Omschakeling boomgaarden tot kampeerterreinen Uitspraak kort geding Van Gils-Caban N.V. Eerste twee meisjes studeren af instuif zeeland Mr. Polak praat met ..sexhandelaren Opvolger voor uitgetreden RVP-er Voorzitter VW gaat wel met ZLM praten over: Dekenaal pastoraal beraad in Sluiskil over kwaliteiten van nieuwe deken Matige vorst Mist hinderde verkeer op weg en water Eigenschappen P.P.R. TE GOES BIJEEN JAMMER.... NIEUWE DINGETJES OUSTACHE Confectiebedrijf in Breskens gaat sluiten RUZIE AUTORIJSCHOOLHOUDERS De uitspraak Telegram Bejaarde man uit Philippine vermist Wanneer komt politiebureau Stoppeldijk in gebruik In jaar 2000 in Zeeland 350.000 vakantiegangers NBM bouwt derde fosforfabriek Hoechst AAN ZEEUWSE H.T.S. Parkeren De oprichting Solidair Eigen plaats VAN MENSEN DINGEN EN DADEN zaterdag 17 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL In het Gildehuis te Sluiskil hebben 27 priesters en leken van de dekenale pastorale raad van het dekenaat Terneuzen van gedachten gewisseld over de verwachtingen die zij koesteren ten aanzien van de te benoemen deken-nieuwe-stijl van Zeeland. De gedachtenwisseling stond on der leiding van de heer N. Noore, personeelschef van het bisdom Haarlem. Zoals gemeld zullen de dekenaten Aardenburg, Terneu zen, Hulst en Middelburg per 1 april aanstaande tot één Zeeuws dekenaat worden teruggebracht. De nieuwe deken wordt voor zes jaar aangesteld. Uitgangspunten van de raadpleging van priesters en leken van de deke nale pastorale raden over de kwali teiten van de te benoemen deken zijn onder meer, dat hij de behoef ten en de activiteiten van het hele dekenaat moet kunnen overzien om leiding te geven aan de zielzorg, de organisatie ervan en de afstemming van de verschillende zielzorgvormen op elkaar. Hij zal contacten moeten onderhouden met degenen, die leiding geven aan de pastorale samenwer kingsverbanden in de diverse delen van zijn dekenaat. Ook zal een goede werkverdeling moeten stimuleren en attent moeten zijn op de betrokken heid van de religieuzen en leken bij de pastoraal. Op dekenaal niveau zal er een overlegorgaan zijn 't dekenaal beraad dat met de deken meedenkt en meewerkt. Nauw daarmee ver bonden zijn dekenale studiedagen de kenale acties en dergelijke. Eveneens zullen op dekenaal niveau de mees te contacten worden onderhouden met de officiële organen van andere kerken, andere maatschappelijke in stellingen en de burgerlijke overheid, met het oog op een gecoördineerd be leid en gezamenlijke initiatieven. Naar het bisdom toe zal de deken al lereerst de relatie met de bisschop en diens bestuursorganen onderhouden, ook met de diocesane diensten als het pastoraal centrum. Met de adviseur commissie voor pastorale organisatie zal de deken van tijd tot tijd contact moeten hebben. De zielzorgers van 't dekenaat zullen, indien gewenst, te genover deze tussenfiguur tussen hem en de bisschop verantwoording afleg gen van hun pastorale arbeid. Over het algemeen kon het dekenaal be raad in Sluiskil zich met bovenstaan de samenvatting van de kwaliteiten van de nieuwe deken verenigen. Toch waren er enige leden die graag meer duidelijkheid hadden gezien in de taa van de deken ten aanzien van de samenbinding en inspirerende lei- dig. „De deken moet vooral ook de gelovigen geestelijk kunnen inspire ren en een open oog hebben voor de oecumenische gedachten". Een an der meende dat de deken ook meer aandacht zal moeten schenken aan (Van onze correspondent) GOES In de Prins van Oranje kwamen afgevaardigden van de PPR uit de provincie Zeeland in vergade ring bijeen. Het doel is te komen tot het definitief vaststellen der kandi datenlijst voor de komende provin ciale statenverkiezingen. Er is reeds besloten dat met twee regionale lijs ten uitgekomen zal worden, te we ten een Zeeuwsch-Vlaamse lijst en een lijst voor het zogenoemde onder orader-de-Scheldegebied. Op deze beide lijsten zijn voor de eerste twee plaatsen gekozen: 1 J. van de Voorde, Sluiskil; 2 T. Fran sen, Terneuzen. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.MJ. op vrijdag om 18.00 uur: Lichte, in de nacht hier en daar matige vorst, met later weer kans op neerslag. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4; min-temp.: 0 tot 5 graden on der normaal; max.-temp.: 1 tot 7 gra den onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 1 tot 6 graden on der normaal; max.-temp.: 3 tot 8 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. de belangen van kloosterlingen die, zoals hij het noemde, vaak als een vergeten groep worden beschouwd. In de vertrouwenscommissie die met de bisschoppelijke adviseur voor het benoemingsbeleid overleg moet plegen over personen, die in aan merking komen voor de functie van deken zijn, wat het dekenaat Ter neuzen betreft, benoemd pater M. Mikkers, rector van hét ziekenhuis in Sluiskil en notaris F. Barbé te Ter neuzen. Eerder werden in de ver trouwenscommissie benoemd voor het dekenaat Middelburg de heer J. M. all te Goes en pastoor-deken A. W.J. van Alphen te Heinkenszand. Voor het dekenaat Aardenburg heb ben in de vertrouwenscommissie zit ting pastoor M.W.B. Mariens en me vrouw Van Berckel, echtgenote van de burgemeester van Aardenburg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De voorzit ter van de VVV in Zeeland, mr. E. Wage, overweegt om met des kundigen van de Maatschappij tot Bevordering van Landbouw, Tuinbouw en Veeteelt in Noord- Brabant en Zeeland, de ZLM, waarvan hjj algemeen secretaris is, te spreken in hoeverre gekap te boomgaarden in Zeeland be nut kunnen worden als terreinen voor zogenaamde sta-caravans. Dit naar aanleiding van verschil lende suggesties in deze richting, die kortelings het statenlid Verdonk (KVP) aanleiding gaven het Zeeuw se college van Gedeputeerde Staten hierover vragen te stellen. Gedepu teerde Staten hebben op deze vra gen, zoals bekend, geantwoord, dat als fruittelers gerooide boomgaarden willen ombouwen tot kampeerterrei nen met de voorschriften in de vast gestelde streekplannen rekeninig dient te worden gehouden. Gisteren heeft de directeur van de provinciale VW, J. de Regt, met zijn voorzitter over een en ander van ge dachten gewisseld. De heer De Regt liet ons weten dat nog geen sprake is van plannen zoals in een lande lijk dagblad is gesuggereerd maar dat het volgens hem en de heer Wage alleszins de moeite waard is na te gaan of er mogelijkheden zijn en zo ja, of deze dan zodanig gerealiseerd kunnen worden dat de fruitteler gesteld dat deze het zelf wil er financieel beter van wordt. Dan pas is de tijd gekomen, aldus de VVV-directeur, om het provin ciaal bestuur te vragen de reglemen ten soepel te hanteren, zodat de fruit telers uit hun financiële nood wor den geholpen. (ADVERTENTIE) Géén opruiming (hèhè), maar wel al voor het voorjaar GELUKKIG Echt alleen maar bij herenmodes hulst (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Door een te groot gebrek aan personeel heeft de direc tie van Blum's Confectiebedrijf aan de Dorpsstraat 48 in Breskens zich genoodzaakt gezien het bedrijf te sluiten. Door deze maatregel zijn achttien mensen gedwongen naar een andere betrekking uit te zien. Door bemiddeling van het arbeids bureau is men er echter reeds in ge slaagd tien meisjes in een soortge lijke werkkring onder te brengen. Voor acht gehuwde dames, die voor een paar uur per week in het be drijf werkzaam zijn, wordt noig naar een oplossing gezocht. De directeur van de confectiefa briek, de heer J. C. Blum, vertelde dat het beschikbare personeel onmo gelijk de grote toeloop van orders meer aankon en het is bijzonder moeilijk om aan geschikte werk krachten te komen. Bovendien acht de heer Blum het, gezien zijn gezondheidstoestand, niet langer verantwoord het bedrijf voort te zetten. „Het is niet zo dat wij slui ten omdat het bedrijf nu zo ongezond is. Alles is in de prettigste sfeer ver lopen en wij hebben de normale op zeggingstermijn in achtgenomen, zo dat de laatste werkneemster per 12 mei ontslagen wordt. Wij betailen alle loonbedragen uit en ook de vakantie toelagen zullen normaal worden uit gekeerd. De vakbonden hebben zich niet met de gang van zaken bemoeid, omdat er in de eerste plaats geen en kel personeelslid is ingeschreven en in de tweede plaats alles tot ieders tevredenheid is geregeld". (Van een onzer verslaggevers) BREDA Opvallend vlot heeft de arrondissementsrechtbank in Den Bosch het kort geding afge werkt, dat woensdagmorgen werd aangespannen door de Bredase autorijschoolhouder Leo van Gils tegen het Coördinatie en Advies bureau voor de Autorjjopleiding in Nederland Caban n.v. Zoals eerder gemeld, hebben instruc teurs van Caban n.v. dinsdag nacht vier auto's weggehaald b(j instructeurs van Van Gils in Bre da en Yerseke. De politie, die in alle gavallen werd ingelicht, heeft de daders snel kunnen aanhouden. Nog dezelfde nacht echter gaf de officier van jus titie in Den Bosch opdracht de wa gens over te geven aan Caban. Daar op vroeg de heer Van Gils een kort geding aan. De arrondissementsrechtbank in Den Bosei: kwam tot de volgende uit spraak: de eis dat Caban zich op eni gerlei wijze moet onthouden van con tact opnemen met de instructeurs van Van Gils in Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes en Yerseke werd afgewezen, omdat de omschrij ving van de eis te ruim werd bevon den. Toegewezen is het concurrentie beding, waarbij Caban verboden is tot 1 december 1970 direct of indi rect betrokken te zijn bij de exploi tatie van een rijschool waarbij in structeurs werken die na 1 novem ber 1969 nog in dienst waren bij Van Gils. Toegewezen is de eis, dat Ca ban zich ten aanzien van de lesau to's van Van Gils onthoudt van het eigen rechter spelen. De weggehaal de auto's moet hij teruggeven. Voor iedere overtreding staat een dwang som van 5000 gulden. In een telegram dat mr. J.C. van Hasselt te Breda namens de heer Van Gils aan Caban in Eindhoven stuurde, sitaat o.a. dat Van Gils zich niet langer gebonden acht aan de les- sing-overeenkomst tussen hem en Ca ban. Hij stelt geen prijs meer op te ruggave van de vier weggehaalde les auto's. Da andere veertien lesauto's die nij nog van Caban heeft, zullen voor 31 januari a.s. teruggeven zijn. Onlangs heeft de heer Van Gils zich samen met nog twee andere rijschool houders uit Caban teruggetrokken. Van Gils sprak toen af. dat Caban hem tot 1 september 1970 lesauto's zou verhuren tegen een prijs, die Ca ban weer moest betalen aan de dea lers waarvan de lesauto's afkomstig zijn. Tevoren verhuurde Caban recht streeks aan de instructeurs van Van Gils en trad Van Gils zelf als coör dinator op. De ruzie tussen Caban en Van Gils is onlangs ontstaan toen Caban liet weten, dat Van Gils een te lage kilometerprijs rekende. Van Gils vroeg Caban om een specifica tie van de rekeningen van de dea lers waarvan Caban zijn wagens huurt. Deze specificatie werd nooit gege ven. Van Glls liet daarom de prijzen zelf berekenen en betaalde dat be drag. Naar de mening van Caban betaal de hjj te laat, waarna het wild-west- gebeuren van dinsdagnacht plaats vond. Caban haalde de wagens weg zonder Van Gils daarvan op de hoog te te stellen. Deze waarschuwde, wat Breda betreft, direct de politie, wat nog een vrij spectaculaire achtervol ging opleverde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de provincia le propagandaraad van de KVP, kring Middelburg, heeft de heer O.P.L. Kint uit Vlissingen zitting ge nomen. Hij is de opvolger van de heer J.J. de Meulder, dié - zoals be kend - Uit de KVP is getreden. (Vam onze correspondent) PHILIPPINE De 70-jarige A. van der Moere uit de buurtschap Maagd van Gent bij Philippine wordt sinds vrijdag vermist. De man is donderdagavond op zijn fiets van zijn woning vertrokken. De fiets werd later in de Braakman te ruggevonden. Van de heer Van der Moere, die ongehuwd is en met zijn zuster in de Maagd van Gent woont, ontbreekt tot dusverre elk spoor. Een ongeluk wordt niet uitgesloten ge- aich4. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Nog steeds is niet bekend wanneer het nieuwe po litiebureau van de gemeente Vogel waarde in Stoppeldijk in gebruik zal worden genomen. Het gebouw is ge ruime tijd geleden al opgeleverd. Uit' zicht op een spoedige officiële ope ning is er op dit moment nog niet. Het nieuwe complex bestaat uit twee aan elkaar gebouwde dienstwo ningen, met daarbij een kantoorruim te. Bovendien is er in het nieuwe ge bouw een cel. Daarover beschikt het plaatselijke politiekorps op dit mo ment nog niet, zodat eventuele ar restanten nu nog naar het dichtsbij- (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Rijksplanoloog H, Koch voorziet, dat rond het jaar 2000 ongeveer 14 miljoen mensen in een periode van acht weken, verdeeld in vier periodes van twee weken, met vakantie zullen gaan. Drie miljoen in elke perio de. Een doelmatige vakantiesprei ding acht hij daarom van het grootste belang. De heer Koch zei dit op een bijeen komst in Zierikzee. De provincie Zeeland kan volgens de heer Koch rekenen op 10 pet van het totaal. Dat wil zeggen 350.000 vakantievierders. Daarvan zullen er 60.000 Schouwen Duiveland bezoeken. Op het ogenblik beschikt Zeeland over 100.000 slaapplaatsen. Deze ca paciteit kan binnen vijf jaar verdub beld ziji.. In de 25 jaar die er dan nog over blijven, zou de capaciteit nog eens met 150.000 slaapplaatsen kunnen worden uitgebreid. De heer Koch zei te verwachten, dat Schouwen Duiveland rond het jaar 2000 in de vakantietijd dagelijks zal worden bezocht door ongeveer 140.000 dagjesmensen. Het Grevelin- genbekken zou naar zijn gevoel in de ze tijd een grote attractie bieden. Schouwen Duiveland is, aldus de planoloog door zijn ligging voorbe stemd tot een park- en watersportge bied van nationale betekenis. De instelling van de bewoners op Duiveland zal naar zijn gevoel anders moeten vOrden. De Schouwenaars zullen een omschakeling minder moeilijk vallen, omdat zij met name de strandrecreatie al jaren kennen. zijnde politiebureau in Kloosterzande overgebracht moesten worden. De bouw van het nieuwe politie bureau in Stoppeldijk is al een lang slepende kwestie. Er is in het verle den aanhoudend aangedrongen op een spoedige verbètering van de ac commodatie. Het huidige politiebu reau is nog ondergebracht in een par ticuliere woning in Stoppeldijk. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG (ANP) De NBM in Den Haag heeft van het Westduits ingenieursbureau Friedrich Uhde GmbH ia Dortmund de opdracht ge kregen voor de bouw van de derde fosforfabriek van Hoechst-Vlissingen. De NBM heeft ook het bouwkundige gedeelte van de eerste fosforfabriek uitgevoerd. De derde fosforfabriek moet in het voorjaar van het volgen de jaar zijn voltooid. (Van onze correspondent) HANSWEERT Door de dichte mist ondervindt het weg- en water verkeer vele moeilijkheden. De auto busdiensten op Zuid-Beveland, Wal cheren, Noord-Beveland en Schouwen en Duiveland reden gisteravond met vertraging van tien minuten op hun dienstregelingen. Om vijf uur werd de veerdienst Anna Jacoba-Zijpe ge staakt. Dit bleek om half zes even eens noodzakelijk te zijn voor de veerdiensten over de Westerschelde, Kruiningen-Perkpolder en Terneu- zen-Hoedekenskerke. Verder is op de Zeeuwse waterwe gen de gehele binnenvaart stil ko men te liggen. De zeevaart op de Westerschelde is eveneens gestremd door de dikke grijze brij, die een zicht op het water van minder dan 25 me ter toelaéit. Vandaar ook dat de loods- diensten zijn gestaakt. Op de Oosterschelde na-bij het Goese Sas is in dichte mist het Ne derlandse duizend ton metende tank schip Mistral aan de kust gelopen. De sleepboten Beveland en Walrus van het bergingsbedrijf Muller uit Terneuzen hebben later het schip weten vlot te trekken, waarop het de reis naar Antwerpen kon vervolgen. VLISSINGEN Dit jaar zullen voor het eerst in het 23-jarig be staan van de enige Zeeuwse HTS in Vlissingen twee meisjes afstu deren. Het zijn Addy van der Wee- Ie uit Kloetinge (20) die weg- en waterbouwkunde studeerde en Josien Gasille uit Koudekerke (21). die de richting elektrotech niek' koos. Ze kwamen allebei in september 1966 op school. Ze zagen tegen de eerste ontmoe ting met de studiegenoten op als een berg. Een meisje in een uitge sproken mannengemeenschap was vooral in Zeeland nog een onver teerbare zaak. Ze werden de eer ste weken dan ook bekeken of ze een vreemd-- soort insekten wa ren. Spoedig ontdekten ze elk aar en het gezegde „Eendracht maakt macht" ging ook in dit ge val op. De dames dopten hun eigen boon tjes. Ze deden gezamenlijk aan idle schoolactiviteiten mee en ga ven zich op voor het koor. Josien Gasille werd onmiddellijk tot se cretaresse gebombardeerd van de club. Momenteel zit ze zelfs in de stu dentenraad als afgevaardigde van haar klas. De raad moest juist een dezer da gen voor de schooldirectie ver schijnen aangaande een vreemd gebeurenDe directeur en on derdirecteur hebben lü. een eigen afgepaalde parkeerruimte. De le raren, meest ook bezitters van auto's, vonden dat ze eveneens In aanmerking kwamen voor een eigen plekje. „Natuurlijk', spraJv directeur C. Bax in een democra tische bui, „Ze hebben gelijk. De studenten moeten hun vehikels maar elders plaatsen. Ze hebben nog jonge benen". Het grootste deel van de par keerplaats werd geel geschilderd hetgeen betekende „Verboden voor studenten". De verontwaardiging onder de leerlingen was zeer groot Mensen uit de buurt hebben diezelfde nacht nog op diverse tijdstippen mannen met witte verfbussen ge signaleerd rond de parkeerplaats van de school. De ondergrondse werkte uitste kend. De parkeerplaats was weer voor iedereenzelfs de direc tieplaatsen waren weggevaagd. Dan mogen de studenten in Vlis singen de school wel niet bezet ten, oppositie is er in voldoende maite. Directeur Bax kan nog heel wat meer vertellen over zijn school. Bij de oprichting ervan is hij zeer nauw betrokken geweest. Als le raar aan de zeevaartschool had hij veel contact met de scheepswerf De Schelde. De MTS'ers in dit be drijf werden uit andere provin cies aangetrokken. Dit stond hem en enige andere bestuursleden Van de De Ruyterschool niet aan. Ze polsten de toenmalige direc teur van het nijverheidsonderwijs. Deze vond het een aardig idee en stemde toe maar gaf de school niet veel kans. Zo werd de MTS in 1947 opgericht en kwam onder bestuur van de De Ruyterschool. Men kreeg geen rijkssubsidie maar werd wel ge steund door stad en provincie. Gestart werd met een afdeling werktuigbouwkunde in het Oude Weeshuis in Vlissingen. De aller eerste leerling was Chr. van Won- derchem uit Middelburg. De heer P. Vijn, toen directeur van beide scholen, kan zich dat nog heel goed herinneren. Er werden dat eerste jaar 24 leer lingen ingeschreven. „Een mees terlijke tijd", weet de inmiddels ingenieur HTS-leraar Wonder - chem zich nog te herinneren. De onderlinge verstandhouding en solidariteit was in die tijd gewel dig. Zo kon het gebeuren dat een jongen die in het laatste jaar zak te voor zijn examen en wegens financiële omstandigheden zip studie moest opgeven, door zijn mede-studenten weer in het zadel werd geholpen. Hij kan zich nog herinneren dat er zich binnen de 24 uur een leer lingenvereniging uit de grand ge stampt moest worden omdat de di recteur geen raad meer wist met alle mogelijke uitnodigingen en papieren. In de loop der jaren werd de school uitgebreid met de afdelin gen weg- en waterbouwkunde, elektrotechniek en een afdeling bouwkunde. In oktober 1955 kreeg de MTS een eigen noodgebouw. Ir. Bax werd werd directeur. Pas in 1959 werd de school zelfstandig. Vorig jaar betrok de Vlissingse MTS het nieuwe kapitale gebouw aan de Edisonweg. Meisjes-finalisten Josien en Addy hebben wel niet alles meegemaakt maar wel de naamsverandering tot HTS. Ze hebben zich in de vier jaar een eigen plaats ver overd als student. Josien gaat nu na het examen de technisch-commerciële kant op. Achteraf is de studie haar toch hog tegengevallen. Tijd voor spor ten en plezier was er veel minder dan ze oorspronkelijk verwacht had. Tóch werd ze vorig jaar nog Zeeuws en dit jaar drievoudig tenniskampioene van Brabant. Haar praktijkjaar heeft ze bij Philips in Eindhoven en bij de PZEM in Middelburg doorge bracht. Addy deed praktijkervaring op bij de bouw van rijksweg 6 in Utrecht. Ook Addy heeft de stu die in het begin onderschat. „Ach teraf", zegt ze, „was ik liever me dicijnen gaan studeren en daarna een specialisatie voor plastische chirurgie". Ze willen beiden het pedagogisch getuigschrift halen, d.w.z. dat je na drie jaar praktijk ervaring te hebben opgedaan, ook les kunt geven. Voorlopig concentreren ze zich op dit examen. Hopenlijk bereiken ze hiermee dezelfde resultaten als met de kaarteompetitie van de school, want daarin staan de da mes bovenaan. Gelukkig voor de HTS staan er twee andere meis jes klaar als aflossing van de wacht. Juist dit jaar werden ze Ingeschreven op de afdeling bouw kunde TERNEUZEN Vanmiddag heeft in een van de AVRO-studio's in Hilversum in het kader van het radioprogramma „Praten met de minister" van de NOS, een gesprek plaats tussen de mi nister van justitie, mr. Polak, en een aantal exploitanten van zogenoemde sexshops in Neder land. Onderwerp van discussie is de onduidelijkheid-in de hui dige wetgeving betreffende het openlijk tentoonstellen en ten verkoop aanbieden van ge schriften en dergelijke, die aan stotelijk worden geacht voor de eerbaarheid. De gedachtenwis seling tussen de minister en de verkopers van dit soort lectuur en andere artikelen zal op een nader te bepalen tijdstip wor den uitgezonden. EEN van de gesprekspartners van minister Polak is de Terneuzen- se, zich sexhandelaar noemen de winkelier P. Metz. Hij ex ploiteert sinds augustus 1969 een sex-shop in Terneuzen. In middels heeft de heer Metz ook in Hulst en Sluis soortgelijke zaken geopend. Enige tijd ge leden nam de Terneuzense po litie uit zijn winkel een dertig tal boeken en tijdschriften mee, om deze ter beoordeling aan de officier van justitie in Middel burg voor te leggen. Deze zag evenwel geen aanleiding tot het instellen van een strafvervol ging. DE heer Metz: „Desondanks is het mij nog steeds niet duidelijk, wat ik volgens de wet wel en wat ik niet mag verkopen. Wij sexhandelaars, voelen ons op het ogenblik als vogelvrij ver- laarden. Het zwaard van justi tie hangt ons doorlopend boven het hoofd. Ik heb een blanco strafregister en toch behandelt men mij alsof ik een misdadi ger ben. Het wordt daarom tijd dat de wet op het punt van de sexhandel duidelijk aangeeft P. Metz: „Wij zullen hem het vuur na aan de schenen leg gen". wat toegestaan en wat verbo den is". „DAAR is ook het publiek bij ge baat. Het is toch te gek dat ik bij een grossier inkoop, die geen strobreed in de weg wordt ge legd, maar dat ik ais detaillist de kans loop op inbeslagneming van dezelfde boeken en een proces-verbaal". NAAST de heer Metz zijn nog - vier of vijf Nederlandse sex handelaars uitgenodigd aan het gesprek met minister Polak deel te nemen. „Reken maar dat wij hem het vuur na aan de schenen zullen leggen", belooft de heer Metz.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3