serie botsingen Kampioenendag Aardenburg succes voor M. de Smet Schuur uitgebrand Veel schade bij EEER GROTE SCHADE IN TERHOLE Bestemming Verwer-huis nog onbekend Helpt Elkander Zierikzee vijftig jaar Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Robur hield contactavond Veel belangstelling voor gouden bruiloft in Clinge DE GRIEP STAAT VOOR UW DEUR! Symptomen van de A2 griep Vergroot uw natuurlijke weerstand Kapelle Kandidaten CHU voor komende statenverkiezing V.V.Z.B. in Goes Schade en gewonde bij slippartij op rijksweg 58 „Instrumentale" concerteerde in Oostburg Dierendag in Sas van Gent trok 150 kinderen A. Louisse afscheid van en dinsdag 13 jwwwrf 7970 DE VRIJE ZEEUW Films GOES Grand 20 uur De blanke slavin, 18 j. HULS™1 Bioscoopgebouw 20 uur My fair lady, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Geheim ritueel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Thérèse en Isabelle, 18 j, VLISSINGEN Aihambra 20 uur Zorg, dat je er bij komt Toneel - Muziek - Dans TERNEUZEN Zuidland-theater 14 uur „Vallen en opstaan", jeugdvoorstelling voor het voortgezet onderwijs dioor de Nieuwe Comedie GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Een leeuw in de winter" van James Goldman Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. t.m. vrij. 9.30- 12.30 en 13.30-17.30 Zat. van 9.30- 12.30 ROTTERDAM Museum Boymans Portretten van kunstenaars 1500-1800; oude gra fiek (t.m. 31 jan.) Vieira da Silva, schilderijen (t.m. 31 jan.) VLISSINGEN Stadhuis: Tentoonstelling „25 Jaar Zeeland" (t.m. 20 jan.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte Schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp (t.m. 19 jan.) Ma. t.m. zat. van 918 uur. Zon. van 1418 uur. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst heeft nog steeds geen bestemming gevonden voor het voormalige loge ment van Jan van Verwer tegenover de Willibrordus-basiliek. De restau ratiewerkzaamheden aan het histo rische pand verkeren in een verge vorderd stadium. Het zal niet zo gemakkelijk zijn om het pamd straks te verhuren, omdat de hoge restauratiekosten ook hun weerslag op de huur niet zullen missen. Aanvankelijk heeft de plaatselijke WV belangstelling getoond voor het pand. Die interes se is echter al weer geruime tijd van de baan. Wat er dan wel met het fraaie bouwwerkje zal gebeuren is voorlopig nog niet bekend. (Van onze correspondent) CLINGE Onder grote belang stelling werd het gouden bruidspaar Jozef Moens (77) en Julia van Raemdonck (77) in Clinge naar de parochiekerk gebracht, waar door pastoor A. C. J. Fick een plechtige H. Mis werd .gecelebreerd. De wo ning van de jubilarissen was ver sierd. In de zaal St.-Cecilia werd het feest door de jubilarissen met hun kinderen en kleinkinderen en de overige familieleden voortgezet. Er was een druk bezochte receptie, waarbij velen de jubilarissen kwa men feliciteren. Ook werden nog vele geschenken aangeboden, waar bij de buurtbewoners zich niet on betuigd lieten. 's Avonds bracht de fanfare Wel doen door Vermaak een serenade. Geheel Europa ligt thans weer in de greep van de griep. In 1957 trof de Aziatische griepexplosie een groot gedeelte van de Nederlandse bevolking. In 1968/69 maakte een nieuw virus wederom overal slachtoffers. Nu in 1970 heeft het A2 virus opnieuw onze grenzen overschreden. En straks misschien ook de drempel van uw huis De Aziatische griep heeft dezelfde symptomen als een gewone griep, maar in véél sterkere mate Hevige hoofdpijn, hoge koorts, een gevoel van afmatting. Wacht niet tot u deze ziekteverschijnselen aan den lijve ondervindt, maar reageer reeds bij de eerste rillingen en tekenen van ongewone vermoeidheid. Neem dan 2 „ASPRO's" met een zo heet mogelijke drank (grog, kwast of thee) en doe dit driemaal per dag. Er zijn enkele voorzorgsmaatregelen die men kan treffen om te trachten de griep te ontlopen. Daartoe behoren voldoende rust en het vermijden van kontakt met grieppatiënten. Voorts verdient het aan beveling, om maaltijden met een hoog Vitamine C gehalte samen te stellen. Voelt u de griep toch opkomen, neem dan driemaal per dag 2 „AS- PRO" tabletten. Dat kalmeert de hoofdpijn en doet de koorts dalen. Wanneer ze samen met een warme drank ingenomen worden, bevor deren „ASPRO" tabletten een gezonde transpiratie. Zorg dus dat u „ASPRO" in huis hebt. Vertrouw op „ASPRO", want „ASPRO" heeft in de reeds door griep overvallen landen een bijzonder gunstige rol gespeeld. Als „ASPRO" u geen baat zou geven, probeer dan geen andere mid delen, maar raadpleeg uw huisarts. Uitgevoerd werden St. Paul's suite voor strijkorkest van G. Holst, pri- mavera van H. Henkemans en de Solo-cantate van Bach, waarin de Amerikaanse neger-zanger Henry Blackman als solist optrad. Na de pauze zong Blackman een drietal spirituals uit de opera Porgy and Bess van George Gershwin. Het concert werd besloten met de tweede symfonie van Beethoven. Bliksemactie voor Biafra Vrijdag avond werd in Kapelle-Biezelinge een bliksemactie voor Biafra georga niseerd. Met lijsten werd gecollec teerd. Er werd S 4723,bijeenge bracht. (Van onze correspondent) GOES Ter gelegenheid van de jaarwisseling hield de K.S.V. Robur in haar clublokaal café Baarends in Goes een contactavond. Tijdens deze bijeenkomst werd een commissie gevormd die tot taak krijgt om de drie a vier maanden een dergelijke avond te organiseren. De heren L. v. d. Linden, J. Polfliet, J. Rentmeester en P. Passieux kre gen zitting in deze commissie. Aan het einde van de avond sprak vice-voorzitter H. Bolland de hoop uit dat deze avond een begin was ge weest om de band te versterken tus sen de leden. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De vissersvereni ging „Helpt Elkander" te Zierikzee zal op 16 januari haar vijftigjarig bestaan vieren. De eigenlijke fees telijkheden zullen bestaan uit een receptie, die van 17 tot 18 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee wordit gehouden, uit een mossel maaltijd en een feestavond. (Van een onzer verslaggevers) Door het personeel van de V.V.Z. B. is afscheid genomen van de heer A. Louisse. De heer Louisse is 25 jaar in dienst geweest van de V.V.Z.B. De directeur, de heer drs. D. J. A. Butijn dankte de scheidende jubila ris voor alles wat hij in de afgelo pen 25 jaar voor de veiling deed. Ook mevrouw Louisse betrok de di recteur in zijn dank. (Van onze correspondent) GOES Bij een inhaalmanoeuvre op rijksweg 58, ter hoogte van de weg naar Wolphaartsdijk, zijn twee perso nenauto's bestuurd door C. J. op 't H. uit 's Heer Arendskerke en J.J. de V. uit Borssele met elkaar in botsing ge komen. Via het daar staande schrik- hek kwamen de auto's onder aan de dijk terecht. Hierbij liep de heer J. J. de V. een sleutelbeenbreuk -op. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Het ongeluk ontstond doordat de inhalende auto bestuurd door J.J. de V. slipte. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het volledige sym fonie-orkest van de vereniging voor instrumentale muziek concerteerde vrijdagavond in de serie van de win- terconcerten 19691970 in het Oost- burgse Ledeltheater onder leiding van Alfred Sal ten. (Van onze correspondent) HULST-AXEL Afgelopen week end heeft de politie te Hulst e.o. het druk gehad met het behandelen van een aantal gelukkig kleine on gelukken. In de nacht van vrijdag op zater dag slipte G. M. uit Hulst met zijn personenauto op een plaatselijk glad weggedeelte op rijksweg 60 ter hoog te van Kapeliebrug en kwam in een naast de weg gelegen sloot terecht. M. had slechts enkele schaafwonden. De materiële schade was groot. Zaterdagnamiddag kwam de be stuurder van een bestelauto J. L. M. uit Hulst in de Sportlaan, bij het ach teruitrijden in botsing met de daar geparkeerd staande auto van mej. De P, Er was slechts lichte materiële schade. De derde aanrijding vond zaterdag avond plaats te Heikant waar me vrouw J. M.-v. D. uit Abtsdale, die een voor haar links gelegen parkeer plaats op wilde rijden, geen voorrang verleende aan een haar tegemoetko mende personenauto, bestuurd door G. P. H. uit Antwerpen (B.). De ma teriële schade was zeer groot. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Zondagmiddag werd F. de L. uit Nieuw-Namen die met zijn auto reed op de Graauwsedijk tussen Graauw en Langendam verblind door de laag staande zon. Hij reed daardoor niet goed rechts en kwam in botsing met een hem passerende personenauto, bestuurd door J. S. uit Graauw. Bei de auto's werden licht beschadigd. Het laatste ongeluk vond zondag namiddag plaats op de Markt te Hulst waar twee personenauto's resp. be stuurd door F. W. uit Dordrecht en P. F. uit Hulst, die beiden achteruit reden met elkaar in aanrijding kwa men. Alles liep af met lichte schade. Door opvriezen waren in de voor bije nacht de wegen op diverse plaat sen plotseling verraderlijk glad ge worden, wait tot gevolg had dat drie personenauto's kwamen te slippen en zwaar beschadigd weiden. In de nacht van vrijdag op zater dag om twee uur kwam V. O. uit Terneuzen op de Provinciadéweg Axe-1 -Terneuzen tussen Magrette en Spui te slippen en belandde tegen een boom. Zaterdagavond om kwart over tien kwam A. S. uit Axel op de rijks weg Axel-Sluiskil voorbij de Axelse Sassing te slippen en kwam in de be planting terecht. Zaterdagnacht om kwart over twee raakte H. K. V. uit Terneuzen van de weg Axel-Hulst in een slip en kwam tot stilstand te gen een boom. Ondanks de grote schade in alle gevallen deed zich geen persoonlijk letsel voor. i (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Dierendag, die voor de Sasse jeugd in zaai Flora in Sas van Gent werd gehouden, is een groot succes geworden. De jury, bestaande uit het bestuur van de Sasse vereniging van vogelvrienden had het bijzonder druk om de pkn. 175 dieren, van kippen tot goudvis sen toe, die 150 kinderen meebrach ten, te selecteren. Alle 150 kinderen kregen een prijs: kampioen Renso Samdrind kreeg een beker voor de behaalde 90 punten, De tweede- en derde prijswinnaar, Willeke Miliemaar en Belinda van Dorst, kregen een medaille. Vierde prijswinnaar J. Brand (met 89+ pun ten),kreeg ook een medaille. De' vijfde t.m. tiende prijs met 89 punten was een vaantje. Tot de 53e prijs kregen de kinderen een boeken bon a f 2,50 voor hun behaalde 88 punten. De overige kinderen kregen een versnapering. (Van onze correspondent) GOES In een bijzonder druk be zochte vergadering in De Prins van Oranje in Goes heeft zaterdag de CHU-kandidaatstelling plaatsgevon- voor de komende statenverkiezing. Tot lijstaanvoerder van de CHU bij deze verkiezingen werd de heer A. J Kaland uit Middelburg gekozen. De lijst ziet er verder als volgt uit: 2. C. F. van de Peyl uit Kloetinge; 3. Ir. J. Prins uit Goes; 4. E. Ph. Nieuw- kerk uit Poortvliet; 5. H. IJssel uit Zierikzee; 6. J. A. Scheele uit Groe de; 7. P. G. van de Bosse uit Axel; 8. Mr. J. L. Osterman uit Vlissingen; 9. N. Verboon uit Middelburg; 10. H. Harrewijn uit Middelburg; 11. P. G. Vermaire uit Kapelle; 12. H. Evers- dijk uit Heinkenszand; 13. mevrouw Van de Plas-Tanis uit Terneuzen; 14. A. Hack uit Arnemuiden; 15. J. P. Ventevogel uit Vlissingen. De nummers 16-20 van de kandi datenlijst van de CHU zullen in elke statenkring verschillend zijn. Niet meer verkiesbaar hadden zich gesteld de CHU-statenleden C. J. Buurman uit Goes, E. Dekker uit Oostburg en P. W. C. van besten uit Oud-Vossemeer. De leiding van de vergadering waarin de kandidaatstelling plaats vond berusttte bij de heer C. F. van de Peyl uit Kloetinge. (Van onze correspondent) AARDENBURG De duivenver- eniging De Grensvliegers uit Eede heeft zondag de tweede kampioenen dag gehouden in café De Zwaan in Aardenburg waar de beste vogels (160 in totaal) van de kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren maar ook uit andere delen van Zee land tentoon werden gesteld. Op deze hoogtijdag voor de duiven- liefhebbers werden de prijzen uitge reikt van de kringkampioenschappen 1969. De heer M. de Smet voorzitter' van de organiserende vereniging ein digde in vier poules, fond onaange- duid, jonge duiven onaangeduid, ge neraal onaangeduid en generaal aan geduid als eerste. De heer A. de Zutter uit Aarden burg behaalde de eerste prijs in de klas midfond onaangeduid, terwijl W. Standaard uit Eede hetzelfde deed bij fond aangeduid. In de poule fond aangeduid ging de heer G. Dusarduijn uit Groede met de hoogste eer strijken. De heer J. van Gijs uit Breskens behaalde het (Van onze correspondent) HULST Door brand is in Terhole, in de nacht van zaterdag op zondag, een kapitale boeren schuur van de familie J. de Jonge geheel verwoest. De oorzaak is nog onbekend. De schade wordt geschat op vele tienduizenden guldens. De technische recherche zal de komende dagen een onder zoek instellen. De ravage na Vermoedelijk is de brand ontstaan tussen kwart en tien voor elf in de noordwestzij-de van de schuur. De be woners waren tijdens het uitbreken van de brand niet aanwezig. Omwo nenden hebben nog geprobeerd een auto te redden, maar dit is niet ge lukt, omdat de motor niet startte. Ook de gehele landbouwinspan en voorra den van de heer De Jonge zijn in de brand verloren gegaan. De brandweer van Hontenisse, die spoedig ter plaatse was, kon zich be perken tot het nathouden van de be lendende percelen, om overslaan van het vuur te voorkomen. Bij haar werkzaamheden heeft de brandweer enigszins last gehad van het vele pu bliek dat langs de weg stond toe te kijken. De nablussing heeft tot zon dagmorgen zeven uur geduurd. De grote schuur die 57 meter lang en 20 meter breed was, is een onder deel van een bekende boerderij met een historische achtergrond in het Land van Hulst „Het Hooghuis". Een tragisch feit is wel dat de heer De Jonge nog geen jaar op dit bedrijf zit. Hij is tegen brand verzekerd. hoogste puntenaantal bij de jonge duiven aangeduid. De uitslagen van de kringzesdaagse waaraan in totaal 145 duivenliefheb- bers hebben deelgenomen, luidt; 1. J. van Gijs uit Breskens, 2. M. de Smet uit Eede, 3. H. Collon Schoondijke, 4. G. Dusarduijn Groede, 5. J. van de Broecke Breskens; 6. M. de Smet Ee de; 7. M. Krijger, Oostburg; 8. F. Die- leman, IJzendyke; 9. A. Vasseur, Cad- zand en 10. J. van Ommen uit Sluis. De heer M. de Smet krijgt zijn prijs uitgereikt.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2