Amazone Malcorps won cross in Burgh 1 v Afdeling Zeeland KNAU opgericht ZEGE A. SIMONSE EN L. ASTELEYM liV.V.24 winnaar saalvoetba Istrijd Royale aanpak van nieuwe ploeg „Trico Noble-Acifit" PONY'S BETER DAN DE GROTE PAARDEN 1 iCi 1 Pspt - w- De derde nacht van Zaamslag W ielerclubs weer bijeen De Schipper minder in Zeeuwse wielerzaken Dageraad wint van Scholen combinatie KINDVALL VERSTERKTE TOPPOSITIE Bedrijfsvolleybal GOES WON ZAAL- VOETBALTOERNOOI Maandag 23 en dinsdag 24 februari 1970 DE VRIJE 1EEUW (Van onze paardesportmedewerker) BURGH Op werkelijk sublieme wijze wist de amazone Susan Mal corps van de landelijke rijvereni ging De Oranjeruiters te Axel de veelzijdigheidswedstrijd te Burgh te winnen. Mede door dit succes kreeg haar rijvereniging de beker voor de beste vereniging in de veelzijdigheid, terwijl de ponyclub Kleppertjes, eveneens uit Axel de beker voor de beste ponyclub mee naar huis nam. Ln de lichte cross was deze eer weggelegd voor de landelijke rij vereniging Oranjezon. De dag begon voor de veelzijdigheidsruiters met het afleggen van hun dressuur- proef. Slechts 9 van de 21 opgege ven ruiters verschenen, afgeschrikt door het slechte weer, aan de start, zodat de dressuurproeven snel ver reden konden worden. Bij deze proeven was A. J. Han sen met Revanche van de Schouwse Ruiters met 98 punten veruit de beste combinatie. Voor de organise rende vereniging De Schouwse Rui ters was het dan ook een grote te leurstelling dat deze combinatie in het springconcours door drie weige ringen gediskwalificeerd moest wor den. In het crossparkoers, dat met zijn lengte van 3000 meter en veer tien indrukwekkende hindernissen beslist zwaar genoemd kon worden, was Susan Malcorps met Camga in haar element en legde deze afstand in een snelle tijd van 7 minuten en 26 seconden af. Alle hindernissen werden vloeiend genomen. De vijf overige geplaatste ruiter3 aan dit onderdeel maakten tijden van 8.15 tot 10.03. Terwijl nu de pony's hun cross aflegden moesten de veelzij digheidsrijders nog een springcon cours rijden met elf hindemissen en een dubbelsprong, welke allemaal twee keer gesprongen moesten wor den. Ook hier was Susan Malcorps de enige, die foutloos en binnen de tijd rondkwam, wwt haar honderd punten opbracht. De uitslag van het nummer veel zijdigheid: 1- Susan Malcorps met Canga van de Oranjeruiters in Axel met 272,25 punt.; 2. Joke Roose met Peter, Oranjeruiters Axel, 252,25 punt.; 3. J. Sinke met Sien, Weelruiters, 242 punt.; 4. C. Visser met Elza, Oranjezon, 239,75 punt.; 5. C. Abrahamse met Diana, Oran jezon, 235,75 punt.; 6. (niet in de prijzen vallende) de heer C. Vinke met het paard Condor van de Hon- teruiters met 219,75 punt. De beker, welke beschikbaar was gesteld door de VW voor de beste vereniging in deze samengestelde wedstrijd, ging naar de Oranjerui ters uit Axel. Tijdens de ponycross hebben de New Forestpony's weer eens getoond wat ze waard zijn. Bij de AB-categorie wist Trees Pi- cavet met haar schimmel Shoblly van De Kleppertjes dezelfde 3000 m-, die de grote paarden moesten afleggen, maar nu met uiteraard lagere hindernissen in een tijd van 7 min. en 31 seconden te rijden. In de CD-eategorie reden Freddy den Dolder met Emmerich en Janine Scheeie met Prescott Onward, even eens van De Kleppertjes hun cross in een tijd van respectievelijk 7.27 en 7.37. Gezien de tijden van de grote paarden een mooie prestatie. De einduitslag van de pony cross: AB-pony's: 1. Trees Picavet met Shoblly van De Kleppertjes, 7 min. 31 sec.; 2. T. Geldof, Blacky, Weel- ruiters, 11.38; 3. L. Dijke, Modier, Weelruiters, 12.48; 4. A. M. Picavet, Grijsheid, Kleppertjes, 1847. CD- pony's: 1.Freddy den Dolder, Em merich, Kleppertjes, 7.25; 2. Janine Scheeie, Prescott Onward. Klepper tjes, 7.37; 3. Jan Delfos, Fanny, Fortius, 7.42; 4. J. Vermue, Straw berry, Schouwse Ruiters, 9.03. De uitslag van de lichte cross was als volgt: 1. A. Maljaars met het paard Peter van Oranjezon, 6 min. 42 sec.: 2. C. Kloet, Henry, Oranjezon, 6.54: 3. J. B. Bevelan der. Ronnie, Schouwse Ruiters, 7.03; 4. A, Wattel, Roza, Oranjezon, 7.06; 5. J. Riemens, Oranjeruiters Axel, 9.42. Burgemeeste,r Bverwijn van Wes- terschouwen overhandigde aan mej. De Landmeter als beste amazone in de lichte cross de door hem be schikbaar gestelde beker, terwijl de beker door de VW ter beschikking gesteld voor de beste vereniging in de lichte cross, ging naar de lande lijke rijvereniging Oranjezon. De prijsuitreiking vond plaats in hotel De Koster te Burgh. "7 swps. 'WW*"1" 1 T 1st, - ht m Mm Lf; VA jg A Beeld van de autorally „De nacht van Zaamslag". (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG De kaartleesrit van de Zeeuwsch-Vlaamse automo bielclub, De Derde Nacht van Zaam slag, die zaterdagavond onder uiterst barre weersomstandigheden is verre den, werd door de heer A. Simonse met kaartlezer L. Asteleym gewon nen. De heer Simonse uit Biervliet finishte met 174 strafpunten als eer ste. Tweede werden de heren Houg en Elenbaas uit Terneuzen, die acht strafpunten meer op hun controle - kaart kregen aangetekend. Het was een zeer moeilijke rit, die Ko Risseuw en Piet Scheeie in het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaande- ren hadden uitgezet. Dat blijkt wel uit het hoge aantal strafpunten dat de latere winnaar Simonse „verzamelde". Vooral tus sen Koewacht en Zuiddorpe hadden de meer dan vijftig deelnemers in de A- en B-klasse veel moeilijkheden te overwinnen. Velen raakten daar de goede richting kwijt en kwamen op Belgisch grondgebied uit. Hoe zwaar het was blijkt ook wel uit het feit dat de tijdcontrole bij Westdorpe door bijna elke deelne mer correct werd „genomen", ter- HULST Tijdens een twee uur durend zaalvoetbaltoernooi, dat zon dagmiddag in Den Dullaert te Hulst werd gehouden tussen de amateur derde klassers HVV'24 Hulst, Honte- nisse en Steen, is HVV'24 uit Hulst als overwinnaar uit het strijdperk gekomen. Het had in zijn laatste (Van onze volleybalmedewerker) HULST In de tweede klasse van het dames bedrijfsvolleybal wonnen de Dageraad-dames het duel tegen Scholencombinatie. Het werd een zeer spannende wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams, die goed spel Heten zien. Het was tenslotte Dageraad dat op het nippertje, maar verdiend, wist te winnen. Door deze overwinning staat Dageraad nu met twee punten voor sprong op Scholencombinatie, dat echter één wedstrijd minder heeft ge speeld, aan de leiding. Hema A behaalde een onverwacht maar verdiende overwinning op een teleurstellend Wilking, dat nu op de voorlaatste plaats staat. De wedstrijd- uitslagen: Dageraad-Scholencombina- tie 3-1; Hema A-Wilking 4-0. De stand: 1. Dageraad 10 8 2 0 18 2. Scholencombinatie 11 7 3 1 16 3. Bondia 11 5 5 1 14 4. CVC 10 4 3 3 11 5. Lybeert 11 5 1 5 11 6. Hema A 9 2 0 7 4 7. Wilking 10 1 1 8 3 8. Hema B 8 0 17 0 In de eerste klasse bleven de favo riete teams aan de winnende hand. CUtex won verdiend van Morres. Door deze nederlaag is Morres in degradatiegevaar gekomen. Combo behaalde, na een spannende strijd, een belangrijke overwinning tegen Oimulo en staat nu vrijwel veilig. Mavo had het zeer moeilijk tegen Milock dat wel recht had op een punt. De uitslagen der wedstrijden: Morres- Clitex 1-3; Olmulo-Combo 1-3; Milock -Mavo 1-2. De stand: 1. KPJ 14 12 1 1 25 2. Mavo 15 8 5 2 21 3. Olitex 16 5 8 3 18 4. Milock 15 5 4 6 14 5. Combo 16 4 4 8 12 6. Morres 16 4 2 10 9 7. Oimulo 16 2 4 10 8 wedstrijd tegen Steen voldoende aan een 22 gelijkspel om zich overwin naar van dit toernooi te kunnen noe men. De drie derde klassers speelden onderling een dubbele competitie, zo dat de ploegen ieder vier wedstrij den dienden te spelen. De duur van de wedstrijden bedroeg twee maal negen minuten. HW'24 toonde reeds tijdens de eerste wedstrijd tegen Hon- tenisse dat het zijn zinnen had gezet op dit toernooi. Nadat de rust met een 20 voorsprong voor de Hulste naren was ingegaan dankzij doelpun ten van De Badts en Neefs, zorgde laatstgenoemde speler vlak na rust voor nummer 3. De Bruyn zorgde er met een kopbal voor dat de eind stand op 40 werd gebracht. In de eerste wedstrijd tussen Hontenisse en Steen werden de puntjes broe derlijk verdeeld. De wedstrijd tus sen HW'2 en Steen kenmerkte zich door een snelle start van de Steen- ploeg. HW'24, enigszins verrast door dit bliksemoffensief, diende kort op elkaar een doelpunt te in casseren toen Pleunis en Bauwens op het juiste moment toesloegen. Kort na het wisselen verkleinde Van Bun deren voor de Hulstenaren de ach terstand tot 12, welke stand ook tevens de eindstand zou worden. Tij dens de tweede wedstrijd tussen HVV'24 en Hontenisse deelden de blauw-witten uit Kloosterzande tij dens de eerste minuten de lakens uit. Daarna namen de Hulstenaren het heft resoluut in handen, hetgeen leidde tot een 30 zege. De voor laatste wedstrijd van het toernooi tussen Hontenisse en Steen had reeds de beslissing kunnen brengen, ware het niet dat de Steenenaren met 10 de kous op de kop kregen. Door de overwinning van Hontenisse op Steen diende HVV'24 uit de laat ste wedstrijd van het toernooi, die tegen Steen ging, slechts een punt te behalen. Tweemaal lukte het Steen in de eerste helft de leiding te nemen, de eerste maal door De Winter en de tweede maal door Bauwens De Burger had voor HYV '24 tijden- de eerste helft de eer ge red. Toen na de kampwisseling F. Vlassenrood uit een hoekschop kei hard in de winkelhaak schoot en daarmee het scorebord in evenwicht bracht, was dit het sein voor de blauw-gelen om daarmee een on doordringbare verdedigingsgordel Voor het doel op te trekken. De ge detailleerde uitslagen tijdens dit toernooi luidden: HVV'24 - Hontenis se 40, Hontenisse - Steen 22, HVV'24 - Steen 1—2, HW'24 - Hon tenisse 30, Hontenisse - Steen 10, HW'24 - Steen 22. Eindstand: 1 HW'24, vier keer gespeeld, 5 pun ten, doelgem. 104; 2 Steen, vier keer gespeeld, 4 punten, doelgem. wijl die in de buurt van Zuiddorpe door bijna iedereen werd gemist, hetgeen op 30 strafpunten kwam te staan. Ko Risseeuw en Piet Scheeie hadden een route uitgezet, die liep door de volgende dorpen. Margret- te, Westdorpe, Zuiddorpe, Koe wacht, Absdale (neutralisatie), Fransestraat, Kijkuit en het eind punt Zaamslag. De laatste deelnemers kwamen om kwart over een over de eindstreep Een van de equipes was zo ongeluk kig om met de wagen in een sloot te rijden. De uitslagen: A-klasse: I Simonse- Asteleym, Biervliet, 174 strafpunten; 2 Houg - Elenbaas, Terneuzen, 182; 3 Faas - Wisse, Terneuzen 194: 4 Meertens - Leenhouts, Zaamslag, 200; 5 Van de Linde - Verploug, Aerdenburg, 226; 6 De Bruijn - De Klerk, Terneuzen, 231: 7 Verstra ate, Schoondijke, 237; 8 Buijze - Van Es- broek, Terneuzen, 243; 9 De Feijter- Koekoek, Axel, 249; 10 De Putter - Kolijn, Terneuzen, 251: 11 Dierikx - De Neveren, Schoondijke, 278; 12 De Maagd - De Kerf, Axel, 299; B-klasse: 1 Wijnen - Van Drongelen, Terneuzen, 176 strafpunten; 2 Ger- rits - Kroes, Sluiskil, 189; 3 De Put ter - Reijerse, Terneuzen, 203; 4 Van Drongelen - Simons, Axel, 215; 5 Haers - Ploegaert, Philippine, 226; 6 Poppe - Stevens, St-Jansteen, 233; 7 Van Mieghem - Nooteboom, Terneu zen, 244; 8 Dees - Dees, Terneuzen, 24; 9 Van Waes - van Waes, West dorpe, 248; 10 stevens - Stevens, St.-Jansteen, 252 strafpunten. (Van onze atletiekmedewerker) ROTTERDAM Toen op 17 janu ari werd besloten in het kader van het structuurplan van de KNAU het aantal districten van 9 terug te bren gen tot 5, bestond er in Zeeland het bezwaar, dat bij samenvoeging van Zuid-Holland en Zeeland tot één dis trict West n, de Zeeuwen niet meer hun stem konden laten horen in ver hand met het groot aantal leden in Zuid-Holland en het in verhouding klein aantal in Zeeland. Het voorstel om tot oprichting van een Afdeling Zeeland te komen is za terdagmiddag op de eerste vergade ring van het nieuwe district West II met algemene stemmen aangeno men. De Zeeuwen zijn hiermede in zekere mate nog zelfstandig geble ven. Het afdelingsbestuur dat in af wachting van het goedkeuren van dit voorstel reeds op de laatste verga dering van het oude District Zee land was gekozen bestaat uit: L. Simpelaar, Terneuzen, voorzitter; A. L. de Munck, Goes, secretaris - pen ningmeester; K. Oggel, Goes, techni sche zaken; J. Broere, Vlissingen, re cord zaken; Jac. Roose, Goes, jury zaken; G v.d. Wiel, Renesse en B. Hofman. Vlissingen algemene zaken. Een jong bestuur, dat echter reeds zijn sporen heeft verdiend in het ou de bestuur van District Zeeland. In de vergadering te Rotterdam werden ook verschillende Zeeuwen gekozen in het districtsbestuur en verschillende commissies. In het nieuwe districtsbestuur van West II zullen de heren L. Simpelaar en A.L. de Munck zitting nemen, terwijl de heer J. Broere werd voorgedragen als lid van de regionale strafcommis- sie, de heer Jac. Goose en G. v.d. Wiel werden respectievelijk gekozen ip de commissie voor het jurywezen en Districts Technische commissie. Zeeland heeft hiermede wel daad werkelijk meegewerkt aan de tot standkoming van de hervorming in de KNAU en getracht de belangen van de atletiekverenigingen in Zee land zo goed mogelijk te vertegen woordigers kandidaat gesteld moeten Unieraad, waarin 42 vertegenwoordi gers gekozen worden met dien ver stande dat per district 2 vertegen woordigers candidaat gesteld moeten worden en de rest rechtstreeks door de verenigingen gekozen worden, zul len door de Zeeuwse atletiekvereni- (Van onze voetbalmedewerker) GOES Goes heeft zaterdag het zaalvoetbaltoernooi, dat door de Goe- se vereniging Robur in de Goese sporthal organiseerde, gewonnen. De ongeveer 350 toeschouwers genoten van een spannende strijd tussen de ploegen van Robur (Goes), SW, Wo)- faartsdijk en Yerseke. De uitslagen luidden; SSV-Goes 0-2, Robur - Wol faartsdijk 0-2, SSV-Yerseke 2-3, Goes Robur 4-0, Wolfaartsdijk Yerseke 1-1, SSV-Robur 1-4, Goes - Wolfaarts dijk 4-1, Yerseke - Robur 4-3, SSV Wolfaartsdijk 1-1, Goes - Yerseke 3-2. De eindstand: 1. Goes, 2. Yerse ke, 3. Wolfaartsdijk, 4. Robur, 5. SSV gingen ook getracht worden twee kan didaten naar voren te brengen t.w. de heren L .Simpelaar van Schelde Sport Terneuzen en A. L. de Munck van AV'56 te Goes. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De poging van Wim Hendriks om de beide Zeeuwse wielerclubs weer aan één tafel te krijgen is geslaagd. Donderdag zal in De Valk te Bres- kens een bespreking plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van Er Op En Er Over en van Theo Middelkamp. Bij dit gesprek zullen Ben IJsebaert, de consul van de K.N.W.U. en Arjaan de Schipper, lid van de sportcommis- sie van de K.N.W.U. aanwezig zijn. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Arjaan de Schip per, het lid van de sportcommissie van de K.N.W.U., ziet zich genood zaakt in de toekomst wat minder aan dacht te schenken aan het gebeuren rond de wielrennerij in Zeeland, dit naar aanleiding van de verwikkelin gen van de afgelopen week, waarbij De Schipper via zijn opmerking van „een kwaaie dood sterven" ongewild nauw is betrokken geraakt. De Schipper: „Er wordt altijd ge dacht dat ik als lid van de sport commissie van de K.N.W.U. in de discussiegroep wielerbelangen Zee land zit, maar dat is beslist niet waar. Ik zit daar als Arjaan de Schipper. Welke functie ik bekleed bij de K.N. W.U. doet niets ter zake. De leden van de discussiegroep zijn er louter en alleen om de wielersport te dienen en anders niet". Arjaan de Schipper is van plan zich in de toekomst in elk geval van elk commentaar te onthouden over Zeeuwse wieleraangelegenheden en verder wenst hij minder betrokken te worden bij vergaderingen zoals die van de groep wielerbelangen Zee land. „Maar eerst wil ik die nare toe stand met „Er Op En Er Over" nog oplossen, en daarna ga ik mij hele maal wijden aan het werk van de sportcommissie en misschien neem ik de begeleiding van een paar jonge renners nog erbij, maar voor de rest zal het afgelopen zijn". Moment van het zaalvoetbaltoernooi, dat in Den Dullaert werd gespeeld. Duel tijdens de wedstrijd HontenisseSt.-Jansteen. DEN HAAG (A.N.P.) Feljen- oords Zweedse aanvaller Ove Kind- vall heeft zijn leidende positie op de topscorerslijst zondag opnieuw versterkt met twee treffers. Kindvall heeft nu een totaal van twintig doelpunten, vijf meer dan zijn naaste concurrent Willy van dei Kuylen. De PSV'er schoot zondag ook twee maal raak. Sjaak Rogge veen klom door de hattrick in de wedstrijd tegen ADO naar een ge deelde zesde plaats met elf goals. De topscorerlijst ziet er als volgt uit: 1. Kindvall (Feijenoord) 20; 2. v. d. Kuylen (PSV) 15; 3 Cruyff (Ajax) 14; 4 en 5 Van Dijk (Ajax) en Brokamp (MW) beiden 13; 6, 7 en 8 Keizer (Ajax), Berg (ADO) en Roggeveen (Holland Sport) allen 11; 9. Jendrossek (NEC) 10; 10, 11 en 12 Nagy (FC Twente), Kowalik (Spar ta) en Mraz (MW) allen 9. (Van onze sportredactie) BREDA De presentatie van de nieuwe amateurwielerploeg „Trico Noble-Acifit", dit weekeinde in het Bredase hotel „Boschhek", is er een met royale inslag geworden. De Aar- denburgse en Diemense partners in de wielersport, die elkaar vonden, toen Smiths besloot te stoppen en A- cifit alleen kwam te staan, leek niets teveel bij de opbouw en uitwer king van de plannen voor dit seizoen. Trico Noble-Acifit bijvoorbeeld nam 22 coureurs aan, onder wie 2 dames de zusjes Hage. „We weten", zei Trico Noble-direc- teur Frans van Turenhout, „dat het een vrij groot team is, maar moeilijk heden voorzie ik niet. Het is een ho mogene ploeg. Daar hebben we naar gestreefd. En bovendien beschikken we over een ervaren ploegleider. Piet Liebregts". Royaal was ook de uitgave van de kleding, waarin de 22 leden van de ploeg gestoken wa ren: keurige bruine trainingspakken en een oranje tafeltruitje. De kleu ren van de shirts: zwart met oran je mouwen en in dezelfde tinten ver ticale banden op de rug. „Dat is om snel te zien of een onzer plat rijdt", verklaarde Piet Liebregts. Royaal was ook de opzet van het program ma want Trico Noble-Acifit zal bij voorbeeld naast de nationale équipe van Joop Middelink (met Arjaan de Schipper vertegenwoordiger van de KNWU deze middag) deelnemen aan de ronde van België, wedstrijden rij den in Frankrijk en met twee ploe gen starten in Olympia's Toer. Een vrij unieke en dure aangelegenheid voor een amateurploeg, die Frans van Turenhout toelichtte met: „We willen zoveel mogelijk jongens een kans geven". Daarvoor, en ook dat Is royaal, heeft de sponsor natuur lijk een tweede ploegleider nodig en dat werd de Zeeuw Peet Verschue- ren. Royaal kwam ook Acifit-direc- teur Kurt Vyth voor de dag. want hij beloofde renners en begeleiders een reis naar Israël wanneer de re sultaten dit seizoen tot tevredenheid stemmen. „Ik charter wel een vlieg tuig", sprak Vyth eenvoudig. En zich tot de zusjes Hage wendend: „Zijn jullie in een trainingskamp geweest? Neen, nou dan bied ik je dat bij de zen aan. En mocht het te laat zijn, maak er dan straks maar een vakan tie van". De royale gebaren leken geen eind te krijgen toen Frans van Turenhout. mede namens Kurt Vyth Inhaakte op een noodkreetje van bondscoach Joop Middelink. Die was enigszins aangevallen op het KNWU- beleid inzake dameswielrenneh, „maar" liet Middelink horen, „toen doen we niet weinig. Maar ooit zijn de centen op. We hebben bijvoor beeld een aanbod van Rusland afge slagen omdat er geen geld is vooi het uitzenden van een damesploeg." Van Turenhout en Vyth smoesden e- ven achter de handpalm en toen was liet bekeken. „We betal enmee", spraken de heren royaal. „U kunt de KNWU meedelen dat we een be drag willen schenken". ZWEMMEN Wilma van Beek van ZIAN heeft in Den Haag het na tionale record 200 meter wisselslag meisjes aspiranten (25 meter baden) verbeterd en gebracht op 2.35,3. Het oude record stond op naam van Hen- nie Penterman met 2.37,2. De Trico Noble-Acifit-ploeg. V.l.n.r.: tweede ploegleider Peet Verschueren, WHmBravenbMr^j^ande^aur^^to^^^S^vS^^S^^^! Peter van den Donk Peter van Doorn, Ben Jnrriaans, Peter van de Kruijs, Ab Klaeysen, sp^r Kurt Vyth CmlLeunl? BelUHage^CyerKeS Hage, ploegleider Piet Liebregts, sponsor Frans van Turenhout, Guido Pari daen, Cees Priem, Frans van de Ruit, Charles Desmet kAsnhder' mcien Aandewiet, Perry vaa de Vleuten, seigneur Lambert Toebak, Peter Vonek, Johan Westerweele en He^y vL zSek

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9