Naaste belager Theo Verschueren op drie ronden Achtste maal Europ ese ONDANKS GEZWEL Sercu Merckx stal won, maar show Okker in Melbourne gewipt VULTINK MAAKTE GEEN REKENFOUT Materiaal niet best EBHV-dames klopten EMM TWEE KAMPIOENEN Donner, Kuijpers en Ree verloren Competitie voor amateur wielrenners Oudkerk won in Dortmnnd „STENEN" VERGOEDING EINDSTAND s.kuypers li Maandag 26 en dinsdag 27 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW PETER POST OPPERMACHTIG (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN Peter Post (36) blijft ook in de herfst van zijn renners- loopbaan de Europese grootmeester achter de derny. De titel winnaar in 1962, '63, '64, '65, '66, '67 en 1969 toonde zich een achtste keer in negen jaar onbedreigd Europees kampioen. Theo Verschueren, vorig jaar met een band dikte geklopt en door zijn jongste prestaties op dit nummer een zeer sterk kanshebber, werd op drie ronden gefietst. Post explodeerde weer eens en daarom werd de rest van het veld naar het tweede plan verwezen. Er was zondag in het Antwerpse sportpaleis, waarin meer dan tienduizend toeschou wers waren, maar één renner achter de derny in de strijd, Peter Post. Ofschoon hij op zijn zitvlak een pijn lijk gezwel had, wilde hij er een ere zaak van maken. Zolang hij renner blijft wil hij achter de motoren geen concurrentie. Hij wil als de vol maaktste dernyspecialist de wieier- geschiedenis ingaan. In tegenstelling met de voor velen zeer gevaarlijke Theo Verschueren heeft Post geen ogenblik een spoor van een inzinking gekend. Verschue ren, als een raket van staart gegaan, probeerde Post tijdens het eerste kwartier los te rijden en hem zo te ontmoedigen. Peter hield echter het achterwiel van de Belg en toen hij warm gereden was, rukte hij zelf onweerstaanbaar op naar de leiding. Hij veegde iedere tegenstand weg en dubbelde wie in de baan bleef. Van af de 25e kilometer verbeterde hij alle bestaande plaatselijke tussenre- cords zonder evenwel het record over één uur scherper te kunnen stellen. Post overklaste zijn rivalen der mate dat Theo Verschueren ongeveer halverwege van de derny moest. Pe ter raasde maar door en hij plaatste zijn beslissende demarrage 20 minu ten voor het einde. Hen minuten la ter gierde hij nog twee keer voorbij (Van onze wielermedewerker) BREDA. De KNWU heeft haar goedkeuring verleend aan een plan, dat door De Drie Hoefijzers te Breda werd opgevat, om in Nederland een wielercompetitie voor amateurs te organiseren. Maximaal 33 verenigin gen uit alle delen van het land zul- len starten met elk drie renners om in elke provincie een wedstrijd te rijden. De wedstrijden zullen niet eerder beginnen dan vijf uur, terwijl de lengte van het parcours minimaal 1500 meter moet zijn en het af te leg gen traject per wedstrijd varieert tussen 80 en 100 km. Van de presta ties van de wielrenners zal een klas sement worden opgemaakt, waarvan de eerste twintig een prijs krijgen. Gedurende elke wedstrijd, waaraan adspirantenwedstrijden voorafgaan, zal een normaal prijzenschema (circa 600,-) géiden. De winnaar van het eindklassement ontvangt een wissel- MM beker plus een premie. Er wordt ook een eindklassement voor de clubs opgemaakt. De eerste tien vallen in de prijzen. De wedstrijden gelden enkel voor clubs en renners, die zijn aangesloten bij de KNWU. Het ligt in de bedoeling dat de finale van deze competitie in Breda wordt ge houden. De plannen, die weliswaai zijn goedgekeurd door de KNWU, dienen nog verder te worden uitge werkt en dat zal ongeveer vier maan den in beslag nemen. een totaal ontmoedigde Verschueren. De uitslag1. Peter Post in 1 uur 62,900 kilometer; op drie ronden 2. Theo Verschueren; op zes ronden 3. Romain Deloof; op elf ronden 4. Ed dy Reyniers; op veertien ronden 5. Leo Proost; op vijftien ronden 6. Jiri Daler; op zestien ronden 7. Jaap Oudkerk; op drieëntwintig ronden 8. Rudolph Ehrenfried; op vieren twintig ronden 9, Frey Mogens; op gegeven: Alain van Lancker. MELBOURNE De Australiër Peter Post was in Antwerpen heer en meester in de strijd om de Europese Dick Crealy zorgde voor een grote- dernytitel. Zijn naaste belager, de Belg Verschueren fietste hij op liefst verrassing door in de kwartfinales de drie ronden. Nederlandse prof Tom Okker te ver slaan. De cijfers waren 6-1, 3-6, 4-6, 7-5 en 6-3. Eerder had Crealy de Ameirkaanse nummer één Stan Smith uitgeschakeld. De strijd tussen Crealy en Okker verliep niét zonder incidenten. Bei de spelers waren hetoneens met de leiding en onderbraken de partij ver schillende keren. Een lijnrechter en een fotograaf kregen opdracht de haan te verltaen. Crealy maakte de umpire op een gegeven moment attent op de zijns inziens vele foutieve beslissingen van de lijnrechters. Volgens Crealy had den de heren niet minder de vijftig fouten gemaakt. Ook Okker was al lerminst over de leiding te spreken. De uitslagen: herenenkelspel, kwart finales: Taylor (Eng.) Roche (Austr.) 9-7, 7-5, 7-5; halve finales; Ashe - Ralston 6-3, 8-1Q, 6-3, 2-1, (Ralston trekt zich terug). Damesen kelspel, kwartfinales; Court (Austr.) - Goolagong (Austr.) 6-3, 6-1; halve finales: Court - Krantzcke (Austr.) 6-1, 6-3. Herendubbelspel, kwartfina les: Alexander - Dent Giltinen - Ball 9-11, 6-3, 6-4, 6-2. (Van onze correspondent) GENT De duizenden wieier- enthousiasten, die zaterdag in het Gentse sportpaleis de „nacht der ve detten" bijwoonden, hebben één ren ner langdurig toegejuicht. De te Gent geliefde Patrick Sercu kreeg er dit maal niet het grote applaus. Het pu bliek had deze keer het hart aan Eddy Merckx verloren. Met reden trouwens, want wat Merckx in het Europese omniumkam. pioenschap aan punten, talent en strijdlust liet zien was gfoots. De winnaar van de Tour de France fiets te zo uitzonderlijk sterk dat Patrick Sereu, de omniumspecialist, de hulp van Post, Daler, Van Lancker en Frey nodig had om te winnen. Het verplichte bondgenootschap lag zo dik op het wedstrijdverloop, dat de duizenden kijkers, naargelang de strijd vorderde, openlijk de zijde van Eddy Merckx kozen. Vanaf het begin was de gemaakte afspraak tegen Merckx duidelijk voel en zichtbaar. Eddy had het ongeluk de eerste sprint in de afvalrit te winnen. Toen hij zich in de daarop volgende ronden tweemaal als tweede rangschikte, was hij vijand nummer één van het rennersveld, dat vrijwel openlijk tegen hem ging rij den. De som van openlijke vijandig heden resulteerde in de uitslag: Ser cu won voor Post, Merckx en Van Lanker. In de achtervolging over vier kilo meter, waarin iedereen op zichzelf was aangewezen, haalde een ver beten Merckx een fenomenale tijd: 4 min. 42.18. De beste tijd ooit in Europa over die afstand gefietst, Ser cu had 4 minuten 50.15, Post 4 minu- Tom Okker werd in Melbourne ge wipt. (Van onze sportredactie) VALKENBURG Vultink heeft op ondubbelzinnige wijze wraak ge nomen voor de rekenfout, die hem enkele weken geleden in Leeuwarden de nationale bandstoottitel kostte, Vultink ging toen af op de „reken meesters", die hem verkeerde voor lichting gaven, waardoor Vultink poet een carambole verschil de titel moest afstaan aan Henk de Kleine. In het Nederlands kampioenschap anker ka der 47/2 wenste Vultink niet meer te blunderen. In de Stadsschouwburg in Valkenburg speelde de groothande laar uit Groenlo met zijn tegenstan ders. Tegenstanders, van wie Henk Scholte zich wel het meest verne derd zal voelen. Scholte was immers tot zaterdag avond laat de enig overgebleven con current van Vultink. Scholte had slechts een punt achterstand, opgelo pen door een onverwachte remise te gen de verrassend sterk spelende Lambert van Leur. Een Van Leur, die beneden de degradatiegrens ein digde in "Valkenburg, maar die juist tegen Scholte vlamde. Scholte, een ontevreden Scholte, kon zijn kansen op de titel slechts behouden als hij er in de nacht van zaterdag op zon dag in zou slagen de jonge talent volle Limburger Jean Bessems te verslaan. Scholte, spinnijdig gewor den omdat er met slecht materiaal gespeeld werd „waarom moeten wij steeds met vreemde ballen spe len. Dat wordt vastgesteld door men sen die zelf niet eens kunnen biljar ten" faalde. Bessems, die voor eigen publiek hij is lid van de ju bilerende biljartvereniging Valken burg wilde fonkelen vermorzelde zaterdag al de illusies van Scholte. Bessems liet zich niet intimideren door de vechtjas uit Eindhoven. Hij versloeg Scholte met ruim verschil: 400272 in 13 beurten. Scholte kon zijn verlies zo moeilijk verwerken, dat hij meteen na afloop uit de bil jartzaal verdween. Hij nam niet eens de tijd het wedstrijdformulier te on dertekenen. Scholte droop af. Dat was meteen reden voor Vul tink zijn kampioensfeest te vieren. Bevrijd van alle last stortte Vultink zich terecht in het feestgewoel. „Prins Gier" van Valkenburg was de man waar Vultink zijn opwachting maak te. De Valkenburgse carnavalsprins, enkele uren tevoren gekozen, com plimenteerde Vultink. Hij was er ook bij tijdens de finale een formali teit tussen Scholte en Vultink. Wat Scholte zo graag gewild had, zijn aartsrivaal een nederlaag bezorgen, lukte niet. Vultink wenste geen in menging in zijn absolute heerschap pij in dit kampioenschap. In vier beurten slechts werd Scholte van de tafel geveegd. Met fraaie series van zijn. Dit zijn geen biljartballen, het lijken wel stenen. Ik doe niet meer mee aan kampioenschappen waarin met dit soort ballen gespeeld wordt. Voor mij hoeft dit niet meer". Over dit. onderwerp zullen de deelnemers aan deze nationale titelstrijd een brief aan het bondsbestuur sturen. Er was meer om kwaad over te zijn voor de spelers. Bessems, Rooden- burg, Jacobs, Haans en Sundquest hebben voorwedstrijden moeten spe len om zich te plaatsen voor dit kam pioenschap. Dit alles omdat Tiny Wij nen, de titelverdediger, zich had af gemeld voor Valkenburg. Dit zou door Henk Scholte gebeurd zijn. Wijnen zat op dat moment in het café van Scholte' toen de heer Stevens, administrateur, belde om te vragen of Wijnen ook inschreef voor Valkenburg. Scholte vroeg het tot tweemaal toe aan Wijnen, die Vol gens Scholte bevestigend antwoord de. Wijnen ontkent dit nu. Hij is in middels gestopt met de biljartsport, en wijst erop dat een inschrijving niet officieel is als dit mondeling gaat. Het komt er in ieder geval op neer dat Jacobs, Sundquest, Bes sems, Haans en Roodenburg voor wedstrijden hebben gespeeld die niet nodig waren. Voorwedstrijden waar in Jacobs en Haans bovendien een halve degradatie opliepen. Een pro- naar een kansloze 400222 neder laag. Scholte meteen na afloop: „Het is een schande dat we met dit materiaal moesten spelen. De gemiddelden zijn er naar. Alleen Vultink heeft een zeer acceptabel moyenne overgehou den (90.32), maar met goed materiaal zou hij zeker boven 100 geëindigd (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van EBHV hebben in de districtsklas van de handbalcompetitie de theoretische kans op het kampioenschap behouden door koploper EMM te verslaan met 9-6. EMM heeft nu nog één punt voorsprong op EBHV. De dames van SOA speelden gelijk tegen het Vlissingse Olympus met 3-2. Hierdoor bleven de dames van SOA uit Breda op de onderste plaats met een achterstand van twee punten op Olympus. In afdeling Zeeland eerste klas kon den de dames van het Goese GSC de vlag hijsen voor het kampioenschap en zullen dus volgend jaar in de dis trictsklas uitkomen. In afdpling West- Noord-Brabant werd in de heren vier de klas B Break Out 2 uit Roosen daal kampioen Voor de rust zag het er niet naar uit dat de dames van EBHV (dis trictsklas) zouden zegevieren over lijstaanvoerder EMM uit Middelburg. Na drie minuten reeds leidde EMM met 0-1. Het doelpunt werd ge maakt uit een strafworp door Irma de Vos, na een overtreding van de Bredase defensie. Enkele minuten la ter bracht Helma Boot met een hard schot de stand op 1-1. Het was echter weer Irma de Vos, die na een schijn beweging vrij voor het doel onhoud baar inknalde (1-2). Twee goed op gezette aanvallen van EBHV wer den door Iet van Berkel afgerond steger betekende een ommekeer in deze wedstrijd. EBHV nam het inia- tief en wist regelmatig de verdediging van EMM te passeren. Iet van Berkel (2x), Lies Borburgh en Dimph Maas schoten EBHV naar een 8-5 voor sprong. Nel de Looff maakte er nog 8-6 van maar Iet van Berkel bracht de zege op 9-6 voor de Bredase rood- witen. met een doelpunt, waardoor de ach terstand werd gewijzigd in een 3-2 voorsprong. Toch kwam EMM voor de rust nog terug. Irma de Vos en Ettie Meliefste zorgden ervoor dat de Mid delburgse ploeg met de rust leidde met 3-4. Direct na de rust vergrootte Ettie Meliefste. de voorsprong zelfs tot 3-5. Een strafworp, toegekend aan EBHV, ingeschoten door Bernadette Hooge- In een gelijkopgaande strijd heb ben de dames van SOA (Breda) en Olympus (Vlissingen) in de districts klas de punten gedeeld. Voor de Vlis singse ploeg was het de keepster, Ina Meulemeester, die Olympus be hoedde voor een nederlaag door in de eerste tien minuten van de wedstrijd twee strafworpen te stoppen. Hierna nam Olympus in de twintigste mi nuut de leiding door een hard schot van Ineke Siereveld, dat in de ui terste rechterbovenhoek verdween. Sus van Huize voerde met een lage schuiver de voorsprong voor de rust op tot 0-2. Na de hervatting zag Betty Bekker in de derde minuut kans de achter stand te verkleinen tot 1-2. Een toe gekende strafworp werd enkele minu ten later ook door Betty Bekker be nut zodat de balans in evenwicht was. Aangemoedigd door dit succes gaf Wil v. Keulen met een verrassende treffer SOA de leiding met 3-2. Olym pus bleef echter aanvallen, wat in de slotfase van de strijd beloond werd het een doelpunt vain Ineke Siereveld: 3-3. De dames van het Goese GSC ver sloegen het Vlissingse Olympus 2 in een zeer goed gespeelde wedstrijd met 10-4. Door deze overwinning legde GSC beslag op de titel en promoveert daardoor automatisch naar de dis- trictsklas. De heren van het Roosemdaalse Break Out 2 zegevierde in de vierde klas B over het Bredase Rapid 3 met 20-8 en mocht de kampioensmedadlle in ontvangst nemen. 1, Vultink 14 344 90.32 2. Scholte 9 342 47.05 3. Bessems 8 258 34.— 4. Roodenburg 8 184 28,02 5. Sunquest 6 187 24.90 6. Van Leur 5 156 21.69 7. Jacobs 4 209 23.51 8. Haans 2 164 1363 ten 50.08, Frey 4.54.02 en Daler 4 mi nuten 59.06 nodig. Patrick Sercu nam revanche in de kilometer tijdrijden met vliegende start: een minut en twee en een halve seconde. Dat was zijn op een na snelste tijd. Vorig seizoen noteerde hij te,Antwerpen een minuut 1,6 sec. De 'vierde reeks van het omnium, een puntenrit over zestig ronden met tien klassementssprints, was voor Sercu louter een formaliteit, om dat zijn vazallen de tegen Merckx voorgeschreven opdracht met mili taire stiptheid uitvoerden. Patrick Sercu veroverde zo zijn vijfde Eu- pese omniumtitel in zes seizoenen, maar Merckx, die op de Gentse wie lerbaan een recordtijd over 4 kilo meter had laten optekenen, had de show en de harten van het publiek gestolen. y Eindstand 1. Sereu 8,5 punten; 2. Merckx en Post 12; 4. Daler 19; 5. Frey en Gil more 21. Eddy Merckx stal de show in Gent en reed bovendien een recordtijd over de 4 km met vliegende start. DORTMUND (ANP). Wereld kampioen Piet Oudkerk is zaterdag avond in Dortmund winnaar gewor den van een internationale stayer wedstrijd in de Westfalenhalle. Vrijwel op de streep besliste de Nederlander de wedstrijd over 30 ki lometer in zijn voordeel. In de eind sprint passeerde hij de Duitser Wolf gang Schulze, die geruime tijd de leiding had gehad. Er waren 3000 toeschouwers. De uitslag is: 1. Oudkerk (Ned.) 29 min. 24,7 sec; 2. Schulze (W.-Dld.) op meter; 3. Rudolph (W.-Dld.) op 60 meter; 4. Junkerman (W.-Dld.) op 90 meter; 5. Proost (Belg) op 160 meter; 6 De Loot (Belg) "bp 390 me ter. ATLETIEK De Engelsman Mike Tagg heeft in San Sebastiaan een in ternationale cross country over tien kilometer gewonnen. De Brit versloeg in de laatste tweehonderd meter de Tunesiër Zaden nog met ruim ver schil. Tagg liep de afstand in 30 mi nuten 35.1 sec. Van de drie Nederlan ders die deelnamen, eindigde Egbert Nijstadt als negentiende (32.23.8), Piet Beelen als 23e (32.46.9) en Jan Zijderlaan als dertigste (33.23.5). Chipkoge Keino, die Kenia in 1968 te Mexico een gouden medaille op die 1500 meter bezorgde, heeft in Phila delphia een indoor-wedstrijd over de mijl gewonnen in 4.00.6. No op den Oordt (Kimbria) zegevierde te Kerk- rade in de zesde internationale Abdij Cross. Hij liep de negen kilometer in 28 minuten en 19 seconden. PAARDESPORT Het Franse paard Toscan heeft op de baan van Vincen- nes de Prix d'Amerique gewonnen voor Tony M en Tidalium Pelo, die ook beiden uit Franse stallen komen. Toscan en zijn jockey Gougeon raak ten al onmiddellijk na de start van deze draverij over 2600 meter, gedo teerd met ruim 400.000 gulden aan prijzengeld, hun gevaarlijkste con current kwijt. Upsalin, favoriet voor de eerste prijs van iets meer dan 200.000 gulden en winnaar van vorig jaar, kwam kort na de start in bot sing met Snow Speed. Upsalin was op slag kansloos. ZWEMMEN Hans Elzerman (ZI- AN) heeft in het Haagse zwembad Morgenstond het nationale aspiran tenrecord 200 meter schoolslag verbe terd en gebracht op 2.36,5. Het oude record stond met 2.36,6 reeds op zijn naam. Elzermans zusje Jozien stelde het aspirantenrecord 200 meter rug slag scherper. Zij verbeterde het op naam van Els Droog en Annemarie Groen staande record met 0,4 secon den tot 2.34,0. TENNIS Richard „Pancho" Gonza les, de veelvoudig zijn afscheid aan kondigende tennisveteraan, heeft in New York weer eens van zich doen spreken. In de eerste van een serie van tien profontmoetingen versloeg, de grijzende Amerikaan de huidige nummer een op de wereldranglijst Rod Laver met 75, 36, 2—6, 63, 62. Gonzales verzekerde zich hier door van een bedrag van 10.000 dol lar (ongeveer 36.000 gulden). De tweede ontmoeting van de serie, waar bij in totaal 200.000 dollar op het spel staat, vindt 31 januari in Detroit plaats. Gonzales speelt dan tegen John Newcombe. GEWICHTHEFFEN Tijdens club- wedstrijden gewichtheffen tussen Simson KDO-combinatie en De Spar taan in Oen Haag heeft de Le&dsnaar Sanders zijn eigen Nederlandse record in de middengewichtklasse met drie kilogram verbeterd ei) gebracht op 118 kilogram. De Russische gewicht- heffer Vassily Alexejev verbeterde in Velikie Louki drie wereldrecords in de categorie superzwaargewicht. Hij bracht het record voor de drie Olym pische oefeningen, met 590 kilogram in bezit van zjjn landgenoot Leonid Shabotinsky, op 595 kg. Het record tweehandig drukken, dat de Ameri kaan Joseph Dube in 1968 op 209,5 kg had gebracht, verbeterde hij tot 210,5 kg. Ook het record tweehandig stoten waarvan de Amerikaan Bob Bednarski met 220,5 kg houder was, werd scherper gesteld. Alexejev stoot te 221,5 kg. BOKSEN Tijdens een in Madrid gehouden vergadering heeft de Inter nationale Amateur Boks Federatie (AIBA) de organisatie van de Euro pese bokskampioenschappen voAr amateurs van 1971 toegewezen aart Spanje. KORFBAL Het Nederlandse micro korfbalteam heeft in de sporthal in de Belgische plaats Deurne gelijk gespeeld tegen België met 1010. Bij de rust had Nederland een voor sprong van 64. De Nederlandse korfbalploeg had bij voortduring een overwicht op de Belgen en was tech nisch beter. 131 en 203 speelde Vultink Scholte test hiertegen is onderweg. De spe lers vragen hierin om een vergoeding van de onkosten en eventuele onge- daanmaking van de halve degradatie van Haans en Jacobs. Behalve deze moeilijkheden was er dus het feest van Vultink. Vultink, die Nederland gaat vertegenwoordi gen in het Europees kampioenschap in San Sebastian. De Groenlonaar veroverde de Europese titel voor de eerste keer in 1966 in Den Bosch, waar hij de sterke Franse ex-prof Jean Marty in de finale baas bleef. Vultink heeft nu zeer zeker de klasse een nieuwe titel aan zijn erelijst toe te voegen. Beneden de maat bleven Van Leur (degradatie), Haans en Jacobs. Dat bleek vooral in de zaterdagavond ge speelde marathonpartij tussen Haans en Jacobs, die niet om aan te zien was en die bijna vier uur in beslag nam. Het werd in 19 beurten 400-335 in het voordeel van Haans, maar de vraag is of hij aan deze zege veel plezier beleefde. Dat er buiten Vul tink door alle deelnemers slecht ge speeld is blijkt wel uit het feit dat Scholte tweede werd met een moyen ne van 47.05. TON KOOMEN Van Leur bleef beneden het ge- BEVERWIJK (ANP). Na de za terdag gespeelde tiende ronde van het Hoogoventoernooi moet men alle hoop op een behoorlijk Nederlands resultaat laten varen. Zowel Donner, Kuijpers als Ree verloren. Daar deze nederlagen tegen respectievelijk Westerinen, Kurajica en Taimanov werden geleden betekent dit, dat een sterk en uitgebreid contingent top spelers zich in hoge regionen heeft genesteld. Op kop gaat (weer) alleen de Rus sische grootmeester Mark Taimanov, die Ree uittelde. Dat gebeurde in een ben-oni, waarin de Nederlandse kampioen een wat dubieuze dame- uitval (actie) introduceerde, die wel heel snel werd weerlegd. De gevolgen waren tempi-verliezen, met daaruit voortvloeiende „afbraak" van de sa menhang in de stand. De ondergang van grootmeester Donner tegen de opnieuw origineel manoeuvrerende Fin Westerinen wekte verbazing. De Nederlander speelde een van zijn lijfvarianten, waarmee hij reeds talloze successen heeft geboekt. In het gevorderde mid denspel werd hij evenwel verrast door een briljante tussenzet, die het hele bouwsel ineen deed storten. De stampvolle demonstratie-zaal werd er stil van. Met zekere verslagenheid werd het commentaar van interna tionaal Bouwmeester aangehoord die het „hoe en waarom" perfect uiteen zette. Het feit, dat deze beste vakman van Nederland overigens tijdens het spel acht partijen gelijktijdig van werkelijk-inlichtend commentaar blijkt te kunnen voorzien is een nieuwe „ontdekking". Kurajica had het tegen Kuipers nov, die hij enigszins tegenvallend verloor. De siciliaan, die de Neder lander tegen Kurajica bracht was on zeker, tempi-verliezend en daardoor snel ontoereikend. De Tsjech Hort blijft vechten voot aansluiting. Hij maakte korte metten met Platonov, omdat ook de koplo pers thans op volle oorlogssterkte opereren is de taak van de jonge Praagse geweldenaar niet eenvoudig. Hij wekt herinneringen aan de adem benemende inhaal-actie van Por- tisch, die verleden jaar achter Bot- winnik, Geiler en Keres aanjoeg. Bij de meesters is de jonge Anders- son alleenheerser geworden Diens energie lijkt met de dag toe te ne men: geen ongewoon verschijnsel bij een jonge meester, die successen boekt. Honfi en Medina moesten zich met puntendelingen tevreden stel len. In de damesafdeling spelen me vrouw Heemskerk en mevrouw Tuk een goede rol. Dat de Russin Alexan dria te bedreigen zal zijn, lijkt vrij wel uitgesloten. Haar voorsprong, na 6 ronden, bedraagt al twee punten. Het is duidelijk, dat zé niet voor niets de derde speelster ter wereld wordt genoemd (ADVERTENTIE) middelde van 24 en degradeert. Ja- niet al te moeilijk. De Nederlander is cobs en Haans waren al in de voor- kennelijk aangeslagen na de ver wedstrijden gedegradeerd. schrikkelijke worsteling met Taima- WlLHELMINASTRAAT 12 TELEFOON 01600 37280 - BREDA U

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 8