Wielerbonv staat op punt van ontploffen JEUGDCOMMISSIE BEDISCUSSIEERD HAY-trainer Alex van Rie: „Wat we hebben is van goede kwaliteit" HET GAAT „DE BEVELANDEN" VOOR DE WIND Kaartregister aangelegd van bedrijven Met Fmek kans op ereplaats Ook Van Stee gaat weg bij Middelkamp Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten „Clarijs'Braat in Gent-Knokke Onderhandelingen met liefst negen kandidaat-sponsors Theo Middelkamp met zes renners naar Omloop van het Volk Steun Aversie Toezegging Kalender Clarijsrit van De Bevelanden Woensdag 18 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportredactie) GOES De ontsteking van de bom die sinds enkele weken onder- de samenwerking tussen de twee Zeeuwse wielerclubs Theo Middel kamp en „Er op en er over" ligt, is sinds maandagavond op scherp ge zet. Hetgeen betekent dat er nog maar een klein stootje nodig is om de hele zaak uit elkaar te laten springen. De ontsteking werd op scherp gezet tijdens de vijfde bij eenkomst van de discussiegroep Wielerbelangen Zeeland, die overi gens door het slechte weer maar zeer matig werd bezocht. Het begon allemaal zo onschuldig in hotel Terminus in Goes. Jan van Stee, discussieleider, voelde zich bij punt twee van de agenda, de goed keuring van de notulen van de vo rige vergadering, geroepen iets te zeggen over de opmerking van Piet de Vos, bestuurslid van „Er 'op en er over". Jan van Stee: „De Vos heeft op de vorige vergadering ge zegd dat hij van mening was dat er een spelletje gespeeld was met de kandidatuur van Piet Vossenr voor de provinciale jeugdcommissie. Ik wil met klem tegenspreken dat er door het bestuur van Theo Middel kamp een spelletje is gespeeld in deze zaak. Tussen de besturen van beide wielerclubs is op vier januari in Axel afgesproken dat de clubs kandidaten uit hun eigen ledenkring naar voren zouden brengen". Ben Mulder tussendoor: „Piet de Vos heeft dat niet op de vergadering van de discussiegroep gezegd, maar op de cross in Kamperland. Dus ei genlijk heeft het met de discussie groep niets te maken". Jan van Stee, door enkele spelde- prikjes uit de vergadering langza merhand op temperatuur gekomen, ging door. „Piet de Vos heeft op een gegeven moment tegen Vasseur ge zegd, dat hij het met mij zou opne men, dat Vasseur kandidaat zou zijn voor „Er op en er over". Maar dat is nooit gebeurd. Er is een puntdat spel genoemd kan wórden. Wij van Middelkamp wisten inderdaad dat Piet Vasseur door „Er op en er over" kandidaat gesteld zou wor den. Wij hebben er niets van gezegd tot die zaterdagmiddag, dat er kandi daten naar voren moesten worden gebracht, omdat toe wilden aanto nen dat er 1) te weinig kader zit bij ,fir op en er over", en 2) dat ze getooon doorgingen met ronselen onder onze led9n". Wim Hendriks: „Misschien toas het beter geibeest dat Theo Middel kamp met twee andere kandidaten was gekomen, en Piet Vasseur toch voor „Er op en er over" in de jeugd commissie had laten plaats nemen. Dan was er niets aan de hand ge weest. Jan van Stee, steeds feller: „Df mensen in de Zeeuwse wielersport moeten een ding goed in de gaten houden: de wielervereniging Theo Middelkamp heeft aan „Er op en er over" samenwerking aangeboden. Voorzitter Hol van „Er op en er over" zei toen dat hij er ontzettend blij mee was, omdat zijn bestuur nog zoveel moest leren. Maar het gaat er nu op lijken alsof de heren van „Er op en er over" me nen dat Middelkamp de samenwer king nodig heeft. Wij hebben onze goede wil herhaaldelijk getoond. Ik zal een voorbeeld geven. We heb ben het bestuur „van „Er op en er over" gevraagd om een lijst van ren ners die in aanmerking komen voor een uitzending naar een g^ote koers. We dachten dat ze dat wel leuk zouden vinden. Maar tot nu toe heb ben we er nog niets van géhoord." Arjaan de Schipper, waarschijn lijk ongeduldig geworden door al het gepraat ovér een zaak die al lang achter de rug was: „Laten de twee clubs in Zeeland de samenwerking helemaal uit het hoofd zetten. Middelkamp beheert driekwart van Zeeland, en „Er op en er over" de rest. Het lijkt me dat dan „Er_ op en er over" op den duur toeïJSri kwaje dood sterft". Jan van Stee, die zich voor het eerst op een vergadering van de dis cussiegroep nu echt behoorlijk op wond: ,,Ik kan trouwens meedelen dat het bestuur van Theo Middel kamp afgelopen vrijdag op de ver gadering heeft besloten, dat de sa menwerking met „Er op en er over" wel zal worden gecontinueerd, maar niet gepropageerd. En als het helemaal stukloopt, dan vind ik het ook best. Dan zien we wel wie de blankste billen heeft". Daarmee was de kous, wat betreft de dreigende wieleroorlog, af. Maar hét blijft natuurlijk een zaak die binnen enkele dagen wel tot ont ploffing zal komen. Het zal dan moeten blijken of het nadelige ge volgen heeft voor de wielersport in Zeeland. Het is te hopen van niet. R. V. D. (Van onze sportredactie) GOES Naast het vuurwerk dat op de ^\jfde bijeenkomst zo plotse ling uiteenspatte, werden er door de Discussiegroep Wielerbelangen Zeeland nog meer problemen behandeld. Naast de goedkeuring van de notulen, dat dus zo onverwacht werd gebombardeerd tot een heet hangijzer in de vergadering, en dat hier en daar nogal wat emoties loshaalde, kwam ook het werk van de provinciale jeugdcommissie aan de orde. Hans Lindenbergh, de gymnastiekleraar uit Goes die deel uitmaakt van die provinciale jeugdcommissie, deed al direct een voorstel. Lin denbergh: „We zijn nu een paar weken aan het werk, en ik vraag me af of het niet beter was geweest om uit elk deel van Zeeland iemand voor de jeugdcommissie aan te trekken. We moeten nu werken in gebieden die we haast niet kennen". Jan van Stee, nog constant in de oppositie: „axhteraf had ik liever ge zien dat het een compleet neutrale commissie was geworden, die aan het werk was gegaan. Dan waren er minder problemen geweest". Ben Mulder, de voorzitter van de provin ciale jeugdcommissie: „Natuurlijkis de jeugdcommissie voor uitbreiding vatbaar. Maar we moeten niet ver geten dat de beginperiode het moei lijkst is. Nu barsten we van het werk We kunnen nu beter met vjjf man blijven, want als er ineens zoveel bijkomen, dan kun je het geheel niet meer overzien. Zou later blijken dat het te veel wordt, dan kunnen we als- nog uitbreiden". Rienus Platschorre, met Piet Vas seur gast op deze vergadering van de discussiegroep Wielerbelangen Zee land, gaf nog een verslag van de werkzaamheden die tot nu toe door de provinciale jeugdcommissie zijn uitgevoerd. Platschorre: „We hebben een kaartregister aangelegd van be drijven die een bijdrage zouden kun nen leveren. Verder is er een kaart systeem gemaakt van alle gemeen ten en van alle wielercomité's in Zeeland. De wielercomité's en de ge meenten hebben trouwens al een schrijven gehad, waarin gevraagd wordt om geldelijke steun voor het jeugdwerk in de wielersport. De nieu we gemeente Reimerswaal heeft al gevraagd om een begroting van de kosten, en Zuidzande heeft geadvi seerd om een nieuwe brief te schrij ven na de herindeling in Zeeuwsch- Vlaanderen aan de te vormen grote gemeenten. Voor de rest kan ik al leen maar zeggen dat het allemaal lekker loopt. Er wordt hard gewerkt Alleen van de heer C. de Vos uit Philippine heb ik nog niets gehoord. Ik heb hem een briefje geschreven dat het tijd wordt dat we ook van hem de adressen krijgen. In West- Zeeuwsch - Vlaanderen, van de be drijven die eventueel het jeugdwerk zoudenkunnen sponsoren". Op de agenda staat maandagavond ook de mogelijkheden om een federatie van wielercomité's op te richten. Jan van Stee: „Bij het schrijven van de pro vinciale jeugdcommissie aan de wie lercomité's zat ook een uitnodiging om een vergadering bij te wonen om tot zo'n federatie te komen. Tot nu toe hebben de comité's van Hoek en Sluis positief gereageerd." Besloten werd de zaak verder over te laten aan de comité's zelf. Jo Burm, secretaris-penningmeester van het wielercomité Hulst, heeft zich be reid verklaard deze bijeenkomst te leiden. Eerst bestond er nog een plan om een commissie in het leven te roepen om de vergadering van de comité's voor te bereiden, maar dat plan werd afgevoerd. Arjaan de Schipper, „Laten de wielercomité's het zelf maar uitmaken. Op die be wuste vergadering kunnen ze toch zelf een bestuur kiezen". Jan van Stee: „Achteraf had ik liever een neutrale commissie ge zien". (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) td "doorstraalt" verlichtend •weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bi) de band hebt om zodra hel nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Jan van Stee ging daarna dieper in op het feit dat hem geblekerf was dat er bij de wielercomité's in Zeeuwsch- Viaanderen nogal wat aversie be stond tegen het bestuur van Theo Middelkamp. Van Stee: „Na de ka lendervergadering bleek dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen veel bezwaren zijn tegen Theo Middelkamp. Merk waardig is dat het bezwaren zijn die uit het verre verleden stammen". Wim Hendriks: „Volgens mij stamt die aversie niet uit het verre verle den, maar nog van het afgelopen sei zoen. En het komt volgens mij door de uitzendingen van de clubs naar de grote wedstrijden. Het is meermalen gebeurd dat drie of vier sterke ren ners op het laatste moment voor een koers moesten afschrijven, omdat zij voor de club naar een grote wed strijd moesten. Vooral bij de nieuwe lingen kwam dat vaak voor. Het zou volgens mij tactischer zijn om de co mité's ver van te voren mee te de len, dat bepaalde renners niet komen, Nu horen de leden van de comité's het va'ak pas voor de start. En dat zet kwaad- bloed. Ben Mulder: „Hendriks heeft voor een groot deel gelijk, maar het is voor clubbestuurders ook haast niet van tevoren te bekijken hoe een ploeg er voor een uitzending uitziet. Meestal worden er een uur voor de start van die bewuste wedstrijd nog noodgedwongen veranderingen an- gebracht. Neem nu de Omloop van Het Volk, we hebben daar 6 renners voor aan geschreven of ze willen meerijden. Twee hebben er positief gereageerd, maar van de andere vier moet nog bericht komen of ze kunnen starten Het zou dus mogelijk zijn dat ze niet willen. Dan moeten we weer voor 4 andere zorgen. Zo krijg je situaties dat je renners op het laatste moment aan een koers moet onttrekken". Jan van Stee: „Het lijkt me het bes te om alle comité's in Zeeland een brief te schrijven waarin we uitleg gen hoe de zaken rond de uitzendin gen van de clubs liggen. In ieder ge val hebben we de toezegging van de twee grote sponsors in Zeeland, dat we driemaal per jaar over drie ren ners van hun groep kunnen beschik ken. Dat is al een hele winst. Verder kunnen we nog altijd een beroep doen op de jeugdploeg van Trico No ble". Wim Hendriks: „Waarom gaat er geen afvaardiging van het bestuur van Middelkamp naar die vergade ring van de wielercomité's, als die federatie ter sprake komt?" Van Stee vond dat nog een beter idee en aldus werd besloten. Als punt vijf op de agenda stond de aanwijzing van een kandidaat voor een plaats in de Zeeuwse Sportraad voor de wielersport. De discussie groep meende dat Ben Mulder de aangewezen persoon was om in di Zeeuwse Sportraad de belangen vai de wielrennerij te behartigen. Er zal een brief aan het bestuur van „E. op en er over" worden gestuurd, o men daarmee akkoord kan gaan. Tot slot: de volgende vergadering word. op maandag negen maart in Aarden - burg gehouden. Dit om het bestuur van „Er op en er over" de gelegen heid te geven op volle sterkte aan wezig tezijn. De vergadering zal in de Rode Leeuw zijn en begint om half acht. ROB VAN DEURSEN Arjaan de Schipper: „Laten de wielercomités het zelf maar uitmaken. Op die bewuste vergadering kunnen ze toch zelf een bestuur kiezen". HULST „Hoelang ik nu reeds bij de atletiekclub Hulst ben aange sloten zou ik niet zo direct kunnen vertellen. Ik schat dat het al weer 'n jaar of acht geleden is, toen ze mij en de huidige voorzitter van de club, de heer A- Koster, benaderden om in het bestuur plaats te nemen. Dat was op het moment, dat de atletiek club Huist dreigde op te houden te bestaan, in verband met een be- stuursmalaise". Aan. het woord is de achtendertig jarige Alex van Rie uit Hulst, die nu reeds diverse jaren met de jon gens van de club optrekt, samen met begeleider G. Hoefnagels. Toen Lts.--gymleraar J. Everaert, een van de basisleggers van deze atletiek club, in verband met drukke werk zaamheden bij de volleyballclub Ter hole van het tradnersschap bij de at letiekclub diende af te zien, nam Alex van Rie deze taak over. Van Rie, die voorheen bij de atle tiekclub werd ingeschakeld voor al lerlei baantjes, onder andere als aan- komilrechter en begeleider van de jeugd tijdens wedstrijden in België, trad voor de eerste keer- zelfstandig als coach op tijderis cross-criterium- wedstnijden in België, waarvan de laatste van deze serie wedstrijden door de katholieke arbeidersjeugd uit Stekene werd georganiseerd. Het werd meteen een triomfdag voor de coach en zijn jongens, want de Vlie gende Hollandertjes, gingen praktisch met alle prijzen aan de haal. Meteen was het ijs gebroken. Door het behaalde succes had hij moed ge kregen, hetgeen hem deed besluiten door te gaan met dat werk. van Rie: „Eigenlijk moet je een zot zijn om praktisch een heel jaar lang, zonda-g voor zondag met de jongens op te trekken. Sommige mensen denken dan nog, dat je betaald wordt ook. Ze moesten het fijne er eens van we ten Na zijn dagtaak bij de Clitex-fa- brieken in Clinge, waaj- hij aan de afdeling expeditie is verbonden, is hij met trainingen en het meegaan met de jongens inbegrepen, altijd nog wel een twintig uurtjes zoet aan de atletieksport. De atletiekclub Hulst, bestaat sedert enige jaren ook uit een turn groep, waarvan de leiding in handen is van de heer H. Met sers uit Sa-s van Gent- Het totale aantal leden beloopt meer dan drie honderd. Dit grote aantal in acht ge nomen, bestaat het groepje atleten van de Hulster atletiekploeg dat prak- tisch zondag voor zondag Hulst in het nieuws brengt verhoudingsge wijs uit een klein aantal. Van Rie daarover: „Vroeger lag dat natuurlijk iets gemakkelijker, want gymleraar Everaert besteedde op school veel aandacht aan de jon gens. Nu moeten ze zich uit eigen beweging aanmelden. Toch begrijp ik veel jongeren niet. Ik denk dat velen hard werken schuwen. Want reken maar, dat het werken gebla zen is als je bij atletiek in de prij zen wilt lopen. Nu is het in onze club zo: het aantal actieve lopers is wel^ niet zo heel groot, doch wat we heb ben is van «eer goede kwaliteit. Vooral in België heeft de atletiek ploeg Hulst 'n bijzonder goede naam verworven, hetgeen heeft geleid tot diverse goede contacten. Om een voorbeeld te noemen. De Belgische jeugdatletiektrainer Etienne Staelens uit Gent, tevens clubtrainer van Gan- toise, komt elk jaar enkele weken voor de Nederlandse veldloopkampi oenschappen worden gehouden belan geloos naar Hulst, om daar de laat ste praktische ervaringen over te dragen op de jongens van de atle" tiekclub Hulst. Vorig jaar resulteerde dit in een eervolle zesde plaats van Piet Vonck in Tegelen. Toen verspeelden de Hul stenaren op vrij ongelukkige wijze de Nederlandse clubtitel aan THOR Roo sendaal, daar in laatste instantie Wil ly Fermomt uit Koewacht, die dat jaar Zeeuws kampioen was gewor den, zich uit de wedstrijd terugtrok. In stilte hoopt trainer Van Rie nog altijd dat deze talentvolle knaap zijn weg mettertijd naar het Hulster sportpark in de Zandstraat zal te rug weten te vinden, want vooj. hem staan de deuren nog steeds wijd o- pen. Zondag één maart is het weer zo ver. Opnieuw staan de Nederlandse veldloopkampioen-schappen voor de deur. Deze zullen dit ja-ar in Harder wijk gehouden worden. Hoe staat het met de kansen van de blauwgele at leten? Van Rie: „we hebben hard getraind, we hebben ook zeer goede uitslagen behaald, doch omtrent de eventuele kansen durf ik me toch niet direct uit te spreken. Ik vrees de zes uur durende reis naar Harder wijk- De vraag is, hoe zullen onze jongens daarop reageren. Persoon lijk was ik veel liever naar Lisse ge gaan, hetgeen eerst de bedoeling was Men zegt ook dat de omloop in Har derwijk uiterst zwaar is, doch het vervelende is, dat je er niet kunt gaan kijken, om de doodeenvoudige reden dat het zover weg is. Toch moeten we bij de senioren met een man als Vonck in ons midden, die het afgelopen jaar toch de beste pres tatie in Nederland op de tienduizend meter leverde, een kans hebben om een ereplaats te veroveren. Verder moeten naast Vonck, mannen als Van Houte, Westdorp (die binnen kort gaat wielrennen), Bours, Van Zee en Lossie tocH een greep naar de clubtitel kunnen doen. Maar nog maals ik vrees de lange reis van Hulst naar Harderwijk. Hoe zal die uitvallen Ook bij de B-junioren zijn de ver wachtingen met het drietal Vonck, Van Duysse en Schout hoog gespan nen. Met belangstellingen worden de verrichtingen van de talentvolle J. Schout tegemoet gezien, die sedert twee maanden van de C- naar de B- junioren is overgegaan. Na de Nederlandse veldloopkam pioenschappen zal de Hulster atle tiekploeg alleen nog deelnemen aan de AVRO-eross in Hilversum, waar na de wedstrijden op de baan weer voor de deur staan. Piet Vonck zal dan speciaal onderhanden worden ge nomen op de snelheid. Immers in 1972 staan de Olvmpische Spelen var Miinchen voor de deur en dan be staat ook de atletiekvereniging Hulst twintig jaar. Het is een stille wens van trainer Van Rie en de overige bestuursleden A. Koster, P. Wee- maes, W. Bicsbroeck, G. Hoefnagels, P. Lossie en F- D'Hondt, dat men in dat jaar ook een clubgenoot naar Miinchen zal kunnen afvaardigen. En nu „De vliegende Spike" uit Heikant, Piet Vonck, voor de Nederlandse een" trale atletiektraining is uitgenodigd lijkt deze hoop werkelijkheid te kun nen worden. (Van onze sportmedewerker) GOES Tijdens de jaarvergade ring van de motor- en automobiel club „De Bevelanden" heeft voor zitter J. Weststrate in zijn terugblik op het afgelopen jaar met voldoe ning kunnen constateren dat de club geest op hoog peil staat en dat het zijn vereniging in alle opzichten voor de wind gaat. ook secretaris L. A. Quaak belichtte in zijn jaar verslag hoofdzakelijk ups. Het leden tal steeg met 13 en bedraagt nu 226- Financiële problemen zijn er niet. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. K. L. van Otterloo weigens vertrek opgevolgd door de heer J. F. Hopmans. Herkozen werden de heren M. G. van Oosten, C. van de Bulck en L. A. Quaak. De wedahrijd- commissie werci uitgebreid van vijf tot zes leden. In de plaats van de heer G. Luijk die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd be noemd de heer J. Weijdemans, ter wijl da heer P. Wagenaar aan de commissie werd toegevoegd. In de redactiecommissie werd de heer A- Schuurbiers bereid gebonden zitting te nemen. Hij zal in hoofdzaak de samenstelling van het clubblad ver zorgen. In januari van het vo-Lgend jaar zal veor de eerste maal een wan- delorfantaibierit worden gehouden. Clarijs-rit; 21 ma-art: BMW-rit; 2 mei: Vermare-rit (deze dri« ge noemde ritten tellen mee voor het clu-bkampioenschap); 6 juni: VW-rit meit na afloop het optreden van ra dio- en t.v.-orkest The Skyjumpers, in Prins van Oranje te Goes; 22 ju li: badrit op Noord-Beveland (Co- lijn-splaat) in Kamperland, eveneens start van badrit op een nog nader te bepalen datum: 5 september: Guiran-rit (-telt mee voor het club kampioenschap); 17 oktober'. Mid- den-Zeeland-rit in samenwerking met MAC „Scheldegouwen" (dit is zowel een middag- als avondrit voor diver se klassen); 21 november; Adria-rit (clubkampioenschap)19 december: wildrit (alleen voor leden). Het wedstrijdrooster voor dit jaar ziet er als voligt uit: 21 februari; (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De volledige for matie van Clarijs-Braat zal op zondag acht maart deelnemen aan de Bel- igische wielerklassieker voor ama teurs Gent-Knokke, die door Pintba- lon wordt georganiseerd. Ploegleider Piet Rentmeester heeft goede hoop dat zijn kopmannen Van Poeeke, Stander, Evertse, Van Don gen en Ko de Vrieze, zich in de prij zen zullen rijden. (Van onze sportredactie) GOES Tijdens de vergadering van de discussiegroep Wielerbelangen Zeeland kwam ook het punt sponsors ter sprake. Jan van Stee deelde na mens: de wielervereniging Theo Mid delkamp mee, dat deze club op het ogenblik in onderhandeling is met niet minder dan negen kandidaat sponsors. Theo Middelkamp onderhandelt met deze mensen .over steun in de vorm van trainingspakken. Op Zeeuwsch- Vlaanderen heeft men vier sponsors op het oog. Het zijn twee garages, namelijk garage Van' de Velde uit Zuidzande, en garage Bliek uit Bres- kens. Met deze twee bedrijven zijn de afspraken nagenoeg rond. Verder hoopt Middelkamp op steun van ga rage Van de Voorde uit Hulst en misschien ook nog van het bedrijf van Jan den Doelder uit Axel. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Binnen een half jaar zal Ben Mulder, nu nog penning meester van de wielerclub Theo Mid delkamp, zijn werkzaamheden bij de ze vereniging moeten staken om zlcli verder geheel te wijden aan zijn taak van hulpconsul. Dat is een gevoelig verlies voor Theo Middelkamp, maar vooral ook omdat de kans groot is dat voorzitter Jan van Stee over een jaar eveneens afscheid moet nemen. Van Stee verandert namelijk bin nenkort van baan (Sales manager bij de N.V. Boekos) en zal waarschijnlijk o-ver een jaar naar het Brabantse Boekei verhuizen. Het wordt dus zaak voor het kader in de vereniging om zich te gaan beraden over de op volging. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De wielerclub 'Theo Middelkamp heeft met een formatie van zes man ingeschreven voor de Omloop van Het Volk, die op achtentwintig februari in België wordt verreden. Uitgenodigd zijn Cees Priem, Theo van Poeeke, Waldi van Campen, Wim Evertse, Jaaip Marijs en Ko de Vrie ze. Als ploegleiders zullen Ben Mul der en Ap den Doelder fungeren. (Van onze sportmedewerker) GOES Traditiegetrouw opent de Motor- en Automobielclub „De Beve landen" zaterdag het nieuwe seizoen met de Clarijsrit. Deze oriëntatierit over Zuid-Beveland die voor de ne gende maal wordt verreden en mee telt voor het clubkampioenschap trekt elk jaar zeer veel deelnémers. Om één minuut over zeven 's avonds gaat de eerste wagen van start bij het bedrijl van de heer Clarijs in de Marconistraat te Goes. De finish is bij hotel Terminus, eveneens in Goes. Alex van Rie: „En dan denken ze nog dat je ervoor betaald wordt ook. Ze moesten eens weten". f 1 i

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 6