DOOR HERINDELING Gemeentesecretarieën in Zeeuwsch-Vlaanderen kampen met ruimtegebrek „Fantastiek 1969" in de Latemse Galerij S.V. Sluis vindt huur nieuwe sportzaal te hoog Zeer hoog bezettingspercentage van Zuidlandtheater Terneuzen Flitsend en cabaretesk toneel in Halle Axel Momenteel dekking van 85 procent •s Middelburger had beschermde vogels in zijn bezit Grote streekbeurs in Axel Zaamslag Vereniging traint in Aardenburg Auto met gladde banden was van rechter gekocht De programma's DAG STOEL NAAST DE TAFEL Jozef in Dothan in kerkdienst d'ó CTlf Koniiigsschieting te IJzendijke Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Donderdag 22 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeentelijke herindeling per 1 april a.s. in Zeeuwsch-Vlaanderen stelt de nieuw te vormen gemeenten voor een reeks van problemen. Een van die vraagstukken hangt nauw samen met de overplaatsing van secretariepersoneel van de bestaande ge meentehuizen naar die van de nieuwe gemeenten. Op de meeste secretarieën kampt men n.l. nu al met een dermate nijpend ruimte gebrek, dat naarstig gezocht moet worden naar allerlei noodoplossin gen om de „nieuwe" ambtenaren een plaats te kunnen bieden. Het sterkst met dit ruimtepro bleem heeft de gemeentesecretarie van Terneuzen te maken. Hoewel de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat niet alle ambtenaren van de op te heffen secretarieën in Biervliet, Hoek en Zaamslag naar Terneuzen overgaan, moet er rekening mee worden gehouden dat het secretarie- personeel van „Groot-Terneuzen" straks met ongeveer twaalf ambte naren en een aantal typistes ver meerderd zal worden. Uit Biervliet komen naar alle waarschijnlijkheid drie ambtenaren en één typiste over; uit Hoek vier ambtenaren en drie ty pistes en uit Zaamslag vijf ambtena ren en één typiste. Om de ruimte nood enigermate te verlichten heeft de gemeente in de Kersstraat tussen de Markt en de Noordstraat een leegstaand winkelpand met boven woning gehuurd. Met man en macht wordt gewerkt om deze dependance vóór 1 april gereed te hebben. Het is de bedoeling dat in dit pand de afdeling bevolking gehuisvest zal worden. Het secretariepersoneel van Terneuzen ziet dan ook reikhalzend uit naar de dag, waarop het nieuwe stadhuis in gebruik genomen zal worden. Maar dat zal nog tenminste twee jaar duren. Een open vraag is nog onder wel ke gemeenten de ambtenaren van de centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zullen ressorteren. Het gaat hier om een twintigtal ambte naren. Waar zij uiteindelijk thuis zullen horen zal door de nieuwe ge meentebesturen^ onderling overleg worden uitgemaakt. Welke bestemming zullen per 1 april de gemeentehuizen in de op te heffen gemeenten krijgen? Ook hier over is nog niets definitiefs bekend. Wat de raadhuizen van Biervliet, Hoek en Zaamslag betreft is het de opzet, dat in deze gebouwen ten ge rieve van de plaatselijke bevolking op een of twee ochtenden in de week zogenoemde zitdagen worden gehou den, waar een ambtenaar „spreek uur" zal houden De ervaring leert echter dat deze zitdagen na verloop van enige tijd door gebrek aan be langstelling zichzelf opheffen. Ook zal in Biervliet, Hoek en Zaamslag de mogelijkheid worden opengelaten op het eigen vertrouwde raadhuis te trouwen. Hoeveel ambtenaren er op de se cretarie van de nieuwe gemeente Hulst bij zullen komen is niet be kend, aangezien de besprekingen hierover volgens gemeentesecretaris J. F. van Denderen nog niet zijn af gerond Ook over eventueel te tref fen maatregelen ter vergroting van de kantoorruimte, wilde hij niets mededelen. Op de gemeentesecretarie van Axel houdt men rekening met de overkomst van zes ambtenaren uit Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. Ook in het Axelse raadhuis is ruim te een luxe geworden. Meer armslag hoopt het personeel te krijgen door de ingebruikneming van de semi- permanente dependance achter het raadhuis, waarvoor de gemeenteraad onlangs het benodigde krediet be schikbaar stelde. De gemeentesecretarie van Honte- nisse verwacht dat tenminste vijf ambtenaren uit Vogelwaarde het personeel in het raadhuis te Kloos- terzande zullen komen versterken. De hulpsecretarie aan het Te Zan- deplein tegenover het raadhuis biedt plaats aan de afdelingen sociale za ken en bevolking. De gemeentesecretarie van Sas van Gent krijgt er acht ambtenaren bij, n.l. vijf uit Westdorpe en drie uit Philippine. Bijzondere ruimtemoei lijkheden in het raadhuis van Sas Gent heeft deze overplaatsing niet tot gevolg. Voor de gemeentehuizen van Nieuwvliet, Groede, Cadzand, Zuid- zande, IJzendijke, Hoofdplaat, Bres- kens, Sohoondijke en Waterland kerkje, gemeenten die na 1 april bij Oostburg worden gevoegd, heeft men nog geen bestemming gevonden. Ook hebben zich nog geen verenigin gen of instanties gemeld, die graag van de leegkomende gebouwen ge bruik zouden willen maken. Alleen de bejaardenvereniging uit Hoofdplaat heeft bij het gemeentebe stuur een verzoek ingediend, om na de herindeling het gebouw als be jaardensociëteit te mogen inrichten. Volgende week zal hierover in de raad worden beslist. Ook voor het gemeentebuis in Re- tranchement, dat onder Ket bestuur van Sluis zal komen te vallen, heeft men nog geen oplossing gevonden. Na 1 april zullen op het Oostburgse gemeentehuis naar schatting onge veer 35 secretarie-ambtenaren te werk worden gesteld. Met het oog op ruimtegebrek heeft het gemeentebe stuur de rijkspolitie, die in een van de vleugels van het gemeentehuis een onderkomen vindt, de huur op gezegd. Voor de gemeente Sluis brengt de ophanden zijnde herinde ling wat dit punt betreft weinig moeilijkheden met zich mee, doordat alleen Retranchement bij Sluis zal komen. Het secretariepersoneel zal hierdoor met één of twee mensen worden aangevuld, zodat het gehele secretariepersoneel zes of zeven man zal bedragen. Omdat Sluis de be schikking over een groot gemeente huis heeft, zal het geen moeite kos ten werkruimte voor de nieuwko mers te creëren. Wat de gemeente Aardenburg betreft: deze heeft wei nig of niets met deze beslommerin gen te maken. Aardenburg blijft weliswaar zelfstandig, maar zal niet worden uitgebreid. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Bij de Middel burger J. L. T. werden in verband met overtreding van de Vogelwet vier appelvinken en drie goudvinken in beslag genomen. Deze vogels val len onder wet beschermde vogels. (Van onze medewerker) SINT MARTENS LAETHEM Het dorp Sint Martens Laethem waarvan de naam voorgoed verbon den is aan de geschiedenis van het expressionisme in Vlaanderen en dat als zodanig de kunstgeschiedenis van de Nederlanden inging, is nog al tijd eeD dorp van kunstenaars. Geen kunstenaars meer die een bepaalde groep of stroming zouden vormen, maai individuële werkers die de lan delijke sfeer als leefklimaat op prijs stellen en verder in de kunst hun ei gen gang gaan. Tot deze schilders behoort Emiel de Cautei die na zijn academische opieiding jaren lang schilderde, er toen eer tijdlang mee ophield en thans weei met des te groter hevig heid begonnen is In het dagelijks le ven is hij de waard van 'het café-res taurant De Klokkeput vlak bij de kerk van Sint Martens Laethem. Dat neemt niet weg dat hij achter in zijn tuin een loods heeft laten bouwen die hem tot atelier dient en waar hij zich nu weer heie dagen aan de schilder kunst wijdt Dat vertelde mij de sup poost dit dienst had bij De Cauters tentoonstelling in de Laethemse Ga lerij tegenover de kerk en naast de Klokkeput. Die suppoost was de klein zoon van de gemeentesecretaris Al- bijn var den Abeele, die als amateur- schilder zovele belangrijke kunste naars destijds naar het dorp wist te trekken door zijn aanstekelijk enthou siasme voor het landschap En ook de kleinzoon is gemeentesecretaris en dient op zijn wijze de kunst. Emiel de Cauter (49) stelde deze tentoonstelling, die zijn produktie uit het jaar 1969 omvat of althans een keuze daaruit, onder de titel Fantas tiek 1969 Met recht en reden, want het is een fantastische wereld waarin zijn schilderijen ons binnenleiden. Een zeer romantische, half - surrea listische wereld, die de schilder het best op ons weet over te brengen als hij niet-anecdotisch te werk gaat, d. w.z. als hij niet een sfeer van grieze ligheid en geheimzinnigheid wil op roepen door zelfstandige handen van lege trappen af te laten lopen of door met het lijk van een gehangene te ope reren. Dan nadert zijn werk het grie- zelkahinei en het melodrama. Doet hij dat niet en dat is gelukkig met het merendeel van zijn werk het ge val, dan weet hij met vaag gesugge reerde vrouwenborsten, welvingen en delen van lichamen composities te bouwen, die een soort van erotisch heelal oproepen, zonder dat er ook maar van enige sensatie- of prikkel- lust sprake is. De Cauter is een zeer knap schilder die voortreffelijk ma terie weet uit te drukken en deze te gelijkertijd weet te ontstoffelijken, hij beheerst ook volkomen de fijne nuan ces van zijn nu eens in Van Dijk- goudbruiren, blauwen of émailgrijzen moderne meester Octave Landuyt die in techniek en visie niet te loo chenen valt is dit een alleszins merk waardige en persoonlijke tentoonstel ling De moeite waard om te be zichtigen Hetgeen mogelijk is tot 1 februari a.s. WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) AXEL Van 29 augustus tot en met 5 september wordt dit jaar in Axel op het Szydloyskiplcin een gro te streekbeurs Expo Axel '10 - ge houden. Deze bears, een uitvloeisel van de vorig jaar gehouden plaatse lijke beurs, wordt ondergebracht in grote tenten (tentoonstellingshallen) met een totale oppervlakte van 4000 vierkante meter. De organisatie be rust bij streekcentrum Axel en de organisator van professie, de heer L. Marynissen. Naast de vele expositiestands j krijgt het amusement een grote plaats op deze Expo Axel (ook in 1957 werd een grote streekbeurs voor Oost-1 Zeeuwsch-Vlaanderen in Axel gehou* j den). Uitslag vogeltentooostelling Al gemeen kampioen werd de heer B. A. van Poorten uit Nieuw-Namen met een Bastaard Sijs X Goudvink E.K. Kampioen E.K. kanaries pigment: M. Wieland, Zaamslag; kampioen O. K. vetstof kanaries. B.A. van Poor ten Nieuw Namen; kampioen grote parkieten. Bonks parkiet: C.M. de Pooter uit Hoek; kampioen tropische vogels zaadeters, rijstvogels L. Bree- poel Hoek; kampioen tropische vo gels insecten- en fruiteters D. Tols- ma Zaamslag; kampioen kwartels en tropische duiven M.A. van Dronge- len, Zaamslag; kanaries stammen van 4 eigen kweek: le pr. J. Bave- koo. Zaamslag; eerste prijs kanaries eigen kweek agaatserie M.A. v.d. Giessen, Terneuzen; eerste prijs ka naries eigen kweek vetstof B. A. van Poorten, Nieuw Namen; eerste prijs kanaries eigen kweek isabelse- rie J. Bavekoo, Zaamslag; eerste pr. open klasse vetstof M. Wieland Zaamslag. Eerste prijs kanaries open klasse pigment B.A. van Poor ten, Nieuw Namen; eerste prijs bas taarden eigen kweek groenling B.A. van Poorten; eerste prijs grote par kieten rosella D. Tolsma, Zaamslag; lste prijs zebravinken. Japanse meeu wen L. Brespoel, Hoek; lste prijs tro pische vogels Rijstvogel A. Verpoor- te Zaamslag; eerste prijs kwartels en duiven Indische lachduif. N. Vonk Zaamslag Een tweede prijs was voor D. Tols ma te Zaamslag, met een Californi- sche Kuifkwartel, een middelgrote Beo, en een grote Halsband parkiet. Voor G.J. de Vrieze uit Axel met een Japanse meeuw, en voor J. Durink uit Zaamslag met een Nonspareill. Keurmeesters voor deze tentoonstel ling waren de heren A. van de Waal uit Hoogerheide en D. Kraak uif Terneuzen die zowel de grote ver scheidenheid, de collectie en de kwa liteit van de vogels boven het nor maal gemiddelde noemden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Nog voor de officiële opening van de nieuwe sportzaal aan de Vleeschhouwerqstraat in Sluis heeft plaatsgevonden, heeft het bestuur van de S.V. Sluis be sloten, om voorlopig nog geen ge bruik van de gymnastiekzaal te maken en haar toevlucht te zoe ken in een sportzaal in Aarden- burg. Het bestuur heeft deze beslissing genomen, omdat het meent, dat de huurprijs in Sluis (veertig gulden per uur) veel te hoog ligt en het voor de vereniging ondoenlijk ls, een derge lijk bedrag voor een trainingsavond op talel te leggen. „Wü hebben twee uur per week een indoortraining, hetgeen dus neer komt op tachtig gulden, terwijl we in Aardenburg voor een zaal met onge veer dezelfde afmetingen en dezelfde mogelijkheden slechts vijf gulden per uur hoeven te betalen", aldus de heer H. Staal, secretaris van de ruim hon derd leden tellende voetbalvereniging uit Sluis. „Wij kunnen", aldus de heer Staal, „wel een gemeentelijke subsidie aan vragen, maar omdat de betrekkingen met het college van b. en w. nu niet bepaald gunstig zijn te noemen, zien we hier lieven maar van af". „Bovendien zijn wij de enige ver eniging in Sluis, die het zonder subsi die kan bolwerken en wij zijn hier, en ik geloof wel terecht, een beetje trots op. De lichtinstallatie op ons sportveld b.v. hebben wij uit ei gen kas betaald, zodat wij een van de weinige verenigingen zijn, die lichtwedstrijden kunnen spelen". Wat de huidige accommodatie van de Sportvereniging Sluis betreft is de heer Staal ook hoogst ontevreden. Het voldoet absoluut niet meer aan de eisen, die de KNVB aan een voet- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De kermisexploi tant L. J. van de D. uit Delft dacht de kantonrechter in Terneuzen te kunnen vermurwen door hem te ver tellen dat de auto, die in beslag was genomen (met gladde banden), kocht was van een rechter. Die wa gen was in orde, zei de verdachte. Zonder de gladde banden dan zeker, merkte de magistraat op. De kermisexploitant, die in de buurt van Hontenisse op 28 septem ber van het vorige jaar een aanrijding kreeg (auto total loss) waar hij ove rigens geen schuld aan had, was bo vendien niet verzekerd. Ter verde diging voerde de kermisexploitant aan dat hij op weg was naar Delft waar hij nieuwe banden had. Er zat trouwens nog een vreemd luchtje aan de2e affaire. De in beslag genomen auto had de verdachte te ruggekocht. De officier had niet zo veel op met de kermisman omdat hij nogal wat bekeuringen en andere overtredingen had. Hij eiste een boete van ƒ300 en een onvoorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor een half jaar, en verbeurd verklaring van de auto. De kantonrechter maakte er ƒ200 van en verbeurdverklaring, terwijl over de ontzegging niet meer werd gesproken. balveld stelt, Op de eerste plaats moet de scheidsrechter de beschikking heb ben over een eigen kleedgelegenheid. Bij ons is dit onmogelijk. Een een voudige douche hebben, wy niet, maar we moeten ons behelpen met een wasbak. We hebben van verscheidene scheidsrechters klachten aan moeten horen over de gebrekkige kleedgele genheid De heer Staal weet voorts te ver tellen, dat het gemeentebestuur onge veer anderhalf jaar geledien is over gegaan tot de aankoop van een stuk grond, bestemd voor een nieuw sportterrein. „Wij hebben er echter tot op de dag van vandaag niets van gehoord". Wethouder Du Fossé gaf ais com mentaar op de klachten van de heer Staal: de hoogte van de huurprijs staat nog helemaal niet vast. Ik geef toe, dat dit bedrajf een keer is ge noemd,. maar het is de bedoeling me dio februari, met de verenigingen rond de tafel te gaan zitten en in overleg met hen de definitieve huur vast te stellen. Indien de heer Staal van me ning is dat genoemde prijs de defini tieve huur is, vermoed ik dat hij dit of verkeerd heeft begrepen of dat het verkeerd is overgekomen. Wat de aanleg van een nieuw sportcomplex aangaat: deze bevinden zich in een vergevorderd stadium en ook deze zaak zal met de betrokken verenigin gen nog uitvoerig besproken worden". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op dit moment ligt het bezettingspercentage van het Zuidlandtheater in Terneuzen na zeven abonnementsvoorstellin gen op 85 percent. Verwacht wordt, dat aan het eind van het seizoen (nog negen voorstellin gen) een totaal dekkingspercen tage van 75 uit de bus komt rol len. Dat komt dan ongeveer neer op ruim 300 bezoekers per voor stelling. Gezien de landelijke cij fers mag dit Terneuzense resul taat als zeer goed worden bezien. Een ander belangrijk punt rond de ontwikkeling van het Zuidlandtheater is de enquête aan het begin van dit theaterseizoen, gestart door de Han van Poelje, student aan de sociale academie in Rotterdam en thans voor een jaar stagiair op de afdeling cul turele zaken in Terneuzen. Na negen voorstellingen hebben 1400 bezoekers hun keurig voorgedrukte formulier (met daarop in 15 blokken vragen) ingevuld. Op deze manier is komen vast te staat dat uit de leeftijdsgroep 26-35 jaar de meeste bezoekers worden ge rekruteerd. Verder is bekend, dat on geveer 60 tot 70 procent der theater- gasten uit de huidige gemeente Ter neuzen afkomstig is. De rest komt uit de streek van Breskens tot Cad zand, enkele Belgen en er zijn be zoekers geregistreerd uit Goes. Dit laatste ondanks het feit dat er weinig aan publiciteit in de rest van Zee land is gepleegd. Het is voor de Stichting Schouwburg, de Culturele Adviesraad en de Filmliga (de op drachtgevers tot deze enquête) al wel duidelijk, dat het Zuidlandtheater een streekfunctie vervult. Op de vragen lijst is voor de opdrachtgevers de be oordeling van de programma's van belang. Voor uitvoerder Han van Poelje tellen meer de verkregen ge gevens van ds leeftijdsopbouw, op leiding en beroep en wat voor men sen komen naar dit theater. Over het algemeen, vertelt Han van Poelje, dat de beoordeling wat betreft de programma's vrij goed is te noemen, alleen na de voorstelling van de film Le Weekend van de Filmliga vulden veel mensen „slecht" in. Bfj het samenstellen van het nieu we programma voor het komende sei zoen wordt veel rekening gehouden met de geuite wensen van de bezoe kers. „Op deze manier", zegt cultu reel ambtenaar de heer Aart Janszen „bereiken we een soort inspraak. Het wil natuurlijk niet zeggen, dat wan neer een voorstelling van de toneel groep Studio 'niét aanslaat, wij Doolt meer Studio naar Terneuzen zouden halen. Mocht b.v. blijken dat symfonische muziek veelvuldig wordt gewenst, dan zullen wij daar beslist rekening mee houden. Verder streven wij er naar zoveel mogelijk continuïteit in de voorstellingen te brengen. Geluk kig raken we hier een klein beetje van de psychose af: we moeten zo snel mogelijk na de voorstelling weg AXEL Flitsend, spits, oog verblindend, ritmisch, verwar mend en expressionistisch. Al de ze superlatieven zijn van toepas sing op het programma van frag menten Dag stoel naast tafel van de Vlaamse dichter Paul van Os- tayen, gespeeld door de Toneel groep Arena-Nieuwe Comedie in het cultureel centrum De Halle in Axel. Samensteller Cor Stedelinck heeft op een verbluffende wijze kans ge zien de vooral filmisch tot zijn recht komende gedichten van Paul van Ostayen te verbeelden in een bonte mengeling, dat weinig met reciteren of beeldkunst te maken had, maar wel alles met cabaret uit de begin jaren van deze eeuw. Een zekere lijn in de voorstelling was moeilijk te ontdekken. Alles draaide om de vier domine rende inspiratiebronnen van de Vla ming, die in 1896 in Antwerpen werd geboren en in 1928 aan tuber culose overleed. In een snel tempo dansten en zongen de acht mede spelenden van de Nieuwe Comedie de woorden van Van Ostayen, die af en toe via diaprojectie goedkeu rend de collage, die zich beneden hen afspeelde, gadesloeg. De oorlog had in deze voorstelling een vrij zwaar accent. Gebruikt was daarvoor de bundel „De bedreigde stad", geschreven tussen 1919 en 1921, toen Van Ostayen naar Ber lijn was gevlucht om een gevange nisstraf van drie maanden te ont duiken wegens subversieve acties tij dens de periode 19141918. In de aftocht wordt het terugtrek ken van de Duitsers uit België ver haald Het beeld wat zich vroeger, toen en nu opnieuw voordoet: de extase van de heldenverering, de sol daten zijn dood, „leve de heldeu", wordt cynisch door de dichter beke, ken. In een slotzin blijkt hij zelfs enige profetische gaven te bezitten, wanneer hij de voorspelling doet dat de afgelopen oorlog niet de enige zal blijken, omdat de nood weer zo groot zal worden. De musical, de verzameltitel van het deel na de pauze, is een samen raapsel van variéténummers en ge dichten uit de roerige tijd van Van Ostayens levens. Een vreemde ver zameling mensen, waaronder de be zeten arts, de dronken meisjes van plezier en de boottrekkers van de Wolga, dit alles uitmondend in de oppervlakkige charleston. Voor wei nig verbeeldingskracht meer zou dit een can-can kunnen zijn. De figuren riepen namelijk een sterke verwant schap op met die van de Franse schrijver Toulouse de Lautrec. Het ondergaan van „Dag stoel naast de tafel' in 'n goed bezette zaal van De Halle was een prettige ervaring. Al leen ging je je afvragen hoe de Vla mingen zouden reageren op een ver nederlandsing van het werk van een hunner landgenoten. ALEX SCHELL (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE In de Ned. her vormde kerk te Schoondijke werd 'n kerkdienst gehouden, met ds. P. A. L. Brinkman als voorganger, waarin in plaats van de preek een Bijbels spel werd opgevoerd, genaamd: Jo zef in Dothan". Dit kort vierdelig spel is samengesteld door de heer N. den Arend uit Oostburg en is gebaseetd op enige gedichten over genoemde passage in de Bijbel. Het spel werd geheel door leken uitgevoerd. Mede spelenden waren R, Jacobs, J. Scheele, J van Baal, A van den He mel en de heer N. den Arend als proloog - verteller. Mede door dit spel trok deze dienst, ook van buiten de gemeente, een belangstelling. M if iipi f*1fs I wj» §1* i v" f fUtlwt om de pont te halen. Langzamerhand raken de gezelschappen er aan ge wend via Antwerpen naar de plaats van bestemming terug te rijden". Han van Poelje houdt-zich niet alleen bezig met de enquête, als staat hij wel na elke voorstelling naast de grote bus in de hal'van het Theater te kijken of iedereen zijn of haar formulier wel op de daar voor bestemde plaats deponeert. Vaak is hij achter het toneel te vinden ter assistentie van toneelmeester Hein Koke en verder voert hij de abonnementenadmini stratie van de schouwburg en wordt ingeschakeld in het dagelijks werk op de afdeling culturele zaken. Direct echter na zijn komst naar Terneuzen, 18 augustus van het vo rige jaar, pakte hij de voorbereiding van de enquête,aan. De idee was n.l. een jaar daarvoor op de academie in Rotterdam geboren. Alleen zou toen de gehele groep cultureel werk voor de start van het theater een on derzoek instellen naar de verwachtin gen van de Terneuzenaren inzake de wensen op cultureel gebied. Dit op instigatie van de vorige culturele ambtenaar van Terneuzen die in Rot terdam een urgente opleiding aan de academie volgde. Door allerlei oor- handschoen werd door Han van Poel je opgepakt. „Ik zit", zoals hij zelf zegt, „me rot te turven". Want zo geperfectioneerd als soortgelijke on- derzoekuigen, in Utrecht en Nijme gen plaats yinden gaat het in Ter neuzen,,. .alhoewel uniek, niet. Een hand en een potlood zijn de enige voorwerpen die bij de venking der gegevens in aanmerking oen. - R. Deveneyns 9 zaken ging het plan met door. Del stuks. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Robert Deve neyns uit Watervliet is de nieuwe ko ning van de schuttersociëteit „Kunst en Genot" uit IJzendijke. Met een welgemikt schot wist hij in de zes de ronde de koningsvogel neer te ha len. De hierna gehouden schieting,' waaraan 53 leden deelnamen gaf de volgende uitslag: le hoogvogel A. de Mey, 2e hoogvogelW. Zwartile Zij vogels Joh. van de Broeke Bede A. de Mey een Ars Desongville. Groot ste aantal vogels Films MIDDELBURG City 20 uur Onderwereld van New York, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Filmliga Terneuzen met „Joanna" VLISSINGEN Alhambra 20 uur De duivelsbrigade, 14 j. ANTWERPEN Astrid Bambi, a.l. Metro Hibernatus, a.l. Ambassades De geschiedenis van een moord, 18 j. Capitole De stuntman, 18 j. Festa Aprilgekken, 18 j. Odeon Justine, 18 j. Quellin Het masker van de rode dood, 18 j. Rubens Met Django is de dood, 18 j Forum Er was eens in het verre Westen. 18 j. GENT Select Bambi, a.l. Royale Het jungleboek, 14 j Astrid Bandolero, 18 j. Metro Er was eens in het verre Westen, 18 j. Scaldis De pistolero van de hel. 18 j. ST. NIKLAAS Eden De wrekei van Arizona, 14 j Century Rivalen op leven en dood 18 jaar Renova Ver van de dolle menigte, 18 jaar Toneel Muziek - Dans tOES Prins van Oranje 14 uur „Sajjens Fiksjun", musical door de Harry Geelen door de Nieuwe Nieuwe Oomedie, Jeugdvoorstel ling voor het voortgezet onderwijs. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur „Twee heren uit Verona" vain Sha kespeare door het Nieuw Rotter dams Toneel ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.I.v. Edo de Waart, m.m.v. Liana ïsakadse (viool) THOLEN Hal stadhuis 20 uur Trio Jo Juda (viool), Klaas Boon (altviool), Paul Verhy (fluit) GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Een leeuw in de winter" van James Goldman Diversen 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 19.30 uur Bijeenkomst KVO Tentoonstelling van beroepen (leerlingen 1. school en Mulo) 19.30 uur Bijeenkomst KVO Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m 28 febr.) Ma. t.m. vrij 9.39- 12.30 en 13.30-17.30 Zat. van 9.30- 12.30 OTTERDAM Museum Boymans Portretten van Kunstenaars 1500-1800; oude gra fiek (t.m 3] tan.) Vieira da Silva. schilderijen 't.m 3) jan.) Rotterd Kunststichting (Zuidplein, werkd 10-17. zond 12-17) Dick Bauman. keramiek en Arie Brink man assemblages (t.m. 31 ian.) Rotterd. Kunstkring W de With- straat 35: Sculpturen van Semser en schilderijen van Hans Landsaat (t.m. 7 febr.). Werkd van 1017 en zon. van 11 16 uur. VTWERPEN Kon. Museum voor Schone Kun sten Vtift.ig jaar moderne schil derkunst uii Wallonië en Brussel (t.m. 21 tebr.)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2