WIM GROENEWEGEN IS BEST TEVREDEN „Nog veel schaven aan de taktiek" VIJFDE LUSTRUM VOOR KOEWACHT Fortuna is gehandicapt door zes schorsingen Twee keer kampioen REPORTAGES W.K. SCHAATSEN IN OSLO Jong Ambon bleef Avanti II de baas St.-Aloysius kan positie versterken KLOETINGE SPEELDE TE OUDERWETS IJshockeyteam voor w.k. 1970 Luctor tegen Tjoba II in topwedstrijd HYY '24 tegen SK Beveren SPELREGEL WEDSTRIJD JUNIOREN Nixon wil O.S. 76 in Amerika STERVOETBALLER KWALITEIT VOORTVAREND Rollenwedstrijd in Hoek van „Er op en er over" BADMINT0NC0MPETITIE Korfbal STANDEN Ben Mulder blijft voorzitter van de provinciale jeugdcommissie Tafeltennis Tweede ronde Vrijdag 6 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Op 32-jarige leeftijd, na 23 jaar actief bij de wed strijdsport betrokken te zijn geweest, heeft Wim Groenewegen in de afgelopen zomer een punt gezet achter zijn voetbalcarrière. Na de derde landstitel bij de zondagamateurs die Middelburg vorig seizoen behaalde vond Groenewegen het welletjes. Hij had inmiddels een aan bod van de zaterdagclub „Kloetinge" (4e klas) geaccepteerd om als trainer in dienst te treden en vooral dit laatste is een doorslaggevende factor geweest voor Wim Groenewegen om met voetballen te stoppen „Ik zou dan vier avonden per week in touw zijn geweest: twee keer deelnemen aan de training bij Middelburg en nog eens twee maal de jongens van Kloetinge onder handen nemen. Dat was gewoon niet te realiseren. Natuurlijk had ik nog wel enkele jaren als actief speler meegedraaid, want conditioneel voel ik me prima, maar tot nu toe heb ik er geen spijt van dat ik me heb teruggetrokken. Zo'n besluit moet je volgens mij nemen wanneer je nog niet te veel als voetballer bent gedevalueerd. Want het publiek laat je als een steen vallen wanneer ze merken dat je Op je retour bent- Wim Groen ;wegen heeft niet al leen een lange maai- ook een rijk ge varieerde voetballoopbaan achter de rug, een carrière waaraan hij veel prettige herinneringen heeft overge houden zoals hij zelf zegt. Als „jochie" van negen jaar droeg hij reeds de groen-wiitte kleuren van Middelburg. Direct uit de junioren kwam Wim reeds op 16-jarige leef tijd in het tweede elftal en maakte een jaar later zijn entree in het „eerste". En Groenewegen telde nau welijks 18 lentes toen hij reeds in het Zeeuws elftal werd opgesteld. Zijn talent was snel gerijpt en hij zou een nog meer dominerende rol gaan vervullen omdat hij zowel tech nisch als tactisch begaafd was. In 1960 ging* Wim Groenewegen voor Vlissingen spelen evenals Middel burg toen tweede klasser. „Middel burg draaide toen niet zo best en bij Vlissingen zag ik meer mogelijkhe den om me te ontplooien". Bij de rood-witten bleef de Zeeuw se stervoetballer niet lang want in het seizoen 1962-1963 ging Wim als semi-prof bij NAC spelen. Hij bleef vier jaar bij de Bredase club en had drie jaar lang zijn vaste plaats als spitsspeler. Alleen in het laatste seizoen bij NAC speelde Groenewe gen niet meer regelmatig in het eer ste. „Mijn vrouw kreeg steeds meer heimwee naar Zeeland en dat vrat aan mijn moraal. Tenslotte heb ik de knoop maar doorgehakt en keer de naar Middelburg terug. Maar wat heb ik in Breda eep leu ke tijd gehad. Tussen gerenommeer- den als Schrijvers, Laseroms, Can- jels, Rijvers en Van der Merwe voel de ik me buiten verwachting best op mijn gemak. De gedachte: wat moet ik hier als Zeeuws boertje eigenlijk komen doen, had ik snel naast me neergelegd. De Brabantse genoede- lijkheid overwon mijn schroom en ik was spoedig geacclimatiseerd. Na mijn terugkeer in de Zeeuwse hoofdstad kon ik zo de glorieuze tijd die Middelburg toen beleefde binnen stappen Middelburg prolongeerde immers in '66-'67 het landskampioen schap en een jaar later werden we weer districtskampioen al kwam de nationale titel niet in ons bezit. Erg leuk dat ik in mijn laatste sei zoen, dus vorig jaar, toch weer kon meemaken. Het staartje wat daarna nog achteraan kwam de twee wed strijden tegen de zaterdagkampioen V.V.O.G. om het uiteindelijke kam pioenschap van Nederland ach daar til ik niet zo zwaar aan. Echt met afbraakvoetbal heeft V.V.O.G. toen aan het langste eindje getrok ken, maar qua voetbal waren we toch veel sterker." Wim Groenewegen kan als voet baller het best worden bestempeld als eep strateeg; eep echte spelma ker. Hij zou in een elftal op alle plaatsen tot zjjn recht zijin gekomen omdat hij een surplus aan techniek en tactiek in zijn bagage had. Van het vakmanschap van deze lichtgewicht (67 kilogram en 1.70 m lang) op de grasmat etaleerde, pro fiteert nu de voetbalvereniging Kloe tinge waar Wim Groenewegen op de handen wordt gedragen als trainer. „Ik heb het daar best naar mijn zin, maar van de zondagvoetbal te rug naar het zaterdagvoetbal is na tuurlijk wel eep grote stap. Natuurlijk is ook het zaterdagvoet bal de laatste jaren kwalitatief wel omhoog gegaan maar ik heb toch wel gemerkt dat men daar de beoe fening van het voetbalspel toch nog te veel als louter plezier beleeft. Eigenlijk is men nog niet ambitieus genoeg om te trachten de hoogste top te bereiken. Kloetinge is een aardige ploeg maar er is voor mij nog veel te doen vooral ook op tac tisch gebied- Het moderne voetbal vraagt nu eenmaal dat men ook de tactiek goed onder de knie heeft. Ook de mentale instelling, de concentra tie voor een wedstrijd is uiterst be langrijk. Kijk, daar heb je tijd voor nodig dat is niet in een korte tijd te verwezenlijken. Ik tracht dat allemaal gemoedelijk op te lossen want ik ben geen dic tator. Ze af en toe durf ik de puntjes wel eens op de i te zetten maar for ceren doe ik niets, het moet alle maal groeien zoals bijvoorbeeld het moderne spelsysteem. Bij Kloetinge speelde men te ouderwets dat kon op die manier geen effect opleveren. Ik streef ook naar homogeniteit in mijn selectiegroep. Jammer genoeg laat dat wel eens te wensen over. De jongens moeten elkaar niet kwaad aankijken als de een wel eens plaats moet maken voor de ander. Het is in het belang an de gehele vereni ging. Sportiviteit staat bij mij altijd voorop. Zelf ben ik nooit geschorst geweest in mijn loopbaan en heb ook geen officiële waarschuwing gehad, misschien zegt dit genoeg. vVat me bij Kloetinge bijzonder warm maakt is het voortvarende be stuur en de vele contacten die ze hebben gelegd vooral in het buiten land. Deze trips buiten de landsgren zen zijn voor de clubgeest van on schatbare waarde want je komt eens uit je gewone doen. Ook het jaarlijks terugkerende toernooi op tweede pinksterdag is grandioos en organisa torisch een unicum in Zeeland." Wim Groenewegen gemoedelijk prater met pretogen die volledig Ln de sportsector is gebleven (hij werkt bij de Stichting Sportbelangen iin Middelburg) geeft tenslotte zijn visie op: wel of niet betaald voetbal in Zeeland. „Beslist nee", zegt Wim resoluut. Er zijn in onze provincie geen mo gelijkheden momenteel voor semi- beroepsvoetbal. Wanneer men stelt dat bijvoorbeeld Middelburg en Vlis singen zouden fuseren dan trekt men toch nog niet meer dan 6000 of 7000 toeschouwers. Dat is vandaag de dag te weinig om de financiële proble men het hoofd te bieden- Bovendien leggen de verre reizen te grote ver plichtingen op voor de spelers en voor het bestuur". Wim Groenewegen: „Ik streef naar homogeniteit in mijn selectiegroep" (Van onze sportmedewerker) HULST De voetbalvereniging Koewacht bestaat zondag vijfentwin tig jaar. Ondanks dit heuglijk feit zal er niet uitbundig gefeest worden. Dit zal pas gebeuren ais de lopende competitie al een heel eind achter de rug is, en de nieuwe competitie al weer om de hoek komt kijken- Een commissie van drie personen, be staande uit de heren C. van de Velde, R. van Damme en B. Suy, zijn name lijk druk doende om na de competi tie een feestdag ln elkaar te zetten. De huidige secretaris van de voet balvereniging Koewacht, de heer W. van Nieulande weet te vertellen dat de club in feite reeds langer bestaat dan vijfentwintig jaar. Na ontbonden te zijn geweest tijdens de oorlogsja ren, werd de club op acht februari 1945 heropgericht. „Maar", zegt de heer Van Nieulande, „een club mag volgen® mij niet een periode opge houden hebben te bestaan, wil men nog van een bestaande club kunnen spreken. Daarom bestaan we dan nu zondag aanstaande ook P3® vijfen twintig jaar. Toen reeds in septem ber de feestcommissie werd samen gesteld, hadden we niet voorzien dat we met zo'n lange competitietop zou den komen te zitten. Aan dit feit is het te wijten dat we niet tijdens de oprichin-gsdag met onze feestneuzen zullen op lopen". (Van onze sportredactie) BREDA De wedstrijd SAB-For- tuna, die op 23 november van het vorig jaar in de eerste klas afdeling Noord-Brabant KNVB) werd ge speeld, heeft voor de Bredanaars een bijzonder wrange nasmaak gekregen, Niet minder dan zes spelers van het eerste elftal werden zwaar gestraft: aanvoerder W. Jochems voor 3 wed strijden met de bepaling dat hij een jaar lang geen aanvoerder mag zijn (wegens geen medewerking verlenen aan de scheidsrechter), J. Vorsten- bosch voor 5 wedstrijden (wegens natrappen), W Vloerbergh voor 6 wedstrijden (wegens natrappen), M. Akkermans voor 7 wedstrijden (we gens bedreigen en poging tot slaan van de scheidsrechter), H. v. Dorst voor 7 wedstrijden (wegens bedrei gen en bemoeien met de leiding) en R. Piris eveneens voor 7 wedstrijden (wegens natrappen). Bovendien kreeg Fortuna een boete van f 100,25. De straffen gingen in per 22 januari j.l. Het bestuur van Fortuna heeft zich niet zonder meer bij de zaak neergelegd en voelt zich onrecht matig behandeld. Bestuurslid Van Dorst: „we proberen deze zaak recht te trekken en zullen er voor vechten, want deze uitspraak is niet eerlijk. Ik geef toe dat er spelers bij zijn, die terecht zijn gestraft, maar er zijn er ook gestraft, die niets hadden mis daan. Een van de spelers bijvoorbeeld heb ik zelf vastgehouden, toen de wedstrijd uit de hand liep. Ik weet dus pertinent zeker dat hij niets heeft gedaan. En toch werd hij ge straft. Dat noem ik niet rechtvaardig en daarom zijn we 'n hegor beroep gegaan. Maar ja, wat wil je? Je moet binnen acht dagen alle gegevens bij elkaar hebben en dat is een erg korte termijn. Bovendien duurt het onderzoek van de commissie van be roep dan nog een aantal weken en al die tijd zijn de jongens, en ik be doel hiermee diegenen, die ten on rechte zijn gestraft, toch maar de dupe. Over diegenen, die inderdaad schuld hebben maken wij ons niet druk. Dat die gestraft zijn vinden we juist en we hebben ze zelf (de club) ook gestraft. Maar voor de an deren zullen we vechten. Ik hoop dat het recht toch nog zijn beloop krijgt. De schorsing van de spelers heeft op de hele club een nadelige uitwer king. Ons eerste elftal is geruïneerd en we hebben afgelopen zondag te gen White Boys zeven invallers moe ten opstellen, 't Is toch te gek dat we een doelman bij de veteranen moeten lenen! Gelukkig hebben de jongens een sterk moreel getoond en zelfs met 3-2 gewonnen. Maar dan moet je eens kijken naar het achterland, dat de klap moet opvangen: Het tweede en derde elftal verloren met grote cijfers. En nog zouden wij ons erbij neerleggen als alles gerecht vaardigd was Maar alleen al de re denen, waarom de jongens zijn ge straft, laten veel te wensen over. Voorlopig zitten we er echter mee en is er niets aan te doen. Want je moet, hangende het beroep, je straf uitzitten. Als daarna toch gerechtig heid komt is het voor een groot ge deelte mosterd naar de maaltijd. Maar nog maals, we zullen er voor vechten. Het beroep kost ons hon derd vijftig gulden en als we niets te winnen hadden gooiden we dat geld hens niet zo maar weg. We heb ben het er graag voor over. Ik heb al een paar nachten niet kunnen slapen, want dat onrecht zit me niet lekker. Dat zal nog wel een tijdje duren, maar we zitten niet stil. We laten de jongens, die ten onrechte zijn gestraft, niet in de steek". Secretaris Van Nieulande, die in juni 1961 tot 't bestuur van Koewacht toetrad, weet uit het verleden van zijn vereniging niet zo heel veel te vertellen, aangezien het, archief van voor 1945 nergens meer is op te spo ren. De eerste voorzitter van Koe wacht zou de vroegere hoofdonderwij zer c- de Volder moeten zijn ge weest, een man die thans bijna acht kruisjes achter zijn naam heeft staan doch die nog steeds met de presta ties van Koewacht meeleeft. Het eerste voetbalveld van Koewacht moet aan de Molenweg achter de jongensschool hebben gelegen, ter wijl de kleedgelegenheid toendertijd in café De Oude Molen was. Met belangstelling ziet men in Koe wacht uit naar het nieuwe sport complex, dat evenals het hedendaag se aan de Wouterij in de onmiddellij ke omgeving van het zwembad zal komen te liggen. Het accent van dit sportcomplex komt te liggen op het nieuwe hoofdvoetbalveld, dat vol gende maand zal worden ingezaaid. In het seizoen 1971-1972 hoopt men dit in gebruik te kunnen nemen. Het ligt verder in de bedoeling dat er nog enkele bijvelden, alsmede ten nisbanen, aan dit nieuwe sportcorrr plex zullen worden toegevoegd- In Koewacht, met zijn 2500 inwo ners, is de voetbalvereniging met zijn vijfentwintig jaar de langst be staande vereniging van het dorp. De vereniging telt ongeveer 130 leden. Koewacht heeft vier elftallen, die deelnemen aan de competitie, name lijk een eerste en een tweede elftal bij de senioren en een A- en B-team bij de junioren. Het eerste elftal dat in de vierde klas H uitkomt bezet momenteel een middenmoot-plaats, zodat het Koewacht ook tijdens het zilveren bestaansfeest wel weer zal gelukken om vierde klasser te blij ven. De Koewachtenaren, die tijdens hun vijfentwintigjarig bestaan steeds of in de eerste klas van de Zeeuwse voetbalbond of in de vierde klas van de KNVB uitkwamen, kenden zoals trouwens de meeste verenigingen de gebruikelijke ups en downs. Twee maal proefden de Koewachtenaren het zoet van een kampioensfeest. De eerste keer tijdens het seizoen 1958- 1959, toen men zich na de uitwed strijd tegen Vogelwaarde kampioen mocht noemen. En een tweede maal tijdens het seizoen 1966-x967, toen we derom na een uitwedstrijd, namelijk tegen het Goese Robur 6e kam- pioensvlag mocht worden gehesen. „Vooral laatstgenoemd kampioen schap was mooi", zegt de secretaris van Koewacht. „Want die zondag was het juist kermis in het dorp'" Hij vindt dat zijn club het beste voetbal speelde tijdens de periode 1945-1950, mede door het feit dat de ploeg toen steeds een hartig woord je meesprak in de strijd van de eer ste klas van de Zeeuwse voetbal bond, doch nooit kampioen werd. Dit laatste wijdt hij aan het feit dat de ploegen, die toen in de Zeeuwse voetbalbond uitkwamen zeker zo sterk waren als het gros van de vierde klassers. die nu in de KNVB spelen. Het huidige bestuur van de voetbalvereniging Koewacht bestaat uit J. Geeraards (voorzitter), C. van de Velde (vice-voorzitter en penning meester), W. van Nieulande (secre taris), verder fungeren a-ls commis sieleden: R. van Damme, W. Mar tens, B. Suy, E. van de Broecke en W- van Acker. (Van onze sportredactie) HILVERSUM De NOS-televisie en -radio zullen het wereldkampioen schap schaatsen voor heren, dat op zaterdag 14 en zondag 15 februari in het Bislet-stadion te Oslo wordt ver reden, uitvoerig met rechtstreekse re portages begeleiden. De televisie zendt zaterdag van 15.00 tot 18.45 uur via Nederland 2 reportages uit van de strijd op de 500 en de 5000 meter. Op daarvoor geschikte momenten zal de uitzen ding worden onderbroken voor re portages van het wereldkampioen schap skiën in Selva di Val Gardena. Zondag worden van 13.50 tot on geveer 17.30 uur via Nederland I re portages van de ritten op de 1500 en 10.000 meter uitgezonden. Het programma wordt nu en dan SCHAATSEN Het bestuur van de stichting kunstijsbaan Utrecht, de baan zal in oktober open gaan, heeft de heer H. L. M. van der Leegte uit Eindhoven, die op 1 mei in dienst treedt, tot directeur benoemd. onderbroken voor journaal, week- journaal, verkeersinformatie, open baar kunstbezit, Skippy, de voetbal toto en beelden van het wereldkam pioenschap skiën. Verslaggever is Theo Koomen. De NOS-radio zenrdt vrijdag 13 fe bruari in het VPRO-programma tus sen 20.00 en 20.30 uur via Hilversum 1 een ongeveer 10 minuten durend verslag uit van de loting alsmede en kele vraaggesprekken. Zaterdag 14 februari worden de programma's op Hilversum 2 tussen 15.00 en 19.00 uur onderbroken voor reportages van de belangrijkste rit ten op de 500 en 5000 meter. Zondag 15 februari worden reportages gege ven van de belangrijkste ritten op de 1500 en de 10.000 meter en wel tus sen 13.05 en 14.30 uur via Hilversum 3 en tussen 14.30 en 17.00 uur in het sportprogramma „Langs de lijn" via Hilversum 2. In het tweede gedeelte van „Langs de lijn" (18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 1) volgt een na beschouwing. Verslaggevers zijn Dick van Rijn, Fred Racké en Peter van Brakei DEN HAAG (ANP) De Neder landse ijshockeybond heeft zeventien spelers aangewezen voor het toernooi om het wereldkampioenschap 1970 in de C-groep (de poule van de zwak ste landen) dat van 13 tot 22 februari in Galati (Roemenië) wordt gehou den. Het Nederlandse team zal op 5 februari nog een oefenwedstrijd spe len tegen Den Bosch in het stadion De Vliert. De zeventien geselecteerden zijn: Van de Boogaard, Van Gurp, De Groot, Bolsius en Van Dommelen (Den Bosch), De Wit, Roomer, Ma nuel. Gentis, Bakker en Ruesche (H'ijs Hokij), Van Dam, Christiaans, Van Gooi, De Kok. Herijgers en Simons (Tijsc Trappers). (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Zeeuwsch- Vlaamse wielerclub „Er op en er over" organiseert zaterdagavond een rollenwedstrijd in Hoek Het „droogfietsen" wordt gehouden in cafe s Lands Welvaren. De avond begint om zeven uur. De opbrengst van het sportieve gebeuren komt ten goede aan de has van »»Er op en er over". (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN Ofschoon Jong Ambon zonder Visser en mevrouw Sapulette tegen Avanti 2 moest uit komen, is het voor de leiders van de le klas A van de badmintoncompeti- tie toch gelukt om beide punten op de Middelburgers te veroveren. Het is traditie dat Jong Ambon met ster kere heren uit komt, terwijl als re gel de dames van Avanti aan het langste eind trekken. Zo ook nu weer. Na zes partijen was de stand 3—3. De eerste mixed had een merk waardig verloop. De eerste game ver loren Marjan Bokhorst - C. Verbeek met 015 van het echtpaar Manuhu- tu. Het Avanti-duo vocht in de twee de game zich terug naar een 18-14 overwinning. De derde game. die bij zonder spannend eindigde in 1511 voor het echtpaar Manuhutu. Ook de 2e mixed kon Avanti niet winnen, zodat uiteindelijk Jong Ambon met 5 —3 won. De andere wedstrijd in de eerste klas Zierikzee 1 Fifteenth Point 1 eindigde in een 80 uitslag voor de thuisclub. In de tweede klas werd Astroiden 1 door een 62 overwinning op Ma rathon 2 kampioen. Het Souburgse team heeft vanaf het begin van de competitie de ranglijst aangevoerd en heeft de andere teams steeds met forse score teruggewezen. Ril- landia 2 klopte Avanti 3 met 6—2. In de derde klas kwamen het twee de en derde team van Fifteenth Point tegen elkaar uit. Het tweede won met 71. Avanti 4 startte slecht te gen Wings 4, want de eerste partij, het herendubbel, ging verloren. Dit bleef echter de enige winst voor de bezoekers uit Koudekerke, want de rest van de partijen werd door de thuisclub gewonnen. De score van 2 wedstrijden: Eerste klas A: Avanti 2 - Jong Am- bon 1 3—5, HE. C. Verbeek M. Ti- tiheru 715, 115, G. Duden - D. Manuhutu 915, 215;. DE: C. Du- den mevr. Manuhutu 119, 114, M. Bokhorst C. Hoff 11—6, 11—2, GD: M. Bokhorst - C. Verbeek echtpaar Manuhutu 015, 1814. 11 15; J. de Kater - G. Duden C. Hoff M. Titihutu 715, 315; HD: G. Duden - C. Verbeek D. Manuhutu - M. Titiheru 815, 615; DD: V. Duden - J. de Kater D. Manuhutu - C. Hoff 6—15, 18—17, 15 —8. Tweede klas: Marathon 2 As troiden 1 26. HE: H Ploegaert J. Borremans 415, 1814, 915; R. van Heuven E. Malicki 5—15, 16—17; DE: me vrouw van Rooyen - I. Schenkel 2 11, 111, mevr. Lammers - A. v.d. Dood 1210, 112, GD: mevr. Lam- (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de micro-korf balcompetitie zal Tjiba zich in de landelijke afd. niet verder omhoog kunnen werken nu Quick op bezoek komt. Swift I kan met de nodige wils kracht bovenaan de ranglijst blijven door BKC te verslaan. In de Zeeuw se afdelingen ontmoet Togo I in af deling IA Zuidwesters I, dat voor de Goesenaren een te zware kluif zal zijn. In afdeling 1B een belangrijk duel Luctor en Tjoba n beide nog zonder verliespunten, ontmoeten elk aar. Een felle strijd is te verwach ten, en daarbij is Luctor licht favo riet. In afdeling 2A zal BKC een te zwa re opgaaf krjjgen tegen Zuidwesters II. In afdeling 2B kan Togo III zijn positie verder uitbouwen door een o- verwirming op TOP I. Hiervoor zullen de Goesenaren echter alles moeten geven, want TOP staat bekend als een ploeg, die niet gauw opgeeft. O- lympia krijgt de kans wat beter in haar spel te komen tegen Swift Sinds de degradatie uit de eerste klas veldkorfbal is het met de ploeg uit Wilhelminadorp niet best gegaan. In de afdeling 3A kan Ondo twee over winningen behalen: op Blauw Wit II en daarna op Luctor II, Blauw Wit II kan van Vedo II winnen en ook Luctor II moet van Vedo II de punten kunnen afsnoepen. In de juniorenaf deling I kan Tjoba I een stuk op de ranglijst stijgen. Het is niet te ver wachten dat Blauw Wit en Togo daar veel aan kunnen doen. In de junio renafdeling II krijgt Luctor het ui terst moeilijk. Tegen Tjoba II wordt het vermoedelijk te zwaar en ook te gen Volharding zullen ze wel aan het kortste eind trekken. Volharding kan, door Tjiba II achter zich te la ten, de volle winst mee naar huis ne men (Van onze sportmeaewerker) HULST HW'24 uit Hulst zal tijdens de komende weken enkele vriendschappelijke wedstrijden spe len tegen gerenommeerde tegenstan ders. Zo zal het zaterdagmiddag te gast zijn bij de amateur aerste-klas- ser Middelburg. Te Middelburg zal om half drie worden gespeeld. Op donderdagavond om zeven uur treedt de blauw-gele formatie aan op het Freethiel-stadion te Beveren, waar tegen de Belgische eerste divisie- ploeg SK-Beveren zal worden ge speeld. mers - H. Ploegaert I. Schenkel - J. Borremans 13-15, 1418, mevr. Van Rooyen - R. v. Heuven A. v. d. Dood E. Klaassen 1215, 415; HD: R. van Heuven - H. Ploegaert E. Klaassen - E. Malicki 815, 18 13. 157, DD: mevr. Lammers - mevr. vém Rooyen A. v.d. Dood - I. Schenkel 14—18, 4—15. Tweede klas Astrodden 1 8-16 Avantie 3 9-5 Marathon 2 9-12 Wings 3 9-4 Zierikzee 2 8-11 Riliandia 2 9-4 Derde klas Astroiden 2 8-15 Wings 4 9-8 Marathon 3 7-11 Fift. Point 2 8-6 Avanti 4 8-8 Fift. Point 3 8-0 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben Mulder, de bijna officieel aangestelde hulpcon sul van de KNWU voor boven de Westerschelde blijft voorzitter van de provinciale jeugdcommissie. Mulder, die eerst bang was dat beide functies niet te combineren waren, kreeg van consul Ben IJsebaert te horen dat er geen bezwaar tegen bestond om h«t jeugdwerk in Zeeland te blijven domi (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Nadat St.-Aloy sius reeds vier tegenstanders in het zand heeft doen bijten in de promo tiecompetitie van de landelijke over gangsklas E, zijn de Zeeuwen zater dag aan de vijfde en laatste tegen stander toe van de eerste helft. Ook in Nijmegen tegen Ons Vermaak 2 ligt winst in het verschiet. Zeer belangrijk is verder de ont moeting tussen de nummers twee en drie, Jeep en Irene 2. Een punten verdeling zou St.-Aloysius nog vaster aan de leiding brengen. Belcrum 2 kan tegen Red Star opnieuw een winstpunt bemachtigen. Het verrassend goed spelend Big Smash 1 ontvangt in de eerste klas leider St.-Aloy 2 doch het zal met een nederlaag genoegen moeten ne men- St.-Aloy 3 heeft winstkansen tegen Wilno 2 ;n Vlissingen. ONA 1 zal twee winstpunten boeken tegen Pzem 1. Koploper St.-Aloy 4 krijgt het in Biggekerke tegen het sterke Big Smash 2 zwaar te verduren en het zal in topvorm moete-n zijn om de ongeslagen positie te handhaven. St.- Aloy 5 start in de derde klas B on getwijfeld met een overwinning op HVB. (Van onze sportmedewerker) HULST Vandaag zal de tweede ronde van de spelregel-wedstrijd voor junioren in Zeeuwsch-Vlaanderen worden gespeeld. Dit zal gebeuren in de Stijfsel- en Glucosefabriek in Sas van Gent. Het aanvangsuur is ge steld op kwart over zeven. De acht tien deelnemende teams zijn in drie poules vain zes ronden verdeeld. De deelnemende ploegen zijn: poule 1: AZVV, Corn Boys, Honte-nisse 2, HVV 5, Schoondijke 1 en Vogelwaar de 1. Poule 2: Axel 1, Corn Boys 1, HVV 1, Schoondijke 2, Terneuzen 4 en Vogelwaarde 2. Poule 3: Axel 2, Corn Boys 3, Hoek 1, Koewacht 1, RIA 3 en Sluiskil 3. WASHINGTON (ANP) Presi dent Nixon heeft zijn steun gegeven aan het plan om ter gelegenheid van de 200ste onafhankelijkheidsdag de Olympische Spelen van 1976 in Ame rika te organiseren. De Amerikaanse president zegde woensdag toe, dat alle officiële Olym pische afvaardigingen zullen worden toegelaten, ook de vertegenwoordi gingen van de communistische lan den, waarmee de Verenigde Staten geen diplomatieke betrekkingen on derhouden. Kandidaten voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1976 zijn onder meer Moskou en Los An geles. terwijl de Verenigde Staten Denver kandidaat hebben gesteld voor de Winterspelen van dat jaar.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7