Ard Schenk won zijn derde titel De Kleine: biljartkampioen Schenk: in deze vorm ook voor Kees pppjgi niet ■S jS bang WÊBSS knsb: meer ege aandacht zêêtm voor sprint Attje Keulen-Deelstra: Ik had minder verwacht COMPLIMENTEN VAN COACH PFROMMER ENGELAND IN GROEP 3 MET BRAZILIË iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bols: Het kwam anders -uit Toto 23- wam mm Loting w.k. voetbal 1 IX X 1 1 X 1 X 1 X 1 IX 1 IX X 1 IX. X IX X 1 X 'M Op onze 2e en 3e sportpagina: Sport DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportredactie) DEVENTER Attje Keulen-Deel stra, 31 jaar moeder van drie zoons woonachtig in het Friese Irnsum, heeft voor de grootste schaatsverrassing bij de kampioen schappen in Deventer gezorgd. Dat Ard Schenk zijn derde titel ging ha len was, bij afwezigheid van Kees Verkerk, te voorzien en dat Jan Ba zen zijn sprinterskampioenschap pro longeerde, mocht evenmin een sen satie genoemd worden. Maar wel de eerste plaats van de Friezin, die geen deel uitmaakte van de kernploeg De onverwachte opmars van Attje Kewlen-Deelstra, pas vier jaar bezig met laoge-baamwedstrijden, was voor een groot deel toe te schrijven aan een val die Ans Schut op de 500 me ter maakte. In haar rit tegen Attje Keuten-Deelstra gleed Ans Schut in de laatste bocht onderuit „Ik was niet genoeg geconcentreerd, ik lette te veel op Attje", verontschuldigde zich Ans Schut later. Die val kostte haar uiteindelijk, Attje Keulen-Deelstra was reafcte genoeg om dat ook te beamen, de eerste plaats. In de „heren-wedstrijd" heelt de positie van Ard Schenk een ogenblik gewankeld onder de brutale aanvals drift waarmee de o n gecompliceerde Jappie van Dijk verwarring veroor zaakte in het kamp van de „arrivés" van de kernploeg. Na de eerste dag bezag de lange Noordhollander, die aan een zeer sterk seizoen bezig is, met bezorgd heid de geringe marge tussen hem en de door Jappie van Dijk opgejaagde Jan Bols en Peter Nottet. „Er is van tevoren geschreven dat ik alleen maar de vier ritten behoefde uit te rijden om kampioen te worden, maar zo heb ik dat niet gezien. Daarvoor zijn de verschillen veel te gering" aldus Schenk. „Ik heb me wel degelijk gereali seerd dat het ook zonder Kees Ver- MEXICO STAD (ANP) Voor het wereldkampioenschap voetbal, dat op 31 mei in Mexico begint, is titelhouder Engeland terechtgeko men in een groep (3) met Brazilië. Coach Alf Ramsey die de uitslag van de loting via de televisie ge volgd had hield zijn commentaar op de plaatsing in dé poule met grote concurrent Brazilië neutraal. „Als je die ploeg de baas wordt", aldus Ram sey „is je kans om uiteindelijk te winnen groter geworden. Dus voor uit maar". Behalve Engeland en Brazilië, maken Tsjechoslowakije en Roemenië deel uit van groep 3. Bel gië kwam terecht in groep 1 en dat met Rusland, het organiserende Mexico en El Salvador. De juiste indeling groep 1: (wed strijden in Mexico Stad): Mexico, Sovjet-Unie, België en El Salvador; groep 2 (wedstrijden in Puebla en Toluca): Uruguay, Italië, Zweden en Israël; groep 3 (wedstrijden in Gua dalajara): Engeland, Brazilië, Tsje choslowakije en Roemenië; groep 4: (wedstrijden in Leon): West Duits land, Peru, Bulgarije en Marokko. (Zie verder de tweede sportpagina). Volewijok.-Giraafsch. Fortuna VI.AZ '67 GVAVFeijenoord PSV—FC Den Bosch TelstarExcelsior SpartaHaarlem ADO—DOS Go AheadRBC FC TwenteNAC Elinkv.' ij k-Willem II 1 MW—Velox 1 DWSHDVS Vitesse—Ajax kerk een moeilijke zaak zou zijn". Maar op het openingsnummer van de tweede dag toonde Schenk duidelijk aan dat hij wat het aantal be haalde nationale titels betreft ge lijkgesteld wenste te worden met de man met wie hij in een bekende schlager in één adem wordt ge noemd. Dank zij een explosieve 1500 meter (2.07,4) won hij zoveel punten, Het moment waarop Ans Schut haar kansen in Deventer met een valpartij verspeelde. dat hij aan de 10.000 meter begon met de wetenschap dat hij 34 secon den mocht verliezen zonder zijn der de nationale titel in gevaar te bren gen. Veertien dagen geleden bij de wed strijden in Oslo overwon Schenk de angst die hij de laatste twee jaar had voor de lange afstand. Hier in Deventer was de noodzaak niet aan wezig opnieuw te testen, waartoe hij maximaal in staat is. Sneller „Stappen" door de uitge trapte bochten (tien slagen tegen normaal zeven) hield hij zich nauw keurig aan het schema van coach Pfrommer en kwam uit op de zeer re delijke tijd van 16 minuten en 3,8 se conden. Jan Bols, die op de 1500 me ter ver op Schenk ten achter was ge bleven (2.10,9) was definitief gesla gen. De Hoogevener kon alleen pro beren na de vijf kilometer (7.45,5) ook de tien kilometer te winnen. Dat deed hij in 15.55,4. Ard Schenk reed zich op alle af standen in de prijzen: eerste op de 500 m (41,99) en 1500 m, tweede op de tien kilometer en derde op de vijf kilometer (7.49,1). Toch was coach Leen Pfrommer verstandig genoeg al te hoge verwachtingen inzake de nieuwe Nederlandse kampioen bij de komende internationale titeltoemooi- en te temperen. „Ard zal op de 10000 meter beneden de 15,30 moeten ko men, anders vrees ik dat jongens als Foimaess, Claeson en Kees Verkerk in vorm hem toch voorbij gaan". De derde kampioen in Deventer was gisteren Jan Bazen. De sprinter uit Zevenhuizen prolongeerde hij z'n titel met ruim verschil (1,7 punt) op naaste concurrent Marten Hoekstra. Daarmee voldeed hij aan de eerste voorwaarde van de technische com missie om in aanmerking te kunnen komen voor uitzending naar West All is. De schaatskampioenen bij de dames en heren: Attje Keulen-Deelstra en Ard Schenk. Deelnemers: 668.379, inleg: f 1.404.782, prijzenbedrag: 632.152, eerste en der de prijs f 189.646, tweede en exrta prijs: f 126.430. Zondagavond waren er reeds 400 meldingen voor de eer ste prijs. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN Door een sen sationele overwinning in de slotpar- tij tegen Hans Vultink heeft Henk de Kleine uit Mierlo Hout de nationale titel in de ereklasse bandstoten voor zich opgeëist. Terwijl voor het in gaan van de laatste ronde Vultink algemeen getipt werd als de grootste kanshebber hij had twee punten voorsprong en een veel beter alge meen gemiddelde verrichtte De Kleine zondagmiddag het bijna on mogelijke. Hij stond voor de zware taak Vul tink met 100 caramboles verschil te verslaan, waardoor zijn moyenne net iets boven dat van Vultink zou ko men. In een zenuwslopend duel slaagde De Kleine in zijn opzet. In 34 beurten werd Vultink naar een kans loze nederlaag gespeeld: 200-100. Het betekende niet alleen Vultinks slechtste partij tut dit toernooi, maar wat belangrijker was, hij kwam net een carambole te kort om zich Ne derlands kampioen te mogen noe men. De Kleine heeft zich door dit resultaat verzekerd van een plaats in het Europees kampioenschap, dat volgende maand in Apeldoorn wordt gehouden. Attje Keulen-Deelstra (rechts) en Ans Schut in actie op de 500 meter. Voor Ans Schut een race met tragische afloop.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7