„MET SLECHT SPEL TWEEDE" a BERT SCHOOFS Dielis kreeg in Belgische GREEP TITEL finale geen schijn van kans SOA degradeerde ondanks zege (8-4) Dielis erg tevreden met zijn resultaat CEULEMANS SUPERIEUR hegemonie Jan Krekels tweede in GP Antibes proftrucjes kansen EINDSTAND Luxemburgs elftal tegen Nederland Rod Laver verloor KORT Cees Baumgarte op dreef Af(\ UITNODIGING fH. van Ë&intfyer IN 'T V°°" A/J "OND kat m Bij de Tijd"se horloges N.V. Jan de Poorter „MOEKE MOLS LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK Maandag 23 en dinsdag 24 februari 1970 DÉ VRIJE ZEEUW (Van onze sportredactie) APELDOORN „Ik heb slecht ge speeld en ik ben tweede geworden. Het klinkt gek maar het is zo. Mis schien komt het wel omdat ze alle maal ver helleden de maat zijn ge bleven. Ik ben dan ook diep tevre den met dat resultaat"zei Ludo Die lis gistermiddag na de finale 'zonder glans tegen zijn landgenoot, vriend en concurrent Raymond Ceulemans. Een finale toaarin hij kansloos ten onder ging. In Cultureel Centrufh Orpheus te Apeldoorn was Dielis niet de Dielis waarvoor Ceulemans zelfs bang is. De 24-jarige biljartcrack, geboren in De urne en bij 'zijn vader in de zaak geconfronteerd met de biljartsport, die meteen zijn interesse opwekte, had het zich heel anders voorgesteld. Sinds hij op 21-jarige leeftijd voor het eerst Belgisch kampioen band stoten werd, wist Dielis dat ook Ceu lemans te kloppen was. Voor alle grootheden in de biljartsport was Ceulemans een onneembare veste ge bleken, maar Dielis toonde als eerste aan, dat ook de gezette Grobbendon- ker kwetsbaar is als zijn tegenstan der plotseling uithaalt. Weinig tegenstanders hebben de moed werkelijk geladen tegen Ceu lemans aan te treden. Zij hebben een voudig een minderwaardigheidscom plex opgelopen door de kracht van het Belgische fenomeen. Alleen Die lis durft dat wel. Dielis: „Ik loeet gelukkig dat ik Raymond kan klop pen. Dat heb ik al twee keer bewe zen". Ook in het wereldkampioenschap vijfkamp verwees Dielis zijn oppo nent naar het tweede plan. Daarom was het begrijpelijk dat Ceulemans allerminst gerust was op de uitslag. Dielis kreeg kansen genoeg van hem, maar hij miste de kracht om een ant woord te geven op de niet grotere maar wel effectieve series van Ceu lemans. Dielis, die aanvankelijk als jeugd speler van F.C. Antwerpen successen dacht te boeken als voetballer, maar al vrij snel bemerkte dat hij meer furore kon maken in de biljartsport, was een sportief verliezer. Het jeug dige Belgische biljarttalent, die zijn lessen kreeg van zijn tiende tot zijn zestiende jaar van de sterke libre Joske Vervest, erkende het eerlijk: „In dit toernooi waarin zwak gespeeld werd, was Raymond pppermachtig. Er viel ook voor mij niet tegen te vechten. Ik had slechts een doel, on geslagen blijven tot de laatste ronde. Dat is al zeer moeilijk gegaan. Men heeft het kunnen zien, ik had moeite met De Kleine en Dufetelle, spelers die ik wanneer ik in vorm ben gemakkelijk moet kunnen verslaan. Voor de finale wist ik het in feite al dat ik deze keer te zwak zou zijn. Maar niet getreurd, de uolgende keer beter". De organisatie van het toernooi om de achttiende Europese titel band stoten, verliep vlekkeloos, op een klein onderdeel na. Bij de cérémonie protocolaire maakte de actieve to neelmeester, het manusje van alles in Schouwburg Orpheus, een storen de fout. Hij liet het bandje afdraaien waarop het Franse volkslied stond. De Fransman Dufetelle keek wel even vreemd op, want hij was tenslotte geen eerste maar derde geworden, maar kon deze niet zo bedoelde geste wel waarderen. Even later werd de fout hersteld en klonk het Belgische volkslied alsnog voor Raymond Ceu lemans. Pieter van Vollenhove was gis termiddag enige tijd getuige van de wedstrijden voor het Europees kam pioenschap bandstoten. De echtgenoot van prinses Margriet liet zich in Schouwburg Orpheus in Apeldoorn voorstellen aan de spelers en offi cials. Lang bleef hij niet, want hij had geen tijd de finale tussen Ceule mans en Dielis bij te wonen. T. K. Rod Laver: kansloos SALISBURY (ANP) Ismail el Shafel heelt vrijdag in de kwart finales heren enkelspel van de open Amerikaanse tenniskampioenschap pen op overdekte banen in Salisbury voor een sensatie gezorgd door de winnaar van het „grand slam", de Australiër Rod Laver, in twee sets te verslaan 63 108. De 22-jarige Egyptenaar, die aan zijn tweede toernooi als beroepsspe ler bezig is, overblufte 's werelds nummer een met ijzersterk power- play, waartegen geen verweer moge lijk was. In de eerste set doorbrak El Shafei, vorig jaar in de eerste ron de van het Wimbledontoernooi de mindere van Tom Okker, Lavers op slag twee keer. In de volgende reeks vermande Laver zich maar hij kon de solide Egyptenaar geen moment serieus bedreigen. l J UTRECHT (ANP) Aanval is de Bij de heren versloeg V-rf' 1„i. Af i«s ..orJoAIoon i «.'In oobt (Van onze sportredactie) APELDOORN „Allez, het is ge. fikst hè, gemakkelijker dan ik ver wacht had" zei een zoals altijd olijk kijkende Raymond Ceulemans nadat hij in de finale van het Europees kampioenschap bandstoten in Cultu reel Centrum Orpheus in Apeldoorn gedecideerd had afgerekend met zijn enig overgebleven concurrent, zijn landgenoot Ludo Dielis. Dielis kreeg geen voet aan de grond, in een finale zonder hoogtepunten. Ceulemans was onbetwist de sterkste. Hij kende geen pardon met zijn tegenstanders en wenste zijn superioriteit nog eens te benadrukken in de finale. De score loog er niet om: 200—87 in 21 beurten. Dielis werd verpulverd. Hij was kans loos. De enig juiste uitslag, want Dielis mocht dan tot aan de laatste ronde qua matchpunten gelijkstaan met veelvoudig Europees en wereldkam pioen Ceulemans, de Grobbendonker lag mt zijn moyenne een straatlengte voot. Het zou dan ook geheel tegen de verhouding in geweest zijn, als Ceule mans voor wie dij zijn achtste Eu ropese titel in deze spelsoort in suc cessie betekende zou hebben verlo- loren. Ceulemans liet, het dan ook niet zover komen. Hij nam meteen ruim afstand (10150 in 10 beur ten) en hij speelde het'spelletje wel zo knap dat hij de geïntimeerd ge raakte Dielis geen moment de kans gaf langszij te komen. Na de tiende beurt was het een be keken zaak. Het ritme van Dielis schokte, hij raakte zijn zelfvertrou wen kwijt, wat duidlijk werd bij en kele slecht geplaatste ballen en mis sers op enkele vrij simpele trekstoot- jes. Ceulemans dus kampioen, en er was in feite niemand die er ook maar even aan getwijfeld heeft, dat hij dit niet zou worden. De organisatoren waren allang blij dat Dielis er zater dag in geslaagd was Dufetelle en De Kleine in twee zenuwslopende duels te kloppen allerminst overtuigend, zodat het kampioenschap niet zater dagmiddag al beslist was. Nu hadden de biljartenthousiasten er nog de reis naar Apeldoorn voor over om de finale te gaan zien en had de organi satie het genot van een uitverkocht huis. Twee Belgen op de eerste plaatsn, en ook dat was geen verrassing. Nie mand in dit gezelschap was immers in staat aan de Belgische hegemonie op het bandstootfront te tornen. De Belgen zijn al enkele jaren een klasse apart in verschillende spelsoorten en dat werd in Apeldoorn nog eens dui delijk benadrukt. Het was een Euro pees kampioenschap, dat wél. Er wa ren immers vertegenwoordigers uit zeven landen, Oostenrijk, België, Frankrijk, West-Duitsland, Neder land, Spanje en Portugal in Apel doorn, maar de nadruk lag zoals veelal in internationale kampioen schappen op de kwantiteit en niet op de kwaliiteit. Kwalitatief behoorden Hitzinger en Ribeiro bijv. niet in dit tournooi thuis. Ook de 24-jarige Spanjaard Munoz bleef beneden een gemiddelde van vijf, maar hii heeft het in zich om binnen enkele jaren door te stoten naar de top. Hij kan een waardig op volger worden van zijn landgenoot Galvez, de ex-toreador die al enkele jaren de dienst uitmaakt in Spanje. Munoz, die les kreeg van René Vin- gerhoedt. eindigde achter Henk de Kleine als zesde. Een ontevreden Henk de Kleine, die zich zoveel had voorgesteld van dit toernooi, maar die faalde op de beslissende momenten. De Kleine, door een onverwachte, niet ingecal culeerde nederlaag tegen de Duitser Siebert al achterop geraakt, beschikt niet over de mentale kracht die nodig is om hoog te eindigen in een inter- natien-el kem-deert^cherï. De Kleine, die na zijn nederlagen UTRECHT (ANP) Aanval is de beste verdediging. Of is verdedigen nu juist de beste aanvalsmethode? Tijdens de nationale titelstrijd tafel tennis in sporthal Catharijne te Utrecht waren de meningen dit week einde verdeeld. Een feit is echter dat enkele afwachtend ingestelde spelers en speelsters, zowel zaterdag als zon dag paniek zaaiden in de geledingen van de geplaatsten (en tevens veelal uitverkorenen van bondscoach Tiger- man). Men hield vast aan de eigen speeltrant en weigerde stelselmatig om over te schakelen op meer geduld vergend tegenwicht. Maar uiteinde lijk kwamen de Nederlandse kam pioenschappen in de enkelspelen toch terecht bij aanhangers van het aanvallende speltype. (ADVERTENTIE) jB.M.I CESARINE WORMTABLETTÉN RADICAAL i- V\ Raymond Ceulemans was superieur haaide de Belg de Europese titel. zaterdag tegen Dielis en Ceulemans alleen nog piaar kon vechten voor en eervolle derde plaats, slaagde er ook in de voor hem belangrijke par tij tegen Dufetelle niet in tot winst te komen. Als hij de Franse ex-prof zou verslaan met zo'n vijftig punten verschil, was h'ij met een beter ge middelde nog derde gewórden. De hyper-nerveuze De Kleine „Ik trek me teveel van het publiek aan. Als ik hoor fluisteren op de achtergrond raak ik al uit mijn con centratie" begon uitstekend. Na twaalf beurten leidde de Mierlo-Hou- ter mej 105—54, via een fraaie serie van 54 in de twaalfde beurt. Toen kwam echter de terugslag. De Kleine: „Ik kreeg geen knappe aanvangsstoot meer van Dufetelle, ook niet toen die al zeker was van de derde plaats, omdat ik zijn moy enne niet meer kon bedreigen. Wat koopt zo'n man er nou voor om ca- rotte te gaan spelen op zo'n moment. Daar zie je echt weer die oude prof trucjes, maar het was nergens voor nodig. Ik had anders toch nog vierde kunnen worden als ik acht match- punten gehaald had. Nu zat er niet meer in dan een vijfde plaats voor me. Jammer. Een hele teleurstelling. Ik mikte op een moyenne van zeven, en ik ben geëindigd met 5.53. Kun je begrijpen hoe ik me voel Feit is dat het falen van De Kleine vooral ligt aan de mentale instelling die hij heeft. In een biljartzaal hoort de uiterste stilte betracht te worden. Dat het niet altijd gebeurt, is logisch, Gefluisterd wordt er door de mensen, maar De Kleine let daar teveel op. De capaciteiten heeft hij zeker, maai hij mist de mentale hardheid van een figuur als Hans Vultink. De vierde plaats ging nu naar coming-man Die ter Siebert. de opvolger van Spiel- man en Tiedtke aan de Duitse top. Siebert: ,.Ik ben bijzonder gelukkig. Ik heb in dit toernooi veel kunnen aan zijn tegensta nders in Apeldoorn. Voor de achtste maal in successie be leren. Internationaal contact is nut tig voor ons, beginnelingen. Ik reken de hooguit op een vijfde of zesde plaats. Ik dacht wel dat ik Hitzinger en Ribeiro achter me zou kunnen houden, maar dat daar Munoz en De Kleine nog bijgekomen zijn, had ik nooit durven dromen. Ik ben dan ook zeer content." Niet een toernooi dus met de sterk ste bezetting, maar dat is niet bet belangrijkste volgens KNBB-admini- strateur Stevens. Stevens: „Het is belangrijk dat die Portugezen, Oos tenrijkers en noem maar op, kansen krijgen om internationale ervaring op te doen. Wanneer zullen ze anders kunnen doorbreken. Bovendien ma ken ook deze landen deel uit van de Europese Biljart Federatie. Ook deze landen spekken de CEB-kas. Ook de ze landen organiseren kampioen schappen. Dat zouden België en Ne derland toch niet alleen kunnen bol werken. In dubbel opzicht van be lang dus, deze deelname". Feit blijft wel dat voor deze lan den voorlopig het deelnemen belang rijker zal moeten zijn dan het win nen: daarvoor is de top nu nog te smal. TON KOOMEN (Van onze sportredactie) BRUSSEL De Luxemburgse voetbalbond zal voor de interland te gen het Nederlands elftal, die op een nader te bepalen tijdstip in Eindho ven zal worden gespeeld, de beschik king krijgen over de Luxemburgse profs, die in het buitenland voetbal len. Dit zijn vier in Belgische dienst Philippe (Union St. Gilles), Kuf- fer (Standard Luik), Leonard (Gan- toise) en Zangerle (Racing White) en twee in Franse dienst: Dublin (Nancy) en Jeitz (Metz). (ADVERTENTIE) pnt. car. brt. hs.gem. Ceulemans (B.) Dielis (B.) Dufetelle 'Fr.) Siebert (W.-Dld.) De Kleine (Ned.) Munoz (Sp.) Hitzinger (Oost.) Ribeiro (Port.) 1400 142 1287 229 1279 218 1252 246 1173 212 1139 229 961 229 708 215 92 9.85 71 5.62 39 5.86 36 5.08 55 5.53 47 4.97 41 4.19 19 3.29 - OMEGA - - T1SSOT - PONT1AC ANTIBES (ANP) Jan Krekels is als tweede geëindingd in de Grote Prijs van Antibes. De wedstrijd werd gewonnen door de Fransman Gui- mard, die de 143 kilometer reed in 3 uur en 28 minuten. Guimard won de sprint van het compacte renners- veld. Zijn landgenoot Guyot werd derde, Dolman vierde, de Brit Harri son vijfde, terwijl Janssen beslag leg de op de zesde plaats. Voor de ge hele groep noteerde men dezelfde tijd. In Civitavecchia (It.) heeft de Ita liaan Giancarlo Polidori de eerste van de zes etappes gewonnen van de wie lerronde van Sardinië, die gaat over een totale afstand van 858 kilometer. Tweede werd de Belg Patrick Sercu. Polidori legde he't traject, 163 kilo meter, af in 4 uur, 13 minuten en 3 seconden. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 38,647 kilometer per uur Sercu kwam 57 seconden later aan. Aan deze wedstrijd, de eerste lange- afstandsrit van het Italiaanse wieler- lerseizoen, wordt deelgenomen door 78 renners. Een Nederlandse wielerploeg heeft in de Martinihal te Groningen een omniumwedstrijd tegen België met 54 gewonnen. Jaap Oudkerk zege vierde in een dernykoers. Hij behaal de vijf punten Piet de Wit eindigde met zeven punten als tweede voor de Belg Reyniers (acht). De combinatie Gilmore/Van Mid den (Austr.-Ned.) werd eerste in een koppelrace over dertig minuten. Het Australisch-Nederlandsa duo legde in een half uur 23 kilometer af. Het kop pel Simes/Lawrie (VS-Austr.) werd tweede. Uitslag dernykoers 1. Oudkerk 5; 2. De Wit 7; 3. Reyniers (Big.) 8! 4. Hill (Eng.) 10; 5. Van der Lans 11 punten. Koppelrace over 30 minuten: 1. Gilmore/Van Midden (Austr-Ned.) 23 kilometer; 2. Simes/Lawrié (VS- Austr.); op een ronde 3. Koel/De Wit, 4. Loevesijn/Van der Walle (Ned.- Blg.); op 2 ronden 5. Hill/Van der Lans (Eng.-Ned.); op drie ronden 6. Michiels/Reyniers (Big,); op vijf ron den 7. Verdoorn/De Bal (Ned.-Big.). Het Westduitse-Belgische koppel Dieter Kemper-Norbert Seeuws heeft de wielerzesdaagse van Milaan ge wonnen. De eindstand is 1. Kemper- Seeuws 338; 2. Bugdahl-Renz 128; 3. Pfenninger-Deloof 120; op een ronde 4. Post-Motta 515; 5. Merckx-Stevens 498; op ell ronden II. De Wit-Frey 130 punten. Bij de heren versloeg Bert Schoofs in de finale zijn acht jaar oudere broer Frans en de pas zestienjarige Ellen Klatt nam bij de dames de titel over van Mary van Ruiten, door in de eindstrijd van de uit Hamburg overgekomen Mieke Jenisch-Ten Broek te winnen. Het toernooi, dat vijf jaar achter een in Utrecht zal worden gehouden, leverde een ongekend groot aantal verrassingen op. De „boosdoeners" waren vooral de oud-kampioene in het damesdubbelspel Ilse Hameete- man-Tessensohn en de 28-jarige voor het Zeeuwse St.-Aloysius uitkomen de ex-Rotterdammer Cees Baumgar te, een van de weinige zogenoemde houtspelers. Diverse spelers en speel sters van naam wisten geen raad met de verdedigende presentatie aan de andere kant van de tafel. Zater dag (nadat de sterke Hagenaar Hen- ny Stolk het in de poule reeds had laten afvreten) stelde de als derde geplaatste Tigerman-begunsteling Nico van Slobbe hevig teleur tegen de lange, gebrilde Baumgarte en ver loor met 19-21, 21-18, 17-21 en 15-21. Baumgarte zou zondag pas in de kwartfinale struikelen over de in goede vorm verkerende Leo Lucas, die in alle vroegte de teruggekeerde Bert Onnes, van wie velen wonderen hadden verwacht, in vijf games had uitgeschakeld. Een sensatie was de nederlaag, die drievoudig kampioen Beri van der Helm tegen de Haar lemmer Ed van de Berg bij de laatste acht moest incasseren (21-18, 18-21, 21-17, 12-21, 18-21). Het was een van de beste partijen van het toernooi met wervelende slagenwisselingen" en slechts weinig flagrante fouten. Ook routinier Frans Schoofs had tegen Gerard Bakker vijf enerverende games nodig. Bij de beste vier plaatsten zich drie Deltalloyd-spelers (Lucas, Frans en Bert Schoofs) en Van de Berg van Scylla. Het peil van de kwartfinale werd niet meqr bereikt. Van de Berg (tegen Frans Schoofs) en Lucas kon den niet meer dan een game verove ren. In de finale wist de 23-jarige Bert Schoofs voor de eerste maal tijdens een dergelijk belangrijk toer nooi zijn 31-jarige broer (kampioen in 1958 en 1964) te overmeesteren: 24-22. 21-14 en 21-16. ATLExIfcU' Irene Szewinska- Kirzenstein heeft het leven geschon ken aan een zoon. De 23-jarige Pool se, die in Mexico City het goud op de 200 meter hardlopen won, hoopt aan het eind van het seizoen weer aan wedstrijden deel te nemen. TENNIS De Nederlandse tenriüs- p/oeg, die van 8 tot 10 mei voor de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup in Athene tegen Grieken land speelt, bestaat uit Nick Fleury, Fred Hemmes, Jan Hordijk en Peter Sorters. Niet-spelend aanvoerder is de heer A. C. Lijsen. BASKETBAL Het Nederlandse herenbasketbalteam heeft in Heer len met 62-80 van Frankrijk verlo ren. Bij de rust leidden de Fransen reeds met 45-41. ZWEMMEN De Nederlandse zwemploeg, die op 12 en 13 maart te Milaan zal deelnemen aan de Tro- feo dei Navigli, bestaat uit de vol gende zwemsters: Yvonne van Kui lenborg (100 meter, 200 meter en 400 meter vrije slag), Anke Rijnders (100 meter, 200 meter en 400 meter vrije slag), Cobie Buter (100 meter en 200 meter rugslag), Marie-José Janzen (100 meter en 200 meter vlinderslag), Hennie Penterman (200 meter en 400 meter wisselslag). VOETBAL David White, de voormalige manager van Glasgow Rangers, heeft bevestigd dat hij is benaderd door de Portugese club Benfica, die een nieuwe trainer zoekt na de verbintenis met Otto Gloria te hebben verbroken. Vorige week donderdag wees de Engelse nationale coach Alf Ramsey een aanbod van de Portugezen van de hand. BOKSEN Ewald JarmeT, de mid- dengewichtkampioen bij de amateurs van Beieren, heeft een werkgever, die menige topsporter zich zou wen sen. Jarmer heeft vam zijn „baas" de beschikking gekregen over een vol ledig ingerichte trainitigsruimte met douche. In deze ruimte kam Jarmer, die in de Duitse Olympische ploeg hoopt te worden opgenomen, zich voorbereiden. TENNIS Tony Roche, die zich wegens een elieboogblessure heeft moeten terugtrekken uit de open kampioenschappen van de Verenigde Staten te Salisbury, zal zich tevre den moeten stellen met een „troost prijs" van 1000 dollar. Roche vertelde dat hij vermoedelijk een maand of drie rust zal moeten nemen om zijn blessure te laten genezen. Door het terugtrekken van Roche kwam de Roemeen Hie Nastase zonder te spe len in de halve finales en aan een prijs van ten minste 7200 gulden. BILJARTEN De deelnemers aan het toernooi om het Europees kam pioenschap ankerkader 47/1, dat van 19 tot en met 22 maart in Duisburg wordt gehouden, zijn: Hans Vultink (Ned.), Ludo Dielis (B.), Dieter Mül- ler en Matthias Metzemacher (W.- Dld.), Roland Dufetelle (Fr.), José Galve (Sp.), Franz Stenzei (Oost.) en André Guyot (Zwits.) ATLETIEK Wim van Gerwen van de vereniging De Spartaan heeft de tiende AAC-stramdloop over on geveer 11,5 kilometer gewonnen. Hy legde de afstand af in 35 minuten 33,5 seconden. Aan deze wedstrijd namen 130 atleten deel. Hopman (TRIAS) werd tweede, Van Syt- veld (AV '23) derde. (ADVERTENTIE) van zie advertentie elders in dit blad 24 februari a.s. bij 71 (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van het Bre dase SOA zegevierden in de dis trictsklas zaalhandbal in een voor treffelijk gespeelde wedstrijd met 84 over kampioen EMM uit Mid delburg. De degradatie werd echter voor SOA tóch een feit, omdat het Vlissingse Olympus, dat slechts één punt voorsprong heeft, het Tilburg- se Boemerang overrompelde met 10—7. In de afdeling West-Noord-Bra bant eerste klas legden de dames van het Bredase Rapid beslag op de kampioenstitel door het Rijense EVV met 54 te verslaan, na een rust stand van 40. De dames van BVC uit Oosterhoul (3e klas A) mochten de kampioens medaille in ontvangst nemen na een overwinning op EBHV 3 (24—1). Ook de heren van Break Out uit Roosendaal werden kampioen in de afdeling derde klas A. Break Out versloeg het sterke Heerle met 20 11. De eerste wedstrijden tussen de junioren van Zeeland en West- Noord-Brabant werden een volledig succes voor Zeeland. De dames van GSC (Goes) zegevierden over SÖA (Breda) met 1310, en de heren van Walcheren met 23—11 over Tachos (Waalwijk). De dames van het Middelburgse EMM, die vorige week het- kam pioenschap behaalden, hebben in Breda het hoofd moeten buigen voor SOA. Wil van Ieperen, de keepster van SOA, speelde een voortreffelijke wedstrijd Cokky Teunissen bracht in de laat ste minuut de overwinning voor SOA op 84. De dames van Olympus (Vlissin- gen) legden in een spannende wed strijd tegen Boemerang Tilburg voor de rust de basis voor een overwin ning: 42. Direct na de rust kwam Boemerang gelijk (44) door doel punten van Maria Jansen (2 x), doch Marga Geelhoed en Ineke Siereveld zorgden weer voor een 64 voor sprong. Deze voorsprong stond Olympus niet meer af en het wist zelfs uit te lopen tot 107. Voor Olympus scoorden nog Suus van Huizen (2x) en Ria Nortier (2x). Voor Boemerang Wies Vermeer (2 x) en Maria Jansen. De dames van het Bredase Rapid hebben in de eerste klas West- Noord-Brabant in een beslissings wedstrijd tegen EVV uit Rijen be slag gelegd op de titel. Het werd 5—4. Vooral voor de rust was Rapid de betere ploeg. Met doelpunten van Ariie Jansen en Thera van He- gsdus nam Rapid een voorsprong van 40 EVV wist slechts eenmaal het Bredase doel te vinden, zodat de rust met 4—1 inging. In de tweede helft zette EVV een offensief in wat resulteerde in drie doelpunten, maar Rapid schoot nog eenmaal raak: 5—4. (ADVERTENTIE) VOOR UW en snellere service Halen en brengen wanneer U wenst Breda Waalwijk Wilhelnunasir 30 Grotestr 323 01611(1 32950 04160-2757

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 8