INDUSTRIALISATIE, MAAR NIET TEGEN ELKE PRIJS KINDERSPEELZAAL IN NIEUW-TERNEUZEN Voor peuters van twee tot vier jaar J. van Bennekom in Oostburg: Maison Legrand in Oostburg heropend Padvinders groep in Oostburg weer opgericht Breskens St.-Jansteen neemt afscheid van gemeentebestuur Zondagsschool uit Zaamslag vergadert A. van de Gazelle won van E. Himmeman bij B.V. Oostburg KVG-Axel hield bestuursverkiezing Medische diensten Films van het Rode Kruis MESTSTOFFEN Fa. De Moor- Vlaeminck Hoogwater Wat en waar VANDAAG Films Toneel - Muziek - Dans Schietingen Diversen MORGEN Films Toneel - Muziek - Dans Schietingen Diversen Tentoonstellingen Zatwrctog 21 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Ik ben geen te genstander van industrialisatie, Wèl verzet ik mij tegen industria lisatie tegen elke prijs. Wij moe ten ons van tevoren vergewissen dat bedrijven die zich in Zeeland vestigen, geen gevaar voor volks gezondheid, voor landbouw en veeteelt opleveren. Er wordt wel eens gemakkelijk over de gevol gen van luchtverontreiniging voor landbouw gepraat. Maar ook de koning wordt van het veld ge voed". Dit zei de heer J. van Bennekom, toen hij gisteravond voor de AR CH Kiesvereniging Oostburg in De Hoorn het woord voerde. De heer Van Bennekom, lid van de Tweede Kamer, voorzitter van de AR-Statenfractie en wethouder van Middelburg, was vergezeld van de heer C. van der Peijl, eveneens een Zeeuws kamerlid en voorzitter van de CH-fractie in de Staten van Zee land. De laatstgenoemde, sprak uitgebreid over de betekenis vgn de komende raadsverkiezingen. Hij schetste onder meer de functies van de nieuwe ge meente Oostburg, die naar hij zei behalve die van het wonen en de re creatie ook zij het in beperkte mate die van de kleine en schone industrie moeten omvatten. In verband met de woonfunctie van Nieuw Oostburg achtte hij een grote verkeersweg tussen het cen trum van West-Zeèuwsch-Vlaande- ren en de Kanaalzone Terneuzen dringend noodzakelijk. Wat de recreatie betreft, wees de heer Van der Peijl op de noodzaak om verder aan deze pijler van wl- vaart te bouwen, waarbij de gemeen ten niet moesten schromen om een beroep op de infrastructuurpot van de rijksregeling te doen. De heer Van der Peijl plaatste zijn betoog in het verband van een gedegen beschou wing over het christelijk beginsel als richtsnoer voor de praktische poli tiek. „Tal van zaken kunnen vanuit een zuiver pragmatisch standpunt niet benaderd worden en dat is speciaal (Van onze correspondent) OOSTBÜRG Burgemeester J. F. van Leeuwen sprak zijn grote waar dering uit over het initiatief van de heer A. Legrand, die een gerestau reerd pand voor exclusieve heren mode in Oostburg opende. Zijn zaak heeft een grote reputatie in binnen- cn buitenland. Burgemeester herin nerde aan de oprichting in 1848 en het begin in 1909 in Oostburg. Oma Legrand die zestig jaar gele den mee begon kon dit nog meebe leven. Zowel aan voor- als aan ach terzijde is een monumentale ingang. Aande achterzijde een sousterrain waarboven een plateau. Op de derde verdieping zijn de werkplaatsen. Ook de heer P. A. van de Plas voorzitter der winkeliersvereniging, architect W. Kozenkranz en anderen voerden het woord. Talrijke bloemstukken en cadeaus toonden het meeleven van vrienden en relaties. (Van onze correspondent) OOSTBURG De Nederlandse padvindersgroep afdeling Oostburg, die door gebrek aan leiding drie jaar stil lag, wordt weer nieuw leven in geblazen. De heer J. van der Plassche voorzitter van de scouting Oostburg heeft na enkele maanden een drietal dames bereid gevonden om de leiding der welpen op zich te nemen. De vroegere akela mevrouw Luteyn- Kaiser (Zuidzande) neemt gesteund door mevrouw Dijker en mejuffrouw A. Malkus, beiden uit Oostburg de leiding op zich. In een der bovenlokalen van de ULO zal zaterdag 14 maart de ge hele welpenorde met leiding worden geïnstalleerd, door de assistent dis- tritscommissaris de heer W. Stoel uit Terneuzen. Na de installatie van de heer J. v, d. Plassche als groepsleider zal deze voornoemde dames als akela en assi stent-groepsleiders installeren. De heer Van Maanen is bereid gevonden na inwerken zich te gaan inzetten voor de verkenners. Het Nederlandse padvindersgilde werkt nauw samen met de katholieke verkenners Scou ting Oostburg waarvan de heer J. P, H. Ouwendijk secretaris is. Vismijn Breskens Aan de Vismijn in Breskens zijn in de week van 16 tot en met 20 februari aangevoerd: 7896 kg garnalen; 693 kg bot; 1885 kg schar; 5708 kg schol; 9974 kg tong; 585 kg rog; 5613 kabeljauw 2805 wijting; 468 griet; 284 tarbot 4 kg poen; 98 kg haai; 35 kg kom meraal; 166 kg tongschar; 28 kg spiering; 15 kg sardijn; 20956 kg ha ring, het geval als het op kwesties op het gebied van de ethiek gaat, zoals die juist nu in De Kamer spelen", zei hij. Naar zijn mening zijn de confessio nele partijen thans bezig zich te ver- niuwen en ontstaan er duidelijke sa menwerkingsvormen tussen de drie christelijke partijen. „Tegenover ver splintering aan de ene kant staat sa menwerking aan de andere kant", constateerde hij. De beide sprekers, wier opvattin gen slechts in nuances van elkaar verschilden, waren het slechts on eens over de afschaffing van de op komstplicht bij de verkiezingen. De heer Van Bennekom herinnerde eraan dat zijn partij, de AR vijftig jaar voor afschaffing van de op komstplicht heeft geijverd, terwijl de heer Van der Peijl meende dat af schaffing van deze opkomstplicht de extremen een kans zou geven. Spre kend over de gemeentelijke herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen mark te de heer Van Bennekom op, dat hij het nog altijd betreurt dat het tot acht Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten is gekomen. „Ik had liever één grote gemeente West-Zeeuwsch-Vlaanderen gezien", zei hij. „Maar nu zal het zaak worden er het beste van te maken en te let ten op de belangen van het gheel. Hij wenste Nieuw-Oostburg een energieke gemeenteraad onder een energieke burgemeester toe. Een forum o.l.v. de heer J. Schee- Ie besloot de bijeenkomst. Deze bij eenkomst stond onder leiding der voorzitter der kiesvreniging de heer P. Dekker, die in zijn welkomst woord krachtig had gepleit voor sub sidiëring van de politieke partijen, die hoewel zij het fundament van de democratie vormen met een te kort aan geldmiddelen kampen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na een meer dan 750-jarig bestaan zal de ge meente Sint-Jansteen per 1 april als zelfstandige gemeente ophouden te bestaan. Enkele initiatiefnemers hebben gemeend dat dit niet zonder meer kan geschieden en hebben al le verenigingen, clubs, stichtingen en sociëteiten uitgenodigd op een vergadering in het café Traas op vrijdag 27 februari. Men zal dan gezamenlijk bespre ken hoe het afscheid zal worden ge houden. Het is onder meer de be doeling om het huidige gemeentebe stuur dank te brengen voor de daad werkelijke en financiële steun die praktisch alle verenigingen hebben gekregen in de voorafgaande jaren. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De zondagsschool vereniging Samuël in Zaamslag- Veer houdt dindsagavond 24 februa ri in het gebouw in Zaamslag-Veer de jaarlijkse algemene ledenverga dering. Dc vergadering begint om zeven uur en staat onder leiding van de heer N. Buijze. (Van onze correspondent) OOSTBURG De openingspartij tussen A. van de Gazelle en Ed Him. meman startte bij b.v. Oostburg ein digde met de stand 138136. J. van de Broeke overklaste Jac van Overbeeke met 141 tegen 89. Op een uitschieter van C. Moerman had A. Versprille geen antwoord (8578) Ph. Wage haalde 137 p. tegen U. de Windt (12), A. Aalbregtse won van U. de Windt. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De afdeling Axel van het Katholiek Vrouwengilde kwam in het Gezellenhuis in Axel bijeen voor haar algemene ledenvergadering. De presidente, mevrouw R. Boe- ding, dankte mevrouw C. Geradts voor al het werk wat zij als secreta resse gedurende vier jaar voor de vereniging had verricht. Ook de da mes J. v. d. Linden en S. Pouee wer den in haar dankwoord genoemd, want ook zij verlaten het bestuur. Mevrouw D. Sponselee blijft als pen- ningmeesteresse aan de vereniging verbonden. De vacante plaatsen werden met algemene stemmen ingenomen door de dames J. Martens en D. Facheldey als secretaresen en mevrouw C. Roe- lands als bestuurslid. Na de pauze gaf notaris D. H. de Graaf een uiteenzetting van zijn werkzaamheden. De nieuw in te richten kinderchrèche in Terneuzen. Inzet: de leidster van de chrèche. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgende de maand de juiste datum is nog niet bekend zal in het leeg staande huis Beethovenhof 84 in Terneuzen-Zuid een kinderspeel zaal voor peuters van twee tot vier jaar worden ingericht. Het is de bedoeling, de speelzaal voorlo pig drie of vier ochtenden in de week open te stellen tegen 2,50 per kind per ochtend. „Hoewel ik de benaming kinder crèche beter vind, kan ik me voor stellen, dat men dan eerder aan een gelegenheid denkt, waar ongehuwde moeders hun kind kwijt kunnen. Dat is per se niet onze opzet", zegt me vrouw E. G. Eskes-van der Sluis (43) de voorzitster van de werkgroep Kinderspeelzaal Terneuzen. Van de werkgroep, die drie maan den geleden is opgericht, maken verder deel uit zuster Kouwer, di rectrice van het Julianaziekenhuis, mevrouw Roodenburg, hoofd van een kleuterschool, mevrouw Rekveld, lerares aan de landbouwhuishoud- school in Terneuzen, mevrouw Ver meer, oud-kleuterleidster, en me vrouw Van Alphen, kraamverpleeg ster. Mevrouw Eskes heeft een op leiding in de kinderbescherming ge had. Op het ogenblik zijn vijftien kin deren voor de nieuwe kinderspeel zaal ingeschreven. De maximum ca paciteit bedraagt 35 peuters, Mevrouw Eskes: „Ik zou zo graag wat nauwer contact hebben met de ouders van de kinderen, die straks aan ons worden toevertrouwd. Per slot van rekenmg is het meer dan een oppasdienst. De ontwikkeling, die het kind tusen twee en vier jaar doormaakt, is van essentieel belang voor zijn verdere ontplooiing. Die ontwikkeling mag niet teveel be- invloed worden door omstandigheden als te krappe behuizing, te gehorige flats, een te drukke huishouding of het enig kind zijn. Kinderspeelzalen kunnen naast het gezin een belangrijke bijdrage leve ren aan de opvoeding van de kleu ter. Zij bieden mogelijkheden, die het kind thuis niet altijd en in on voldoende mate heeft, zoals het spe len buiten, het spel met leeftijdge nootjes, verschillende soorten speel goed en het creatief bezigzijn". Voor de speelzaal in Terneuzen heeft die van de stichting Speelzaal Vlisingen model gestaan. „Mevrouw Porrey, de voorzitster van deze stich ting, heeft ons met haar adviezen erg goed geholpen", zegt mevrouw Es kes. „Het onderdak aan de Beethoven- hof moet gezien worden als een noodbehuizing. Voorlopig zijn we er bijzonder blij mee. Makelaar Rouw heeft ervoor gezorgd, dat we voor het huis maar de halve huurprijs hoe ven te betalen. Elke financiële of materiële steun ia bij ons welkom. Want het is de eerste tijd zo, dat we geheel op eigen kracht op gang moe ten zien te komen. Het huis moet opgeknapt, gestof feerd en ingericht worden. Dat zal voornamelijk door de leden van onze werkgroep gedaan worden. Maar wij hebben natuurlijk ook speelgoed en spelmatëriaal nodig. Mischien, dat een beroep op de Terneuzense win keliers niet vergeefs zal zijn", aldus mevrouw Eskes. Als hoofdleidster van de kinder speelzaal zal optreden mevrouw Van Voorneveld, die bijgestaan zal wor den door mevrouw Eskes en me vrouw Van Alphen. Dit team kan bij uitbreiding van het aantal peuters met meerdere medewerksters wor den versterkt. Gedacht wordt aan leerlingen van de huishoudschool te Hulst, die tij dens hun opleiding praktijkervaring op de kinderspeelzaal kunnen op doen. Mevrouw Eskes: „De speelzaal zeker niet alleen bestemd voor kin deren van moeders, die buitenshuis werken. Ook voor moeders, die zo maar eens een ochtend de handen vrij willen hebben, die op hun ge mak boodschappen willen doen om andere redenen een ochtend af stand van hun kindje willen doen, kan onze kinderspeelzaal uitkomst betekenen. Maar nogmaals, het belang van het kind moet voorop staan". Voor ge- interesseerden mevrouw Eskes woont Willem de Zwijgerlaan 1, Ter neuzen, tel. 3368. G. VAN BERKEL HUISARTSEN Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157-451. Sas van Gent en Westdorpe Dok ter M. Dierick, Van Puyveldestraat 2 te Sas van Gent, tel. 1255. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath Dokter C. Donker te Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand Dokter H. vsn Maanen te Heinkenszand, tel. 01106 -1234. Borssele e.a. en Nieuwdorp e.a. De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door Gelder blom, tel. 01196-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Hee- renhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Geldof, J. Ko- le en S. Wöstman wordt waargeno men door dokter A. van Opdorp, Werrilaan 43 te 's-Heerenhoek, tel. 01105-280 (tot maandagochtend 8 uur). Oostburg en Aardenburg Dokter de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. Goes Dokter M. Bruynzeel, J. Valckestraat 3, tel. 5462. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter J. Beek te Zuid zande, tel. 01170-2424. Hulst Dokter Eijsink, tel. 2060. Middelburg Dokter J. Dominicus, Dam 55, tel. 2830 (zaterdag) en dokter H. Delfos, Rouaansekaai 11, tel. 2637 (zondag). Terneuzen Dokter R. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, tel. 3768. Vlisslngen Dokter S. Wartema, tel, 3933 (van zaterdag 12 uur tot zon dagmorgen 8 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur). Kloosterzande Dokter Terburg, tel. 01148-377. Breskens, Groede en Schoondijke Dokter Jansen te Groede, tel. 01171- 366. WIJKVERPLEGING Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr. Adriaanse te Groede, tel. 01171- 367. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarden burg Zr. Anna te Sluis, tel. 01178 718. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154-274. Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw - Zr. M. de Waal, tel. 01148-402. Clinge, St.-Jansteen en Nieuw - Na men Zr. Verver te Klooster zande, tel. 01148-220. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104 Middelburg Apotheek A. Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlisslngen Apotheek J. Tan-Mey- er, Scheldestraat 26, tel. 2025. O. Z. Vlaanderen Tandarts P. Fijn van Draat, Leeuwenlaan 58 te Terneuzen, tel. 01150-2320 (zaterdag van 10 - 10.30 en van 18 tot 18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts T. Smit, Lon- densekade 29 te Middelburg, tel. 01180-2738. Axel en Zaamslag Dokter Cy- souw te Axel, tel. 01155-1488. Hulst en Nieuw-Namen Dokter Borm te Nieuw-Namen, tel. 01144- 227. Noord en Zuid-Beveland Dokter G. Boneschanser te Kruiningen, tel. 01130-1233. West Zeeuwsch Vlaanderen Dok ter W. van Veen te Oostburg, tel. 01170-2693. WIJKVERPLEGING TERNEUZEN Zr. Vogelaar, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. (Van onze correspondent) AARDENBURG Zoals ieder jaar organiseert het Rode Kruis ook dit jaar weer een filmavond in diverse gemeenten. Dit jaar wordt de film Spencer's Mountain vertoond. Spe lers hierin zijn onder meer Harry Fonda, Maureen O'Hara en James Mac Carter. Naast de hoofdfilm wordt een nieuw propagandafilmpje van het Rode Kruis vertoond. In het dorpshuis in Sint Kruis was ondanks het barre weer een flinke belangstelling voor de film. De avond werd ingeleid door het be stuurslid de heer J. M. Paridaen uit Aardenburg, die vooral opriep zich te melden als donor voor de bloed transfusiedienst. De heer Hoste, se cretaris van het Rode Kruis in West Zeeuwsch - Vlaanderen verzorgde een loterijtje. Op zaterdag 27 februari om half acht 's avonds wordt de film in Aar denburg vertoond in het sociëteitsge bouw. Toegangsprijs voor leden f 1,-, voor niet leden f 1,50. (ADVERTENTIE) Uw adres voor kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet on voorraad steeds de laagste prijzen. HULST - TEL. 01140-2628/3437 Morgen, zondag 22 februari BERGEN OP ZOOM: 4.48 en 17.06 u. HANSWEERT: 3.56 en 16.21 uur; MADE-DRIMMELEN 7.16 en 19.48 u. TERNEUZEN: 3.14 en 15.36 uur; VLISSINGEN: 2.47 en 15.05 uur; WEMELDINGE: 4.38 en 16.56 uur; Overmorgen, maandag 23 februari BERGEN OP ZOOM: 5.17 en 17.36 u. HANSWEERT: 4.28 en 16.52 uur; MADE-DRIMMELEN 7.44 en 20.17 u. TERNEUZEN: 3.46 en 17.07 uur; VLISSINGEN: 3.18 en 15.35 uur; WEMELDINGE: 5.07 en 17.26 uur. Nederlands hervormde kerk - Be roepen in Dieren J. Haanstra uit Sua- meer; in Eemnes-Binnen J. Hovius uit Dordrecht; in Rouveen Th. Lek- kerkerker uit Oosterwolde; in Am sterdam (Amstelkerkgemeente) C. Balk uit Sluis. Aangenomen naar Bergschenhoek G. J. Wisgerhof te Daarle. Bedankt voor Lunteren en voor Stolwijk J. H. Vlijm te Krimpen a.d. IJssel; voor Ermelo (toez.) W. I. Doude van Troostwijk te Doorwerth; voor Ede J. Smit te Putten. Geref. kerken - Beroepen te Leer dam D. J. Ras te Enschede. Aange nomen naar Londen J. W. Bats te Marknesse; naar Scheveningen G. Brouwer Szn. te Zaandam. Bedankt voor Nieuw-Vennep P. Poma te Zut- phen. Geref. kerken vrijgemaakt - Beroe pen te Goes K. Kolkertsma, kandi daat te Bedum; te Ba-blo en Warffum H. J. Begemann te Drogeham. Christ, geref. kerken - Bedankt voor Rotterdam-West M. VlietstTa te Werkendam. Geref. gemeenten - Beroepen te Rijssen D. Hakkenberg te Dordrecht; te Stolwijk A. Hoogerland te Wer kendam. Ned. herv. kerk - Beroepen te Tho- len C. J. van der Plas, kandidaat te Katwijk aan Zee; te Nes en Wierum J. Haanstra te Suameer; te Wilnis J. de Vreugd, kandidaat te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Kollumer- zwaag G. F. A. Carstens te Zaandam; naar Winterswijk G. J. Th. van Dijk te Spijkenisse. Bedankt voor Auster- litz H. G. van Duyl te Oisterwijk-Hel- voirt. Geref. kerken - Beroepen te Gro- ningen-noordoost E. J. Duursema te Maassluis; te Zwolle P. C. Koster te Monster. Geref. kerken vrijgemaakt - Beroe pen te Hoogkerk J. M. Goedhart te Drachten; te Pretoria (scriba H. J. Nauta) J. G. Meijer te Zwijndrecht, Geref. Gemeenten - Beroepen te Middelhamis G. J. van den Noort te Capelle aan den IJssel, die bedankte voor Capelle-Biezelinge; te Waarden- burg P. Blok te Dirksland; te Gouds waard A. Hoogerland te Werkendam. Aangenomen naar Opheusden J. Ka rens te Nieuwerkerk (Zld.), die be dankte voor St.-Anmaland. GOES Grand 21 uur De zoon van Frankenstein, 18 j. 19 uur Geintjes met geesten, a.l. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Het geheim van de witte non, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur: Helden zonder glorie, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Strijd om San Sebastian, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Wie het laatst lacht, a.L VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De schaduw van de Kat, 14 j. ANTWERPEN Astra: De dolle kever, a.l. Astrid: Onze dokter is de beste, a.l. Nova: Krakatoa, ten oosten van Java, a.l. Ambassades: Ik ben een olifant mevrouw, 18 j. Capitole: De man, de trots en de wraak, 18 j. Festa: De brug van Remagen, 18 j. Forum: De meesters van de wereld, 18 j. Métro: Commissaris: dne gouden slagen, 18 j. Monty: Wat een koppel, 18 j. Odéon: Caetusbloem, 18 j. Quellin: Satyricon, 18 j. Rubens: De clan der Sicilianen, 18 j Pathé: De abdis van Monza, 18 j. GENT Century: Maxi-roof in Mini-Cooper, a.l. Majestic: Hello Dolly, ai. Metro: De koeienbaron van Montana, 18 j. Astrid: De detective, 18 j. Metro: Macadam-cowboy, 18 j. Normandie: Aprilgekken, 18 j. Rex: Auto stop girl, 18 j. Scala: De terugkeer van Django, 18 j. Capitole: De vrouwen, 18 j. GOES Prins van Oranje 19.30 uur „Grafin Ma-riza" van Emmerich Kélman door de Goese Operette Vereniging MIDDELBURG Concertzaal, Singelstr., 20 uur Jeugd en Muziek-Concertliga. Beet- hovenooncert door leraren en leer- lin-gen van de Zeeuwse Muziek school met als gasten: het piano duo Ans Bouter-Miep van Luin en de violiste Erika Marx-Szigeti. Schouwburg 19.30 uur „3 x USA" door Toneelgroep Studio ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Cabaret Pepijn van Paul van Vliet Schouwburg 20.15 uur: „De Huisbewaarder" van Harold Pinter door het Nieuw Rotterdams Toneel. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Bohème van Puccini Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Een dag uit de dood van Piet Snot" van Peter Nichols door het N.T. Gent. GENT Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u. „Koning Jan" van Friedrich Dür- renmatt DE KLINGE Op de Heide 15 uur KLOOSTERZANDE Witte Huis 15 uur KOEWACHT J. de Guchteneire HULST Den Dullaert 16 uur Volleybal wedstrijden Overgangsklas KLOOSTERZANDE The Underground Soos TERHOLE Dorpshuis 19.30 uur Toneel TERNEUZEN Patronaatsgebouw 17 uur Biafra Pop-festival WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Rode Kruls- film IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit Hofzicht-theater 20 uur Bal „George Cash" GOES Grand 20 uur De zoon van Frankenstein, 18 J, 15 uur Geintjes met geesten, a.l. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Nieuwe avonturen van Winnetou 21 uur Het geheim van de witte non, 18 j. MIDDELBURG City 14.30 uur Zo schieten de Schotten in Texas, 14 jaar 20 uur Matt Helm en de verdruk kers, 14 TERNEUZEN Luxor 14.30 en 17 Uui Bestorming van Fort Utah, a.l. OOSTBURG Ledel 14 uur Wat deed je toen het licht uitviel, alle leeft. 16.30 en 20 uur Strijd om Sa-n Sebastian, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het manster van Frankenstein, 18 j. 15 uur Het rode kaperschip, 14 j. ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur „De Huisbewaarder" van Harold Pinter, door het Nieuw Rotterdams Toneel 14 uur Scapinoballetgroep voor de jeugd ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur Balletten. 20 uur De lustige boei Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u. „Een dag uit de dood van Piet Snot" van Peter Nichols door het N.T. Gent GENT Kon. Ned. Schouwburg 13 en 20 uur „Koning Jan" van Friederich Dür- renimatt CLINGE J. de Vilder 15 uur KOEWACHT A. de Schepper C. de Coninck HULST S. Blommaert 13 uur KEMSEKE-PAAL A. dc Bakker 15 uur LAMSWAARDE R. Heijens 15 uur ZUIDDORPE Centraal 15 uur 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 19.30 uur Dansavond van de Jeugdhoeve KLOOSTERZANDE Hotel van Leuven Dansen HEIKANT F. Saman 19 uur Topbiljart KOEWACHT Café Nettie 10 uur Seriekaarting HULST P. Leeraert-Nijs 19 uur Prijskaar- tlng De Kriekeputte Poppentheater 14.30 uur De slimme Francisca TERHOLE Dorpshuis 19.30 uur Toneel IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit Opgave voor deze rubriek tel. 0118t 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GOES Burgerweeshuis, Singelstraat. Ten toonstelling „25 jaar Zeeland" (t.m. 25 febr.) Ma. t.m. za. van 10-12 en 14-17 uur. Zon. van 14-17 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. t.m. vrij. 9.30- 12.30 en 13.30-17.30. zat. van 9.30- 12 30 uur Stadhuis (v.m. Vleeshal): Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels", (t.m. 22 febr.). Ma t.m. vrijd. van 14-18, zat. 10-18 en zon. 13-17 uur. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie Toos van 't Hofl met o.a. schilderijen en beelden (t.m 28 febr.) Rotterd. Kunstkring, W. de With- str. 35, Rinus van den Bosch, schil derijen en Louis Vorkink, tekenin gen, (t.m. 8 mrt.) Werkd. 10-17, zon. 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein. Schilderijen Jef Huibers (t.m. 28 febr.) Werkd. 10-17, zon. 12-17 u. WESTDORrE Galerie Troutiaerte: Expositie Theo Dobbelman met beeldhouw werk in brons en experimentele afdeling „De Porceleyne Fles" met unica in keramiek. Ma. tm. za. van 9-18, zon. van 14-18 uur. (tm. 28 februari)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2