L.t.s.-leraren in Terneuzen voelen zich teleurgesteld mi de DAGERAAD Jubilerende ZVU in Statenzaal ontvangen Goes heeft recht op een C.H.U.-burgemeester 1 -1 Nieuw licht in Retranchement KVP voor open fractieberaad in Nieuw-Oostburg Bestuursmutaties in de Goese CHU-statenkring FILMAVOND VAN OORLOGSGRAVEN STICHTING Ierland mag appelen gaan invoeren Andere kandidaten Ook carnaval in Goes Wisseling van voorzitter NFO wasserij MEDEWERKER Jeugd klopt aan de deur Gedeputeerde A. Kaland: Goes Gevonden voorwerpen Kapeile CHU Zeeland niet in zee met AR en KVP Wan del verenigin g viert lustrum FT - - I mmom 1 IPfêC ÜPi Marechaussee trof man aan met hersenschudding Intraned geopend in Middelburg Vergadering van raad Borsele ANWB-cursus in Goes 's-Gravenpolder Subsidies voor infrastructuur toerisme Grijpskerke Raad Vlissingen bezocht nieuw politiebureau Verkoop knolselderij Inschrijvingen in handelsregister Maandag/dinsdag 9 en 10 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT - De KVP raads fractie voor de nieuwe gemeente Oostburg heeft m Hooidptaat een bij eenkomst gehouden waar drs. W. Dusarduyn het woord heeft gevoerd. Tijdens de discussie werd de gedach te geopperd om te komen tot open fractie beraad met vertegenwoordi gers uit alle kernen, eventueel aan gevuld met deskundigen. Tijdens zijn inleiding zei drs. Du- sarduijn het vreemd te vinden, dat de PvdA, die tijdens de h»rindelings- behandeling het hardst geroepen heeft om grote eenheden, nu ook het hardst roept om wijkraden. By de gehouden gedachtewisseling kwam nog naar voren, dat er te wei nig wordt gedaan aan de politieke vorming van de jeugd, wat de heer Dusarduyn toegaf. Door een der vrouwelijke aanwe zigen werd nog voorgerekend, dat slechts 7 procent van de vrouwen aandeel heeft in de gemeenteraad, ondanks het feit dat de bevolking voor 50 procent uit vrouwen bestaat. De aanwezigen brachten voorts een aantal wensen naar voren, die vooral de woningbouw, onderwijs, e- creatie en de streekbibliotheek be troffen. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij de heer G. v- Schaick voor de gemeenteraadsverkiezing van de nieuwe gemeente Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op de zaterdag in Goes gehouden jaarvergadering van de CHU, -tatenkrin;, Goes, is afscheid genomen van de voorzitter, de heer P. G. Vermaire uit Kapeile, die op grond van de statuten niet herkies baar was. Vice-voorzitter J. Lako uit Kruiningen bracht hem hartelijk dank voor zijn werk als statenkring- voorzitter en overhandigde hem een boekenbon. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature, ontstnan door het over lijden van de heer J Verburg it Kloetinge, de heer H. Eversdijk uit Heinkenszand gekozen. In de vacatu re R. B Boelman uit Welheiminadorp werd gekozen de heer M. J. Goud uit Baarland, in de vacature P. G. Vermaire, de heer A. M. Dek uit Ka peile. De heer F A. Klaassen uit Kats werd herkozen. Penningmees ter J. Veerhoek moest in zijn jaar verslag melding maken van een klein tekort. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Oorlogsgra venstichting, welke als doelstelling heeft de inrichting en de blijvende verzorging van Nederlandse oorlogs graven geeft 13 maart 's avonds om acht uur in gebouw „De Schakel" een filmavond voor nabestaanden en belangstellenden. Vertoond zullen worden de kleu renfilm over de Nederlandse erevel- den in Indonesië en de Nederlandse graven in Thailand en Singapore als mede een kleurenfilm over het be zoek van nabestaanden aan de gra ven in Indonesië en Thailand, welke pelgrimages onder auspiciën van het Reisfonds „Verre Oosten" van de Oorlogsgravenstichting in 1969 kon den worden gemaakt. (Van onze correspondent) GOES Ierland heeft bekend ge maakt dat in de periode van 17 fe bruari tot 7 juli door het Ierse mi nisterie van Landbouw invoerver gunningen voor appelen zullen wor den uitgegeven. Dit betekent dat er ook vanuit ons land appelen naar Ierland verladen kunnen worden. Of dat ook zal ge beuren is moeilijk te zeggen, want de concurrentie op de Europese ap pelmarkt is groot door de zeer grote voorraden die er nog zijn. Ierland is overigens nooit een be langrijke afnemer van Nederlandse appelen. Het vorig jaar werd de in voer in dit land toegestaan met in gang van 7 januari. Dat het nu een maand later werd komt door de gro te oogst in Ierland zelf. HET LIBERIAANSE vrachtschip „Antonios Demandes" (15.977 ton) is zaterdag op de Stille Oceaan ten zui den van Tokio vergaan, nadat het lek was geraakt. Van de 30 opvarenden zijn er 21 gered. Naar de vermisten vordt nog gezocht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De leraren en het administratieve perso neel van de lts te Terneuzen voelen zich hevig teleurge steld omdat, naar zij menen, geen gevolg is gegeven aan de hun beloofde inspraak bij de benoeming van de nieuwe ad junct-directeur. Zoals wij reeds eerder be richtten, werd als opvolger van de huidige directeur, de heer A. F. H. Spijker, die per 1 april a.s. met pensioen gaat, de huidige adjunct-directeur, de heer A. J. Risseeuw, tot zijn opvolger benoemd. Tijdens een bestuursvergadering van vorige week maandagnamiddag werd een der leraren, de heer W. van Alphen tot adjunct-directeur be noemd. Donderdagavond j-I. heeft het overgrote aantal der leraren, enke len waren om dringende redenen ver hinderd in de dependance van de school een vergadering gehouden, om deze kwestie te bespreken. Re den hiervoor was dat zij, kort voor dat deze benoemingskwestie door het bestuur zou worden behandeld, van de directeur een lijst kregen met de namen van mogelijke kandidaten om hen in dt gelegenheid te stellen hun kandidaat kenbaar te maken. Hier mee zou dan bij de definitieve benoe ming rekening worden gehouden, zo werd hun medegedeeld. Vanzelfspre kend weren de leraren blij met het feit dat hun inspraak in een zo be langrijke zaak werd verleend. Uit de gehouden stemming bleek dat de mecsten de voorkeur gaven aan de heer E. Hallegraeff, gevolgd door de heer J. M. Groen. Een woord voerder deelde ons mede, dat de heer Van Alphen niet het aantal stemmen verwierf om de eerste of de tweede plaats te bezetten. Groot was de te leurstelling toen zij diens benoeming vernamen, omdat van de beloofde in spraak blijkbaar niets was terecht gekomen Dezelfde woordvoerder zei dat de vergadering er vast van overtuigd wat dat de uitslag van hun stem ming niet in het geding is gekomen en het bestuur dus de kandidaat heeft gekozen, die door de heer Spij ker werd voorgedragen. Tijdens de vergadering werd een commissie be noemd bestaande uit de heren A. Fransse M de Bokx en P. H. v.d- Burght. die opdracht kreeg het schoolbestuur een brief te schrijven waarin uitdrukking werd gegeven van de teleurstelling. Deze brief kwam vrijdagavond in het bezit van de secretaris, de heer P. v-d. Sande, Deze kon in het weekend hierover nog geen commentaar geven, omdat het bestuur nog niet in de gelegen heid was geweest zich erover te be raden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GOES Ook in Goes werd het carnavalsfeest ingezet. De leerlin gen van de katholieke scholenge meenschap openden op vrijdag- en zaterdagavond de rij met een groot schoolbal De leerlingen van de HA- VO-afdeling in de zaal van het St.- Willibrordcollege en de leerlingen van de MAVO-afd. in de aula van hun schoolgebouw aa.i de A. J. Kade. Zondag organiseerde de carnavals vereniging Arti in de zalen van de Schouwburg Juliana een groot kin dercarnaval. Enige honderden kinde ren veranderden dt ruimte in een vat vol leut en energie. Ook Prins Fonske 1 en zijn raad van elf waren aanwezig en gaven zo nog meer kleur aan het kinderfeest. Op de muziek van de Boerenkapel dansten en spron gen de kinderen onafgebroken door de feestruimte. Zij gaven daarmee een voorproefje van het grote car navalsbal van Arti dat hedenavond (maandag) in dezelfde zalen van 20.00 tot 0.300 uur wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 19 februari a.s. om half twee 's middags zal in „De Ko renbeurs" te Goes de algemene jaar vergadering worden gehouden van de Kring Zeeland en West Brabant van de Ned. Fruittelers Organisatie. Bij de bestuursverkiezingen heeft de voorzitter de heer J. Kakebeeke te Wolphaartsdijk zich niet herkiesbaar gesteld. Voor deze vacature is door het bestuur de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. J. H. Stoutjesdijk te Duiveland en 2. G. van Kruiningen te Krabbendijke. Als afgevaardigde in het hoofdbe stuur van de NFO heeft de heer Ka- kebeek» ook bedankt. Hiervoor zijn kand' t gesteld de heer D. J. Kar- dux te Pijnaart en de nieuw te kie zen kringvoorzitter. Na de pauze zal jr. P. Nicolaï te St. Truiden een inleiding houden over de concurrentie positie van de Neder landse en Belgische fruitteelt in de EEG. BEESTENMARKT 14-HULST (Zld.) TELEFOON (01140) 281; GEVRAAGD 18 jaar, liefst in het bezit van het diploma l.t.s. en rijbewijs B.E. Voor geschikte kracht zeer hoog loon. Aanmelden tussen 8-18 uur op Beestenmarkt 14 te Hulst, tele foon 01140-2813; daarna Julianalaan 11, tel. 01140-2186 (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het provinciaal bestuur trad, na afloop van het jubi leumconcert in de concert- en ge hoorzaal te Middelburg op als gast heer in de statenzaal, waar het de bestuurders van de jubilerende ZVU en genodigden een ontvangst aan bood. De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, wens te de 25-jarige ZVU namens het pro vinciaal bestuur geluk met dit ju bileum. Hij stond uitvoerig stil bij „het eerste uur" van de op 24 januari 1945 opgerichte ZVU. Bewondering had de heer Van Aartsen voor de initiatiefnemers, waaronder de ere voorzitter mr. F. W. Adriaanse, die in een zeer moeilijke tijd, 2,5 maand na de bevrijding van nog maar een dee] van Zeeland, tot de oprichting hebben besloten. De heer Van Aartsen hield zich ook uitvoerig bezig met de taak van de ZVU in de toekomst, waarbij hij herinnerde aan de steeds herhaalde vraag van cabaretier Paul van Vliet tijdens zijn optreden in de Middel burgse schouwburg: ZVU, wat nu? De heer Van Aartsen zag voor de ZVU een belangrijke taak weggelegd in het kader van de sociaal-cultu-ele ontwikkeling van Zeeland, die gelijke tred zaj moeten houden met de eco nomische ontwikkeling van een zich industrialiserend Zeeland. In dit ver band noemde de heer Van Aartsen Philharmonisch Orkest Het jeugd- avondconcert door het Amsterdamch en avondconcert door het Amster- damsch Philharmonisch Orkest (Kuns-maand Orkest) zal op dinsdag 7 februari om technische redenen niet in de R.K. kerk in Goes plaats vinden, maar in de „Prins van Oran je". De aanvangstijden blijven echter ongewijzigd. Plattelandsvrouwen Op dinsdag lOfebr. organiseert de Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen voor alle vrou wenverenigingen uit Goes in de „Prins van Oranje een culturele avond. De voordrachtskunstenaar mevr. A Burbach treedt op met: De kleine Jo hannes van Frederik van Eeden, Pol letje Piekhaar van Willem van Ie- pendaal en Bartje van Teun de Vries Aanvang 19.45 uur. GOES In de maand januari 1970 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet af gehaald. Inlichtingen daarover zijn aldaar te verkrijgen van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 18.00 uur. Div. handschoenen en wanten, div. portemonnees, div. sleutels, div. da mes, bontmuts, schaats, jongensfiets, boodschappennetje, sleepkabel, zak mes bontmuts schaats, jongensfiets, wandelstok, schaatsschoen, plastic bal, zwart poesje, schooletui, kin derschoentje, div. shawl's, sport- broek, damesfiets, armbandjes, div. wieldoppen, kist boerenkool, bril, groene ceintuur, toilettas inh. naai- spullen. twee pianoboeken, zilveren kettinkje autoped, wandelwagentje, autosleuteltje. KAPELLE De heren D. van Ma- ris en F. van Hoorn hebben zich niet herkiesbaar gesteld als bestuurslid van de Oranjevereniging in Kapeile. Vandaag 9 februari wordt in hotel „De Zwaan" de jaarvergadering van deze vereniging gehouden en dan zal in de twee bestuursvacatures voor zien moeten worden. De heer W. Nieuwdorp is ook aftredend maar wel herkiesbaar. Verder zal op deze vergadering worden gesproken over de feestelijk heden die in 1970 georganiseerd zul len worden. het tot verdere ontplooiing brengen van het vormingswerk. ZVU-voorzitter H M. Strating bracht de dank over van het ZVU-bestuur voor deze ontvangst- Hij sprak zijn vreugde uii over de waardering, wel ke ook de overheid voor het werk van de ZVU bij voortduring heeft ge toond. Gaarna ging de heer Strating in op de woorden van de commissaris der koningin, gewijd aan de toekom stige taak van de ZVU, onder meer op 'iet gebied van het ormingswerk. „Daar zullen we meer dan ooit mee te maken krijgen" zei de heer Stra ting, die in dit verband wees op de voorgenomen plannen, om, tezamen met het Nut en het Nivon te komen tot de aanstelling van een consulent voor het volksontwikkelingswerk in Zeeland. Maar ook op het culturele terrein blijft de ZVU samen met an dere organisaties in de Stichting Cul tuimspreiding Zeeland een belang rijke functie nouden De heer Strating sprak vervolgens over de wei gehoorde verwijten, dat de ZVU een club zou zijn voor de „happy few". „Happy zijn we", zo riep ds. Strating uit, „maar zeker niet few" En hij meende dat verwijt te kunnen weerleggen door te wij z?n op de grote belangstelling, die de ZVU heeft ondervonden bij de jubileumevenementen Blij toonde hij zich ook met de ac ties van de jeugd om haar plaats op te eisen bij de cultuurbeleving. „De jeugd staat aan de deur te kloppen en wij zullen graag luisteren", aldus de heer Strating. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Wanneer we de Zeeuw se situatie bekijken dan staat zonder meer vast dat Goes recht heeft op een CHU burgemeester Dit hebben we onder de aandacht gebracht van minister Beernink in een persoonlijk onderhoud". Dit zei het lid van ge deputeerd- staten van Zeeland, de heer A. j Kaland uit Middelburg, zaterdagmiddag op de CHU-verga- dering in Goes waar de Zuid-Beve- landse hurgemeesterskwestie ter sprake kwam. De heet Kaland zei, samen met de heer Van der Peyl, een onder houd met minister Beernink hierover gehad te hebben- Hij wees erop dat een CHU-burgemeester voor Goes niet meer dan een rechtvaardige zaak is Middelburg en Vlissingen hebben beide, een linkse burge meester, terwij] het steden zijn met een rechtse raadsmeerderheid. Als er nu ook nog een linkse burgemees ter komt in Goes, een plaats met eveneens een rechtse raadsmeerder heid, zou dat beslist niet kloppen. In zijn openingswoord had staten- kring-voorzitter P G. Vermaire uit Kapeile onder meer reeds gesproken over de vreemde situatie bij het con gres van de PvdA: de ene week neemt men een motie aan voor de gekozen burgemeester en vlak daar op verklaart de voorman van de PvdA in Goes niet zoveel waarde te hechten aan 3600 handtekeningen voor het benoemen van burgemees ter Huber Verde, zei de heer Vermaire er van over'uigd te zijn dat een samen werkingsverband moet komen van de christelijke partijen en wees hij op de vernieuwing die de CHU-poli- tiek dient te kenmerken. In dit ver band had hij veel waardering voor het werk van gedeputeerde Kaland- De heer Van der Feyl deelde later mee dat er geen gezamenlijk ver- iezingsmanifest komt van CHU, A.R en hVP in Zeeland. Aanvanke lijk was dat wel de bedoeling. De A.R heeft echter gezegd er niets voor te voelen, omdat het de werke lijkheid geweld zou aandoen. Omdat ook bij de KVP veel ver warring is. besloot de CHU dat het onwezenlijk zou zijn op dit moment met een gezamenlijk verkiezingsma nifest bij de kiezers te komen. (Van onze correspondent) BIEZELINGE In de consistorie van de hervormde kerk in Biezelin- ge vier> wandelsportvereniging „SVSV" uit Biezelinge zaterdag 7 dag 7 februari haar vijfjarig be staan. Op het feestprogramma, waarvoor ook de ouders van de leden zijn uit genodigd komen verschillende to neelstukjes voor. Verder zal een overzicht worden gegeven van de nog jonge geschiedenis van de ver eniging -i (Van onze correspondent) SLUISKII De Koninklijke Mare chaussee trof aan de Westsluis in zijn bestelauto een man aan, met een bloeaende wonde aan het ach terhoofd Het was Th. B. uit Sluis kil- Hij wachtte voor de firma H. met goederen voor een zeeschip, dat in Terneuzen moest passeren. Dok ter Jiskoot verleende de eerste hulp, Daar hij een hersenschudding con stateerde. liet hij het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis vervoe ren. B. kon zich niets herinneren, maar gezien de toestand waarin hij verkeerde, moest het ongeluk buiten de auto gebeurd zijn. Een nader on derzoek heeft uitgewezen, dat B. in een twee en een halve meter diepe betonnen koker van de Westsluis moest zijn gevallen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Donderdagmid dag werd op de Londensekaai in Middelburg het reisbureau Intraned geopend. De Innternationale Trans- portagenture Nederland is een doch termaatschappij van de Scheepvaart mij. Nederland. De vestiging in Middelburg is de tweede in Zeeland. De heer P. Fok ker, eigenaar van een brandstoffen- annex mechanische werktuigenhan- del te Goes, is twee en een half jaar geleden begonnen in deze plaats. Hij is het ook die de supervisie heeft over deze nieuwe vestiging. De heer Fokker zei met de vesti ging van zijn reisbureau vooral te mikken op de grote industriële ex pansie in Zeeland, in verband met het organiseren van totaal verzorgde zaken- en studiereizen. (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT Retranche ment is sinds kort een aantal nieuwe straatlantaarns rijk. Het gemeente bestuur heeft tot aanschaf besloten met het oog op het internationale wegverkeer in het grensplaatsje. De lantaarns blijven ook 's nachts bran den. Op de foto staat een van de nieuwe lantaarnpalen nabij het ka rakteristieke molentje in Retranche ment. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op dinsdag 10 februari komt de gemeenteraad van Borsele in een openbare vergadering bijeen. Het college van b en w. verzoekt de raad een principe-besluit te ne men tot de uitgifte van een gemeen telijk voorlichtingsblad. In het meren deel van de opgeheven gemeenten was het gebruikelijk een voorlichtings- blaadje huis aan huis te verspreiden, waarin het gemeentebestuur de in woners informatie verstrekte over allerlei gemeentezaken. Het college is van mening dat de uitgave van een dergelijk blad ook in het nieuwe Borsele gewenst is. De agentia vermeldt voorts de be noeming van een aantal personeels leden voor de dienst gemeentewer ken. Burgemeester en wethouders achten het noodzakelijk om in ver band met de herindeling te komen tot een reorganisatie van de dienst. Voorts wordt voorgesteld akkoord te gaan met het aangaan van twee geld leningen bij de n.v. Bank voor Ne derlandse gemeenten. (Van een c-nzer verslaggevers) GOES De ANWB organiseert ook in dit seizoen in Goes, in de La gere Technische School aan de Berg weg een cursus „Pech Onderweg". De cursus duurt vier avonden en be gint; op 8 april. Belangstellenden (ook niet-leden kunnen meedoen) kunnen zich wenden tot ANWB, Plein 1940. Middelburg, tel. 4800. Lezing In het verenigingsge bouw Ons Dorpsleven in 's Graven polder zal de heer C. van den Berge afgevaardigde van Baijer AGR Che mie n.v. op de voorlichtingsavond 10 februari spreken over kwaliteit en kwantiteitsverbetering van appel soorten. Excursie Dames van de hervorm de vrouwengroepen 's Gravenpolder en 's Heer Abtskerke zullen 24 febru ari 's avonds een bezoek brengen aan de Morres meubelfabrieken te Hulst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De staatssecre taris van Cultuur, Recreatie, en Maatschappelijk Werk heeft voor het jaar 1969 voor en zestal recreatie projecten in Zeeland subsidies toege kend tot een totaalbedrag van f 1.553.334,-. Deze hadden betrekking op de vol gende projecten: Wemeldinge en Kat- tendijke (gezamenlijk project), aan leg picknickplaatsen met parkeer terreinen respectievelijk f 86.579,- en f 34 180,-; gemeenschappelijke rege ling Kustgebied West Zeeuwsch - Vlaanderen, opstellen basisplan voor West Z-Vlaanderen f 20.625,-, Wissen- kerke, recreatieweg Schotsman - Rui- terplaat f 1.317.750,-; Valkenisse, aan leg parkeerterrein aan de Galgeweg f 84.000,-; Yerseke, verbetering Bu- renpolderweg en bijkomende werken (als aanvullend werk) f 10.200,-. Met de door de staatssecretaris van economische zaken voor 1969 toegekende subsidies ter verbetering van de toeristische infrastructuur was voor drie projecten in Zeeland zoals gemeld een bedrag van in to taal f 937.200 gemoeid. Een subsidie van f 466.000,- was bestemd voor het toeristisch centrum „De Vogel" te Vogelwaarde (kampeerterrein en terrein voor het dagtoerismef. De subsidie voor uitbreiding van de jachthaven te Zierikzee bedroeg f 134.200,- en dat voor inrichting van de jachthaven te Breskens was f 337.000,-. Filmavond ANWB Woensdag avond 11 februari wordt in 't Dorps huis in Grijpskerke een uitgebreide filmavond worden gegeven door de A.N.W.B Toegang voor iedereen bo ven de 18 jaar gratis. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Vlissingse ge meenteraad heeft donderdagavond 'n bezoek gebracht aan het onlangs in gebruikgenomen, maar nog niet offi cieel geopende, nolitiebureau; een be zoek dat de enthousiaste commissaris J. van Marion typeerde als „de infor mele inwijding". Met trots gaf commissaris Van Ma rion een toelichting op hetgeen in het nieuwe gebouw van de Vlissingse po litie te zien is. Zo kon hij onder meer vertellen dat de apparatuur, zoals de meidtafel voorlopig de mo dernste, van Nederland is. Voorts zei hij dat nog niemand op het idee gekomen was van „dat had den we er ook wel bij kunnen heb ben", daarme eillustrerend, dat het nieuwe onderkomen van zijn korps aan „alle te stellen eisen voldoet" Na de toelichting in de ruime en ge zellige kantine konden de raadsleden zich overtuigen van de juistheid van de woorden van de commissaris, die tijdens de rondwandeling slechts een „mankementje" kon melden, n.l. de niet zo best bij de gordijnen kleuren de rode radiatoren van de verwar ming. De politie heeft van de architect de vrijheid gekregen het gebouw naar eigen inzicht in te richten. Het resultaat daarvan is dat de kamers van de verschillende diensten zoda nig bij elkaar gegroepeerd zijn dat de afdelingschefs bij elkaar in de buurt zitten, wat een snel contact mogelijk maakt. Tijdens de rondwan deling door het gebouw werd ruime aandacht besteed aan de schietbaan in het bureau en de ruimten van de dactyloseopische dienst. Na afloop bleken de raadsleden en het college van b. en w. zeer enthou siast over de nieuwe outillage van het korps gemeentepolitie. (Van onze correspondent) KAPELLE Vrijdag 20 februari om 1 uur 's middags zal via de vei- iingklok in Kapelle-Biezelinge wor den verkocht de opbrengst van plm. 60 ha knolselderij, die de leden van deze veiling in het komende seizoen willen telen op contract voor indus trie en export. Kapeile en omgeving is in de laatste jaren een van de belangrijkste Nederlandse teeltge- bieden van knolselderij geworden. Het vorig jaar bedroeg het areaal dat via deze veiling werd gecon tracteerd 65 ha. Onder normale om standigheden kan van het areaal van 60 ha een produktie komen van plm, 180ri ton knolselderij. Behalve de binnenlandse fabrieken hebben ook het buitenland en met name West-Duitsland en Frankrijk steeds interesse voor dit Nederlandse tuin- bouwprodukt. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden— en Noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven: 17595: A. M. Ketelaars briegoederenfa- briek, Duiveneestraat 8, Kruiningen- Reimerswaal. 17597 Cafébedrijf „Cantine Dorpshuis". Voorstraat 20, Wissenkerke (corr. adr. Wilhelmina- straat 12, Wissenkerke). 17461 Café bedrijf „Juliana" (filiaal), Haven straat 30, Colijnsplaat-Kortgene. 17599 Landbouwmachanisatiebedrijf K. C Dekker, Smidsstraat 12, Poort vliet. 17594 Voet- en schoenkundig pe- dicurebedrijf Tine Seymour, Kornoel jelaan 5, Middelburg. 17598 Fourage- handel J. Blok-Joosse en Co., Sloe- straat 25, Lewedorp - Borsele. 17603 Zee- en luchtpassages „Intraned", Londense Kaai 19. Middelburg, 17602 Hoveniersbedrijf B. Davidse, Klein Vlaanderen 109, Middelburg. 17601 Slagersbedrijf A. Sturm (eig.), Veer- sesingel 90, Middelburg. 1894 Autobe drijf Schipper Noord N.V. (filiaal), Nieuwstraat 50-52, Goes. 17600 Brood- lijsiersbedrijf J. Jacobse, Raven- steijnplein 4, Vlissingen.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2