BEVEREN-SPELER RAYMOND DE SMET „Spelen bij reserves onderschat IJZEREN GORDIJN Start en finish werden verlegd PAARDESP ORTTOTO HAD GOED JAAR Souburgse derby Aiiimo-Ziiidwesters IJVER VOOR EEN SPORTCLUB IN ZUIDDORPE EN OVERSLAG haarkleurspoeling 2.75 kent u een betere? VAN DE STEM-CROSS \an Poecke bij Clarijs-Braat 99 Korfbal Frans Mahn op contactdag Theo Middelkamp „Omloop" kreeg derde sponsor Schaatswedstrijd in Goes-Zuid M Woensdag 7 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer sportmedewerkers) BEVEREN De Belgische eerste-divisieclub SK Beveren, momen teel een hartig woordje meesprekend in de Belgische voetbalcompe titie, heeft 25 contractspelers. Een van hen heet Raymond de Smet, 22 jaar oud en afkomstig uit het Zeeuwsch-Vlaamse St.-Jansteen. Deze vlasserszoon is, nadat hij zijn Mulo-diploma aan de St.-Clemens MAVO in Hulst haalde, gaan werken op het bedrijf van zijn vader, waardoor hjj zich gemakkelijk kon vrijmaken voor de trainingen, die de groep contractspelers van Beveren drie keer per week (in het begin van het seizoen zelfs vier keer) dient te volgen. Daarnaast speelt Raymond de Smet zijn wekelijkse competitiewedstrijd op zaterdag- en niet op zondagmiddag. Zonder proefwedstrijd te spelen werd hij drie jaar geleden door de Belgische eredivisieclub aangetrokken voor het reserveteam. Het eersite seizoen dat hij voor de Belgische club uitkwam, dus op am per 19-jarige leeftijd, presteerde hij het om drie keer in het eerste elf tal te spelen, namelijk tegen P®tro Eisden (vriendschappelijk) Beer schot (voor de Belgische beker) en Leirse SK (competitie). Raymond de Smet zegt over het spelen in zo'n reserve elftal het vol gende: „Teveel mensen onderschat ten het spelen bij de reserves van een club als Beveren. Ze zeggen dan: „Je speelt maar in het tweede". Ze weten echter niet, dat wij gemiddeld voor 1500 a 2000 toeschouwers speten en ze vergeten, dat je, ondanks het feit dat je bij de reserves speelt, toch tegen topvoatballers uitkomt. Toen we tegen de F-C. Brugge re- serven speelden, kregen we te ma ken met de Brugse goalgetter Ballieu de Duitser Loske en de Zweed Tures- son. In de reserveploegen spelen veel buitenlanders omdat de meeste clubs meer buitenlanders hebben dan de Belgische voetbalbond voor een eer ste elftal toelaat. Veel (dikbetaalde) buitenlanders moeten zich in het re- serve-team waarmaken". Over zijn vertrek bij Steen vertelt Raymond de Smet. „Op een keer stond een besfcuurs'deputatie van Be veren bij ons voor de deur. Misschien hadden ze over de successen van STEEN wel gelezen. We waren im mers kampioen van de vierde klas geworden en het jaar daarvoor als tweede geëindigd. Waarom ze mij kochten, hebben ze nooit verteld. Ze namen me een jaar in optie, doch na een half jaar vertelden ze me reeds dat ik voortaan vast tot de kernploeg zou behoren." „Ik kan niet anders zeggen dan dat het bestuur van mijn oude club mij flink heeft geholpen. Ze zeiden: „als je naar een kleine ploeg zou gaan, dan zouden we je niet helpen, doch nu het Beveren betreft, zo'n kans mag je niet laten gaan". De vroegere secretaris van voetbal vereniging STEEN, de heer Van Wa terschoot, die indertijd zeer nauw bij de transfer van De Smet betrok ken was, weet nog, dat De Smet is benaderd nia een tip van de vroege re Clinge-trainer, de Belg Rogier van Duijsse. Deze zou na de wedstrijd Clinige-Steen zo enthousiast zijn ge worden over de technische capacitei ten van De Smet, dat hij onmiddel lijk de voetbalscouts van Beveren op dit talent attendeerde. De Smet speelt bij Beveren op het middenveld. Daar voelt de tweebeni ge, technisch begaafde De Smet zich het beste thuis, want zwerven en de voorhoede voeden met zuivere passes zijn zijn sterkste wapens. Eens hoopt hij een vaste plaats in de halflinie van het eerste te krijgen, die nu be staat uit Roeland (eigen kweek), Goossens (speelde voorheen voor Beerschot en Turnhout) en Van de Sompol (ex-Bergen) De Smet over de beste Belgische voetballer: „Dat zou ongetwijfeld Janssen van Beveren zijn, mits hij goed had opgepast. Jammer dat dit Beverense enfant terrible zich niet naar de wensen van het bestuur schikte. In Beveren is men van oor deel dat hij groter zou hebben kun nen worden dan de huidige „gouden schoen" van België, Standard-Luik- speler Wilfried van Moer, die ook bij Beveren is begonnen. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen leende Be veren Janssen uit aan Bergen Sport. Janssan werd echter al spoedig uit geschakeld door een voetbalknietje, waaraan hij geopereerd is. Volgens mij zal Beveren nog wel eens een beroep op hem doen, aangezien hij slechts werd uitgeleend", aldus De Smet. Dat De Smet in een sportieve ploeg terecht is gekomen, kan hij aan tonen door de gouden medaille die hij evenals alle andere contractspe lers van zijn ploeg heeft gekregen, omdat Beveren tot de sportiefste ploeg van België werd uitgeroepen. Bepalend voor dezeuitverkiezing is zowel het eerste als het reserve-team. Omtrent het eventueel verhogen van de transfersom van spelers, die van het amateur naar het betaalde voetbal overgaan zegt De Smet het volgende: „Als dit alleen voor Bel gische clubs zou gelden, dan zou ik zo iets belachelijk vinden. Trouwens Ik geloof niet dat de internationale voetbalbepalingen dit toelaten. Waar om zo'n herrie maken als je naar Raymond de Smet: „De Wester- delijk thuis. Bij een Nederlandse be- schelde is voor mij een ijzeren gor- taalde club had ik waarschijnlijk aan- dijn. Bij Beveren voelde ik me da- passingsmoeilijkheden gehad". een Belgische club gaat. In Brabant kopen clubs als NAC, Baronie, RBC, Willem II en PSV toch ook de spe lers van de amateurploegen weg. Ik vind dat wij Zeeuwsch-Vlamingan nu eenmaal op België zijn aangewezen". „Voor mij betekent het water van de Westerschelde een ijzeren gor dijn. Bij Beveren heb ik nooit aan passingsmoeilijkheden gehad, omdat ik me een halve Belg voel. Bij een Nederlandse club zouden de aanpas singsmoeilijkheden heel wat groter en misschien zelfs wel onoverkome lijk voor me zijn geweest. BREDA De start en finish van de vierde STEM-cross, die zondag 18 januari wordt gehouden in de nabij heid van het recreatiebad Wolfsïaar, zijn verlegd. De wijziging is niet in grijpend. „Ze liggen verder uit elk aar, maar wel op hetzelfde weiland", aldus Wim Smits, de penningmees ter van de organiserende vereniging Sprint, die samen met Cees Evers de wedstrijdleiding in handen heeft. „Ik geloof wel", zegt de heer Smits, „dat het prettiger zal werken. Het stuk voor het publiek te bereiken is veel groter. De toeschouwers kunnen mak kelijker de start en findK'h zien. Het vorig jaar liepen ze van de start naar de finish om alles goed te kunnen zien. Ik heb nu goede hoop, dat dat nu niet meer gebeurt, maar je weet natuurlijk nooit hoe de massa rea geert". Met de bouw van de fuiken en de afzetting begint Sprint aan staande zaterdag. Op de dag van het evenement zullen alleen de tou wen nog gespannen moeten worden. Men kan zich voor de STEM-cross inschrijven voor de volgende catego- rieën: categorie 1: Meisjes 14 t.m. Naam en voorletters 18 jaar, categorie 2: dames 19 jaar en ouder, categorie 3: jongens 14 t. Adres m. 17 jaar, categorie 4: heren 18 t. m. 39 jaar, categorie 5: heren 40 jr. Woonplaatsen ou(jeri categorie 6: KNAU-heren Geboortedatum:20 tm- 39 3aar- Daarnaast is er een prestatieloop voor jongens en meis- Man/Vrouw (doorhalen wat niet van toepassing is). jes tot 14 jaar. Om organisatorische -edenen zullen voor de prestatieloop Komt uit voor niet meer dan 600 inschrijvingen wor den geaccepteerd. INSCHRIJF-FORMULIER STEM-CROSS ft Individueel ft School Te ft Vereniging Men kan zich aanmelden bij alle kantoren van DE STEM of recht- -pe streeks bij Harry van Mourik, de be drijfsleider van WolfSlaar, die samen x F pi -amolinn met zijn vrouw de inschrijvingen co ordineert. Het inschrijfgeld bedraagt Wil deelnemen/prestatieloop, in categorie 1.2-3-4-5-6 (wat niet van toepassing is, doorkruisen). Inschrijfgeld is voldaan, contant bij inschrijving/per giro. (Doorhhalen wat niet van toepassing is). ordineert, f. 1.-, dat dient men te voldoen bij inschrijving of per giro 1136979 t.n.v. wedstrijdsecr. A.V.' Sprint, Breda, voor 14 januari 1970. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) Het ingezette bedrag op de paardesporttotalisator steeg in het afgelopen jaar met 7,1 procent en kwam van f 44.454.517,50 op het record van f 47.524.138,50. Het totaal werd bereikt op 260 (vorig jaar 255) meetings. Tachtig procent van het ingezette bedrag vloeide te rug naar het spelend publiek. De hoogste totaalscores werden be haald door de baan in Hilversum met f 17.072.232,50 (vorig jaar f 16.200.094,50), de renbaan Duindigt met f 14.078.307 (f 13.081.027,50), het tot verdwijnen gedoemde Mereveld met f 3.385.868 (f 3.536.222), het sterk opkomende Wolvega met f 2.878.526 (f 2.503.558), Groningen f 2.600.647 (f 2.493.346,50), Alkmaar f 2.217.380,50 (f 2.265.886,50) en Nootdorp f 2.140.39 (f 1.978.036,50). Op slechts drie banen, Mereveld, Alkmaar en Baarlo, liep de omzet iets terug, hetgeen veroorzaakt werd door het abnormaal koude voorjaars weer en de daardoor geringe bezet ting van de draverijen. Op de overige banen werden de volgende omzetten behaald: Drach ten f 796.905 (f 676.495) Sappemeer f 672.271,50 (f 585.622,50) Emmel- oord f 662.186 (f 402.416), Aduard f 401.513,50 (f 315.560,50), Heerenveen f 134.323,50 (f 48.$77,50), Joure f 133.550,50 (f 8.774), Baarlo f 105.475 (f 107.525,50), Eenrum f 73.564 (f 59.373,50), Zwolle f 14.528,50 (f 11.746) Bergen op Zoom f 9064, Kortebanen f 147.402 (f 129.859,50). Hoewel de financiële resultaten uitgeloofde prijzen en fokpremies in de draverijen en rennen nog niet volledig bekend zijn, staat het wel vast dat ook deze cijfers nieuwe re cordhoogten zullen bereiken. VOETBAL West Ham United heeft 90.000 pond neergeteld voor de middenveldspeler Peter Eustace van Sheffield Wednesday. Het midden veld van West Ham wordt verder bezet door de internationals, Bobby Moore, Geoff Hurst en Martin Peters (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse mikro-korfbalcompetitie zal zaterdag de meeste belangstelling uitgaan naar de wedstrijd tussen Animo 1 en Zuidwesters 1. Beide teams komen uit Souburg. Er bestaat dan ook een grote rivaliteit. Animo is ongetwij feld de hetere ploeg, maar bij veel derby's geeft dat niet altijd de door slag. Zuidwesters zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om Animo een of meer punten afhandig te ma ken. Bij verlies heeft Animo wei nig kans meer op de titel. In de landelijke afdeling speelt Tjo- ba 1 tegen Zuiderkwartier. Dat wordt weer een zware dobber voor de Tjo- banezen, die tot nu toe niet veel suc ces hebben gehad. Swift 1 heeft ook een thuiswedstrijd en wel tegen Spar taan. Daar het dit jaar de eerste keer is dat de Middelburgse ploeg landelijk mikro spelen valt er weer weinig te zeggen. Aanvallend gaat IJSZEILEN Vandaag zal op de stille Breukelerveense Plas in Nieuw- Loosdrecht het Nederlandse kampi oenschap ijszeilen in de DN klasse (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Naast de Rot terdamse sportarts Visser, zal Frans Mahn de coach van de KNWU, op 25 januari een praatje houden over de wielersport op de contactdag van de Wielervereniging Theo Middel kamp. Zoals bekend wordt vooraf een cyclo-cross op Kamperland ver reden. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het organisatie comité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is er in ge slaagd om naast de sponsors „De Stem" en Breda Bier een derde geldschieter aan te trekken: Trico Noble. Dit met de bedoeling om de geldmiddelen wat te verruimen, waardoor sterkere deelname uit het buitenland aan de Zeeuwsch-Vlaam se klassieker mogelijk wordt. Gijs Veerman, de voorzitter van het comité: „Op dit moment zijn we al bezig met de Belgische wieier bond om een officieel afgevaardig de ploeg aan start te krijgen. Die is natuurlijk duurder dan een ploegje uit Gent van een of andere club". 11 en 2 nu vv rot v-Treden, beeft Gijs V «srinaa goeie hoop dat alles in kannen en kruinen komt. „We hebben overal gebeld en steeds kre gen we gunstige reacties", aldus Veerman. „Ik verwacht, dat we voor de KNWU-kalendervergadering in Zeeland definitief bericht krijgen, of het wel of niet doorgaat. Wordt de toestemming verleend, dan zul len we waarschijnlijk wel de route van de ploegentijdrit moeten wijzi gen in verband met de drukte. Maar dat hadden we toch binnen twee jaar om dezelfde reden moe ten doen. Dus dat is niet zo erg....". (Van onze sportredactie) ZUIDDORPE Tien mensen uit Zuiddorpe en Overslag stellen op het ogenblik alles in het werk om zo snel mogelijk te komen tot de definitieve oprichting van een sportvereniging in deze dorpen. Een vereniging die zich in het al gemeen gaat toeleggen op de re creatiesport en in het bijzonder op het volleybal, beoefend in com petitieverband. In Zuiddorpe is een voorlopig bestuur gevormd, dat bestaat uit de dames I. Wee- maes en M. Smeets en de heren E. van Damme, W. Oudenaert, J. Smeets, C. Hamelink, B. van de Vijver, B. Willems, R. de Mey en J. Kindt. Tot op dit moment hebben meer dan honderd mensen belangstelling getoond voor de op te richten vereni ging, die onder de naam De Sterre ten doop zal worden gehouden. „Tenminste", zo zegt de heer E. van Damme, hoofd van de Canisius basisschool in Zuiddorpe, „als de be langstelling zo groot blijft. Het is de bedoeling naast volleybal nog allerlei andere takken van sport te gaan be oefenen". De nieuwe vereniging heeft daar een prachtige accommoda tie voor in de vorm van de pas ge opende sportzaal in Zuiddorpe. Onge veer twintig volleybal-enthousiaste lingen trainen nu al onder leiding van de heer C. Hamelink, want men wil in de winter van 1970-1971 al starten met de volleybalcompetitie. Contacten daartoe zijn reeds gelegd met de Nederlandse volleybalbond. worden gehouden. In totaal zullen zes wedstrijden worden gezeild. het hun goed, maar in de verdedi ging laten ze zich nog al eens van de wijs brengen. In de Zeeuwse afdelingen zal Swift 3 in afdeling 1 B gemakkelijk van Ve- do 1 moeten kunnen winnen. In af deling 3 B kan Stormvogels 2 de vol le winst halen uit de ontmoetingfen met Togo 4 en Swift 6. Swift 6 kan met de nodige moeite van Togo 4 winnen, dat dan zonder punten blijft. Bij de junioren 2 kan Volharding een goed weekeinde hebben. Tegen zowel Stormvogels 2 als Animo 2 kan een kleine overwinning behagld wor den. Stormvogels 2 mag in staat wor den geacht Animo 2 de punten af handig te maken. (Van onze sportredactie) GOES Vanmiddag van kwart ijsbaan Goes-Zuid schaatswedstrij den georganiseerd door de wijkver- eniging. Dit in samenwerking rrtet de gemeente Goes en de GS^y- dienst, die voor de baan zal zorgs.;.. Het is een prestatiewedstrijd voor jongens en meisjes, ingedeeld :dn drie categorieën: van zes tot en n^t acht jaar; van negen tot en met fll' en van twaalf tot en met veertien jaar. De deelname is gratis. Be prijzen worden beschikbaar gestald door de wijkvereniging Goes-Zuid. J (Van onze sportredactie) YERSEKE De Koewachtse cou reur Theo van Poecke is gisteren van Trico Noble overgestapt naar de amateurformatie Clarijs-Braat. Dit in verband met het feit dat van Poecke in de loop van het komende wegseizoen plannen heeft een profli centie aan te vragen. Trico Noble stalbaas Frans van Turenhout deelde Van Poecke aan het einde van 1969 mee, dat gezien de nieuwe combinatie met Acifit het niet mogelijk was een renner op te nemen die waarschijnlijk halverwege het seizoen zou wegvallen. Piet Rentmeester, de ploegleider van Clarijs-Braat heeft na bespre king met Theo van Poecke de Koe wachter een plaats in zijn ploeg aan geboden onder de voorwaarde dat Van Poecke tot en met de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die als al les goed gaat in juli wordt verreden, amateur blijft. Theo van Poecke heeft daarmee ingestemd. Drie van de tien mensen uit Zuiddorpe en Overslag, v.l.n.r. mejuffrouw I. Weemaes en de heren W. die een sportvereniging willen oprichten in deze dorpen, enaert en E. van Damme. Oud av na op crèmebasis 2 behandelingen per tube 26 sprankelende tinten V

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7