VEROLME geeft leiding uit handen ent pikkepak Commissie adviseert over toekomst scheepsbouw Bezoek was nuttiger dan verwacht Politieke samenwerking moet beter worden Bontmantels NIEUW ANWB-PLAN VOOR KENTEKENS )e^e|yd WILSON (GEKNEUSD) TERUG UIT ES. Huisdier met mogelijkheden FRANS-DUITS TOPOYERLEG Debat-Schut ,2i/U Bolletje Jeugdbende in Yenlo gearresteerd Commissarissen Een jaar later Memoires Ontploffing Onzinnig Integratie Verboden in kazernes DEN TOOM NOEMT BOEKJE OVER DE NAVO NIET OBJECTIEF Steun ene moetjepmeven! KINDERLIJKJE GEVONDEN Vrijdag 30 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW B. SCHEFFER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Met ingang van gistermiddag is Cornelis Ver- olme geen president-directeur meer van zijn concern. Gelijk tijdig is hij president-commissaris van de Verolme Beheer Maatschappij n.v. geworden. Het aftreden van Verolme als directeur is vastgelegd in een overeenkomst, die minister Ne- lissen (Economische Zaken) gistermiddag met hem heeft ge sloten. In deze overeenkomst is verder'bepaald dat aan het Verolme-concern nof maximaal vijftig miljoen gulden krediet op te nemen in gedeelten van ten hoogste vijf miljoen zal worden gegeven. De minister van Economische Zaken heeft met het Verolme-concern en de Rijn-Schelde-Groep in Rotterdam een overeenkomst gesloten, waarin is af gesproken een commissie te vormen die de integratie van de Nederlandse scheepsbouwbedrijven moet bestude ren. Minister Nelissen verwacht dat deze commissie binnen enkele maan den advies zal uitbrengen. Er wordt van uit gegaan dat dit advies una niem zal zijn. Rijn-Schelde en het Verolme-concern verbinden zich de unanieme voorstellen van de commis sie na goedkeuring door de minister van Economische Zaken uit te voeren. In de commissie hebben vertegen woordigers van het ministerie van Economische Zaken, van het Verol me-concern en de Rijn-Schelde-Groep zitting. De commissie zal met name bestuderen hoe de bedrijven van Ver olme en Rijn-Schelde kunnen worden samengevoegd. Het Verolme-concern heeft met in gang van gisteren een nieuwe, uit zeven man bestaande, raad van com' missarissen gekregen. Dit college treedt op tot veertien dagen nadat de minister van Economische Zaken heeft beslist over de voorstellen van de integratiecommissie. President-commissaris is Verolme zelf geworden. Van het Verolme-con cern is ook prof. mr. H. J. Hofstra opgenomen. Op voordracht van het ministerie zijn in het nieuwe college Ruim één faar geleden trok de Praagse' bevolking langs de baar van Jan Palach. Ministers, par tijleiders, professoren, studenten en arbeiders. De dag van Palachs be grafenis was een emotionele, in drukwekkende dag, waarop, zoals achteraf blijkt, een getergd volk voor hef laatst zijn eenheid demon streerde en vooral zijn verlangen naar vrijheid. Waf is er sindsdien gebeurd? De partijleiders, die langs de baar van Palach gingen, zijn aan de kant ge zet. Professoren, studenten, journa listen en vele anderen zijn met dui zenden naar het buitenland ge vlucht; de pers is opnieuw gemuil korfd en heeft „beterschap" be loofd; Dubcek heeft een onbeteke nende post in het buitenland gekre gen; Smrkovsky en Cernik (woens dag uitgezuiverd) hebben hun poli tieke macht verloren en het grote brein achter de Tsjechoslowaakse vernieuwingsbeweging, Ota Sik, leeft als banneling in Zwitserland. Eén jaar na Paiachs begrafenis ging bijna niemand naar zijn graf. Er werden geen kaarsen ontstoken, er waren geen indrukwekkende nachtwaken en er werden geen kransen aangedragen. Waf is er van de zogenaamde Praagse lente overgebleven? Ogen schijnlijk niets. De Russen hebben Tsjechoslowakije nog steeds in hun ijzeren greep en de overgebleven communisten met „het humane ge zicht" worden een voor een een Real politieke aanpak, die de Rus sen op hun duimpje kennen van hun posten ontheven. „Jan Palach is slechts een graf op het kerkhof van een miljoenenstad", schreef deze week het Engelse weekblad „The Observer" wat bitter. Heeft het dan toch allemaal geen zin gehad? Was de zelfverbranding van Palach toch een daad van emo tionele hysterie, zoals de Tsjecho slowaakse pers ons op dit moment wil doen geloven? Het zou al te simpel zijn om op die vragen zonder meer ja te zeg gen. In een brief, waarop hij pre- ludeert op zijn dood, zegt Jan Pa lach, dat zijn daad beschouwd moet worden als een politieke daad Qcheepsbouwer Verolme werkt op £5 het ogenblik hard aan zijn me moires. Het boek moet op z'n zeven tigste verjaardag, op 4 september a.s., uitkomen. Een geschenk aan zichzelf dus. De voorlichtingsdienst van Verolme heeft laten weten dat het om „veel onthullende memoi res" gaat. Wij willen alvast een suggestie voor een alles onthullende titel doen; „Ik, Cornelis Verolme". tegen de censuur en de groeiende passiviteit en apathie van zijn me deburgers. „Je zonder meer neer leggen bij de situatie", zo schreef hij, is een methode, die zoals de geschiedenis leert, altijd faalt". Eén jaar later zou men alleen uit de meest recente feiten kunnen con cluderen, dat Palach gelijk had. Het begint erop te lijken dat de scheuring in de Eindhovense Partij van de Arbeid, gevolgd door de oprichting van een nieuwe so cialistische groepering nog geen partij een aansporing gaat wor den voor vele verontrusten elders in die partij om eveneens de knoop door te hakken. Wat wij begin januari met betrek king tof de Eindhovense P.v.d.A. reeds signaleerden, een sterke stro ming binnen die partij, die de Eindhovense breuk als mogelijke steun voor de verwezenlijking van eigen politieke opvattingen zag, lijkt nu aan het daglicht te komen. Het kraakt in de Partij v. d. Arbeid. Dat is nog geen beweging die op een grote scheuring duidt. Het is wèi een teken aan de wand. De krampachtige pogingen van de partijleiding en vooral van haar voorzitter, dr. A. Vondeling, om Nieuw Links en Oud Links te spa ren, lijken een averechtse uitwer king te krijgen. Als dat inderdaad zou uitlopen op een nieuwe socia listische groepering, zou dat aan de ontploffingstheorie (en wens) van D'66 wel recht doen, maar het zou aan de politieke duidelijkheid in ons land niet ten goede komen. Het zou van de kiezers wat te veel verlangd zijn ze drie socialistische partijen voor te schotelen. In een socialis tisch huis met zoveel kamers kun nen zij licht verdwalen. Degenen die het voor een groot deel of misschien wel helemaal met de maandelijkse A.O.W.- of A.W.W.-uitkering moeten doen, hebben gisteren zeker een plezieri ge dag gehad. Ze konden lezen dat deze uitkeringen met ingang van 1 januari met drie procent zijn ver hoogd en dat zij nu ook een vakan tietoeslag van drie procent krijgen Maar met bevreemding moeten zi daarna gelezén hebben dat die va kantietoeslag pas in september zal worden uitbetaald. Dit gebeurt, vol gens Sociale Zaken, wegens „finan ciële en administratieve proble men". Een wat deugdelijker en meer overtuigende motivering zou geen kwaad kunnen, want vakantiegeld geven als iedereen zijn vakantie er, normaal gesproken, al op heeft zit ten, is wel wat vreemd, om niet te zeggen een onzinnige zaak. opgenomen: A. Th. van der Lecq (vi- ce-presddent-commissaris), drs. W. Bogers en dr. ir. A. Drijver. De mi nister zal nog één commissaris voor dragen. De heer J. van Eibergen is aangewezen op aanbeveling van de metaalvakbonden. De nieuwe presi- dent-directeiia; heet B. Scheffer. De nieuwe raad van commissaris sen moet iedere maand aan de minis ter van Economische Zaken rapport uitbrengen. Verder moet het college de minister van tevoren in belangrij ke beleidsbeslissingen kennen. De mi nister moet van tevoren gekend wor den in offertes of het sluiten van con tracten voor de nieuwbouw van sche pen door het Verolme-concern. Minister Nelisse nheeft behalve met het Verolme-concern en de Rijn- Scheldegroep besprekingen gevoerd met belanghebbende banken en ook met oliemaatschappijen. Er is een gro te kans dat de financiële positie van het Verolme-concern spoedig kan worden verlicht door enkele orders van grote oliemaatschappijen. Hoe de integratie van de scheeps-' bouwbedrijven tot stand moet komen, is nog een open vraag. Fusie van de bedrijven is een van de mogelijk heden Minister Nelissen heeft verklaard respect te hebben voor de wijze waar op Verolme een groot concern heeft opgebouwd en zich nu bereid toont zich als directeur terug te trekken. Ook Verolme moet het de laatste maanden heel moeilijk hebben gehad, xei de minister. LONDEN (AFP/RTR). In de eerste nren na zijn aankomst in Lon den heeft de Britse premier Harold Wilson in zijn ambtswoning in Dow- ningstreet 10 tegenover het kabinet verslag uitgebracht over zijn bezoek aan de Amerikaanss president Richard Nixon. De buitengewoon hartelijke ont vangst die president Nixon hem heeft bereid, de verzekeringen die hem op economisch gebied zijn gedaan, en de goedkeurende houding die Nixon lijkt te hebben aangenomen over Wilsons plan voor een bezoek aan Moskou, zijn evenzovele redenen tot voldoe ning voor de Britse premier. Het on derhoud met Nixon betekent in het licht van de binnenkort uit te schrij ven verkiezingen in Engeland een kostbare troef voor de Labourpartij en een welkome publiciteit, aldus een correspondent van AFP. In Londense politieke kringen was de aandacht uiteraard vooral gericht op het economische aspect van de besprekingen. Wilson is uit de V.S. vertrokken met de overtuiging dat gevaren van een terugval van de Amerikaanse economie, die de Britse zou bedrèigen, vooral in dit belangrijke verkiezingsjaar, „sterk overdreven zijn". De Engelse premier bevestigde dat hij is „bemoedigd" x door de gesprekken die hij heeft ge had met deskundigen van de Ame rikaanse schatkist. Het bezoek van Wilson lijkt dus vruchtbaarder te zijn geweest, dan men in Whitehall had gehoopt, en het zal hoogstwaarschijnlijk worden aangeprezen als een bevestiging van het werk van de Labourregering over de wederopbouw van de Britse eco nomie. Politiek gezien is Wilson in Enge land niet afgeweken van de bekende regeringsstandpunten, zoals zijn vast beslotenheid tot de E.E.G. toe te tre den, zijn gekantheid tegen de op richting van een Europese kernmacht buiten de NAVO om, of zijn gericht heid op het bewaren van het machts evenwicht in het Midden-Oosten. De Britse premier kan zich erin verheu gen dat Nixon ten aanzien van deze punten aanmoedigende of goedkeu rende houding heeft aangenomen. Enige schaduwzijde voor de Britse regering is de kWestie-Rhodesië. En geland zou graag hebben gezien dat de V.S. hun afkeuring jegens het be wind van Ian Smith zouden laten blijken door hun algemeen consulaat in Salisbury te sluiten. Maar Wilson en de minister van buitenlandse za ken, Michael Stewart hebben daar nog geen uitsluitsel over gekregen. Het Britse ministerie van buitenland se zaken maakte later op de dag be kend dat men in Washington heeft gezegd dat de kwestie van het Ame rikaanse consulaat in Salisbury „nog in studie is". De woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken legde er de nadruk op, dat de aanwezigheid van het Amerikaanse consulaat in Rhodesië niet betekent dat de V.S. het bewind van Ian Smith erkennen. De in tegra ti ecommissi e voor de scheepsbouw is als volgt samenge steld: dr. A. Winsemius (adviseur We reldbank en oud-directeur-generaal industrialisatie van het ministerie van Economische Zaken), mr. B. W. Bies heuvel (voorzitter college voor de scheepsbouw en lid van de Tweede Kamer), dr. J. R. M. van den Brink (oud-minister van Economische Za ken en financieel-economisch deskun dige, topman Amro-bank), dr. ir. A. Drijver (commissaris Hoogovens), drs. H. P. Jongsma (raadsadviseur minister van Economische Zaken), L. W. A. Langenberg (vice-president Rijn-Schelde-Groep), A. Th. van der Lecq (voorzitter Müller en Co.), J. A. M. Molkenboer (plv. directeur-ge neraall industrie en handel min. van Economische Zaken), drs. J. W. de Pous (commissaris Rijn-Schelde, oud minister en voorzitter SER), P. Schwencke (directeur Verolme-con cern), M. Zondervan (voorzitter Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het boekje „Wat is er mis met de NAVO", waarvan minis ter Den Toom (Defensie) de ver spreiding In de kazernes heeft verbo den, is volgens de minister niet ob jectief, met name wat de geschiede nis van de NAVÓ betreft. De inhoud van het boekje heeft echter niet mee gespeeld, aldus minister Den Toom, bij het verbod. Dat verbod is gekomen omdat de verspreiding het karakter had van een anti-Navo-actie, en daarom arrt- te minister Den Toom het in strijd met het belang van de krijgsmacht verspreiding in de kazernes toe te staan. De heer Imkamp (D'66) die hierover vragen stelde in de Tweede Kamer, vond het boekje wel objectief en al zouden er onjuiste dingen over de Navo in staan, dan zouden de mili taire instructeurs in de kazernes die onjuistheden toch gemakkelijk moeten kunnen weerleggen, stelde hij. Minister Den Toom benadrukte dat de militairen het boekje wel mee naar de kazerne mogen brengen en het er ook mogen lezen. Verboden is echter het boekje in de kazerne door te geven aan vrienden, eruit voor te lezen, het openbaar ergens neer te leggen of tentoon te stellen. Dat mag alleen buiten de poort, aldus minis ter Den Toom. Garagehouder Jan Senden uit Amstenraede hoeft niet meer bang te zijn voor dieven en overvallers. Hij bezit sinds kort een acht maanden oude leeuw, een verscheurend dier dat zich overigens tegen klanten (die op tijd betalen) vriendelijk gedraagt. PARIJS (RTR). De Franse pre mier Chaban-Delmas heeft betere po litieke samenwerking tussen Frank rijk en West-Duitsland bepleit als stap in de richting van Europese po litieke eenheid. Op een bijeenkomst in Parijs aan de vooravond van het tweedaagse Frans-Duitse topoverleg, waarop de Westduitse kanselier Willy Brandt en de Franse president Pompidou als hoofdonderwerpen de E.E.G., de be trekkingen tussen oost en west en nucleaire samenwerking zullen be handelen, zei Chaban-Delmas dat de samenwerking tussen de twee lan den „momenteel niet helemaal be vredigend lijkt te zijn". Die moest vooral op het politieke vlak meer inhoud worden gegeven. Dat kon ook want de standpunten ten aanzien van de toekomst van Europa lagen tamelijk dicht bij el kaar. De Franse regeringsleider sprak zich tevens uit voor meer industriële samenwerking en uitwisseling van jongeren op grotere schaal. Wat de Britse toetreding tot de Europese gemeenschap betreft, ver klaarde Chaban-Delmas dat Frank rijk duidelijk te kennen had gegeven dat het daar positief tegenover stond en dat minister Schumann ook naar Londen was gegaan om dat te onder strepen. Diens uitlatingen leken daar goed te zijn ontvangen en de gemeen schap begon zich nu voor te bereiden op een gezamenlijke onderhandelings positie. In de eerste stadia zouden de onderhandelingen overgangsregelin gen voor Engeland behelzen. „Van Engeland zal niet wórden gevraagd dat het onmiddellijk alle regels van de gemeenschap in acht neemt", al dus de Franse premier. In Westduitse regeringskringen werd opgemerkt dat nu tussen Pa rijs en Bonn een grote mate van overeenstemming bestaat over be langrijke kwesties als de E.E.G. en de betrekkingen tussen oost en west, en dat ditmaal geen diepgaande me ningsverschillen worden verwacht zoals bij eerdere topconferenties in het kader van het vriendschapsver- dra. Op een breder internationaal vlak zullen Brandt en zijn minister van buitenlandse zaken Scheel o.a. ge ïnteresseerd zijn in een toelichting op het Franse standpunt inzake het Midden-Oosten. Verwacht wordt dat ook Nigeria ter sprake komt. (VERVOLG VAN PAG. 1) Minister Schut deelde de definitie ve woningbouwcijfers van het C.B.S. over '69 mee. Vorig jaar zijn 121.223 woningen in aanbouw genomen en 123.117 woningen gereedgekomen. Men kan mij wel verwijten dat er te weinig woningen zijn gereedgeko men, maar ik moet voorkomen dat de woningwetwoningen te duur wor den. De onderhandelingen met de aan nemers over de bouwprijzen waren een van de oorzaken van de stagna tie. Als woningwetwoningen te duur worden, krijg ik dat verwijt weer naar mijn hoofd, zei de minister. Hij gaf de verzekering dat gepro beerd zal worden dit jaar het tekort van vorig jaar in te lopen. Hij was hoopvol gestemd over de te verwach ten ontwikkeling van de woning bouw in dit jaar en in 1971. De heer Aantjes (A.R.), Andries- sen (K.V.P.), Van der Peijl (C.H.U.) en Wiegel (V.V.D.), spraken namens de regeringspartijen hun vertrouwen uit in het beleid van minister Schut. Zij hadden tevens goede verwach tingen dat dit jaar het bouwpro gramma van 125.000 zeker zal wor den gehaald. Goede vooruitzichten bestaan er voorts vóór de woning- produktie in 1971. Aantjes zei dat het achterblijven in de woningproduk- tie niet alleen een zaak is van mi nister Schut. Als de woningproduktie moet wor den opgevoerd, en dat kan, is dat een zaak van het gehele Nederlandse volk, zei Aantjes. „Als het gehele Nederlandse volk duidelijk prioriteit aan de woningbouw geeft, moeten met gemak 150.000 woningen per jaar gebouwd kunnen worden". DE SOWJET-UNIE heeft gisteren be vestigd dat een Noorse student, Gun nar Gjengseth, een week geleden in Leningrad is gearresteerd omdat hij pamfletten had uitgedeeld waarin van premier Kosigin werd geëist Russi sche intellectuelen uit de gevangenis te ontslaan. (ADVERTENTIES) Een klasse apart omdat we ze zelf maken Dns ook meer service en voordeliger! BREDA: Ginnekenweg 35, Tel, 36831 ROOSENDAAL: Hoogstraat 32, Tel. 37503. dadelijk doen: groot pak knapperbros geroosterd brood van Bolletje proberen! Altijd lekker! NU VOORDELIG VOOR 69 ct. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De ANWB heeft een herziening van de huidige ken tekenregeling voorgesteld. In een rap port aan de minister van Verkeer en Waterstaat zegt de ANWB dat de huidige regeling niet meer voldoet. De nieuwe is zo ontworpen dat de wegenverkeerswet niet behoeft te worden gewijzigd. Het voorstel houdt o.a. in dat in plaats van een tweedelig een driedelig bewijs noodzakelijk zal zijn. DEEL I bevat de gegevens van de auto, zoals ook nu bij het huidige deel I het geval is. Dit deel krijgt de vorm van een vignet, dat achter de voorruit bevestigd wordt. Het vignet blijft aan de auto verbonden. Doel is het onmogelijk of in ieder geval moeilijker maken met een vals ken teken te rijden. DEEL Q bevat o.a. de gegevens over de eigenaar/houder. Het is de bedoeling dat de bestuurder dit deel altijd bij zich heeft. DEEL IH dient om de overschrij ving van het kentekenbewijs moge lijk te maken. Het bevat naast de ge gevens van de auto en de eigenaar/ houder ook de handtekening van de eigenaar/houder. Dit deel mag zich nooit in de auto bevinden. Ais voordelen van de nieuwe rege ling ziet de ANWB o.a. een eenvou diger en sneller opsporen van eige naars. Ook de justitie krijgt het ge makkelijker bij de opsporing van overtredingen en misdrijven. De ken tekenregistratie is n.l. volgens de nieuwe ANWB-rcgeling (een nieu we eigenaar zal het kenteken onmid dellijk op moeten sturen) zeer ac tueel. Het houdt tevens in dat het voor een particulier bij een aanrij ding eenvoudiger wordt de eigenaar van de auto, die hem heeft aangere den, te identificeren. De neiging om onverzekerd te rijden zal daardoor tevens afnemen. Als voordeel van dit voorstel kan verder nog worden genoemd, dat autowrakken makkelijker kunnen worden opgeruimd, omdat de eige naar niet zo moeilijk is te vinden De handel in gestolen Automobielen ten slotte wordt door dit voorstel prak tisch onmogelijk gemaakt, aldus de ANWB. De tegenwoordige kentekenregeling is de laatste jaren meerdere malen onderwerp van kritiek geweest. Het laatst op de in november j.l. gehou den elfde politie verkeersleergang. De waarnemende voorzitter van de ANWB heeft toen, sprekende over de kentekenregeling, gesproken van een chaotische toestand. Op de eerste plaats wiil ik een nieuwe gast in dit dagelijkse pak leesvoedier, dat u op gezette tijden in uw brievenbus pleegt te vinden, van harte welkom heten. Met temeer vreugde doe ik dat, omdat het een vrouwelijke gast betreft, een gaste zogezegd. Ze heet, voor degenen die het nog niet dóór-hebben, Josephine, Welkom, meisje, en veel succes. Alleen had ik liever gehad dat gewoon Josefien had geheten. Dan gaan we over tot het behan delen van de binnengekomen post, die ditmaal een vriendelijk schrijven bevat van een lezer, welke het afge lopen weekeinde ongetwijfeld lang naar de televisie heeft zitten kijken. Hij geeft de volgende opmerking ten beste, die het midden houdt tussen een mopje, een denkertje en een raadsel wel op de klemtonen let ten): Schenk Verkerk „Bols", Nottet! De' politiek. In ons land beslist geen boeiend bedrijf meer, maar toch de moeite van het volgen waard, want je weet nooit. De oppositie en daar zat op z'n tijd iedereen dan wel en dan weer niet in heeft het ondermeer op minister Schut ge munt. Het blad Handelspost, van de katholieke bond voor personeel in de handel, schrijft: Minister Schut is zeer tevreden over zijn werk. Hij heeft het pro gramma van af te geven vergunnin gen ruimschoots gehaald. Bravo, Naast een minister voor vergunnin gen zouden we nu ook nog een mi nister voor u:oniiigBOVW moeten hebben". Schut: Nou, ik vind het niet leuk hoor, oim zo voor jezelf te staan". De bejaarden, weduwen en wezen, krijgen drie procent vakantiegeld, na de vakantie. De serieuze commen taarschrijver aan de andere kant van deze pagina, blijft zoals hem be taamt beleefd tegenover de amb tenaren van sociale zaken, maar ik niet. Tenminste niet zó. Ik vraag me af of men op dat departement denkt dat bejaarden van hun drie procen tjes best naar de wintersport kunnen gaan. Zo'n gekke gedachtegang is dat ook weer niet, want zoals u weet hebben vooral de bejaarden al jaren in die kou moeten staan. Prins Bernhard heeft woensdag ook een bezoek gebracht aan zijn dochter Irene met haar Kareltje in het Radboudziekenhuis te Nijmegen. Hij liep, merkten journalisten op, met zijn rechterhand in een mitella. Desgevraagd deelde de RVD mee dat de prins begin deze week een lichte operatie aan zijn hand heeft onder gaan. 't Is maar dat u van wanten weet als u hem tegen het lijf mocht lopen. De ether wordt in ijltempo ge zuiverd. Op dit moment komt het bericht binnen dat de Almelose po litie in samenwerking met de bij zondere opsporingsdienst van de PTT (jaja, het is weer zover!) vijf illegale zenders het zwijgen heeft opgelegd. Tegen zes personen is proces-ver baal opgemaakt, hetgeen een niet geringe vangst genoemd mag worden. Opmerkelijk trouwens hoeveel van die mensen er nog voor de lol in de illegaliteit gaan. Je zou toch zeggen, duit dat niet meer hoeft. Maar nee, hoor. De doordouwers. Voor het overige ben ik van me ning dat Carthago best heel had mo gen blijven. De groeten. MERIJN ALMELO (ANP) Een Almelose landbouwer heeft gistermorgen op het erf van zijn boerderij een kinder lijkje gevonden van 't mannelijk ge slacht. Waarschijnlijk is de baby te vondeling gelegd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het lijkje is voor sectifj overgebracht naar het gerech telijk laboratorium in Den Haag. VENLO (ANP) De gemeentepo litie /an Venlo heeft zes minderja rige jongens uit Venlo gearresteerd, die ervan verdacht worden een twee tal Duitsers het afgelopen weekeinde mishandeld en o.a. met messen be dreigd te hebben. Het zijn jongens in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Enkele van de knapen worden ver dacht van nog meer gewelddaden, be dreigingen en mishandelingen, die in het centrum van Venlo de laatste tijd zijn gepleegd.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5