..Kr op en er over" zegt samenwerking op FELLE DUELS ACHTER DE SCHERMEN Bolletje Sportaccommodatie Kapelle is slecht Spannende strijd in de degradatieduels Breda-heren tegen MEP TERHOLE FAVORIET TEGEN S.V.G.-DAMES Strop voor de jeugd ZAAMSLAG TWEE KEER GEKLOPT Tarwi-rog roggebrood Zware opgave voor Nieuwdorp SOA-ploeg heeft nog kleine kans COMPETITIE VOOR JEUGD Finalisten in de ereklasse driebanden Toestanden Verbetering een noodzaak Bruikbaar IJzendijke favoriet Voetbal Handbal Volleybal flawdlwdag 19 februari 1970 DE VRIJS (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Zeeuwse wielersport verkeert op het ogenblik in een impasse. Aan de oppervlakte lijkt er misschien niet zoveel aan de hand, maar achter de schermen wordt een strijd op leven en dood gevoerd. Niet zozeer door de bestuursleden van de Zeeuwse wieler clubs („Theo Middelkamp" en „Er op en er over") maar eerder door de mensen, die in het verleden deel hebben uitgemaakt van het be stuur van deze twee verenigingen. Mensen dus, die in een kwaaie bui zijn weggegaan en nu proberen het vuurtje aan te steken. Het is niet bij proberen gebleven. Gister avond hield de Zeeuwsch-Vlaamse wielerclub „Er op en er over" een spoedvergadering, waarin de samenwerking met Theo Middelkamp definitief werd opgezegd. Piet de Vos, het actiefste be stuurslid van Er op en er over: „als er iemand gestreefd heeft naar samenwerking dan ben ik het wel geweest. Dat moet zelfs het bestuur van Theo Middelkamp willen toege ven. Maar na die vergadering van de discussiegroep Wielerbelangen Zeeland van afgelopen maandag is het voor ons onmogelijk om nog langer over samenwerking te den ken, laat staan er aan mee te wer ken. Die opmerkingen van Jan van Stee en Arjaan de Schipper hebben voor ons de deur dichtgedaan. Als iemand van de K.N.W.U. zegt, dat Er op en er over een kwaaie dood zal sterven, dan is dat voor ons toch een beetje te gek". ZAAMSLAG In de micro-korf balcompetitie leed Zaamslag in de Goesse sporthal tweemaal verlies. De eerste wedstrijd ging tegen het Vlissingse Vedo dat voor rust een 20 voorsprong opbouwde. In een vrijwel gelijk opgaande tweede llelft maakte Vedo er kort voor tijd 30 van. De tweede wedstrijd tegen Luctor uit Terneuzen begon voor Zaamslag hoopvol, maar Luctor beschikte over een beter schot. Nog voor het wisselen bracht Dick Houg Luctor op 10. Zaamslag kreeg een unieke kans op de gelijkmaker door een toegekende strafschop maar deze werd door D. Hamelink gemist. Luc tor nam het initiatief weer over en mej. De Bokx verhoogde de Luctor- voorsprong tot 20, en wat Zaam slag ook probeerde in de stand kwam geen verandering meer. (Van onze sportredactie) BREDA De finalisten van het kampioenschap ereklasse drieban den, dat van 12 tot en met 15 maart in de Stadsschouwburg in Tilburg wordt gespeeld, zijn: Hennie de Ruy- ter (Waalwijk), Bert Teegelaar (Rotterdam), Rini van Bracht (Waalwijk), Jan Doggen (Heerle Herman Popeijus (Zwijndrecht), Tiest Brosens (Breda), Wim Soeter- boek (Kaatsheuvel) en debutant Piet van Aart (Rotterdam). In de voorwedstrijden zijn twee spelers gedegradeerd: De Wilde uit Delft en de 79-jarige Arnhemmer Jan Broekhuisen, die op de laatste jaarvergadering van de KNB3 tot lid van verdienste werd benoemd en toen aankondigde nog in net kampi oenschap te willen meespelen. Ook bü Theo Middelkamp heeft men er oyer gedacht om de samen werking op te zeggen. Op de be stuursvergadering van vorige week vrijdag ten huize van secretaris Jan Grimminck is er uitgebreid over ge discussieerd. Besloten werd de ont wikkeling van de lopende zaken nog af te wachten. Jan van Stee: „Als Theo Middelkamp eenzijdig de sa menwerking opzegt, dan is onze ver eniging de gebeteit hond. In Neder land is het nu eenmaal zo, dat de underdog vaak de sympathie heeft van de massa. Als wij nu de samenwerking gaan opzeggen, dan zeggen de mensen al gauw: „kunnen ze wel, als grote club tegen een zo kleine vereniging". Dat moeten we voorkomen. „Op die vrijdagavond werd besloten hetgeen door Van Stee maandag openbaar werd gemaakt, dat de samenwerking met Er op en er over wel geconti nueerd, maar niet gepropageerd zou worden. Het is dus een strijd op bestuur lijk niveau. De renners zelf zullen er geen hinder van ondervinden. Consul Ben IJsebaert van de K.N. W.U. betreurt het, dat de zaak is gesprongen. „Maar", zo stelt hij, „er is in Zeeuwsch Vlaanderen best een plaats voor een goede wieler vereniging. Het is misschien wel be ter, dat Er op en er over er een punt achter zet. Je kunt natuurlijk wel blijven praten over samenwer king, maar als er in de praktijk niets van terecht komt, kun je be ter zeggen, dat je er definitief mee stopt". Het kind van de rekening dreigt nu de Provinciale Jeugdcommissie te worden. Vooral financieel, want de bom is voor deze commissie wel op een zeer ongunstig moment ge sprongen. Juist op het ogenblik, dat er van de wielercomité's en van de gemeenten geld moet binnenkomen om te kunnen starten met het jeugd werk in Zeeland, komt die wielren nerij op zijn zachtst gezegd op een „nare mander" in het nieuws. Daarbij bestaat nog de kans, „dat er „op en er over" zal besluiten zijn twee af gevaardigden terug te trekken uit deze commissie. Hans Lindenbergh, de gymnastiekleraar uit Goes, stel de het maandagavond in hotel Ter minus duidelijk, dat de image van de wielersport in Zeeland sterk af breuk werdt gedaan door de affai res, die er de laatste maanden zijn geweest. Lindenbergh: „Wij als gymnas tiekleraren bij het voortgezet onder wijs moeten, zo is ons door de dis cussiegroep verzocht, proberen de wielersport op de scholen te propa geren. Maar door al deze nare toe standen is het natuurlijk logisch, dat de directeuren van diezelfde scholen er niets voor voelen. Ze heb ben toch al een bepaalde aversie te gen de wielrennerij door al dat ge schrijf over de doping". Arjaan de Schipper en de voorzit ter van de jeugdcommissie, Ben Mulder waren van mening, dat een breuk tussen de wielerverenigingen nog niet tot gevolg kon en mocht hebben, dat het werk van de com missie stil kwam te liggen. Maar als Er op en er over zijn twee verte genwoordigers terug trekt, dan zal de jeugdcommissie wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft weinig kans van slagen hebben. Immers, de meeste bedrijven zitten in midden en West- Zeeuwsch - Vlaanderen, waar Er op en er over "de meeste leden heeft. (ADVERTENTIE) ctgrootpak 1 ct.enkelpak vacuum verpakt! Wielerconsul Ben IJsebaert: „je kunt wel blijven praten over samenwerking, maar als er in de praktijk niets van terecht komt, kun je er beter mee stoppen". J -•Vy r. v (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Hoewel Kapelle tot één der meest riante gemeenten op Zuid-Beveland behoort, staat de sportaccommodatie in deze plaats op laag niveau. Vooral de voetbalver eniging „Kapelle" (vierde klas KN VB zaterdagvoetbal) een club met zo'n 160 leden, wordt daardoor ge remd en kan zich niet ontplooien zo als wenselijk is. Kapelle, opgericht in 1939, kon zich aanvankelijk goed be helpen met de terreinen aan de Goe- se straatweg en in Dijkwel, die ach tereenvolgens werden gebruikt. Ook toen vijftien jaar geleden een nieuw gemeentelijk sportterrein aan de Vroonlandseweg tot stand kwam, an nex een fraai sportgebouw, kon men de armen juichend omhoog heffen. Maar men realiseerde zich toen blijk baar niet dat de accommodatie op de toekomst moest worden gebaseerd. Het sportterrein in Kapelle telde immers maar één voetbalveld van normale afmetingen en een bijveld (veel kleiner) dat tevens werd be speeld door de plaatselijke korfbal vereniging „Eltho". Al spoedig bleek dain ook dat men veel te krap zat. Ook in Kapelle immers, zoals overal elders nam de sportbeoefening in sterke mate toe. Het ledental van de voetbalverenigamg steeg aanmerke lijk en zeker de laatste vijf jaar is er voor Kapelle een situatie ontstaan die soms onhoudbaar lijkt. De voetbalvereniging beschikt over vier senioren-elftallen, twee A-ju- niorenteams en 1 B-jundorenielftal. Van dit drietal juniorenteams kan er maar een aan de competitie deelne men vanwege het gebrek aan speel velden. Trouwens het feit dat er nog één juniorenelftal in competitiever band opereert dankt men aan de KN VB, die dispensatie heeft verleend om te spelen op het bijveld dat niet aan de voorgeschreven afmetingen Voldoet en in het verleden hoofdza kelijk werd gebruikt door de inmid dels opgeheven korfbalclub. Wim Schrier„het wordt de hoogste tijd dat de zaken nu snel worden aangepakt. We lopen al lang genoeg achter". „Wij achter de bestuurstafel zitten dan ook dikwijls met de handen in het haar", zegt Wim Schrier. Deze robuuste 44-jarige fruitkweker, die tien jaar actief was in het „eerste", nu al twintig jaar de centen van de club beheert, deel uitmaakt van de elftalcommissie en zich vooral ook met de jeugd bezighoudt, is in zijn vereniging eigenlijk een manusje van alles en een zeer bruikbare kracht. Schrier: „Behalve het gebrek aan speelvelden kampen wij met het pro bleem dat ons hoofdterrein im een zeer slechte staat is. Als er in Zee land een beetje regen valt, zijn wij bij de eersten die voor afkeuring in aanmerking komen. Door een te vas te onderlaag is de bovengrond slem- pig geworden, zodat er snel water op het terrein blijft staan. Door het op brengen van zand is de situatie wel wat verbeterd maar ideaal is de toe stand nog geenszins. Voor een ef fectieve werking moet de bezamding op grotere schaal worden toegepast. De Nederlandse Heide Maatschappij heeft daar herhaaldelijk op aange drongen. De gemeente zou op dit punt veel meer kunnen doen volgens mij, maar de zaak wordt niet drastisch genoeg aangepakt. We moeten hoofdzakelijk onze eigen boontjes doppen. We wer ken nu veel met een prikroller, ter wijl we ook veel steun ondervinden van ons oud-bestuurslid Jac. Schrier die,tracht de oneffenheden op het terrein zo goed mogelijk weg te wer ken. Gelukkig dat ook de consul, de heer P. Paardekooper, niet het de vies hanteert van „speel maar raak", anders was dit reeds overbelaste veld in een minimum van tijd een com plete modderpoel. Want behalve onze vereniging moet ook het damesvoet bal, het school- en het bedrijfsvoet bal gebruikmaken van het sportter rein. De geringe en de slechte ac commodatie trachten wij op te van gen. Wanneer er gespeeld kan worden (en dan zijn we al blij) proberen wij 's zaterdags al Vroeg (1 uur) de eer ste, wedstrijd vast te stellen waarna dan nog één of twee andere wedstrij den kunnen worden gespeeld. Dat kost heel wat extra-werk want men moet daarbij natuurlijk medewerking krijgen van de bezoekende dubs. Over het algemeen mogen we over het verlenen van medewerking niet mopperen. Ook de KNVB en de com petitieleiding zijn op dit punt soepel en wij krijgen daar zeker wel gehoor wat betreft de noodsituatie die bij ons is ontstaan". Voor sportminmend Kapelle is er nu een lichtpuntje aan de horizon gekomen omdat een paar maanden geleden de raad instemde met een voorstel van b. en w. tot uitbreiding van de sportaccommodatie. Er werd een krediet van f 225.000 beschikbaar gesteld voor de aanleg van twee nieu we sportvelden en het aanbrengen van verlichting op het oefenveld. De tweede fase van het plan omvat de bouw van kleedlokalen, het aan leggen van een parkeerterrein en de aanleg van twee tennisbanen. Na ja renlang overieg is men er in ge slaagd de benodigde percelen aan te kopen voor de uitbreiding van het sportveldencomplex, van de gebroe ders Eversdijk. Alleen het al of niet rooien van twee bomen van formaat (ceders) zou nog wat perikelen met zich mee kunnen brengen. Omdat ambtelijke molens langzaam malen ziet Wim Schrier het nog niet zitten, dat het probleem van de sportaccommodatie in Kapelle nu op korte termijn wordt opgelost. En het zou toch volgens hem een eerste vereiste zijn dat de zaken nu drastisch en zeer snel worden aange pakt. „Met de sportaccommodatie loopt men bij ohs ver achter en het is hoog tijd om nu direct spijkers met koppen te slaan". (Van onze medewerker) TERNEUZEN Als er in de eer ste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland na lange tijd weer eens gespeeld kan worden is de strijd tussen de vier laagst geplaatsten, waarvan aan staande zondag sprake is, bijzonder belangrijk. Robur, IJzendijke, Luc tor en Lewedorpse Boys «taan, bijeen, op de slechtste plaatsen en Hu zowel IJzendijke-Robur als Le wedorpse Boys-Luctor op het pro gramma staat is het duidelijk dat (Van een onzer voetbglmedew.) TERNEUZEN Van de drie kop lopers krijgt VCK het waarschijn lijk zaterdag aanstaande in de eer ste klas van de KNVB afdeling Zee land nog het gemakkelijkste. De Kou- dekerkse formatie treedt als gast heer op van Wemeldinge en dat moet wel een VCK-zege opleveren. De concurrentie zoekt het op vreemd terrein. Heinkenszand gaat namelijk bij 's-Heer Arendskerke op visite en dat zou nog wel eens een zware opgave kunnen blijken. Veel hangt natuurlijk af van de vraag hoe de verschillende clubs hebben „overwinterd". Middelburg speelt een thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp. De Nieuwdorpers gooien nog steeds hoge ogen, maar de hoofdstedelijke zaterdagvoetballers kunnen daar verandering in brengen. Voor Wol- phaartsdijk staat een thuisontmoe- ting tegen Zeeland Sport op het pro gramma. Als er zaterdag inderdaad gespeeld kan worden, moet de thuis club twee punten rijker kunnen wor den. (Van onze medewerker) BRDA In verband met de in terlandwedstrijden zaalhandbal da mes en heren Frankrijk - Nederland zijn er geen wedstrijden vastgesteld in de hoofdklas zaalhandbal. De da mes van het Bredase SOA hebben in de districtsklas de laatste kans om de degradatie te ontlopen. Daar voor moet gewonnen worden van kampioen EMM uit Middelburg en die kans is erg klein. De dames van Olympus uit Vlis- singen hebben één punt voorsprong op SOA en moeten zondag aantre den tegen het Tilburgse Boemerang. Het moet voor Olympus in deze ■thuiswedstrijd mogelijk zijn 2 pun ten binnen te halen. Voor het kampioenschap dames eerste klas West Noord-Brabant is er een beslissingswedstrijd tussen EW (Rijen) en Rapid (Breda). Bei de ploegen zijn aan elkaar gewaagd, zodat een prognose erg moeilijk is. Bij de dames in de tweede klas B kunnen de dames van Break Out (Roosendaal) vermoedelijk de kampi oensmedaille in ontv-angst némen. Een gelijkspel tegen Heerle is reeds voldoende. In de derde klas A kunnen de he ren van Break Out (Roosendaal) het kampioenschap behalen. Zij moe ten dan de volle winst binnenhalen tegen Heerle, wat geen moeilijke opgave is. Wanneer in de derde las B Volt 3 verliest van Taxandria 2 dan is Avanti (Drunen), dat een rustdag heeft, kampioen. er topspanning en hevige strijd om behoud zal zijn. Vooral voor het Goese Robur is de strijd tegen me de-gegadigde IJzendijke van .veel belang, want de Zuidbevelandse ploeg heeft één wedstrijd meer ge speeld en onmiskenbaar de sleeht- ste papieren van het kwartet. IJzendijke gaat, met het voordeel van eigen veld, als favoriet van start. Ook het duel tussen Lewe dorpse Boys en Luctor is voor bei de ploegen van het grootste belang. De rivaliteit spreekt natuurlijk ook een woordje mee. Een zege zou de Boys in wat rustiger vaarwate» brengen, maar ook hier geldt dat in dezelfde mate voor de tegenstan- der. Een gelijk spel is een progno se die zeker gerechtvaardigd kan worden en mogelijk zijn beide ploe gen daarmee ook wel tevreden in dit stadium van de competitie. Voor leider Zeelandia kon het wel eens een goede dag worden. De groen zwarte hoofdstedelingen spelen op eigen terrein tegen Hoofdplaat en een Zeelandia-zege ligt dus voor da hand. Of DFS het in en tegen Aar denburg ook zover zal weten ta schoppen is tijfelachtig, want de West-Zeeuwsch-Vlamingen spelen zeer behoorlijk voetbal en zijn voor al op eigen veld voor iedere tegen stander een harde noot om te kra ken. Aangezien ook Domburg in Schoondijke voor hete vuren kan worden geplaatst is er alle reden voor Zeelandia om met enig opti misme het komende voetbalweek- einde tegemoet te zien. Philippine- Hulsterloo valt bij al deze belang rijke wedstrijden wat uit de toon, Philippine is hier toch wel de grote kanshebber. BREDA Indien de weersom standigheden dit toelaten zullen een aantal belangrijke wedstrijden in de hockeycompetitie worden gespeeld. Afgelopen zondag moesten alle wed strijden worden afgelast. Drie wed strijden in de eerste klas heren trekken aanstaande zondag de bij zondere aandacht, namelijk Breda- MEP. de plaatselijke derby EMHC- HTCC en Eindhoven Tilburg. Daarbij treft Breda het voordeel op eigen terrein te duelleren. Punt- tenverlies voor HTCC en Tilburg is zeker niet onmogelijk, waarmede Breda gebaat zou zijn. Topper in de tweede klas A is de ontmoeting Forward - Push, welke door Push moet worden gewonnen om nog een kans te hebben op de kampioens titel. In de eerste klas damies staan geen grote wijzigingen op de rang lijst in het vooruitzicht. Koploop- ster Oranje-Zwart zal ongetwijfeld van Rapidity winnen, terwijl Ven- lo over Push zal zegevieren. Twee belangrijke duels in de tweede klas A. Tempo en MOP, die de boven ste plaats delen, ontmoeten elkaar in Bergen op Zoom en Breda ook nog niet uitgeschakeld voor da verovering van de kampioenstitel moet op bezoek bij Forward, dat e- veneens nog kampioenskansen heeft. TERNEUZEN Ook bij de jeugd- is de animo voor badminton stij gende. Het is mogelijk gebleken on51 een competitie van start te doen gaan, te spelen in twee klassen. Er schreven 10 teams in, waaron der als nieuwe teams ten opzichte van vorig seizoen: Jong Ambon en Matador. Er wordt zoveel mogelijk op za terdagmiddag gespeeld. Alleen A- vanti speelt de thuiswedstrijden op de vroege vrijdagavond (vanaf holf zeven). Astroiden (Souburg), Jong Ambon en Zierikzee komen elk met 1 team uit. Avanti, Marathon en The Wings (Koudekerke) met 2 teams. De indeling is: le klas: Astroiden, A- vanti A Marathon A, Wings A en Zierikzee. 2e klas Avanti B. Jong Ambon, Marathon B, Matador en Wings B (Van onze medewerker) TERNEUZEN Zaterdag zal blij ken of een week rust goed gedaan heeft bij de vele volleybalbeoefe naars die zaterdagmiddag weer in het veld komen om hun tegenstan ders te bekampen. Om bij de Over gangsklasse te beginnen zal in Hulst Terhole in het veld komen tegen S- VC uit Schiedam. Het moet voor Terhole mogelijk zijn deze wedstrijd te winnen. Terhole behoeft deze te genstand niet te vrezen. De Terhool- se dames zullen dan echter geen in zinkingen mogen krijgen zoals in de laatste wedstrijden, want dan gaat het ritme verloren. In de eerste klas heren gaan de Kikkers op bezoek bij OVC en kun nen daar de winst weghalen al zul len de mannen van OVC er alles aan doen om de punten in eigen huis te houden. Terhole 2 staat voor de zware taak om IJVC 1 te ver slaan, terwijl Voorwaarts het wel niet zal halen tegen Terhole 1. Laatstgenoemde formatie zal deze wedstrijd niet mogen verliezen, wil het bij leider Scheldesport blijven. Voor IJVC 3 is er niet veel eer te behalen in Aardenburg bij De Kik kers 2 dat boven aan die ranglijst staat. IJVC 3 heeft nog geen enkel winstpunt kunnen behalen. Zaam slag, dat op bezoek gaat bij OVC 2 zal hard moeten werken voor een overwinning, waar de thuisclub de beste kans op heeft. Ook Voor waarts 2 als thuisclub is favoriet te gen IJVC 2. In Hulst komen de dames van de Kikkers op bezoek bij Terhole 3. waar zij op een felle tegenstand kun nen rekenen. Toch zullen de Aarden- burgers er alles op zetten om de ongeslagen positie te handhaven. Het ontvangende OVC zal niet kun nen verhinderen dat de bezoeksters Terhole 2 met de winst gaan schuiven.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7