Chaos op.de eerste dag van Vest Allis MOERATOV VERRASTE BIJ HEREN De Vlaeminck: „Van Damme maakte fout" STIEN KAISER„HIJ KREEG EEN BAARD" Sprint basis van Troitzky's zege KIJK HORLOGE GLAS H. SENGERS Halve prijs BANG VOOR AFSTAND Attje Keulen bedreigde Titova tot 3 onderdelen Eindstanden Laconiek UITSTEKEND MORELE KLAP GOEDKOOP UITSLAGEN (Van een speciale verslaggever) WEST ALLIS Een kunstijsbaan zonder ijs. Dat ongelofelijke feit deed zich zaterdag voor in Amerika, het land van de onbegrensde moge lijkheden. Een dikke wolk stoom markeerde de plek waar de ijsma chines met dreunend geweld bezig waren het ijs van niet al te beste kwaliteit in een papperige massa te veranderen. Een temperatuursstij- ging van tien graden beneden tot tien graden boven nul had de ijsma- kers volkomen verrast. „Toen er na tuurijs was, heeft men de machines afgezet", aldus scheidsrechter Roos. „Als ze dan weer worden aangezet. gaan de buizen eerst warmte afge ven". Henny Roos stelde in eerste in- itantje de start een kwartier uit, liet toen drie ritten rijden, annuleer de ze vervolgens en verschoof het nieuwe aanvangsuur tot vier uur in de middag en later zelfs tot zes lur 's avonds. Dat gebeurde onder hevige protesten van de Noren. Hun 'Cirsti Biermaan namelijk was in de lerde rit met haar korte, kittige slag rondgekomen in 45.85 sec, meer dan 3,5 sec. sneller dan de veel breder rijdende Elly van den Brom. „Het ging helemaal niet", aldus El ly. „De punten van mijn schaatsen (Van onze speciale verslaggever) WEST ALLIS Een „vreem deling" heeft dit weekeinde de eerste sprinttitel van de interna tionale schaatsunie bij de heren gewonnen. Valeri Moeratov, die doorgaans slechts rijdt op zijn jachtterrein de Medeobaan in Al ma Ata en ook wel eens een en kele keer zijn gezicht in Oost- Berlijn heeft laten zien, bleef bij verrassing voor medesprintspecia- listen als Keiichi Suzuki (tweede), Ivar Eriksen (vierde) en Erhard Keiler (zevende) en allrounders als Magne Thomassen (derde), Goeran Claeson (vijfde) en Ard Schenk (zesde). De Rus Valeri Moeratov was dit seizoen wel ettelijke malen in het nieuws gekomen door fabelachtige tijden te rijden in Alma Ata. Op de 500 meter kwam hij diverse malen onder de 40-sec.-grens, tegenwoordig geen magische muur meer voor ras sprinters, en enkele keren zelfs on der de 39-sec.-drempel, die nog gec, „algemeen goed" is. Via 39.09 op 9 januari bracht hij het officieuze we reldrecord op 38.73, nadat Horn Goeljajev en Hasse Boerjes ook al buitensporig snel waren geweest. Op de 1000 meter liet Moeratov op 24 januari 1.19,25 noteren en hij ver beterde daarmee het wereldrecord van Ivar Eriksen. Het is echter de vraag of de tijd van Moeratov als record erkend kan worden, aange zien de wedstrijden, waar hij aan deelnam, niet bij de ISU waren aan gevraagd. Valeri Moeratov is dus geen vol ledig onbekende. Maar niemand had toch ernstig met hem rekening ge houden in het snelle sprintersspel. „Die tijden van Alma Ata zullen wel geflatteerd zijn", zo dacht men schouderophalend. Maar Moeratov werd zaterdag derde op de 500 me ter en vijfde op de kilometer en had zich daarmee al stilletjes op het voorste plan gewerkt. Zondag volg de dan nog eens een vierde plaats op de 500 en een derde op de 1000 me ter. De regelmaat had gezegevierd, want Keiichi Suzuki, tweemaal tweede achter Hasse Boerjes op de kortste afstand, kwam te veel te kort op de 1000 meter en moest zich te- •vreden stellen met zilver. De kwaliteit van het ijs was zon dag ronduit slecht. De twee ijsma chines konden het allemaal niet meer aan. Bijvriezen was er haast niet bij en dit had tot gevolg dat de bovenlaag van het ijs een tempera tuur van vijf graden boven nul had. Dit leidde weer tot watervorming en vooral op de 1000 meter tot het uit trappen van de bochten. De zwaar dere rijders, zoals Ard Schenk, on dervonden veel meer weerstand van de brij dan de lichtgebouwde deel nemers. Toch slaagde de Europese en wereldkampioen er in deze af stand te winnen in 1 min. 21.0 sec. Er is zelfs sprake van geweest dat mfen na de 500-meterritten zou stoppen en de 1000 meter naar maandag zou verzetten. Dit ook me de in verband met een banket, dat de Amerikaanse organisators in de avonduren hadden gepland en on mogelijk meer konden verschuiven. Jan Bazen kwam er in feite niet aan te pas. Hij eindigde geen enkele maal in de top van bet klassement. De automonteur uit Zevenhuizen miste toch nog voldoende basis. Zijn techniek is niet genoeg uitgebalan ceerd zoals bij de erkende specialis ten als Suzuki en Keller. Die „ver wrongen" techniek werkte op het te zachte ijs extra nadelig. Loedmilla Titova, de 23-jarige Rus sin met de strenge, koele schoonheid van een Griekse tragediespeelster, is de eerste sprintkampioene var, de ISU geworden. Enkele jaren reed.' behoort de blonde Titova tot de sterk ste rijdsters ter wereld. In Grenoble won zij goud op de 500 meter. In Heerenveen was zij zowel het snelste op de 500 als de 1000 meter. Het ont breken van 1500 meter en de 3000 meter op het programma van West Allis schonk haar uiteindelijk de zo zeer begeerde zege in een klasse mentswedstrijd. Vqlkomen verdiend overigens. Ze won beide 500 meter ritten in resp. 45,21 sec. en 44.58 sec en gaf op de 1000 meter weinig ter rein prijs zaterdag vierde in 1.35.1 en zondag eveneens vierde (1.34,0). Tot drie onderdelen was Attje Keu len-Deelstra haar voornaamste con Ëliy van den Brom: de punten van mijn schaatsen gingen dwars door het ijs. currente. De Friezin vocht op de 500 meter twee rechtstreekse duels met haar uit. Op de 500 meter van za terdag verloor Attje slechts vierhon derdste van een seconde, zondag ging de Irnsumse in haar zucht Titova bij te houden op het laatste rechte eind iets te ver voorover hangen, waar door ze een misslag maakte. Het verschil liep daardoor op tot ruim anderhalve seconde. Oftewel bij na vier seconden op de duizend me ter. Een onoverbrugbare kloof. Op haar beurt was Nina Statkewitsj, die zaterdag door het harde vriezen op de baan benadeeld werd de Friezin tot op tweetiende punt genaderd. Dat verschil wtrkte de Europese kam pioene in de afsluitende duizend me ter gemakkelijk weg, waardoor Attje Keulen-Deelstra genoegen moest ne men met een derde plaats. Elly van den Brom legde in het eindklassement beslag op de vijfde plaats, nog achter de Noorde Sigrid Sundby. De Amsterdamse studente in de rechten, moest echter zondag een aantal handicaps overwinnen. Ze ondervond duidelijk veel hinder van het te zachte ijs. De oppervlaktetem- peratuur van het ijs bedroeg toen vijf graden boven nul, zodat er een laagje water op de baan kwam. Bovendien raakte zij danig uit concentratie door vier valste starts (van Elly zelf en haar''tegenstandster) op de 500 me ter. Het eindklassement bij de heren is 1. Moeratov 163.450 pnt. 2. K. Suzuki 163.850; 3. Thomassen 164.200; 4. Erik sen 164.210; 5. Claeson 164.360; 6. Schenk 16*490; 7. Keiler 164.530; 8. Koenig 164.720; 9. Boerjes 164.870; 10. Fornaess 165.240. De eerste zes in het eindklassement van de dames zijn 1. Titova 184,290 ont.; 2. Statkevitsj 185.180; 3. Keulen- Deelstra 186.290; 4. Sundby 187.590; 5 Van den Brom 187.680; 6. Schut 189.080 APELDOORN (ANP) Na over leg tussen de Internationale Wieier Unie en de KNWU is besloten de wedstrijden in de wereldkampioen schappen veldrijden 1971 in Berg en Bos te Apeldoorn te houden. Ook de nationale titelstrijd zal op het Par koers in Apeldoorn plaatsvinden Over de data voor de wedstrijden wordt nog overleg gepleegd. gingen dwars door het ijs heen en bij de plek waar de finishlijn voor de 1000 meter ligt, moest je gewoon springen om er langs te komen". De stijging van de temperatuur kon moeilijk als een verrassing wor den gekwalificeerd- Radio en televi sie hadden het uitgebreid voorspeld De ijsmaker verontschuldigde zich echter. „Ik heb vannacht maar een uur geslapen en heb geen tijd geh$c om te luisteren". De man bleek er een bijbaan op na te houden. Hij was 's morgens naar de baan ge gaan en had op eigen houtje1 de maatregelen genomen, waartoe de rijkelijk laat arriverende Henny Roos hem achteraf nog eens op dracht gaf. Het kwaad was echter al geschied. Een correctie was niet mogelijk. De hele imposante machi nerie bleek een uiterst beperkte ca paciteit te hebben. „Wij hebben twee machines, waarvan wij er een op maar 50 procent kunnen laten wer ken", vertelde een ijverig sleutelende monteur. „Wij hebben wat moeilijk heden met het koelwater". Dat werd echter ontkend door een haastig toe geschoten ingenieur van het bureau dat de baan in West Ailis aanlegde. „Het samenspel van zon en wind heeft de frictie veroorzaakt. Daar kan geen machine tegen op. Dit soort moeilijkheden hebben wij al tijd. Daarom zullen wij de 400-me- terbaan van de Olympische Spelen in Denver ook overdekken". Toen hem daarop werd aangera den een kijkje in Europa te nemen, waar banen liggen die met 17 gra den boven nul nog ijs van goede kwaliteit produceren, kwam de wer kelijke oorzaak naar voren: „Wij hebben deze baan zo goedkoop mo gelijk moeten aanleggen. Daarom hebben We de gemiddelde tempera turen van de afgelopen 20 winters als uitgangspunt genomen met een vrij kleine marge naar boven- Die marge is nu overschreden". Blijft nog de vraag wat scheids rechter Roos bewogen kan hebben na een oorspronkelijk uitstel alsnoF met de wedstrijden te beginnen. Or het moment dat het startschot klonk ontdooiden de machines namelijk Roos meende echter verstaan te hebben dat tot vriezen was overge gaan en liet het startschot geven Een bevel dat hij enkele minuten later ijlings moest herroepen en waarover nog veel te doen zal zijn. Eric de Vlaeminck. ik was Dang voor de afstand en de wind. Daarom durfde ik niet direct de kop te nemen". (Van een speciale verslaggever) WEST ALLIS Het aantal sup porters was klein, maar uitermate standvastig. Geen macht ter wereld kon het groepje geestdriftige Ameri kanen en het naar verhouding grote re Nederlandse emigrantenlegioen de toegang tot de „olympische" kunst ijsbaan van West Allis beletten, 's- Zaterdagsmiddags om 12 uur zaten zij er al, om vier uur waren zij er weer en toen eindelijk pas na zes uur 's avonds het eerste startschot werd gegeven, brulden zij zich onder aanvoering van dominee Arie Beste- breurtje, de kelen schor tot 's nachts kwart over twaalf. Dat was het tijdstip waarop de laatste rijder, Maeda, over de finish ging. Daar tussendoor hadden zij acht maal voor telkens twintig minuten de warmte van de tentoonstellingshal opgezocht. Zoveel keer werd de baan, die 's middags een papperige mas sa was geweest, maar naderhand veel te hard was opgevroren, ge dweild. Die ontmoedigende onderbre kingen werden door scheidsrechter Henny Roos verordonneerd, toen was gebleken dat de laatste paren van de 500 m dames onder duidelijk slech tere omstandigheden hadden gereden dan de eerste. Door het sterke op vriezen sloeg de baan dicht en kwam er rijp op. „"Hij kreeg een baard" vond Stien Kaiser, die tot de gedupeerden behoorde. Voor de deel nemers moet dat voortdurende uit stel frustrerend hebben gewerkt. Het eetschema raakte in de war, sommi gen kwamen aan inrijden niet toe, anderen waren meer dan vijftig mi nuten op de baan, kortom, de gehe le sfeer Wasvolkomen ongeschikt voor het bedrijven van topsport. Des te meer bewondering moet men hebben voor de uitblin kers van deze eerste dag: Hassr Boerjes en Keiichi Suzuki. De „ge blokte" 22-jarige Zweedse militair reed op de hier en daar wit-uitsiaan- de baan naar 39.14 sec. Jan Bazen, die hem op de eerste 100 m aardig had kunnen bijhouden: 10.12 tegen 9.64 kreeg in de laatste (buiten) boch' de wind volop tegen en kwam nie< verder dan 41.21. Keiichi Suzuki, het al vele jarei meegaande Japanse sprinttalent, wa: eerder in een veel hoger bewegings tempo naar 39.63 gezeild. De mees* opmerkelijke prestatie leverde hi; echter.latei op de avond. Met 1.25.( bleef hij over de 1000 m niet ver bi; Goeran Claesson (1.22.5) en Ard Schenk (1.23.5) ten achter. Hij nes telde zich daarmee aan de kop var het klassement na twee afstanden Op de 500 m. vochten Ard Schenk er Claesson een gevecht uit waarovei nogal wat te doen is geweest. Vooi de Zweed was namelijk 40.48 als tijd opgegeven en voor Schenk 40.96, hoe wel zij vrijwel gelijktijdig over de fi nish waren geflitst. Na een protest van Leen Pfrommer werden de tij den gewijzigd in 40.96 voor Claesson en 40.98 voor Schenk. Elly van de Brom, die in de later geannuleerde middagraces uitermate zwak voor de dag was gekomen, be zette na de eerste dag de derde plaats in het algemeen klassement, na de Russische favoriete Ljoedmil- la Titova en A.tje Keulen-Deelstra. Op harde ijs bleek haar lange slag uitermate effectief. Met een goede 4619 op de 500 m als basis ging zij in de derde ,rit van de dub- bSle afstand ijverig - aan het werk voor een betere klassering. Via 21.1 en 56.1 kwam zij op 1.34.2 uit, een tijd waar Nina Statkewitj niet kon aankomen (1.34.7). De Amsterdam se studente, die dit seizoen geheel zonder zelfvertrouwen heeft gereden had zowaar een afstandsoverwinning geboekt. „Het werd tijd ook", was haar laconieke commentaar. (Van onze speciale verslaggever) ZOLDER Zoals hij daar in het ho telkamertje op bed lag, toonde de nieuwe wereldkampioen cyclecross Eric de Vlaeminck (24) geen spoor van triomf. Zijn gezicht was uitdruk kingsloos. Hij keek met een niets ziende blik naar zijn opgezwollen linkerknie, waarop zijn verzorger een ijspakking legde. De grote teen van de rechtervoet zat eveneens stevig in verband. Eric de Vlaeminck was beurs van al zijn blessures. Uitgere kend in de laatste ronde van de titel strijd in Zolder kwam hij weer op die knie terecht. Een maand geleden was hij in Keulen betrokken bij een valpartij en sindsdien sukkelde hij met een ontsteking. Een Nederlandse arts had de vori ge week nog een ingreep aan die knie gedaan en toen ging het even beter. Maar De Vlaeminck kreeg niet minder dan 15 penicillinespuiten en dat haalde zijn conditie sterk omlaag. Beurs kwam hij aan dl start voor hetgeen zijn wereldkampioenschap had moeten worden. Maar gisteren was hij niet de grote specialist die de concurrentie op de bospaden uit het wiel reed wanneer hij wilde. Eric de Vlaeminck was zelfs bang. In het 'hotelkamertje op bed zei hij „In het begin had ik Van Dam me en Wolfshohl kunnen lossen, maar ik durfde niet. Ik was bang voor de afstand en vooral voor de sterke wind die pal tegen woei op het lange recht» stuk naar de: finish." Daarom bleef Eric, anders zo oppermachtig, keurig in het gelid van het kop- groepje van drie dat de laatste ronde ver voor de concurrentie aflegde. Eric „Voor een demarrage had ik de kracht niet meer en daarbij gebeur de ook nog dié valpartij. Er reed een gedubbelde Duitser voor ons. Het was net in de afdaling. Daar moest je snelheid ontwikkelen, anders kon je niet op de fiets blijven. Ik reed op kop en riep naar die Duitser: „Ga op zij". Mgar hij reed gewoon door en toen vie! ik. Gelukkig dat Wolfshohl en Van Damme over mij tuimelden, Ook Atje Keulen-Deelstra reed sterk In het rechtstreekse duel tus sen haar en Ljoedmilla Titova op de 500 m kon zij de sterke finishende Russische rijdster tot op vierhon derdste sec. bijhouden. Titova won de 500 m in 45.21 Atje Keulen-Deelstra werd tweede in 45.25. Op de 1000 m moest de Friezin meer prijs geven. De Russische rijdster kwam hier uit op 1.35.0. Atje maakte in het vierde paar 1.35 8. „Het ging niet helemaal zoals ik wilde, meneer Broekman", zei ze verontschuldigend tegen de Ne derlandse coach. Carry Geyssen en de met hooia- pijn kampende Ans Schut sloten de eerste dag af met respectievelijk een negende en elfde plaats. Stien Kai ser bepaalde zich na een tegenvallei op de 500 m uitsluitend tot meerij den Stien Kaiser: een van de gedu peerden. (Van onze sportredactie) DEVENTER De 1500 toeschou wers, die de tweede dag van de „Deventer schaatsinternationale", de tribune van de Deventer kunst ijsbaan bevolkten, verlieten na de vierde rit op de 5.000 meter, tussen Ronnie Nooitgedacht en Eddie Ver- heyen, enigszins teleurgesteld de ijspiste. Het fanatieke Deventer pu bliek was na de verregende invita tiewedstrijden gekomen om hun plaatselijke favoriet Eddie Verhey- en op eigen terrein te zien winnen. De droom kwam echter niet uit. De overwinning ging naar de Russische sprinter Valeri Troitzky. De luide aanmoedigingen van het publiek konden Eddie Verheyen niet naar de overwinning dragen, want de 11 seconden, die de 23-jarige De venter onderwijzer op de snelle Rus moest goedmaken, waren juist iets te veel van het goede geweest. Bij elke slag, die de ijzersterke rijder uit Deventer maakte, spatte het wa ter hoog op. De voortdurende re genval had van de anders zo spie gelgladde kunstijsbaan een „onder gelopen stuk land" gemaakt. Vorige week had de 23-jarige onderwijzer Eddie Verheyen, tijdens het wereld kampioenschap in Oslo in zijn rit tegen Dag Fornaess (10.000 meter) laten zien, dat hij een volwaardig lid van de kernploeg was geworden. Het fanatieke Deventer publiek had gedacht, dat Verheyen de internatio nale invitatiewedstrijden, waaraan enkele Russische en Westduitse rij- iers_ en een Australiër deelnamen, op één been zou winnen. Het publiek, maar ook Eddie Ver heyen, had zich vergist in de kracht /an de Russische sprinter Valeri Troitzky, die onlangs op de wonder haan in Alma Ata de 500 meter had gereden in 38-9 sec. en Russisch re- :ordhouder is op de 1500 meter (2.03.6). De twge overwinningen van Sddie Verheyen op de 1500 meter (2.11.7) en de 5000 meter (7.57.9) varen niet voldoende om de 23-jari- ge Rus de eindzege te ontnemen. Valeri Troitzky had in deze barre weersomstandigheden, er stond veel wind en er viel veel regen, de basis voor de eindzege reeds gelegd op zijn sterkste afstand, de 500 meter. De Rus, die op de eerste dag de wedstrijden opende met 41.3 sec. was daardoor al favoriet voor de eindzege. Eddie Verheyen moest met de zesde plaats (43 sec.) tevreden zijn. Het sterke rijden van de Deven- ternaar op de overige afstanden van deze Deventer schaatsinternationale kon het verlies niet meer goedma ken. OP de 5.000 meter zag het er even naar uit, dat de schaatsende onderwijzer toch nog de eindzege zou gaan behalen. Eddie Verheyen, die 11 seconden moest goedmaken op de Rus Troitzky, kwam echter niet verder dan 1.4 sec- Ex-wereld- en Europees kampioen Fred Anton Maier, die aan deze .wedstrijders zou deelnemen, belde zaterdagmorgen (half acht) de or ganisatie op met de mededeling, dat hij wegens verhuizing naar Rot terdam niet kon starten. De Noor, die vandaag zijn werkzaamheden in Rotterdam moest beginnen, kon zijn huis niet op tijd in orde maken. Ere gelukkig met deze late afmel ding was het bestuur van de Deven ter ijsclub en mede-organisator kunstijsbaandirecteur Piet Berg- ström niet. Bij de junioren zegevierde Jan Derksen, de 18-jarige zoon van oud- sprintkampioen Jan Derksen, en bij de dames ging de eindoverwinning naar de Friezin Sijtje van de Lende. (ADVERTENTIES) EENS OP UW IS HET BESCHADIGD OF STUK 7 DAN DIRECT NAAR WANT DEZE WEEK ALLE HORLOGEGLAZEN JU1VELIERSBEDRIJVEN H. SENGERS Halstraat Breda anders was ik de regenboogtrui kwijt geweest. Dat verlies had ik niet meer kunnen goedmaken zo sterk als die Van Damme vandaag reed. Ik had nooit gedacht dat hij dit kon." Van Damme, de man van wie ie dereen zegt, dat hij in een wereld kampioenschap altijd verslagen wordt door zijn zenuwen, had inderdaad uitstekend gereden. Vanaf de eerste de beste ronde had hij de zijde van Eric de Vlaeminck gekozen. Hij was hem overal moeiteloos gevolgd. Hij schuwde het zware kopwerk geens zins. Ook niet toen Roger de Vlae- 'minck, die drie keer van fiets moest verwisselen, bij het ingaan van de vijfde ronde een vertwijfelde poging deed alleen weg te geraken. Er zat geen kracht meer in die-de marrage van Roger en Van Damme fietste het „gat" gemakkelijk dicht. Roger de Vlaeminck moest zijn in- spanningen met een inzinking beko pen en loste uit de kopgroep. In de laatste ronde werd Eric de Vlaeminck ook nog op een vrij gelukkig» wijze bevrijd van de" concurrentie van de Duitser Rolf Wolfshohl. Enige hon derden meters nadat het drietal over elkaar getuimeld was, kwam Wolfs hohl opnieuw ten val. Ditmaal kon de Duitser de schade van 15 seconden niet meer herstellen. Restte voor Eric de Vlaeminck dus alleen nog Van Damme. Het laatste rechte eind, pakweg 200 meter nog. Eric in zijn hotelkamer tje „Van Damme fietste op kop. En toen maakte hij een levensgrote fout. Hij schakelde tegen de wind in een veel te grote versnelling. In een flits schoot c1 mij heen hij komt veel te traag p gang. Hoewel ik doodop was, schoot ik onmiddellijk naar rechts van de weg. Wat ik verwacht had gebeurde, hij kon mejiiet vol gen en ik pakte zo enige lengten voorsprong. Toen kwam die onbegrij pelijke black-out van me, ik stak me ters voor de finish m'n handen jui chend omhoog. Je hebt het gezien. Hij klopte me bijna nog omdat ik toen hij eenmaal de grotere versnel ling draaiende had me verkeek in z'n snelheid." De blik van De Vlaeminck dwaal de weer af naar het ijscompres op zijn knie. Zijn vierde wereldtitel kon hem deze ernstige blessure niet doen vergeten. „Hoe moet dat nou verder, zo kort voor het wegseizoen vroeg hij zich af. „Ik moet zondag nog een cross in Italië rijden en dan ga ik de weg op. Geen crossen meer maar met die knie ziet het er somber uit", aldus viel voor de wereldkampioen een schaduw over zijn succes. Huub Harings vond geen excuses. Hij wilde die ook niet maken. Hij kwam er eerlijk voor uit dat hij ge woon een slechte dag had gehad. „Ik begrijp er niets van", zei hij, „za terdag en zondag reed ik nog uitste kend. Toen dacht ik bij mezelfIk kom beslist daar in Zolder bij de eerste vijf. Zo goed ging het. In de eerste de beste ronde merkte ik al dat het mis was. Wat doe je er aan?" Cees Zoontjens, de tweede Neder landse prof die deelnam aan dit we reldkampioenschap veldrijden, was veel beter gestart. Hij lag vier ronden lang op de tiende plaats, totdat hij 't ingaan van de vijfde ronde Zoontjens zijn voorwiel verloor. „Ik raakte de afrastering en mijn wiel schoot daar door los. Toen ik de fiets optilde om een hindernis te nemen, had ik plot seling nog slechts een wiel", aldus Zoontjens, „en dat heeft me een be hoorlijke morele klap gegeven. Ik ge loofde er plotseling niet meer in. Vooral de laatste twee ronden had ik het erg te kwaad." Ontmoedigd is Zoontjens geenszins. Hij heeft in dit proefjaar bewezen een redeljjk crosser te zijn. Zoontjens: „Volgend jaar ga ik me volledig spe cialiseren op het crossen." 1. Eric de Vlaeminck, België 23 km en 65 m in 1.03.15; 2. Albert van Damme, België; 3. Rolf Wolfshohl Duitsland op 24 sec.; 4. Roger de Vlaeminck, België op 1.33; 5. Renato Longo Italië op 2.06; 6 Van den Ha- zevelde, België op 3.22; 7. Atkins, En geland op 3.22; 8. Herman Gretener Zwitserland op 4.31; 9 Boller, Zwit serland op 4.43; 10. Pelchat, Frank rijk op 5.08; 12. Huub Harings, Ne derland op 5.11; 14. Cees Zoontjens, Nederland op 5.53. De landen-rangschikking1. Bel gië 7! 2. Italië 29; 3. Zwitserland 23; 4. Frankrijk 42. 5. West-Duitsland 42 6. Engeland 48 AMATEURS l en wereldkampioen Robert Ver- meire, 20 km en 835 meter in 56.12 2 Basualao Spanje op 24 seconden' ■i De Deckere België, op 1.14; 4 De- clercq, Belgie, op 1.34; 5 Renner, Duitslano op 2 34; 6 Bijn Belgie, op 242; 7 Wildeboer, Nederland, op 2 49; 8 Stahle, Duitsland op 2.55; 9 Torreani Italië, op 3.18; 10 Signori- ni: Italië op 3.21; 12 Van der Hulst, Nederland op 3.49; 16 Jac. Spetgens, Nederland op 425; 34 Scheffer, Ne derland, op 7.37.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7