Industrie van Rotterdam naar Z. - W. -Nederland Adviezen oesterschade dit jaar nog niet rond Radio amateur ontvangt satelliet PAALWORM STEEKT KOP OP FINANCIËLE TOESTAND BREEKT TRADITIE AF Matthaus Passion in Hulst gaat niet door Handelsmerk van Middelburg en - de majoretten NW-BESTUURDERSBOND Biologische verrassing op het Yeerse Meer MILJOENENORDER VOOR „DE SCHE1DE" Rijn-Schelde bundelt montagewerkzaamheden instuif zeeland Commentaar Matthaus Passion Minder koud 1 Drs. Dusarduijn en de actie-Huber VAN MENSEN DINGEN EN DADEN Zaterdag 24 |anuari 1970 DE VRIJE ZEEUW ROTTERDAM (ANP) In het Waterweggebied dreigt een ver storing te ontstaan tussen het tempo waarin zich de industrialisatie voltrekt en de voorzieningen voor een goed woon- en leefklimaat. Deze verstoring is het gevolg van een groot aantal factoren zoals de snelle technische ontwikkeling, de toeneming van de motorisering, de groei naar Europese eenheid, het ontbreken van een slagvaardig re geringsbeleid en de dadendrang van Rotterdam. Dit is de mening van de NVV- bestuurdersbond, neergelegd in een aantal stellingen over de ontwikke ling van Zuidwest-Nederland. Vol gens het NW zal het noodzakelijk zijn de industrialisatie van het Wa terweggebied voorlopig te beperken Het niet doorgaan van de uitvoe ring van de Matthaus Passion in de Hulster Basiliek betekent het afbreken van een twintigjarige tra ditie. Opnieuw verdwijnt een cultu rele gebeurtenis van de hoogste or de, zonder dat er enig alternatief voor in de plaats kómt. De zeer vele vaste bezoekers uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, België, Frankrijk, en zelfs Engeland, zullen de motive ring van de Stichting Matthaus Pas sion Hulst maar moeilijk kunnen verwerken. Akkoord, een kostenstij ging met honderd procent is geen sinecure. Maar juist in dit geval moet verder worden gekeken dan alleen het uitvoeren van een be paald muziekwerk. Juist Bachs Matthaus Passion is meer dan alleen maar muziek: het is een sociaal-culturele gebeurtenis van de eerste orde, gewaardeerd door zeer brede lagen van onze sa menleving. De uitvoering van de Passie in Aardenburg vormt voor de vele gedupeerden van Hujst ze ker geen vervanging, daar even als in Hulst de publieke belang stelling elk jaar opnieuw uitstekend is. Het is jammer dat het toch al niet rijk met tradities gezegende Zeeuwsch-Vlaanderen een dergelij ke belangrijke manifestatie door de vingers laat glippen. Misschien zou met iets meer vechtlust toch nog wat te bereiken zijn geweest. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De Australische sa telliet van radio-amateurs „Oscar" is vrijdagmiddag om half een Neder landse tijd vanuit Californië in zui delijke richting gelanceerd. Om kwart over een heeft Jan Ot tens op zijn zendontvanginstallatie in Terhole de eerste signalen van de zenders aan boord van de satelliet ontvangen. Hij heeft verschillende metingen kunnen verrichten. Het was de eerste keer dat een sa telliet werd gelanceerd, die signalen uitzond op deze frequentie. Een van de belangrijkste vragen die de zend amateurs zich voor de lancering stel den, was, welke invloed reflecterende lagen op de radio-golven zouden heb ben. - Blijkens de eerste reacties zijn de be vindingen goed geweest. De satelliet heeft genoeg energie voor het zenden van een periode van veertig dagen. Dan zijn de batterijen uitgeput. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrij dag om 18 uur: Tij delijk regen, ook enkele opklaringen en temperaturen over het algemeen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland: Voor zon dag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. tot de reeds aanwezige en gereser veerde industrieterreinen. Bedrijven die zich nog voor vestiging in het Rotterdamse havengebied komen aan melden, aldus de NV V-bestuurders- bond, worden verwezen naar het zuidelijk deel van Zuidwest-Neder land. Het NVV keert zich met dit standpunt tegen de plannen van de Rotterdamse burgemeester Thomas sen. De NW-bestuurders zijn verder van mening dat bij de situering van woongebieden in Zuidwest-Nederland voor de industriële arbeidskrachten veel minder dan voorheen het ac cent moet worden gelegd op de af stand wonen-werken, maar veel meer op de tijd die nodig is om het werk te bereiken. Woonwijken in de onmiddellijke nabijheid van indus triële agglomeraties moeten, aldus de NVV-bestuurdersbond Rotterdam, worden afgewezen. Dergelijke reeds bestaande woonwijken dienen niet verder te worden uitgebreid. Herziening van het streekplan Voorne-Putten zal dit gebied, zo meent het NW, duidelijk moeten bestemmen tot recreatiegebied en in beperkte mate tot woongebied. Uitbreiding tot Hellevoetsluis in oostelijke richting is volgens het NVV aanvaardbaar ter beveiliging van Voorne als recreatiegebied. Men meent dat moet worden onderzocht in hoeverre in een later stadium Flakkee als woongebied zal dienen te functioneren. De regering moet zo schrijft de NVV-bestuurdersbond verder op korte termijn een plan opstellen waarin voor heel Zuidwest-Nederland de ruimtelijke indeling wordt vast gelegd, waardoor het mogelijk wordt een op de toekomst gericht beleid in dit gebied te kunnen voeren. Indien dit plan er van uitgaat dat industria lisatie in Zuidwest-Nederland bevor derd moet worden dan dienen in ie der geval voorwaarden te worden geschapen waardoor, meer dan thans het geval is: leefgemeenschappen ontstaan, bestuursorganen ontstaan, die in staat zijn het welzijn van de in gezetenen te bevorderen, inspraak van de burgers bij deze bestuursorganen gewaarborgd is. De bestuurdersbond van het NW is van oordeel dat het door de rege ring op te stellen ruimtelijke inde lingsplan eveneens dient in te hou den een sociaal-cultureel ontwikke lingsprogramma en een kostenra ming van de infrastructurele voorzie ningen, daaronder begrepen de kos ten voor de ontwikkeling van het openbaar vervoer en de aanleg en ontsluiting van recreatiegebieden. Men vindt het onaanvaardbaar dat de totstandkoming van deze voorzie ningen geen gelijke tred houdt met de industriële ontwikkeling. Volgens de NW-bestuurdersbond dient de financiering van deze voorzieningen mede te geschieden uit een bestem mingsheffing over het kapitaal, dat ondernemingen investeren in hun vestigingen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het Veerse Meer is de zo gevreesde paalworm gesignaleerd. Deze paalworm - in fei te geen worm, maar een twee-kleppig schelpdier - ondermijnt houtconstruc ties, met name die van niet geprepa reerd zacht hout. Het voorkomen van de paalworm in het Veerse Meer (zo veel jaren na de afsluiting) heeft bij deskundigen verbazing gewekt, zo blijkt uit een artikel in de Veerse Meer-gids van deze maand. De paal worm komt zowel in de Noordzee als in de Oosterechelde nog steeds voor. In afgesloten water is de paalworm evenwel tot nu toe niet aangetroffen. De paalwormen werden vorig jaar in de nazomer ontdekt, toen de vlot ten van de recreatiegemeenschaip „Het Veerse Meer" uit het water wer den gehaald, waarbij bleek, dat en kele nog betrekkelijk nieuwe balken gedeeltelijk al waren verteerd. Bij nader onderzoek bleken de balken vol gangen te zitten. Het hout werd daar op opgestuurd naar het Delta-insti tuut voor hydro-biologisch onderzoek dat de vermoedens van paalworm be vestigde. De twee schelpen van de paalvonm vormen een soort boorinstallatie, waarmee het dier zich in het hout dringt. Eenmaal in het hout binnen gedrongen kan niets zijn vraatzucht meer stuiten. In de achttiende eeuw kwamen de ondermijnende activiteiten van de paalworm aan het licht, toen het houtwerk ter bescherming van de dij ken over kilometers lengte bleek te zijn verwoest. Langs de Westfriese kust was dat 47 kilometer dijkbe- scherming. Voor dij-febescherming werd in die jaren vooral eikenhout gebruikt. Dit hout bleek nu juist de favoriete hout soort van de paalworm te zijn. Grote delen van het land kwamen in ge vaar. Dat was voor de regering aan leiding om in de dertiger jaren van de achttiende eeuw biddagen uit te schrijven. Om de opmars van de paalworm te stuiten werden de sluisdeuren vaak met koperen platen beslagen. De hou ten beschoeiingen van dijken werden op grote schaal vervangen door steenbestorting. Met succes. Na 1734 hoorde men nog nauwelijks van het beest. In 1931 stak het de kop weer op, toen het bij uitvoering van de Zuiderzeewerken bemoeilijkte. Het voorkomen van de paalworm in het Veerse meer is niet zo angst wekkend. „Men zal wel waakzamer moeten zijn", aldus een deskundige van het Delta-instituut voor hydro- biologisch onderzoek. „In de Ooster- schelde komt de paalworm ook voor, maar daar is iedereen erop bedacht. Men moet in het Veerse Meer geen Kop van de paalworm met boor- en respschelpen (sterk vergroot). zacht hout meer gebruiken, maar kie zelhout of geïmpregneerd hout". Bij het waterschap Walcheren maakt men zich niet ongerust over de paal worm. Voor de oeververdedtigirug heeft men geen vrees, aangezien daarin praktisch geen hout is ver werkt. Evenmin maakt men zich on gerust in de jachthavens aan het Veerse Meer. In de meeste jachtha vens zijn de houtconstructies van tropisch hard hout of van geprepa reerd hout, dat bestand is tegen de activiteiten van paalwormen. Bezitters van houten boten behoe ven niet bezorgd te zijn, indien zij hun boten op de normale wijze van een beschermingslaag (lak) hebben voorzien. VLISSINGEN (ANP) De N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen (lid van de Rijn-Schelde groep) heeft van A. G. Weser te Bremen en Rhein- stahl Nordseewerke gmbh te Emden opdracht ontvangen tot het leveren van 10 oliegestookte scheepsketels en 10 hoofdcondensore met bijbehorende kleine condensors en de voedingwa- tervoorwarmers. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid van circa 37 mil joen gulden. De ketels hebben elk een stoom- produktie van 210 ton per uur, stoom druk van 62 ato, stoomtemperatuur van 153 graden c. (Van een onzer verslaggevers) -HULST Het bestuur van de Matthaus Passion in Hulst heeft be sloten met deze Hulster traditie dit jaar te breken. De financiële toestand maakt voortzetting onmogelijk. De subsidieverhoging van provincie en gemeente is niet evenredig ge weest met de kostenstijgingen. Hoewel het besluit niet onherroe pelijk is, wordt niet verwacht dat er nog verandering in zal komen. De afgelopen weken zijn alle mogelijk heden om de Passion toch doorgang te laten vinden overwogen. Daarbij is men tenslotte tot de conclusie geko men dat elke gelegenheid daartoe in elk geval dit jaar ontbreekt. In het Land van Hulst wordt de beslissing blijkens de eerste reacties allerwegen betreurd. De Hulster Mat thaus Passion is een van de laatste in Zeeuwsch-Vlaanderen, en trok jaarlijks grote belangstelling, ook van ver buiten de landsgrenzen. Het be stuur, onder voorzitterschap van no taris Vroomen heeft het besluit vrij dag officieel bekend gemaakt. In een perscommuniqué wordt als reden voor de financiële moeilijkheden de dras tische verhoging van de uitkoopsom men van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest en het Rotterdams Fhil- harmonisch Toonkunstkoor genoemd. Deze verhoging zou om en nabij de honderd procent bedragen. Daardoor is een nadelig begrotingssaldo ont staan dat zelfs met de verhoogde sub sidie niet is te compenseren. Meege deeld is dat zelfs verdubbeling van de toegangsprijzen evenmin tot een sluitende exploitatie zou leiden. Het vervangen van het Rotterdams Phil- harmonisch Koor en Orkest is niet in het geding geweest. Met Matthaus- bestuur vond het niet wenselijk aan de kwaliteit van de Passion terwilie van de financiën afbreuk te doen. De mededeling van het breken met de traditie heeft het bestuur verge zeld laten gaan van de toezegging te zullen blijven streven naar herstel daarvan in de nabije toekomst. De vooruitzichten in d i tzpohiczt vooruitzichten in dit opzicht zijn niet rooskleurig. Het organiserend bestuur zal in afwachting van betere tijden voorlopig in ieder geval niet worden ontbonden, maar blijft zoeken naar een aanvaardbare oplossing, aldus het commentaar van een woordvoerder. De Matthaus Passion kon zich voor al de afgelopen jaren verheugen in een groeiende belangstelling, die nog al varieerde al naargelang welke di rigent men had. In het jongste verle den was dat o.m. Eduard Flipse, die in verband met zijn werkzaamheden in België ook nogal wat Belgische be zoekers naar Hulst trok. Dagen voor de jaarlijkse uitvoering was de ba siliek in het centrum van de ves tingstad uitverkocht. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Over enkele maan den zullen de eerste adviezen aan de regering worden uitgebracht voor schade-uitkeringen aan het oesterbedrijfsleven in Yerseke, dat door de beruchte winter van 1962-1963 ernstig gedupeerd werd. Door de deltaplannen voor de Oosterschelde is bovendien een nieuwe, opbouw van de oestercul ture onmogelijkge worden. De ta xatiecommissie werkt op het ogen blik op volle toeren om de vereis te gegevens tjjdig in Den Haag te krjjgen. De heer J. van Stee, vertrouwens man van de oesterkwekers, heeft een belangrijke plaats in de commissie. Hij stelt nadrukkelijk, dat alles in het werk wordt gesteld om zoveel mogelijk dit jaar nog de taxaties, waarop nu al zo lang wordt gewacht, rond te krijgen. Hij gelooft evenwel niet, dat voor alle betrokken oesterkwekers en -handelaren voor het eind van het jaar een uitkeringsadvies op het bu reau van de minister terecht zal ko men. Hij gelooft wel, dat de eerste tien gevallen in maart in behandeling zullen kunnen worden genomen. „We werken van 's morgens tot 's avonds", zegt hij. „Meer kunnen we toch echt niet doen. Het is een ver schrikkelijk ingewikkelde zaak en we hebben bovendien nogal wat moeilijkheden gehad. Dat wordt wel eens licht over het hoofd gezien. Ik begrijp, dat de mensen ongeduldig gaan worden, maar ik hoop, dat ze ook begrip hebben voor de proble men van degenen, die zi met het taxeren van de schadegevallen bezig moeten houden". „Eigenlijk", voegt hij er aan toe, „kun je niet eens spreken van taxe ren. Er kan niet meer gedaan wor den dan zoveel mogelijk gegevens vergaren. Ieder bedrijf is n.l. anders. Het oesterbedrijf is erg gevarieerd. Je kunt onmogelijk volgens stan daardnormen te werk gaan. Dat is wel gebleken bij de vorige taxaties". En als de heer Van Stee het heeft over vorige taxaties, dan doelt hij daarmee op het werk van de mensen, die zich met deze zaak bezighielden voor de huidige commissie aan het werk kon gaan en dat is nog niet zo lang. In eerste instantie werd een amb tenaar van de domeinen belast met het ingewikkelde karwei, waarbij het gaat om enkele tientallen miljoenen guldens. Het bleek niet mogelijk een systeem te vinden, waarmee objectief gewerkt kon worden. Het gaat n.l. zowel om de oesters zelf als de vaste goederen, waarin en waarmee het bedrijf wordt uitgeoefend. Daar kwam nog bij, dat op een ge geven moment de taxateur ziek werd en zijn werk moest opgeven. De rijks waterstaat probeerde een ambtenaar uit eigen gelederen de zaak over te laten nemen, maar al gauw kwam men tot de ontdekking, dat het een onbegonnen werk was. Eind van het liedje was, dat de stichting Adviesbureau voor Roeren de Zaken in Rotterdam met de op dracht belast werd. Het bleek even- wel, dat van een taxatie in de ware zin des woords geen sprake kon zijn, omdat met te veel verschillende fac toren rekening gehouden moest -wor den. Dat was het moment, dat de toen malige burgemeester van Yerseke, nu burgemeester van Reimerswaal, mr. C. Pijl Hogeweg in de bres sprong voor de oestermannen en de minis ter voorstelde om een nieuwe com missie samen te stellen me' gemeen teambtenaren en praktijkmensen. Rijkswaterstaat en de gemeente Yerseke werden het nog niet zo lang geleden eens om een commissie te vormen, waarin plaats namen: ambtenaren van de gemeente voor het meetwerk een advieslichaam, vertegenwoor digd door ambtenaren van rijks waterstaat, die met het oesterbe drijf bekend zijn. twee ambtenaren van de rijkswa terstaat afdeling onteigening. een ambtenaar die toezicht houdt op de uitvoering van de oesterwet. een hoofdambtenaar van domei nen. een specialist op financieel gebied een vertrouwensman voor de oes terkwekers en -handelaren (J. v. Stee, die de bedrijfsproblemen van a tot z kent en plaatselijk goed bekend is. „Ik wil echt niet de pretentie heb ben", aldus de heer Van Stee, „dat wij het op de juiste manier doen. Ik durf wel te zeggen, dat we streven naar een oplossing, die voor iedereen aanvaardbaar is. Elke centimeter wordt gemeten en de waarde van al les wordt bepaald. Er wordt ontzet tend hard gewerkt en de wil is aan wezig om het goed te doen". De heer Van Stee durft de ver zekering te geven, dat de betrokken Yerskenaren tevreden zullen zijn als de regering zal handelen volgens de door de taxatiecommissie uitgebrach te uitkeringsadviezen. BREDA (A.N.P.) De raad van bestuur van de Rijn-Schelde Machi nefabrieken en Scheepswerven N.V. deelt mede dat is besloten de monta ge-activiteiten binnen de groep op het gebied van ketels, apparaten en constructiewerken per 15 februari 1970 te bundelen in de naamloze vennootschap Rijn-Schelde Montage Bedrijf N.V., gevestigd te Vlissingen. Vooralsnog worden binnen deze vennootschap de werkzaamheden on dergebracht welke voorheen werden verricht door Schelde Montage Be drijf N.V. en de montage-afdeling „Ketels en apparaten" van de Ma chinefabriek „Breda" voorheen Backer en Rueb. Door deze concentratie wordt een grotere capaciteit en flexibiliteit ten aanzien van de uitvoering van de opdrachten verkregen. De directie van Rijn-Schelde Mon tage Bedrijf N.V. (R.S.M.B.) zal wor den gevoerd door de heren ir. S. L. Bouman en ir. K. J. Kuiken, aldus een communiqué. VANAVOND beginnen in Middel burg-zuid de carnavalsfeestelijk heden. In het nieuwe wijkcen trum „Het Zuiderbaken" wordt door middel van wat genoemd wordt een „Lach-in", de pret- motor alvast 'warm gedraaid. En dat betekent, dat de zuider lingen „hun" majorettes weer eens te zien krijgen. Het is een bijzondere groep, dat Middel burgse majorettenpeloton. Na wat gefrustreerde protesten in het allereerste begin, toen de wakkere majorettes als „sex- brigade" werden aangeduid, is nu de periode van volledige er kenning gekomen. Men deinst er zelfs niet voor terug, majo rettes uit te nodigen bij offici ële herdenkingsfeesten ZO ontving het groot Middelburg se majorsttenpeloton anderhalf jaar geleden een uitnodiging om in Parijs op te treden. Wie schetst hun verbazing, toen ze opgesteld werden naast een monument, terwijl een militai re grootheid een krans legde aa-n de voet van het gedenkte ken. Het rommelde verbaasd on der de gekolbabte hoofden van de meisjes. Er zat niets anders op, dan je gezicht in 'n passende plooi te trekken en de minirok •glad te strijken. Zo stonden de Middelburgse majorettes een beetje blotig, onwennig ernstig te wezen in Parijs. En dan te bedenken dat ze voortgekomen zijn uit het Middelburgse carna val! Oprichter en direkteur P. van den Hurck zou, als hij er de tijd voor had, een boek kunnen schrijven over zij-n majoretten peloton. MIDDELBURG kreeg in de jaren vijfenzestig een heef nieuwe uit stulping aan zijn stad gebouwd. Men noemde dit gedeelte Zuid. Of het nu die aanduiding was, die zoveel zuiderlingen trok, we weten het niet. Wel is het een feit, dat veel Brabanders en Limburgers hun intrek namen in deze nieuwe wijk- Met deze zuidenwind, kwam ook de car navalsgedachte overwaaien. Met ware pioniersgeest wierpen de eerste bewoners zich op het vraagstuk carnaval in deze nieuwe Zeeuwse stadswijk. Eén van hen was Van den Hurck. „Ik zorg voor een majoretten- korps." gen overspannen, maar het re sultaat mocht er wezen. Op drie en twintig oktober negentien honderd achtenzestig, trad het korps voor het eerst op in eigen uniform. DE bezetting van het peloton is nogal aan verandering onderhe vig. Drie zusjes, aangeduid als de „firma Duine", zijn in die jaren de vaste kern van de ploeg gebleven. Na elk optreden helpen zij mevrouw Van den Hurck, de uniformen schoon te maken, de laarzen te witten en wat kapot is te herstellen. Met deze bezigheden zijn telkens wel twee avonden gemoeid. VORIG jaar heeft het groot ^ma- j orettenpeloton „Ditrich", slechts enkele keren in Neder land opgetreden. Ze zijn echter wel dertig keer de grens over geweest. In Frankrijk en Bel gië werden ze herhaaldelijk on derscheiden. Ze ontvingen in Begancon zelfs dezelfde onder scheiding als de Koninklijke Mi litaire Kapel. De reizen worden hoofdzakelijk in het weekend ondernomen- Voor de familie Van den Hurck soms een hache lijke onderneming. De laatste tijd heeft hij hulp van een me dewerker de heer B. Koetsveld, die o«k bij de training betrok ken is. HET gaat nu zelfs zo goed met de majorettes, dat de investe ring van de uniformen er bijna uit is. Van den Hurck loopt al weer aan nieuwe te denken. Hij vindt, dat zijn meisjes er tip top uit moeten zien. „Dat is ons visitekaartje", zegt hij. Zowel bij de „Lach-in", als op het carnaval zelf, zullen de majo rettes ook dit jaar weer de gro te trekpleister zijn. De majorettes treden aan MIDDELBURG De heer W. Dusarduijn, lid van de Tweede Kamer voor de KVP, heeft naar aanleiding van perspublikaties waarin hij wordt beschreven als animator van een voortgezette ac tie ten gunste van mr. Huber ais burgemeesterskandidaat voor nw- Goes, veel reacties uit het publiek gehad. NA een paar oproepen in de wijk krant, was het zo voor elkaar. Dertien meisjes hadden hun be nen kritisch bekeken en waag den. zich onder leiding van Van den Hurck aan de eerste schuchtere oefeningen. Februa ri, drie jaar geleden, werden de uniformen gehuurd in Bergen op Zoom en in de eerste carna valsoptocht in Middelburg-Zuid waren ze nog vóór prins carna val en zijn raad van elf, dé gro te a-ttraktie. Meteen na het feest stroomden de uitnodigin gen binnen voor optreden el ders. Aangezien het huren van de kostuums een dure aangele genheid was, werd besloten ei- fen uniformen aan te schaffen. N den Hurck investeerde zijn spaarcentjes in fluweel, band, bont en laarzen. Zijn vrouw Cor- ry ontwierp, knipte en naaide zichzelf binnen de veertien da- Desgevraagd verklaarde drs. Dusarduijn, dat die reacties hem deugd hebben gedaan, maar dat zij feitelijk aan het verkeerde adres zijn bezorgd. „Het actiecomité dat mr. Huber voor Goes wil behouden werkt ge heel voor eigen verantwoorde lijkheid", aldus drs. Dusarduijn. „Persoonlijk sta ik sympathiek tegenover het streven van dat co mité. Mijn rol is echter beschei dener dan men blijkbaar veron derstelt- Het enig wat ik heb ge daan, is het comité adviseren de handtekeningenactie niet te doen ophouden op het moment dat de sollicitatietermij-n venstreken was. Ik m-aa-k geen dieel uit van het comité, doch sta wei sympa thiek tegenover zijn streven. Ik de manier Wiaarop hier een burgemeester is heen-ge- nu eenmaal niet juist", aldus drs. Dusarduijn,

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3