Philippine krijgt nog laatste kans Verschueren specialist achter dernies IN DUEL MET PETER POST IN ANTWERPEN BERT VAN DEN BERG: EEN MAAND SCHORSING Zierikzee bleef baas over Goes Rijkspostspaarbank rente tot 7% Vakantie in maart Kessler in Goes Terhole in eindfase naar winst Tegen Zeelandia HY Y-bestuur „nog te zwaar'5 Voetbal Terreinvoordeel ZEER STERK CONCURRENT ONGEDAAN Standen Woensdag 21 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland heeft Philippine al leen nog maar kans op inmenging in de strijd om de kampioenstitel als de concurrentie - en meer speciaal Zee landia en DFS puntenverlies gaan lijden. De achterstand van Philippine op eerstgenoemde formatie bedraagt 5 punten en het is duidelijk, dat Phi lippine zondag in hun thuiswedstrijd tegen de leiders, in feite tevens hun allerlaatste kansje gaat verdedigen. Philippine - trainer Van Craenen- broeck: „Hoewel we afgelopen zon dag tegen Koewacht zeker niet on verdienstelijk hebben gevoetbald ver wacht ik toch een kleine Zeelandia- zege, met 1 a 2 doelpunten verschil. Helaas zijn we aangewezen op de bin- nentraining en daardoor niet in opti male conditie. Bovendien is het zeer de vraag of wë wel volledig zullen kunnen aantreden, want enkele van onze spelers hebben momenteel met griepverschijnselen te kampen. Eén ding is zeker, Zeelandia zal het zeker niet cadeau krijgen en hard voor de punten moeten vechten". Vader Cor en zoon Riny van der Weel var. „Zeelandia", waarvan de laatste wegens een blessure gerui me tijd uitgeschakeld is geweest maar die nu weer van de partij kan zijn om de Zeelandia - defensie com pleet te maken, zijn ervan overtuigd dat Philippine geen gemakkelijke tegenpartij zal zijn, maar de vorm waarin de Zeelandianen verkeren (getuige het goede resultaat in de oefenpartij tegen Walcheren) geeft toch wel hoop op een goed resultaat. „Het zou bijzonder leuk zijn om in ons jubileumjaar kampioen te wor den temeer ook omdat ons tweede elftal er zo best voorstaat en dan ook een stapje hoger zou kunnen ko men". Lewedcrpse Boys zit nog steeds in de hoek waar straks de slagen zul len vallen. De thuiswedstrijd tegen Aardenburg is zeker geen gemakke lijk karwei en het is zeer de vraag of de Boys het terreinvoordeel zul len weten uit te- buiten en iets aan dit duel zullen weten over te houden. Luctor zit trouwens, wat de ranglijst positie betreft, in hetzelfde schuitje. De Luctorploeg krijgt het in Dom burg bijzonder lastig en een neder laag ligt in het verschiet. HekkesJuiter Robur maakt het reisje naai- Nieuw Namen. Thuisclub Hulsterloo zit veilig in de midden moot en zal daar ook wel graag wil len blijven en Robur moet dan ook op een warm onthaal en vrij zeker op een nederlaag rekenen. Voor IJzen- dijke is er heel wat aan gelegen, ge zien de wankele positie op de rang lijst, van buurman Schoondijke te winnen. Hoewel de rivaliteit wel een woord je zal meespreken lijkt de opgave voor de bezoekers toch wel te lastig. Gezien de positie van Hoofdplaat en DFS op de ranglijst zou de ploeg uit de Westhoek weinig moeite moe ten hebben met de Zeeuwsch - Vla mingen. Dat kan overigens wel eens anders uitpakken en het is geenszins zeker dat de volle buit mee terug over de Westerschelde en de Zeeland- brug kan worden genomen. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Nadat |n de Zeeuwsclie volleybalcompetitie de heren van Terhole de twee eerste sets vrij gemakkelijk hadden gewonnen van IJVC verviel Terhole in de der de set in minder attent spel. Hier van wist IJVC te profiteren en kon de derde set winnen. Ook de vierde set was overwegend voor IJVC, door dat het beter wist aan te vallen en steeds een goed blok stelde tegen over de smashes van Terhole. IJVC slaagde er dan ook in de stand op 2—2 te zetten, hetgeen de verhouding tot op dat moment zeer juist weer gaf. Terhole veranderde in de vijfde en laatste set en overspeelde IJVC min of meer. Bij de stand 83 in het voordeel van de thuisclub werd van veld ge wisseld, waarna Terhole de wedstrijd tot een goed einde bracht- Hoe fel IJVC ook verdedigde en alles in het werk stelde om balbezit te krijgen, het slaagde daar niet in. Dat de Kikker® het niet moeilijk zouden hebben tegen het team van WH mocht verwacht worden. Na een set van 155 en 153 in het voordeel van de Kikkers werden in de 3e set de teugels iets losgelaten waardoor WH gelegenheid kreeg om te spelen. Deze set ging dan ook ge lijk op tot bij de stand 1112, toen de gastheren 't nodig oordeelden geen risico meer te nemen. In één rush maakten ze verder een einde aan de ze set en konden met een verdiende 30 zege terug naar Aardenburg. Voorwaarts 1 heeft zich niet hoe ven inspannen om een duidelijke ver diende overwinning te behalen op het niet geheel volledige Terhole 2. Deze ploej vormde geen geheel en de verdediging en aanval lieten dan ook heel wat te wensen over. Een teleurstellend ISvG moest de over winning thuis afstaan aan OVC dat een zeer verdienstelijke wedstrijd speelde. In de tweede klas heren heeft Hoek de mannen van Voorwaarts 2 niet de kans gegeven om tot een overwinning te .komen. Met rustig en overwogen spej liet Hoek de jeudige Axelaars komen zonder evenwel pun ten toe te staan. Vooral de afwer king van Hoek was degelijk. In Schoondijke behaalden de mannen van ISvG 2 een verdiende overwin ning. Bij de dames moest OVC de eer en de winst laten aan Terhole 2. In Terneuzen waren de dames van Voorwaarts op bezoek bij Sehelde- sport dat ondanks de sterke tegen stand van Axel toch met groot pun- tenverschil in drie sets de overwin ning wist te behalen. Aan beide zij den werd verdienstelijk gespeeld, vooral op technisch gebied. De gro tere routine en slagvaardigheid van Scheldesport gaven de doorslag. Uit slagen en setstanden: Heren 1. Terhole 1 - IJVC 1 3—2 Voorwaarts 1 - Terhole 2 30 (157, 15—5, 15—4); WH De Kikkers 1 0—3 (15—5, 15—3, 15—12); ISvG 1 - OVC 1 1—3. Heren 2. Hoek - Voorwaarts 2 30 (15—4, 15—6, 15—8); Schoondijke - ISvG 2 1—3, Dames: OVC - Terhole 3 13; Scheldesport - Voorwaarts 1 30 (15—4, 15—6 en 15—8). (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN Als Theo Verschueren uit St.-Jansteen op dins dag 27 januari zijn 27ste verjaardag zal vieren, dan betekent dit voor de Zeeuwsch-Vlaamse Belg dat hij reeds elf jaar het wielervak uit oefent. Hij kan dan vier nationale kampioenstruien laten zien, die hij in zijn grote specialiteit, het rijden achter de derny, behaalde. Nadat hij zaterdag in het sportpaleis te Antwerpen er in slaagde voor de vierde keer kampioen van België achter de dernies te worden, is hij de enige Belg dit dit trotse record van Rik van Steenbergen een van Belgisch grootste na-oorlogse renners kon evenaren. (Hij werd ook Belgisch kampioen in 1965, 1968, en 1969). En zoals de zaken er in de Belgische wielerwereld momenteel bij staan, laat het geen twijfel over of Verschueren gaat het daarbij niet laten. Al heel jong voelde hij zich tot het rijden achter de derny aangetrokken- Bi-gonr.en werd met oefenen achter de „brommer". Verschueren: „Toen ik tijdens een oefenwedstrijd in het Antwerpse sportpaleis als dertienja rige met Rik van Steenbergen, toen tertijd specialist achter de dernies, sprak, vertelde ik dat ik goed ach ter de brommer kon rijden. Ik zei, ik heb zoveel kilometers in een be paalde tijd afgelegd, want ik heb mijn horloge geraadpleegd. Van Steenbergen keek eens medelijdend naar me en antwoordde op zijn Ant werps: „Manneke, wa de gij daar zegt, da kan immers toch nie, gij hebt vast nie goed wakker geweest. Ge moet nog maar eens goed kijken, as ge da nog eens doet". Ik begon aan mezelf te twijfelen. Toen ik echter daarna met Karei de Baere, een bekend Bel gisch kermiskoerser uit de jaren 1950-1960, een tratningsrit achter de brommer meereed, en deze me maar nieit los kan rijden, kreeg ik animo". Verschueren verder: „Ik was er pas goed van overtuigd mijn plan achter de derny tussen al die groten te zul len trekken, toen ik op achttienjari ge leeftijd in het dernykampioen- sohap van België voor amateurs in het sportpaleis van Gerat, als twee de eindigde achter Hugo Scrayen, en enkele dagen daarna, tijdens een re vanche van deze kampioenschappen te Antwerpen opnieuw tweede werd achter een fantastisch rijdende De- loof, die toen twintig jaar was. Ik dacht daarna bij mezelf, eer ik twin tig jaar ben heb ik nog twee jaar te goed, dus achter de derny zit er voor mij zeker iets in." Intussen is het iedereen wel duide lijk geworden dat Verscheurens gro te kracht achter dernies ligt. Vooral dit seizeen reed hij bijzonder sterk. Na de Grote Prijzen Tom Simpson, Stan Ockers en Georges Ronse (ach ter zware motoren), en jongstleden zaterdag het kampioenschap van Bel gië op zijn naam te hebben ge bracht, staat zondag een nieuwe krachtmeting te Antwerpen voor de deur, namelijk het kampioenschap van Europa achter dernies. Dit kam pioenschap veroverde hij in 1968, ter wijl vorig jaar Peter Post hem enke le centimeters te vlug af was. Opnieuw zal de massa zich opma ken voor een verbitterd duel tussen Europa's grote speciajisten achter de derny, namelijk Post en Verschueren. Verschueren zelf ziet als eventuele belagers nog Proost en Deloof. Ver schueren over zijn kansen: „Ik kan nieit zeggen dat de wedstrijd die over een uur wordt betwist in mijn nadeel is (Post verklaarde tijdens de grote prijs Stan Ockers dat ook voor hem een uur achter de derny te prevale ren was boven bijvoorbeeld drie reek sen). Veel zal afhangen of Peter Post door het rijden in de verschillende zesdaagsen zijn vorm heeft aange- (Van een onzer voetbalmedewerkers) GOES Bondscoach George Kess ler van de KNVB, met minister Luns en scheepsbouwer Verolme een van de meest besproken figuren en voor de heren verslaggevers een bijna on uitputtelijke bron van inspiratie, kan men vrijdag a.s. ook eens van een andere kant leren kennen. Hij zal dan namelijk om 8 uur in De Prins van Oranje in Goes een lezing houden met als onderwerp „De ideale wed strijd". Tijdens de pauze kan men schrif telijk vragen stellen over de inhoud van deze lezing die daarna zullen worden beantwoord. De toegang is vrij. De lezing is, met steun van de KN VB, de COVS en de KNVB afdeling Zeeland, namens de gezamenlijke bij de COVS aangesloten scheidsrech- tersgroepen in Zeeland georgani seerd door de scheidsrechtersvereni- ging Noord en Zuid-Beveland. scherpt of dat het vele rijden hem nadeel heeft berokkend. Persoonlijk denk ik dat hij wei voordeel heeft van dat vele rijden. Zelf heb ik moe ten trainen oP de weg, in de kou of in een zeer slecht verwarmd sport paleis. Het wordt voor mij aftasten Als Post geklopt wordt dan kan dat beter door mij gebeuren vind ik, want als een ander hem zou kloppen dan zou dat geen goe<j teken zijn Of ik Peter Post buiten de koers als vriend of vijand beschouw? Eer der als vriend dan als een vijand. Dan is hij een mens zoals ieder an der, terwijl hij tijdens de koers aan do eerzuchtige kant is". Overigens krijgt Verschueren tijdens de maand februari een zwaar programma af te werken. Op vrijdagavond 6 februari gaat immers de Antwerpse Zesdaag se van start, die tot en met donder dag 13 februari zal duren. Samen met de Duitser Sigi Renz Cn good old Rik van Looy, zal hij een greep naar de overwinning pro beren te doen. Als zijn voornaamste concurrenten ziet Verschueren de formaties: Sercu - Alain van Lan- cker - Deloof; Janssen - De Wit - Fritz Pfenninger, en Post Bugdahl- Pijnen. Verder heeft de Belgische wielerbond een meeting te Antwer pen in petto op zondag 15 februari, dan zal Theo Verschueren een aan val ondernemen op het derny-uurre- cord, dat met 63.800 meter op naam van Peter Post staat. Verschueren wil dit op 65 kilometer brengen. Hij verklaarde tijdens de Antwerp se Zesdaagse geen aanval te zullen doen, aangezien hij vreest dat dit te veel van zijn krachten zal vergen. Hij is verder de mening toegedaan, dat hij tijdens de eerste dagen te veel werk zal krijgen op te knappen, daar Rik van Looy zich eerst nog zal moe ten inrijden (Van Looy is intussen zijn training begonnen aan het Gar- dameer in Italië). Verschueren: „Ik zal proberen of deze wedstrijd niet een week kan worden uitgesteld. Dat zou prachtig uitkomen, want dan zou ik de Zes daagse van Milaan nog kunnen mee pikken. Deze zou ik rijden met Steeg- mans of Robert van Lancker". Begin maart vindt Theo dat het welletjes is geweest en vertrekt hij met zijn vrouw naar Zwitserland voor enkele weken vakantie. Daar na gaat hij de weg op. Hij wil dit jaar vooral criteria rijden, aange zien de ervaring van het afgelopen jaar hem heeft geleerd, dat dit een goede training is voor de piste, daar het anders te veel afzien betekent als men eind augustus weer op de piste gaat rijden. Theo Verschueren wil ook tijdens de aanstaande we reldkampioenschappen op de baan, die in het Engelse Leicester zullen worden gehouden achter de zware motoren uitkomen, mits hij kan star ten achter een van de beide gang makers hetzij Koch of Meuleman. Koch is echter tot na de wereldkam pioenschappen via de sportgroep Her tekamp, waarvoor ook Verschueren rijdt, contractueel verbonden aan Proost. Alleen deze genoemde sportgroep kan dit contract ongedaan maken. Meuleman daarentegen staat onder contract van de Italiaanse wieler bond. Verschueren hierover: „Meu leman heeft me verteld dat er bin nenkort bij de Italiaanse bond over het eventueel verlengen van zijn con tract zou worden onderhandeld, zo dat we hieromtrent meer zullen we ten, doch ik heb nog niets van hem vernomen. Ik verwacht in eik geval zeer binnenkort bericht van hem Indien ik echter noch Koch, noch Meuleman zou kunnen krijgen als gangmaker, dan rijd ik geen wereld kampioenschap achter zware moto ren. Trouwens veel brood zie ik daar niet meer in, want het is net of de ze sport de mensen niet meer zo trekt als vroeger. Ik verwacht dat binnen een vijftal jaren de dernies de plaats van de zware motoren vol ledig zullen hebben ingenomen. Jam mer dat er nog geen wereldkampioen schap achter dernies is, anders Ik ben achter de zware motoren gaain rijden omdat ik dacht dat uit Duitsland veel aanbod zou komen, maar dat blijkt tegen te vallen. Als ik echter geen wereldkampioenschap achter de zware motoren rijd, dan stel ik mij volledig in op Bordeaux- Parijs (Van onze sportredactie) HULST De zaak rond de schor sing van Bert van den Berg, jeugd leider van HVV '24, is sneller rond gekomen dan 6e betrokken personen hadden verwacht. Gistermorgen gieed er door de bus bij Van den Berg thuis een brief van de straf- eommissie van de KNVB afdeling Zeeland. De tekst van de brief luidt als volgt: „Als vervolg op ons schrij ven van zes december 1969 kunnen wij u meedelen dat in een onlangs gehouden vergadering onze commis sie zich nogmaals uitvoerig heeft be ziggehouden met de onderhavige strafzaak. Dienaangaande kan zij u meedelen dat: Het ons niet duidelijk is waarom wij geen verklaring van u hebben ge kregen inzake het voorgevallene, on danks ons schrijven van 21 oktober 1969. Het u bekend wa® dat de heer Dessein een valse naam opgaf en dat u de naam zonder meer op het ruilformulier hebt vermeld, in plaats van de scheidsrechter hierover in te lichten; - Het niet op uw initiatief, doch op aandrang van de leiders van Steen daarna de juiste naam is ingevuld, waardoor deze als juist op het bonds- bureau is binnengekomen, maar dat zij het kan appreciëren dat u daar aan hebt meegewerkt, doch dat het berouw na de zonde was; Het strafbare feit daardoor niet zo zwaar is, als u aanvankelijk ten laste werd gelegd, doch dait ander zijds niet te ontkennen valt dat u een strafbaar feit hebt gepleegd, door de scheidsrechter niet de naam mee te delen van de betrokken heer Des- sein, waardoor u schuldig bent vol gens artikel zes sub c van het alge meen reglement van de KNVB. Derhalve heeft onze commissie be sloten de aan u per 27 november 1969 opgelegde straf te wijzigen: ingaan de januari 1970 (gisteren dus red.) onvoorwaardelijk geschorst voor de tijd van een maand, dus tot twintig februari wegens het bewust invullen van een verkeerde naam op het ruil formulier, waardoor kan worden ver ondersteld dat getracht werd vals heid in geschrifte te plegen, wat an- derszinds werd verhinderd na afloop van de gespeelde wedstrijd HW '24 A 1 - Steen A 1 op 25 oktober 1969. Wij vertrouwen enz., enz. De brief is ondertekend door de heer C. Steenbakker uit Hulst, secre taris van de strafcommissie van de KNVB afdeling Zeeland. Bert van den Berg toonde zich, toen wij hem gisteren weer opzochten, niet bijster verrast. Maandag had hij al gezegd dat de commissie waarschijnlijk wel een mildere straf zou opleggen. Van den Berg: „Als er eenmaal een straf is bepaald en iemand gaat daartegen in beroep, dan gebeurt het zelden dat de straf helemaal wordt kwijtge scholden". Bert van den Berg weet niet of hij zich kan verenigen met de schorsing van een maand die hem nu is opge legd. Eerst zal er overleg worden gepleegd met het senioren-bestuur van HVV welke stappen er verder ondernomen moeten worden. Secre taris A. Reyn® van HVV: „Zoals het er nu uit ziet is de kans groot dat wij in beroep gaan tegen deze straf. In de brief van de KNVB staat dat Bert van den Berg geen verklaring heeft afgelegd, maar hij heeft juist wel een brief geschreven. Verdej. hebben wij met het bestuur maandagavond deze zaak nog eens besproken. We wisten toen natuurlijk nog niet dat bet een maand schorsing zou worden. We hebben nog eens met de mensen ge sproken die er nauw bij betrokken waren. We zijn tot de conclusie geko men dat elke straf te zwaar zoü zijn. Binnenkort zullen we in overleg treden met onze jeugdcommissie en dan zal er hoogstwaarschijnlijk beslo ten worden in beroep te gaan". (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas wist het tiental uit Zierikzee de eer ste punten binnen te halen in deze damcompetitie en dan nog wei tegen het sterke Goes II. Een fraaie over winning (119) van Zierikzee op de Goese reserves, die hun kansen op de titel nu wel definitief verspeeld heb ben. Door deze uitslag heeft DOS uit Bergen op Zoom nog maar één puntje nodig om kampioen te worden. Ook de Middelburgse reserves verloren met 911 van Ouddorp, dat hierdoor zijn verre reis beloond zag met een overwinning. Tenslotte werd in de hoofdklas de wedstrijd gespeeld tus sen 's-Gravenpolder en Aagtekerke, die met 128 door de gastheren werd gewonnen, waardoor 's-Gravenpolder wel als tweede zal eindigen achter Goes. De uitslagen luiden: ZIERIKZEE - GOES 2 11—9: J. Huigens - O. Scherp 20; C. P. van Putten - n.o.g. 20; C. Verton - W. de Leeuw 02; J. L. Smalheer - A. G. van Zeyst 02: J. Folmer - M P. Versluis 20; M. de Wild - A. C. Oosthoek 20; F. Roggeband - L. Dekker 1—1; W. C. Boot - G. Gors- Daalen 11; C. L. Boot - J. de Jon- se 11; W. Stoutjesdijk D. J. v. ge 02. 's-GRAVENPOLDER - AGTE - KERKE 12—8; G. Blom J. Blaas 11; J. Blom - J. J. Engelvaart 20; A. Krijger - J. Maranus 20; Iz. Op 't Hof A. Willemse 2—0; Jac. Op 't Hof - F. Blaas 11; A ,v. Overbeeke - F. Krijger 02; Chr. v. Overbeeke - S. Blaas 02; N. Tramper - C. Jon- gepier 20; M. Quakkelaar A. Francke 20; M. Nijsse - J. Houmes 0—2. MIDDELBURG 2 - OUDDORP 9—11; P. Tange KI. Tanis 1—1; C. Vos jr. - G. Tanis 02; P. Coppoolse - J. Visbeen 11; A. Cornelisse - J. Westhoeve 11; A. Trapman M. Aleman 2—0; J. Bon sr. - A. Meyer 11; J Buis - Joh. Moerkerke 11; P. Baayens jr. - T. van Wijk 11; J. Rotte - K. Tanis 11; L. Boon C. Mierop 02. HOOFDKLASSE 1. Goes 6 5 1 0 11 2. 's-Gravenpolder 7 4 2 1 10 3. Aagtekerke 6 3 1 2 7 4. Middelburg 6 2 3 1 7 5. Lammerenburg 6 2 2 2 6 6. Souburg 6 3 0 3 6 7. Vlissingen 6 3 0 3 6 8. St.-Laurens 6 1 0 5 2 9. Kapelle 7 0 1 6 1 EERSTE KLASSE 1. DOS 5 5 0 0 10 2. Goes 2 5 3 0 2 6 3. Ouddorp 5 3 0 2 6 4. Middelburg 2 4 2 0 2 4 5. Sommelsdijk 1 4 2 0 2 4 6. Sommelsdtjk 2 5 2 0 3 4 7. Zierikzee 5 1 0 4 2 8. Tholen 3 0 0 3 0 Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. Theo Verschueren: „Ik zie Peter Post eerder als een vriend dan als een vijand".

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9