Nieuweling viel op door stuurmanskunst RAASAMATEURS: DE BAAS IN CROSS TE KAMPERLAND NEDERLANDSE KEURING STELT WEINIG VOOR Zeeuwse schakers leden nederlaag VERMEULEN KAMPIOEN Jan Janssen ,een klassieker winnen' De Vrieze kreeg pech Swift I klopte Ahoy (7-3) Tas bleef ongeslagen ZeBra-titel voor Cora Hoogstraate Sportarts Visser in s Heerenhoek Derde klas libre gewest Zeeland-Brabant KANDIDAAT DE VOS JEUGDCOMMISSIE In de massakamp met West-Brabant Magie Voetbal Korfbal Handbal Maandag 26 en dinsdag 27 ianuari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Kloetinge) 3 H. de Jonge (Lams- waarde). Adspiranten: 1 B. Scheers (Middel burg) 8 kilometer in 23 minuten. 2 S. Spaans ('s-Gravenpolder). (Van onze wielersportmedewerker) KAMPERLAND Jan Raas is op imponerende wijze winnaar ge worden van de wielercross die de RTC „Theo Middelkamp" hield in het kader van de contactdag, die gisteren plaatsvond. Jan Raas zege vierde niet alleen bjj de nieuwelingen, maar werd ook eerste in het algemeen klassement. Het parkoers van ruim twee kilometer, dat was uitgezet in de duintjes bij Kamperland, was vOor de vijftien deel nemers uitermate zwpar. Raas en De Vries hadden er het minst moeite mee. Raas viel op door zijn stuurmanskunst. Hij kwam ook steeds vroegtijdig van de fiets af als er een hindernis opdaagde. Vele deel nemers liepen eerst met hun fiets vast in het zand en moesten dan teveel hun reserves aanspreken om opnieuw aan te zetten met de fiets op de rug. Ten minste een keer of vier moesten de coureurs van de fiets af, hetgeen voor een cross niet veel is, maar een en ander sloopte de krachten aanzienlijk. Verschillende deelnemers die ook in Axel aan de cross hadden deel genomen, enkele weken geleden, wa ren beslist in hun mening over het parkoers: zwaarder maar beslist mooier dan in Axel. Ko de Vrieze voegde daar aan toe: „De hindernis sen in Axel liggen te dicht op elkaar. Zo'n 150 meter en het is gebeurd. Dan kun je voor de rest op de fiets blijven daardoor is het geheel te licht". Ko Tolhoek en Peet Verschuure (ploegleider bij „Trico Noble") ver klaarden hetzelfde. En deze menin gen vielen uiteraard bij Jan van Stee, voorzitter van „Theo Middel kamp" in goede aarde. „Het is voor ons leuk dat we een goede keus heb ben gemaakt was het parkoers be treft". Jan Raas had zich al direct na de start van de leiding verzekerd en no teerde bfj de eerste doortocht 15 se conden voorsprong op Bertus Franse, die snel zou terugvallen. Na drie ronden, toen Kimm Remijn moest opgeven door een lekke band had Raas 45 seconden winst op Tolhoek, De Vrieze, Huyzen en De Jonge en iets meer op Marijs. Bij de adspiran ten die vier ronden moesten afleggen reed Scheers toen al in gewonnen positie. Op het moment dat de nieuwelin gen hun zeven rondjes er hadden op zitten (Raas verkoos echter door te gaan) en De Vrieze door een tegen aanval 10 seconden van zijn achter stand op Raas had goedgemaakt kreeg deze achtervolging van de Vrieze niet nog meer effect. De Goe- senaar moest door pech van fiets ver wisselen wat hem nog een keer zou overkomen. Ook Marijs verloor door een val aanzienlijk terrein. Raas reed daarom ook in het algemeen klassement een onbedreigde zege te gemoet met een halve minuut voor sprong op zijn naaste belager De Vrieze. Amateurs 1 J. de Vrieze (Goes) 22 kilometer in 59 minuten. 2 op 1.12 J. Tolhoek (Yerseke) 3 J. Marijs (Vlissingen) 4 B. Frènse ('s-Heeren- hoek) 5 A. Kuzee (Kapelle) 6 J. Maas (Wouw). Nieuwelingen: 1 J. Raas (Hein- kenszand) 15 kilometer in 42 minu ten. 2 op 52 seconden T. Huijzen VLISSINGEN De elfjarige Cora Hoogstraate van Deltasport uit Zie- rikzee is zaterdag in Vlissingen kam pioene toestelturnen van de Zeeuws- Brabantse turnkring bij de meisjes tot en met 15 jaar geworden. De uitslag: kringkampioene Cora Hoogstraate Deltasport Zierikzee 3375 punt., 2. Anke Hoogstraat Delta sport 33.4 pnt., 3. Joke Aartse, Vol harding Goes, 32.65, 4. Corry Linden- ber VZOS' Yierseke 31.3; 5. Matty Corstanje Volharding Goes 31.1; 6. Suzy Grootjans VTV Vlissingen 31.03 7. Ria Flipse VTT Vlissingen 30.45 8. Janneke Burgers WIK St. Anna- land 30,05; 9. Anja v.d. Sande As- trow Souburg 28.85; 10 Janneke Cooy- evaar VTV Vlissingen 28.1 11. Anne- lies Clarisse VTV Vlissingen 27.8; 12-13. Jenny van Hooydonk Udi Ber gen op Zoom en Emmy de Poorter Astrow Souburg 27.65; 14. Tinny Kos ters Deltasport Zierikzee 27.-; 15. Ria de Vlieger Astrow Souburg 26.35; 16 Elly Goedegebuure WIK St. Anna- land 25.55; 17. Anneke van Rooyen Hygiëa Westkapelle 25.45; 18. Lilian Verduyn VTV Vlissingen 24.95; 19. Joke Harmsen Volharding Goes 24.8; 20 Coby Heyboer VTV Vlissin gen 24.75 punt. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Zeeuwsch- Vlaamse wielervereniging „Er op en er over" heeft de heer C. de Vos uit Philippine voorgesteld als twee de afgevaardigde van de jeugdcom missie voor deze club. Dit naar aan leiding van het feit dat op de verga dering van de discussiegroep Wieler- belangen Zeeland Piet Vasseur als kandidaat wegviel. De Rotterdamse sportarts Visser (midden) deed op de in 's-Heerenhoek gehouden contactdag van „Theo Middelkamp" een felle aanval op het instituut voor de sportkeuring. Geheel rechts Jan van Stee, de voorzitter van „Theo Middelkamp", die tot zijn teleurstelling slechts een zeventigtal leden in de zaal zag. (Van onze schaakmedewerker) BREDA In de ruime kantine van de machinefabriek Holland in Bergen op Zoom won West-Brabant zaterdag de massaschaakkamp te gen Zeeland met 2418. De Zeeuwen namen aanvankelijk een voorsprong en liepen zelfs tot 85 uit, maar moesten in het verdere verloop van de wedstrijd menig verliespunt incas seren. West-Brabant leidt nu na twaalf ontmoetingen met 6 gewonnen, vijf verloren wedstrijden en één gelijk spel. Dat gelijke spel viel in de eer ste ontmoeting in Goes in 1959. Als nieuwigheid werd bij deze wed strijd nog de bepaling ingevoerd, dat niet beëindigde partijen niet zouden worden gearbitreerd, maar in ver sneld tempo uitgespeeld, zodat de deelnemers om ruim zeven uur weer huiswaarts konden keren. De uitslagen (Westbrabanders eerstgenoemd) 1 G.G. Boon - A. den Hamer 1li, 2 W. van de Neut - M. Wise 0,50,5, 3 W. van Rhee - J. Hoogstrate 0,3— 0,5, 4 H. van de Velden - J. de Lange 01, 5 K. den Boer - A. P. Beishui- een 0,50,5, 6 F. Hertogs - J. Schel- tens 10, J. van Ginneken - Thole- naar 01, 8 B. Raemsdonck - A. van de Weg 0,50,5 9 L. Hertogs - Duve- kot 10. K. C. J. Unk - M. Rinn 0,5 —0,5, 11 O. Berger - C. Parent 0,5 - D. Reddingius 10, 25 G. Hupkes - J. Meerman 10, 26 J. Brand - P. van de Velde 1—0, 27 R. Verpalen - Kodde 0,50,5, 28 K. van Dongen - A. P. Verton 01, 29 G. Langenveld - P. Boonv 0,50,5, 30 W. van Üos- terhout - W. de Ridder 01, 31 F. van Eindhoven - A. van Wezel 10, 32 V.,H. Anker - A. C. Deurlo 01, 33 P. van Onzenoort - H. Mooy 10, 34 A. Adriaansen - H. van de Poel 1 0, 35 Cadot - Joh. Boone 10, 36 P van de Hout - P. Smolders 01, 37 A. Fasen - K. Hoogstrate 01, 38 A. de Mooy - Jakobse 10, 39 H. Jeurissen - P. van Geel 01, 40 D. van Sabben - P. Adan 01, 41 P. Teeuwen - H. van de Hout 10, 42 D. Lindhout - P. Wertz 10. Totaaluitslag 2418. (Van onze sportredactie) 's-HEERENHOEK Op de jaar lijkse contactdag van de Zeeuwse wielervereniging Theo Middelkamp - deze keer in de Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek - kwam de sportarts Visser uit Rotterdam, tot enkele opmerke lijke uitspraken: - De KNWU kan op het ogenblik be schikken over een medische commis sie van vier man sterk. - De gebruikelijke sportkeuring m Nederland stelt weinig voor. - De zaak Sjeng Collard in Mexico speelde ook voor een zwemster, een roeier en een gewichtheffer. - Als renners toch naar een soigneur stappen, dan zit er toch Iets fout in de verhouding tussen sportarts en coureurs. Dokter Visser sprak gistermiddag voor zo'n zeventig leden van Theo Middelkamp. Zeventig slechts, het bestuur had gerekend op 150 man. Het Europese schaatskampioenschap zal daar echter wel debet aan zijn- De Rotterdammer, die via voetbal in de wielrennerij terecht is geko men, viel in zijn betoog vooral het instituut van sportkeuring in Neder land aan. Visser: „Bij ons in Rotterdam kost een keuring 3,50. Voor dat bedrag kun Je geen kwaliteit verwachten. Als een jongen geen grove afwijkin gen heeft, dan is het wel goed bij zo'n keuring. Maar het zou eigenlijk, ver schil moeten maken welke sport zo'n knaap gaat bedrijven- Wielrennen of badminton maakt nogal wat ver schil". De heer Visser achtte het een voor deel dat de laatste jaren steeds meer doktoren komen die zich voor de spor met zijn specifieke medische proble men gaan interesseren. „We hebben op het ogenblik een vereniging van sportartsen in Nederland die tachtig leden telt. De belangstelling groeit nog steeds". Dokter Visser raadde de leden van Theo Middelkamp aan meer en meer contact te zoeken met hun huisartsen. „Blijf niet te lang lopen met klach ten. En zou je hulsarts niet genoeg tijd voor je hebben, dan bel je mij maar op. Ik ben altijd bereid om ren ners te helpen", aMus de heer Vis ser. Over de verhouding tussen arts en renner zei de heer Visser: „Die moet er een zijn van wederzijds-ver trouwen". willen dat er een opleiding kwam voor wielersoigneuxs. Dan kunnen we de mannen een beetje wegwijs maken. Er komt al een beetje verbetering in. Cor Nederveen, de masseur van de Nederlandse schaatsploeg, is een voorbeeld van een goede masseur. Die knoeit niet. De zaak-Collard in Mexico is een voorbeeld van hoe 't fout kan lopen- Iedereen neemt aan ging, maar er was veel meer aan dat het alleen om de wielrenners de hand, zo is later gebleken. Col lard had nog een paar Nederlandse sportlieden behandeld". Na dokter Visser, die vooral ha merde op het feit, diat de renners voedingsadviezen moesten vragen aan hun huisartsen, kwam er een quiz waarvan de vragen waren opge steld dooi Wim Jeremiase. Hierna kreeg Frans Mahn de coach van de KNWU het woord, die een uitgebreid betoog hield over zijn zienswijze op de training. BUITENLANDS VOETBAL ENGELSE LEAGUE Nottingham Forest - Sunderland 21, Evertom - Newcastle United 00, Wolverhampton Wanderers - Ipswich Town 20. F. A.-CUP VIERDE RONDE Sheffield Wednesday - Scunthorpe United 12, Middlesbrough. - York City 41, Southampton - Leicester City 11, Carlisle United - Aldershot 22, Gillingham - Peterborough United 51, Tranmere Rovers - Nor thampton Town 00, Sutton United - Leeds United 0—6, Chelsea - Burnley 22, Tottenham Hotspur - Crystal Palace 00, Derbij Country - Shef field United 30, Liverpool - Wrex ham 31, Swindon Town - Chester 42; Manchester United - Manches ter City 30, Blackpool - Mansfield Town 0—2, Watford - Stoke City t-0, Aston Villa - Queens Park Rangers afg. BUNDESLIGA Munchen 1860 - VfB Stuttgart 4-1, Eintr. Frankfurt Bayern Miinchen afg.; MSV Duisburg - 1 FC Köln afg.; (Van onze korfbalmedewerkeo TERNEUZEN In de landelijke microkorfbalcompetitie haalde Swift I weer twee winstpunten binnen. Het Rotterdamse Ahoy werd met 7-3 te ruggewezen en dat betekent, dat de Middelburgers zeer gunstig ge klasseerd staan voor een eventuele promotie. In de Zeeuwse afdeling A zorgde Ondo I bijna voor een verrassing. Ondanks het feit, dat het tot nu toe slechte resultaten behaalde blijft het een ploeg waarvoor men moet op passen. Dat ondervond koploper Ani mo H, dat met 5-4 maar net zonder kleerscheuren wist te blijven. Swift H deed meer dan verwacht werd, want Zuidwesters I werd met 7-6 verslagen. Animo I komt nu weer meer naar boven. In Goes werd To go I met niet minder dan 7-1 versla gen. In afdeling IB had Luctor I een zwakke finish. Tegen Stormvogels I had het een 5-2 voorsprong, die het bijna liet glippen. Met 5-4 bleef het toch zonder verliespunten. Animo III is in deze klas het zwakke broertje Tegen Tjoba II had het geen enkele kans en verloor met 1-7. In de tweede klas A stelde Blauw Wit I erg teleur. Togo II wist de eer ste klasser goed bij te benen en be haalde een verdiend gelijkspel. In afdeling 2B liet KVL I het af weten. Weliswaar werd slechts met 4-5 van Togo III verloren maar van de Lammerenburgers had meer ver wacht mogen worden. De Swiftploegen blijken op het mi- croveld goed uit de voeten te komen Dat geldt ook voor Swift V, dat het tegen Animo IV niet zo erg moeilijk heeft gehad. De Middelburgers won nen met 4-7. In de derde klas A was het een goede dag voor Tjoba III Zelf won nen de Tjobanezen met 1-4 van Zaamslag en met 4-3 van Volharding, terwijl de concurrenten allen één of meer wedstrijden verloren. Luctor II verloor met 0-2 van Volharding en won van Blauw Wit II (1-0). Blauw Wit II bleek toch wel de zwakste te zijn, want ook tegen Zaamslag leed het een nederlaag. Met 1-3 trok de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg aan het langste eind. In de derde klas'B liet TOP II er tegen Togo IV geen gras over groei en. De TOP-ploeg waarin enkele ge routineerde spelers in opgesteld waren liepen steeds verder weg van de Goesenaren, die uiteindelijk met 0-5 het hoofd moesten buigen. Tegen Atlas II wist Togo IV tot een rede lijke prestatie te komen. Hoewel het in het veld onder grote druk stond, wist Atlas niet door te drukken. To go had lang een voorsprong, maar de meer dan verdiende gelijkmaker kwam toch. Bij de junioren I behaalde Animo I een 1-1 gelijkspel tegen Swift I en won met ,5-0 van Blauw Wit. Daar Blauw Wit Swift I op 3-3 hield, zijn de Animo-papieren gestegen. Borussia Dortmund - RW Oberhau- sen 3—2, Werder Bremen - Hannover "96 afg., Braunschweig - Hamburger SV afg., 1. FC Kaiserslautem - Schad- ke 04 afg-, Alem. Aachem - Hertha BSC Berlin 2—4, RW Essen - Bor. Mönchengladbach afg. BELGISCHE COMPETITIE Waregem - Anderlecht 11, Beer schoot - Crossing Schaerbeek 31, Union St. Gilüs - FC Lu-ik 2—1, FC Brugge - Lierse SK 41, St. Truiden- Oostende 10, Standard Luik - Be ringen 5—3,,Gantoise - Charleroi 4-1, Racing White - Beveren Waas 0—0. Arjawn de Schipper vroeg de Rot terdamse sportarts hoe het dan kwam dat toch veel renners de hulp van soigneurs inroepen. Dokter Vis ser; „Helaaa komt dat nog veel voor. Het ligt volgens mij aam de magie, die rond de soigneurs hangt. Veel topreraners denken: als het maar s-tie- kum gaat en uit het buitenland komt, dat het dan goed is. Ik zelf zou graag (Van onze biljartmedewerker) ROOSENDAAL De sterke Zeeuw Vermeulen is kampioen van het bil jartgewest Brabant-Zeeland in de derde klasse libre geworden. De crack uit Ovezande was duidelijk be ter dan de concurrentie, hetgeen in zijn moyenne tot uitdrukking komt. Toch moest hij drie matchpunten 0,5, 12 W. Bernards - A. Vleugel 0prijsgeven. Tegen Faassen uit Zeeist 1, 13 H. H.'Vissers - A. van de Heij den 0,50,5, 14 F. Lesman - M. Hou- kamp 10, 15 J. Hamilton - G. Bouw 01, 16 J. van Nispen - P. Neve 1— 0, 17 J. S. Spijkers - Schipper 01, 18 J. Goudzwaard - J. de Graaf 10, 19 R- Gomis - H. Smit Roeters 0,5 0,5, 20 M. Eversen - D Joziasse I—0. 21 H. Sluijters - B J Kloosterman 0,50,5. 22 H. van Broekhoven - J H Peeters 0,50,5, 23 J. Sibbing - G. A. van de Weel 10, 24 J. Dingemans leed hij een nederlaag en Wilbers uit Helmond dwong hem een punten verdeling af. Vermeulen deed zijn misstappen in de zaterdagronden, waar de spanning zondagmiddag in hotel Hermans op de Markt te Roo sendaal te snijden was. Vermeulen stond in de slotpartij tegenover Verbeten uit Boxmeer. Vermeulen moest winnen om zich als kampioen te kunnen latenhuldigen. Zijn tegenstander had aan een remi se voldoende. Bij winst van Vermeu len zou Faassen de lachende derde zijn, want omdat het gemiddelde van Vermeulen meer dan twintig procent boven het promotie-gemiddelde lag, zou Faassen naar het kampioenschap van Nederland in de derde klas li bre afgevaardigd worden. Het kwam zover, omdat Vermeulen in het span nende slotgevecht beter zijn zenuwen in bedwang had. Na 10 beurten had hij een 4034 voorsprong. Met een ijzige zekerheid vergrootte hij zijn voorsprong, die na 22 beurten 75-50 bedroeg. Door de voorsprong te con solideer, caramboleerde hij naar het kampioenschap, dat na 31 beurten een feit was. Verbeten was achter gebleven op 71. Broer Wijnings van het St. Wille- brordse Marjo deed het uitstekend in het sterke gezelschap. Hij won van Tenberge en Faassen en wees zon dagmiddag Wilbers in 18 beurten te rug. Met zes matchpunten werd hü vijfde in de eindrangschikking. In dit gewestelijk kampioenschap promoveerden Vermeulen en Wil bers naar de tweede klasse. Vermeulen scoorde ook de hoogste serie (30) in het kampioenschap. Hij reeg in een beurt dertig caramboles bijeen. De eindstand: 1 B. Vermeulen, Ovezande 11 pnt, 3,95 gem. 30 (h.s.) 2 F. Faassen, Zeelst, 10 2,93, 22; 3 J. Verbeten, Boxmeer, 10, 2,77, 20; 4 H. Wilbers, Helmond, 7, 3,20, 24; 5 H. VUjmings, Sprundel 6, 2,97, 25; 6 L. Tenberge, Sprnag-Capelle 6, 2,77 28; 7 Th. Verhaaren, Tilburg, 4, 2,54 20; 8 P van Laarhoven, Kaatsheuvel 2, 2,42, 13. (Van onze sportredactie) KOEWACHT De negende sport avond van de Koewachtse suppor tersvereniging Eendracht Maakt Macht is een beetje tegengevallen. In de eerste plaats waren Gerrit Schulte, Rik van Looy, Peter Kisner, Theo van Poecke en Peter Vonck niet verschenen. En dat ondanks 't feit, dat deze coureurs een contract hadden getekend. Theo Verschueren, de man die gisteren geklopt werd in Antwerpen, kwam later. Als aanvul ling was Wim de Waal uit Axel aan getrokken. Het forum bestond nu uit Jan Jans sen, Gerben Karstens, Harm Otten- bros, Henny Gijzel, Richard Bukacki en dus Wim de Waal. Speaker Wim Hendriks ondervroeg de coureurs. Hij wilde vooral weten wat de plan nen voor het nieuwe seizoen waren. Jan Janssen zei daarover: „Ik pro beer in het begin van het seizoen 'n klassieker te winnen en dan ga ik me rustig voorbereiden op de Tour de France. Ik hoop, dat ik een paar dagen de Gele Trui kan dragen. Win nen doe ik hem niet meer. Dat zal waarschijnlijk niet meer gaan". Jan Janssen over Rini Wagtmans: „Als die jongen zijn hoofd zou gebruiken, dan kan hij veel geld verdienen in de wielrennerij. Wat hij in de Tour heeft gepresteerd, was geen stijl. Er zijn 130 tegenstanders en Wagtmans reed alleen op mijn wiel- Dat hij het niet goed ged-aan heeft, bewijst wel, dat hij na de Rondt van Frankrijk weinig geld verdiend heeft. Vraag ie dere profrenner, wat hij van Wagt mans denkt en dat antwoord luidt: Die is gek". Tiert ïerben Karstens, de man die een wielercarrière verkoos boven de schaatssport over de mogelijkheid van de combinatie wielrenner-schaat senrijder „Voor Jan Bols is het leuk om te wielrennen. Die rijdt zo mers wat op de fiets en schaatst 's winters serieus. Maar voor een wielerprof zou het niet te doen zijn". Jan Janssen: „Ik zeg altijd maar schoenmaker blijf bij je leest". De hoeveelheid vragen uit de zaal viel dit jaar tegen. Moesten vorige maal vele vragen onbeantwoord blij ven, nu moest Wim Hendriks reeds om tien over half negen het sportie ve gedeelte afsluiten. Daarna werd er gedanst. Swift 1 - Ahoy 7—3. Afdeling 1 A: Animo 2 - Ondo 1 51, Swift 2 - Zuid westers 1 7—6, afdeling 1 B: Animo 3 - Tjoba 2 1—7. Afdeling 2 B: KyP 1 - Togo 3 45, Animo 4 - Swift 5 47. Junioren Animo 1 - Swift 1 11. Animo 1 - Blauw Wit 50. Blauw Wit - Swift 1 3—3. Junioren 2: Swift 2 - Stormvogels 3 11, Stormvogels 3 - Volharding 02. Volharding - Swift 2 2—1. Adspiran ten B: KVL -TOP A 2—2. Adspiran ten E: Swift E Stormvogels C 11- Sporthal Goes, afdeling I A: Ani mo 1 - Togo 1 71. Afdeling 1 B: Luctor 1 - Stormvogels 1 54. Afdeling 2 A: Togo 2 - Blauw Wit 1 33. Afdeling 3 A: Luctor 2 - Vol harding 02, Zaamslag - Tjoba 3, 14, Luctor 2 - Blauw Wit 2 10, Tjoba 3 - Volharding 43, Blauw Wit 2 - Zaamslag 13. Afdeling 3 B: Togo 4 - TOP 2 05, Togo 4 Atlas 2 1—1, Atlas 2 - TOP 2 4—5. Adspi ranten A: Blauw Wit A Togo A 01. Adspiranten C: Togo B - Vol harding A 0—3. Adspiranten C: Blauw Wit C - Olympia B 11, Tjoba D Togo F 10, Blauw Wit C- Luctor 11, Olympia B - Tjoba D 01, Luctor C - Togo F 10. Pu pillen B: Blauw Wit B - Tjoba A 0-4. Hoofdklasse dames: Quintus - Swift 413, Zeeburg - Walcheren 45, Hygiëa - Verburch 159, Hel las - Niloc 8—10. Heren: Sittardia - V. en L. 1310, Olympia - ESCA 7—8, Swift - Niloc 1113, Operatie '55 - AHC '31 727. Overgangsklas dames: Posterholt - Swift 2 3—2, UDI - Athene 7—12, Velo - De Schut ters 7—4, DVO - PSV 13—8. Heren: Str. Meteoor - EMM 1913, Hermes - Snelwiek 1513, Hellas - PSV 611 Quintus - Were Di 1210. DISTRICT ZUID B: Dames: EBHV - EMM 9—6, SOA - Olympus 33, Boemerang - Were Di 1210, Heren: Internos - Volt 15 - 19, GSC - Dongen 1513, Fortuna - Walcheren 20—11. AFDELING ZEELAND. Dames eersteklas: Zld Sport - Fortuna 126, Walcheren 2 - Mara thon 75, GSC - Olympus 2 104, Heren eerste klas: SIOS—Walcheren 2 20-25, Fortuna 2Volharding 12-11. Dames tweede klas: Walcheren 3 Marathon 2 3-0, EMM 2—DHC 1 4-4, DHC 2—GSC 2 2-12, Sluiskil—Delta Sport 5-5, Walcheren 3Hontenisse 5-0, Marathon 2—EMM 2 1-8, DHC 2 —DHC 1 2-8, GSC 2—Sluiskil 1-1, Delta SportHontenisse 1-4, DHC 2 —Walcheren 3 0-7, GSC 2—EMM 2 5-3, DHC 1—Sluiskil 1-5, Delta Sport Marathon 2 7-3, GSC 2Hontenis se 4-6, Walcheren 3—DHC 1 2-9, Sluiskil—DHC 2 7-1, EMM 2—Delta Sport 2-7, HontenisseDHC 1 8-4, GSC 2Marathon 2 4-0. Heren tweede klas: Marathon 2 Fortuna 3 10-14, GSC 3Olympus 3 3-12, Volharding 2EMM 2 4-15, Del ta SportEMM 2 8-10, Volharding 2 Delta Sport 8-8. (Van onze biljartmedewerker) SLUISKIL In de slotpartij van het kampioenschap eerste klas libre West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNSB is T. Sas uit Sluis ongeslagen kampioen geworden. De laatste par tij van dit toernooi, gehouden in café Dallinga te Sluiskil en georganiseerd door de Sluiskilse biljartclub, werd gespeeld door T. Sas en L. Dallinga. Na de vijfde ronde was Tas met tien matchpunten de grootste kans hebber. Dallinga, die met acht matchpunten op de tweede plaats stond, zou nog kans op het kampi oenschap hebben als hij de slotpar- tijen zou kunnen winnen met een hoog gemiddelde. In het begin van. de partij bleef Dallinga regelmatig aan de leiding. In de zeventiende beurt nam Tas met een prachtige serie van 96 caramboles de leiding, en maakte in de achttiende'beurt de partij van tweehonderd caramboles uit. De uitslag: 1 T- Tas, Sluis 128, 823, 2 L. Dallinga, Sluiskil, 87, 929, 3 R. Lampo, Hulst, 65, 946, 4 B, van Leemput, Lamswaarde, 65, 125, 5 W. Goethals, Sluiskil, 44, 57Ó, 5 A. Lampo, Hulst, 04, 493. De hoogste serie in deze finale van 104 caramboles werd gescoord door R. Lampo. Tas won de kortste partij in zestien beurten. Tas en Dallinga promoveerden beiden naar de Hoofdklasse, terwijl Dallinga ge rechtigd is deel te nemen aan het gewestelijk kampioenschap Brabant- Zeeland te Bergen op Zoom. VOETBAL De Internationale Voetbalfederatie heeft besloten dat de aanvankelijk aan Pueblo toegewezen kwartfinale van de strijd om het we reldkampioenschap voetbal wordt ge speeld in Toluca. Deze twee plaatsen waren gekozen voor de wedstrijden van groep twee. De kwartfinalewed strijd in Toluca brengt de winnaar van groep twee en de als tweede ge- eindigde ploeg van groep een tegen over elkaar.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10