Terneuzen krijgt jeugdraad Tien jaar „gewoon of super Inlichtingenbureau opgericht voor dienstplichtzaken Plannen voor sporthal en openluchtbad in Axel EXPLOITATIE JEUGD- EN DORPSHUIZEN BEDREIGT BESTAAN HORECABEDRIJVEN EVEN KIJKEN VOORSTELLEN VAN B. EN W. Secretaris Horeca-Nederland in Terneuzen A Vestigingen in Goes en Terneuzen Raadsvergadering in Terneuzen Kosten Drs. W. Dusarduyn spreekt in Oostburg over industrialisatie Openbare verkoping in Zuidzande trok veel belangstelling Varen op Otheense Kreek wordt duurder Zilveren jubileum van wachtmeester J. de Meester Vergadering over viering van 5 mei in Breskens GRONDVERKOOP IN SLUISKIL Grondverkoop in Terneuzen Ria Tas - een goudeerlijke pompbediende Sportclul) Zaamslag wil koninklijke goedkeuring Zaamslagse hengelclub bespreekt houden van wedstrijden op zondag Rectificatie Hoogwater Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Vrijdag 20 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW «J Tl HP „Nee, nooit. Als j (ADVERTENTIE) Interieurverzorgi ng Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande (Van een onzer verslaggevers) GOES In „De Prins van Oranje" in Goes hebben vertegen woordigers van een achttal Zeeuwse kerken, het Humanis tisch Verbond in Zeeland en een aantal vertegenwoordigers van het maatschappelijk werk en jeugdraden besloten tot oprich ting van een Inlichtingenbureau voor dienstplichtigen. Deze bijeenkomst stond onder lei ding van Ds. T. Rinkema, Hervormd predikant in Middelburg en voorzit ter van de Provinciale Hervormde Jeugdraad in Zeeland. Namens de so ciale dienst van het ministerie van Defensie was aanwezig majoor C. Bogers uit Breda. Het doel van het inlichtingenbureau is om niet alleen aan dienstplichtige jongeren, maar ook aan andere be langstellenden, objectieve voorlich ting te geven over dienstplicht, dienstweigering en alle zaken die daarmee verband houden. Hiertoe is reeds medewerking toe gezegd door de Pax Christi-beweging, De Stichting Kerk en Vreda, het Bu reau Dienst over Grenzen van de Nederlandse Zendingsraad, de Stich ting Oecumenische Hulp en de socia le dienst van het ministerie van De fensie. Het bureau zal een vestiging krij gen in Goes en Terneuzen. Tijdens de vergadering werd vastgesteld om per 1 mei met het bureau te beginnen. Tijdens spreekuren zullen maat schappelijke werkers en de medewer kers van de instanties die aan het bu reau meewerken alle voorlichting over de dienstplicht en wat er mee te maken heeft, geven. Aanvankelijk wordt éénmaal per veertien dagen zitting gehouden in de bureaus. recht moeten optreden de drie vrij gestelden van de provinciale katho lieke, hervormde en gereformeerde jeugdraden. De begeleidingscommissie zal regel matig contact hebben met de mee werkende maatschappelijke werkers en de informanten, maar zal zich niet direct bemoeien met de te geven ad viezen. Eventuele knelpunten zullen door hen worden voorgelegd aan de deel nemende instanties. Een poging van de heer Van Duin, die de Doopsgezinde Kerk vertegen woordigde, om de vergadering stel ling te laten nemen tegen dat deel van het wetsontwerp voor gewetens bezwaarden, waarin een aantal ge wetensbezwaren niet worden erkend, werd door de rest van de vergade ring afgewezen. Zij stelden zich op het standpunt dat men niet kan we ten of de instanties, die men verte genwoordigt, daarachter staan en dat het hier ging om de oprichting van een bureau dat objectieve voorlich ting moet geven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen komt donderdag 26 fe bruari om half acht in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat onder meer de behandeling van het voorstel van b. en w. tot het instellen van een koop avond in Terneuzen. De kosten worden gedragen, door de deelnemende instanties, vrijwilli ge bijdragen van de cliënten en gif ten van particulieren. Op een vraag uit de vergadering, waarom het ministerie van Defensie hier ontbrak, antwoordde Ds. Rinke ma dat dit met opzet was gedaan. Men wil tot iedere prijs alle schijn van afhankelijkheid vermijden. Een punt waar lang over werd ge discussieerd vormde de samenstelling en de bevoegdheden van de begelei dingscommissie, die in een werkpro- tocol zullen worden vastgelegd. Dit gebeurde onder meer op aandrang van de maatschappelijke werkers. De werkgroep die de avond had voorbe reid stelde voor, om deze commissie samen te stellen uit vertegenwoordi gers van de deelnemende kerken en het Humanistisch Verbond, die dan stemrecht zouden hebben. Verder zouden als adviseurs zonder stem- (Van onze correspondent) OOSTBURG Vanavond om acht uur belegt de KVP in hotel Du Com merce in Oostburg een openbare ver gadering. De Tweede-Kamerleden W. Asman en drs. W. Dusarduyn zullen spreken over de industrialisatie. Op de bijeenkomst is tevens gele genheid kennis te maken met de KVP-kandidaten voor de raad van Groot-Oostburg. De kandidaten zul len een forum vormen, waaraan vra gen kunnen worden gesteld over de gemeentepolitiek. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE De openbare ver koping van de landbouwinspan van de weduwe mevrouw J. M. Luteijn in Zuidzande trok veel belangstelling. Naar schatting 300 bezoekers ver drongen zich rond notaris Van den Berg uit Oostburg en zijn helpers, die ijverig noteerden wat omroeper Cas- teleijn aan de man bracht. Dit varieerde van landbouwartike- len als eggen, ploegen, wagens en karren tot gewoon huisraad en boe- rengebruiksvoorwerpen, waaronder enig antiek en veel pseudo-antiek. Bij het „één maal, andermaal, wie meer, niemand meer, verkocht", liet de omroeper Casteleijn zich niet on betuigd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN B. en w. van Ter neuzen stellen de raad voor de be staande tarieven voor vaarvergum ningen op de Otheense kreek met in gang van 1 maart te verhogen. De tarieven luiden thans voor kano's f 0,50 per dag. f 2,50 per week en f 15.- per seizoen Voor zeil-motor en roeiboten f 1,- per dag. f 5.- per week en f 25 per seizoen. De voorgestelde nieuwe tarieven zjln voor kano's f 0,80 per dag, f 4 per week en f 24 per seizoen, en voor zeil- motor- en roeiboten f 1,60 per dag f 8 per week en f 40 per seizoen. De meeropbrengst aan vaarvergun- ningen zal f 2300 per jaar bedragen op basis van de in 1969 afgegeven vergunningen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de op donder dag 26 februari te houden gemeente raadsvergadering komt een voorstel van b. en w. aan de orde tot het in stellen van een jeugdraad. De taak van de jeugdraad zal omvatten het bevorderen en stimuleren van jeugd- en jongerenactiviteiten in de ruimste zin des woords en van de samenwer king tussen organisaties en personen die op deze terreinen werkzaam zijn. Verder het bevorderen van de voor lichting en de kadervorming ten aan zien van het jeugd- en jongerenwerk. De Jeugdraad wordt gevormd door| tenminste 20 leden t.w. een vertegen- woordiger van het college van b. en w., drie afgevaardigden van de scho lieren van het voortgezet onderwijs, twee vertegenwoordigers van de wer kende jeugd, een vertegenwoordiger uit elke woonkern, een vertegenwoor diger uit het basisonderwijs, een uit het algemeen voortgezet onderwijs, een uit het beroepsonderwijs, een ver tegenwoordiger van de sportraad, een van de centrale stichting voor sociaal cultureel werk, een vertegenwoordi ger van het georganiseerde speeltuin werk, een van de in Terneuzen werk zame jeugdverenigingen en twee ver tegenwoordigers van instellingen met een opvoedend karakter. Elk jaar treedt de helft van het aantal leden af, met uitzondering van de voorzitter, volgens een door de Jeugdraad op te stellen rooster. De eerste groep treedt uiterlijk twee jaar na de datum van oprichting van de Jeugdraad af. Het dagelijks bestuur van de jeugdraad bestaat uit de voor zitter, de vice-voorzitter en twee le den door de jeugdraad uit zijn mid den aan te wijzen. De jeugdraad zal tenminste twee maal per Jaar vergaderen en wel in mei en november. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In de raadszaal van het gemeentehuis in IJzendijke was wachtmeester le klasse der rijks politie J. de Meester gehuldigd in verband met zijn zilveren dienstjubi- leum. De heer De Meester werd al lereerst toegesproken door burge meester Den Boer, die hem namens het gemeentebestuur gelukwenste met dit jubileum. Als blijk van waardering had de gemeente deze receptie aangeboden. De vertegenwoordiger van de dis trictscommandant wees eerst op de goede relatie met de gemeente. „U hebt uw plicht goed vervuld en daar voor danken wij u zeer", aldus ad judant A. Pipping. Adjudant N. Vertregt van het ray on Breskens vond het prettig dat al de kinderen van de jubilaris hier te genwoordig konden zijn. Een enve loppe met inhoud was de dank van de groep Breskens voor goede colle gialiteit. De adjudant van de Belgi sche rijkswacht dankte voor de goe de samenwerking by voorkomende gelegenheden. Namens de Christelyke Politie bond afdeling West - Zeeuwsch - Vlaanderen sprak de waarnemend voorzitter, de heer A. van de Dries- se. Hij prees de trouw van de jubi laris aan de vergaderingen en zijn accuraat werk als secretaris. Ria Tas, tien jaar aan de pomp. (Van onze correspondent) BRESKENS Ter voorbereiding van de herdenking van de bevrij ding op 5 mei heeft het bestuur van de Breskense Oranjevereniging een contactbijeenkomst belegd op het gemeentehuis met vertegenwoor digers van kerken, scholen, vereni gingen en organisaties. Ook burge meester J. Eekhout was aanwezig, Hoewel geen vast omlijnd pro gramma werd vastgesteld, zegden alle partijen hun medewerking toe. Omdat een en ander veel geld zal kosten werd besloten, indien b. en w. vergunning verlenen, op 7 maart een huis-aan-huis collecte te houden met medewerking van het muziek gezelschap Uit het volk voor het volk. Ook zal aan de bedrijven gel delijke steun worden gevraagd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer A. O. M. Vermoet in Sluiskil heeft de ge meente verzocht hem een perceel grond van- 825 m2 in het exploitatie plan Sluiskil aan de Baliuwlaan te verkopen Voor f 12.091,-. B. en w. stellen de raad voor met deze grond- verkoop akkoord te gaan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer C. Moer man in Terneuzen heeft de gemeen te verzocht hem een stuk grond van 3510 m2 te verkopen in het exploi tatieplan industrieterrein Driewegen- Mr. F. J. Haarmanweg voor de prüs van f 15 per m2. De bedoeling is op het terrein een loods te bouwen. B. en w. stellen de raad voor met deze grondverkoop in te stemmen. (Van onze correspondent) AXEL Wanneer de gemeente raad akkoord gaat met een tweetal principe-voorstellen op de agenda van de vergadering van 24 februari, zal Axel binnen afzienbare tijd de beschikking krijgen over een nieuw openluchtzwembad en een sporthal. Het college van b. en w. stelt voor: a. in principe te besluiten tot het stichten van een nieuw openlucht zwembad en burgemeester en wet houders te machtigen daartoe de no dige voorbereidingen te treffen; b. aan de Koninklijke Nederlandse Hei de Maatschappij op te dragen een plan voor het nieuwe zwembad te ontwerpen en een voorbereidingskre diet van 25.090,te voteren. Het zwembad zal de volgende in deling hebben: een driedelig bassin met diep, halfdiep en ondiep water, inclusief kleuterbassiri met een to tale wateroppervlakte van twaalf tot achttienhonderd vierkante meter; veertien tot eenentwintig wisselcabi nes voor dames, veertien tot zeven tien wisselcabines voor heren, één ge- meenschappeiyk kleedlokaal voor de jongens, één gemeenschappelijk kleedlokaal voor meisjes; een passen de garderoberuimte; acht tot negen douches; vier toiletten voor dames en vier toiletten voor heren; zonne- en (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De nieuwe drank- en horecawet werkt de on gewenste exploitatie van jeugd- en dorpshuizen in de hand. Dit vinden wij uitwassen die we krachtig moeten bestrijden want ze bedreigen het bestaan van de horecabedrijven. Wij zullen daar om aandringen op wijziging van de nieuwe drank- en horecawet". Dat verklaarde mr. J. P. Grave- steyn, algemeen secretaris van de na tionale bond van ondernemers in het horeca- en aanverwant bedrijf „Ho reca-Nederland" op de eerste verga dering van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van deze organisatie, ge- ïouden in Grand Hotel „Rotterdam" n Terneuzen. Mr Gravesteyn erkende dat jeugd-, lorps- en parochiehuizen in een behoefte voorzien, maar dat ze niet ten koste van de horecabedrijven staande gehouden mogen worden. „De exploitatiekosten van dit soort te huizen moeten door de gemeenschap gedragen worden. De hard werkende ondernemer mag er niet de dupe van worden. Het wordt hoog tijd dat dit tot de hogere regionen doordringt". De horeca-secretaris wees er op dat als gevolg van de nieuwe drank- en horecawet in principe ieder een ver gunning kan krijgen die zich de moei te getroost het daarvoor nodige di ploma te halen. In het voorlopige bestuur van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van Horeca-Nederland, een fusie tus sen de vroegere organisaties Hocres en Hoera, werden gekozen; D. Bies- brouck. Hulst, voorzitter; P. A. Stan- daert, Terneuzen, eerste secretaris; J. A. van Erp, Terneuzen, tweede se cretaris; C. P. van Damme, Terneu zen, penningmeester; J. van Hilst, Axel, vice-voorzitter en als leden M. Versprille, St.-Jansteen, C. Bruijns, Hulst; G. van Boven, Sas van Gent; A. F. H. Vonk, Axel; P. Dieleman, Sluis en J. M. Boomert, Sluis. In het najaar zal een definitief be stuur worden gevormd. speelweiden ter grootte van circa 6500 tot 9000 m2 en een waterverwar- mings- en zuiveringsinstallatie. De totale stichtingskosten inclusief grondverwarmng worden totaal ge raamd op anderhalf miljoen gulden. Uit de bij de stukken overgelegde globale exploitatie-opzet kan worden afgeleid dat een dergelijke accommo datie een jaarlijks exploitatietekort oplevert van circa 128.000, De mogelijkheid is niet uitgesloten dat door het verkrijgen van subsidies het tekort aanzienlijk kan worden verminderd. Wat de sporthal betreft zullen b. en w. aan de Kon. Nederlandse Heide Maatschappy opdracht geven plan nen voor een sporthal te ontwerpen. Er is een voorbereidingskrediet van ƒ25.000,nodig. Door de Kon. Nederlandse Heide Maatschappij is een standaard type sporthal ontworpen, die als gymnas tieklokaal te gebruiken is. De zaal maakt het gelijktijdig gebruik door twee verschillende gymnastiekgroe- pen mogelijk, de accommodatie is ge lijk te stellen met twee afzonderlijke gymnastieklokalen. De zaalhelften hebben elk een af meting van 22 x 21 meter bij een vrije hoogte van 7 meter. Zij kunnen wor den gescheiden door een netgordijn of een zware wand. Bij de bouw van de sporthal kan op een rijkssubsidie van 25% van de stichtingskosten worden gerekend, terwijl verder andere instanties be naderd zullen worden voor een bij drage in de stichtingskosten. Het ex ploitatietekort voor de sporthal wordt geraamd op circa 60.000,— per jaar. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Toen ik tien jaar gele den, de precieze datum is 1 maart 1960, hier als pompbediende begon keken de mensen wel raar op. Ik hoorde ze denken: gut, een vrouw aan de pomp, wat moet ik daar nu mee aan. Nu vinden ze het heel ge woon. Maar ja, tien jaar geleden was een vrouwelijke pompbediende nog een beetje een bezienswaardigheid, zeker in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ria Tas, hel blond, 30 jaar, wo nend in Biervliet, onderbreekt even haar gesprek om de hand op te ste ken naar een passerende vrachtau tochauffeur die de claxongroet brengt. Na vier jaar in een hotel op Walcheren te hebben gewerkt kreeg ze via kennissen beroepsma tig de BP-benzinepomp langs de rijksweg in Hoek te bedienen. „Het i3 een baan waar je van, moet hou den". „Ik doe het erg graag. Het is erg afwisselend. Elke dag zie je weer andere mensen. Je ziet direct aan ze of ze een goede of slechte bui hebben. Nou, dan pas ik me er bij aan. Je krijgt met allerlei soorten mensen te maken. De aardige voe ren de boventoon, maar er zijn ook vervelende bij. Die denken, dat ze zich van alles kunnen permitteren Nee, last heb ik nooit met een klant gehad. Misschien komt dat, omdat ik nogal gauw door heb wat voor vlees ik in de kuip heb: Na een klant aan de pomp gehol pen te hebben: „de aardigste men sen zijn die, die je in het vakantie seizoen na een jaar weer even goeie- dag komen zeggen. Voor de meesten ben ik gewoon Ria. Ik hou niet zo van dat gejuffrouw. In de vakantie- tijd speel ik ook zo'n beetje voor VVV. Het gebeurt nogal vaak dat ze me naar de weg vragen, naar de Braakman, naar de DOW of de ha vens van Terneuzen, Die wegwijzers zijn blijkbaar niet al te duidelijk voor de mensen die hier de weg niet weten". Of ze in die tien jaar iets geks heeft meegemaakt? Ze denkt lang na. „Je hoort wel eens van kerels die hun tank vol laten doen en dan zonder betalen er van door gaan Dat is me nog nooit overkomen. Wel was er eens een Duitser die met een briefje van honderd betaalde, terwijl hij voor vijfentwintig gulden had getankt. Toen ik naar het kan toortje liep om te wisselen, reed hij voor dat ik er erg in had weg. Ik heb al het mogelijke moeten doen om die man op te sporen. Later bel de hij zelf uit een restaurant op Hij zei dat hij niet geweten had wat de waarde van het bankbiljet was. Later had zijn vrouw hem op zijn vergissing gewezen". In het kantoortje hangen twee di ploma's ten bewijze dat mejuffrouw R. Tas de examens voor pompbe diende met goed gevolg heeft afge legd. Is ze wel eens bang geweest? ,Nee, nooit. Als je in dit beroep bang bent, vertrouw je niemand. Dan ga je met schrik in je benen naar elke auto, die aan de pomp stopt. Nou, dan kan je er wel mee ophouden. Voorlopig heb ik nog geen idee om van baan te veranderen. Het bevalt me best zo". En Ria Tas gaat haar zoveelste klant vragen: „gewoon of super, me- (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het bestuur van de sportvereniging Zaamslag overweegt een aanvrage tot koninklijke goed keuring van de statuten. Zij heeft dit punt op de agenda geplaatst van haar ledenvergadering die gehouden wordt op vrijdag 27 februari 's-avond om negen uur in het verenigingsge bouw De Poort. Wegens vertrek van de secretaris, de heer M. Ste- geman, zal in deze vacature voor zien moeten worden. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De Zaamslagse hen gelsportvereniging houdt vanavond in de bovenzaal van hotel Het Wa pen van Zeeland in Zaamslag de jaarlijkse ledenvergadering. Een der voornaamste punten van de age- da is het al of niet organiseren van wedstrijden op zondagen. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In onze editie ven gisteren zijn in het verslag van de verkiezingsbijeenkomst der verenig de christelijke partijen in Zaamslag enkele woorden weggevallen, waar door de toespraak van drs. R. Bar- bé onduidelijk is geworden. Er had moeten staan: Toen spe ciaal aan drs. Barbé de vraag werd gesteld hoe hij als econoom bij Dow Chemical in Terneuzen in zyn func tie als raadslid zou gaan beslissen over een aanvraag van eventuele nieuwe vestiging van een nieuwe in dustrie in Terneuzen, antwoordde de ze, dat vestiging van een nieuwe in dustrie meer een beslissing is op hoger niveau. Morgen, zaterdag 21 febr.: Bergen op Zoom 4.17 en 16.33, Hainsweert 3.22 en 15.47, Made-Drimmelen 6.48 en 19.17, Terneuzen 2.41 en 15.03, Vlis- singen 2.15 en 14.32. Wemeldinge 4.07 en 16.23. Films GOES Grand 20 uur: Kasteel dier monsters, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur: Helden zonder glorie, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De schaduw van de Kat, 14 j. ZIERIKZEE Rijksscholen gem. Prof. Zeeman 20 uur: Filmkring „Ziejook" „Het dagboek van een kamermeisje". ANTWERPEN Astra: De dolle kever, a.l. Astrid: Onze dokter is de beste, a.l. Nova: Krakatoa, ten oosten van Java, a.l. Ambassades: Ik ben een olifant mevrouw, 18 j. Capitole: De man, de trots en de wraak, 18 j. Festa: De brug van Remagen, 18 j. Forum: De meesters van de wereld, 18 j. Métro: Commissaris: drie gouden slagen, 18 j. Monty: Wat een koppel, 18 j. Odéon: Cactusbloem, 18 j. Quellin: Satyricon, 18 j. Rubens: De clan der Sicilianen, 18 j. Pathé: De abdis van Monza, 18 j. GENT Century: Maxi-roof in Mini-Cooper, a.l. Majestic: Hello Dolly, a.l. Metro: De koeienbaron van Montana, 18 j. Astrid: De detective, 18 j. Metro: Macadam-cowboy, 18 j. Normandie: Aprilgekken, 18 j. Rex: Auto stop girl, 18 j. Scala: De terugkeer van Django, 18 j. Capitole: De vrouwen, 18 j. Toneel - Muziek - Dans OOSTBURG Ledel-theater 14 uur: „Jeugdproces" van Manuel van Loggem door Toneelwerkgroep Proloog. Jeugdvoorstelling voor het voortgezet onderwijs. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur. Rotterd. Ph. Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solist Leonid Kogan (viool). Schouwburg 20.15 uur: „De Huisbewaarder" van Harold Pinter door het Nieuw Rotterdams Toneel. TERNEUZEN Zuidland-theater 10.30 en 14 uur: „Hoog spel" van John. Arden door Toneelwerkgroep Proloog. Jeugd voorstelling voor het voortgezet on derwijs. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Balletten. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Een dag uit de dood van Piet Snot" van Peter Nichols door het N.T. Gent. Diversen BRESKENS Casino Muziekuitvoering. EEDE Sancta Maria 19.30 uur: Rode Kruis-fihn 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 19.15 uur: Kaartavond N.K.V. OOSTBURG Du Commerce 20 uur: Vergadering K.V.P. De Eenhoorn 19.30 uur: Bijeenkomst C.H.U. en A.R. KAPELLE Lagere Tuinbouwschool 19.30 uur: N.F. O.-vergadering. GOES Prins van Oranje 14 uur: Uienmiddag. Opgave voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GOES Burgerweeshuis, Singelstraat. Ten toonstelling „25 jaar Zeeland" (t.m. 25 febr.) Ma t.m. za van 10-12 en 14-17 nuj Zon. van 14-17 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. t.m. vrij. 9.30- 12.30 en 13.30-17.30, zat. van 9.30- 12 30 uur Stadhuis (v.m. Vleeshal): Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels" (t.m, 22 febr.). Ma t.m vrijd van 14-18, zat. 10-18 en zon 13-17 uur, ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie Toos van 't Hofi met o.a. schilderijen en beelden (t.m 28 febr.) Rotterd. Kunstkring, W. de With- str. 35, Rinus van den Bosch, schil derijen en Louis Vorkink, tekenin gen. (t.m. 8 mrt.) Werkd. 10-17, zon. 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein. Schilderijen Jef Huibers (t.m. 28 febr.) Werkd. 10-17, zon. 12-17 u. ESTDORrf. Galerie Troutzaerte: Expositie Thee Dubbelman met beeldhouw werk in brons en experimentele afdeling „De Porceieyne Fles" met unica in keramiek Ma. t.m. za. van 9-18. zon. van 14-18 uur. (tjn. 28 februari) V

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2