VOETBALFUSIE IN HEINKENSZAND IS NOG ONMOGELIJK RKHAY IN STEM-CROSS sport-resultaten Zeeuwse atleten op nationale ranglijst Samenwerking tussen clubs uitstekend Cora Hofman opvallend Ploegkoers in sportpaleis Zaalvoetbal in Goes Volleytoernooi in Den Dullaert Twintig ton stro op Wembley-veld Zesdaagse Bremen Volleybal Korfbal Handbal Terhole viert jubileum WO DE VS) JE ZEEUW (Van een onzer sportmedewerkers) HEINKENSZAND Het bestaan van twee voetbalclubs in een iiorp van een paar duizend inwoners, is en blijft een omstreden zaak. £s bet een voordeel (aangename concurrentie die het sportleven in beweging houdt) of een nadeel (met een gebundelde macht valt meer ite bereiken) Vragen die gelden voor verschillende dorpen, waarvan Heinkenszand er één is. Daar bezit men twee verenigingen en de me ningen over een fusie zijn bij de bevolking, hoe kan het anders, ver deeld. Een deel is voor, een deel is tegen niet", laat de secretaris van „Hein kenszand" er snel op volgen. Ma rien Grim, die dertien jaar de voor zittershamer bij „Luctor" hanteert ziet behalve het gemis van een goe de accommodatie ook nog andere problemen die een fusie in de weg staan. Grim: „Wij kunnen moeilijk de jongens afstoten die per se 's zon dags willen spelen. Bovendien moet een vereniging financieel het hoofd boven water kunnen houden. We krij gen nu 's zondags nog aardig wat publiek langs de lijnen (Luctor speelt le klas afdelingsvoetbal red.) maar als er hier in Heinkenszand alleen 's zaterdags gespeeld zou warden zie ik er niet veel van komen". „Bij ons neemt de publieke belangstelling toe", constateert Ary Hannewijk. „Heinkenszand" dat geruime tijd in de 2e en zelfs nog in de 3e klas van het afdelingsvoetbal speelde, pro moveerde vorig jaar naar de le klas. „Dat scheelt gauw een stukje wat de belangstelling betreft en nu we sa men met V.C.K. de ranglijst aanvoe ren is dit zeker het geval", meent Hannewijk. „Heinkenszand" dat 110 leden telt heeft zowel katholieke als protestant se jongens in de gelederen. Boven dien beschikt men over een paar honderd donateurs. Het A elftal is vooral in de defensie sterk met man nen als Piet de Smidt en Jan Harinck. Ook Cees de Mol is als middenveld- speler een zeer bruikbare kracht. Piet Meulpolder die over goede ca paciteiten beschikt en vooral tech nisch begaafd is. Alleen de aanval blijft bij „Heinkenszand" nog het grote probleem volgens Hannewijk. „Heinkenszand" mag dan op het eer ste gezicht interessant lijken, voor degenen die er bij betrokken zijn is het een zaak die maar heel moeilijk te verwezenlijken. Vele malen heb ben de bestuursleden van Hein kenszand" en van „Luctor" reeds van gedachten gewisseld over een fusie tussen beide verenigingen. Dit punt van bespreking dateert zeker niet van vandaag of gisteren. De verstandhouding tussen beide verenigingen is bijzonder goed, er bestond waardering voor elkaar op elk gebied. Maar voor een samen gaan op korte termijn zijn er mo menteel te veel problemen. De groot ste factor die een fusie in de weg staan is dat „Luctor" op zondag en „Heinkenszand" op zaterdag speelt. „Heinkenszand" is en blijft natuur- lijik voor zaterdagvoetbal, anders was men in 1956 niet gekomen tot dc oprichting van de vereniging naast het bestaande „Luctor" (reeds vanaf 5 mei 1939). Maar al zou „Luctor" bereid zijn om op zaterdag te gaan spelen waren de problemen van een eventuele fusie zeker de wereld nog niet uit. Men heeft immers op het ge meentelijk sportterrein maar de be schikking over twee velden. Reeds nu levert dit moeilijkheden op, maar als beide clubs „samen" gingen en eé bijvoorbeeld alleen op zaterdag zou worden gespeeld dan wordt het kwestie die onoplosbaar is. „Heinkenszand" beschikt over drie senioren en drie juniorenelftallen, jLuctor" heeft drie senioren en twee junioren-teams. Zowel secretaris Ary Hannewijk van „Heinkenszand", als voorzitter Marien Grim van „Luc- tcr" zijn dan ook unaniem van me ning dat een fusie zeker geen haal bare kaart is, wanneer er maar twee speelvelden beschikbaar zijn. „Als we kerngemeente zouden wor den is uitbreiding van het sportter rein misschien mogelijk", zegt Ary Hannewijk. „Maar zo ver zijn we nogi LONDEN (ANP) De Engelse voet-1 halbond doet alle mogelijke moeite om de wedstrijd Engeland - Neder land, die woensdag in het stadion van Wembley wordt gespeeld, onder zo gunstig mogelijke omstandigheden te kunnen afwerken. Ter bescherming van de grasmat tegen invloeden van de zeer wisselvallige weersomstandig heden heeft men het veld bedekt met een laag stro. waarvan donder dag 20 ton is aangebracht. De stro- laig is weer toegedekt met grote plastic zeilen., Men verwacht in Lon den dat de wedstrijd tenminste 30.010 toeschouwers zal trekken. „Wij hebben daar geen scherpschut ter om van schutters maar niet te spreken en in deze linie ontbreekt het ook nogal aan gevoel voor combina ties. Ary Hannewijk die vroeger ac tief lid was van „Luctor" en ook in „Heinkenszand" als speler binnen de lijnen kwam, is sterk voor zater dagvoetbal, maar niet direct uit ge- geloofsovertuiging. „Als je zaterdags voetbalt kun je de hele zondag aan je gezin besteden of, als je niet ge trouwd bent, deze dag indelen zoals je zelf wilt". De secretaris van „Heinkenszand" die vele uren per week ijverig in touw is voor zijn vereniging, wil ook wel kwijt dat er een bijzonder goede ver standhouding bestaat tussen „Luctor" en „Heinkenszand". Deze samenwer king is bijzonder prettig, van wrij ving is er beslist geen sprake. Het feit dat wij elk jaar in combinatie met „Luctor" een juniorentournooi organiseren zegt genoeg. Zelf organiseren we nu al vier jaar achtereen een tournooi voor senioren waaraan acht teams deelnemen. Ook een bazar prijkt elk jaar op het lijst je van onze activiteiten". „Luctor" waar het ledental rond de honderd schommelt, heeft zich vooral populariteit verworven door het organiseren van het Dr. Mes tournooi, dat steeds een grote belang stelling trekt. Ko Traas en Louw Moi- son zijn de grote steunpilaren. De beste tijd van „Luctor" lag in het begin van 1960. Men speelde toen in de 4e klas van de K.N.V.B. Jan de Roo en Antoine en William Debbaut waren toen spelers van formaat. De Roo en Antoine Debaut spelen nu voor Goes. „Momenteel sukkelen we met veel geblesseerde spelers en we staan dan ook niet zo gunstig op de ranglijst", verklaart voorzitter Grin. „Maar we hebben het nu dertig jaar uitge houden dus ook daar komen we wel overheen. Luctor gaat gewoon door zoals altijd en wat die fusie betreft: daar zie ik voorlopig niets van ko- men want het is gewoon niet te rea liseren". BREMEN (ANP) Na de eerste nacht van de zesdaagse van Bre men delen Post-Sercu en Bugdahl- Kempex de eerste plaats. De twee koppels liggen in dezelfde ronde en hébben ieder 27 punten veroverd in d>e premiesprints. De stand: 1. Post, Ned. - Sercu, Bel. en Bugdahl - Kemper (Wdl.), 27 pnt„ op een ronde: 3. Schulze - Renz. (Wdl.) 8 pnt., op twee ronden 4, Janssen - De Wit (Ned.) 11 pnt., op drié ronden: 5. Wolfshohl - Pu- schel (Wdl.), op vijf ronden 6. Ru dolph - Junkermann (Wdl.) 11 pnt. 7. Stevens - Kindt (Bel.) 3 pnt., op zeven ronden 8. Bölke - Fritz (Wdl.) 7 pnt., op negen ronden 9. Karstens- Pijnen (Ned.) 1 pnt., op elf ronden 10. Roggendrof - Gombert (Wdl.) 12 pnt., 11. Pfenninger - Spahn (Zwi.) 3 pnt. Luctor-voorzitter Marien Grim: „Het fc gewoon niet te realiseren" (Van onze atletiekmedewerker) HULST De kogel is door de kerk. Na lang aarzelen heeft de Hul ster atletiekploeg RKHAV, besloten vDor de eerste keer met een volledige ploeg deel te nemen aan de vijfde in ternationale Stem-cross, die zondag li januari in Breda in de buurt van het recreatiebad Wolfslaar zal worden gehouden. Nadat vorig jaar reeds enkele vrou welijke atleten van de Zeeuwsch- Ylaamse club aan de Stem-Sprint- cross hadden deelgenomen, zal de yloag uit Hulst zich deze keer laten vertegenwoordigen door maar liefst vijfentwintig aitleten, en wel: de se nioren -P. Vonck, -A. van -Houten, -R. van Zee, W. Westdorp, en G. Bours. De A-junioren: A. Schout, E. Bogaert en J. Hazevoet. De B-junioren: J. Schout, J. Vonck, H. van Duysse, en E. Martens. De C-junioren: L. Hoef nagels, J. Kayser en de D-junior W. Landsman. Naast vijftien mannelijke atleten zal de ploeg uit Hulst ook nog een achttal dames afvaardigen. In de rangen van Hulst-atleten -gaan vier Zeeuwse kampioenen schuil, namelijk: P. Vonck, A. Schout, J. Schout en J. Kayser. Verder werden E. Martens en J«, Vonck tweede tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in hun categorie, terwijl de -A^unioren eva de Gaas atleet Kees van Dalen, G. Bours, E. Bogaert en J. Hazevoet respectieve lijk tweede, derde en zesde werden. Als laatste training voor de Stem- Sprintcross zullen verschillende van de Hulst-atleten zondag in de Belgi sche plaats Brasschaat deelnemen aan de grote internationale cross van die plaats, waar diverse atleten uit ver schillende andere landen eveneens van de partij zullen zijn. Trainer Van Rie over de deelname aan de Stem-cross: „Ik spreek niet over eventuele winnaars, maar re ken erop dat onze jongens er op ge brand zijn ook in Brabant te laten wat de ZeeuwacH-Vlaamse Eredivisie: Dames: Bekkerveld - D.V.C.; heren: Orawi - A.M.V.J. HOOFDKLASSE ZUID Dames: Orawi - V.C.T.; St.-Paul - Swift; P.S.V. D.O.S.; Valuss - Bek kerveld 2; Jong Pendrecht - Shot; Heren: Orawi 2 - Rapid M; Odul- phus - Karanoi; Sarto - Were Di; E.V.V. - Petrus en Paulus; Concor dia - Bekkerveld. OVERGANGSKLASSE 7 Dames: Lyceum - Set Up; Orawi 2 - W.O.; Sarto - L.V.C.; D.V.O.C.O. - De Dungen. Heren: Sarto 2 - Quos Ego; OVOCO WiRem 2; Ataik—WC. OVERGANGSKLASSE 8 Dames: Z.V.C. - S.V.C.; Achilles MOC; Concordia - AMVJ 2. Heren: Lyceum - LVC; Flits - Ma tador; Moller VC - Delta 2; Sifrak - RHBS; C.V.V. - E.V.V.C. Landelijk: Tjoba 1 - Zuiderkwar tier, Swift 1 - Spartaan 1. afdeling 1 A: Animo 1 - Zuidwesters 1. Af deling IB: Swift 3 - Vedo 1. Af deling 3B: Stormvogels 2 - Togo 4, Stormvogels 2 - Swift 6, Swift 6 - Togo 4. Junioren 2: Animo 2 - Stormvogels 2, Stormvogels 2 - Vol harding, Animo 2 - Volharding. Ads- piranten A: Swift A - Stormvogels A, Blauw Wit A - Swift A, Blauw Wit A Stormvogels A. adspiranten B: Swift B - T.O.P., A, B.K.C. - T.O.P., A, B.K.C - Swift B. Hoofdklasse dames: Walcheren: Swift, Hygiëa - Zeeburg, Niloc - Verbüreh, Quintus - Hellas. Heren: Swift Sittardia, Olympia - Niloc, A.H.C. '31, Sittardia, Swift - E.S.C.A., V. en L. - Operatie '55. Overgangsklas dames: Athene Swift2, VeioUDJ, PSV— De Schutters, Posterholt - D.V.O. Heren: E.M.M. - Were Di, Hermes Str. Meteoor, P.S.V. Smelwiek, Quintus - Hellas. Disteiet 5 Heinkenszand-s< «onder prettig". Ary Bazmewijk: „Samenwerking met Luctor is bif- Zuid B: Dames Volt - S.O.A., E.M.M. - Were Di, Heren: Volt - G.SlG. Walcheren. - Dongen. Fortuna Internos. AFBELING WEST NOORD BRAB. Dames eerste klas: E.V.V. - Riel, (Van oase attetiekmedewerker) De secretaris van de nationale technische commissie van de KN AU, Jo Moerman, heeft over het afgelopen jaar wederom een pres tatielij st samengesteld van de beste 25 atleten en atletes. De heer Moerman heeft alles weer heel duidelijk en overzichtelijk gerangschikt in een handig boek werkje, dat ook de nationale re cords en uitslagen van interna tionale wedstrijden bevat. Opvallend zijn de uitzonderlijke goede prestaties die Cora Hofman Schelde Sport heeft geleverd in het afgelopen jaar. Zowel op de 100 me ter als op de 200 meter bezette zij de eerste plaats in respectievelijk 11.9 sec. en 25.- sec. Met deze tij den kwam zij bij de dames op de ranglijst voor op de 6e en 10 e plaats In de ranglijst aller tijden voor de meisjes komt zij voor op de 3e plaats op de 100 meter en op de 7e plaats op de 200 meter. Piet Vonck van RKHAV leverde een uitstekende prestatie op de 10.000 meter. Met een tijd van 30.10.6. mi nuut komt hij op de eerste plaats. Ook op de andere lange afstanden bereikte Vonck hoge plaatscijfers. Op de 3000 meter werd hij 16e in de tijd van 8.33.7. minuut, op de 5000 komt hij op de zevende plaats voor met een tijd van 14.35.4 minuut en op de 3000 meter steeple chase He, in de tijd van 9.40.3 min. Ella Deurloo van A.V. '56 heeft Zich het afgelopen jaar op vele nummers weten te plaatsen bij de beste tien atletes van Nederland. Op het hoogspringen staat zij op de vier de plaats met 1.63 meter, wat tevens een nieuw Zeeuws record betekende Op de hordenummers kwam zij ook heel hoog. Op de honderd meter horden en op de 200 meter horden bereikte zij de 7e plaats met respec tievelijk 15.2 seconden en 30.6 secon den. Bij het verspringen werd zij 9e met een sprong van 5.73 meter. De 5 kamp leverde haar met 4170 pun ten een 8e plaats op. In de ranglijst van de prestaties aller tijden komt zij met haar tijd op de 100 meter hor den op de 7e plaats, eveneens is dit het geval op de 200 meter horden. In het afgelopen jaar is Ella Deurloo ook nog Nederlands indoorkam- pioene geworden op het verspringen met 5.46 meter. Bij de A-jongens is Niek Flipse van A.V. '56 die met de beste plaats cijfers hoog genoteerd staat in de ranglijst. Hij leverde zijn beste pres tatie op de 400 meter, met een tijd van 50.5 seconden komt hij op de 5e plaats. Ook op de 200 en 800 meter behoorde hij tot de tien beste atle- ten.Gp de 800beta&te. hë- een 7e. plaats met een tijd van 1.58.1 mi nuut. En op de 200 meter een 9e. plaats met 22.8 sec. Met zijn tijd van 11.3 seconden werd hij op de 100 me ter 24e. Jan Jansma van Zeeland Sport heeft op de 1500 meter steeple cha se het afgelopen jaar een uitsteken de prestatie geleverd. Met een tijd van 4.31.3 minuut komt hij op de 4e plaats voor op de ranglijst. Ook op de 3000 meter bereikte hij een 14e plaats met 9.03.3 minuut en op de 400 meter horden bezet hij de 9e pi. met 60.5 seconden. Kees van Dalen van AV '56 bereik te bij de A. jongens een 7e plaats op de 3000 meter met 8.50.2 minuten en een 12e op de 1500 meter met 4.06.0 minuten. Bovengenoemde 3 junioren komen ook voor in de uitslagenlijsten van Internationale wedstrijden en natio nale kampioenschappen, waarin zij tevens eervolle plaatsen wisten te be reiken. Esther Goedhart-Schot heeft ondanks haar zeer kort wedstrijd-sei zoen toch nog kans gezien een vier de plaats op het discuswerpen te be reiken met een worp van 43.63 meter. Haar zuster Janny de Jonge - Schot van Delta Sport bereikte een 12e plaats op het kogelstoten. Sjaak Boekhout van Zeeland Sport komt jn de ranglijst voor op een 16e plaats op de 1500 meter jongens A in de tijd van 4.10.6 minuut, terwijl Trynie bmeenge van Dynamo 13e werd op de 800 meter voor A meisjes met een tijd van 2.25.4 minuut. Jan Polfliet van A.V. '56 werd bij de heren 19e op de 800 meter mef een tijd van 1.53 Cora Hofman van Scheldesport neemt danooknitutekewtesjplantoeaii Desk - V.C.W, Heren eerste MaW 4 Desk - S.O.A., Rapid - E-Bjly» Dames tweede klas ABlauw Wit Tacüos, D.V.S. - Taxandria, Gme£ Dongen. Heren tweede klas A: Gitee - E.B.H.V. 2, E.V.V. - Tachos, da* mes tweede klas B: Heerle—Ter* heijden, Break Out - S.O.A 2. He ren tweede klas B: Wene Dl 2— Blauw Wit, Dongen 2 - Volt 2. Da- mes derde klas A: Break Out 2SO A. 3, Internos - E.B.H.V. 3, Rapid 3BVC. Heren derde klas A: Heer- Ie - Rapid 2, Groene Ster - Desk 2, BVC - Break Out. Dames derde klas B: Dongen 2 - Tachos 2. S.V. M. Rapid 2, E.V.V. - Avanti. He ren derde klas B: Taxandria 2 - D. V.S, Volt 3 - Avanti, Uno Animo Boemerang 2. Dames derde W*» C* AvainitiiW ore Di 2, Blauw Wit 2 - G.H.V., Gilze 2 - Boemerang 2. Heren vierde klas A: Juliana 2 - E. V.V. 2, Tachos 2 - Blauw Wit 2, Stokhasselt - Dongen 3, Uno Animo 2 - Boemerang 3. Heren vierde klas B: Heerle 2 - E.B.H.V. 3, Rapid 3 Groene Ster 2. AFDELING ZEELAND Dames eerste klas: Zeeland Sport Walcheren 2, Olympus 2 - Fortuna, G.S.C. - Marathon. Heren eerste klas Volharding - Olympus, S.I.O.S. - G. SC 2, Fortuna 2 - Marathon. Da mes twede klas: SluiskH—Mara thon 2, Hontenisse - Walcheren 3, D.H.C. 2 - E.M.M. 2, G.S.C. 2 - Del ta Sport. Heren tweede klas: Vol harding 2 Marathon 2, G.S.C. 3 - Delta Sport, Fortuna 3 -, Olympus 3. (Van onze volleybalmedewerker) HULST In het kader van het ■vijftienjarig bestaan van de volley balclub Terhole zal in de sporthal Den Dullaert te Hulst vanmiddag (zaterdag) een volleybaltoernooi voor herenteams worden gehouden. De volgende verenigingen hebben hiervoor ingeschreven; Terhole 1 en 2Voorwaarts (Axel); WH (Kloos- terzande); YVC (IJzendijke)ISVG 1 en (Ske van Gent); OVC (Ooet- burg); de Kikkers (Aardenburg); Zaamslag, Hoek. Interessant is ook de deelname van het veteranerrteam van Terhole, een ploeg die vijftien jaar geleden de basis vormde voor deze thans veel presterende volleybalclub. Van dit veteramenteam maken onder andere deel uit: J. Stijns, J. Everaert, G. s Naessens, P. Backx, R. Heyens en 1 H. Magnus. Tevens zullen tijdens de ze middag jeugdselectiewedstrijden plaatsvinden van Zeeuwsch-Vlaiamse teams en een combinatie van teams uit Walcheren. De volleybaimiiddag begint om een uur. (Van onze wielermedewerker) ANTWERPEN Hoewel het mo menteel gonst van de wieiergeruch- ten in verband met de voor de deur staande zesdaagse van Antwerpen, is tot op heden van slechts vijf ren ners bekend dart zij hun handteke ning onder een contract zetten. Deze vijf zijn: Peter Post, Patrick Sercu, Sigi Renz, Klaas Bugdahl en good old Rik van Looy. Zij zijn er dus al vast bij, doch hoe zij tenslotte in formatie zullen worden gebracht schijnt de eerstkomende dagen nog niet te worden opgelost, al doen ge ruchten. in het Antwerpse de rondte dlat Theo Verschiuerem met de Duit ser Sigi Renz en de Belg Rik van Looy gaat rijden. Te verwachten vtalt dat er na de ploegkoers die he denavond (zaterdag) door een twaalf tal equipes (grotendeels samenge steld uit jeudige renners) zal wor den. betwist, voor de directie van het Antwerpse sportpaleis heel wat meer duidelijkheid zal zijn. Tot de deelnemers an de wed strijd van vanavond behoren twee Nederlandse ploegen, namelijk Oud- kerk-Van Midden en Koel-Loevesijn. De andere deelnemende ploegen zijn: de Engelsen Simes-Hill; de Duitsers Peffgem-Streng en de Belgische for maties Peelman-in 't Ven; Proost- Steegmians; de Witte-Reynders; Pop- pe-Rosiers; Hooyberghs-von Roos- bnoeck; De Ball-Willekens; Kerre- mams-van der Welle; de Bosscher- Van Lancker, en de internationale combinatie Atltins-De Deekere. Naast de ploegkoers behoort ook de strijd bij de amateurs achter der- nies, met als inzet het Belgisch kampioenschap, tot een van de hoofdnummers van deze avond. De deelnemers zijn hier; Van Linden, Lindekens, Bens, Van de Kerkhove, Landuyt, Boulard, De Guchtenaere, Persijn, Loysch en Janssens. (Van onze sportredactie) GOES In de Goese sporthal wordt vandaag (zaterdag) een zaal- voetbaltournooi georganisecrt door de „v.v. Goes". Behalve Middelburg Terneuzen en Goes behoren ook de zaterdagclubs Arnemuiden en De Meeuwen (Zoutelande) tot de deel nemers. Er wordt een halve compe titie gespeeld. De speeltijd is 2 x 7,5 minuut. Het officiële K.N.V.B. reglement zal bij deze wedstrijden worden toe gepast. De aanvang is bepaald op half drie. Volgende week begint in de Goese sporthal de zaalvoetbalcom petitie van de K.N.V.B. Ruim twin tig clubs, hoofdzakelijk uit Zuid en Noord-Beveland zullen hieraan deel nomen. Ook het zomeravondvoetbal is hierbij ingeschakeld. Deze wedstrij den zullen dan op woensdag ea v£ij- dagwraad woeden gespeeld.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7