Terneuzense Boys klopte Sleeuwijk Postpapier Boekhandel Van de Sande POCKET- Drukkerij VERTEGENWOORDIGER Ik wil straks wat geld achter de hand hebben. Hoe moet ik sparen? Sparen? De Amro Bank is er voor. MARIO PUZO UITSLAGEN Van de San Je Zo Juist verschenen s Publiek èn gangsterwereld ontsteld Sensationeel en actueel zonder weerga.,» Eindelijk de sluiers opgelicht! V hebt Onvrijheid W.V.VV.V.V boeken VAN DÊ SANDE WVWVW.W Luchtmacht CARRIèRE OP TE BOUWEN Maandag/dinsdag 2 en 3 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA De kans dat het zuide lijk zaterdagamateurvoetbal het ko mend seizoen twee eerste k lassers heeft is groter geworden. Bij de vier clubs die momenteel boven de streep staan zijn zowel Kozakken Boys als SSC '55. Kozakken Boys won afge lopen zaterdag van Quick Boys uit Katwijk en SSC klopte Rijnsburgse Boys door een doelpunt van Jan den Rooyen in de zestiende minuut. Rijns burgse Boys kwam door deze neder laag met één punt verschil nu onder da streep van de bovenste vier. Sprang kon het in Pernis tegen leider DOTO niet bolwerken, maar verspeelde niet veel terrein, omdat ARC ook geen punten verzamelde. SIZO speelde niet, waardoor de Sprangenaren op de derde plaats van onderen bleven. In de derde klas leed BVC zijn eer ste nederlaag op eigen veld. De Oos- terhouters waren in het veld .sterker, maar Roda Boys maakt één punt meer. Een hard schot van Groote- boers ketste van de lat terug en ver hinderde een gelijk spel. Van de ne derlaag van BVC profiteerde behalve Roda Boys ook Woudrichem gedeel telijk, door bjj Good Luck één punt weg te halen. Beide ploegen kwamen niet tot doelpunten, IJm van Straten en Jan van Straten kregen de kans bij Woudrichem en J. Verduijn zag zijn schoten gestopt door doelman Van Straten en de kruising van paal en lat in de weg staan. Het bleef een doelpuntloos gelijk spel. Terneuzense Boys werkte zich hoger op door Sleeuwijk geen kans te geven. AZW bleef hekkesluiter als was de neder laag bij Krabbendijke maar op het nippertje. In Vier A behaalde Seolto een knap gelijk spel bij het in degradatie ver kerende Zuilichem. In een harde wed strijd kopte Broeders een kwartier voor tijd de gelijkmaker achter de voortreffelijke doelman Bakx, voor wie het betaalde voetbal al belang stelling toonde. Wilhelmina kwam hier op de tweede plaats door een overwinning op streekgenoot SDO, dat het zonder zijn keeper Van den Anker moet doen. WN zag zijn veld afgekeurd. Beatrix maakte Wit Zwart een illusie armer, de Bosschenaren kwamen door Van Hasselt aan de overwinning. Zwaluwse Boys en Nivo Sparta speelden voorzichtig en kwa men niet tot doelpunten. In de vierde klas B gaat de strijd nu tussen Smerdiek, dat won van Nieuwland en WHS dat met zijn schutters Moerland en De Witte vijf maal de roos van Chrislandia troffen. Groeneveld redde de eer Voor de Hei- ningers, die zich nu wel kansloos kunnen noemen. Yerseke bracht het niet verder dan een gelijk spel tegen Wissenkerke. Hoek bleef tevergeefs wachten op scheidsrechter De Rooy uit Waalwijk en Veere kon onver richter zake terug. Kapelle moest toe zien hoe Kloetinge driemaal scoorde. De enige club, die eventueel Smer diek en WHS nog zou kunnen be dreigen, lijkt Hoek, al zal vijf punten achterstand wellicht te veel blijken. In de hoogste klas B deed De Meeuwen van zich spreken door bij Noordwijk, dat op dé tweede plaats staat, een gelijk spel weg te halen. Arnemuiden moest zijn meerdere er kennen in leider Zwart Wit uit Rot terdam. 2e klas A: SSC '55Rijnsburgse Boys 10; SIZO—Huizen (afgelast; NDSMSpijkenisse 10; 's-Gravan- zande SV—ARC 2—1; DOTO— Sprang 30; Kozakken BoysQuick Boys 20. 2e klas B: ArnemuidenZwart Wit 13; NoordwijkMeeuwen 00. 3e klas Zuid: Terneuzense Boys— Sleeuwijk 30; NOADDinteloord (afgelast); BVC '54—Roda Boys 1—2; KrabbedijkeAZW 32; Good LuckWoudrichem 00. 4e klas A: ZuilichemSeolto 11; Wilhelmina '26—SDO 1—0; WN— Brakel (afgelast); Beatrix '63Wit Zwart 10; Zwaluwen BoysNivo Sparta 00. 2e klas B: YersekeWissenkerke 33; WHSChrislandia 51; Smer diekNieuwland 20; HoekVeere (s.n.o.); KapelleKloetinge 03. Drukker!) PEETVADER •1 vele malen gelezen en.... op de TV gezien, hoe in het machtige Amerika gangsterbenden vrij spel schijnen te hebben en op uiterst ge raffineerde en meedogenloze wijze hun misdaden volvoeren. U hebt zich ongetwijfeld óók wel eens afgevraagd, hoe de misdaden mogelijk zijn met zo'n uitgebreid politie-apparaat en of men nu wer kelijk geen paal en perk kan stellen aan al die wandaden. Hebt u wel eens gelezen over de Maffia in Italië en haar terreurdaden en moorden? Welnu, ook in Amerika bestaat zo'n Maffia-organisatie en ..zij heerst daar oppermachtig. In de opzienbarende roman „De Peetvader" van MARIO PUZO, die zojuist is verschenen, leest U niet alleen alles over die Amerikaanse Maffia, maar In een ademloze spanning als in de beste misdaadroman, wordt u betrokken in de activiteiten van die machtige en perfect ge organiseerde misdadigersbenden, die te zamen de Maffia vormen en die een net over de Verenigde Staten zijn verspreid. U maakt kennis met Don Vito Corleone. die gevlucht voor de bloedwraak op Sicilië, als „de peetvader" onbeperkt heerst over de vijf families (oftewel benden), die de Maffia-misdaden in Amerika leiden. Don Corleone is mateloos rijk en zijn machtige invloed reikt tot in de kringen van rege- ging en politici, rechtspraak, vakbondtn, politie en zelfs tot in Hollywood, waar bekende acteurs in de greep van Maffia zijn geraak*. Don Corleone heeft zijn rijk met bloed en een onstellende wreedheid gesticht en hij is erin geslaagd misdaad in „recht" te doen veranderen. Naast een dringend beeld van de Peetvader, een voorname, indruk wekkende figuur, die door zijn optreden en bijzondere kwaliteiten aterk uw aandacht zal trekken, maakt u ook kennis met de vele an dere leiders, hun families, de lijfwachten en de „killers", kortom, met het hele, ingewikkelde apparaat van de Amerikaanse onderwereld, de Cosa Nostra. U zult, geachte lezer, dit boek gewoon niet meer uit de hand kunnen leggen, zodra u eraan bent begonnen, want een ge heel onbekende, satanische wereld gaat voor u open 1 Vanzelfsprekend eiste deze unieke feitenroman in de hede wereld voor zich op en hij werd in Amerika een bestseller van de eerste orde. Boekhandel Wie tussen de sex-lectuur van de laatste jaren een als belangrijk en vrij spectaculair aangeduide politie zaak van Ursula Trauberg onder ogen krijgt, is al gauw geneigd om er eens lekker een avond voor te gaan zitten. Immers, de uitgever spiegelt een indrukwkend stukje le vensgeschiedenis voor, waarin Ursula haar grote onvrijheid tot en met haar 24ste levensjaar beschrijft. Een on vrijheid echter, die via honderden mannenlichamen blijkt te lopen; fi guren met alcoholische en soms ook sexuele afwijkingen die je in ie der walletjes-boek steeds weer terug vindt Dit gaat zo 230 dichtbedrukte bladzijden lang Dan is de sensatie die wordt aangeprezen, van een op rechte politiezaak al lang weg. De rechtszaak wordt dan in de laatste 35 pagina's afgewerkt door de samen steller yan het boek, Martin Walser. Hij heeft zich beperkt tot de zitting in het kort de commentaren van de deskunndigen en in een apart hoofd stuk nog reacties van mensen uit het leven van Ursula, die na haar moord op de vrouw van haar minnaar hun mening over het meisje geven. Het levensverhaal door Ursula in de ge vangenis zelf genoteerd, mag dan erg levensecht lijken, met wat meer werk en goede combinatie van de be schikbare mogelijkheden had de sa mensteller er bepaald meer van kun nen maken. Ursula Trauberg: De grote on vrijheid (Uitg. A. Bruna) Tijden de oorlog zijn er in ons land meer vliegtuigen neergescho ten dan in enig ander land, zeker ais men de „wrakkenintensiteit" per vierkante kilometer rekent. Bijna 3000 RAF-vliegtuigen, 2000 vlieg tuigen van Luftwaffe en rond 1200 Amerikaanse toestellen stortten in Nederland neer. Alleen al in het IJs- selmeer liggen naar schatting vijf tot zeshonderd vliegtuigwrakken. Deze weinig bekende feiten komen uit „Onze Koninklijke Luchtmacht" een mini-luchtvaartencyclopedie in drie deeltjes. De samensteller en schrijver van dit driedelig werkje is maj. A.P. de Jong, in het dagelijks leven plaatsvervangend hoofd van de Luchtmacht Voorlichtingsdienst en daarnaast deels op eigen initia tief luchtmachthist ir:cus Overi gens is de bovenstaande informatie typerend voor de schrijver van deze boekjes Hij is immers zelf waar schijnlijk wel de grootste autoriteit in ons land op het gebied van de identificatie van al lang vergane of destijds volkomen stukgeschoten vlieg tuigwrakken en wat belangrijker is: van hun bemanningen Nog altijd krijgen families in Engeland, Ame- ka, Canada, Australië. Nieuw Zee land plotseling bericht waar en hoe zoon. broer en vriend destijds is ge- ■Mieu<eld VjQt families die net al jaren moesten doen met een simpel vermissingsbericht blijkt, dat nog al tijd van het allergrootste belang te zijn. Het is een speciale taak van de luchtmachtbergingscüenst en het exuiosieven-opruimingspeloton om dize „echo's ui. het verleden te ont- jijteren" De drie deeltjes Vlieg dagen en geleidewapens van de luchtverdediging (1/; Tactische lucht- st dkrachten (2i en Vlieger- en I it i imachtopleiiing-a (3) geven »tn compact maar volledig beeld van de luchtmacnt van vandaag. Als 7i canig kunnen zij dienen als na- ilagwerkjes voor allen die op de een of andere manier w i eens iets met ie luchtmacht te maken hebben, maar ook voor da gewone lucht vaartenthousiast.. Onze koninklijke luchtmacht (3 dlndoor A. P. de Jong (Alken- reeks Alkmaar). Noordstraat Terncuzan Hierlangs afknippen Hierbij bestel ik: ex. MARIO PUZO „De Peetvader" k 18,80 NAAM: ADRES: PLAATS: Handtekening: Heden werd nog vrij onverwacht van ons weg genomen onze lieve en zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante ADRIANA HOFMAN weduwe van Hubregt de Lijzer op de leeftijd van 75 jaar. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Familie Hofman Familie De Lijzer Terneuien, 31 januari 1970. Emmalaan 1. Condoleantie-adres: Terneuzen. I, de Ljjzer, Tulpstraat 3, De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. woensdag 4 februari des n.m. 2.45 uur, na voor afgaande rouwdienst in Scheldeoord, aanvang 2 uur. VAN De SANDE Noordstraai 55 Terneuzen Uw fcs voor GEJOURTF- KAArt TJkS HU WEU IKS. KAARTEN Wij zijn een gerenommeerde firma, al 15 jaar hebben wij contact met honderd duizenden kopers. Wij brengen hoogstaande artikelen, welke grote belangstelling genieten. Wij bevorderen op een unieke zowel als zeer effektieve wijze ons directe-verkoop- systeem. Elke met een dergelijke steun kan verkopen. Maar wij zoeken een medewerker die eerzuchtig is, die wil en kan verkopen. Een medewerkePdie in een prettig verkoopklimaat een ver boven het gemiddelde inkomen wil verdienen. Uw verkoopkwaliteiten, doorzettingsvermogen en de wil om te werken zijn voor «ns bij uw beoordeling doorslaggevend, niet de branche, waarin u werkt. De nieuwe medewerker ontvangt vanaf de eerste dag een vast inkomen en een degelijke opleiding. Leeftijd tussen 21 en 45 jaar, bij voorkeur in het bezit van een eigen auto. Denkt u aan bovenstaande eisen te kunnen voldoen en wilt u een voldoende, zelf standige werkkring en de mogelijkheid een belt u ons dan dinsdag 3 februari tussen 9.00 en 18.00 uur op, tel. 03406 - 2236 voor het maken vam een afspraak met de verkoopleiding. U kunt eveneens schrijven met vermelding van uw personalia onder nr. 26492 van dit blad. Waar sparen mensen voor? De een voor een kleuren TV. De ander voor zijn vakantie En de derde voor een nieuwe auto. Natuurlijk zijn er ook heel walmensen met een minder concreet doel voor ogen. Ze sparen gewoon omdat ze een kapitaaltje willen vormen. Voor de oude dag misschien. Of uit voorzorg, voor het geval dat Of voor de kinderen. Of om straks dat .huisje buiten te kunnen kopen. Wie weet. Waarvoor u ook spaart, al spaart u gewoon om een beetje rijker te worden, u doet uzelf te kort wanneer u niet goed let op de rente die u kunt krijgen. Misschien krijgt u vandaag maar 3Vz, 4% rente Misschien krijgt u wel helemaal geen rente- omdat u uw spaargeld zélf bewaart met alle risico's van dien. Bedenk dat u bij de Amro Bank 4V2% rente kunt maken op uw spaargeld. Of 5%. 'Of 51/2%. Of 6%. Ja, zelfs 7%. Bij de Amro Bank. Sparen bij de Amro Bank betekent: uit uw geld halen wat erin zit. Uw geld voor u laten werken. Een lief extraatje verdienen zonder dat u er iets voor hoeft te doen. De AMRO Bank rekent zó: hoe langer u uw spaargeld wilt missen hoe meer rente u krijgt. Op een AMRO Spaarboekje of Spaarrekening: 4Vz%. Bij een opzegtermijn van 3 maanden: 5%. Van 6 maanden: 51/2%. Van 12 maanden: 6%. Bij een vaste termijn van 24 maanden: 7%. Duizend gulden weggezet op een AMRO Spaarrekening van 7% is na.een jaar al f 1.070.- geworden. Stel dat u f 2.000.— zou hebben waar u niet direct aan hoeft te komen. Nu een simpel sommetje: f 2.000.— op een 7%-Amro Spaarrekening rente na één jaar f 140.— f 2.000.- tegen b.v. 31/2% rente na één jaar f 70.— Verschil f 70.- Dat wil zeggen: op die 7%-Amro Spaarrekening hebt u na één jaar al f 140.- rente; dat is f 70.— méér dan u bij 3Vz°/a zou hebben gekregen. U wilt natuurlijk ook best een beetje rijker worden. En uzelf zeker niets te kort doen: u hebt immers recht op de hoogst mogelijke rente! Loopt u dan morgen eens langs bij een kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Daar geeft men u graag alle inlichtingen. (Als u dat wilt óók over de AMRO Privérekening met zijn unieke giroservice. En over de AMRO Lening met zijn plezierige condities.) Komt u gauw eens langs?

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4