Weg en viaduct in wording bij Boeregat te Hoek Samenwerking nodig op toeristisch gebied Feest bij harmonie De Volharding AFSCHEID VAN MR VERHAGEN, Gedeputeerde A. van Geesbergen: JASPERINA Dl JONG IN KLOOSHRZANDE NU OOK IN BREDA MARKETING-OPLEIDING MARKETING-ASSISTENT Commissaris onthulde aan watersnood Rechtstreekse lijndiensten Waalwijk - Milaan v.v. Waalwijk - Osnabrück v.v. Terneuzen Burgerlijke stand de hoog-gewaardeerde, bekende van het 1SW COUPON No. 3 CB 2 internationaal centrum voor transportexpeditie, douane, opslag en distributie APPELS WAALWIJK NV. daandsg/dinsdag 2 en 3 februari 1970 DE VRIJE ZEEUW Geboren Erwin Ce Una Paulina zoon -van; Wesdorp, Alphons Leonar- dus en de Bruijn, Prudentia Leonie Maria, Temeuzen, Grenulaam 1; Jo- aanna Cornelia, dochter van; Bakker Jacob Willem en Haaring, Alida, Axel, Magrette 37; Michel, zoon van: van de Linde, Abraham Jacobus en Geersdaele, Paulina Maria Ter- neuzen, Axelsestraat 18; Pa tricia Eliana, dochter van: van Opdorp, Erwin Herman en Pijpelink Fruncina Sara, Terneuzen, Rozenstr. 166; Jan Willem, zoon van: Bliek Johannes Marinus en van de Wege Adriana Elisabeth. Terneuzen, H. Heijermansstraat 73; Susanna, doch ter van; de Feijter, Jan en de Zoete Eefke, Axel, Singelweg 65; Saskia Elvire, dochter van; de Vries, Jakob Klaas en Mirrer, Marie Magdalena Terneuzen, N. J. Hartestraat 20; In- grid Frangoise, dochter van: Defoer, Johannes Petrus Hendricus en van Velzen, Stephanie, Terneuzen, Berli- ozhof 4; Anthonina dochter van: den 'i.*iincr, Abraham Jacobus en de Poe ter, Geertrui, Axel, Chopinstraat 19; Ingrid, dochter van: de Reus, Dirk Jan en van der Have, Jacomina Ma rie, Terneuzen. Joh. Vermeerstraat 3; Arthur Richard, zoon van: Schoen maker, Gerrit en de Zoete, Alida Martha Cornelia. Terneuzen, Schu- mannstraat 27; Mare, zoon van: Markusse Jan Gelijn, en Hoogen- boom, Maria Margaretha Temeuzen Handellaan 68; Wendy Joseph Irma, dochter van: Baart, Leonardus Wal ter, Maria en de Houx, Maria Chris tina. Westdorpe, Graaf Jansdijk A 177; Johannes Jannis Eduardus, zoon van: Ras. Eduardus Charel en van de Walle, Jozina, Sas van Gent, St. Janstraat 17; Christine Elisabeth dochter van: Meerman, Cornells en Mesu, Jannetje Pieternella, Axel, v. d. Moereslraat 10b; Danny zoon van: de Waal, Alouisius, Johannes en de Klerk, Rosa Maria, Temeuzen, Tho- lensstraat 28; Adriana Maria Eliza beth, dochter van: Keulemans, Hen drik Johannes en Baart, Elizabeth Hendrika Johanna Terneuzen. Stijn Streuvelsstraat 10. Ondertrouwd Heer, Siegmund, Bruno 27 j. Lillienthal (W-Dld), Wer- weg 8 en: Smallegange, Elisabeth, Maatje 24 jr. Terneuzen, Oudeland- seweg 17a. Toekomstig adres: Lilien- thal (W-Dld.); Buysse, Robert, 48 jr. Zelzaete, Patronagestraat 11 en: Van der Spiegel, Mariette Clementina 42 jr. Temeuzen, Diepenbrockstraat 251 Toekomstig adres: Temeuzen Diepen brockstraat 251.; Doorns, Adriaan, 23 jr- Temeuzen, Aagje Dekenstraat 17 a-b en: van der Linde, Maria Elisabeth 21 jr. Terneuzen, Bern- hardstraat 29 a-b. Toekomstig adres: Temeuzen. Aagje Dekenstraat 17 a-b: Van Doeselaar, Jacobus Cornells 24 jr. Temeuzen, Geraniumstraat 18 en van Fraassen, Dina Catharina 19 jr. Terneuzen, Leeuwenlaan 15. Toekom stig adres: Hoek, Korenbloemstraat 12. Getrouwd Hulsbergen, Francois Karei, 19 jr. te Hellendoorn, Nijverdal Oude Markt 1 en: van Doeselaar, Tooo Jannette 18 jr. Terneuzen, Ge raniumstraat 18. Toekomstig adres: Temeuzen Geraniumstraat 18; Overleden Riddering, Jannetje 86 jr. geil. gew. Sas van Gent; Lan- geraert, René Petrus Bernardus, 58 jr. geh. Biervliet; de Wolf, Johanna Elisabeth Leonorda Maria 32 jr. e.v. Geirland M C L; Moens, Irma Maria 58 jr. geh. Biervliet; Lansu Anna Philomena Christina 69 jr. ongeh- Clinge; de Nijs, Florentinus 72 jr. gah. Temeuzen, Oostkolkstraat 4; van Damme, Maria Angelina 56 jr. ongeh Temeuzen, Tuinstraat 16; de Feijter Marinus Gijsbregt Pieter 71 jr. geh. gew. Terneuzen, Verrieststraat 5. Ingekomen personen J. Elzinga, Bachlaan 48, Mariekerke; A A J Ranuneloo, Nieuwstraat 34, Nijmegen F H M A de Meyer, Voltastraat 1, Tilburg; I B C Janssen, Erasmus- straat 59, Breskens; C A Dees, Steen- kamplaan 96, Axel; J H Gouka, Breitnerstraat 35, Breda; D M de Bruin, Beethovenhof 142, Wissenker- ke; E Hamelink, Kerkhoflaan 34, Ossendrecht; D Louwman. Diepen brockstraat 93, Dordrecht; D Maw- son. Bellamystraat 125, Portugal; H F J. Bijsterveld, Goessepolderstr. 15, Westdorpe; K D Hamelink Ma- risstraat 4, Zaamslag; H M van der Hoeven, L Kerkstraat 34, Rotterdam. Vertrokken personen L Stenvert Koninginnelaan. 12, Vlissingen; R J H Mulder. IJsbaanstraat 17, Rijswijk ZH; R Broekhuis, Margrietstraat 36 a-b, Sas van Gent; H Stujj. Irene- straat 7, Vlissingen; J W Lamain Amberboomstraat 54, Thalwil Zw. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een kilometers lange zandrug doorsnijdt de Nieuw- neuzenpolder in de gemeente Hoek, Het is het zandlichaam voor de nieu we tertiaire weg die de Herbert Dow- weg zal verbinden met de Zeedijk bij het gehucht Boeregat. Onderdeel van het wegenplan dat in opdracht van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders wordt uitgevoerd, is de bouw van een viaduct dat de bestaande weg door Boeregat moet overspannen. Weg en viaduct zullen naar verwachting eind dit jaar ge reedkomen. (Va® «en onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Dat Jaspe- rina de Jong een veelzijdig t.v.-ac- trice is, is genoegzaam bekend, maar vrijdagavond in de Krokodil Bar van Antoine Raes in Klooster- zande bewees de Amsterdamse ca baretière ook onder minder gunsti ge omstandigheden (klein toneel zonder uitgekiende belichting) een persoonlijkheid van de eerste orde te zijn. Begeleid door pianist Joop Stok- kermans bracht Jasperina de Jong een complete tour de chant- Door een boeiende opbouw in de keuze van haar liedjes werd de tot de laatste plaats bezette zaal ruim dirie kwartier geboeid. Met vaart en enthousiasme was Jasperina nu eens poëtisch, dan weer rauw of de „lekkere volsmeid". Geslipt Zondagmiddag slipte H, W. H. uit Axel met zijn personenauto toen hij vanuit de Weststraat de Zee straat inreed. De auto van H. botste tegen eer geparkeerd staande per sonenauto van E. var L. uit Koe wacht. Beide auto's werden becsha digd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Zaterdagmiddag heeft mr. J. H. Verhagen een drukbezoch te afscheidsreceptie gehouden in de foyer van het Cultureel Centrum „De Halle". Mr. Verhagen, die met ingang van 1 februari 1970 in dienst treedt als directeur van het Auteurs orgaan Buma nam afscheid van de vrienden en kennissen van de Dow Chemical waar hij 5,5 jaar in dienst is geweest als juridisch adviseur. Ook toonden bij dit afscheid bur gerlijke bestuursambtenaren hun be langstelling. Zo waren o.a. aanwezig burgemeester M. K. van Dijke van Axel en zijn echtgenote, Temeuzens gemeente-secretaris A. J. van Pagee, de dijkgraaf van het Waterschap De Verenigde Braakmanspolders, de heer H P Wolvert. Namens de vrienden van de Dow bood de produktie-manager J. G. Gughes de scheidende een cadeau aan, terwijl mevrouw Verhagen bloemen werden aangeboden. Tevens bood de heer Gughes de heer Verha gen zijn veiligheidshelm, welke op het bedrijf verplicht is, aan. In een gezellige ongedwongen sfeer is deze receptie gehouden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het lid van gedeputeerde staten van Zeeland, de heer A. L. van Geesbergen, heeft met de gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland en Wal cheren gesprekken gevoerd om gemeentelijke samenwerking op het gebied van de openluchtre creatie en het toerisme te stimule- Aanleidang tot deze gesprekken was een advies van de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland, waarvan de heer Van Geesbergen voorzitter is. In de gesprekken heeft de heer Van Geesbergen gewezen op de vele voordelen, die samenwerking in streekverband heeft. In deze tijd van sterk toenemende concurrentie op het gebied van het toerisme is er geen plaats meer voor individueel pionierende gemeenten. Tenminste ig nodig een recrea tief ontwikkelingsplan per streek. Hierdoor kan een eerste stap worden gezet om tot een zo gevarieerd mo gelijk pakket van recreatieve voor zieningen te komen. Onder andere (ADVERTENTIE) Was ook u een van de velen die in het verleden al hebben willen deelnemen aan de marketing-opleiding van het Instituut voor Socia- Ie Wetenschappen (het ISW) in Den Haag, maar die het wat bezwaar lijk vonden om daarvoor elke week een avond naar een wat ver afgelegen cursusplaats te gaan? Dan is hier goed nieuws voor u! Binnenkort begint het ISW met aparte avondcolleges in Breda voor een gedegen opleiding tot Deze zeer brede opleiding van éné jaar met wekelijks één avondcollege van drie uur heeft reeds velen in Nederland en België in staat gesteld hun natuurlijke talenten op zakelijk gebied te ontplooien en hun kennis te verdiepen. Voor velen was het ook reeds een brug naar de nog hogere opleiding tot Marketing-Manager. De colleges beginnen op 18 februari om 19 uur in De Beurs Moderne, Grote Markt 6, Breda Nu is het dus tijd om liefst telefonisch inlichtingen aan te vragen bij het secretariaat en om dan snel in te schrijven. Zend mij omgaand vrijblijvend informatiemateriaal over de opleiding marketing-assistent NAAM ADRES r PLAATS ISW, Wassenaarseweg 39-41, Den Haag, Postbus 2817, tel. 070 - 24.45.90 U kunt de coupon aan ons opzenden in een ongefrankeerde eveloppe met vermelding; ISW, Antwoordnummer 1447, Den Haag. INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN sedert-1931 zuilen grote gebieden voor verblijfs- accommodaitie kunnen worden aan gewezen, op basis waarvan de ge meentebesturen kunnen trachten grote beleggers aan te trekken, die moderne vormen van verblijfsac- commodatie willen stichten. Bovendien is een dergelijk ontwik kelingsplan van groot belang voor de ontspanningsaccommodatie. Daar bij wordt vooral gedacht aan com plexen van voorzieningen op streek- ndveau, zoals die de werkcommissie va® de Recreatieraad in haar vorig jaar verschenen recreatienota voor ogen staan. De heer Van Geesbergen heeft de gemeentebesturen tevens voor ogen gehouden, dat ze niet kunnen vol staan met het ontwerpen van ont wikkelingsplannen. Ook bij de uit voering van de plannen moeten zij zoveel mogelijk trachten tot samen werking te komen. Een optimale vorm van samenwerking zou zijn een recreatieschap- De voorstellen van de gedeputeer de werden in beide bijeenkomsten zeer positief door de gemeentebe sturen ontvangen. In beide vergade ringen werd meteen besloten tot het instellen van werkgroepen. Op verzoek van de vertegenwoor digers der gemeenten zal de leiding der werkgroepen in handen zijn van de heer Van Geesbergen. Naast een afvaardiging van de betrokken ge meenten zullen vertegenwoordi gers van een aantal provinciale en rijksdiensten zitting in de werk groepen krijgen. Het secretariaat zal voorlopig in handen zijn van de secretaris van de Provinciale Recreatieraad. Het ligt in het voornemen van de heer Van Geesbergen binnenkort in de andere regio's gesprekken te voe- ZIERIKZEE (ANP) De com missaris der koningin in Zeeland, de heer J.A. van Aartsen, heeft zater dagmiddag in Zierikzee een monu ment onthuld, vervaardigd door de kunstenaar Ad Braat uit Zierikzee, ter herinnering aan de ramp van 31 januari-1 februari 1953. Vele autoriteiten van Schouwen- Duiveland waren hierbij tegenwoor dig. De commissaris der koningin her dacht de meer dan 2.000 slachtoffers die bij de ramp het leven lieten, spe ciaal uit de omliggende dorpen Ou- werkerk, Nieuwerkerk en Ooster- land. Het beeld, d>at is geplaatst op een granieten steen uit een der dij ken van Schouwen-Duiveland bij de Zuidhavenpoort, stelt een levensgro te bronzen vrouwenfiguur voor, een kind tegen zich aangeklemd, die uit het water oprijst. Na de onthulling droeg de heer P- Heering, oud notaris in Zierikzee en voorzitter van het comité tot oprich ting van het beeld, het monument over aan de gemeente Zierikzee. Burgemeester D.W. Kastelein aan vaardde namens de gemeente het beeld en betuigde hiervoor zijn dank. (ADVERTENTIE) VANAF 1 FEBRUARI Appels verzorgt groupage en destributie in Benelux; Carlo Pisani in geheel Italië en Gebr. Hellman in Noord-Duitsland en Berlijn. Altenaweg8-Waalwijk TEL.04160-4031* (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Naar aanleiding van het behalen van het ere-diplo- ma in de hoogste klasse van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfare Gezelschap pen, welke hoge onderscheiding werd toegekend omdat de Zaam- slagse harmonie De Volharding vo rig jaar op een concours in Aarden- burg 112.5 punt behaalde op een ma ximum van 120 punten, werd in ge bouw De Rank in Zaamslag een fees telijke bijeenkomst gehouden. De vurige wens van De Volharding nog eens het predikaat Koninklijk te verwerven, kan mogelijk spoedig in vervulling gaan. Burgemeester J. de Pree zegde nl. toe dat, wanneer de Zaamslagse harmonie op 7 maart a.s. op het te Arnhem te houden con cours om het Nederlands Kampioen schap opnieuw hoog zou eindigen, het gemeentebestuur een aanvraag om verlening van het predikaat Konink lijk zal indienen. Als het even mee loopt zal dit nog voor de gemeentelij ke herindeling per 1 april een feit kunnen zijn. Namens het gemeentebestuur complimenteerde de heer De Pree de harmonie met de behaalde suc cessen. Als stoffelijk blijk van waar dering overhandigde hij voorzitter R. Het ouoste lid van de Zaamslagsc harmonie De Volharding, de heer H. W. Houg, ontvangt het diploma voor zestig jaar lidmaatschap van dc Zaamslagse harmonie. J. van de Veke een zilveren zuiltje en een geldbedrag als bijdrage in de bouwkosten van een repetitielokaal. De hee>' P. A. Ocké bracht ver volgens de gelukwensen van het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Federatie over. Na voor zitter Van de Veke het ere-diploma van de K N.F- te hebben overhan digd, huldigde hij een reeks jubila rissen van De Volharding die 25 jaar en langer lid van de harmonie zijn. Van hen spande H. W. Houg de kroon met niet minder dan zestig lidmaatschapsjaren. Allen ontvingen een diploma en een draagspeld. De andere jubilarissen zijn: 25 jaar lid J. Houtzager, J. van de Velde en A. Hamelink Dertig jaar lid; P. WiS3el P. de Vos en H. A. Overdulve. Vijf endertig jaar lid: P. Houg. Veertig jaar lid: J Lensen L- S. Houg, W. Houtzager, W. H. Leenhouts en L. S. Florissen Vijftig jaar lid: P. J. Wil- lemsen en R. J. van de Veke. Tijdens de huldiging zorgde de harmonie Sint Cecilia uit Klooster- zande voor een muzikale verrassing door in vol ornaat binnen te marche ren Een geste die bijzonder op prijs werd gesteld.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2