond her stelt zich in deze kuilen, die zich maar langzaam opvullen, niet. Soms kan een stormvloed in de gaten op de slikken of banken zelfs grotere bressen slaan, omdat de harde bo venlaag een soort deklaag voor de zachtere ondergrond vormt. Dat is ook een van de unieke eigenschappen van de oester- en mosselpercelen; dus de verwaterplaatsen voor het Zeeuwse zeebanket. U kunt zich dus ook indenken, dat er als er op der gelijke visserijpercelen gestoken is (en dan nog ondeskundig) grote scha de wordt aangericht. De harde bo venlaag, die voor weinig zandverzet zoals schone schelpdieren) zorgt, wordt verstoord. Het is dus zaak, dat ook op plaat sen, waar geen enkele schade aan de visserij wordt gedaan, dus op de vrije percelen, deskundig gestoken wordt. Vul de gaten met het zand, dat vrij komt, dat gaat in één moeite door en hét natuurlijk biotoop voor worm en zagers wordt niet verstoord. Ze kunnen verder „fokken". In de toekomst zal er wellicht aan voer van aas uit Normandië moeten komen. Vele Belgische hengelsport winkels. ook in Antwerpen, worden al vanuit Frankrijk bediend. Wel licht kan er zelfs een zekere mecha nisatie worden doorgevoerd om de aasproblemen op te lossen. Er zal echter toch een zeker beleid gevoerd moeten worden, zodat de percelen niet van de laatste moederdieren worden beroofd. Anders wordt de kip met de gouden eieren geslacht. Dit jaar gaan op het Horntje in Texel de proeven beginnen om kunst matig mosselen te verwateren en op te slaan. Op deze proeffabriek zal worden nagegaan in hoeverre een handelscentrum als Yerseke kan wor den gered. Het gaat na de afsluiting van de zeearmen er om te bekijken of men de mosselen van de wadden elders in het land nog kunstmatig kan verwerken, opslaan en verladen. Of dat in Zeeland kan blijven of el ders moet gebeuren, is nog een (Van onze sportmedewerker) HULST Op donderdag 5 maart zal 's avonds om 20.00 uur in de ver gaderzaal van het patersklooster te Hulst een vergadering worden ge houden met het doel te komen tot de oprichting van een vaste commis sie, die in de toekomst namens de KNVB het zaalvoetbal in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zal dienen te regelen. Aan alle clubs in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is een circulaire gezon den, die zowel voor de seniorenafde ling als de junioren- en veteranen- commissie van de betreffende ver eniging geldt. Elk der besturen kan één of meer vertegenwoordigers naar deze vergadering afvaardigen. Tij dens de vergadering zullen de be stuursleden voor de te vormen zaal voetbalcommissie worden gekozen. Iedere vereniging wordt in de cir culaire gevraagd één bestuurslid te willen aanwijzen, die in dit bestuur zitting zal nemen. Als vertegenwoor diger van de KNVB zal de heer C. P. van der Velde uit Koewacht aan het te vormen bestuur worden toe gevoegd. vraagstuk van economisch rende ment. De Zeeuwen hopen vurig door een aanvoer van vers zeewater, oes ter en mossel-handels centrum voor West-Europa te kunnen blijven. De vraag van de vaderlandse sportvis sers is of er misschien enige ruimte is in deze experimenten om te bekij ken of er ook kunstmatig zeehengel- aas kan worden opgeslagen of ge fokt. Zou er als bij-produkt van dit wetenschappelijk onderzoek niet een mogelijkheid zijn om de problemen rond de zeeworm en zager eens te bekijken Is het mogelijk grote hoe veelheden vers gestoken aas te ver voeren en dan tijdelijk op te slaan? Zijn er zeewormen - fokstations of mesterijen mogelijk? Het is een pro bleem dat vele honderdduizenden sportvissers aangaat. En het is ook een economisch belang voor een op komende industrietak. Met vrij ge ringe kosten zou wellicht ook een dergelijke proef eens kunnen worden opgezet. Zijn er zoutwater-bassins te maken of zoutwater zandvangen, waarin de wormen of zagers houd baar blijken? Vorig jaar hebben we de vraag al eens voorgelegd of er geen import van de grote zwarte zeewormen (de tappen) vanuit Frankrijk naar de wadden of Zeeland mogelijk is. Of zou de grondslag zich hier daarvoor niet lenen? (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zo op het eer ste gezicht krijgen de drie koplopers in de eerste klas van de zaterdag competitie in de KNVB-afdeling Zee land het niet lastig. VCK speelt thuis tegen M'burg en hoewel de hoofd stedelijke ploeg tot verrassingen in staat is en hiermee zeker, na de lange rustperiode rekening moet worden gehouden, ligt een VCK-zege toch wel voor de hand. Concurrent Nieuwdorp speelt ook al op eigen terrein met Wemeldinge als tegen stander. Het valt ook hier niet aan te nemen dat de schotvaardige Nieuwdorp-voorhoede zich door de Wemeldinge-defensie aan banden zal laten leggen, ook in dit geval staat een thuisclubzege dus vrijwel vast. De derde kanshebber, Heinkens- zand, heeft in Bevelanders geen ge makkelijke tegenstander. De Hein- kenszandse formatie, is na een ster ke start, wat minder overtuigend gaan spelen, maar desondanks lijkt er ook in dit geval weinig gevaar aanwezig zodat verwacht mag wor den, dat de drie kanshebbers ook na zaterdag broederlijk de verdere strijd om de twee promotieplaatsen zul len blijven uitvechten. Onder aan de ranglijst is het voor de Meeuwen-reserves een zware op gave de dans nog te ontspringen. Het zal moeite genoeg kosten om de 5 punten achterstand op nummer voorlaatst, Wemeldinge, in de nog resterende 9 wedstrijden weg te wer ken. Het reisje naar Vlissingen biedt een van de weinige kansen om nog wat „bij" te trekken, want Zeeland Sport staat er ook niet al te roos kleurig voor'. Arnemuiden 2 's-Heer Arends- kerke is een strijd tussen twee vrij wel gelijkwaardige elftallen waarbij het voordeel van eigen veld wel eens doorslaggevend zou kunnen zijn. In elk geval zullen beide ploegen elk aar weinig toegeven. Dat geldt ook voor Mevo en Wolfaartsdijk. Enige kans op promotie hebben ze niet maar degradatiegevaar is er even min. De uitslag zal wel dicht bij een gelijk spel liggen. De wat schotvaar- diger Mevo-ploeg treft in dit duel een van de sterkste verdedigingen tegenover zich. De lange gedwongen winterslaap kan overigens alle pro gnoses, gebaseerd op in de eerste competitiehelft verkregen resulta ten, volkomen omverwerpen. Ette lijke clubs hebben weinig of geen trainingsgelegenheid gehad, andere zijn volop in de strijd gebleven door het spelen van oefenwedstrijden en zaalvoetbal. (Van onze sportredactie) BRESKENS De Provinciale Jeugd commissie gaat normaal door. Op de tweede bijeenkomst, die werd gehou den in „Het Wapen van Zeeland" te Breskens, hebben de leden onder ling uitgebreid gesproken over hun verhouding tot de gerezen moeilijk heden tussen „Er op en er over" en „Theo Middelkamp". Het resultaat van die bespreking was, dat de com missieleden er nogmaals goed van doordrongen zijn, dat de Provinciale Jeugdcommissie volkomen los staat van de twee Zeeuwse wielerclubs en hun meningsverschillen. Voorzitter Ben Mulder over dit onderwerp: „Wij, als leden van de Provinciale Jeugdcommissie, moeten zonder argwanende gevoelens tegen over elkaar staan. Op het ogenblik heeft ieder lid van de commissie zo'n beetje zijn eigen specialiteit. Wij moeten er voor zorgen, dat deze com binatie van mensen een sluitend ge heel gaat vormen". De commissie, die, zoals bekend, bestaat uit Ben Mul der, Hans Lindenbergh, Gerard Maenhout, Piet Vasseur, Rinus Plat- schorre en... Cees de Vos, moet voor zien in het aantrekken van jeugd voor de wielersport. Wat overigens het lidmaatschap van Cees de Vos betreft ontstond er op de tweede ver gadering enige verwarring. De man uit Philippine had een briefje ge stuurd, waarin hij aankondigde op deze bijeenkomst niet aanwezig te kunnen zijn. Als vervanger trad de heer A. Leliaart uit Aardenburg op. Ben Mulder: „Ik heb gehoord dat de heer De Vos zich helemaal terug trekt uit de Jeugdcommissie. Dan zal hij dat toch wel even schriftelijk aan het secretariaat moeten melden. Dan kunnen we tenminste „Er op en er over" verzoeken, een nieuwe kandidaat voor te stellen. Nu blijven we er gewoon van uitgaan, dat De Vos lid is van de Jeugdcommissie en dat de heer Leliaart hem voor deze avond heeft vervangen". Secretaris-penningmeester Rinus Platschorre stelde voor een tweede man in deze functie te benoemen, omdat in de komende weken het werk zich nogal zou uitbreiden. Mul der: „Dat zou bijzonder prettig zijn. Want nu doet Rinus het allemaal al leen. Zou hij b.v. een paar weken ziek worden, dan kan niemand van ons zijn werk overnemen. Er moet iemand komen, die helemaal wordt ingevoerd in het secretariaatswerk". Ben Mulder zag het liefst dat een van de twee vertegenwoordigers van „Er op en er over" deze taak op zich zou nemen. „Dat om alle argwaan weg te nemen", stelde de praeses van de Jeugdcommissie. Daar zowel de heer Maenhout als de heer Le liaart in verband met drukke werk zaamheden geen kans zagen deze functie te aanvaarden, zal de heer Leliaart het bestuur van „Er op en er over" verzoeken, hiervoor een kandidaat te leveren. Als de Zeeuwsch-Vlaamse club iemand naar voren kan brengen, dan zal de Jeugdcommissie dus met één man worden uitgebreid. Mulder: „Ik zit hier niet als Mid delkamper, al zal iedereen dat niet geloven. De toekomst zal leren dat ik de waarheid spreek. Ik wil echter wel stellen, dat ik er voor zal wa- ken, dat het evenwicht in deze com missie niet verstoord zal worden." Hans Lindenbergh was van mening dat er niet zo zwaar aan de neutra liteit van de commissie getild moest worden. Mulder: „Onze neutraliteit ligt in het feit dat als er misschien vijftig jongens naar voren komen, die lid willen worden van een wie lerclub, dat het ons dan niet moet kunnen schelen, van welke club ze lid worden. We zijn er om de jon gens de mogelijkheid te geven om met de wielersport in aanraking te komen". Omdat enkele gemeenten .om een begroting hadden gevraagd, alvorens er een besluit kan worden genomen, of de commissie wel of niet in aan merking kan komen voor subsidie, had Rinus Platschorre een ontwerp gemaakt. Bij de inkomsten schatte hij de inbreng van de gemeente dit jaar niet hoger dan 100. De wieier- comités worden geacht een bedrag van 1000 bijeen te brengen en het bedrijfsleven zou voor 3000 moeten zorgen. Verder is er een kans op subsidie van de KNWU, die geschat wordt op 500. De twee clubs gaven de commissie een renteloos voor schot van 300 om van start te kun nen gaan. De inbreng van de deel nemers wordt geschat op ƒ9.900. Dit in de vorm van de te betalen premie voor een verzekering. De uitgaven komen neer op 16.500, zodat de snelle rekenaars een tekort van 800 op deze begroting zullen aantreffen. Om dit tekort te kunnen dekken is een verzoek gedaan om steun bij de Zeeuwse Sportraad. De verzekering van de deelnemers aan de schoolwedstrijden was een punt van uitgebreide discussie. Ge rard Maenhout zag deze zaak graag zo goed mogelijk geregeld, omdat er anders volgens hem te veel risico in zou zitten. Rinus Platschorre, zeer goed thuis in verzekeringen, had zijn licht opgestoken bij verschillende grote maatschappijen en had er een gevonden, die een aanvullende schoolverzekering in het leven zou willen roepen tegen een premie van ongeveer ƒ25 per jaar. Later bleek dat er ook een mogelijkheid bestaat om de jongens in het geheel te ver zekeren tegen ƒ33 per jaar tegen alle risico's. De leden van de Jeugd commissie besloten deze vaak verder aan Platschorre over te laten, al (Van onze judomedewerkers) ZAAMSLAG De Zaamslagse judoka's leverden in de wedstrijd in het gymnastiekzaal aan de Sport- laan te Zaamslag tegen de nog on geslagen Axelse judoka's een uitste kende prestatie door gelijk te spelen 1313. Door het niet beschikbaar zijn van de heren Fr. Buijze ën J. de Jonge telde de thuisclub twee in vallers. De gedetailleerde uitslagen (Zaamslagers eerst genoemd) W. Scheele E. Haak 100, J. Dees J. Schieman 30, T. Haak S. de Feber 00; K. Verlinde H. Loeve 03, P. de Jonge J. Oppe neer 010. kreeg de secretaris wel het verzoek de gang van zaken in de notulen nog eens goed uit de doeken te doen. Over de subsidie-aanvraag bij de geld van de KNWU krijgen. De Unie heeft in andere, soortgelijke gevallen ook subsidie verstrekt. Dik ik zie niet in waarom wij het niet zouden krijgen". De commissie besloot om op 1 maart weer bijeen te komen. Plaats van handeling wordt Ellewoutsdijk. KNWU zei voorzitter Mulder: „Er zit een mogelijkheid in, dat we wat (Van onze gymnastiekmedewerker) ST. ANNALAND - Mede ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan houdt de gymnastiekvereniging W.I.K. uit St.-Annaland zaterdag aanvang 14.30 uur, in de gemeentelijke gymnastiek zaal te St.-Annaland voor de twee de maai de Deltacup-wedstrijd. Het betreft een wedstrijd voor meisjes geboren in 1957 en later, waaraan door ploegen van VTV uit Vlissingen, Volharding uit Goes, Deltasport uit Zierikzee en W.I.K. uit St.-Anna land wordt deelgenomen. Het vorige jaar eindigde VTV als eerste en kwam daardoor in het be zit van de wisselbeker. Of dit ook dit jaar het geval zal zijn, moet aan gezien in de verschillende ploegen nogal wat mutaties hebben plaatsge had, worden afgewacht. Vaststaat echter wel, dat de meisjes van W.I.K. de laatste weken enkele opmerke lijke successen hebben geboekt. Zij bezetten tijdens een wedstrijd tegen Volt uit Tilburg in het individuele klassement de eerste drie plaatsen met Liza de Witte als grote uitblink ster. Zij wonnen daardoor met een voorsprong van 7,3 punt ook de ploe- genwedstrijd. Ook het turnkampioenschap voor meisjes van de Zeeuws-Brabantse en vSn de Brabants-Gelderse Turn kring, zaterdag j.l. te Gemert gehou den, werd door Liza de Witte gewon nen. Of Anja van de Sande van VTV uit Vlissingen evenals het vorige jaar als eerste zal eindigen is, hoe wel ook zij in uitstekende conditie verkeert, daardoor niet zo zeker. De wedstrijdonderdelen zijn brug ongelijk, evenwichtsbalk, lange mat en sprong. (Van onze sportmedewerker) GOESHet dames-juniorenteam van de handbalclub GSC uit Goes, dat kampioen van Zeeland werd heeft in Goes een 1310 zege be haald op de titelhoudster van West Noord-Brabant SOA uit Breda. Beide teams maken in twee wedstrijden uit welke ploeg op 15 maart in Til burg mag deelnemen aan het natio naai zaalhandbalkampioenschap voor junioren De wedstrijd in Goes werd door 300 personen bijgewoond die een interessante match zagen waarin GSC in beide speelhelften domineer de. De ruststand was 75. De return wedstrijd wordt zondag om 2 uur in de Veilinghal in Breda gespeeld. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De verzoenings poging van Wim Hendriks is mislukt. Een diep teleurgestelde Hendriks ver telde gisteravond dat het bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse wielervereni ging „Erop en Erover" had geëist, dat de vergadering van de twee Zeeuwse wielerverenigingen met de consul van de KNWU, Ben IJsebaert, en sport- commissielid Arjaan de Schipper in Aardenburg zou moeten worden ge houden. Wim Hendriks had de bij eenkomst voor donderdagavond in Het Wapen van Zeeland te Breskens uitgeschreven. Het bestuur van „Er op en Erover" besloot echter enkel medewerking te verlenen als iedereen naar Aardenburg zou komen. En daar gingen de andere partijen niet mee akkoord. Wim Hendriks: „Ik ben diep teleur gesteld door dit besluit van het be stuur van „Erop en Erover". De hele zaak is afgeketst op de plaats van vergaderen. Ik had alles geregeld in Breskens en zij wilden het in Aar denburg doen. Voor de rest wil ik me van elk commentaar onthouden". Voorzitter Hol van „Erop en Er over": „Hendriks heeft mij opge beld en gevraagd of ik er iets voor voelde een bespreking te hebben met Middelkamp, de heer IJsebaert en de heer De Schipper. Daar voelde ik wel wat voor, maar ik kan natuurlijk niet alleen beslissen. Na overleg met het bestuur hebben wij besloten, dat de plaats Breskens onaanvaardbaar voor ons was. Het spijt me echt voor Wim Hendriks, maar ik moet me bij de meerderheid van mijn bestuur neerleggen". De heer Hol gelooft niet dat zijn vereniging schade zal onder vinden van dit besluit. Hol: „Vorige week hebben wij de samenwerking met Theo Middelkamp opgezegd en afgelopen zondag hadden wij er al vijftien nieuwe leden bij. Nu vraag ik me af wie er schade van heeft. Ik hoop dat de wielervereniging Theo Middelkamp ons in de toekomst met rust wil laten. Van ons zullen zij in ieder geval geen last hebben". Jan van Stee, voorzitter van de Zeeuwse ren- en tourclub Theo Mid delkamp: „Het is ongehoord. Ik heb er altijd voor gewaarschuwd. Het be stuur van „Erop en Erover" denkt geloof ik, dat wij hen nodig hebben, maar zo is het beslist niet. Wij wilden •wel naar Breskens, maar niet naar Aardenburg. Alleen al met de pont is Aardenburg al een stuk ongunsti. ger. Voor mij mogen ze in hun sop gaar koken". (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) GENT Ploegleider Brik Schotte van Mars-Flandria heeft zijn forma tie voor de Omloop van 't Volk nood gedwongen moeten wijzigen, aange zien Eddy Beugels en Michel Cou- lon, die beiden in de Ronde van An- dalusië ten val kwamen, niet kun nen starten. De keuze is nu geval len op Hubert Hutsebaut en de Zeeuwsch-Vlaming Wim Dubois, zo dat Brik Schotte de volgende twaalf renners laat aanzetten: Roger de Vlaeminck, Jean Pierre Monseré, Eric Leman, Jacques de Boever, Pol Mahieu, Emiel Bodart, Wilfried David, André Dierickx, Pieter Nas- sen, Hubert Hutsebaut en onze land genoten Joop Zoetemelk en Wim Du bois. VOETBAL Voor de Europese beker voor landenteams onder 23 jaar van het seizoen 1971-72, hebben zich in totaal 22 landen aangemeld. Dit toernooi, waarvoor Nederland niet heeft ingeschreven, wordt naast de bekerstrijd voor nationale ploegen verwerkt. Jan van Stee wilde er niet vee woorden aan vuil maken. Wel wis. hij nog te vertellen dat Theo Mid delkamp er sinds gisteren weer twee sponsors bij heeft. Van Stee: „De zaak is met garage Van de Velde uii Zuidzande helemaal rond. Er verder zal ook de chemische fabriek Perfecta uit Goes vier renners adopteren". Consul Ben IJsebaert: „Dit is ge woon flauwekul. Ik vond het klein zielig. Als je de wil hebt iets voor de wielersport te doen, wat maken dit paar kilometers dan uit. Wij zouder toch ook naai- Breskens gaan. Nee, dit besluit raakt kant noch wal". Ben IJsebaert heeft trouwens gis teren een utinodiging gekregen van de Belgische wielrijdersbond om eens te komen praten over de regeling voor de Zeeu-wsch-Vlaamse coureurs. Het gesprek zal op elf maart plaats vinden, en de heer IJsebaert verzoekt elke renner uit Zeeuwsch-Vlaande- ren, behalve de aspiranten hun adres aan hem op te geven voor de datum dat hij naar Brussel moet. Het telefoonnummer van de heer IJse baert is 01150-2532. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het wielercomité Middelburg heeft de spits afgebeten door niet minder dan honderd gul den in de kas van de provinciale jeugdcommissie te storten, zodat er nu een tastbaar begin is van de mogelijkheden, die de commissie heeft om het jeugdwerk in Zeeland ten uitvoer te brengen. Rinus Platschorre, de secretaris- penningmeester van de commissie heeft verder brieven gekregen van de gemeenten Valkenisse en Marie- kerken, waarin gesteld wordt dat deze gemeenten het verzoek om fi nanciële steun voor het jeugdwerk geen zaak achten, die een gemeente aangaat. De gemeente Brouwersha ven heeft het verzoek om financiële steun voor kennisgeving aangeno men. Tholen en Kloosterzande heb ben toegezegd het in de begroting voor 1971 op te nemen. Groede en Breskens hebben Platschorre verwe zen naar de per 1 april te vormen gemeente Groot-Oostburg. Wat de Federatie van Wielercomités betreft, hebben tot nog toe zes comités po sitief gereageerd op de vraag of zij hiervoor belangstelling hebben. Hoek, Sluis, Kloosterzande, Kwaden- damme, Kapelle en Middelburg zul len medewerking verlenen aan de vergadering, die zal worden belegd om tot oprichting van een federatie té komen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland is vanzelf sprekend het duel tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst, Zeelandia en DFS, van het grootste belang. De Middelburgers hebben momenteel drie punten voorsprong op hun naas te concurrenten en DFS zal zeker al het mogelijke doen om te trachten deze achterstand niet groter te laten worden. DFS zal echter nog niet op volle sterkte kunnen verschijnen. DFS-voorzitter D. Mooij is dan ook al blij met een puntenverdeling. In het Zeelandia-kamp zijn de bles sures door de lange winterpauze ge nezen en de Zeelandianen kunnen dus vrij zeker op oorlogssterkte verschij nen. Bestuurslid J. Tilroe is bepaald niet pessimistisch gestemd. „Er is goed getraind onder leiding van trai ner Bram Carol. Het feit dat de te- genstandei niet in zijn sterkste op stelling kan verschijnen en het voor deel van eigen terrein wettigt de veronderstelling dat de punten in Middelburg zullen blijven. Van veel krachtsverschil zal er overigens wel geen sprake zijn". Domburg is wat achterop geraakt en zal zeker in de thuiswedstrijd te gen IJzendijke alles op alles zetten om een eventuele verrassende uit slag van het duel tussen Zeelandia en DFS uit te buiten. Schoondijke speelt thuis tegen Hulsterloo en heeft daar in de beste, kansen, temeer nu de be zoekers wat met spelersproblemen sukkelen. Hoofdplaat moet het gaan opnemen tegen Philippine. Dat is een zware opgave voor de bezoekers. De uitslag zal wel dicht bij een gelijk spel komen te liggen. Voor Luctor wordt het zo zoetjes aan tijd om wat punten te gaan ver garen De afstand tussen Luctor en de twee lager geplaatsten bedraagt maar 1 punt. De wat schotvaardiger Aardenburg-voorhoede zal er moge lijk vooi zorgen dat de thuisclub met lege handen zal achterblijven. Lewe- dorpse Boys staat ook nog lang niet veilig. Daarin zou flink wat verbete ring komen als de wedstrijd tegen hekkesluiter Robur wordt gewonnen. De Boys-voorhoede maakte van alle elftallen in deze klas de minste doel punten, maar de Robur-defensie werd het meest gepasseerd. Gezien het voordeel van eigen terrein ligt een kleine Boys-zege toch wel in het verschiet.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9