De jeugd is bijzonder enthousiast Avanti II kreeg verrassend klop KEES VAN DALEN IN VOLKSCROSS DE STEM Veel clubs spelen nog niet in toto ZAALVOETBAL AMYJ grote favoriet bij Orawi Zaalvoetbal in Goese sporthal Competitie junioren Winstkansen St.-AIoysius Volleybal Positief UITSLAGEN Van de Gazelle bil j artkampioen 'Standen Tafeltennis Vr'|a»g,9 lowwyi 19^0 (Twm ommt sportmedewerker) WHtST Broeder Ferrerius uit Hulst, in het dagelijks leven docent aan de St.-Clemens-MAVO aldaar, komt niet alleen tijdens de norma le dagtaak met de jeugd in aanraking, maar ook daarna. Sedert hjj zeven jaar geleden als opvolger van de broeders Bernardo en Mat- theus in Hulst het jeugdwerk overnam, heeft hij zich niet alleen in Hulst, maar zelfs tot ver daar buiten een goede sportnaam verworven. Wie in de. provincie Zeeland iets met jeugdvoetbal, school voetbal en vanaf deze week ook met zaalvoetbal uitstaande heeft, zal hem zeker kennen of spoedig leren kennen. Wie de soms niet altijd even gemak kelijke broedersnamen kan onthouden noemt hem de voetbalbroeder uit Hulst. Broeder Ferrerius heeft over de ze voor Zeeuwsch-Vlaanderen nieu we tak van sport de volgende me ning: „Ik verwacht, dat, wanneer eenmaal de kinderziekten van deze tak vaa sport zullen zijn overwonnen, er mettertijd enorme belangstelling voor deze sport zal ontstaan. Nu al blijkt bij de jeugd uit de omgeving van Hulst de animo groot te zijn e- venals trouwens bij de meeste ver enigingen. Het zal immers niet óe eerste keer zijn, dat miemsen elders uit de provin ce, wanneer zij met Hulstenaren in aanraking kwamen, opmerkingen lan ceerden als „hoe heet die voetbal- jroeder uit Hulst ook weer?". Nu in luist sporthal Den Dullaert een feit ieworden is heeft die voetbalbroe- lar uit Hulst er een taaik bygekre- ;an in de vorm van het zaalvoetbal, .-aarrnee hij momenteel positieve !annen heeft. Sedert hij die dag voor Kerstmis door de gemeente Hulst erd uitgenodigd om voor de B-juni- -sn een zaalvoetbaltoernooi te orga niseren dn sporthal Den Dullaert en >doende zich een beeld, kon vormen Titirent de behoeften in de omge- ing, alsmede het te bieden kijkspel, j hij over deze sport bijzonder en- ïousiasl geworden. Zondag j.L volg- 'e een toernooi voor pupillen. En de- e week dinsdag is men zelfs begon nen met een zaalvoetbalcompetitie oor A- en B-junioren, die zal du- an tot en met 14 april. Iedere dins dagavond gedurende twee volle uren 19.00-21.00 uur) zullen A- en B-ju- ioren van de voetbalvereniging H. TV. '24 (Hulst), Hontenisse, Graauw "TEEN, Lamswaarde en Vogelwaar de er strijden om de fel begeerde muntjes in de voor hen allen nieuwe port. (Van onze medewerker) BREDA De eredivisie begint het nieuwe kalenderjaar om de eer ste competitiehelft glad te strijken. Bij de heren is dat de topper tussen de ongeslagen teams van Orawi en 'iMVJ in Dordrecht. Algemeen ver wacht men een zege van de lands kampioenen, gezien ook de grote vorm die de Amsterdammers demon streerden in het Energie-toernooi. O 'awi kan echter voor een verrassing orgen. Met de steun van het thuis- T-ont is dit mogelijk. Ook bij de da- nes is er een belangrijke inhaler van de eerste helft. In Heerlen ontvangt •kkerveld het sterke DVC dat door ikele ongelukkige wedstrijden wat hterop is geraakt. In de Zuidelijke hoofdklasse lijken a kaarten geschud. Met vier punten 'orsprtmg ontvangt het ongeslagen W het Limburgse Petrus en Pau- 's, dat als derde op de ranglijst nog -or een verrassing zou kunnen zor- en. Odulphus zal weinig problemen bben met Karanoi, mits het de ïdhovenaren niet onderschat. On- aan krijgt Sarto zijn grote kans redding nu Ware Di op bezoek nt. Bij de dames staan vijf aan- kkelijke duels op 't programma, der DOS krijgt een moeilijke hin- •nis bij PSV en bij Jong Pendrecht- ot is de onderste plaats in het ge- -g. Bij Values - Bekkerveld 2 hangt i beslissende set in die lucht en Orawi - VCT en St. Paul - Swift len weinig krachtsverschil bren- n. De overgangsklas heren brengt or afd. 8 een volledig programma. Breda krijgt men twee boeiende by's die voor sfeer en spanning enen zorgen. Allereerst Lyceum - 'C, voor de leiders een bijzonder itige opgave. Sifrak en RHBS zijn ut achter geraakt maar dat zal n de inzet geen afbreuk doen. Mol- - VC krijgt het, op papier althans at gemakkelijker, nu Delta 2 op be ek komt. De Bergemaren mogen zeker riet te licht opnemen, even- ~iin als Matador die op bezoek gaat 'lij Flits. EWC is niet kansloos bij jn bezoek aan CW. Bij de dames a MOC in staat de punten weg te alen bij Achilles. Moeilijker wordt -et echter voor de teams uit Breda. Lyceum ontvangt Set Up en LVC gaat naar heit sterke Sarto in Til burg. Ook voor WO. dat op bezoek -aat bij Orawi 2 in Dordrecht, staan ie papieren niet hoog genoteerd, Een voorbeeld hiervan: Toen mij zaterdag werd gevraagd of het mo gelijk was om de volgende middag een toernooi voor pupillen te orga niseren heb ik in allerijl contact op genomen met de diverse jeugdbestu- ren uit de buurt. Het resultaat was, dot zondagmiddag de pupillen van tien verschillende clubs zich kwamen uitleven in de zaaivoatbalsport. Ik geloof te mogen stellen, dat er dan toch wel animo voor is. Nu moet ik er direct aan toevoegen, dat de sa- man werking tussen de verschillende jeugdclubs uit de omgeving prima is. Nadat twee jaar geleden door de ver schillende jeugdbesturen van de clubs een streekbestuur werd gevórmd, dot bestaat uit de heren W. wan Himste (STEEN), J. Lockefeer (Hulsterloo) en broeder Ferrerius (HW24), zijn die contacten onderling nog verste vigd. De samenwerking tussen de verschillende clubs berust op weder zijds vertrouwen eji dat zal ieder die het met de spart goed meent aan spreken. Je kunt immens zelf vele goede ideeën hebben, maar als an deren niet bereid zijn om mee te wer ken, dan be» je nog nergens. Broeder Ferrerius is verder de mening toegedaan, dat zaalvoetbal als het goed gespeeld wordt ook nog de volgende posiieve punten inhoudt: het snel samenspelen en het opvoe ren van de techniek. Want de tech nische spelers komen bij het zaal voetbal goed tot hun recht". Volgens broeder Ferrerius zullen ook veel se nior voetballers zich weldra tot de ze sport voelen aangetrokken, hoe wel er natuurlijk meer formaliteiten aan te pas zullen komen dan bij de junioren. Om een voorbeeld te noemen: de KNVB zal zich door een commissie lid dienen te laten vertegenwoordi gen. Dit in verband met verzekerin gen en contributie, want anders zou er natuurlijk sprake zijn van wild voetbal en dat wordt door de KNVB niet toegestaan. Bijzonder interessant zou broeder Ferrerius het vinden, ais buiten de competitie van het zaal voetbal om jaarlijks een groot toer nooi in de sporthal Den Dullaert zou kunnen plaatsvinden, waarbij een of meer bedrijven als sponsors zouden optreden. „Voetbalbroeder" Ferrerius: „Ik verwacht dat er een enorme belnagsteiling voor de zaalvoetbalsport zal ont staan". (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas A van de Zeeuwse badmintoncompe- titie viel er een opvallende uitslag te noteren. Zierikzee had in de thuis wedstrijd tegen Avanti H met 2-6 verloren, zodat de verwachting mocht bestaan dat het Middelburgse team hi de thuiswedstrijd opnieuw zou win nen. G. Lupgens cjs. dachten er ech ter anders over en hebben met 5-3 revanche genomen. De partijen die een omgekeerde uitslag hadden dan de eerste wed strijd waren het damesenkel van Cis- ca Duden, die een vatsberaden An neke Berrevoets tegenover zich vond en in drie games verloor. Ook het herendubbel G. Duden-C. Verbeek speelde niet geconcentreerd genoeg om van G. Lupgens-W. Wijsman te kunnen winnen. De als eerste mixed spelende J. de Kater-C. Verbeek wa ren in twee games kansloos tegen A. Berrevoets-W. Wijsman. De overige wedstrijden in de eer ste klas gaven geen verrassingen te zien, of het zou de uitslag van Wings II-Avanti I moeten zijn. Door plotse linge ziekte van een Avamti-speler konden drie partijen niet gespeeld worden, wat reglementair betekende dat deze partijen gewonnen moesten worden gegeven. Dit was voor het Koudekerks» team echter niet ge noeg. want door de overige partij en te verliezen, gingen de punten toch naar Middelburg. Fifteenth Point I kon zijn positie op de ranglijst niet verbeteren en ver loor opnieuw, thans van Avanti II met 0-8. Marathon I liet eveneens een 8-0 uitslag aantekenen door een over winning op Wings II, dat er echter in drie partijen een derde game uit sleepte. In de tweede kals ging Marathon II op de goede weg voort door met 8-0 van Wings III te winnen. Astroi- den I blijft de ranglijst aanvoeren door Avanti III in eigen huis mte 1-7 te kloppen. Wings III speelde voor de derde keer gelijk en wel tegen Zierikzee 2. Een knappe prestatie. Rillamdia II verloor in eigen zaal van Marathon II. le klas: Avanti n - Zierikzee 3-5: H. E. C.en en en en en en h.e. C. Verbeek - W. Wijsman, 8-15 15-4 2-15; h.e. G. Duden - G. Lupgens 17-14 15-6; d.e. C. Duden - A. Berre voets 3-11 11-7 7-11; d.e. J. de Kater - mevr. Groeneveld 11-0 11-1; g.d. J. de Kater-C. Verbeek - A. Berrevoets -F. Wijsman 3-15 3-15; g.d. M. Bok- horst-G. Duden mevr. Groeneveld- G. Lupgens 15-18 17-15 15-9; h.d. G. Duden-C. Verbeek W. Wijsman-G. Lupgens 7-15 13-15; d.d. C. Duden- M. Bokhorst A. Berrevoets-mevr. Groeneveld 11-15 16-17. 2e klas: Wings III Zierikzee II 4-4: h.e. N. Patty J. v. d. Ven 15-18 7-15; h.e. J. Sinay F. Vuyk-15-4 15-13; (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De atletiekvereni ging Goes zal met vijf atleten deel nemen aan de STEM-cross, die op 18 januari in de nabijheid van het re- oreatiebad Woifslaiar in Breda wordt gehouden. Van dit vijftal heeft de A- junior eKes van Dalen de meeste Kees van Dalen: kansen (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN Veelal wordt de uitdrukking gehoord: „De toto is de kurk waar de verenigingen op drij ven". Ja, dat zal in vele (of liever in bijna alle) gevallen ook wel zo zijn. Interessant is het te bezien, wat er in Zeeland de eerste helft van dit seizoen al weer aan de toto is ge spendeerd. Gemiddeld spelen in de afdeling iedere week ruim 16.000 gokkers. De ze deelnemers vm len gemiddeld dan zo'n 80.000 kolommen in, wat de verenigingen over de eerste helft van dit seizoen (22 totoweken) heeft op gebracht: f 124.233,60. Een behoorlijk bedrag. Het grootste deel van dit be drag is opgeslokt door de Vlissingse vereniging Zeeland Sport, de groot ste van de 155 deelnemende vereni gingen, die met wekelijks zo rond de 800 deelnemers ver boven de ande ren uitsteekt. Heit totaalbedrag, wait over de afge lopen 22 toto's is ingelegd beloopt de 7% tom! Maar, zoals ook toto-di- necteur Muilenburg herhaaldelijk naar voren brenigt, het kam nog veel beter. Zo zijm er in Zeeland nog altijd drie voetbalverenigingen, die niet aan de toto meedoen, om nog maar niet te spreken van de niet-voetbalvereni- gingen. Ongetwijfeld zijn er nog veel volley-, basket-, hockey- en tennis verenigingen, die de belangrijke toto- inkomsten iedere week missen. Waar om? Sinds kort is er wel een toename van schaak- en damverenigingen. De Nederlandse Sport Federatie heeft namelijk kortgeleden de denksport ook als sport erkend, zodat ook deze nu kunnen profiteren van de toto voordelen voor hun club. De ervaring heeft de actieve toto- verenigimgen wel geleerd, dait de mensen een hekel hebben aan bren gen. Uitgezonderd misschien de men sen mgt hart voor een vereniging, stelt bijna iedereen er prijs op, Üat zijn formuliertje iedere week weer bij hem aan de deur wordt opge haald. Dit blijkt ook wel uit de cij fers. De „ophaar'-verenigingen heb ben bijna iedere week een gelijk aan tal formulieren, terwijl een andere vereniging bij toto's met bekerpro gramma's of wedstrijden uit het bui tenland soms de vreemdste duike lingen met de toto jnaakt. De slogan: „Geef service, ga ze ha len'.", doet het ongetwijfeld goed. Dat is wel nodig ook. Uit de beschikbare cijfers blijkt duidelijk dait voor vele verenigingen zonder de toto-inkmo- sten het einde nabij zou zijn. kans op een ereplaats. Van Dalen, vorig jaar tweede op de 1500 meter bij de nationale atletiekkampioen- schappen, won dit seizoen reeds twee veldlopen: het Zeeuws crosskam pioenschap en de Boulevardloop in Vlissingen. Waarschijnlijk komt ook HAV uit Hulst met een grote,depu tatie, bij wie vrij zeker ook Piet Vonck, een van de meest serieuze medaillekandidaten bü de nationale veldloopkampioenschappen op 1 maart. Het programma voor die STEM- cross op 18 januari is: 12.45 uur: Prestatieloop voor jon gens en meisjes van 9 t.m. 13 jaar, afstand 900 meter. 13.00 uur: Categorie 1: volkscross meisjes 14 t.m. 18 jaar, afstand 900 meter. 13.15 uur: Categorie 2: volkscross dames 19 jaar en ouder, afstand 1300 meter. 13.30 uur: Categorie 3. volkscross jongens 14 t.m. 17 jaar, afstand 2500 meter. 13.50 uur: Categorie 4. volkscross heren 18 t.m. 39 jaar, afstand 3400 meter. 14.15 uur: Categorie 5: voiksoross heren 40 jaar en ouder, afstand 2500 meter. 14.30 uur: Categorie 6. heren KNAU 20 t.m. 39 jaar, afstand 7600 meter. Mein kan zich inschrijven bij alle kantoren van DE STEM of recht streeks bü Harry van Mourik, de be drijfsleider van het reoreatoebad Wolfslaar in Breda, die samen met zijn vrouw de inschrijvingen coör dineert. Het inschrijfgeld dient men te voldoen bü inschrijving of per gi ro 1136979 t.n.v. wedstrüdsecr. AV Sprint, Breda voor 14 januari. Zoals bekend kunnen om organisa torische redenen voor de prestatie loop niet meer dan 600 aanmeldingen worden geaccepteerd. (Van onze biljartmedewerker) OOSTBURG A. van de Gazelle sloeir terug in de strijd om het kam pioenschap biljarten West-Zeeuwsch- Vlaandercn. Van de Gazelle toonde zich een waardig kampioen. Na de wedstrijd Hinneman-U. de Windt, die op regelmatige wijze door eerst genoemde met 93 tegen 62 werd ge wonnen, kwam A. van de Gazelle zeer geladen tegen outsider A. Ver sprille aan de groene tafel. Van de Gazelle presenteerde reeds in de derde beurt zijn visite kaartje met een serie vam 72. Met 26-29-32 en 42 passeerde hü de 200. Hij bleek niet meer te remmen. Hij streefde ernoair de partij in een nieuw record te beëindigen met 380-80. I. Verhage was de grote af wezige. De weersomstandigheden verhinderde de reis van Nieuwvliet naar Oostburg. d-e. A. Rikumahu Haeck 11-6 B*jj d.e. A. Siwabessy mevr. VleutJm 2-11 7-11; g.d. L. Ririhena-A. Myn heer mevr. Vlcugel-J. v. d. Ven 2-15 2-15: g.d. A. Rikumahu-J. Sinay mevr. Haeck-B. Schimmelpenning 16-17 15-10 15-3; h.d. M. Mynheez- N. Patty F. Vuyk-B. Schimmei- pennink 8-15 9-15; d.d. L. Ririhema-A. Siwabessy mevr. Haeck-r* Vleugel 12-15 18-17 17-14. le klas A: Jong Ambon Avanti H Wings I Zierikzee I Fifteenth. P. I le klas B: Avanti I Marathon I Jong Ambon H Rtilandiia I Wings II wedstr. pot. Piet Vonck, een van de meest serieuze medaillekandidaten bij de Neder landse veldloopkampioenschappen (1 maart), neemt vrij zeker deel aan de STEM-cross. INSCHRIJFFORMULIER STEMCROSS Naam en voorletters Adres Woonplaats Geboortedatum Man/Vrouw (doorhalen wat niet van toepassing is). Komt uit voor •jür Individueel ■jür School Te •k Vereniging Te: fir K.P.J.-afdeiing 4 8 37- 5 6 8 32-16 4 4 14-18. 5 4 20-20 5 0 3-37 5 10 33- T 5 6 22-18 4 4 18-14 4 4 18-14 6 0 5-48 '(Van onze medewerker) MIDDELBURG Voor de kampi oenscompetitie der landelijke Over gangsklasse van de NTTB ontvangt St. Aloysius 1 in de eerste wedstrijd zaterdagmiddag het Bredase Bet- crum 2. Gezien de resultaten die te gen dit team ln de eerste helft zijn behaald tweemaal werd royaal gewonnen kunnen de Zeeuwen ook dit treffen succesvol afsluiten. Het Graauwse team begint deze wedstrijd- overigens met invaller G. de Komt. voor de geblesseerde Fr. van Waterschoot. Het betekent voor De Kort een krachtmeting tegen zijn oude vereniging. Met Cees Baumgar- te als sterkste man en debutant Wil- fried Dumez zullen beide punten wel in Graauw blijven. Interessant is ook de ontmoeting tossen Jeep e® Red Star (Goirle) die ook tót de groot ste kanshebbers behoren. In de wed strijd Ons Vermaak 2 Irene 2 is het bezoekende team veruit favoriet Wil deelnemen/prestatieloop, in categorie 1.2-3-4. toepassing is, doorkruisen). Inschrijfgeld is voldaan: contant bij inschrijving/pet giro. (Doorhhalen wat niet van toepassing is). 8-6 (wat niet van (Van een onzer roetbak:wdeweifcer» GOES Met de opening van de sporthal in Goes is ook de eventuele verwerking van een zaalvoetbalcom petitie daarin ter sprake gekomen. Met een groot aantal verenigingen uit Goes en omgeving, die hiervoor na een gedane oproep in de Officiële Mededelingen van de KNVB afdeling Zeeland, belangstelling hadden ge toond, werd hierover woensdagavond to Goes een oriënterend* bespreking gebonden. Tijdens de op deze bijeenkomst door voorzitter L W. Bakker van de KNVB afdeling Zeeland verstrekte mededelingen is gebleken, dat van de zijde van de Stichtingen Sportbelan- gen to Goes bericht was ontvangen dat de woensdagavond en enkele uren op vrijdagavond daarvoor be schikbaar konden worden gesteld. Hoewel tijdens deze vergadering naar voren werd gebracht dat deze toegewezen avonden bepaald ongun stig zijn voor de voetballers (men denke aan de tv-uiteenddngen van voetbalwedstrijden om de Europa cup e.a. op die avond en aan het spelen van veldvaetfbaiwedstrüden op zaterdag) kwam men, na een geani meerde bespreking, toch tot het be sluit om, zo mogelijk reeds op 14 januari aa. met de afwerking van een zaalvoetbalcompetitie in de sport hal te Goes te beginnen. Gezien, de grote belangstelling bij de aanwezige verenigingen zal men daarvoor naast de woensdag ook de vrijdag dienen te benutten. De volgende op de vergadering vertegenwoordigde verenigingen de den definitieve toezegging van deel name: Keuringsdienst Zeeland, Schel de International, PTT, v.v. Goes, v.v. Kapelle, v.v. Schore, WZB, v.v. Krabbendijke, SSV '65, v.v. Cortge- ne, v.v. Robur. v.v. Yerseke, v.v. Vol harding, v.v. Wolfaartsdijk, v.v. Kloe- tinge, v.v. Wemeldinige, Er zal, in verband met een nu reeds aan de dag getreden tekort aan tüd, slechts een halve competitie kunnen wor den verspeeld, terwijl geen nieuwe deelnemers meer kunnien worden toe gelaten. Ook de wedstrijdduur zal dienen te worden aangepast en iets moeten worden ingekort (2 x 20 min.) Bovendien is het niet mogelijk met meer dan één team in te schrij ven. De wedstrijden beginnen 's woens dags om half zeven en 's vrijdags om negen uur. Op de vergadering werd tevens een sub-commissie zaalvoet bal in het leven geroepen, bestaande uit de heren Jac. Roose, voorzitter- penningmeester, C. Kriekaard, secre- taris-competitieleider, J. Tholenaar, scheidsrechterszaken, C. van Nieu- wenhuüze, lid en J. J. Plaitteeuw als gedelegeerde van het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7