LIJN LOEVESIJN: INDRUKWEKKEND Vultink misrekende zich in Leeuwarden HOCKEYPLOEG SPEELDE GOED WERKPLOEG TEVERGEEFS „SPRINT OP PAD Verkeerde informatie Volt-heren i versloegen G.S.C.-Goes UITNODIGING N.V. Jan de Poorter „MOEKE MOLS" DE EINDSTAND mm s.kuypers KNGY-trainer nam afscheid Zaalhandbalcompetitie Kessler geeft opstelling pas dinsdag opmmressg! AUSTIN manus de jong Zaalhockey-teams samengesteld maandag 12 en dinsdag 13 fanuari 1970 DE VRIJE ZEEUW Henk Kleine uit Mierlo-Hout: kampioen na cijferwerk. (Van onze Belgische sportcorrespondent) ANTWERPEN De manier waar op de Amsterdammer Lijn Loevesijn zaterdagavond in het Antwerpse Sportpaleis een veertig kilometer koppelrit won, zullen de Belgische wielerenthousiasten niet snel verge ten. Er was weliswaar geen Patrick Sercu, maar wel een Robert van Lan- dkeir, vorig jaar nog mede-finalist voor de wereldtitel snelheid, te klop pen. Laatstgenoemde werd in de rechte lijn naar de eindstreep over rompeld en Loevesijn won spelen derwijze. De laatste twee kilometers van de wedstrijd vergoedden veel van het middelmatige vertoon vam voorheen. Tot op tien ronden van het einde had geen enkele renner de toeschouwers tot applaus kunnen bewegen. (ADVERTENTIE) vam zie advertentie elders in dit blad, 13 januari a.s. bij LEEUWARDEN (ANP) Het was een chaotische situatie in de arena van de „Friesche Biljartclub". Aan de ene kant van de zaai stond Henk Vultink gelukwensen in ontvangst te nemen omdat men meende, dat de Grollenaar zijn kampioenschap in het bandstoten had geprolongeerd, aan de andere zijde zaten de leden van de wedstrijdleiding keer op keer delingen te maken om zekerheid te hebben. Toch liet de onheilsmare voor Vultink niet lang op zich wachten. Niet HIJ had de titel in het handstoten veroverd, tegenstander Henk de Kleine, die de slotpartij in 34 beurten had gewonnen en Vultink op 100 had laten staan, was de nieuwe kam pioen. Vultink moest zich even aan het biljart vastklemmen om de schok op te vangen. Hij kon het nauwelijks geloven, dat die honderd punten in de finale toch niet voldoende waren geweest om de troon der bandstoters opnieuw te beklimmen. nerveuze lippen en weg was De Klei ne, naar de telefoon om aan thuis het grote nieuws te vertellen. De Kleine had al niet meer aan een kampioenstitel durven denken toen hü zaterdagnacht tegen Jean Bessems een onverwachte nederlaag (196200 in 42 beurten) had gele den en twee puniten op Vultink was achter geraakt. Die voorsprong moest Vultink overigens zondagochtend gaan waarmaken cundat zaterdag avond laat Bert Teegelaar bij de stand 1478 in zeven beurten in het voordeel van Vultink ziek werd en op doktersadvies naar bed ging. Men lichtte de volgende morgen een beetje de hand met de reglemen ten, legde de ballen in de positie waarop de ontmoeting was onderbro ken en het duel werd voortgezet. Teegelaar was nog wel ndet helemaal de oude maar wilde ook niet van opgeven weten. Hii verloor: 84200 ln 22 beurten. Toen had De Kleine he lemaal geen hoop meer op de titel omdat Vultink door deze vlotte zege niet alleen twee punten was uitgelo pen maar bovendien zestien beurten en vier caramboles op hern was voor geraakt, naar ieders mening een on overkomelijke barrière. Had Vultink toen maar niet geluisterd naar de cijferaars die, zoals achteraf en te Iaat bleek, allen dezelfde rekenfout hadden gemaakt. Aanvankelijk had hii de mededeling ook afgeweerd. Maar ziin nieuwsgierigheid had toch de overhand gekregen en Vultink had zich laten voorlichten. Vals voor lichten, zoals hij later ondervond. De eindstand (resp. pt, hgst sei, alg. gem.): Henk de Kleine (Mierlo- hout) 12 47 5,91, Hans Vultink (Groen- lo) 12 45 5,90, Jean Bessems (Cadier en Keer) 10 37 4,39, Bert Teegelaar (Rotterdam) 6 34 4,91, Hans Sund- quest (Schiedam) 6 64 4,57, Joop Roodenburg (Voorhout) 6 40 4,40, Piet Buys (Den Haag) 4 36 3,90, Jaap Ligthart (Alkmaar) 0 44 4,25. Buys degradeert. Pas toen hem het cijferwerk werd getoond realiseerde Vultink zich wat voor slechte adviseurs hij in de Friese hoofdstad gehad had. Van verschillen- lende kanten namelijk was hem voor het begin van de laatste ronde toe gefluisterd, dat hij hoe dan ook kam pioen zou zijn wanneer hij er maar voor zorgde 87 punten bij elkaar te krijgen. En nu stond het daar dui delijk zwart op wit: De Kleine moyenne 5,91, Vultink 5,90. Men was zo vriendelijk geweest even door te delen tot het derde cijfer achter de komma en daarbij was gebleken dat Vultink zijn titel had verspeeld met een moyenime- verschil van 0,006 carambole. Als Vultink in de nabeurt slechts twee caramboles zou hebben gescoord was het goud van Leeuwarden voor hem geweest. Maar hii was zo overtuigd geweest van zijn eindzege, dat lui die nastoot bepaald nonchalant had be handeld en die was dan ook door en klotsje misgegaan. Vultink zocht de eenzaamheid van zijn kleedkamer om zijn teleurstel ling te verwerken. Terwijl hii daar in het half duister zat bij te komen van de emotie drongen flarden tot hem door van de feestzang, die enthousiaste supporters van Henk de Kleine aanhieven. De 36-jarige Henk de Kleine zelf stond daar trouwens wat verdwaasd bii. Hij kon nog maar nawelijks be vatten wat er zich allemaal had af gespeeld. Het duurde een tijdje voor dat De Kleine zich ervan bewust was, dat hij werkelijk kampioen was geworden. Dat hij als door een wonder aan zün in vele kampioen schappen verworven bijnaam „eeuwi ge tweede" was ontsnapt. Toen plooi de zich een brede glimlach om zijn (ADVERTENTIE) Het staat nu vast d'at de wieler baan van Charleroi naar Vorst gaat verhuizen. Directeur Viane kwam tot een akkoodd met degenen die in Vorst een sportpaleis aan het opbou wen zijn. (ADVERTENTIE) 4 o* -r-v WILHELMlNASTRAAT 12 - TELEFOON 01600 - 37280 BREDA DEN HAAG (ANP) Tjitte Wijmstra, die negen jaar als trainer heeft gefungeerd van de Nederland se dames turnploeg, heeft tijdens een instructiedag in Den Haag af scheid genomen. De scheidende trainer ontving van het bondsbe- stuur van het KNGV als blijk van waardering een bandrecorder. Ook de damesploeg dankte hem met een geschenk. Tijdens dezelfde bijeenkomst werd Joop Wickel (Rotterdam) geïnstal leerd als de nieuwe trainer. De heer Wickel zal tevens op gaan treden als coördinator van alle dames- en meisjestrainingen van het KNGV. Hij zal ook de districtstrainingen voor meisjes van negen tot elf jaar gaan organiseren. O (Van onze handbalmedewerker) BREDA Voor de grootste verras sing in de zaalhandbalcompetitie zorgden de heren van Volt (dis trictklas) door te zegevieren over het ongeslagen G.S.C. uit Goes met 19-12. De dames van S.O.A. haalde i11 de districtsklas het eerste punt bin nen. Het Tiiburgse Volt werd be dwongen met 6-6. De eerste kam pioenen in de afdeling hebben zich aangediend. De heren van het Bre dase E.B.H.V. Ie klas versloegen in een spannende wedstrijd Rapid met 13-11 en legde daarmee beslag op de titel. In de afdelings 2e klas A konden zowel de dames als de he ren van Tachos uit Waalwijk de kampioensbeker in ontvangst ne men. De diames van het Bredase S.O.A. hebben in Tilburg de punten gedeeld met Volt. Mango Lockefeer opende de score voor S.O.A. Nadat Els Cruijsen de stand op 1-1 had ge bracht, schoten Wil van Keulen en Betty Bekken S.O.A. naar een 1-3 voorsprong. Toch kwam Volt weer terug en na een hard schot van Marga Groen wees het scorebord 2-3 aan. In de twintigste minuut schoot Betty Dekker een toegeken de strafworp op de paial. De terug gekomen bal werd door Coky Teu- niiseen onhoudbaar ingeschoten. Vlak voor de rust vergrootte Jopie Bekker de voorsprong tot 2-5. Direct na de hervatting maakte Betty Bekker met een break out het zesde doel punt voor S.O.A. Langzaam liep punt voor S.O.A, Langzaam liep Volt de achterstand in. Met tref fers van Dini van Dongen, Els Cruij sen en Lia Pigmans (2x) werd een 66 eindstand bereikt. De heren van het ongeslagen G.S. C. uit Goes zijn in Tilburg gestrui keld over Volt. De overwinning van de Tiiburgse ploeg kwam in belang rijke mate door het goede verdedi gingswerk. Volt startte zeer goed. Na vijf minuten leidde de Tiiburg se ploeg met l-Ö door een laag schot van Wil Rijnen. Nadat Jan Bouters de stand op 1-1 gebracht had, nam Volt een voorsprong van 4-1. Jac. v.d. Klundert, Wil Rijnen en Ton de Baad. G.S.C. ging niet bij de pakken neerzitten en met de treffers van Adri van Hese, Theo Poortvliet en Jan Bouters (strafworp) werd het 4-4. Door een offensief van Volt keek G.S.C. met de rust toch weer tegein een 8-4 achterstand. In de twee de helft trachtte G.S.C. de bakens te verzetten maar stuitte steeds op de hechte defensie van Volt. Vooral Frans Kuijper® de keeper van Volt was in goede vorm en wist verschil lende harde schoten van Adri van He se en Jan Bouters te keren. Volt handhaafde de voorsprong en zege vierde over het ongeslagten G.S.C. met 19-12. De heren van E.B.H.V. hebben in de afdeling le klas het kampioen schap gegrepen. In een zeer span nende wedstrijd tegen Rapid maak te Co Nieuwenhuijsen de openings treffer, zodat E.B.H.V. met 1-0 leid de. Rapid kwam gelijk bij de stand 3-8, maar had met de rust een ach terstand van 8-5. De tweede helft le verde een gelijkopgaande strijd waar bij E.B.H.V. de voorsprong wist te behouden en met 13-11 triomfeerde waardoor het kampioenschap een feit werd. BOMBAY (A.N.P.) Met het ge lijke spel (00) dat het Nederland se hockey-elftal dit weekeinde tij dens het internationale toernooi in Bombay tegen India behaalde, bleef de traditie (in de laatste jaren opge bouwd), dat de oranjeploeg aan de ontmoetingen met de grootmeesters tenminste een punt overhoudt, be houden. Een vooral in defensief opzicht voortreffelijk spelend Nederlands team slaagde erin de op volle sterk te aangetreden donkerblauwe India se ploeg het scoren te beletten. Het Nederlandse team, waarin zich aan voerder Van Staveren en Nico Spits excelleerden, beperkte zich niet tot defensief spel, maar trachtte voort durend via de snelle vleugelspelers Zweerts en Nolet openingen te vin den. India begon sterk, maar naarmate de speeltijd vorderde werd duidelij ker, dat de Nederlandse verdediging goed sloot. Geen enkele keer ontstond er paniek, hetgeen blijkt uit de ene strafcorner die India in de gehele wedstrijd kreeg te nemen. Geleide lijk nam het overwicht van India af. Zweerts en Nolet, goed gesteund door Kranenburg en Taminiau, zet ten tal van aanvallen op, maar een doelpunt leverden die niet op. Bij de Indiërs werd de sterke half- speler Ajitpal bij zijn opbouwende werk vrijwel geheel uitgeschakeld door Bolhuis. Nederland kreeg zijn beste kans in de zevende minuut. Een goed genomen strafcorner be reikte Nico Spits, die doorgaf aan de vrijstaande Piet Weemers. De Eind- hovenaar miste echter. Het optreden van de eigen ploeg stelde de Indiase fans zo teleur, dat het publiek (15.000 bezoekers) het Nederlandse team begon aan te moe digen. De opstelling van de Nederlandse ploeg was als volgt: Sikking, N. Spits, Van Staveren, Kranenburg, Weemers, aminiau, Zweerts, F. Spits, Bolhuis, Ebbens en Nolet. Na de wedstrijden van dit week einde is de stand: India A West-Duiteland India B België Japan Nederland Argentinië Italië Het enige belangrijke feit waar aan de verkleumde kjjkers zich kon den warmen, was gesitueerd in de laatste tweeduizend meter. Op het moment dat de snelste mannen zich gereed maakten voor de beslissende finale, sloeg Lijn Loevesijn tegen de houten wand. Hij wipte weer recht, bekeek nauwelijks zijn geschaafde dij en sprong weer snel op zijn fiets. Er waren op dat moment geen acht ronden meer te rijden. Garand Koel liet geen enkele rechtstreekse rivaal wegspurten. Op twee ronden van het einde leek Robert van Lancker op weg naar de overwinning. Hij on dernam een einidrush over 500 meter, kreeg op 200 meter van de finish Koel nog bij zich, maar Van Laacker werd in de laatste meters nog geklopt door Lijn Loevesjjn. De twintigjarige Ernest Bens uit Winkelomheide (Geel) kroonde zich achter de denraies tot nationale op volger van Eddy Reyniers. Bens, vo rig jaar reeds Belgisch achtervol gingskampioen, fietste ditmaal de concurrentie op een ronde achter stand. Uitslagen: Koppelrit: 1 Loevesijn-Koél 40 km in 49 min. 5 sec. 2 Van Lancker-de Bosschere, 3 Hooybergs-van Roos- broeck, 4 De Witte-Reyniers, 5 Peff- gen-Stereng, 6 Siines-HiM, 7 Peel- man-Willy In 't Ven, 8 De Bal (al leen), 9 Kerreman-Van de Walle, 10 Poppe-Gimenez. Demy-kampioenschap voor ama teurs: 1 Ernest Bens 40 km in 40 min. 29 sec. 2 Landuyt, 3 Liradekens, 4 Van Linden; op vijf ronden 5 Boulaerd, 6 Frans Janssens, 7 De Guchtenaere; op elf ronden 8 Persijns. In de zesdaagse van Bremen was de stand gisteravond: 1 Schulze-Renz 170 punt. 2 Post-Sercu 154 pnt. 3 Bugdahl-Kemper 109 pnt. op een ron de: 4 Wolfshohl-Puschel 39 pnt. op drie ronden: 5 Janssen-De Wit 93 pnt. op zes ronden 6 Bölke-Fritz 98 pint, op acht ronden: 7 Rudolph-Jun- kerman 57 pnt. op 11 ronden: 8 Ste vens-Kindt 106 pnt. op 14 ronden: 9 Roggendorf-Gombert 88 pnt. op 15 ronden: 10 Pfenningen-Spahn 49 pnt. op 27 ronden: U Karstens-Pijnen 82 punten. Cock van der Hulst werd win naar van de bekende cross op Duin- retl, daarmee tevens kampioen van Zuid-Holland. Titelhouder Herman Zuiderduin, lang mee vooraan, kwam ten val en moest naar een ziekenhuis gebracht worden. De derde plaats in deze cross was voor Johan Heesbeen (Tilburg), de vierde voor Cees Zoon- tjens, eveneens uit Tilburg. Huub Harimgs eindigde als zesde in een cross te Novate Milanese (Ita lië). Winnaar was Eric de Vlaeminck die de 22 kilometer aflegde in 57.15 Hairings lag 1.53 achter. De Gold Race, Nederlands enige grote van-stari-tot-stad wedstrijd, ein digt ook dit jaar in het Limburgse Meerssen. De finish ligt op de Raar- berg. Op 18 januari wordt in Charleroi het criterium dar azen gehouden. Aan deze baanwedstrijd nemen deel Theo Verschueren, Ferdinand Bracke, Romain Deloof, Emiel Bodart en Ju- liën Stevens. Eddy Merckx rijdt op 17 januari zijn eerste cross, een koppelwedstrijd in Eeklo. Hij heeft in deze veldxit wereldkampioen Eric de Vlaeminck naast zich. Als eerste wegwedstrijd koos Merckx Genua-Nice. Daarna start hij in de ronde va.n de Levant, daarop aansluitend in Parijs-Nice. ZEIST (ANP) Bondscoach George Kessler zal het Nederlands elftal, dat woensdag in het Wem- bleystadion van Londen tegen we reldkampioen Engeland speelt, pas dinsdagavond bekend maken, na de training die om half acht begint. De spelers komen vandaag rond het middaguur in het KNVB-sport- centrum te Zeist bijeen. De kans, dat ze dan op het veld in actie kun nen komen is zeer gering, aange zien de toestand van de terreinen dat vermoedelijk niet toelaat. (ADVERTENTIE) Felle tijgerbenzine tanken. En gelijk meespelen in de Esso Maanrace. Met prijzen tot 1.000 gulden! Onbeperkte prijzenpot. IJSHOCKEY. Het Nederlandse ijs- hockeyteam heeft in Aalborg met 4—7 verloren van Denemarken. De dag daarvoor speelden onze landge noten met 33 gelijk. De tussenstan den van de tweede ontmoeting, die door 2000 toeschouwers werd bijge woond, waren 01, 31 en 4—2. Het was een rumoerige wedstrijd. De Nederlander Simons werd tijdens de derde speeltijd van het ijs gestuurd, omdat hij de scheidsrechter had ge- slagen. De „Tilburg Trappers" hebben te Tilburg in een wedstrijd om de Cup International met 53 gewonnen van de Four Wing Raiders, een Ca nadees legerteam. Amerika heeft ge weigerd tijdens het wereldkampioen schap, dat van Canada naar Zweden is verplaatst, de plaats van Canada in te nemen. De Amerikanen voeren aan dat zij de afspraak met Roeme nië, de organisator van het toernooi in de B-groep, na moeten komen, doch ontkennen daarnaast niet, ook uit solidariteit met Canada te han delen. VOETBAL. Scheidsrechter Sjef Dorpmans uit Arnhem is aangewezen voor de wedstrijd Ierland Enge land uit de kwalificatieronde voor het UËFA-toernooi. De wedstrijd wordt op 14 januari in Dublin ge speeld. De heer Dorpmans zal worden bijgestaan door Ierse grensrechters. Dokter Ferlaino, voorzitter van Na- poli, heeft bekendgemaakt dat de vereniging bereid is bij iedere thuis wedstrijd een personenauto te verlo ten onder de toeschouwers, wanneer het publiek het gebruik van vuur werk, dat door de Italiaanse voet balbond is verboden, achterwege laat. Het amateurelftal van Wales, dat in de voorronde van het Europees kampioenschap voor amateurlanden- teams met Nederland in een groep is ingedeeld, heeft in Ballymena met 13 van Ierland verloren. TENNIS. Tom Okker heeft in de eerste ronde van het toernooi om de tenniskampioenschappen van Victo ria met 108, 62 en 75 gewonnen van de Australiër Tony Hammond. Te Hobart won de Amerikaan Jim McManus de titel herenenkelspel van het toernooi om de titel van Tasma- rüë. In de eindstrijd versloeg hij de Australiër Bob Carmichael met 75, 64 en 61'. McManus, negende op de Amerikaanse ranglijst, had ander half uur nodig om de eerste prijs in de wacht te slepen. De 27-jarige Mar garet Court versloeg in een geheel Australische dames-enkelspelfinale haar landgenote Kerry Melville met 6—2, 6—2. TAFELTENNIS. Het Zweedse da- mes-tafeltennisteam heeft in Amstel veen de vierkamp gewonnen met De nemarken (derde), het Nederlandse team (vierde) en het Nederlandse jeugdlteam (tweede). De Zweedse dames, Birgitta Radbrg en Lena An derson verloren slechts één partij, het dubbelspel in de wedstrijd tegen Nederland. Ellen Klatt en Veronique van der Laan behaalden van de Ne derlandse speelsters de beste resul taten. Zweden heeft in Borlaenge met 6-1 gewonnen van Engeland in een wedstrijd meetellend voor de eerste divisie van de Europese tafeltennis- competitie. Oud-Europees kampioen Kjell Johansson won zijn beide en kelspelen en was ook in het dubbel spel met Hans Alser succesvol. 14- 0 8- 3 3- 2 7- 5 5-10 4- 4 3-10 1-11 BREDA De vierde De Stem- volkscross, die zondag in samen werking met de Bredase atletiek vereniging Sprint gehouden wordt krijgt vaste vormen. In de afgelopen dagen kwamen vele in schrijvingen binnen bij Harrie van Mourik. Zaterdag rukte de werkploeg van atletiekvereniging Sprint, on der leiding van de parcoursbou- wers Jacques Evers en Marius van Rijsbergen, tevergeefs uit. De van activiteit bruisende ploeg zag haar werklust in de drassige grond geboord, want onder de zachte bovenlaag was de grond nog keihard. De werkploeg kreeg geen paal in de grond en zal nu zaterdag het parkoers voor de veldloop afmaken. (ADVERTENTIE) OrvLTjA ui Ssvan 850 Saven 850 da Lux* Sevan 1000 Saven 1000 de Lux* Saven Countryman 1000 HaVa BREDA Keizerstraat 5, Breda Telefoon 01600-36150 'T ^y^w-niirT PTFW" Ken deel van de „werkploeg" van Sprint op zoek naar mogelijkheden om het parcours voor „DE STEM-cross" te bouwen. De poging mislukte door de terreinomstandigheden. Op de foto v.l.n.r. J. Evers, J. van de Brandt, M. van Rijsbergen en de heer Van Dongen, die bereidwillig dit stuk land afstaat. EDE (A.N.P.) Na de districts wedstrijden, die in de sporhtal Ree horst in Ede zijn gehouden, werden de Nederlandse A- en B-zaalhockey teams samengesteld. De A-ploeg speelt op 24 en 25 januari in een in ternationaal toernooi in Berlijn en de B-spelers gaan op 17 en 18 ja nuari naar Rouaan voor een inter nationaal stedentoernooi. A: Van Kuyvenhoven (Upward), v. Bavel (Den Bosch), C. Peeters (EMHC), v. Lith (Den Bosch), Botje (Hattem), Kaanders (HTCC), Elze naar (Den Bosch), Oost Lievense 'Hilversum) en Eikelboom (Hat tem). B: Paans (MEP), Berghuis (Gron. Studs), Brouwer (Arnhem), Bouw man (HMC), Wijzenbeek (HTCC), Zuhornn (HMC), J. en C. de Graaf (EMHC) en Van Eik (Venlo). De uitslagen van de districtswed- strijden zijn: Noord-Holland - Zuid-Holland 26, 't Gooi/Utrecht - Noord 4—2, Zuid - Oost 52, Noord-Holland - Noord 04, Zuid-Holland - Zuid 28, Gooi /Utrecht - Oost 3—3, Noord-Holland - Zuid 25, Zuid-Holland - 't Gooia Utrecht 36, Zuid-Holland - Oost 18, Noord - Zuid 12, Noord-Hol land - Oost 15, Zuid-Holland - Noord 04. 't Gooi/Utrecht - Zuid 2—2.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10