MEER DAN 40.000 AMERIKANEN GESNEUVELD Nieuwe beschuldiging Song My Aanval Agnew ernstigste bedreiging persvrijheid Oproeping tot strijd in vredeswensen JAN HENDRIKX Kanonneer boten 1 m J I TB Man uit Wouw overleden na aanrijding met sneltrein Ook NW-jeugd wil debat KVP-P. v. d. A. Noel Coward nu Sir Noel Bernhard roepnaam van prinsje SLECHTS 3 DAGEN NOG PRACHTIGE MEUBELSHOW Casfle Meubelen in de originele sfeer WONINGINRICHTING N.V. I )ere|yd DIRECTEUR INTERNATIONAAL PERSINSTITUUT Kans op sneeuw duurt de VAN Dit möèt U zien U bent van harte welkom BOSCHSTRAAT 1-3 CATHARINASTRAAT 89 BREDA TELEFOON 4 7056 Ross* Perot in Kopenhagen Al Fatah verwijt Israël gebruik gifgas Door ijs gezakt en verdronken Drie doden bij Baarn AGNEW Pastoraal concilie Katholiek Leven neemt stelling tegen resoluties i Golven Lage waterdruk in Rotterdam Weer aardbeving in Banja Luka 1/ e/ v Rustige jaarwisseling AUTOPARADE van goede inruiiwagens, IN ALLE MERKEN en tegen reële prijzen Autobedrijf ROB HELLEMONS T^™16TO^765004' Vrijdag 2 januari 1970 DE VRIJE ZEEUW ZURICH (AP) De aanval, die de Amerikaanse vice-president Spiro T. Agnew heeft gedaan op de Ame rikaanse nieuwsmedia was de ern stigste bedreiging van de vrijheid van voorlichting in de westerse we reld in het jaar 1969. Dit zegt het internationale persinstituut (IPI) in Ziirich in het jaaroverzicht van de persvrijheid van directeur Ernest Meyer. „Het ernstigste aspect van de aan vallen was, dat hoewel deze werden gedaan vanuit een functie die tradi tioneel weinig betekent binnen de Amerikaanse regering, het leek alsof de aanval afkomstig kon zijn van het bureau van de president zelf", aldus het overzicht. Verder citeert Meyer de voorzit ter van het Amerikaanse genoot schap van dagbladredacteuren Nor man E. Isaacs, die verklaart dat de kritiek van Agnew neerkomt op „openlijke intimidatie door de hoog ste functionarissen van de Ameri kaanse regering in hun streven naar een één-partij-pers." Meyer geeft in zijn overzicht een weinig rooskleurig beeld van de ontwikkelingen in het krantebedrijl in het afgelopen decennium, die volgens hem gekenmerkt worden door aan de ene kant een verslech tering van de persvrijheid in de ont wikkelingslanden en aan de andere kant door „walgelijke losbandig heid" van de kranten in de rijke wereld. Meyer omschreef dit aspect als volgt„Naarmate het onderontwik kelde tweederde deel van de wereld dat iedere avond met honger naar bed gaat, verder en verder terugviel in zijn rantsoen persvrijheid, scheen het democratische deel van het res terende derde deel zichzelf zoveel persvrijheid te hebben toegeëigend dat bij het op gang komen van het „alles mag"-tijdperk zij soms duide tijk lijdt aan misselijkheid door indi gestie. „Gedragsnormen die aan het begin van de zestiger jaren onvoor stelbaar waren, werden bij het be gin van de jaren zeventig de norm en dit geldt evenzeer voor de pers als voor veel andere zaken." „Nu dient meer dan ooit tevoren de term persvrijheid nader gedefini eerd en onderzocht te worden. Van het allergrootste belang is daarbij de lijn ter breedte van een haar die vrijheid scheidt van losbandigheid, naarmate de tendens van „alles is geoorloofd" aan kracht wint." Meyer is van mening dat de ern stigste aantasting van de persvrij heid heeft plaatsgevonden in Zuid- Amerika waar acht landen samen meer dan de helft van de bevolking van liet continent nu een militaire regering hebben en de persvrijheid nagenoeg is verdwenen. Meyer noemt Brazilië als voor beeld waar „journalisten zijn onder worpen aan elke vorm van belem mering van hun werk, inclusief het sluiten, censureren en in beslag ne men van kranten en het arresteren gevangen zetten en tot onderdanig heidheid dwingen van journalis ten." (Van onze redactie buitenland) SAIGON Een inwoner vtfn My Lai heeft in een uit voerige brief verklaard dat er bij de massamoord in het Viet namese gehucht Song My bijna 600 mensen zyn gedood. De brief was gericht aan het in de Wang-pagode in Saigon ge vestigde hoofdkwartier van de militante boeddhisten. De man, die nu in een van de buitenwijken van Saigon woont, spreekt in dit verband van een „systematische groepsmoord" en dringt aan op een grondig onderzoek door de boeddhistische autori teiten. De eersten, die door de Amerikanen waren neergemaaid op 16 maart 1968 waren, volgens de brief, vrouwen die naar de markt gingen. Hun lijken lagen door elkaar op dorpswegen. Daarop werden boeren die op het veld werkten en herders die vee' weidden, door een ander Amerikaans peloton naar een afwateringskanaal gelokt. Hierin lagen op een gegeven moment drie a vier rijen lijken op elkaar. Kinderen, die de schietpartij had den overleefd, kropen uit de stapels lijken. In de brief wordt gezegd dat de Amerikaanse militairen met heli kopters waren aangevoerd na een ar tillerie- en luchtbombardement. Ame rikaanse militairen waren na de lan ding het gehucht Xon Lang binnen getrokken en huis na huis binnenge gaan om mensen neer te schieten. Uit veiligheidsoverwegingen is de naam van de briefschrijver niet be kendgemaakt Er valt uit de brief wel op te maken dat de massamoord niet in het dorp Song My zelf is gepleegd. Het Amerikaanse leger heeft be kendgemaakt dat sergeant David Mitchell voor de krijgsraad terecht zal staan op beschuldiging van aan- (Van onze redactie buitenland) BREDA Geestelijke en politieke leiders hebben de jaarwisseling weer gebruikt voor hun traditie geworden toespraken over vrede. Het is al evenzeer traditie geworden, dat zij zich voor het grootste deel beperken tot een beperkt soort vrede: „Wij zorgen wel voor onszelf. Als ieder een dat doet dan komt het best goed met de vrede", zeggen ze. Luister bij voorbeeld naar wat pre mier Vorster van Zuid-Afrika te vertellen heeft: „Wij staan buiten staanders niet toe te dicteren hoe Zuid-Afrika zijn eigen zaken moet behartigen. Wij begrijpen wel, dat anderen hun eigen wijze vain leven hebben en wij willen ook wel inter nationale goodwill kweken, maar dan op onze eigen manier". Of Papa- dopo-ulos: „Griekenland is vastbeslo ten zijn nationale soevereiniteit en territoriale integriteit te verdedigen Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I.: Enkele regen- of sneeuwbuien met lichte dooi tot temperatu ren om het vriespunt. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3; mi n.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. tegen eventuele buitenlandse intrige" en „Wij blijven bij onze eigen me ning over de beste manier, waarop wij onze problemen het hoofd kun nen bieden". Of Tsjang Kai-Sjek van Formosa: „Mijn regering kan het Chinese volk leiden in de gemeen schappelijke strijd tegen het Maois- tische bewind van geweld en de vrij heid teruggeven aan de landgenoten" en „Alleen de Chinezen kunnen het Chinese probleem goed en volledig oplossen". Eerlijkheidshalve moet gezegd wor den, dat sommige leiders over de grenzen van het eigen land heen kijken. Die van de beide Duitslan- den bijvoorbeeld. Nog eens bevestig den bondspresident Heinemaan van West- en partijleider Ulbricht van Oost-Duitsland dat er met kracht zal worden gestreefd naar een ont spanning in hun onderlinge verhou ding. In de bekende Oostdultse ly riek beweerde Ulbricht zelfs, dat „het tijd wordt voor het aangaan van broederlijke besprekingen tus sen Oost-Duitsland en alle arbeiders en progressieve krachten in West- Duitsland". Ook Svoboda, de pre sident van Tsjeohoslowakye, deelde mee, dat zijn land de Duitse bonds republiek met open armen zal ont vangen „ais men daar tenminste werkelijk met het verleden afrekent". Hij voegde er volledigheidshalve aan toe, dat een van de zekerheden, waar op de toekomst van zijn land kan worden gebouwd de vriendschap en het bondgenootschap met de Sovjet- Unie is. Ter afsluiting een uitspraak van de directeur-generaal van de Unesco, René Maheu: „Het is een van de schandaligste en meest gigantische verkwistingen van de menselijke mogelijkheden dat er nog analfabe ten zijn". Hij pleitte voor werkelijke realisering van het V.N.-onderwijs- jaar 1970. IN AMSTERDAM is een jongetje van acht jaar, enig kind, door ver drinking om het leven gekomen. Met een vriendje speelde hij op het ijs en kwam in een wak terecht. (ADVERTENTIE) De Amerikaanse miljonair Ross Perot probeert nog steeds 25 ton medicijnen en brieven naar Ame rikaanse krijgsgevangenen krij gen, hoewel Hanoi afwijzend heeft beschikt over zijn verzoek. Hij probeert nu met zijn vliegtuig „vrede op aarde" "Moskou aan te doen, zoals hij (foto) vertelde. in Kopenhagen AMMAN (Reuter) Al Fatah, de organisatie van Palestijnse guerilla- strijders, heeft laten weten dat de Israëliërs woensdagavond, toen Is raëlische stellingen in het zuidelijk deel van het jordaandal werden aan gevallen, voor de eerste keer gifgas hebben gebruikt. zei dat bij deze aanval een guerilla- Een woordvoerder van Al Fatah strijder om het leven is gekomen en twee gewond zijn geraakt. Twee com mandostrijders waren door het gifgas aangetast en werden nu behandeld. SNEEK ANP) De 20-jarige Harm de wies uit Oudega is in het IJsselmeer verdronken. Hij maakte met drie meisjes uit Staveren een tocht per schaats over het IJsselmeer. Twee meisjes en het slachtoffer raakten in een wak op ongeveer 70 meter uit de kust. Een automobilist sag het gebeuren en wist de twee meisjes te redden. De jongeman ichoot echter onder het Ijs. De 24-jarige P. Breeksema uit Pie- 'erburen (Groningen) is in een wak gereden en verdronken. (Van onze correspondent) WOUW Woensdagmorgen om 10 voor zes is de 47-jarige heer C. Augustijn uit Wouw op slag gedood, toen hij met zijn personenauto door een trein werd gegrepen. Het onge val gebeurde op de met stoplichten beveiligde spoorwegovergang in de Wouwse Akkerstraat. De heer Augustijn, die op weg was naar zijn werk in Moerstraten, was voor de spoorwegovergang gestopt om de trein uit de richting Roosen- daa, te laten passeren. Hierna reed hij de overweg op waar zijn wagen in de flank werd gegrepen door de trein uit de richting Bergen op Zoom. De auto werd totaal vernield en de bestuurder gedood. Het treinverkeer liep door dit ongeval een uur vertra ging op. De heer Augustijn was ge brouwd, maar had geen kinderen. Een verkeersongeluk op rijksweg 1 onder Baarn heeft aan drie mensen het leven gekost. Volgens een getui ge is het ongeval vermoedelijk ver oorzaakt door een inhalende automo bilist. Een kleine vrachtwagen waar in twee zwagers zaten, moest daar door krachtig afgeremd worden. De vrachtwagen begon te slingeren en botste tegen een tegemoetkomende truck. De bedde zwagers waren op slag dood. Een achter de vrachtwagen rijdende personenauto week naar links uit en kwam toen eerst in bot sing met een tegemoetkomende per sonenauto en vervolgeris ook met de truck. De bestuurder van de eerst genoemde wagen werd zwaar gewond en overleed in het ziekenhuis. Op dt weg Maastricht-Vaals is een Duitse personenwagen tegen een boom gebotst. Twee mensen kwamen daarbij om het leven. vallen met opzet tot moord in ver band met het bloedbad in Song My. Mitchell behoorde tot de compagnie van luitenant William Calley van de „Americal Divisie" tegen wie al een beschuldiging van moord op 109 bur gers is uitgebracht. Sergeant Mitchell, uit St.-Francisvilie (Louisiana) is ervan beschuldigd en kele magazijnen uit zijn geweer te hebben leeggeschoten op een groep van 30 Vietnamezen. Het besluit Mitchell voor de krijgsraad te dagen is genomen door generaal-majoor John Boles jr., commandant van de eerste pantserdivisie in Fort Hood (Texas), waar Mitchell nu gelegerd is. Sinas l januari 1961 zijn er b|) ae strijd in Vietnam meer dan veer tigduizend Amerikanen gesneuveld, zo heeft een Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon meegedeeld. Hij zei dat de Vietcong en de Noord- vietnamezen in die periode 586.543 man aan doden verloren. Een radiozender van de Vietcong heeft gemeld dat er in 1969 645.000 „vijandelijke soldaten" gedood, ge wond of gevangen genomen zijn, van wie 235.000 „Amerikanen en satel lieten". Volgens Amerikaanse sta tistieken sneuvelden dit jaar in Viet nam 9.249 Amerikaanse soldaten. Er werden 60.043 Amerikanen gewond, van wie er 32.323 in hospitalen moesten worden opgenomen en er zijn 112 vermisten. Dc Amerikaanse vice-president ï>plro Agnew heeft Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam verteld dat de mensen in de V.S. „verduiveld trots zijn op hen en op hun presta ties in Vietnam". Agnew zei dat zijn gehoor een compagnie infanterie die juist van een patrouille door het oerwoud was teruggekeerd zich niet moest laten misleiden door wat ze in sommige publikaties kunnen lezen. Deze weerspiegelen volgens Agnew niet „de gevoelens van het Amerikaanse volk over het werk dat Amerikaanse soldaten in Vietnam verrichten". De Amerikaanse vice-president be zocht de artilleriebasis Kien ten noordwesten van Saigon, nadat hij in Saigon een onderhoud had gehad met president Thieu, en een infor matief bezoek had gebracht aan het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger. Agnew zei te begrijpen dat de compagnie zo snel mogelijk terug wilde keren naar huis, maar hij dacht niet dat zij zo maar weg zouden willen lopen uit een situatie, „met als gevolg dat jullie zonen en kleinzo nen iets af zouden moeten maken, waar jullie niet de moed voor had den". Agnews toespraak lokte een sar castische grijns uit bij een deel van zijn gehoor, dat in een stoffig en gescheurd gevechtstenue naar hem luisterde. Toch werd hl) over het al gemeen enthousiast ontvangen op de basis. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Katholiek Leven heeft in een halve pagina grote advertentie m een aantal dagbladen stelling ge nomen tegen de resoluties, die tijdens het pastoraal concilie, begin volgende week, in stemming zullen worden gebracht. De resoluties vormen vol gens Katholiek Leven" geen ver nieuwing maar een verbastering van het katholieke priesterschap" fat be doelde resoluties wordt onder andere gepleit voor opheffing van de cell- baatsplicht voor priesters en toela ting van de vrouw in het priester ambt. Volgens Katholiek Leven, dat streeft naar behoud en vernieuwing van het geloofsleven in aansluiting op het Tweede Vaticaanse Concilie, is de ongehuwde levenstaat ten nauwste verbonden met de wezenlijke kern van het priesterschap. Het celibaat is, aldus Katholiek Leven, „de uitdruk king van de grootst mogelijke open heid voor God en van de totale beschikbaarheid voor de dienst van het Volk Gods" En verder: „De Kerk wil alleen hen in haar midden tot plaatsvervangers van Christus maken, die hun verlangen naar een zo groot mogelijke gelijkvormigheid met Christus uitdrukken en bezege len door het offer van de ongehuwde levenstaat te volbrengen". AMSTERDAM (A.N.P.) Ook hel NVV-jongerencontact, afdeling Am sterdam, heeft de besturen van de P.v.d.A. en de K.V.P. uitgenodigd tot een openbaar debat naar aanleiding van de jongste uitspraken van de heer Ir. Stienen (J.O.K.V.P.) en de uitspraken van beide partijen van de laatste tijd. LONDEN (A.P.) Noel Coward, de 70-jarige maestro van het Britse theater, is „Sir Noel" geworden in de lijst van koninklijke nieuwjaarson derscheidingen. De 1800 onderscheidingen van bur gers in Groot-Brittannië en het ge menebest zijn als gewoonlijk ver deeld over alle rangen en standen onbekende verpleegsters en dorps- postboden, algemeen bekende geleer den en hoge ambtenaren, grote na men in de sport en de showbusiness en de politiek machtigen of gewezen machtigen. 1 Ook lord voor het leven is capt. Terence O'Neill, gewezen premier van Noord-Ierland, geworden. Hij is in april afgetreden tijdens de onlus ten, welke de mislukkig betekenden van zijn pogingen om de kloof tussen de protestanten en katholieken te overbruggen. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ondanka de «cherpe kou stond de bemanning op de brug te zwaaien naar de menigte. Twintig minuten later kwamen de andere drie boten binnenvaren in de buitenhaven, om ringd door boten van de kustwacht. po".itie. Premier Golda Meir, die aanwezig was op een vergadering van het be stuur van de Joodse raad Jerusa lem, werd onmiddellijk van de aan komst van de boten op de hoogte ge steld. Zij deelde het nieuws aan de vergadering mee, die het met applaus ontving. De vijf boten voerden geen vlag gen tijdens het binnenvaren. De be manning keek wat vreemd op en vroeg zich af waarvoor al die drukte gemaakt werd. „De hele rei», ze» dagen lang, heb ben wij met &eer sterke golfslag te kampen gehad, de golven waren soms zes meter hoog", zei later de kapi tein van een der kanonneerboten, (zijn naam werd niet vrijgegeven) in de haven van Haifa op een perscon ferentie. De persconferentie werd ge houden in het kantoor van de olie maatschappij „Neitivei Neft", die de schepen in gebruik gaat nemen. Ondanks het slechte weer hadden de zeelieden opdracht gekregen uit Cherbourg weg te varen. Daartoe werden alle douane en andere for maliteiten vervuld. De schepen heb- I>en onderweg geen militaire bege leiding gehad, zei hij. Op de vraag, door wie de boten bijgetankt waren, antwoordde hij laconiek: „Door een schip". Onderweg hadden de boten het „normale scheepsverkeer gezien, maar zjj waren niet achtervolgd. Over de radio vernamen de beman ningen onderweg, met welke span ning de wereld hun reis in het oog hield. De kapitein vertelde dat de sche pen om 3 uur in de ochtend van 25 december waren uitgevaren „zonder dat iemand trachtte ons tegen te hou den". Politici in Caïro hebben de maatre gelen die de Franse regering woens dagavond genomen heeft gunstig ont vangen. Gezegd werd dat daaruit dui delijk de „rechtvaardige en mense lijke" politiek blijkt die Frankrijk sinds het begin van de crisis in het Midden-Oosten heeft gevoerd. Met de maatregelen heeft Frankrijk „zijn eer, principes en soevereiniteit ver dedigd". (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM Grote delen van Rotterdam hebben op oudejaars avond met een zeer geringe druk op de waterleiding te kampen gehad In een produktiegebouw van het produktiebedrvjf op de Berenplaat was onderkoeld water gelopen, dat direct in een massieve plaat ijs ver anderde. De moeilijkheden konden worden opgelost docr roosters te verwijderen, waar zich ijsvorming had voorgedaan. De drinkwaterleve ring is enkele uren van zeer beperk te omvang geweest. (Van onze redactie buitenland) BANJA LUKA In de Zuidsla- vische plaats Banja Luka heeft zich opnieuw een aardbeving voorgedaan. Er vielen geen slachtoffers. Gebou wen, dié door de zware aardbeving van 27 oktober beschadigd waren, '•ijn ingestort. Het lag toch in de be doeling deze te slopen. De bevolking rende tijdens de aardbeving In pa niek de straten op. Goede morgen, zeventigers! Dit nieuw decennium, een f9ene^f* uren oud, belooft wat te worden, hoor. Ik weet niet of u het zich tn 'de oudejaarsnacht zo heeft Serea i- seerd, maar deze nieuwe dekade izo heet het ook) zal nog schokkender dingen te zien geven, dat de afgelo pen tien jaar. Dat kun je trouwens op je klompen aanvoelen. In ieder geval hoop ik dat tl in dit nieuwe jaar gelukkig (eizult zijn. Sterker, dat u elkaar gelukkig (er) zult maken. En als we met z n allen de moed erin houden, dan zijn we op 2 januari 1980 een stuk gelukkiger dan nu. We moeten daarvoor wel meer in spraak, meer medebeslissingsrecht, meer woningen, minder vuile lucht, meer loon, minder werk, minder oorlog, minder armen, minder rijken, minder welvaartsbuikjes, meer hoop, nou ja, en meer van dat soort wen sen, die in het afgelopen jaar nogal ijdel gebleken zijn. I Lat en we ook niet vergeten de blik over onze grenzen heen te werpen. Op het gevaar af alle geëmancipeer de vrouwelijke lezers tegen de zojuist opgemaakte haren in te strijken, meen ik te moeten melden dat Zan zibar in Afrika een ongekende vorm van uitvoerbelasting heeft aan gekondigd, namelijk o-p vrouwen. Ie dere man die niet in Zanzibar woont en die een meisje van het eiland (want dat is Zanzibar) wil huwen en meenemen, moet eerst 30.000 gulden belasting betalen De bedoeling is kennelijk, zo menen politieke waarnemers, een uittocht van vrouwen uit Zanzibar tegen te gaan. Er zijn daar meer mannen dan vrouwen. Mocht u nog iets over hebben van de feestdagen: Biafra, giro 400 Utrecht. Naar wfj bij geruchte vernemen zou aan het hoofd van de commissies, die op verzoek van de Miinchner kar dinaal Döpfner een onderzoek zouden moeten instellen naar massamoorden onder indianen in Brazilië, mgr. De- fregger staan. „Als de politie pakken slaag geeft, dan is het nog geen foltering." IDe Griekse minister Pattakos) Kijk en dat ls nou typisch iets wat in de komende dekade steeds minder ongestraft zal moeten gebeuren: de dingen niet bij hun naam noemen. Want ais je de dingen gewoon bij hun naam noemt, ben je eerlijk, maar het klinkt wel schokkender. Mis schien hebt u er het afgelopen jaar al iets van gemerkt? Anders komt dat nog wel. Succes ermee in ieder geval. MERIJN (Van onze correspondent) NIJMEGEN Woensdagmorgen heeft mr. Pieter van Vollenhoven de geboorte-aangifte verricht van zijn tweede zoon, die op eerste kerstdag in het Radboud-ziekenhuis te Nijme gen is geboren. De naam van de jon ge prins is Bernhard, Lucas, Emma nuel. De heer Van Vollenhoven deelde mee dat de roepnaam van de prins Bernhard zal worden. Kerstmis, zei hij, heeft een bijzondere rol gespeeld bij de geboorte van het kind. „We hebben hem daarom naast de naam Bernhard, naar zijn grootvader, ook de namen Lucas Emmanuel gegeven. Mijn schoonvader", zo zei de heer Van Vollenhoven, „zal peet zijn en daarnaast zal een andere peet komen en dat zal zijn de koninklijke lucht macht, waaraan ik zelf heel veel ple zierige herinneringen heb." Prinses Margriet zal waarschijnlijk in de week tussen 5 en 12 januari weer naar huis komen. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG/AMSTERDAM In Den Haag en Amsterdam is de jaar wisseling volgens de politie vrij rus tig verlopen. De Amsterdamse brand weer moest 23 keer uitrukken om een brand te blussen. De Haagse brand weer heeft 29 keer de helpende hand geboden. (ADVERTENTIE) BREDA: afd verkoop ook van nieuwe Simca's Permanente show geopend v 10 tot 18 nar, 's zondags v 14 tot 1? onr.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3