„Koud weer-rijder" Waldi van Campen „MIJN KRACHTEN BETER VERDELEN' Piet Vonck (HAV) bij de centrale training rekensom: „Ik sukkel met bloed" WESTDIJK SCHOOT HOOFD VOGEL voor zware wedstrijd Wedstrijden voor arbiters zijn afgelast Moller VC Wat geeft de beste kansen: aandelenbezit en afhangen van de konjunktuur of onroerend goed en de mogelijkheid binnen 7 jaar je geld verdubbelen? Volleybal Aanlokkelijk Keihard SUKKELEN Vrijdag 13 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportmedewerker) HULST Waldi van Campen, de 23-jarige amateurwielrenner uit Hulst, vormt een uitzondering op velen van zijn vakgenoten. Prefere ren de meeste wielrenners de zon, de Trico Noble/Acifit-renner houdt van de kou. Het is dan ook elk jaar zo geweest, dat hij tijdens het voorseizoen als een boeman te werk ging, waarvan vriend en vijand soms perplex stonden. Telkens brengt hij zijn supporters in vervoe ring. Die zweren dan bij hoog en bij laag, dat Waldi van Campen dit jaar wel eens echt zal doorbreken. Naarmate het seizoen dan verloopt gaat het de man uit Hulst minder voor de wind, dan het zich in het begin van het seizoen liet aanzien. Dit wil niet zeggen, dat de blonde Van Campen geen prijzen rijdt. Dat is geenszins het geval, want de keren, dat hij tijdens het seizoen binnen de eerste tien rijdt, zijn niet op twee handen te tellen. Dat is reeds elk jaar het geval geweest en het "afgelopen jaar vormde daar zeker geen uitzondering op. Zij, die zich interesseren voor de wielersport, zullen het zich nog best kunnen herinneren, hoe de man uit Hulst in maart 1969 te Zierikzee clubkampioen van de wielervereni ging „Theo Middelkamp" werd.. Het was op die dag ijskoud. De wind en de regen waren tijdens deze koers de grootste tegenstander van de renners. Wim Evertse, die er zo op gebrand was, in zijn eigen woon plaats de overwinningskus van een Zierikzeese schone in ontvangst te mogen nemen, alsmede Peter Kis- ner en Frans Meyaard moesten er varen, hoe gemakkelijk Van Campen bij slecht weer rijd. Amper een week daarna ging hij in het Belgische Zelzate met de bloe men aan de haal. Ii} de klassieker Gent-Knokke, waar tachtig renners vertrokken, werd hij zesde, nadat hij in de laatste kilometers wegens pech de andere vijf medevluchters had moeten laten gaan. Maar weer zat hij er bij. Monseré, de winnaar van de Ronde van Lombardije bij de profs (iedereen kent de zaak Kar stens) werd winnaar van deze ama- teurklassieker. Van Campen 'zou dat voorjaar nog tweede plaatsen beha len in Hingene, Bazel, Lovendegem en Eist en derde plaatsen rijden in Breda en Middelburg. Verder in het seizoen, naarmate de zon meer aan bod kwam, reed hij nog wel diverse keren bij de eerste tien, doch het zo graag veroverde zoet der overwin ning bleef achterwege. Van Campen geeft voor dit alles de volgende reden op: „Ik sukkel ge weldig met mijn bloed en vooral vo rig jaar is dat erg geweest. Ik heb zelfs mijn racefiets nog aan de kant moeten zetten. Mijn bloeddruk zakt steeds heel vlug. Voorheen was ik bij dokter Van de Abbeele uit Meulen- beke. Die heeft me veel spuiten ge geven en gezegd, dat ik veel moest rusten. Binnenkort ga ik naar dokter Visser in Rotterdam. De heer Visser die ook de Willem II-Gazelle-ploeg onder zijn hoede heeft, zal er mis schien wel iets aan kunnen doen. Ik heb er in ieder geval goede hoop op. Ik heb dit seizoen minder kilometers in de benen zitten als anders het ge val was. Ik denk, dat ik tijdens voor gaande jaren te omstuimig met mijn krachten in het voorseizoen ben om gesprongen. Deze keer ga ik eens proberen, om mijn krachten iets be ter te verdelen". Welke wedstrijden hij dit jaar zal betwisten weet hij momenteel nog niet. Dit zal hij pas na zaterdag 21 februari a.s. precies weten, want op die dag zal de Trico Noble-Acifit- groep. in hotel Boschhek te Breda aan de pers worden voorgesteld en zal ploegleider Piet Liebregts tevens het af te werken programma aan zijn jongens bekend maken. Wel heeft Van Campen het vermoeden, dat hij alle Zeeuwse criteriums, als mede de Nederlandse klassiekers zal móeten meerijden. In stilte hoopt hij ook, dat ploegleider Liebregts hem zal aanwijzen om Olympia's Tour te betwisten voor de ploeg van Trico Noble-Acifit. Tot zijn ploegmakkers zullen dit jaar naast de Zeeuwen Priem, Vonck, Paridaen en Claissen ook een Bravenboer, Leunis en Van den Burg behoren. Laatstgenoemde reed vorig jaar mee in de Ronde van de Toekomst. De complete ploeg zal uit ongeveer twintig coureurs be staan. Dat zijn formatie dit jaar een kei harde politiek voert, blijkt uit het feit, dat er geen racefietsen be schikbaar werden gesteld. Bij Trico Noble was dat wel het geval. Daar tegenover werden echter aanlokkelij ke prijzen in het vooruitzicht gesteld bij een eventueel winnen van klas siekers, of een etappe in Olympia's Tour, hetgeen door zijn sponsors zal worden beloond met een bedrag van f 250,-. Voor wie Olympia's Tour mocht winnen, is er zelfs een premie van f 500 beschikbaar. De mooiste herinnering aan de wielersport heeft Waldi van Campen overgehouden aan zijn trip naar Griekenland, waar hij in 1968 met de Trico Noble-ploeg de ronde van dat land betwistte. Er moesten negen etappes worden gereden. Een derde, een negende en een zestiende plaats waren zijn beste uitslagen in de Ron de van Griekenland. Uiteindelijk ein digde hij als 37e in hpt eindklasse ment, hetgeen het aantal van 150 vertrekkers uit diverse landen in acht genomen, zeker geen onver dienstelijke prestatie mag worden genoemd s Bijzonder te spreken is de renner uit Hulst over zijn zeventig leden tel lende supportersvereniging, die pas twee jaar geleden werd opgericht, doch hem reeds veel steun verleen de, zowel wat de financiële als de materiële kant betreft. Onlangs werd nog een loterij gehouden. Het resultaat ervan is, dat hem binnen kort een racefiets zal worden over handigd. Nu zijn sponsors dus geen racefiets beschikbaar zal stellen, be tekent dit voor de Hulstenaar een welkome steun. Een steun, die hij overigens hard meent nodig te heb ben, want Waldi van Campen is er vast van overtuigd, dat er in de Tri co Noble-Aclfit-groep bijzonder hard gefietst zal moeten worden, wil men zich kunnen handhaven in de groep. Want hij is er van overtuigd, dat ploegleider Liebregts niet alleen een vakkundig man is, doch eveneens een keiharde zakenman, die alleen resultaten zal honoreren Piet Vonck: „wat er precies gaat gebeuren op Papendal weet ik niet, maar het lijkt me wel ideaal. Nu kunnen we voor een selectie gewoon tegen elkaar lopen". (Van onze sportredactie) HULST Piet Vonck, de klei ne maar taaie lange-afstandsloper uit Hulst, heeft van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie de vererende uitnodiging gekregen om deel te nemen aan de centrale training, die zaterdag in Arnhem van start gaat. Vonck reist dus morgen naar het nieuwe sportcen trum Papendal. Hg reist wel het onbekende tegemoet. Want hg weet beslist niet wat er in Arn hem allemaal gaat gebeuren. Vonck Weet echter wel, dat het voor de eerste maal is, dat lange- afstandslopers worden uitgeno digd voor een centrale training. De 22-jarige Piet Vonck heeft in de afgelopen jaren wei vaak deel uitgemaakt van de Nederlandse ploeg, maar op een centrale trai ning was hij nog nooit gevraagd. Vonck: „Vroeger was er nooit zo'n training voor de lange-afstandslo- pers. Maar omdat er voor deze zo mer nogal wat internationale 'wed strijden op het programma staan, zal de KNAU besloten hebben, ook ons uit te nodigen. Maar wat we in Papendal gaan doen. weet ik niet. Daar werd in de uitnodiging niet over gesproken". Deze winter heeft de Hulsterse at leet wat gesukkeld met zijn gezond heid. Bloedarmoede en een zware verkoudheid wierpen zijn vorm ach teruit. Vonck: „Normaal loop ik in het winterseizoen wel twintig cros sen, maar door het feit. dat mijn vorm zo achteruit liep, heb ik er de ze maanden maar twaalf kunnen doen. Ik heb een goede inzinking gehad. In het begin van het cross seizoen ging het uitstekend, maar langzamerhand kreeg ik steeds meer moeite om mij te handhaven. De Stem-cross in Breda was wel mijn dieptepunt wat vorm betreft. Ik kwam gewoon niet vooruit. Daarna is het weer beter gegaan. Afgelopen zondag heb ik in Belgie nog een cros3 gewonnen. Ik voel me nji dan ook weer honderd procent goed". Piet Vonck heeft zich, toen hij be gon te sukkelen met zijn vorm, in verbinding gesteld met dokter Nies ten, die zijn conditie en alles wat er zo verder bij hoort nu voortaan in de gaten zal houden. De Hulsterse lange-afstandsloper heeft door de enkele weken verplichte rust wel een achterstand op zijn trainings schema opgelopen. Vonck: „Ik zal nu wel genoodzaakt zijn om in plaats van zesmaal per week zeven maal te trainen. Ik wil mijn sche ma, dat wordt opgesteld door de trainer van de Belgische jeugdploeg, de heer Staelens van Gantoise, nauwgezet afwerken". Piet Vonck ziet voordelen in de centrale training in Arnhem. Tot vioor kort zag hij zijn collega's, die ook de lange afstanden prefereren boven de korte, slechts op wedstrij den maar nu krijgt hij de gelegen heid de concurrentie beter te leren kennen. Vonck: „Voor de selectie voor de internationale wedstrijden is het ook gemakkelijk. Nu heb je de groep bij elkaar. Dus we hoeven maar onderling wedstrijden te lopen en de selectie is een feit. Dat kan mooi op dat sportcentrum Papen dal". De frequentie, van de centraie training is de deelnemers nog niet medegedeeld. Vonck: „Ik verwacht toch wel, dat het bi ieder geval om de veertien dagen zal zijn. Mis schien moet ik elke week daar naar toe. Dat kan even goed". Vonck, die op die zaterdagen enorme reizen moet afleggen om op de plaats van bestemming te komen, heeft veel over voor atletiek. Hij wil namelijk graag aan de top meedraaien. Er zou de gedachte kunnen be staan dat Piet Vonck zijn inzinking kreeg na de gebeurtenissen in Span je, toen hij in de hitte door adem nood in moeilijkheden kwam. Vonck: „Die zaak heeft me wel wat gedaan, maar mijn inzinking is er geen gevolg van. Die vindt echt zijn oorzaak in al die dingen, die ik deze winter heb gemankeerd. En dat is zowat alles geweest, wat een sport man juist niet mag overkomen, als hy zijn goede vorm wil bewaren". In het Zeeuwse atletiekwereldje lopen er maar weinig rond die Piet Vonck redelijk partij kunnen geven. Op de crossen zijn er wel een paar, maar als het echt op de sintelbanen losbarst, dan is er voor geen Zeeuw ook maar een kans om Vonck bij te houden Zijn trainingsschema voor het komende zomerseizoen is geba seerd op een start met korte afstan den. Vonck: „Ja, ik ga beginnen met de korte afstanden. Om souples se te krijgen. Daarna ga ik de af standen steeds meer opvoeren, want het einddoel blijft natuurlijk nog steeds de 5000 en de 10000 meter. Die blijf ik lopen.." (ADVERTENTIE) (Van onze medewerker) BREDA Met tweederde van de competitie achter de rug zijn de vol leyballers dicht bij de beslissingen. In de eredivisie heren krijgt AMVJ, voordat het naar Albanië vertrekt, nog een goede oefening tegen het verrassend goed teruggekomen Liba non. De kampioenen zullen wel geen fout maken. Om de spanning nog even vast te houden zal Orawi bij Valuas moeten winnen. Beslist geen gemakkelijke opgave. De belangrijk ste strijd is echter Cito-Hevok. Een duel tussen twee degradatiekandida ten. DOS-Blokkeer en SFC-Tornado staan ook in de belangstelling. Bij de dames ontvangt leider Bekkerveld het Rotterdamse AMVJ. Den Haag en Vredestein hebben het minder moeilijk. Onderaan zijn evenmin gro te verschuivingen te verwachten. De zuidelijke hoofdklasse brengt bij de dames geen toppers. VCT-He- vok is wel van belang voor de onder ste plaatsen. Bij de heren zal 't onge slagen EVV geen misstap maken bU stadgenoot Hajraa. Odulphus zint op wraak tegen Rapid en Sarto kan twee kostbare punten binnenhalen tegen hekkesluiter Karanoi. Bermi ont vangt in sporthal De Leede het in opmars zijnde Were Dl. Geen gemak» keiy.ke opgave voor de Roosendalers. In overgangsklasse 7 bomen alle vier de Bredase teams in actie. Ly ceum ontvangt OVOCO en moet twee punten rijker worden. Ook LVC speelt voor eigen publiek en heeft deze steun zeker nodig tegen Dyna mo nummer 2 op de ranglijst. Voor RHBS, bij leider Set Up en voor WO bij NKS zijn de verwachtingen niet erg hoopvol. Overgangsklasse 8, da mes, brengt voor Marathon de eer om leider AMVJ 2 te ontvangen. MOC '17 heeft de beste winstkansen bij Delta 2 in Zwijndrecht. Van het leidende driemanschap bij de heren heeft Moller VC de zwaarste opgave voor de boeg. Men moet van goede huize komen om bij Safrak te kun nen winnen. Matador krijgt CW op bezoek en mag zich geen nieuwe struikeling meer permitteren, LVC zal Juliana 2 vaster op de onderste plaats drukken, al mag het de Rot terdammers niet onderschatten, In Vlissingen heeft EVVC een zware taak tegen een oprukkend Lyceum en voor RHBS is het zaak om da punten in huis te houden tegen Del ta 2 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De slechte weers omstandigheden van de laatste maan den spelen niet alleen de voetballers parten, maar ook de scheidsrechters. De Zeeuwse voetbalarbiters, aange sloten by de verschillende COVS- groepen, zouden vanavond (vrijdag) in Axel, Goes, Middelburg en Zierik zee kunnen deelnemen aan spelre- gelwedstryden. In verband met de te verwachten reismoeilijkheden zijn deze wedstrgden tot nader order uit gesteld. onroerend goed, een zéér zekere investering. maak het meeste van uw geld. USIF Real Estate investeert uitsluitend in Maak een afspraak met een vertegenwoordiger exclusief onroerend goed. Zoals kantoorgebou- ven GRAMCO. Hij geeft u graag alle ins en wen, luxe flatgebouwen en winkelcentra in de outs van dit profijtelijke USIF-fonds. U kunt welvarendste plaatsen van Amerika. De vaste al deelnemen met een beginbedrag van 500,-. troeven dus op het gebied van onroerend goed En meedelen in de groei. En praten kost ten- in de Verenigde Staten. Waarvan bij voorbaat slotte géén geld! vaststaat dat ze veel gaan opleveren. *************±*-**.1.-. USIF heeft in de 36 maanden van zijn bestaan A pRAMrn 40,2% opgebracht. En deze groei is uitsluitend GKAMGO, gebaseerd op geïncasseerde huur. De waarde- Naam- stijging van de gebouwen 'is dus conmleet buiten beschouwing gelaten. Plaats uw geld verdubbeld binnen 7 jaar? Telefoon: Nu hoeven we maar een gemiddelde te maken vraagt in'ic'ltingen ST C 1 van 12% per jaar, om binnen 7 jaar uw geld "VI TC 117 DE1 AT rOTamr te verdubbelen. Of als n liever rente trekt GNIjT KIj/iL EN 1 i\x Ju betekent dat 12.000, inkomen per jaar van elke geïnvesteerde 100.000,^jGRAMCO.Leidsestraat 74 Amsterdam (Van onze handboogmedewerker) 's-HEERENHOEK De hand boogvereniging „Eensgezindheid" hield met carnaval een schieting op de beide liggende wippen. Een bij zonder groot aantal schutters, 87 man van 16 verenigingen, nam aan de wedstrijd deel. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: C. Westdijk van Vios uit 's-Heerenhoek; le zij vogel: C. v. Weele van Juliana uit Oudelande; 2e zijvogel: C. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek; le boven- kal: B. Looy van Victoria uit Kwa- dendamme; 2e bovenkal: W. de Jonge van A.D.L.M uit Kwaden- damme; le onderkal: G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek; 2e onderkal: W. A. de Wilde van Juliana uit Oudelande; le klep: J. de Koeyer van Diana uit Yerse- ke; 2e klep: A. Meeusen van Spes- Nostra uit Ovezande; 3e klep: B. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 4e klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. Vliegende vogelprijs: Jac. Traas van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. De uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Janus v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek; 2e hoofdvogel: Jan Boonman van Concordia uit 's-Heerenhoek; le zijvogel: H. v. d. Dries van Con cordia uit 's-Heerenhoek; 2e zijvo gel: J, Rgk van Jacoba van Beie ren uit Goes; 3e zijvogel: N. Schou- wenaar van Juliana uit Oudelande; 4e zijvogel: G. Bracke van Spes- Nostra uit Ovezande; le kal: B. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 2e kal: A. Meeusen van Spes-Nostra uit Ovezande; 3e kal: P. Vette van Concordia uit 's- Heerenhoek; 4e kal: K. v. Steenber gen van Willem Teil uit Ovezande, hg loting. Deze schutter had ook de vliegende vogel met beker op deze wip. Meeste kleine vogels: J. v. d. Dries en Jac. Traas beiden van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, elk 5 vogels. De prijs voor de da mes was voor mevr. Minnaard van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, één beker. Door prins carnaval werd het eerste schot gelost en 's avonds de vele pryzen met een ge past woord uitgereikt. Piet Liebregts, de ploegleider van Waldi van Campen: een keihard za kenman, die prestaties wil zien. Y

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7